#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/05/2009 11:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποχώρησε και ο Βγενόπουλος από τον Παναθηναϊκό

 Μετά τον Γιάννη Βαρδινογιάννη και ο Ανδρέας Βγενόπουλος αποχωρεί από τον Παναθηναϊκό.


____________________________________________________________________________________________________
Έκλεισε ο κύκλος, ο αγώνας μου ολοκληρώθηκε. «Αποχωρώ οριστικά από τον χώρο» γράφει μεταξύ άλλων σε γραπτή δήλωσή του. Ξεκαθαρίζει επίσης ότι θα διατηρήσει το 11% των μετοχών της ΠΑΕ, που είναι στα χέρια του, αλλά παραχωρεί το δικαίωμα ψήφου στον Νίκο Πατέρα, τον οποίο εμπιστεύεται απόλυτα.

Εκτιμάται ότι πρόκειται για μία κίνηση τακτικής, προκειμένου να επιστρέψει κάποια στιγμή –προσωπικά ο ίδιος ή δια αντιπροσώπου - και να επιβάλλει τις απόψεις του, οι οποίες τον τελευταίο καιρό είχαν γίνει αντικείμενο κριτικής από τους παράγοντες και τους μετόχους της ομάδας. Είναι εξάλλου σαφές, ότι οι «κινήσεις» του Ανδρέα Βγενόπουλου κάθε άλλο παρά εδράζονται στο θυμικό του, αλλά αποτελούν μέρος σχεδίου και τακτικής.

Ο Βγενόπουλος εισχώρησε στα διοικητικά του Παναθηναϊκού πριν από ένα χρόνο, με την βοήθεια διαδηλώσεων οπαδών της ομάδας. Είχε έρθει αρκετές φορές σε διαμάχη και με τον Γιάννη Βαρδινογιάννη και με τον Παύλο Γιαννακόπουλο. (http://www.antinews.gr/?p=6533).

Διαβάστε στα σχόλια τη γραπτή δήλωση του κ. Βγενόπουλου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Factorx avatar
    Factorx 25/05/2009 11:41:39

    Η γραπτή δήλωση Βγενόπουλου

    - «Έκλεισε ο κύκλος, ο αγώνας μου ολοκληρώθηκε»
    - «Αποχωρώ οριστικά από τον χώρο»

    «Στο σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα που ασχολήθηκα με τα διοικητικά του Παναθηναϊκού έγιναν, με συλλογικές προσπάθειες και με την βοήθεια και των φιλάθλων, σημαντικές αλλαγές και βήματα προόδου. Από την περασμένη εβδομάδα έκλεισε ένας μεγάλος κύκλος και η ΠΑΕ Παναθηναϊκός έχει ξεπεράσει πια τις περισσότερες από τις αγκυλώσεις του παρελθόντος , έχει ικανό και ισχυρό Πρόεδρο με τις απαραίτητες εξουσίες, εξαιρετικό διοικητικό και τεχνικό επιτελείο και μεγάλη οικονομική ευρωστία. Θεωρώ ότι ο αγώνας μου για να συμβάλλω και εγώ στις σημερινές εξελίξεις δικαιώθηκε αλλά και ολοκληρώθηκε.

    Σήμερα ανακοινώνω ότι αποχωρώ οριστικά από έναν χώρο «παραγόντων» που δεν είναι συμβατός ούτε με τον χαρακτήρα ούτε με τις αρχές μου και στον οποίο συμμετείχα προσωρινά με μοναδικό κίνητρο την μεγάλη μου αγάπη στον Παναθηναϊκό και με στόχο να μπούμε επιτέλους σε μια νέα πορεία αντάξια της ιστορίας μας.

    Ευχαριστώ τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού για την εμπιστοσύνη τους την οποία προσπάθησα να τιμήσω με μεγάλο προσωπικό κόστος.

    Σαν απλός φίλαθλος και εγώ πλέον, θα είμαι πάντα κοντά στον Παναθηναϊκό και θα πηγαίνω στα γήπεδα, όποτε μπορώ, για να χαίρομαι ή να λυπάμαι μαζί με την υπόλοιπη πράσινη οικογένεια.

    Οι μετοχές της ΠΑΕ Παναθηναϊκός που κατέχω (το 11%) θα μείνουν στην οικογένειά μου για πάντα και τα δικαιώματά τους θα ασκούνται δια πληρεξουσίου και από ανθρώπους που θα εμπιστεύομαι ότι θέλουν και μπορούν να συμβάλλουν στην πρόοδο του Παναθηναϊκού. Τα δικαιώματα ψήφου τα εκχωρώ κατ΄αρχήν στον κ. Ν. Πατέρα για όσο χρόνο επιθυμεί να είναι Πρόεδρος του Παναθηναϊκού, και τον ευχαριστώ για τις μεγάλες προσωπικές θυσίες που κάνει στην επιδίωξη των κοινών μας οραμάτων».

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/05/2009 12:37:51

    καλημερα.

    εγω τον φανταζομαι στο ΔΣ του γαυρου μας με τον Σωκρατες απεναντι.

    ε ρε γλέντια....

    ΠΠ

  3. O Xαζος του χωριου avatar
    O Xαζος του χωριου 25/05/2009 12:56:23

    Αντε Γεια που λεμε και στην Ελβετια!

  4. DIKAIOS avatar
    DIKAIOS 25/05/2009 12:57:34

    Ας ρωτήσει κάποιος τον κο Βγενό αν το νέο γήπεδο θα λέγεται ακόμη Marfin Arena!!!!! Ποιό γήπεδο? Ποιός Βγενό?

  5. dimitrios avatar
    dimitrios 25/05/2009 13:13:21

    ΑΝΤΡΕΑ ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΟΚΑΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΘΕΩΝΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΑΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΝΑΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

  6. dimitrios avatar
    dimitrios 25/05/2009 13:15:09

    ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΒΑΖΕΛΑΚΙΑ ΝΑ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡ. ΣΩΚΡΑΤΗ 12 ΧΡΟΝΙΑ.
    ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ. ΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΑΒΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

  7. O Xαζος του χωριου avatar
    O Xαζος του χωριου 25/05/2009 13:16:57

    Το νεο γηπεδο θα λεγεται Βαβελ Αρενα και θα βρισκεται στην Πιζα....

  8. osaperas avatar
    osaperas 25/05/2009 13:35:55

    Ο Βαρδινογιάννης έφυγε (αλλά και που ήταν το ίδιο και το αυτό πράγμα είναι)


    Ο Βγενόπουλος έφυγε (αλλά επί της ουσίας δεν είχε μπει ποτε-ή για τους υποστηρικτές του δεν τον άφησαν να μπει ποτέ)

    Ο Πατέρας μετά από ένα χρόνο ακόμη ψάχνει να βρει τι γίνεται στο ποδόσφαιρο. Θεωρεί ως το πλέον αξιόπιστο συνομιλιτή του τον Βίκτωρα (πρόσφατα μάλιστα κανόνισε συνάντηση Βίκτωρα-Πιλάβιου με παρόντα τον ίδιον).

  9. osaperas avatar
    osaperas 25/05/2009 13:37:57

    @7
    Το νεο γήπεδο θα λεγεται αρχικά Τζίγκερ Αρένα μιας και θα ειναι ιδιοκτησίας του Τζίγκερ. Στην συνέχεια ο Τζίγκερ μπορεί να "πουλήσει" το ονομα σε σπόνσορα κάτι που ειναι συνηθισμένο στο εξωτερικό

  10. ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ avatar
    ΠΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 25/05/2009 14:05:42

    ΓΑΥΡΟΙ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ ΚΑΙ ΓΑΥΡΟΙ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ “ΕΚΛΕΚΤΙΚΕΣ ΣΥΓΓΕΝΙΕΣ”..

    ΛΑΙΚΙΣΜΟΣ, ΚΟΥΤΣΑΒΑΚΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΡΟΤΤΕΖΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.
    ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΛΑΨΑ, ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΙΑ, ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ
    ΜΑΥΡΟΓΥΑΛΟΥΡΟΙ…
    ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

  11. M avatar
    M 25/05/2009 14:18:36

    To "και" στην ανάρτηση δεν έχει χώρο.

    Ο σωφέρ ΔΕΝ αποχώρησε από την Πανάθα.

    Αποχώρησε από το ΔΣ.
    Επικοινωνιακό τρικ. Εξακολουθεί και είναι μέτοχος.

    Η αποχώρηση του Βγενό βγάζει πολλή βρώμα.

    Σε τέτοιο σημείο μάλιστα που πρέπει να εισηγηθούμε στην Ακαδημία των Όσκαρ να του παραχωρήσει ένα αγαλματίδιο, ειδικής κατηγορίας και περίπτωσης.

  12. rs avatar
    rs 25/05/2009 14:58:54

    Σώωωπα ρε Ελευθερίου!! Μιλάς σαν να βρίσκεσε στο .... δωδεκάθεο του αθλητισμού. Ξεπέζεψε!!

    Βόρειος γαύρος

  13. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/05/2009 18:32:45

    Θα κουνήσω το μαντήλι.

  14. babis lazarou avatar
    babis lazarou 25/05/2009 19:29:01

    ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΧΡΟΝΟ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ.ΑΥΤΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΚΑ ΤΣΙ ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥΣ.ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ;

  15. Kωστας Α. avatar
    Kωστας Α. 25/05/2009 22:00:16

    @dimitrios
    Τα φρυδια του "κυρ Σωκρατη" Ολυμπιακε Θεσσαλονικης τα βλεπετε εσεις που σας εχει κατω απο τα φρυδια του και παραρτημα απο την εποχη του Γκαμπριτς και του συχωρεμενου του Μητσιμπονα.
    Τοσο παραρτημα ειστε που σας φορτωσε και τον Μοτσαρτ της παραγκας λιγουρια Μπαοκια.
    Παρτε το χαμπαρι θα σας δαγκωνουμε μια ζωη την πλατη οπως χθες στο σταδιο.

  16. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 25/05/2009 22:23:54

    ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ..
    " ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΟΤΙ ΑΠΟΧΩΡΩ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΩΡΟ "ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ" ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΜΟΥ.." Α.Βγενοπουλος.
    ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ.
    "ΜΕ ΜΟΝΟ ΕΦΟΔΙΟ ΤΗΝ ΑΛΑΖΟΝΕΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΞΕΝΩΝ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ,ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΟΛΟΙ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΑΡΠΑΞΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΟ,ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΜΕ ΔΟΛΙΑ ΜΕΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΛΕΨΩ ΤΗΝ ΠΑΕ.ΠΑΙΡΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ."
    ΣΤΟ ΚΑΛΟ FRONTMAN ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙΣ.

  17. dimitrios avatar
    dimitrios 26/05/2009 00:43:22

    ΛΙΓΟΥΡΙΑ ΕΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΡΕ ΠΑΚΙΣΤΑΝΕ. ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΛΗΣΤΕΨΕΙ Ο ΜΑΥΡΟΥΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΓΚΛΑΝΤΕΣ. Ο ΛΑΟΣ ΤΗΣ Β.ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΣ. ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΨΕΥΤΗΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ , ΤΟΥ ΚΑΖΝΑΦΕΡΗ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΣΑΣ. ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΙ.
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ Η ΤΟΥΜΠΑ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΖΑΝΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΣΑΛΙΜΑΝΙ

  18. plax avatar
    plax 26/05/2009 02:01:50

    ξεσηκωσε το λαο μιας λαοφιλεστατης ομαδας.αγορασε δωρεαν λαικο ερισμα και προωθησε την εικονα του χωρις να φθαρει ουτε λιγο.συνεχισε τις σημαντικες επιχειρηματικες δραστηριοτητες του υιοθετωντας ακομα πιο αλλαζονικο προφιλ μιλωντας με συμβουλευτικο υφος στη βουλη εχοντας πρωτα εξασφαλισει την ανοχη αν οχι το θαυμασμο του κοσμου με την υποτιθεμενη ενασχοληση με τον παναθηναικο λαικιζοντας μεχρι αηδιας και λεγοντας οτι η ομαδα του δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο τον αμπραμοβιτς αλλα και ταυτοχρονα δινοντας παραλογη χορηγια στον παοκ(εξ'ου και το σχολιο του παραπανω αδερφου πεινασμενου παοκτση που απ'οτι φαινεται εφαγε και αυτος το παραμυθι).αν αυριο γινει λαοφιλες το μπαντμιντον η το οριγκαμι για καποιον εξωγηινο λογο παλι θα τον δουμε να εμφανιζεται περιχαρης καβαλα στ'αλογο και να υποσχεται εθνικα μεγαλεια.αληθεια ειναι δυνατον να υπαρχει κοσμος που να πιστευει οτι ο mr mig ασχοληθηκε με το ποδοσφαιρο?ουτε δευτερολεπτο..

  19. Τempo avatar
    Τempo 26/05/2009 09:43:30

    Μιά απορία γιατί δέν παίρνει ολόκληρη την ΠΑΕ ο Παύλος Γιαννακόπουλος μόνος του?
    Ο άνθρωπος είναι ότι πιό επιτυχημένο έχει να δείξει ποτέ ο αθλητισμός στην Ελλάδα, ενώ ενδιαφέρεται με πάθος για τον ίδιο τον Παναθηναικό όχι για την τσέπη του δέν είναι νταβατζής όπως ο Κόκκαλης.
    Στο μπάσκετ έφτιαξε την μεγαλύτερη υπερομάδα που έχει βγεί ποτέ στα χρονικά ολόκληρης της ιστορίας του μπάσκετ την βλέπετε. Και στο πρωτάθλημα ΜΒΑ να πάει πάλι θα πρωταγωνιστήσει άν είναι δυνατό τόσο φοβερά πετυχημένος πρόεδρος να αγνοείται για την ΠΑΕ.

  20. M avatar
    M 26/05/2009 11:46:03

    tempo @ 19
    >>Μιά απορία γιατί δέν παίρνει ολόκληρη την ΠΑΕ ο Παύλος Γιαννακόπουλος μόνος του?>>

    Πρώτον γιατί είναι πλούσιος αλλά όχι τόσο πλούσιος.

    Και δεύτερον και κυριότερον, γιατί δεν πουλάει ο σωφέρ...
    Και δεν πουλάει γιατί είναι και μαζόχας (του αρέσει να τον σιχαίνονται και να τον βρίζουν), σαδιστής (του αρέσει να παίζει με τον πόνο των άλλων) και επιπλέον το 'μαγαζί όπως και να το κάνουμε του φέρνει ακόμα πολλά λεφτά.

  21. Τempo avatar
    Τempo 26/05/2009 11:54:47

    @M Says ποιόν εννοείς σοφέρ?
    Ο Τζίγκερ άν δέν κάνω λάθος αποχώρησε.
    Ακόμα και άν δέν έχει τόσα πολλά λεφτά ο Γιαννακόπουλος είναι ανάγκη να τον βοηθήσουν και άλλοι οικονομικά αλλά το κουμάντο στην ομάδα να το κάνει αυτός, μόνο αυτός καταλαβαίνει πώς γίνονται οι τεράστιες υπερομάδες όπως αυτή που έχει ο Παναθηναικός στο μπάσκετ είναι έργο δικό του.

  22. M avatar
    M 26/05/2009 13:03:40

    @ Tempo
    >>ποιόν εννοείς σοφέρ>>
    Έλληνας κροίσος - ραλίστας που έχει κάνει την ομάδα σαν τα μούτρα του...

    Ναι τον Τζίγγερ εννοώ.

    >>Ο Τζίγκερ άν δέν κάνω λάθος αποχώρησε.>>
    Αποχώρησε από το ΔΣ δεν αποχώρησε από την Πανάθα.
    Κρατάει ακόμα την πλειοψηφία των μετοχών.

    Στην πραγματικότητα δηλαδή, ούτε ο Βγενό αποχώρησε αφού όπως δήλωσε, οι μετοχές του θα μείνουν στην οικογένειά του "για πάντα" ...

    Απλώς θα συμμετέχει διά αντιπροσώπων.

    Διά αντιπροσώπων μετέχει και ο Τζίγγερ παντού.
    Με κονδυλοφόρους και υπαλλήλους και φυσικά πολύ δικούς του ανθρώπους τύπου πηγαίνω στην Βραζιλία για καφέ_ και αγοράζω και ένα εισιτήριο από κάποιον οπαδό_ για να αποδείξω ότι παρακολουθούσα παίχτες_ Αντωνίου...

    Για αρχή το μόνο που φαίνεται να αλλάζει και δεν είναι και λίγο, ας μην είμαστε αχάριστοι υποθέτω... είναι τουλάχιστον η επικοινωνιακή τους τακτική καθώς θα σταματήσουν αυτές οι χαζές ανακοινώσεις που έβγαζαν πρωί μεσημέρι βράδυ Τζίγγερ-Βγενό για τα μάτια των Αράβων... και θα αφήσουν στον Πατέρα το "ελεύθερο".
    Επιφανειακό ή όχι, θα δείξει.

    Όσο για τον Γιαν/λο συμφωνώ απόλυτα με τα όσα λες, όλοι οι φίλοι της ομάδας συμφωνούν, αλλά δεν μπορεί να κάνει και πολλά.
    Ακόμα και όλοι οι φίλαθλοι να βάζανε λεφτά, αν δεν θέλει ο άλλος να πουλήσει το 57%, δεν θα είχε κανένα νόημα.

    Οι πιο αισιόδοξοι λένε ότι αφού έγινε η αρχή ίσως πουλήσει και το υπόλοιπο μερίδιό του, αλλά αυτό είπαμε είναι μια αισιόδοξη σκέψη και μάλλον ουτοπική δεδομένου του πολύ κακού ιστορικού παρελθόντος του Τζίγγερ στην ΠΑΕ που δεν αφήνει και πολλά περιθώρια για να δει κανείς τις προθέσεις του.

  23. Κωστας Α. avatar
    Κωστας Α. 26/05/2009 20:43:05

    @dimitrios
    ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑΣ ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΔΕΙΚΤΗ IQ ΠΟΛΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΝΑ ΒΡΕΙ ΦΙΛΟΥΣ,ΓΥΝΑΙΚΑ.
    ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ IQ.
    META ΑΠΟ 15 ΛΕΠΤΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΤΟ IQ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ.
    ΤΟΝ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΓΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ.ΤΑ ΙΔΙΑ.
    ΤΟΝ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΓΙΑ 60ΛΕΠΤΑ .ΤΑ ΙΔΙΑ.
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ.
    ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
    ΚΑΠΟΥ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΟΝ ΑΣΘΕΝΗ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.
    -ΑΜΑΝ ΤΟΝ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ.
    ΠΑΕΙ,ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΕΙ:
    -ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ;
    ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ:
    -ΜΠΑΟΚ..

  24. dimitrios avatar
    dimitrios 27/05/2009 01:07:48

    ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΚΑΚΙΕΣ ΛΕΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΚΩΛΟΝΑΚΙΑ (ΟΙ ΠΑΛΙΟ-ΟΥΣΤΗΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΤΕΛΕΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΠΑΥΤΟΝΕΤΕ...
    ΠΡΟΕΔΡΕ ΖΑΓΟΡΑΚΗ . ΚΑΤΕΒΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΠΡΟΤΕΚΤΟΡΑΤΟ ΤΟΥ ΜΠΑΓΛΑΝΤΕΣ(ΑΘΗΝΑ) ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΩΝ ΦΛΟΡΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΑΓΩΝ.ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΗΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ. ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΒΟΥΝΤΟΥ ΒΟΥΝΤΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΜΑΥΡΗ.....

  25. Τempo avatar
    Τempo 27/05/2009 05:37:23

    dimitrios ο Σαλονικιός πρωθυπουργός με τον κολλητό του Ψωμιάδη τί κάνουν για να βοηθήσουν τις ποδοσφαιρικές και μπασκετικές μεγάλες ομάδες της πόλης τους?