#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/01/2011 00:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποχώρησαν απο τη Νομική



Επιτεύχθηκε τελικά συμφωνία για την εκκένωση του κτιρίου της Νομικής από τους μετανάστες απεργούς πείνας, οι οποίοι αποχώρησαν τις πρώτες πρωινές ώρες για να μετεγκατασταθούν, για χρονικό διάστημα 15 ημερών, στο κτήριο που είχε προταθεί από την πρυτανεία του Πανεπιστημίου, στη συμβολή των οδών Ηπείρου και Πατησίων.

Η εκκένωση ξεκίνησε γύρω στις 3:30, με τους μετανάστες να ακολουθούν τη διαδρομή Σόλωνος-Ιπποκράτους-Ακαδημίας με τελικό προορισμό την Πατησίων, όπου βρίσκεται το κτήριο που θα τους φιλοξενήσει για το προσεχές διάστημα.

Μεταξύ των όρων της συμφωνίας είναι ότι οι μετανάστες θα φιλοξενηθούν στο νέο κτήριο για διάστημα όχι μεγαλύτερο των 15 ημερών, η παρουσία της αστυνομίας θα είναι σε κάποια απόσταση, διακριτή σε σχέση με το κτήριο και ο αριθμός των αλληλέγγυων στους μετανάστες θα είναι περιορισμένος.

Για απόψε τουλάχιστον οι μετανάστες απεργοί πείνας θα εγκατασταθούν στο ισόγειο του κτηρίου και οι αλληλέγγυοι θα βρίσκονται στον κήπο.

Η αστυνομία καθ' όλη τη διάρκεια της μετακίνησης των μεταναστών από τη Νομική στο κτήριο θα παρακολουθεί διακριτικά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μανώλης Μενεγάκης avatar
    Μανώλης Μενεγάκης 28/01/2011 00:22:30

    Αθήνα

    Θετικά κατέληξαν οι πολύωρες διαπραγματεύσεις για το θέμα των 300 μεταναστών που βρίσκονται στη Νομική. Λίγο πριν από τα μεσάνυχτα της Πέμπτης συμφωνήθηκε οι απεργοί πείνας να μετακινηθούν συντεταγμένα, σε πορεία, μαζί με όσους τους συμπαραστέκονται, στο κτίριο το οποίο είχαν προτείνει αρχικώς οι πρυτανικές αρχές.

    Οι μετανάστες αποχωρούν αυτήν την ώρα.

    Με αυτό τον τρόπο αποφεύχθηκε βίαιη εκκένωση του κτιρίου, έπειτα από το ναυάγιο που υπήρξε το μεσημέρι και το αίτημα των πρυτανικών αρχών που ακολούθησε για άρση του πανεπιστημιακού ασύλου.

    Το μεσημέρι, τα λεωφορεία που εστάλησαν από τον πρύτανη, Θεοδόση Πελεγρίνη, στο κτίριο της Νομικής για να παραλάβουν τους μετανάστες, έφυγαν άδεια αφού οι τελευταίοι ψήφισαν κατά της αποχώρησης.

    Στο κείμενό τους οι μετανάστες ανέφεραν τους τρεις λόγους άρνησης:

    * Στον προτεινόμενο χώρο μπορούν να είναι μέσα μόνο οι απεργοί και όχι οι αλληλέγγυοι.
    * Ο χώρος αυτός θα φρουρείται από την αστυνομία, γεγονός το οποίο όχι μόνο δε θα λύσει προβλήματα αλλά θα δημιουργήσει και εντάσεις.
    * Η προτεινόμενη λύση είναι μόνο προσωρινή και δεν δίνει μόνιμη λύση.

    Αμέσως μετά ο πρύτανης του πανεπιστημίου, Θεοδόσης Πελεγρίνης, δήλωσε: «Η λύση βρέθηκε, αλλά απορρίφθηκε γιατί θέλουν να παραμείνουν εδώ. Εξαντλήσαμε κάθε περιθώριο συνεννόησης. Θα δούμε τι θα πράξουμε στη συνέχεια. Πάντως, οι χώρος θα προστατευθεί.»

    Η προϊσταμένη της Εισαγγελίας, Ελένη Ράικου, δέχθηκε αίτημα από την πρυτανεία του πανεπιστημίου να επιτρέψει την παρέμβαση της Αστυνομίας για την εκκένωση του χώρου. Ακολούθησε έν α πολύωρο «θρίλερ» διαπραγματεύσεων έξω από τη Νομική, με το κτίριο περικυκλωμένο από αστυνομικούς και την περιοχή αποκλεισμένη.

    Πηγή in.gr

    • πρίαπος avatar
      πρίαπος @ Μανώλης Μενεγάκης 28/01/2011 12:41:15

      Το κτίριο που τους πήγαν δεν έχει τουαλέτες...
      Σε λίγο όλη η περιοχή θα γεμίσει με τα σκατά των "κοινωνικών αποβλήτων σας"
      Α ρε Ελλάδα τιμημένη... Πάντα ό,τι νάναι είσαι...

  2. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 28/01/2011 00:24:22

    Σημαιοφόρος ο Γιαννόπουλος, και τυμπανιστής ο Αλαβάνος

    Σημαία φυσικά με ημισέληνο...

  3. Έρεβος avatar
    Έρεβος 28/01/2011 00:25:15

    Και να αποχωρήσουν ομαλά, μια καινούργια πληγή δυστυχώς έχει ανοίξει.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Έρεβος 28/01/2011 11:51:22

      Οι πληγές είναι για να κλείνουν. Εγχειρίζονται και ράβονται.

  4. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 28/01/2011 00:26:53

    εν τυμπάνω και χορώ, αινείτε αυτόν εν χορδαίς και οργάνω. Αλαχουακμπαρ....

  5. loretta avatar
    loretta 28/01/2011 00:28:49

    το προβλημα απλα πηρε παραταση...και δυστηχως η αδυναμη κυβερνηση υπεκυψε για αλλη μια φορα σε πιεσης και μαλιστα παρανομων!!

    ζητω το πασοκισταν

    ολε.!!

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 28/01/2011 00:32:04

      ερωτηση...!!

      Αφου ειχαν απορριφθεί τα αιτηματα τους για ασυλο η αδεια παραμονης προ ετων....τωρα τι θα γινει ??

  6. Nasos avatar
    Nasos 28/01/2011 00:29:45

    ο Λόχος Μεταναστών με επικεφαλείς τους Μεταναστοπατέρες κατευθύνεται προς το ''Στρατόπεδον Άρης Γρηγορόπουλος''
    όπου θα ευρίσκεται πλέον η έδρα και αφού τακτοποιηθεί θα βρίσκεται σε διαρκή ετοιμότητα να παρέμβει όπου χρειαστεί

    • πρίαπος avatar
      πρίαπος @ Nasos 28/01/2011 12:42:09

      με τη διαφορά ότι θα βγαίνουν για χέσιμο όπου βρουν... ΕΥΓΕ σε όποιον το σκέφτηκε

  7. anonymous avatar
    anonymous 28/01/2011 00:34:29

    Το Πασοκ Χανιων πληρωνει καλα.

    Απίστευτη αποκάλυψη από το ιστολόγιο filotimia.
    Εδώ και πολύ καιρό οι εκλεκτοί λαθροσυμπολίτες μας, πριν καταλάβουν το πανεπιστήμιο, έκαναν δουλειές «του ποδαριού» στα Χανιά. Έπαιρναν το χαρτζηλίκι τους, το κάτι τις τους, από το ΠΑΣΟΚ της περιοχής. Μοίραζαν φυλλάδια, τους μετέφεραν με πούλμαν για να κάνουν τους χειροκροτητές σε διάφορα κομματικά πανηγυράκια, άντε και στην ξεφτίλα κόλλαγαν καμιά αφίσσα. Σαν δεύτερη δουλειά είχαν τις αγροτικές εργασίες, έτσι για να συμπληρώνουν το μεροκάματό τους. Αν κάποιος αμφιβάλλει για τα γραφόμενά μου, ας επικοινωνήσει με κάποιον από τα Χανιά, συγγενή, γνωστό του, οποιονδήποτε τέλος πάντων και θα τον ενημερώσει. Υπάρχουν επώνυμες αναφορές από πολλούς κατοίκους της περιοχής, οι οποίοι αναγνώρισαν στα πρόσωπα των Μαροκινών καταληψιών της νομικής σχολής, τους ανθρώπους που μέχρι πριν μια εβδομάδα τριγύριζαν στα γραφεία του ΠΑΣΟΚ και έκαναν διάφορες δουλειές. Όχι μόνον τους αναγνώρισαν, αλλά σε δύο τρείς περιπτώσεις ήξεραν και τα ονόματά τους.

    Επειδή το πόρισμα για την SIEMENS και τα νέα μέτρα που υπαγορεύει η τρόϊκα δεν πρέπει να απασχολούν την κοινή γνώμη και να τσαλακώσουν περισσότερο το προφίλ του μεγάλου στοχαστή και κατά παραχώρηση πρωθυπουργού της Ελλάδος, οι μεταφερόμενοι χειροκροτητές των Χανίων, έγιναν μεταφερόμενοι καταληψίες της νομικής σχολής Αθηνών. Έτσι απλά, όμορφα και ωραία. Απορώ όμως με τα τοπικά ΜΜΕ των Χανίων. Μα ούτε ένας Χριστιανός δεν τολμάει να πει την αλήθεια;;;

  8. αμφισβητίας avatar
    αμφισβητίας 28/01/2011 00:39:03

    Κατα την αποχώρησιν και παρελασιν των τιμημενων ηρώων θα αποδιδουν τιμάς κίναιδοι , εκπρόσωποι της Αρχής (καμμιαν σχέσην εχουσαν βεβαίως με τους προηγούμενους), θα παιανίζει η μπάντα του Δήμου, ωδάς του "ακατανόμαστου" (κατα Πανούση -δια να μην μπερδευόμαστε) , υπο τας ευχάς του προκαθημένου με το αλτσχαιμερ.Κανονιοβολισμους τιμητικα θα σημανει η προστρεξασα δια τουτο οθωμανικη φρεγας οξω απο το Σουνιον.
    Και μην ξεχασετε μας στειλετε το ενοικιον απο το νεον κατάλυμμα σας.
    Με γειά σας

  9. Οδυσσέας avatar
    Οδυσσέας 28/01/2011 00:45:30

    Πρόκειται για πλήρη εξευτελισμό του ελληνικού κράτους.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Οδυσσέας 28/01/2011 00:53:19

      Θεωρώ ότι η υπόθεση έληξε καλώς. Δεν είμαι υπέρ του ασύλου αλλά αν σκοτωνόταν κάποιος από δαύτους θα καιγόταν η Αθήνα.
      Τώρα που βγήκαν από μέσα, να περιμένουν μερικές μέρες να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να ξεχαστεί το θέμα να τους μπουζουριάσουν και να τους στείλουν από εκεί που ήρθαν.
      Επίσης πρέπει να ληφθούν μέτρα για να αναγκαστούν όλοι όσοι έχουν έρθει στη χώρα να φύγουν. Σιγά σιγά και με το μαλακό χωρίς τυμπανοκρουσίες.

      • panos133 avatar
        panos133 @ anonymous 28/01/2011 05:10:37

        αν ειναι εξυπνοι και πανω απ ολα υπευθυνοι για τον λαο,την πατριδα,το εθνος,την οικογενεια,ετσι θα πραξουν,πολυ φοβαμαι οτι δεν ειναι ολα τα παραπανω,θα δημιουργησουν μια εστια που ομοια της δεν θα υπαρχει αλλου,αφου προβληθηκαν τοσο πολυ,αφου στην κοινωνια των αθηνων οι συγκεκριμενοι λαθρο(!!!) γινανε συμβολα των ομοθρησκων τους,αφου ειναι πλεον οι ηρωες των μουσουλμανων εν ελλαδι,(με φιλο που δεν ασχολειτε πολυ,ακουγωντας την ολη ιστορια και καταληξη μου ειπε....:σαν να εχουν απαγορευσει σε οπαδους την μετακινηση, και μια ομαδα γαυρων οπαδων,να κανει τσαμπουκα και να πετυχει να σκασουν ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ με ιαχες και ψηλα τα χερια σε τελικο κυπελου στην τουμπα,ΑΠΛΑ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ!!!),τους δινουνε κτηριο 150 μετρα μετα το πολυτεχνειο....μακαρι να υπαρχει ενα σχεδιο αντιστοιχο της λογικης που λες και να εξελιχτει καπως ετσι,πολυ φοβαμαι οτι η πληγη που ανοιξε θα γινει ελκος και θα καουμε απο αυριο.....οι ασκοι του εωλου ανοιξαν μετα απο τρεις μερες ικεσιας και ταπεινωσης......

  10. Κάποιος avatar
    Κάποιος 28/01/2011 01:26:47

    Να δούμε τώρα που οι"βάρβαροι" αποχώρησαν ειρηνικά, ποιος θα πληρώσει τα σπασμένα της τρόικας, του ΔΝΤ, της εθνικής μιζέριας και των εθνικιστικών και ρατσιστικών ιδεοληψίων μερικών.
    Ελπίζω και πάλι μόνο το πληκτρολόγιο...

    • hellas-orthodoxy avatar
      hellas-orthodoxy @ Κάποιος 28/01/2011 01:29:04

      Προς το παρον πληρωσε εσυ τη φθορα του κτιριου της Νομικης και βλεπουμε.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Κάποιος 28/01/2011 02:43:30

      Δεν αποχώρησαν! Θα αποχωρήσουν όταν τους πετάξουμε έξω από την χώρα μας, όπως αξίζει σε κάθε εγκληματία. Μέχρι τότε μπορείς να τους επισκέπτεσαι στην οδό Πατησίων για να τους εξυπηρετήσεις σε ό,τι χρειάζονται.

      Οι εθνοφοβικές και λαθρολάγνες σου ιδεοληψίες δεν έχουν πάτο....

  11. A.M. avatar
    A.M. 28/01/2011 01:52:42

    Δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Χρειάζομαι ένα πρόβλημα (για αντιπερισπασμό της προσοχής συνήθως, π.χ. από Μίζενς )

    Δημιουργώ ένα πρόβλημα.

    Αποκρύπτω απ τους άλλους ότι ΕΓΏ δημιούργησα το πρόβλημα.

    Το πρόβλημα που δημιουργώ μπορώ και να το λύσω. Προφανώς.

    Λύνω το «πρόβλημα» που κανένας (οκ λέμε τώρα) δεν ξέρει ότι εγώ δημιούργησα.

    Bingo!

    Μια μεγάλη επιτυχία της κυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ που κατάφερε να λύσει αναίμακτα αυτό το «τεράστιο πρόβλημα».


    Μας περνάνε για αμερικανάκια.

  12. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 28/01/2011 02:20:15

    Δηλ. για να καταλάβω:
    Παράνομοι αλλοδαποί (οι οποίοι δεν ξέρουμε ποιοι είναι--είναι βιαστές, δολοφόνοι, ισλαμοτρομοκράτες;) κάνουν κατάληψη ελληνικού εδάφους και
    υποδομών (infrastructure) όπως το Πανεπιστἠμιο, άρα παρανομούν γιά δέυτερη
    φορά (την πρώτη γιατί εισήλθαν παρανόμως στη χώρα) αλλά τώρα υπάρχουν αποδείξεις για την ύπαρξη αξιόποινης πράξης, και η αντιδραση της πολιτείας είναι να τους "συνοδεύσει" ειρηνικά σε άλλο χώρο; Υπάρχουν νόμοι για την τιμωρία αξιόποινων πράξεων στην Ελλάδα η όχι;

  13. A.M. avatar
    A.M. 28/01/2011 02:23:17

    ΔΕΝ αποχωρούν!
    (το ξαναγράφω και εδώ)
    Δεν κάνουν κέφι, θέτουν όρους, απαιτούν.
    Και η κυβέρνηση διαπραγματεύεται με αυτούς που θάπρεπε να βρίσκονται εκτός συνόρων της χώρας.

    h**p://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=4615296

    • Orestios avatar
      Orestios @ A.M. 28/01/2011 02:37:14

      Άστα να πάνε.
      Και κανένας από τους υπουργούς-αρλεκίνους δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να επιβάλει τους νόμους.
      Πλήρης ακυβερνησία σε αυτήν την χώρα.
      Κάτι λένε για το Ελληνικό.
      Είναι σοβαρη αυτή η κυβέρνηση?

      Στο μεταξύ στην Κερατέα η αστυνομία βαράει αλύπητα τους κατοίκους εκεί.

  14. Orestios avatar
    Orestios 28/01/2011 02:39:42

    Ναι, υπάρχουν.
    Εφαρμόζονται στους κατοίκους της Κερατέας από αυτούς που καλύπτουν τους μιζαδόρους της Siemens και προστατεύουν όσους κάνουν αξιόπινες πράξεις (παράνομη είσοδο στην χώρα, human smuggling, κατάληψη πανεπιστημίου)

  15. Orestios avatar
    Orestios 28/01/2011 02:49:57

    Απαίτησαν οι εισβολείς στην Νομική να μην αρθεί το "άσυλο" για άλλο ένα 24ωρο και ο Πρύτανης είπε οτι επιφυλάσσεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ανίκανοι όλοι και αρλεκίνοι.
    Ενώ οι κάτοικοι της Κερατέας τρώνε ξύλο με εντολές κυβέρνησης και δικαστών, την ίδια ώρα κυβέρνηση και δικαστές δέχονται τις απαιτήσεις παρανομούντων εισβολέων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Απόλυτος ξεπεσμός του κράτους και τεράστιες ευθύνες ανίκανων υπουργών

    • ApoTel avatar
      ApoTel @ Orestios 28/01/2011 13:11:11

      Έ και αυτοί εκεί στην Κερατέα δεν παραδειγματίζονται να βάλουν τίποτα λάθρο στην πρώτη γραμμή! Αλλά ξέχασα εκεί τα "ΜΑΤ" υπερασπίζονται τα συμφέροντα του Μπόμπολα. Αυτά είναι ανώτερα από το Πανεπιστημιακό Άσυλο

      Σοβαρά τώρα δυστυχώς χτες δείξαμε ότι ολόκληρη η ηγεσία της χώρας των πανεπιστημίων και της αστυνομίας έχει πολύ λίγα καρύδια

  16. yiannos avatar
    yiannos 28/01/2011 06:42:36

    το πιο θλιβερό γεγονός είναι η αδυναμία των Ελλήνων να υπερασπιστούν την Ελλάδα.

  17. aekaz12345 avatar
    aekaz12345 28/01/2011 07:58:49

    Ντρεπομαι για την καταντια της πατριδας μας,ερχεται μαθηματικως η καταστροφη Αρμαγεδων

  18. Ποαράτος avatar
    Ποαράτος 28/01/2011 08:42:00

    Παρέχουμε πανεπιστημιακό άσυλο σε πρόσωπα που σε κάποιο παρελθοντικό χρόνο υπήρξαν φοιτητές στην ανάλογη σχολή.Καθε άλλη πρωτοβουλία και από μέρους της κυβέρνησης και από μέρους των πρυτανικών αρχών μας βρίσκει αντίθετους.Για τη διάθεση προστασίας μεταναστών και γενικότερα αλλοδαπών είναι εύλογο η πολιτεία να διαμορφώσει ένα καλοδιατηρημένο κτήριο για τη παραμονή τους και τις ημέρες φιλοξενίας τους.

  19. kostas avatar
    kostas 28/01/2011 08:46:28

    μια μεγαλη ηττα της κοινωνιας απεναντι στο σαπιο συστημα που θυμηθηκε να αντιδρασει οταν του εχουν κατεβασει τα βρακια .
    εναι ξεφτιλα ενα ζητημα αρχων να ευτελιζεται και οι θυτες του λαου και των δικαιωματων του να τρεπουν σε -ατακτη φυγη-υπο τας κραυγας των πουλημενων ,σκυβοντας ακομη περισσοτερο.
    οτι και να παθουμε ειναι αποτελεσμα του ποσο ξεπεσαμε.

  20. Misha avatar
    Misha 28/01/2011 09:15:26

    Οι μετανάστες θα μείνουν στο Μέγαρο Λιβιεράτου, ιδιοκτησίας του πάλαι ποτέ κνίτη και μετέπειτα πασόκου και ιδιοκτήτη της Κάπα Research Nτίνου Ρουτζούνη.
    (Στα βήματα του άλλου αστεριού , του Θεοδωρικάκου της GPO)
    Η ιστορία ήταν στημένη εξ αρχής , όπως και η, πρό εβδομάδων, επίδειξη δύναμης των ταλιμπάν στο κέντρο της Αθηνας με αφορμή το μπαϊράμι.
    Η χούντα ΓΑΠ-ΔΝΤ-ΕΕ βγάζει συντεταγμένα την πέμπτη φάλαγγα στους δρόμους και εκφοβίζει τους έλληνες...

  21. kostas avatar
    kostas 28/01/2011 09:40:39

    Τα πρεζόνια πρέπει να πάνε αλλού, τα κέντρα απεξάρτησης πρέπει να φτιαχτούν αλλού, οι πουτάνες πρέπει να πάνε αλλού, οι γύφτοι πρέπει να πάνε αλλού, οι χωματερές πρέπει να γίνουν αλλού, και όλα πρέπει να γίνουν κάπου αλλού. Μακριά απ’ τον κώλο μας κι όπου θέλει ας είναι.

    • lampros avatar
      lampros @ kostas 28/01/2011 09:49:33

      Τα πρεζόνια πρέπει να πάνε αλλού, τα κέντρα απεξάρτησης πρέπει να φτιαχτούν αλλού, οι πουτάνες πρέπει να πάνε αλλού, οι γύφτοι πρέπει να πάνε αλλού, οι χωματερές πρέπει να γίνουν αλλού, και όλα πρέπει να γίνουν κάπου αλλού. Μακριά απ’ τον κώλο μας κι όπου θέλει ας είναι.

      Όχι, μόνο οι Έλληνες πρέπει να σηκωθούν να φύγουν, να σας αφήσουν με τις χωματερές, τα πρεζόνια και τις πουτάνες.

      Ρε άει σιχτίρ...

      • Στεγόσαυρος avatar
        Στεγόσαυρος @ lampros 28/01/2011 18:35:08

        αμην και πότε

  22. Οδυσσέας avatar
    Οδυσσέας 28/01/2011 10:32:24

    Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα του ελληνικού κράτους.
    Διαβάστε αυτό
    h**p://www.enkripto.com/2011/01/blog-post_28.html

  23. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 28/01/2011 11:55:41

    Και μέσα στο αναρχομπάχαλο μάτς, πάλι συνελήφθη ο συνήθης ύποπτος σε θέση οφφσάιντ.
    Ο ξέρετε ποιός.

  24. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 28/01/2011 12:01:18

    Ο πειρασμός ν' αρχίσω τα "Γαλλικά" είναι μεγάλος, αλλά θα πώ απλά :
    "De droite radicale ne gagne jamais", όπως έλεγε παλιά και ο Σιράκ.
    "Une politique centriste demandé", λέει ο Θείος.
    Centre-droite ou de centre-gauche. Το ίδιο περίπου κάνει.

  25. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 28/01/2011 12:04:16

    Είναι που με ενθουσίασε χθές ο Σαρκοζύ. Τους κουτούπωσε κανονικά.
    Δείξτε λοιπόν αγαπητοί κατανόηση σ' έναν αντι-ακραίο (που σπάνια ενθουσιάζεται)!

  26. teo avatar
    teo 28/01/2011 13:59:00

    Ακουγα σημερα τον Οικονομεα να υπερασπιζεται τους λαθρομετανάστες. Ο ρολος του δεν ειναι αυτος, αν ετσι νομιζει, ας δηλωσει εκπρωσοπος τους.
    Ολοι αυτοι που κόπτονται για τα δηθεν δικαιωματα τους, γιατι εστω ενας απο αυτους δεν παιρνει, εστω εναν στο σπιτι του να τον ταιζει και να του παρεχει ολα τα αναγκαία; Γιατι αυτοι ολοι οι "σωτηρες" τους δεν λενε λεξη για την φυματίωση που κουβαλουν και προοδευτικα μολύνουν τον πληθυσμο; Μηπως περιμενουν να ερθει το κακο μεσα στην οικογενια τους για να καταλαβουν ποσο κακο κανουν με τον τροπο που πολιτευονται; Αν αυτο δεν το εχουν καταλάβει ειναι μωροι, αν ναι, ειναι επικινδυνοι και υποπτοι. Τι θα απολογηθουν αυριο αν τα παγματα παρουν τη μορφη εξεγερσης απο το λαο;

  27. Wolf avatar
    Wolf 28/01/2011 15:49:40

    Ο τύπος που προσέφερε το κτίριο είναι ιδιοκτήτης εταιρίας ερευνών, ε!!!
    Ηθέλα να 'ξερα πόσες έρευνες εκλεισε -με την κυβέρνηση- για την αποδοχη της μετακινησης των λαθρομεταναστων, ειδικα με τις διαπραγματευσεις που εκαναν?
    Οπως και να έχει μαγκιά του, στις εποχές που ζούμε.