#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/10/2010 15:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Από τα λεφτά υπάρχουν, στα δεσμά του μνημονίου»



Σκληρή επίθεση στην κυβέρνηση εξαπολύει η Γραμματεία Πολιτικού Σχεδιασμού της ΝΔ με ένα κείμενο 33 σελίδων, με αφορμή τη συμπλήρωση ενός χρόνου του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία.

Στο βιβλιαράκι, το οποίο έχει τον τίτλο «Από τα λεφτά υπάρχουν, στα δεσμά του μνημονίου - ΠΑΣΟΚ: ένας χρόνος στην εξουσία» παρατίθενται δηλώσεις του πρωθυπουργού και στελεχών της κυβέρνησης, όπως ξεδιπλώνονται στους μήνες που μεσολάβησαν, κάτι που, σύμφωνα με την αξιωματική αντιπολίτευση, καταδεικνύει από μόνο του το λόγο για τον οποίο η χώρα κατέληξε στην τρόικα.Στο δεύτερο τμήμα του εντύπου της Γραμματείας Πολιτικού Σχεδιασμού της ΝΔ παρουσιάζονται αναλυτικά στοιχεία και πίνακες με δείκτες της πραγματικής οικονομίας, που αποτελούν, όπως επισημαίνεται, αδιάψευστους μάρτυρες της παταγώδους αποτυχίας της κυβερνητικής πολιτικής.

Η ΝΔ κατηγορεί τον πρωθυπουργό Γιώργο Παπανδρέου ότι παραπλάνησε τον ελληνικό λαό, προσπαθώντας να έρθει με κάθε τρόπο στην εξουσία.Παράλληλα η ΝΔ σημειώνει πως η ανεύθυνη στάση που ακολούθησε ο κ.Παπανδρέου ως πρωθυπουργός είχε τραγικά αποτελέσματα για την οικονομία.

Παραθέτουμε την εισαγωγή







ΣΧΟΛΙΑ

  1. Λουκάς avatar
    Λουκάς 04/10/2010 15:24:13

    Φαίνεται ότι ανεβάζουν ρυθμούς στη Ν.Δ.

  2. TASSOS avatar
    TASSOS 04/10/2010 15:50:18

    Έχει δρόμο πολύ ακόμα. Εξαιρετική δουλειά από τον Πολιτικό σχεδιασμό. Το Κόμμα όμως θέλει πολύ δουλειά για να "καθαρίσει¨και να πείσει πρώτα τους Νεοδημοκράτες και ύστερα όλους τους άλλους. Και μην ξεχνάμε δεν είναι κατόρθωμα να είσαι καλύτερος από το ΠΑΣΟΚ.Σημασία έχει να είσαι αυτό που οι καιροί έχουν ανάγκη να είσαι. Και αυτή η δύσμοιρη χώρα το περιμένει αυτό 30 τουλάχιστον χρόνια.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ TASSOS 04/10/2010 17:47:29

      Συμφωνώ μαζί σου. Θα μπορώ να πω ότι είμαστε σε καλό δρόμο, όταν διαπιστώσω να μοιράζεται το βιβλιαράκι στις τοπικές οργανώσεις και στο πλατύ κοινό. Δεν φθάνει να αναγράφονται ηλεκτρονικά όλα αυτά.

  3. man8os avatar
    man8os 04/10/2010 15:53:43

    Καιρος ηταν, σωστη κινηση.

  4. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 04/10/2010 16:00:54

    Συμφωνώ ότι η κίνηση είναι σωστή και ο τίτλος έξυπνος!

  5. Απορίας avatar
    Απορίας 04/10/2010 16:13:24

    Ό,τι μπορεί να βοηθήσει τη δύσμοιρο μεν ,ένδοξο όμως και ικανότατο γένος μας πρίν αυτό αλλοιωθεί ακόμη περισσότερο και ηθικά και πληθυσμιακά....

    • Απορίας avatar
      Απορίας @ Απορίας 04/10/2010 16:14:11

      ΔΙΩΡΘΩΣΗ :τΟ δύσμοιρο

  6. loretta avatar
    loretta 04/10/2010 16:49:25

    διαβαζοντας το σε ενα σημειο λεει¨"αμελησε κατα εναν περιεργο τροπο(το πασοκ),να δανειστει απο τις αγορες,οταν ηταν δυνατος ακομα αυτος ο δανεισμος."

    γιατι δεν λεει ξεκαθαρα τι κρυβετε πισω απο αυτο????

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 04/10/2010 17:08:50

      ...α οκ την εδωσε την απαντηση στην σελιδα 20!!ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ...

      Να τον χαιρομαστε.

  7. karamanlikos avatar
    karamanlikos 04/10/2010 18:41:17

    Εννοείται ότι μετά την "μεγαλύτερη πολιτική απάτη των τελευταίων 50 ετών" δηλαδή το Βατοπαίδι ΔΕΝ πρέπει κανείς να ξεχνάει τη μεγαλύτερη πολιτική απάτη στη σύγχρονη Ελληνική πολιτική Ιστορία: "Λεφτά υπάρχουν!"
    Καλώς και επισημαίνεται κάθε στιγμή, αφού σε λίγο καιρό δεν θα μπορεί να το ξεχάσει ούτε ένας Ελληνας. Άλλωστε η επόμενη προεκλογική περίοδος θα γεμίσει την ατμόσφαιρα με το σήμα κατατεθέν της ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΑΠΑΤΗΣ: "Λεφτά υπάρχουν!".

    Από την άλλη μεριά είναι χρήσιμες 33 σελίδες κειμένου για κάποιους άχρηστους ΝΔες πανελίστες που δεν ξέρουν καλά τα θέματα και αφήνουν τους καθστωτικούς ΜΜΕδες να λένε ανοησίες...
    Όμως στο λαό ΔΕΝ θα φτάσει το περιεχόμενο των 33 σελίδων. Χρειάζεται μέθοδος για να γίνει αντιληπτό από το λαό αυτό που ΟΛΟΙ οι ΑΛΛΟΙ του κρύβουν...
    Η λύση;
    ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗ ΕΘΝΟΦΥΛΑΚΗ με όπλο τις υπηρεσίες του INTERNET: e-mail, facebook, twitter, blogs. Ενημερώνονται όλοι την ίδια στιγμή έχοντας διαθέσιμη μια σύνοψη γεμάτη μηνύματα. Αμέσως την διαχέουν παντού... σε όλους τους χώρους όπου ο καθένας μπορεί να έχει κοινό από 2-10 άτομα. Μεταφέρει άμεσα ΟΛΑ τα μηνύματα της σύνοψης και αντικρούει συζητώντας ακόμα και την προπαγάνδα των ΜΜΕδων με βάση τη στρατηγική: Εμείς σας λέμε την αλήθεια, ΟΧΙ τα ΜΜΕ...

  8. napo98 avatar
    napo98 04/10/2010 18:42:19

    Καλα ολα αυτα που γραφει το βιβλιαρακι που παρα το γεγονος οτι ειναι
    προιον πολιτικου κομματος κανεις δεν μπορει να παραβλεψει.Δεν γραφει ομως για την επιλογη της τοτε κυβερνησης της ΝΔ γιατι για επιλογη προκειτε να κανει ΠΙΣΩ ΟΛΟΤΑΧΩΣ.
    Ετσι εδωσε χωρο με 10 μοναδες διαφορα στον τωρινο πρωθυπουργο να κανει ολες αυτες τις κινησεις που καθε αλλο παρα λαθη και αμελειες ηταν.
    Το σχεδιο ηταν και ειναι προμελετημενο και δεν θα κουραστω να λεω οτι δεν ειναι ποτε αργα να ενωσουμε τις φωνες μας ανεξαρτητα απο κομματα για να μπορουμε να πουμε στα παιδια μας πως ΟΧΙ δεν τα φαγαμε μαζι τα λεφτα ΟΧΙ δεν φταιξαμε κι εμεις για το χαλι που ζουμε και θα ζησουμε στο μελλον!

  9. ataktos avatar
    ataktos 04/10/2010 20:32:33

    "Oι μ@κ@κες οι Έλληνες με έκαναν Πρωθυπουργό.
    1. Στο υπουργικό συμβούλιο έχουμε λαπτοπ και προτζέκτορα.

    2. Τον προυπολογισμό του κράτους τον κατέθεσα σε τσιπάκι.

    3. Το Εθνικής Παιδείας το έκανα σκέτο παιδείας.

    4. Το Μακεδονίας το κατήργησα.

    5. Το Ναυτιλίας το κατήργησα.

    6. Το Τουρισμού το κατήργησα.

    7. Το Αιγαίου το.. κατήργησα.

    8. Τα Σκόπια τα προωθώ για Μακεδονία.

    9. Την Κύπρο την κανονίζω για τους Τούρκους.

    10. Στο Αιγαίο θα τα βρούμε.

    11. Τον Μπουργκάς-Αλεξανδρούπολη τον σταμάτησα.

    12. Ο κακομοίρης ο Άκης έχει μόνο 25 σπίτια.

    13. Ο Μαντέλης εχει μπλεξίματα για κάτι 450.000 μάρκα.

    14. Ο Τσουκάτος έφερε στο ταμείο 2.000.000 αλλά ψάχνω και δεν τα βρίσκω.

    15. Κάτι ακούγεται για Γιάννο, ρε μπαμπά αυτοί που αγωνίστηκαν γαι το σοσιαλισμό, πληρώθηκαν καλά η να τους κόψω και κάποιο τσεκ ακόμα;

    16. Οι ντόπιοι και ξένοι παράγοντες με στηρίζουν καλά.

    17. Την Ελλάδα την έβαλα στο Δ.Ν.Τ.

    18. Τους Έλληνες τους γυρίζω στην λίθινη εποχή.

    19. Απο Φθινόπωρο επιστρέφω πατρίδα, μάλλον Φλόριντα ή Βοστώνη.

    Γι΄αυτό:
    (Π)ατέρα
    (Α)ναπαύσου
    (Σ)υνεχίζω
    (Ο)λοκληρωτική
    (Κ)αταστροφή"

  10. zame avatar
    zame 04/10/2010 21:28:34

    χαχαχαα...καλοο!