03/12/2009 14:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποχώρησε από τη ΝΔ ο νομάρχης Χανίων Γρ. Αρχοντάκης που στήριξε Ντόρα



Την αποχώρησή του από τη Νέα Δημοκρατία, γνωστοποίησε το μεσημέρι, κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου, ο νομάρχης Χανίων Γρηγόρης Αρχοντάκης.
Ο κ. Αρχοντάκης, ο οποίος είχε υποστηρίξει στις εσωκομματικές εκλογές για την ανάδειξη προέδρου της ΝΔ την Ντόρα Μπακογιάννη, ρωτήθηκε για τη στάση που ο ίδιος θα τηρήσει μετά την εκλογή του κ. Σαμαρά και απάντησε:

Το κόμμα της ΝΔ αυτή τη στιγμή και μετά τη στροφή της ΝΔ προς τα δεξιά δεν με εκφράζει. Εγώ δεν υπήρξα ποτέ μέλος της ΝΔ ως την προηγουμένη Κυριακή, που συνειδητά πήγα και γράφτηκα για να ψηφίσω. Μετά και τη σημερινή μου δήλωση δεν ανήκω στη ΝΔ".

Ο κ. Αρχοντάκης είχε εκλεγεί το 2006 με την υποστήριξη της ΝΔ και δικαιολογώντας την απόφασή του, τόνισε πως είναι προσωπική του επιλογή.

"Τη δήλωση αυτή την κάνω όχι ως νομάρχης που υποστηρίχθηκε από τη ΝΔ το 2006, άλλα ως άνθρωπος που τάχθηκε φανερά, συνειδητοποιημένα, υπέρ της υποψηφιότητας της κ. Μπακογιάννη και με βάση τη δήλωση που έκανα την προηγουμένη εβδομάδα που ήταν μια ιδεολογική προσέγγιση και μια ιδεολογική στήριξη σε αυτό που εκφραζόταν από την κ. Μπακογιάννη, σήμερα κάνω τη συγκεκριμένη δήλωση που και αυτή είναι καθαρή και απολύτως συνειδητοποιημένη".

Εμείς τονίζουμε πως αυτή είναι μια ευτυχής συγκυρία.

Και επιβεβαιώνει όσους από εμάς τόνιζαν πως η Αγία Οικογένεια είναι αυτή που θέλει στα "δύο" τη Ν.Δ.

Δεν το κάνει η ίδια Ντόρα Μπακογιάννη, αλλά προφανώς βάζει τα δικά της πιόνια να παίξουν το δικό της παιχνίδι.

Στο καλό...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. blue nile avatar
    blue nile 03/12/2009 14:53:02

    Γιατί δεν αποχωρεί και από την νομαρχία?

  2. σταμ avatar
    σταμ 03/12/2009 15:07:35

    ....αντε γεια!!!!

  3. LUXOR avatar
    LUXOR 03/12/2009 15:11:56

    Όπως λένε και στην Πελοπόννησο, "...και χέστηκε η φοράδα στο αλώνι..."

    • Kώστας Θ. avatar
      Kώστας Θ. @ LUXOR 03/12/2009 15:13:30

      Παντού το λένε..

      • loretta avatar
        loretta @ Kώστας Θ. 03/12/2009 15:22:40

        γιατι τον κρατουσε κανενας?αυτος λεει οτι δεν ηταν ποτε μελος την ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ..!! και απλα γραφτηκε μελος για να ψηφισει...!! σιγα τα αυγα..!!

        • Blimblomblim avatar
          Blimblomblim @ loretta 03/12/2009 17:41:58

          Αν δεν ήταν μέλος της ΝΔ, ΠΩΣ ΤΟΤΕ υπέγραψε την υποψηφιότητα της Ντόρας;

          Για να θυμηθούμε τι έλεγαν μια μέρα πριν το συνέδριο, αν είναι έτσι η υποψηφιότητα της Ντόρας έπασχε καταστατικά!

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ LUXOR 03/12/2009 17:09:13

      Με προλαβες
      μη σου πω οτι ειχε και ευκοίλια

  4. ΚΤ/ΤΡ avatar
    ΚΤ/ΤΡ 03/12/2009 15:12:14

    Να του στείλετε και το 2ευρω που έδωσε πίσω.
    Αντε να ξεβρωμίζουμε σιγά σιγά.
    Αλλά τέτοια κουμάσια στήριξε η Ν.Δ. το 2006 γι΄αυτό κατάντησε έτσι όπως κατάντησε.
    Αντε σιγά σιγά να παίρνουνε σειρά και άλλοι αλλά ας πετάξει και κανέναν με τις κλωτσιές ο Σαμαράς. Πολύ συναινετικό τον βλέπω...

  5. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 03/12/2009 15:20:33

    Ούτε τον ξέρω τον άνθρωπο, ούτε θα τον γνωρίσω ποτέ. Δεν είμαι και καλός φυσιογνωμιστής. Αλλά διακρίνω μια τόσο πηγαία πονηρία στη φάτσα του, που πράγματι σε κάνει να σκεφτείς ότι ταιριάζει γάντι με την πρόσφατη πορεία του: από την μεγαλόθυμη "αποδοχή" της στήριξης το 2006, μέχρι την πρώτη συνειδητοποιημένη του επιλογή, μέχρι τη δεύτερη (περισσότερο) συνειδητοποιημένη του επιλογή, μέχρι ... Πολλή ευρύχωρη συνείδηση έχει τελικά ο τύπος.

  6. Pyros avatar
    Pyros 03/12/2009 15:22:51

    ΒΑΖΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ότι τα κανάλια θα οργιάσουν με αυτήν την παραίτηση του Νομάρχη Χανίων. Θα το παρουσιάσουν ως μέγα κίνδυνο διάσπασης και αποδυνάμωσης της ΝΔ. Μπορεί να ακολουθήσουν και μερικές άλλες παραιτήσεις. Τότε θα ελπίζουν ότι θα πάρουμε όλοι το που “μήνυμα”… λέει ο δελταλαμδα και άλλοι εδώ μέσα. Και μετά θα μας παρουσιάσουν ενδεχόμενο ρόλο του κυριακοζιμενς σαν την εκπληκτικά εύστροφη, απαραίτητη και αποτελεσματική απάντηση του Σαμαρά. Οι μηχανισμοί ενεργοποιούνται από σήμερα. Βάζει κάποιος απο δω στοίχημα γιαυτό το σενάριο; Σοβαρά τώρα. 200 ευρώ, και όποιος θέλει να ανταλλάξουμε e-mail

  7. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 03/12/2009 15:23:44

    Κρίμα, τώρα θα αρχίσει να κλαίει και η γάτα μας.
    Ένα ένα τα παλληκαράκια της κυρίας που δεν αποδέχονται την ετυμηγορία του νεοδημοκρατικού λαού να πάνω όπου τους φωτίσει ο Θεός.
    Νάναι καλά το μοναστήρι . . .

  8. Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες avatar
    Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες 03/12/2009 15:29:44

    Γενικα στα Χανια ο Αρχοντακης εχει κανει σχετικα καλη εντυπωση, ειναι μετριοπαθης και εχει αφησει καποιο εργο... Ηταν το απολυτο αουτσαιντερ στις εκλογες και κανεις δεν πιστευε οτι θα τις κερδισει...
    Δεν ειναι απο τους φελλους νεοδημοκρατες αυτος... Η μονη που χανει ειναι η νεα δημοκρατια απο αυτη την αποχωρηση... Τωρα ξερετε πως εχει η κατασταση στην Κρητη με την νεα δημοκρατια...
    Αν δεν προσκυνησεις μια απο τις δυο Καμορες του νησιου σε εχει φαει η μαυρη νυχτα...Δειτε τι επαθε ο Σχοινας στο Ρεθυμνο που με πραξικοπημα τον διεγραψαν ωστε να μην εκλεγει και χασει την κληρονομικοτητα η Ολγαρα...

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες 03/12/2009 18:15:29

      Την Όλγάρα δεν την βλεπω και πολυ καλα απο δω και περα. Η επιστροφη Σχοινά στη ΝΔ ειναι θεμα χρόνου με τον Σαμαρα αρχηγο. Το Ρέθυμνο θα παρει την εκδίκησή του απο τις Αγίες Δυναστείες της Μεγαλονήσου.

      • Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες avatar
        Αναρχοαυτονομος Εθνικιστης με Κομμουνιστικες Συνιστωσες @ ΓΙΑΝΝΗΣ 03/12/2009 19:52:58

        Μακαρι φιλε μου...

  9. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 03/12/2009 15:37:12

    Στο καλό κ. νομαρχα, μη στενοχωρειστε προ παντων για το μέλλον μας..... Σιγουρα θα είναι ακόμη πιό καθαρό, πολύ πιό καθαρό απο το παρελθόν που μας έκλεψαν κάποιοι σαν και την αφεντιά σας. Θα ανακουφιστούμε παντοιοτρόπως μετα την αποδχώρησή σας, αααα.... και να μας γράφετε, μη μας πεθαίνετε στην αγωνία μας για σας.....

  10. ΑΡΗΣ Θ avatar
    ΑΡΗΣ Θ 03/12/2009 16:11:21

    Ρεζιλίκια. Δεν υπήρξε ποτέ μέλος της ΝΔ, γράφτηκε για να ψηφίσει Μπακογιάννη, δεν βγήκε η Μπακογιάννη και τώρα αποχωρεί. Ασόβαρα πράγματα για τα οποία εκτός από τον κ Αρχοντάκη φταίει και η διαδικασία που ακολουθήθηκε. Ακου "πήγα και γράφτηκα για να ψηφίσω"!!!

  11. ΕΠΠ avatar
    ΕΠΠ 03/12/2009 16:26:35

    ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΝΔ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΕΙ; ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΝΤΟΡΑ ΑΠΟ ΑΓΓΑΡΕΙΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΦΕΥΓΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΕ ΚΑΠΟΙΟΑ ΑΛΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ.
    ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗ ΝΔ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΑ! ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΝΟΜΑΡΧΗΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΝΔ;
    ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΝΤΟΡΑ! ΑΣ ΜΗΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΟΥΝ ΜΕ ΕΙΚΟΝΙΚΕΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ!!
    ΛΥΠΟΥΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ Η ΝΔ ΞΑΝΑΓΕΝΝΙΕΤΑΙ.ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ!!
    ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ! ΣΤΟ ΚΑΛΟ!
    ΥΓ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΣ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗ ΝΔ ΔΗΘΕΝ,(ΑΦΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ) ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΝΟΜΑΡΧΗΣ.

  12. γιωργος avatar
    γιωργος 03/12/2009 16:27:42

    στο καλο και να μας γραφει...

  13. 21 avatar
    21 03/12/2009 16:38:58

    Και στο Γκινες κ.Αρχοντάκη. Παγκόσμιο ρεκόρ προσχωρήσατε την κυριακή στην ΝΔ και αποχωρήσατε την πέμπτη πριν αλεκτωρ λαλήσει.
    Με τέτοιο περιβάλλον μόνο να χάσει μπορούσε η κα Μητσοτάκη...

  14. ΝΜ avatar
    ΝΜ 03/12/2009 16:39:46

    αυτό που δε βλέπετε είναι ότι για να εκλεγεί νομάρχης, καταφανώς, ψηφίστικε από κάποιους (και μάλλον αρκετούς κάποιους), αφορισμοί λοιπόν του στύλ "θα κλαίει και η γάτα μας" μάλλον δεν εξυπηρετούν τη μέγαλη κεντροδεξιά παράταξη.

    ο φόβος αυτών που δεν ψηφίσαμε αντώνη - χωρίς να είμαστε υποστηρικτές της μπακογίανναινας - ήταν και είναι ότι στους υποστηρικτές του ΑΣ συγκαταλέγονται σπουδαία μυαλά τα οποία όμως χρησιμοποιούνται μόνο και μόνο - άθελά τους φυσικά - για να συρικνώνουν παρά για να μεγαλώνουν την παράταξη. ναι δεξιά είναι καθαρά, αλλά δεν έχει κυβέρνηση και για να εφαρμοστεί μοντέλο σαρκοζύ χρειάζεται και σαρκοζύ και παρίσι και προάστεια κλπ. και τέτοια δεν έχει στην ελλάδα.

    για τους φίλους που πήγαν στη δηανα, στο κεπ και στην πολαν καταλαβαίνω ότι είναι εύκολο να εκπροσωπούν τη μειοψηφία. για εμας που μείναμε πίσω όμως δε συνιθήσαμε να σκεφτόμαστε έτσι. να παρακαλάτε να μην ανοίξει η πόρτα.

  15. αρης avatar
    αρης 03/12/2009 16:44:21

    ειναι φυσιολογικο στην κρητη να παρατηρηθουν τετοια φαινομενα οπως με τον κυριο αρχοντακη...δεν πιστευω οτι πισω απο αυτην την κινηση ειναι η ντορα μπακογιαννη...ειναι πολυ εξυπνη για να ξεκιναγε κατι τετοιο απο τα χανια....ειναι απλα η αντιδραση ενος μεμονωμενου υποστηρικτη της...στο κατω κατω το θεωρω πιο εντιμο να παραιτειται καποιος απο το να μενει μεσα και να υπονομευει....

  16. botsp avatar
    botsp 03/12/2009 17:03:53

    Η πολιτική κυριαρχία δεν θα έλθει από τις προσχωρήσεις ούτε θα χαθεί από τις αποχωρήσεις δευτεροτριτοκλασσάτων και πολιτικά τελειωμένων. Οι ιδέες της κεντροδεξιάς θα την κάνουν ξανά την πολύ μεγάλη παράταξη για να κυβερνήσει.
    και λόσοι υπηρετούν τις ιδέες τους μπορούν να βοηθήσουν , όσοι υπηρετούν τις τσέπες και τις μωροφιλοδοξίες τους καλύτερα να πάνε σπίτια τους από τώρα γιατι οι νεοδημοκράτες θα τους διώξουν κλωτσηδόν.

  17. Δημος avatar
    Δημος 03/12/2009 17:45:53

    ΑΚΟΥΣΤΕ KAI AYTΟ:Σε ανακοίνωση της αποχώρησης τους από τη Νέα Δημοκρατία, ως έκφραση δυσαρέσκειας στην εκλογή Σαμαρά, ετοιμάζονται να προβούν αύριο κομματικά στελέχη της μουσουλμανικής μειονότητας, με επικεφαλής τον Ιλχάν Αχμέτ, δικηγόρο και πρώην βουλευτή. ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΕΘΕΡΟΤΥΠΙΑΠΡΙΝ ΛΙΓΟ.

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ Δημος 03/12/2009 18:00:20

      "Σύμφωνα με νέες πληροφορίες την είδηση πληροφορήθηκαν πριν από λίγο και στο επιτελείο του Αντώνη Σαμαρά, οι οποίοι επιφυλάχθηκαν για να απαντήσουν αργότερα, χωρίς να δείχνουν όμως ότι εκπλήσσονται."

      • Pyros avatar
        Pyros @ Blimblomblim 03/12/2009 18:14:15

        Αυτή φαίνεται ήταν η εντολή απο το τουρκικό προξενείο. Στα εκλογικά κέντρα της μειονότητας η ντορούλα πήρε 90 με 95 τα εκατό. Τέλος πάντων. Η άνω προσφορά μου για στοίχημα ισχύει μέχρι να αρχίσουν τα δελτία ειδήσεων το βράδυ.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Δημος 03/12/2009 20:49:21

      Να προβούν, να προβούν.....

      • NM avatar
        NM @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 04/12/2009 08:53:40

        Να μη μείνει ρουθούνι λοιπόν, όλοι έξω να μείνουν οι ιδελολογικά καθαροί.

        κούνια που σας κούναγε ρεεεεεεεε.

  18. double trouble avatar
    double trouble 03/12/2009 17:54:12

    εξω..!!γιατι παραβρωμισε το σκηνικο.....

  19. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 03/12/2009 17:58:26

    Το Ποντίκι σήμερα έγραφε ότι η στάση της κυβέρνησης στα εθνικά θέματα επηρεάζεται από την εκλογή Σαμαρά... Λογικό είναι. Πικαρίστηκαν εκεί στη μειονότητα που δεν θα τους γίνουν τα χατήρια αλά Ντόρα "ό,τι της ζητήσαμε το έκανε" και τώρα βγάζουν νευράκια.

    Θα τους περάσει. Αν θέλει το ΠΑΣΟΚ να έχει αποκλειστικότητα στους μουσουλμάνους, θα χάσει τους εκεί Χριστιανούς. Όλους. Τίποτε δεν μένει πια κρυφό. Και αν κρατήσει τέτοια στάση στη Θράκη, σύντομα θα χάσει και τους υπόλοιπους.

    Μπράβο Αντώνη, βελτιώνονται τα πράγματα και μόνον με την παρουσία σου στην αρχηγία.

    • loretta avatar
      loretta @ Blimblomblim 03/12/2009 18:22:16

      Και ακομα δεν ειδαμε τιποτα..!!!!! ειναι που ο αντωνης θαταν εύκολος αντιπαλος!!

  20. Kostas apo Ioannina avatar
    Kostas apo Ioannina 03/12/2009 19:03:56

    Kala ekanes!!!! Oloi tha se akolouthisoume. Eimastan sti ND oxi stin Politiki anoiksi tou KEP..... Mprabo

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Kostas apo Ioannina 03/12/2009 20:57:05

      Εσύ κι οι όμοιοι....Στο καλό. Γιαυτό γίναν οι εκλογές από τη βάση. Για να μην μας καίγεται καρφί για το τί θα κάνετε εσείς....Στο καλό παρέα με τον Ιλχάν.....

      Η ΝΔ δεν ήταν και δεν είναι χωράφι της Ντόρας, ούτε του Καραμανλή ,ούτε του Αντώνη, ούτε του Πανίκα, ούτε κανενός. ΄Ηταν και είναι δικό μας! Εμείς βάλαμε πλάτη και εμείς είμαστε εκείνο το 33% των εκλογών του Οκτωβρίου, που κατάπιαμε την πίκρα μας και πήγαμε να ψηφίσουμε την παράταξη. Πού σταθήκαμε κοντά της, με Μητσοτάκηδες, Καραμανλήδες. Και την (τους)στηρίξαμε, θυσιάζοντας πολλές φορές και την καρριέρα μας (προσωπική περίπτωση). Αρα φίλε εμείς είμαστε που εκλέξαμε τον Αντώνη ως πρόεδρο και δεν επιτρέπουμε σε κανένα ούτε να παίζει παιχνίδια ούτε να βυσσοδομεί εναντίον του αρχηγού και της παράταξης. Οποιος δεν του αρέσει είναι ελεύθερος να φύγει.... Εμείς δεν θα φύγουμε, φίλε....

      • NM avatar
        NM @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 04/12/2009 09:00:09

        Με μεγάλη χαρά ανφέρεις το 33% φίλε μου. σίγουρα από το 6% και από το 1% είναι καλύτερα. αν εσύ είσαι το 33%, οι υπόλοιποι είμαστε το 46% του 2004.

  21. Φιλελεύθερος avatar
    Φιλελεύθερος 03/12/2009 20:31:55

    Eπισης και ενας Κωστας Παρισσης απο Σερρες δηλωσε οτι αποχωρει.Ας κανει καμια ερευνα το antinews Να μαθουεμ για το τι κουμασι ειανι και αυτος.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Φιλελεύθερος 03/12/2009 21:03:10

      Αποπειράθηκε δύο φορές να ενταχθεί στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ το 2004 και το 2007. Καλό παιδί, από τους ανθρώπους που δεν περίμενες να είναι με τη Ντόρα, μάλλον από τους παραπλανημένους. Γι' αυτό και εύθικτος. Γράφει μια λίγο ή πολύ ακατανόητη δήλωση αποχώρησης στο blog του.

  22. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 03/12/2009 20:58:50

    Βαφτηστιρια του Μητσοτακη στην Κρήτη, Σκοπιανοι του ΟΥΡΑΝΙΟΥ ΤΟΞΟΥ στη Φλώρινα και Μουσουλμάνοι της Θράκης. Είναι αυτοί που δεν είδαν με καλό μάτι την εκλογή Σαμαρά. Ξύδι προτείνω..

  23. nasos avatar
    nasos 03/12/2009 22:18:01

    Άρχισε ήδη το πριόνισμα Σαμαρά
    διαβάστε εδώ : http://www.tovima.gr/default.asp?pid=46&ct=6&artId=282753&dt=03/12/2009
    Τελικά το σάρωμα των αποστεωμένων μηχανισμών από την λαϊκή βούληση την Κυριακή τους πείραξε πάρα πολύ.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ nasos 03/12/2009 22:36:51

      Αναμενόμενη κατευθυντήρια γραμμή αναδιάταξης του πολιτικού σκηνικού.Ίδωμεν

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ nasos 04/12/2009 02:26:53

      μμμ, έτσι έρχεται και δένει η ξαφνική σημερινή πρεμούρα να πάει ο Βορίδης στη Νέα Δημοκρατία.....
      και θα τους έκαναν το χατήρι λέει ο Σαμαράς με τον Βορίδη...!
      μήπως να ξανασκεφθούν τους λόγους που χάσανε; μήπως να τους περάσει η υποψία από το μυαλό τους πως είναι και λίγο βλάκες;
      Δεν είναι κακό να αντιλαμβάνεσαι εντέλει την βλακεία σου, τουναντίον μπορεί να σε σώσει από τον τελικό αυτοχειριασμό...
      α, ρε Δόλιε, πας για νέα Αποστασία ε;....

  24. Ένας Τυχαίος avatar
    Ένας Τυχαίος 04/12/2009 00:32:29

    782.136 - 1 = 782.135! ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΤΡΙ!

  25. Kalesanos avatar
    Kalesanos 04/12/2009 15:37:10

    ΔΡΟΜΟ ΑΡΧΟΝΤΑΚΗ ΛΑΓΕ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ!!!

  26. DEMETRIUS avatar
    DEMETRIUS 04/12/2009 16:45:19

    ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ ΨΕΜΜΑ ΟΤΙ Ο ΜΑΚΗΣ ΒΟΡΙΔΗΣ ΠΡΟΣΧΩΡΕΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΝΔ. Ο ΜΑΚΗΣ ΒΟΡΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΟΥ ΛΑ.Ο.Σ ΚΑΙ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΥΠΗΡΞΕ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ

  27. dapndfk italias avatar