20/11/2009 19:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποσύρουν την στήριξή τους στη Ντόρα στελέχη του Δήμου Αθηναίων

Αποστάσεις από την απόφαση του Νικήτα Κακλαμάνη, να υποστηρίξει την υποψηφιότητα της Ντόρας Μπακογιάννη στη διεκδίκηση της προεδρίας της Ν.Δ παίρνουν το ένα μετά το άλλο κορυφαία στελέχη της παράταξής του στο δήμο Αθηναίων.

Την αρχή έκανε σύμφωνα με πληροφορίες ένας εκ των πλέον στενών συνεργατών του δημάρχου Αθηναίων. Πρόκειται για το Βασίλη Κικίλια, πρόεδρος του Οργανισμού Νεολαίας και Άθλησης του δήμου Αθηναίων, ο οποίος φέρεται να υποστηρίζει τον Αντώνη Σαμαρά. 
    
                                           Ακολουθούν και άλλοι

Αντίστοιχη επιλογή έχουν κάνει σύμφωνα με πληροφορίες και άλλα στελέχη της παράταξης «Αθήνα πόλη της ζωής μας», ανάμεσα τους και τουλάχιστον ένας αντιδήμαρχος. Ωστόσο, μέχρι στιγμής δεν βγαίνουν να το πουν ανοικτά, καθώς στις κατ’ ιδίαν συζητήσεις τους κάνουν λόγο για «κλίμα τρομοκρατίας».

Μέσα σ’ αυτό το κλίμα, και παρά τις πιέσεις που δέχονται από τη δημοτική αρχή, πολλοί από τους 27 δημοτικούς συμβούλους της παράταξης Κακλαμάνη στο δημοτικό συμβούλιο Αθηνών, κρατούν μέχρι στιγμής στάση ουδετερότητας.

Φωτογραφίζουν, δε ως πρωτεργάτες στη στήριξη της κ. Μπακογιάννη τον αντιδήμαρχο Χρήστο Τεντόμα, τον παλαιό εβερτικό, πρόεδρο του Αθήνα 9.84 Θανάση Καφέζα και τον πρόεδρο της Τεχνόπολης Φώτη Ιγνατίου.

 http://www.aftodioikisi.gr/controlItem.aspx?id=4899

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 20/11/2009 19:17:12

    ...στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα!!

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 20/11/2009 19:32:21

    Και καλά κάνουν...

  3. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 20/11/2009 19:33:50

    Ιγνατίου, Τεντόμας, Καφέζας ειναι εκπρόσωποι της καμαρίλας του Μητσοτακέικου στο Δήμο εδω και χρόνια. Ανίκανοι στην πολιτικη, ικανοί στις ραδιουργίες. Άλλο ένα παραμάγαζο που πρεπει να διαλύσει ο Αντώνης.

  4. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 20/11/2009 20:00:06

    Μόλις μου ήρθε αυτό το πολύ χρήσιμο email:
    Φίλες και Φίλοι του Αντώνη Σαμαρά
    Το τελευταίο δεκαήμερο τα δίνουμε όλα! Είμαστε παντού, στις τοπικές, τις γειτονιές, τις καφετέριες, τους χώρους δουλειάς, στα πανεπιστήμια...μιλάμε παντού για την Ελλάδα της Ελπίδας!
    Mε ήθος και σεβασμό στην άλλη άποψη, ενωτικοί και οραματικοί, για μια μεγάλη Κεντροδεξιά παράταξη, έχουμε μαζί μας τα εκλογικά κέντρα, δίνουμε πληροφορίες, τυπώνουμε τις αιτήσεις εγγραφής (από το http://www.nd.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=56031&Itemid=480) και τις δίνουμε όπου μας τις ζητήσουν.
    Χρειάζεται κινητοποίηση και πολιτισμένος διάλογος! Στις 29 Νοέμβρη θα νικήσει η βάση!

    Ορίστε μερικές διευθήνσεις και τηλέφωνα γραφείων του Αντ. Σαμαρά ανα την Ελλάδα. Αν έχετε κι άλλες και θέλετε να τις προωθήσουμε στείλτε τις.

    Αθήνα:
    Λεωφόρος Βασιλίσσης Σοφίας 4
    1ος όροφος
    10674 - Αθήνα
    Τηλέφωνα:
    (+30) 2107211011 & 2107211055
    2107211034 & 2107240917 & 2107240697

    Θεσσαλονίκη:
    Αγίας Σοφίας 5 στον 4ο όροφο
    Τηλ. 2310-231628 και 2310-231713

    Καλαμάτα
    Αντωνοπούλου 12
    Τηλ. 2721093912, 2721039911, 2721028630, 2721093303

    Χαλκίδα:
    Γ. Ιατρίδου 26

    Κατερίνη:
    Γεωργάκη Ολυμπίου 16, 1ος οροφος
    Τηλ: 2351031463

    Πέλλα:
    Ενδιαφερομενοι για πληροφοριες, επικοινωνηστε με το
    6989843808, ή το
    6946795669 (Γιάννης)
    Εκλογικο κεντρο: Βενιζέλου και Δημαρχου Σταμκου γωνια.

    Δράμα:
    Επικοινωνηστε με το 6976177953, Κ. Χωλίδη

  5. Takis avatar
    Takis 20/11/2009 20:20:12

    Αυτοι ειναι μηχανισμοι... Απο το ΛΑΟ... χαχαχαχα

  6. bigfish avatar