#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/07/2008 02:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποχωρεί της πολιτικής ο Κυριάκος;

Αν πιστέψουμε τις πληροφορίες που κυκλοφορούσαν χθες το βράδυ, προετοιμάζεται κάποιο ντηλ μεταξύ «καραμανλικών» - «μητσοτακικών» για να αποσοβηθεί προς το παρόν η κρίση και να δουν τι θα κάνουν στη συνέχεια. Έτσι ο Κυριάκος Μητσοτάκης θα δηλώσει ότι αποχωρεί από την πολιτική ζωή, για να διευκολύνει έτσι και τον Πρωθυπουργό (που πάντως δεν τον διέγραψε). Ενώ ο Μιχάλης Λιάπης έχει ήδη καεί κι αυτός πολιτικά, πράγμα που οι καραμανλικοί αποδίδουν στους μητσοτακικούς. Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, στο πλαίσιο αυτής της συμφωνίας, η Ντόρα «θα πάρει την κάπα προστασίας του αδελφού της». Προάγγελος όσων ενδέχεται να συμβούν είναι και η συνέντευξη που έδωσε η κ. Μπακογιάννη το Σάββατο στην «Ελευθεροτυπία» με τις οποίες θεωρεί επαρκείς τις εξηγήσεις του Μιχάλη Λιάπη, ενώ για την υπόθεση του Κυριάκου Μητσοτάκη σημειώνει: «Προκύπτει το συμπέρασμα ότι όλοι μας, έστω κι αν είμαστε σύννομοι και καθαροί, οφείλουμε να είμαστε πιο προσεκτικοί».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Le canard avatar
    Le canard 09/07/2008 02:57:36

    Ε, η φαμίλια αποφάσισε. Πρέπει να στηριχτεί το κορίτσι.Το θέμα είναι ότι το σενάριο αυτό συζητιέται πολύ από ανθρώπους της οικογένειας και της Ντόρας. Είναι εμφανές ότι πρόκειται για κίνηση με τη λογική του μικρότερου κακού για τα τζάκια. Θα ακολουθήσει άραγε και ο Λιάπης;

    Α, ρε Χριστοφοράκο, και ο μόνος που θα την πληρώσεις, θα'σαι συ! Κι'ας ήσουν "φίλος" της οικογένειας. Αλλά τι λέω εγώ, η φαμίλια δεν πιάνεται ποτέ φίλος (αλλά μήπως στο Μαξίμου είναι καλύτερα τα πράγματα;).

    Αυτό το παιδί ο Μαυρίδης που διαχειρίστηκε 50 εκατομμύρια ευρώ μαύρα κονδύλια της Ζημενς και προστατεύεται συστηματικά από τον Τύπο, που είναι ρε παιδια;

  2. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 09/07/2008 08:20:58

    Λίγο τρελλό έ;

  3. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 09/07/2008 08:54:25

    Και Καλχας ο Μητσοτακης! Οι οιωνοι (αφου μασησε τα μαγικα φυτα) ειναι, θυσιασε αντι της Ιφιγενειας τον μικρο Ορεστη...
    Ποιος Ομηρος και κουραφεξελα! ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ και Σια

  4. αργόσχολος avatar
    αργόσχολος 09/07/2008 09:16:49

    Αμα οι μητσοτάκηδες στριμωχθούν είναι ικανοί να ηγηθούν αγώνα ανεξαρτησίας της Κρήτης!!!
    Το 2013 δεν είναι μακριά....

  5. apache avatar
    apache 09/07/2008 09:34:40

    (Μη μου το χαλάς με τις γενικές τώρα, Factor. Αποχωρεί από την πολιτική...)

  6. ira avatar
    ira 09/07/2008 10:06:03

    εχω την εντύπωση ότι ο επόμενος/νη προεδρος της νουδου θα ειναι αναλώσιμος/η ειδικά αν πάρει δεκτυλίδι απο τον ΚΚ. Γι αυτό δεν ξέρω αν είναι καλή επιλογή για την οικογένεια η αποχώρηση για να πάρει μανδύα προστασίας η Ντορα..
    Ο επόμενος πρόεδρος της ΝουΔου θα έχει το ίδιο πρόβλημα με τον ΓΑΠ εαν.. και εφοσον.. και όταν.

  7. ANToNIO B avatar
    ANToNIO B 09/07/2008 10:12:03

    Ο Κυριάκος φεύγει ο Κώστας έρχεται, ποιος Κώστας; Μα ο υιός της Ντόρας, ειδικός σύμβουλος στο ΥΠΕΞ παρά την μαμά , χαχαχαχαχα !!!
    Υποψήφιος βουλευτής Ευρυτανίας, τόσα έξοδα κάναμε σε γάμους και βαφτίσια να πάνε χαμένα και υπ’ όψη δεν θέλω κακίες για το ποιος έκανε τα έξοδα .

  8. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 09/07/2008 11:39:23

    Φιλτατε ΑΝΤΟΝΙΟ δεν ειναι εξοδα αλλα επενδυση. Nuance που λενε και οι πουρκουαδες...

  9. ataktos avatar
    ataktos 09/07/2008 12:24:55

    sas eho pi
    "to groun apo ti stamna oute me to skepar den to bgazis ""

  10. ataktos avatar
    ataktos 09/07/2008 12:26:29

    stamna ke strounga tin len sto horiom

  11. ataktos avatar
    ataktos 09/07/2008 12:33:20

    αργοσθολε -απο το στομα σου και στα αυτη του θεου λεει μια παροιμια .
    Να δουμε ποσο θα αγωρασω της σκατοντοματες με πετραιλεα απο Σ.Α. διχως επιδωτησει
    απο την Ελλαδα

  12. Lara avatar
    Lara 09/07/2008 12:47:14

    Δηλαδη θες να μας πεις, Αντωνιε,
    οτι η Σημενς εχει αναλαβει να τους πληρωνει και το χαρτι υγειας;
    Η οικονομικη τους εξαθλιωση ως ποτε θα επιβαρυνει το δημοσιο ταμειο και θα διασυρει την αξιοπιστια της Πολιτικης Ελληνικης Κουλτουρας;

    Καλουνται αξιοπιστα, εντιμα, ευφυη και κοινωνικα καταξιωμενα προσωπα με λαμπρο βιογραφικο να αναλαβουν τη διακυβερνηση της Ελλαδας.
    Δεν μπορει το υπαρξιακο δικαιωμα του αρχαιοτερου Ευρωπαικου λαου να καταπατειται και να βιαζεται
    απο την προωθηση ιδιωτικων συμφεροντων μερικων.
    Η χωρα αυτη ηταν και θα παραμεινει το ιδιοκτητο αμπελι των ιθαγενων της και η τραπεζα καταθεσης ιδεων κι ονειρων των συγκατοικων ολου του πλανητη μας.
    Λαρα

  13. diplomat avatar
    diplomat 09/07/2008 13:07:40

    τη θέση του Κυριάκου τη παίρνει αυτοδικαίως ο πατήρ Κωνσταντίνος....ανανέωση τώρα.

  14. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 09/07/2008 13:19:42

    Για όσους η δουλειά του συλλέκτη είναι hobby

    - Μεγάλη η κινητοποίηση στην Ν.Δ. Κόκκινο χαλί, χρυσό κορδόνι με χρυσές φούντες και βάλε. Μόνο για να επιστρέψει ο Κουκοδήμος. Είναι άραγε τόσο σίγουροι ότι, θα επιστρέψει;

    - Φίλε Κουκοδήμο,

    - Μην διστάσεις! Ζήτα υπουργείο εδώ και τώρα. Ποιος θα τολμήσει να σου το αρνηθεί;

    - Σε ότι δε αφορά και πάλι την Ν.Δ. Αγιασμός χρειάζεται ή κάποια απολύμανση; Γιατί διαφορετικά έτσι και τσιμπίσει μετά από την αποχώρηση Τατούλη και κανέναν άλλον η ίωση με την ονομασία «φιλότιμο», τα πήρε και τα σήκωσε ...

    Kαι όλα αυτά Λάρα κάτω απο τον αποχωρισμό του Κυριάκου. Εκεί ποιός θα πάρει την θέση του;

    ΠΕΛΙΑΣ

  15. Lara avatar
    Lara 09/07/2008 14:10:38

    Πατηρ, υιος και Αγιον Πνευμα.
    Ωσπου να' ναι θα το δουμε κι αυτο.
    Λαρα

  16. nas avatar
    nas 09/07/2008 16:21:37

    κουίζ: εάν δεν αντέξει το σκοινί...δηλαδή το δίχτυ προστασίας που έχουν απλώσει κάτω απο τους Καραμανλήδες, τους Παπανδρέου και τους Μητσοτάκηδες τα πεντέξι γνωστά ντόπια και ξένα μονοπώλια που εκπροσωπούν εν Ελλάδι οι γνωστές απο τις life style σελίδες των κλικ-αδόρικων περιοδικών οικογένειες, ποιά πρόσωπα απο το ΠΑΣΟΚ και τη Ν.Δ. μπορεί να παίξουν τους ενδιάμεσους επικεφαλής (όπως ο Σημίτης) μέχρι να βρεί το σύστημα την νέα ισοσροπία;

  17. kraxrtis avatar
    kraxrtis 09/07/2008 18:08:06

    όχι και να πληρώσει τα σπασμένα ο Κυριάκος ρε παιδιά. Πολύ δε πάει;

  18. Sergios avatar
    Sergios 09/07/2008 18:26:01

    Αλήθεια ένα σενάριο που είχε κυκλοφορήσει πριν κάποιο καιρό ότι ο Αντώνης Σαμαράς θα είναι ο επόμενος αρχηγός της ΝΔ ισχύει;. Είναι μια σημαντική εφεδρεία για τους υπερατλαντικούς φίλους της ΝΔ και ο ΚΚ δεν θα έλεγε όχι. Ενόψει και Ομπάμα προέδρου στις ΗΠΑ. Είναι και το αντίπαλον δέος για την φαμίλια.

  19. pelopidas avatar
    pelopidas 09/07/2008 20:52:35

    ε όχι και να θυσιάσουν τον Κυριάκο για να προχωρήσει η Ντόρα. Πολύ δε πάει;

  20. ΚΠ avatar
    ΚΠ 09/07/2008 23:27:35

    Σιγα μην αφήσει η Μαρίκα να φανε τον Κυριάκο

  21. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 10/07/2008 02:46:27

    Με ντολμαδακια θα σωθει ο ασωτος υιος...
    Μπορει οντως να πει οτι παραιτειται απο την πολιτικη ζωη...Και λοιπον? ΘΑ τον πιστεψετε?

  22. paliatzis avatar
    paliatzis 10/07/2008 11:11:17

    και πού θα αφήσει τον εξοπλισμό γραφείου;