#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/09/2010 17:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Από Δευτέρα ο Γιώργος υψώνει μαυροκόκκινη σημαία



«Στόχος είναι να αλλάξουμε την Ελλάδα. Είμαστε αντιεξουσιαστές στην εξουσία», ανέφερε ο πολυχρονεμένος μας Πρωθυπουργός στην Θεσσαλονίκη και ζήτησε από τους υπουργούς να μην ταυτιστούν με τα υπουργεία και τις θέσεις τους, αλλά με τις ανάγκες του πολίτη και πώς θα λυθούν τα προβλήματά του.

Πρέπει να είναι ή εκτός πραγματικότητας,  ή να θέλει, σώνει και καλά, να προκαλέσει την κοινή γνώμη, για να τα λέει αυτά, ενώ ο κόσμος στενάζει από τα μέτρα που πήρε η κυβέρνησή του, η πιο στυγνή κυβέρνηση από την μεταπολίτευση τουλάχιστον.

Κατόπιν τούτων θα περιμένουμε εναγωνίως να δούμε την μαυροκόκκινη σημαία να υψώνεται στο Μαξίμου, ενώ πλήθος γραβατωμένων και σινιέ κυριών θα διαδηλώνει στην Ηρώδου του Αττικού και την Βασιλίσσης Σοφίας, επειδή επιτέλους έγιναν από μη προνομιούχοι, προνομιούχοι από τον γιό του Ανδρέα.

Αλλά επειδή, Γιώργο μου, γίναμε μπάχαλο και δεν καταλαβαίνουμε τίποτα πια, αν είναι να κάνετε εσείς τους αντιεξουσιαστές, δεν βάζουμε κάποιον άλλον να κάνει την κακή κρατική εξουσία, να ξεκαθαρίσουμε και τους ρόλους; Την Τρόικα φερ΄ ειπείν;

Και που είσαι Πρωθυπουργέ μου, βγες έξω από τη ΔΕΘ πέτα μια μολότωφ να ξεχαρμανιάσεις και μετά ξαναμπές και κάνε πάλι τον prime minister.

Κάντε ότι κυβερνάτε, να κάνουμε κι εμείς ότι σας παίρνουμε στα σοβαρά, να περάσει ο καιρός κι έτσι αγαπημένα να χωρίσουμε.

Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 10/09/2010 17:32:55

    Το GAP εκτός τόπου και χρόνου πια.
    Παραπαίει μέσα στο παραλήρημα μιας υποτιθέμενης επανάστασης, που είναι αποκλειστικά κατασκεύασμα του μυαλού του.
    Η επαφή με την πραγματικότητα έχει χαθεί για την κεφαλή της κυβέρνησης.
    Ας υψώσει την μαυροκόκκινη, φτάνει μόνο να μην την μπερδέψει με την Ναζιστική.

    • Mind.the.gap avatar
      Mind.the.gap @ Orestios 10/09/2010 18:37:00

      Πάντως πρέπει να είδε πρόσφατα το Inception και έχει ταυτιστεί με τον ήρωα... δεν εξηγείται αλλιώς το πόσο πολύ έχει δημιουργήσει μια δική του πραγματικότητα...

      • loretta avatar
        loretta @ Mind.the.gap 10/09/2010 21:32:49

        καλα απαιχτο το nick name σου....ακου mind the gap!!

  2. donaE avatar
    donaE 10/09/2010 17:33:57

    Μας δουλευει πλεον ανοικτα και απο οτι φαινεται μας αρεσει.Γιατι να το αλλαξει;

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/09/2010 17:39:43

    Μπορεί πραγματικά να θεωρεί πως είναι κάτι σαν Hell`s Angel προς το πιο βαλκανικό όμως. Άλλωστε εφαρμόζει το "Gas, grass or ass... nobody rides for free" των αγγέλων, επάνω μας.
    Κάποτε,νομίζω το `91, η Ντόρα που μόλις είχε κάνει την εμφάνισή της στο πολιτικό προσκήνιο, είχε δηλώσει φανατική θαυμάστρια και μελετήτρια του.... Τσε!!!
    Πήξαμε δηλαδή στους αντάρτες (της εξουσίας).
    Ο Δρ Ρέγγας ακούει; Να παρέμβει με τη διάγνωσή του, πάραυτα.

  4. joao avatar
    joao 10/09/2010 17:40:31

    Σε προβατα απευθεινετε οτι θελει λεει...και ακομα τον ακουμε..
    Ειμαστε οτι τρωμε..

    • Ηνιοχος avatar
      Ηνιοχος @ joao 11/09/2010 03:30:25

      εσυ λαικα εγω ποιο κατω επιστημονικα αμφοτεροι μια τρυπα στο νερο

  5. Ηλίας avatar
    Ηλίας 10/09/2010 17:44:58

    Μαλάκα Έλληνα αυτά θέλεις. Φανταστείτε τον καραμανλή να κάνει υπουργικό σε αποθήκη και να κάνει διάλειμμα για διαφημίσεις. ΤΙ ΞΕΣΚΙΣΜΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΠΕΣΕΙ!!!
    Τώρα, θα το παρουσιάσουν και καλά προοδευτικό και ο Μαλάκας ο Έλληνας θα γουστάρει.
    Ένα παπούτσι δε θα πέσει στη συνέντευξη τύπου;;;;

    • anonymos avatar
      anonymos @ Ηλίας 10/09/2010 23:20:10

      Τι να πέσει το ακροατήριο των δημοσιοκαφρων θα είναι αυστηρά επιλεγμένο και οι ερωτήσεις απο πρίν δοσμένες

  6. dimitris avatar
    dimitris 10/09/2010 17:45:29

    ένας είναι ο τρόπος να απαλαχθούμε απ αυτή τη σημορία, ΟΛΟΙ στους δρόμους .
    και όλοι ψήφιζουμε αντι-μνημονιακά ~~

    • anonymos avatar
      anonymos @ dimitris 10/09/2010 23:21:00

      Ακριβώς

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 10/09/2010 17:56:04

    Αφού με το ποδήλατο πέφτει, έχει αλυσίδα το καταραμένο
    Αφού με το κανό εξαφανίζεται, χτυπά ο ήλιος
    Αφού θα γίνει πειρατής αναρχοαυτόνομος
    Δεν το γυρίζει στο γαλάζιο ποδήλατο να φύγει από εδώ, χωρίς πεσίματα και αλυσίδες;

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 10/09/2010 17:57:34

      χαχαχα θαλάσσιο όχι γαλάζιο.... αρε δάχτυλα τι γράφουν...
      ολα αρχίζουν και τελειώνουν σε μια ΔΕΘ ...δεθελω άλλο ΠΑΣΤΟΚ

  8. bromoskylo avatar
    bromoskylo 10/09/2010 17:58:44

    εφόσον σύμφωνα με "το πολιτικό βαρόμετρο της Public Issue" το ΠΑΣΟΚ συγκεντρώνει το 44%(!!!!!;;;;;) θα σηκώσει και γαλαζοπράσινη σημαία με ροζ βούλες

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/09/2010 18:00:54

    Α ρε Τσε Γκεβάρα τι του έκανες!

    • anonymos avatar
      anonymos @ αλλενάκι 10/09/2010 23:22:06

      Ποιος Τσε Γκεβάρα Σαντινίστας (Σαν Τεννίστας)

  10. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/09/2010 18:02:10

    Πόσος είναι ο χρόνος ημιζωής των κλώνων αλήθεια;

  11. Γιάννης Μυλωνάς avatar
    Γιάννης Μυλωνάς 10/09/2010 18:02:47

    Τι θα πάει να πει στην ΔΕΘ ο επαναστάτης? Για την πλήρη κατάρρευση της αγοράς και τα λουκέτα που μπαίνει το ένα μετά το άλλο? Για ποινικοποίηση της εργασίας όπου ο κάθε πληβείος είναι ύποπτος για ξέπλυμα μαύρου χρήματος? Οτι δεν έχει καταδικαστεί κανένας από όσους έχουν πάρει τεράστιες μίζες και θα καταδικαστεί το περίπτερο που δεν έκοψε απόδειξη? Δεν έχουν ξαναγίνει αυτά πουθενά στον πολιτισμένο κόσμο μετά την γαλλική επανάσταση.

    Ποια Μποτσουάνα και Ουγκάντα συγκρίνουν στην ανταγωνιστικότητα. Ας βρεθεί ένας να μου δώσει ΕΝΑΝ λόγο που να μπορώ εγώ να μεταφέρω σε έναν επενδύτη να έρθει στην Ελλάδα. ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ.

    Το 2006 παρακολούθησα από κοντά το ενδιαφέρον μια ιαπωνικής εταιρίας να κάνει εργοστάσιο στη Βόρειο Ελλάδα. Μια εταιρεία με κάτι ρόμβους στο σήμα. 120.000.000 ευρώ επένδυση ήταν και τουλάχιστον 800 θέσεις εργασίας.
    Διερεύνησαν, συζήτησαν, έψαξαν. Δυο πράγματα τους ενδιέφεραν τότε. Σταθερό φορολογικό καθεστώς και κόστος εργασίας. Η επένδυση πήγε αλλού γιατί δεν φαίνονταν σταθερά τα φορολογικά μέτρα.

    Τότε δεν ήρθαν και λάθος της τότε κυβέρνησης που δεν βοηθούσε μεγάλες επενδύσεις. Ας μου πει κάποιος ποιο είναι το φορολογικό καθεστώς ΤΩΡΑ στην Ελλάδα. Ξέρει κάνεις? Ξέρει πως θα είναι του χρόνου? Του παραχρόνου? Απο την σοσιαλιστική διεθνή περιμένει να έρθουν επενδυτές γιατί τον εκτιμούν?

    Ακούω μερικούς που γράφουν ότι το ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί σε ένα χρόνο να διορθώσει τα κακώς κείμενα τόσων κυβερνήσεων. Να πω ότι το γράφουν αυτό καλοπροαίρετα και γιατί θέλουν να ελπίζουν σε ένα καλύτερο αύριο. Ας μου δώσει κάποιος ένα στοιχείο ότι υπάρχει έστω και μια ελάχιστη ελπίδα ανάπτυξης. Μια για δείγμα. Θα αναστηθεί ξαφνικά η αγορά σαν το φοίνικα?

    Αυτό που έχει γίνει είναι:

    Την λίγη εμπιστοσύνη που είχαμε στις χρηματαγορές την τινάξαμε μόνοι μας στον αέρα.

    Οι παλιοί έμπειροι εργαζόμενοι σε δημόσιο και ιδιωτικό τομεα που είχαν θεμελιώσει συνταξιοδοτικό δικαίωμα έγιναν καπνός πριν υλοποιηθούν οι ασφαλιστικές απειλές - υποσχέσεις.

    Η αγορά είναι στην εντατική, μαγαζιά έκλεισαν, περισσότερα θα κλείσουν και το ντόμινο μόλις άρχισε. Μόνο τα φρουτομαγαζα και οι ψυχίατροι έχουν ελπίδες για κέρδη.

    Όσο ανέκδοτο είναι εδώ το “Πράσινη ανάπτυξη” άλλο τόσο είναι στο εξωτερικό το «Επένδυση στην Ελλάδα”. Θα πήγαινε κανένας μας σε ένα μαγαζί που πουλάει με καπέλο 20-30% πάνω? Όχι. Αυτοί γιατί να έρθουν εδώ? Πολλές ξένες επενδύσεις τα μάζεψαν και έφυγαν και άλλες το σχεδιάζουν. Για καινούργιες να το ξεχάσουμε.

    Η οικονομική στρατηγική είναι αρπάξτε τα από όπου μπορείτε και μην σας νοιάζει για το αύριο. Ζήσε σαν να μην υπάρχει αύριο. Κάθονται οι φωστήρες και κάνουν βαθυστόχαστα σχεδία. Α! δεν απέδωσε ο ΦΠΑ, να φορολογήσουμε το πετρέλαιο. Αμ έτσι ξέρουν όλοι να κάνουν οικονομικά πλάνα. Το δύσκολο είναι να δώσεις ώθηση στην ανάπτυξη, όχι να φας από τις σάρκες σου. Πόσα θα πάρεις από μια οικονομία που την έχεις φέρει σε τέτοια απομόνωση που θυμίζει Αλβανία του Χότζα?
    Ναι να μην ξεχάσω να πω για τα μπράβο παιδιά που μας δίνουν οι δανιστές μας. Μπράβο θα καταφέρετε να μας δώσετε πίσω τα λεφτά μας. Υπογράψατε για τα όπλα? Μπράβο μπράβο. Δεν παίρνεται και 2-3 υποβρύχια ακόμα? Άλλες 3 μονάδες στο ΦΠΑ είναι.

    Αυτά τα επιτεύγματα να πάει να πει στην ΔΕΘ ο επαναστάτης. Over and out.

    Γ.Μ.

    • anonymos avatar
      anonymos @ Γιάννης Μυλωνάς 10/09/2010 23:23:09

      Θα τραγουδήσει και την Διεθνή που τελείωνει με το εμπρός Επαναστατες

  12. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 10/09/2010 18:16:01

    Επειδη πολυ μου καθησε στο ματι αυτο το αντικειμενικο 44% σας βαζω ενα βιντεακι να δειτε τι επαθε το 43..ε κοντα ειναι και το 44!!!

    h**p://www.youtube.com/watch?v=nGnbXqvG9Mo

  13. donaE avatar
    donaE 10/09/2010 18:22:32

    Επεσα στην παγιδα,δεν μπορω να αποφασισω αν εχει προβλημα ή το παιζει.
    Το οιδιποδειο δικαιολογει παρατεταμενη εφηβια;

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ donaE 11/09/2010 01:11:59

      ...seriously...????

  14. 11888 avatar
    11888 10/09/2010 18:22:53

    Ποιος του γραφει ολες αυτες τις κοτσανες.Αξιος ο μισθος του οποιος και να ειναι.

    • anonymos avatar
      anonymos @ 11888 10/09/2010 23:24:13

      Ε καλά ο αδελφός

  15. P.C.CLUB avatar
    P.C.CLUB 10/09/2010 18:39:07

    μπα κάτι αλλο θα του είχαν γράψει και το διάβασε λάθος

  16. Mind.the.gap avatar
    Mind.the.gap 10/09/2010 18:40:13

    Πάντως άκουσα ότι οι απφάσεις του ΣτΕ και του Αρείου Πάγου έχουν πλεον κλειδώσει και ανακοινώνονται την επόμενη Πέμπτη... Το πρώτο σκαμπίλι έρχεται (εκτός απροόπτου μια και οι τύποι είναι γκαγκστερ)!!!

  17. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 10/09/2010 18:45:19

    μα δε λέει ψέμματα. όταν κάηκε η Αθήνα είτε παρακολουθούσαν απογειωμένοι το κράτος να καταρρέει, είτε συμμετείχαν τα παιδιά τους, είτε συμμετείχαν οι ίδιοι.

    • παραέλληνας avatar
      παραέλληνας @ παραέλληνας 10/09/2010 18:50:01

      ο πατέρας του επίσης υπήρξε αναρχικός . επί εποχής του ανατράπηκε κάθε μορφή ιεραρχικής κρατικής δομής με αποτέλεσμα στο ΙΚΑ οι γιατροί να φοβούνται να μιλήσουν μπροστά στις καθαρίστριες και στα νοσοκομεία κουμάντο να κάνουν οι "γενικών καθηκόντων". ήσασταν αλλού ή βλέπατε τηλεόραση τόσα χρόνια;

  18. mys avatar
    mys 10/09/2010 18:57:15

    δεν λέει ψέματα ο τεράστιος τα αλλαζει όλα ,αλλάπρος τα κάτω
    νούμερα αλλαγή δεν θιέλατε πληρώνετε και βλέπετε θέαμα
    καστελόριζο
    ποδήλατο
    κανό
    πρωθυπουργό μόνιμα σε διακοπές
    συνέντευξη σε αποθήκη
    αποτυχιμένους υπουργούς που πάνε σε άλλο υπουργείο για να ξανααποτύχουν
    θεσσαλονίκη τίγκα σκο κοματόσκυλο
    θεσσαλονίκη τίγκα στους ασφαλίτες
    θεσσαλονίκη τίγκα στα λαμόγια
    πληρώστε νούμερα με μείωση μισθών,συντάξεων ,βενζίνη ,πετρέλαιο,τρόφιμα,απολύσεις κλπ το θέαμα κοστίζει

  19. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 10/09/2010 20:13:37

    Οι αντιεξουσιαστές της βλακείας.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σοσιαληστής 10/09/2010 20:33:23

      +1000

  20. kiki avatar
    kiki 10/09/2010 20:14:51

    @ Strange Attractor,
    Τον Ρεγγα πρεπει να τον εκτιμας,και θα σου πω τον λογο.Οταν ηταν φυλακη επι χουντας,μαζι με αλλα παιδια του Πολυεχνειου,χημικους μηχανικους,απο τις σταφιδες που τους πηγαινανε οι συγγενεις ,κανανε αποσταξη και βγαζανε τσιπουρο,οχι πολυ καλης ποιοτητας ,αλλα τσιπουρο ηταν.Εσυ ΄

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ kiki 10/09/2010 20:33:47

      Μήπως μιλάς για άλλον Ρέγγα; Ο δικός μου είναι 30-35 χρονώ. Και δεν τον λένε Ρέγγα ακριβώς, και είναι και δόκτορας. Για διευκρίνησε σε παρακαλώ. Αφού είναι τσιπουράς ο δικός σου, με ενδιαφέρει.

  21. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 10/09/2010 20:53:46

    Δεν προκειται απλως για αστειο.Οταν ο πρωθυπουργος ονομαζει την κυβερνηση του αντιεξουσιαστικη απο τα πραγματα περναει το μηνυμα οτι οι αντιεξουσιαστες ειναι κατι καλο,δηλαδη αυτοι που καινε μαγαζια και περιουσιες ειναι κατι καλο και τους μιμειται η κυβερνηση.
    Εμμεσως εκθειαζει τους καταστροφεις και πλιατσικολογους του Δεκεμβρη και δικαιολογημενα.Αυτοι και η αρνηση του Καραμανλη να τους τσακισει συνετελεσαν στο να φθασει στην εξουσια.

    • loretta avatar
      loretta @ ψυχραιμια 10/09/2010 21:13:11

      ....αρχηπλιατσικολογο σε πανελλαδικο επιπεδο του ορισε τον παμπουκη.....οτι εκανε το πασοκ το 80 με τον οργανισμο ανασυγκροτησης επιχειρησεων που μοιραζε επιχειρησεις σε ημετερους εντος ελλαδικου χωρου σημερα καλειτε ο παμπουκης να κανει την μοιρασια των ελληνικων επιχειρησεων/δημοσιων ιδιωτικων σε οποια μορφη σε παγκοσμιο επιπεδο ... αποκαλώντας τους ξενους αγοραστες σε επενδυτες....μια ταινια σε επαναληψη λοιπον....boring and so predictable...!!!

  22. Κίτσος Τζαβέλας avatar
    Κίτσος Τζαβέλας 10/09/2010 21:40:15

    "............. στόχος μας είναι να ξεπουλήσουμε την Ελλάδα. Είμαστε πληρωμένοι καραγκιόζηδες........" επί το ορθότερον

  23. panos33 avatar
    panos33 10/09/2010 22:07:30

    "οίτινες έρχονται προς υμάς εν ενδυμασία προβάτων, έσωθεν δε εισι λύκοι άρπαγες"
    ΓΑΠ.ΤΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΙΧΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ....

  24. antiochos avatar
    antiochos 10/09/2010 22:46:06

    O τυπος που τον προγραμματιζει πρεπει να εχασε τους κωδικους.
    Δεν εξηγειται αλλιως.

    • beniz avatar
      beniz @ antiochos 10/09/2010 23:58:12

      Kaloooooooooooooo!!!!

  25. kiki avatar
    kiki 10/09/2010 23:24:06

    @ Strange Attractor,
    Ο δικος μου ειναι κοντα 70,νομιζω,απο τις ηγετικες μορφες του ΚΚε εσωτ.,περασε στο ΠΑΣΟΚ,και γνωρισε το συστημα,και τον εφαγε το συστημα.τωρα αν εμαθε να κανει καλο τσιπουρο,εκει μεσα,δεν γνωριζω,αν εμαθε χρησιμο θα του ειναι,και στο μελλον.
    Παντως για να μην παινευεστε οι βοριοι και στην μανη εχουμε καλο τσιπουρο,χωρις γλυκανισο.Τελος Οκτωβρη προμηθευομαστε ταμιζανες,και στο μαζεμα του λαδιου,εχουμε για να στανιαρουμε αμα κανει κρυο,και υγρασια.
    Φετος οργανωνουμε,για τους αναξιοπαθουντες συναδελφους μας,κολλεκτιβα,να ερθουν να μαζεψουν ελιες ,και να παρουν ως αμοιβη το λαδι τους,ελιες και ξυλα μια και το πετρελαιο ειναι φαρμακι.Ετσι και δουλεια και παρεα,μια και τα οικονομικα δεν επιτρεπουν να εχουμε εργατες.Να οργανωσω κολλεκτιβα στην Μανη,να το ευχαριστηθω.Αλλα εσεις εκει πανω,τι εγινε τους πηρατε με τα στυλιαρια στο κυνηγι,η ακομα τους αφησατε να περιφερουν τα σαρκια τους στην πολη σας.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ kiki 11/09/2010 01:15:16

      "Παντως για να μην παινευεστε οι βοριοι και στην μανη εχουμε καλο τσιπουρο,χωρις γλυκανισο"

      Σλουρπ...!!!!

      Κυρία πρώτα να πιούμε ένα ποτηράκια και μετά τα σούτια...ναι;;;

  26. mojo62 avatar
    mojo62 11/09/2010 00:08:30

    Ο Κώστας Καραμανλής ο Β είχε κι αυτός δηλώσει επί λέξει "βασικά είμαι αντιεξουσιαστικός τύπος".Τόχει η μοίρα μας φαίνεται να μας κυβερνάνε απόγονοι κατσαπλιάδων με οιδιπόδειο που νομίζουν πως η ζωή είναι μιά ατέλειωτη,πληρωμένη από άλλους μπαρότσαρκα.

  27. Άργος avatar
    Άργος 11/09/2010 01:47:21

    Παράδοξος αν όχι οξύμωρος λόγος (αντιεξουσιαστές κλπ), παράδοξη αν όχι παιδική (κομψά είπαμε!) στάση πρωθυπουργού (διάγγελμα από ειδυλλιακό τοπίο σε νησί), παράδοξες κινήσεις εργασίας (έξι ώρες γράφει μόνος, οκτώ ώρες να διαβάσουν τον ανασχηματισμό - συγνώμη για την βρισιά), παράδοξη θεσμική τοποθέτηση (αποθήκη, τουβλάκια, διαφημίσεις, οι τρεις σωματοφύλακες που ήταν τριάντα τρεις με το χέρι σφιχτά εκεί κλπ),

    για όποιον έχει εκπαιδευτεί και ζήσει στην Αμερική, είναι __απόλυτα__ κατανοητό. Φυσικά δεν αστειεύομαι. Εάν υπάρχει ανάγκη βαθύτερης κατανόησης, μπορώ να επεκταθώ. Υπάρχουν τα προσόντα.

    Σημασία έχει ότι φαίνεται πια πως το άτομο εγκαταστάθηκε (πάλι αυτή η κομψότης, ε!) για να εκτελέσει αποστολή σε ξένο έδαφος.

  28. Ηνιοχος avatar
    Ηνιοχος 11/09/2010 03:27:02

    Σκεπτεσθαι, συσκεπτεσθαι, αναλυεται ξανα και ξανα γιατι αρνεισθε την
    επαναλαμβανομενη αληθεια εχει μαλλιασει η γλωσσα του (αντιεξουσιαστης
    στην εξουσια)
    βασει Συνταγματος στην Δημοκρατια απορρεουν ολες οι εξουσιες απο
    τον ΛΑΟ
    αρα αυτος που ειναι εναντιον της (απολυτης) εξουσιας του λαου δεν ειναι
    αντιεξουσιαστης που υπεξαιρεσε την εξουσια απο τον νομιμο δικαιουχο (λαο)

    ο τυραννος ξερει καλυτερα απο οποιονδηποτε και τι λεει και τι κανει
    μηπως οι μωροι πρεπει για το κοινο καλο να αναζητηθουν μεταξυ ημων

  29. Ηνιοχος avatar
    Ηνιοχος 11/09/2010 03:47:50

    Θραξ Αναρμοδιε δευρο εξω
    ταραξε τον υπνο των ναρκομακαριουντων
    τρομαξε τα βαπορακια της πρεζοεξουσιας

    μιλωντας για

    ΘΕΣΜΟΥΣ
    ΑΜΜΕΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
    ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ
    ΝΕΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ
    ΚΛΗΡΩΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ
    ΛΑΙΚΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ
    ΔΗΜΟΨΙΦΗΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

    αντι για καλλιστεια τυραννων

  30. kiki avatar
    kiki 11/09/2010 08:44:17

    @ Tsilivithraς

    Εισαστε καλοδεχουμενοι,αλλα να βαλτε και κανα χερακι στο μαζεμα,και εμτα φορτωνετε λαδι και ξυλα και τσιπουρο,και στυλιαρια,και δωρεαν το συγκλινο και τα λουκανικα,Μανης παντα.
    Αν και για να σας διευκρινισω,ο πατερας μου ανταλλαξιμος ,μεγαλωσε στην Θεσ/νικη,και εχω περασει απειρα παιδικα καλοκαιρια στην Αγια Τριαδα,τρωγοντας υπεροχες τουλουμπες με καιμακι,οι μανιατες δεν εχουν τετοια,και τα νοσταλγω.