#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/09/2010 18:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποσύρει τη στήριξή του σε Ψωμιάδη ο Καρατζαφέρης



Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ, αποσύρει τη στήριξή του στον Ψωμιάδη και κατεβάζει δικό του υποψήφιο στην περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας. Αιτία της ρήξης Καρατζαφέρη-Ψωμιάδη είναι το γεγονός ότι ο Ψωμιάδης, «δεν έχει τις αντιστάσεις» που θα ήθελε ο Καρατζαφέρης απέναντι στον Σαμαρά. Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ έστειλε ήδη επιστολή στον κ. Ψωμιάδη, ενώ θα παραχωρήσει συνέντευξη Τύπου για το θέμα την Παρασκευή.

Είναι προφανές ότι με την κίνησή του αυτή, ο Καρατζαφέρης:

Πρώτον, βρήκε την ευκαιρία με το ζήτημα που δημιουργήθηκε με τον αδελφό του Ψωμιάδη, για να εκδηλώσει για μια ακόμα φορά την αλληλεγγύη του στην κυβέρνηση του Μνημονίου και τα άλλα εξαπτέρυγα. Η νίκη του ψηφοδελτίου Ψωμιάδη θα είναι νίκη της ΝΔ και του αγώνα της εναντίον του Μνημονίου.

Δεύτερον, επιβεβαιώνει το μεγάλο μίσος που τρέφει κατά του Σαμαρά

Τρίτον, υποχωρεί και στις πιέσεις που δέχεται από το εσωτερικό του ΛΑΟΣ, όπου η θέση του είναι πλέον η χειρότερη από ιδρύσεώς του λόγω της στήριξής του στο Μνημόνιο και το συνεχές λιβάνισμα της κυβέρνησης Παπανδρέου. Αντικείμενο των πιέσεων αυτών στην Θεσσαλονίκη είναι να βάλει υποψήφιο ή τον κ. Βελόπουλο, ή τον κ. Κολοκοτρώνη.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 02/09/2010 18:06:14

    "Σήκωσε η μίγα κό_ο και έχ_σε τον κόσμο όλο". Οπου μίγα το ΛΑΟΣ.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Tassos 02/09/2010 18:59:44

      Πονήρεψαν τα πιάτα τα ρηχά και μάς ζητάνε σούπα..

      • zonitis avatar
        zonitis @ η Dimi 03/09/2010 00:06:52

        Βροντουν τα σιδερα βροντουν κι οι σακοραφες

  2. perastikos avatar
    perastikos 02/09/2010 18:09:44

    ε κάτι έπρεπε να κάνει ο κωλοτούμπας για να το παίξει αρχηγός και να έχουν να παίζουν τα πασοκοκάναλα απόψε...

  3. eiraman avatar
    eiraman 02/09/2010 18:10:29

    ΝΤΟΡΑ Η ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΡΙΑ!
    Το καλύτερο παιχνίδι για Πολιτικά βρέφη.
    Έχει βγει και ωραία σκηνή. Στα JAMBO είναι και φτηνή και χωράει πολλά παιδάκια μέσα να παίζουν και μην μας ενοχλούν όταν θα θέλουμε να κουβεντιάσουμε σοβαρά...

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 02/09/2010 18:11:44

    Υπέροχο σκιτσάκι μην το χαραμίζετε για τον σβούρα.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 02/09/2010 18:12:19

      τινος είναι θα μας πεις Φάκτορα;

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ αλλενάκι 02/09/2010 18:20:53

        το "έκλεψα" κιόλας :)

  5. El polo loco avatar
    El polo loco 02/09/2010 18:20:35

    επιβεβαιωθηκε για αλλη μια φορα ο τιτλος ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ

  6. antiochos avatar
    antiochos 02/09/2010 18:21:16

    O,τι πει η ΜΙ6.

  7. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 02/09/2010 18:21:38

    Μάλλον τον Κιλτίδη θα κατεβάσει για να έχει και τη στήριξη της Ντόρας. Ξαφνικά αρχίζει να μου γίνεται πολύ συμπαθής ο Πανίκας μετά από όλα αυτά...Ο Καρατζαφέρης πρέπει να αντιμετωπίζεται ως εχθρός της παράταξης και να μην του φέρονται με το γάντι όπως γίνεται μέχρι σήμερα από πάρα πολλά στελέχη της ΝΔ..Απορώ πώς του επιτρέπουν να έχει λόγο για τα εσωτερικά της ΝΔ, και δεν τον βάζουν στη θέση του - τη στιγμή που έχει φύγει από το κόμμα πάνω από δεκαετία.

    • aengus avatar
      aengus @ ΓΙΑΝΝΗΣ 02/09/2010 18:40:22

      Ο αρχηγός κωλοτούμπας είναι εχθρός όλων των Ελλήνων.

      • ανώνυμος avatar
        ανώνυμος @ aengus 03/09/2010 02:03:42

        Ακριβώς πουλημένος και φασίστας. Κομμένη και η καλημέρα μαζι του. καλούνται όλοι οι υποψήφιοι που δήλωσε ότι τους στηρίζει να ανακοινώσουν ότι δεν δέχονται την στήριξη του

    • loretta avatar
      loretta @ ΓΙΑΝΝΗΣ 02/09/2010 19:49:20

      μπα ο κιλιτιδης δεν μετραει μια ουτε στον νομο θεσσαλονικης ουτε στο ιδιο το κιλκις ...αν δεν το ξερει αυτο ο καρατζαφυρερ κωλοτουμπεν τοτε να του το πουμε εμεις !!

      οσο για το βελοπουλο...χαχαχ θα γελασει καθε πικραμενος με τον δε κολοκοτρωνη...κλαφτα χαραλαμπε.

  8. petrakis avatar
    petrakis 02/09/2010 18:32:36

    γιατι εχω την αισθηση οτι η κουλουτουμπα καρατζαφερη θα οφελησει τον πανικα;;;

  9. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 02/09/2010 18:36:04

    Καταπλητική είδηση! Αυτό δείχνει τι τρομερό παιχνίδι παιζόταν πίσω από την πλάτη του Σαμαρά και πόσο Δούρειος Ίππος ήταν ο Ψωμιάδης, που τον "στήριζαν" η Μητσοτάκαινα και ο Καρατζαφέρ. Τώρα όμως που ο Πανίκας έδωσε πιστοποιητικό υποταγής στον αρχηγό, αυτό μας δείχνει ότι αποφάσισε να παίξει (τουλάχιστον προς το παρόν) με το Σαμαρά και ότι οι καλοί του "μνημονιακοί" φίλοι τον "απειλούν" και τον "ξεγράφουν" γιατί πήγε τελικά με τον εχθρό τους, τον Αντώνη! Αυτό δείχνει επίσης πόσο κίνηση αποτελεσματική και ΟΥΣΙΑΣ ήταν η επιβολή ελέγχου πάνω στο καπετανάτο που πήγαινε να στήσει ο Ψωμιάδης.

    Τώρα φαίνεται, με κάτι τέτοια, πόσο αποδοτική δουλειά έχει κάνει ο Σαμαράς από τις 29 Νοεμβρίου μέχρι σήμερα, για να ελέγξει ΠΛΗΡΩΣ, περισσότερο παρά ποτέ, ένα κόμμα που ξεκίνησε με εχθρικές διαθέσεις απέναντί του, για να καταλήξει σήμερα το "παιδί του λαού", ο εκλεκτός της Νέας Τάξης, Πανίκας Ψωμιάδης, να εκλιπαρεί τελικά για τη στήριξη του αρχηγού του και όχι των μνημονιακών, θυσιάζοντας τον (πράγματι) υπερπολύτιμο αδερφούλη του.

    Αυτό δείχνει ότι ο Σαμαράς αυτή τη στιγμή είναι πιο δυνατός από αυτούς και αυτό είναι μεγάλη υπόθεση. Όχι μόνον γιατεί ΕΙΝΑΙ πράγματι πιο δυνατός, αλλά και επειδή, τώρα πια, αρχίζει και να ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

    Δεν έχουν πει την τελευταία τους λέξη, αλλά αρχίζουν να χάνουν ένα ένα τα κάστρα τους.

    Venceremos!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Επώνυμος 02/09/2010 18:39:50

      +1000

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Επώνυμος 02/09/2010 18:43:53

      Καλησπέρα Επώνυμε.

      Ο Σαμαράς έδωσε πολιτική αντι-Μνημονιακή χροιά στις εκλογές και έτσι έσυρε πίσω του το Πασόκ που νομιζε ότι θα τη βγάλει καθαρή κάνοντας έναν ανώδυνο περίπατο μόνο για αυτοδιοικητικά θέματα.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Επώνυμος 02/09/2010 18:47:10

      Σωστός! Η εξέλιξη αυτή δείχνει ότι η στήριξη του Καρατζάφ στον Ψωμιάδη δεν γινόταν για πολιτικού λόγους, αλλά για λόγους δημιουργίας διχαστικών γραμμών μέσα στη ΝΔ με προεξάρχοντα τον Ψωμιάδη.
      Αποδεικνύεται ότι ο ΛΑΟΣ δεν είναι δεξιό κόμμα, είναι ένα αντί-Ν.Δ. κόμμα. Ο ρόλος του είναι στηρίζει όσο μπορεί το ΠΑΣΟΚ και να σαμποτάρει τη Ν.Δ., κυρίως όταν αυτή θα έρθει στην εξουσία. Αυτό πρέπει να καταγγελθεί.

      • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ @ Γιώργος 02/09/2010 18:52:21

        Το κομματίδιο Καρατζαφέρη είναι αντι-ΝΔ όχι τώρα αλλά από το 2000 που δημιουργήθηκε. Όσοι δεν το χουν καταλάβει ακόμα, δεν έχουν επαφή με την πολιτική πραγματικότητα.

    • nick avatar
      nick @ Επώνυμος 02/09/2010 18:55:31

      Σωστός Επώνυμε...
      Φάνηκε για μια ακόμη φορά ο ρόλος των υποστηρικτών του Μνημοσνίου. Τα εξαπτέρυγα λειτουργούν συντονισμένα έναντι του Σαμαρά σε βαθμό που γίνονται απολύτως προβλέψιμοι.
      Χτες στο δελτίο του ΑΛΤΕΡ φάνηκε πόσο τους πείραξε η στάση Σαμαρά και πόσο ήθελαν να μην κάνει πίσω ο Ψωμιάδης. Η στρατηγική Σαμαρά είναι απολύτως σωστή (και μόνο ο τρόπος με τον οποίο έσκουζε ο προσωπικός τηλεπαρουσιαστής της Ντόρας, το φανερώνει).
      Καλύτερα χώρις την υποστήριξη του νεοταξίτικου τηλεκόμματος. Θα πρότεινα μάλιστα όπου δε θα βάλει υποψήφιο το τηλεκόμμα υποστηρίζοντας (και καλά) υποψήφιο της ΝΔ, αυτό να μη γίνεται αποδεκτό από τη ΝΔ και τον υποψήφιό της. Ώρα να τελείωνουμε με αυτό το κόμμα, το δημιούργημα των νταβάδων...

    • ευτυχια avatar
      ευτυχια @ Επώνυμος 02/09/2010 23:06:26

      Εχεισ ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο.Δεν το σκέφτηκα καθόλου έτσι.

  10. Orestios avatar
    Orestios 02/09/2010 18:40:58

    Αν είναι έτσι οι ενωτικοί τύφλα να έχουν τα εξαπτέρυγα.

  11. aengus avatar
    aengus 02/09/2010 18:42:26

    Ε, κράτα τη καλά να μη σου φύγει, κ. Ψωμιάδη.
    Μα καλά τόσο πολύ τον φοβάται τέλος πάντων;

    • aengus avatar
      aengus @ aengus 02/09/2010 18:44:35

      Την ψυχή του Καρατζαφέρ που είναι μαζί σου.

  12. johnathan avatar
    johnathan 02/09/2010 18:48:49

    Προσπαθώ να καταλάβω αν αυτό με τον αδερφό του Πανίκα, ήταν ένα τρικ του Σαμαρά για να τους ξεσκεπάσει(Καρατζαφύρερ-Ντόρα) και να τους στείλει αδιάβαστους..
    Αν ισχύει, Αντώνη είσαι ΜΕΓΑΣ!!!!

  13. BlueSky avatar
    BlueSky 02/09/2010 18:49:02

    Φίλε Παναγιώτη σου τα λέγαμε......θυμάσαι;; Είναι δυνατόν ένας κωλοτούμπας ή ένα λαμόγιο να γίνει άνθρωπος. Σημασία έχει, ότι τώρα ξέρεις ποιοί σε στηρίζουν και είναι δίπλα σου. ''Κόψτον'', τον κωλοτούμπα από τις συναναστροφές σου.

  14. athamas avatar
    athamas 02/09/2010 18:50:10

    Και αναρωτιόμουν κι εγώ ο τάλας «μα .. γιατί συννέφιασε;»

    Ή με την κατά μέγα Ζουράρη διατύπωση
    «χ@στηκ' η φοράδα στ΄ αλώνι!»

  15. Akyros avatar
    Akyros 02/09/2010 19:12:18

    ο Κυρ-ΚαρατζαΠέρνης απέσυρε την στήριξη του Κώματός του, στο Ψωνιάδη....
    ο ...σφοντύλας, αλλη μια φορά, την έκανε την ...πιρουέττα του!

    Ο Μπρίτζερμαν, ο παικταράς, ο ...Καρπάζωφ της πολιτικής μας πραγματικότητας, διεμήνυσε σ΄ αυτόν που Πρώτος τον έστησε "ΙπΠότη, στο γάιδαρο καβάλα"', στον κυρ Ψωνιάδη δηλαδή, ότι δεν θέλει... "στραπατσαρισμένους'", ως εκλεκτούς των... πολυαρίθμων οπαδών του!
    Ισα με 15 φορες στην ολιγόλεπτη δήλωση του το μεσημέρι, ανέφερε ως επιθετο, ως γεγονός, ώς ρήμα, ως κατηγορηματικό προσδιορισμό , το... στραπάτσο!

    Ορίζει εκλεκτό του τον Πανίκα, τον φίλο, τον συμμαχητή, τον σύγνωμο, τον πατριώτη- εως τα τώρα- όπως τόνισε με σημασία!- και αφού ανάγκασε όπως καυχήθηκε προχθές στον Αυτιά του, τον Σαμαρά να προστρέξει στην επιλογή του, το καθαιρεί!
    Το παίρνει πίσω ο ΚαρατζαΠέρνης!
    Εκανε ματ, ο Μπρίτζερμαν! Ματ, ο ....Καρπάζωφ!
    Σιγά που έχει μπέσα ο Μαστορης του ελιγμού! Αυτός έχει ένα στόχο, να σκίσει τον Σαμαρά, να συνδράμει την Ντορελόπη και τους μνηστήρες του Μνημονίου!
    Θέλει να σφραγίσει το συμβόλαιο προς την αρχηγό του και τους εργοδότες της, με την ολοκλήρωση του έργου της παράδοσης των περιφερειών με σημασία!

    Οπου υπάρχει ελπίδα να κερδηθεί Περιφέρεια , όχι χάρι στο πρόσωπο - προς θεού ο Πανίκας σωτηρ- αλλά ως έκφραση αντίδρασης στο ΑρχιΜνηστήρα του Μνημονίου, σπεύδει ο ΠρόεΔρaς να την σκοτώσει!
    Τό κανε σκλαβώνοντας την επιλογή του Δημάρχου, στον ΚΚΛΜΝΗ !
    Ποδοπάτησε ο κυνηγός της οικογενειαοκρατίας τον άγνωστο, τον μικρο, τον "δεν επαιξε δα και στην Εθνική", τον "τριτοκλασάτο της αυτοδιοίκησης", τον ασημαντο, τον ....Κικίλια, παραδίνοντας μαθήματα πολιτικής στρατηγικής "στον Αντωνάκη τον φοβιτσιάρη"!

    Αυτός που πονάει την "παράταξη", ο αυτόκλητος σωτήρας της!
    η Αγλαίτσα της πολιτικής !
    Που τόλμησε να το παίξει, όσο κρυβόταν πίσω από τον φερετζέ της, ΜπαρμπαΓιώργος!
    Ευτυχώς το προφίλ του τον πρόδωσε!
    Η καμπουρα που δεν φαινόταν "όταν μας κοιτούσε στα μάτια" ...ΣΚΙΑγράφησε και τον άνδρα!
    Που τον διεκδίκησαν και τον κέρδισαν -και χάρισμά τους-, οι ...Τούρκοι!


    ΜΕ τί χαρά,άλλη μια φορά, τα δελτία ειδήσεων θα τρέξουν να αναλύσουν τις ..μπλόφες του και τις μπαρούφες του!

  16. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 02/09/2010 19:14:59

    Ο Σαμαράς ανέλαβε να το παίξει θηριοδαμαστής στο κλουβί με τους Ο.Φ.Α. (όπου φυσάει ο άνεμος).
    Και αυτό γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να αναζητήσει κοινό από αλλού, και θα βάραγε πτώχευση.
    Θα πρέπει να γνωρίζει όμως ότι τα θηρία διατηρούν πάντα το αρχέγονο ένστικτό τους και θα έρθει η στιγμή που θα δαγκώσουν.
    Το έχουν κάνει πολλάκις.
    Προς το παρόν όσο τους ταΐζει με το μαστίγιο και το καρότο και από την στιγμή που τώρα παίζουν ακόμα τον ρόλο τους, όλα βαίνουν καλώς και χειροκροτούν οι θεατές που έχουν μάθει σε ένα συγκεκριμένο θέαμα.
    Αντί λοιπόν να αλλάξει τους όρους του θεάματος, και ας χρειαζόταν χρόνος όπου θα μαζεύονταν οι χωρίς τρισδιάστατα γυαλιά θεατές, θα υποστούμε τα ίδια και τα ίδια "θηρία".
    Οι λαγοί που έχει βγάλει από το καπέλο του, προς το παρόν, αρκούν μόνο για τα διαλλείματα και όχι για μία πλήρη παράσταση.
    Όταν θα έρθει η ώρα, που μακάρι να μην έρθει, όπου θα πει και αυτός στερνή μου γνώση να σ’ είχα πρώτα, τότε θα είναι αργά.
    Διότι τα θηρία κάποια στιγμή θα βαρεθούν να κάνουν αυτό που τους επιβάλλεται.
    Διότι θα έχει σκάσει μύτη, νέος θηριοδαμαστής που θα τα σαγηνεύσει επί τω συμφεροτέρω.

  17. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 02/09/2010 19:15:19

    Μόλις γίνουν οι εκλογές και κερδίσουν τους μεγάλους δήμους οι υποψήφιοι των αντι-Μνημονιακών κομμάτων (τώρα ποια είναι αυτά...), οι Τροϊκάνοι θα φύγουν νύχτα τρέχοντας από τον φόβο τους.

    ΘΑ

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ Θραξ Αναρμόδιος 03/09/2010 02:07:22

      Αντιμνημονιακά κόμματα είναι Η Σαμαρική ΝΔ, το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ οι άλλοι όλοι είναι μνημονιακοί. Ολοι μαζι να στείλουμε ή συνατόν στην τρίτη θέση το ΠΑΣΟΚ.

  18. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 02/09/2010 19:17:53

    Ο Ψωμιάδης σήμερα κανονικά θάπρεπε να αισθάνεται ελαφρύτερος

    Κυριολεκτικά :) και μεταφορικά...

  19. Orestios avatar
    Orestios 02/09/2010 19:21:22

    Συμφωνώ. Τρέμουν στην ιδέα να δημιουργηθεί τέτοιο μέτωπο και εκστρατεύουν τα εξαπτέρυγά τους σε όλο το πολιτικό φάσμα.

  20. Κομοτηνη avatar
    Κομοτηνη 02/09/2010 19:25:58

    Σιγά μην καιγόμαστε για το χρίσμα του ΛΑΟΣ

    υπάρχει κι άλλο σπουδιαότετο χρίσμα

    δειτε

    http://patridografies.blogspot.com/2010/09/blog-post_02.html

  21. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 02/09/2010 19:33:19

    Μέ μαλλί κομοδινάτο
    Κολοτούμπα πιάνεις πάτο

  22. ΟΝΤΕΝΣΕ avatar
    ΟΝΤΕΝΣΕ 02/09/2010 19:41:36

    ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ.Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟΥ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ.Ο ΠΑΤΡΙΔΟΚΑΠΗΛΟΣ ΚΑΙ Ο ΥΜΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΡΑΠΑΤΣΟ ΣΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΨΗΦΙΖΑ ΠΑΝΙΚΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΕΙΧΕ Ο ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΑΣ??? ΤΩΡΑ ΛΥΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΛΛΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ?Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑ-ΓΙΩΡΓΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ???

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΟΝΤΕΝΣΕ 03/09/2010 01:22:27

      Τεράστιο λάθος του Καρατζαφέρη η απόσυρση της υποψηφιότητας του Ψωμιάδη. Γι΄ αυτό είχε μια κάποια δύναμη στη Θεσσαλονίκη. Μετά από αυτό η δύναμή του θα πέσει τουλάχιστον στο μισό

  23. loretta avatar
    loretta 02/09/2010 19:52:25

    Τωρα θαθελα πολυ να ακουγα ο ποντιος τι καντηλια του ριχνει χαχχαχαχαχα

  24. popolaros avatar
    popolaros 02/09/2010 20:15:20

    Τους χόρεψε καλό καλαματιανό, ο καλαματιανός.
    Εκτέθηκαν οι μνημονιακοί.

  25. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 02/09/2010 20:21:47

    Και τέταρτον και σπουδαιότερο, τολμώ να συμπληρώσω το άρθρο, αποδεικνύει πως ο ίδιος δεν έχει καμία απολύτως «εξάρτηση» και δεν παίρνει εντολές από καμιά Ντόρα!
    Παρίστανε τόσο καιρό πως στήριζε τον Παναγιώτη, όσο υπολόγιζε πως μπορεί να τα «λέει» στη Ν.Δ. και προπαντός να τα λέει στον Αντώνη και σήμερα ξαφνικά ξύπνησε και ανακάλυψε την παντελή έλλειψη αντιστάσεων, στον δήθεν φίλο του!
    Τώρα Παναγιώτη μου ελπίζω να κατάλαβες, πως ο Καρατζαφέρης δεν λειτουργεί ως πρόεδρος κόμματος, αλλά ως μαντρόσκυλο του μητσοτακικού αποκόμματος!
    Κε πρόεδρε του ΛΑΟΣ άκουσες νομίζω, πως ο Ψωμιάδης έχει αρχηγό και δεν ψάχνει για άλλη λύση. Πάρε λοιπόν, προσωρινά τον Κιλτίδη στο "σπίτι" σου, να μην είναι άστεγος ο άνθρωπος και όταν πάρει τις αποφάσεις της η ομογάλακτη αδελφούλα σου, παίρνετε μαζί και εσεις τις αποφάσεις σας.

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Αφροδίτη 02/09/2010 23:06:09

      Αφροδίτη επειδή σε παρακολουθώ σου γράφω τι πιστεύω.
      Ο Καρατζαφέρης διαβλέποντας ότι η Ντόρα παραπαίει και καθυστερεί να κατεβάσει συνδυασμούς για να καταγράψει τους δυσαρεστημένους με τον Σαμαρά παίρνει την πρωτοβουλία κατεβάζοντας αυτός υποψηφίους και θέλει να αναγκάσει την Ντόρα να στοιχηθεί πίσω του.
      Αυτό σημαίνει ότι ο Καρατζαφέρης αντιλαμβάνεται ως εχθρικές για το κόμμα του τις ενέργειες της Ντόρας.
      Κατεβάζοντας δικούς του υποψήφιους και παίρνοντας ότι πάρει με την Ντόρα απούσα αποδεικνύει ότι δεν υπάρχει χώρος για νέο κόμμα και θέλει να καρπωθεί αποκλειστικά τους αντι-Σαμαρικούς.
      Θεωρώ ότι θα δούμε το επόμενο διάστημα χαμηλής έντασης επεισόδια μεταξύ Ντόρας-Καρατζαφέρη.
      Για την υπερνομαρχία Αττικής σε καμία περίπτωση δεν κατεβάζει Βορίδη και τον συμφέρει να πάει καλά ο Σαμαράς.
      Ο Καρατζαφέρης αντιλαμβάνεται ότι το προβλημά του για να διατηρήσει την θέση του δεν είναι ο Σαμαράς αλλά η Ντόρα.

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Aris. A 02/09/2010 23:35:20

        Θα σεβαστώ την άποψή σου, αν είδε τον ίσκιο του ψηλό και προσανατολίζεται να μην της αποδώσει την προίκα, που επιμελώς της μάζευε 10 χρόνια τώρα!
        Πάντως η σημερινή του στάση απέναντι στον "φίλο" Ψωμιάδη, δείχνει άσβεστο μίσος κατά του Αντώνη. Η δε τακτικότατη προβολή του από τον Χατζηνικολάου, γνωστότατο δεκανίκι της ψηλής, δείχνει την ταύτιση τους, στην εκτίμησή που τρέφουν προς την «οικογένεια»! Ακόμα και η προσέγγιση του Κιλτίδη, γνωστότατου ντοράκια, ενισχύει την άποψή μου.
        Όπως και να έχει, συναντιούνται κάπου, γιατί κοινός τους στόχος είναι ο Αντώνης και αυτό είναι πασιφανές.

  26. LG avatar
    LG 02/09/2010 20:35:25

    θα βάλει τον κιλτίδη ο πρόεδρας
    που ψήφισε κατά του μνημονίου

    έ ρε γέλια!

  27. Factorx avatar
    Factorx 02/09/2010 20:40:34

    Σε δήλωσή του μετά την απόφαση αυτή του προέδρου του ΛΑΟΣ, ο νομάρχης Θεσσαλονίκης τόνισε: "Η ψυχή των φίλων του ΛΑΟΣ είναι μαζί μας, μαζί με τη Μακεδονία. Τα κόμματα λένε και ξελένε. Ο Ψωμιάδης μένει σταθερός στις αξίες, στις αρχές και είναι σταθερός σε αυτό που έχω πει. Ενώνω και δεν διχάζω. Μέσα από συμπεριφορές όπως αυτές των τελευταίων ημερών, εγώ και οι φίλοι μου νιώθουμε ακόμα πιο δυνατοί για την τελική νίκη."

    Ο κ.Ψωμιάδης, αναφερόμενος στην κίνηση Καρατζαφέρη, τόνισε ότι οι παλιές αγάπες δεν παραγράφονται με μια δήλωση, συμπληρώνοντας ότι η κοινωνία είναι μαζί του και η κοινωνία δεν διχάζεται.

    Τέλος, δήλωσε ότι είναι σίγοπυρος νικητής ενώ στο ερώτημα αν δέχτηκε χτύπημα απάντη

  28. hellastt avatar
    hellastt 02/09/2010 20:52:03

    Γιατί ο Πανίκας μου γίνεται όλο και πιο συμπαθής μετά απ' αυτό;

  29. lpap avatar
    lpap 02/09/2010 20:57:06

    Η νίκη του ψηφοδελτίου Ψωμιάδη θα είναι νίκη της ΝΔ και του αγώνα της εναντίον του Μνημονίου.

    Ε, όχι κι αντιστασιακός ο Ψωμιάδης!!! Είπαμε αλλά όχι κι έτσι..

  30. panagos avatar
    panagos 02/09/2010 21:12:06

    Μάλιστα! Το θέμα είναι εάν συμφωνούν οι ψηφοφόροι του ΛΑΟΣ με τις αποφάσεις του αρχηγού τους.Πάντως, μετά τη σημερινή εξέλιξη είμαι υποχρεωμένος να ψηφίσω από τον α' γύρο Ψωμιάδη, ως αντιμνημονική ψήφο,αφου δεν θα έχει τη στήριξη του μνημονικού ΛΑΟΣ και παρόλο που δεν τον συμπαθώ ως άτομο.
    Αλλά και τον Κουασιμόδο να είχα ως περιφερειάρχη, θα τον προτιμούσα από τους γλειώδεις του Μνημονίου. Και ειδικά μετά το πετρέλειο θέρμανσης, η αγανάκτηση έχει φτάσει στο κατακόρυφο εδω στη Βόρεια Ελλάδα που το οι θερμοκρασίες πέφτουν από τέλη Σεπτέμβρη. Καλά δεν ντρέπονται οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ σε Ήπειρο και Μακεδονία ; Πως θα δουν τους ψηφοφόρους τους ; Αλλά θα τα έκαναν αυτά, εάν βγαίναμε 1.000.000 'άνθρωποι και διαμαρτυρόμασταν έξω από την ΔΕΘ το επόμενο Σαββατοκύριακο ; Θα τα έκαναν εάν έπιαναν τα κόμματα του μνημονίου ποσοστά μονοψήφια ; Θα τα κάνουν, όμως,και ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, αν πάρουν ψήφους, αν εκλέξουν δημάρχους και περιφερειάρχες, αν πάρουν ψήφους στις συνδικαλιστικές εκλογές, αν επιλέξουμε άκυρο, λευκό ή αποχή, αντί να τους μαυρίσουμε. Που είναι οι άνεργοι και οι απολυμένοι ; Μετά θα είναι αργά για όλους μας...

  31. Maya avatar
    Maya 02/09/2010 21:50:51

    Κάνε την ομάδα πάλι πρώώώώτη

    Μπαναώώτηηη Μπαναώώώτηηηηη

  32. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 02/09/2010 21:55:46

    Ο Αντώνης Σαμαράς τους άδεισε κυριολεκτικά με μιά απλή κίνηση. Ο Ψωμιάδης δεν είναι υποψήφιος για περαιτέρω σχολιασμό. Είναι, δυστυχώς για την Νέα Δημοκρατία, γελοίος. Ευτυχώς όμως για λίγο διάστημα ακόμα. Ο κ. Καρατζαφέρης, όπως και η διαγραφείσα από τον αρχηγό, αποτελούν ιστορικά απολιθώματα, που βγάζουν την τελευταία τους ανάσα. Δείχνουν την πραγματική τους εικόνα, αποκρουστική με όλη τη σημασία της λέξης. Και τώρα ένα σχόλιο για τον κ. Χατζηλαλάκη. Τον βίδωσε ο Τράγκας και τον έκανε να κιτρινίσει σαν ομοίωμα του μουσείου κέρινων στο Λονδίνο. Και αυτός ο "σπουδαίος" δημοσιογράφος έβγαλε για ακόμα μιά φορά το μίσος του για τον Αντώνη Σαμαρά. Ο ΑΡΧΗΓΟΣ μας είναι ο μόνος πολιτικός που με την εν γένει παρουσία του και πράξεις του κάνει όλους αυτούς στα διεφθαρμένα και αποπροσανατολιστικά ΜΜΕ να αισθάνονται πολύ μικροί, γεγονός που τους δημιουργεί ψυχική αναταραχή. Τέλος μια λέξη και για τον Αυτιά. Γλοιώδης και αποκρουστικός.

    • Akyros avatar
      Akyros @ Nίκος Θ. 02/09/2010 22:11:28

      Εδωσε ρέστα ο Χατζηγαργαλάου σήμερα! Κακός κακός κακός!
      Σε όλα του!
      Οργανο!
      Κιθάρα, λαούτο, Λιρα!
      Μπουζούκι!

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Akyros 02/09/2010 22:30:24

        Κρητική λύρα σε χανιώτικο συρτό! Όργανο με τα ούλα του!

  33. ixnos avatar
    ixnos 02/09/2010 23:03:04

    Το σ'ογουρο είναι ένα .Η Βελόπουλος η κανένας.Εθεσε βέτο στον Καρατζαφέρη, και δεν υπάρχει περίπτωση να μπεί άλλος εκτός απο αυτόν.Θα το δείτε σύντομα

  34. ευτυχια avatar
    ευτυχια 02/09/2010 23:13:19

    Κι αυτός ο Παναγιώτης πιά της υπερβολής:Φιλάκι, τσαλιμάκια, αγάπες.Κοντέψαμε να πιστέψουμε οτι θα αποκτήσουμε περιφερειάρχη του ΛΑΟΣ.Venceremos, Επώνυμε!

  35. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 02/09/2010 23:41:24

    οι ημέρες του κωλοτούμπα εχουν ημερομηνία λήξεως... οι λόγοι υγείας ειναι ενας ευσχημος τρόπος για να "αποχωρήσει" απο την προεδρία και να παραδόσει την σκυτάλη στην αυτού μεγαλειότητα Θεοδώρα να συνεχίσει το "έργο" του!!! Το ΛΑΟΣ μετονομάζεται ΝΕΑ ΕΛΛΑΔΑ και με αντιπρόεδρο τον Βορίδη και με την ενσωμάτωση 4-5 ακόμα βουλευτών απο το παρωχημένο πολιτικό προσωπικό της Θεοδώρας που θα αποχωρήσει απο την Ν.Δ. (να δείς κλάμα ο Σαμαράς) ολοκληρώνεται το σχέδιο! Τυχαίο? Δεν νομίζω... ο Δεκέμβρης δεν ειναι μακρυα...

  36. Μ Μ avatar
    Μ Μ 03/09/2010 00:00:37

    Αν μετά και με την αύξηση του πετρελαίου θέρμανσης βρεθεί άτομο να ψηφίσει τους οπαδούς του μνημονίου( λαος, ντορα πασοκ), ε τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Καμία περιφέρεια και κανένας δήμος στους οπαδούς του μνημονίου.Όχι αποχή, ενεργή συμμετοχή και μαύρισμα.Αν πιστέψουν ότι είναι νικητές, την επομένη των εκλογών θα μας γδάρουν.ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ. ΦΤΥΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΕΙΤΕ.

  37. thouthou avatar
    thouthou 03/09/2010 00:00:51

    Ο Καρατζαφέρης έκανε άνοιγμα στον Σαμαρά, είδε πόρτα: "είσαι εχθρός".
    Ο Καρατζαφέρης είπε "ΟΚ, άρα είσαι στόχος μου από εδώ και πέρα".
    Προφανώς και τα θέματα δεν είναι όπως παρουσιάζονται, και απορώ από την ελαφριά αντιμετώπιση εδώ μέσα... Ξέχασα, πρώτα το κόμμα...
    Πιθανότατα ο Καρατζαφέρης ζήτησε ανταλλάγματα ή/και θέσεις, έστω "κοινή υποψηφιότητα των δύο κομμάτων", κάτι που μάλλον ο Σαμαράς το έκοψε από την αρχή, γιατί θέλει αντιμνημονιακή προπαγάνδα.
    Προφανώς ο Ψωμιάδης είπε ότι δεν μπορεί να έρθει σε ρήξη με το κόμμα, και ο Καρατζαφέρης του είπε "καλά Παναγιώτη, κάνε κουμάντο μόνος σου"...
    Σενάριο; Ίσως, αλλά πολύ πιο πιστευτό από αυτά τα χαριτωμένα που γράφετε "κομματική αδεία"...
    Εκτός αν νομίζατε ότι ο Καρατζαφέρης θα στήριζε "άνευ όρων" την ΝΔ, λες και της το χρώσταγε, ενώ η ΝΔ θα τον έχει στοχοποιήσει ανοικτά...
    Ο Κακλαμάνης; Δεν έχω ακούσει κουβέντα για αυτόν...

    • Tassos avatar
      Tassos @ thouthou 03/09/2010 09:19:51

      Ρε φίλε η ΝΔ είναι το κόμμα που ξαπέστειλε (και στον άλλο κόσμο) τους χουντικούς. Δεν γουστάρει , είναι θέμα ηθικό και αισθητικής να μην θέλει συνεργασία με τα πολιτικά απόβλητα, με τους αρουραίους των υπονόμων.

  38. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 03/09/2010 00:11:23

    Ἁπλῶς ξεφτιλίζεται

  39. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 03/09/2010 11:23:29

    Καλύτερα να διαχωριστούν οι υποστηρικτές του μνημονίου από το ...σιτάρι.
    Εξάλλου τι χρειαζόμαστε τους υποστηρικτές του εφήμερου στις τάξεις μας; Πάντα χαρακτηρίζει τον αγώνα ο φίλος και ο αντίπαλος...καλύτερα λοιπόν οι μισθοφόροι απέναντι, νοιώθω καθαρότερος.

  40. thouthou avatar
    thouthou 04/09/2010 00:22:52

    Ο Καρατζαφέρης ποτέ δεν θα ρίσκαρε την νίκη Ψωμιάδη. Άρα σε 1ο ή 2ο γύρο, η νίκη Ψωμιάδη είναι δεδομένη.
    Από εκεί και πέρα, όταν κάποιος στοχοποιείται από την προηγούμενη ΝΔ του Λούλη ως εχθρός, και συνεχίζεται αυτό με την σημερινή, γιατί "πέφτετε από τα σύννεφα" όταν κάνει το κουμάντο του;
    Όταν κάνει άνοιγμα στην ΝΔ, είναι αδύναμος και εκλιπαρεί... Όταν στυλώνει πόδια, είναι Πασοκοντορικός... Μήπως γέρνει λίγο η βάρκα;
    Όσο για την μνημονιάδα.... Ο Βάρδας σας λέει τίποτε; Κάνει προσφορές άκουσα....

  41. takis avatar
    takis 04/09/2010 20:30:06

    μου αρεσει που λετε τον καρατζαφερ κωλοτουμπα και διαφορα αλλα.καλα θα κανετε να αρχισετε τη γυμναστικη να ειστε ετοιμοι να κανετε ολοι κωλοτουμπες ειστε το κομμα της γυριστης κωλοτουμπας π.χ.ο μεγας ψωμιαδης που οι ποντιακες του κωλοτουμπες δεν εχουν σταματημο.θα ερθει η ωρα αφου το λεει ο καρατζαφερ οτι η κεντροδεξια πρεπει να ενωθει αρα πρεπει καποια στιγμη να σας κουμανταρει.ξεκινηστε λοιπον να μαθαινετε τη κωλοτουμπα γιατι θα σας χρειαστει.

    • ευτυχια avatar
      ευτυχια @ takis 04/09/2010 23:38:59

      takis@
      κατι τύπους σαν και σένα κάποτε τους έστελναν στην γωνία για να ρθούν αν έρχονται.Και το περίεργο ποιό είναι,λές? Οτι χρόνια τώρα πηγαίνουν.