#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/09/2012 13:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απορία υποψήφιου προέδρου και πλανητάρχη: "Γιατί δεν ανοίγουν τα παράθυρα των αεροπλάνων;"!!!



Βοήθειά μας, αν βγει πρόεδρος των ΗΠΑ. Σε μια από τις τελευταίες γκάφες του, ο ρεπουμπλικανός υποψήφιος για το Λευκό Οίκο Μιτ Ρόμνει αναρωτήθηκε γιατί δεν ...ανοίγουν τα παράθυρα των αεροσκαφών.

Αφορμή,  το γεγονός ότι το αεροσκάφος της συζύγου του αναγκάστηκε την περασμένη Παρασκευή να προσγειωθεί εκτάκτως, εξαιτίας ενός προβλήματος στα ηλεκτρικά.

Την επόμενη ημέρα ο υποψήφιος για πρόεδρος των ΗΠΑ , δήλωσε για το περιστατικό, εκφράζοντας και απορίες:

«Όταν έχεις μια φωτιά σε ένα αεροσκάφος,… δεν μπορείς να διοχετεύσεις οξυγόνο στο εσωτερικό επειδή τα παράθυρα δεν ανοίγουν. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, αλλά πραγματικά είναι πρόβλημα. Για αυτό είναι πολύ επικίνδυνο».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 25/09/2012 13:33:55

    Κι εκεί που νόμιζα ότι πιο ηλίθιος από τον Μπους (τζούνιορ) δεν γίνεται...

    • geo avatar
      geo @ Αυριανιστής 25/09/2012 16:49:08

      Δεν ανοίγουν τα παράθυρα του αεροπλάνου για να μην κατέβουν οι επιβάτες στην στάση...

      • lotofagos avatar
        lotofagos @ geo 25/09/2012 23:06:21

        Ανοιγουν του καπετανιου, για να τη κοπαναει πρωτος σε περιπτωση ατυχηματος??? Εχει μαλιστα και σχοινι για να κατεβει...

  2. xzetta avatar
    xzetta 25/09/2012 13:42:39

    ναι αλλά έχει βάλει την αλυσίδα στο ποδήλατο εν κινήσει?

    • Βατάτζης avatar
      Βατάτζης @ xzetta 26/09/2012 08:17:44

      ΧΑΧΑΧΑ!!! Γιατί, ο ΓΑΠ την έβαλε;;; ΕΠΕΣΕ ΤΕΛΙΚΑ!!

  3. saltcity avatar
    saltcity 25/09/2012 13:44:22

    Για τον ίδιο λόγο που δεν έχουν κόρνα. Ή έχουν ? :-)

  4. Darki avatar
    Darki 25/09/2012 13:45:17

    Τα ιδια λεγανε και για τον Μπους τζουνιορ,και τα χαιρια ταδαμε.

  5. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 25/09/2012 13:55:21

    Καλά, ὁ τῦπος εἶναι γενικῶς ἀπίθανος. Ἀτέλειωτη διασκέδαση.

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 25/09/2012 14:08:56

      Οσο παραμένει εκτός νυμφώνος.

  6. Τί να λέμε; avatar
    Τί να λέμε; 25/09/2012 14:13:34

    Ίσως το σχόλιό μου δεν έφτασε. Θα το επαναλάβω.
    Εδώ: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6HuD9xVnr4c
    μπορείτε να ακούσετε έναν τεξανό συντηρητικό βουλευτή, ομοϊδεάτη του Μιτ Ρόμνεϊ, ο οποίος κατηγορεί τον Μπ. Ομπάμα για την "ανασύσταση της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας". Ένα σενάριο, το οποίο ίσως καλοβλέπει μία μερίδα ανθρώπων στο εξωτερικό...οι άνθρωποι αυτοί πιστεύουν ίσως πως η Οθωμανική Αυτοκρατορία αποτελεί έναν καλό πρότυπο εργαλείο διαχείρισης πολυ-πολιτισμικών κοινωνιών...όπως έχει καταντήσει (;) η Ελληνική κοινωνία...οπότε, η ειρωνία δεν χρειάζεται...

  7. nestor avatar
    nestor 25/09/2012 14:15:52

    Γελάτε γελάτε,
    Και με τον Τζέφρυ γελούσαμε που έβαζε την λαμπάδα μαζί με το ποτηράκι στο μανουάλι αλλα μας βγήκε ξινό το γέλιο.

  8. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 25/09/2012 14:19:21

    Μήπως ήταν συμμαθητές με το άλλο το φρούτο τον Μπους Τζούνιορ;

  9. n.n avatar
    n.n 25/09/2012 14:19:43

    Γιώργος και αυτός

  10. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 25/09/2012 14:22:40

    Άν γίνει η "στραβή" και εκλεγεί (χάρις σε καμμιά Φλόριντα, όπου ψηφίζουν και οι κροκόδειλοι που λιάζονται), δεν θα γελάμε: "Θα το ανοίξει το παράθυρο", θα έχουμε απώλεια πίεσης στο θάλαμο του κυβερνήτη και θα το στουκάρει το τζέτ σε καμμιά οροσειρά του Ιράν.
    Μετά θα ψαχνόμαστε, συνένοχοι και αθώοι...

    • nestor avatar
      nestor @ Ο Θείος 25/09/2012 14:28:04

      Θείε,

      αυτό το "παράθυρο" που λες θα το ανοίξει και ο άλλος, είναι στο πρόγραμμα...

  11. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 25/09/2012 14:30:13

    Θα μπορούσε άνετα να αναρωτηθεί γιατί δεν υπάρχουν κάμπριο αεροπλάνα!
    Φυσικά και αυτός θα έχει πάρει κάποιο δίπλωμα από κάποιο ονομαστό αμερικάνικο πανεπιστήμιο, σαν το Χάρβαρντ που προσέλαβε και το δικό μας το ΓΑΠ!

    • lotofagos avatar
      lotofagos @ εναςάσχετος 25/09/2012 23:05:19

      Υπαρχουν: Boeing PT-27 Stearman, Buecker, Pitts Special, ολα καμπριο...

  12. Γιώργος avatar
    Γιώργος 25/09/2012 14:56:54

    Γελάτε, γελάτε, αλλά είδατε τι έκανε ο Παπανδρέου στην Ελλάδα, ή τι νόμους πέρασε ο Μπους στις ΗΠΑ...

  13. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 25/09/2012 15:10:12

    εχει δικιο. ποιος ειπε οτι δεν υπαρχουν camprio αεροπλανα. Τα παλαια δεν ηταν ανοικτα; Ολα ηταν ανοικτα. Φαινεται κατι συνεβη στην ατμοσφαιρα ισως μολυνση και γι αυτο ειναι ερμητικα κλειστα. Η για ασφαλεια μην μπουν εξωγηινοι. Παντως ερωτηση που εγω ως φυσικος δεν μπορω να απαντησω. Το ψαχνω παντως

    • lotofagos avatar
      lotofagos @ ΕΛΛΗΝ 26/09/2012 09:17:51

      pressurized cabin

  14. μαρικα avatar
    μαρικα 25/09/2012 15:24:26

    Για να του φυγει η απορια να μπει σε ενα αεροπλανο και οταν εχει πιασει υψος 20000 ποδια ας διαταξει να του ανοιξουν την πορτα!!!!!!!!!!

  15. Carl Sagan avatar
    Carl Sagan 25/09/2012 16:04:44

    Γελάτε όσο θέλετε με τον Ρόμνεϊ.

    Αλλά το γέλιο που θα κάνουμε με την Αραβική Άνοιξη που μας ετοιμάζει ο Ομπάμα, δεν λέγεται. Για εδώ μιλάω, την Ελλάδα. Το πρώην Ελλάντα και μελλοντικό καλιφάτο της Ελλαντικής Αραβίας. Θα ξεκαρδιστούμε από τα γέλια. Κυριολεκτικά θα ξεκαρδιστούμε, θα ξεμυαλιστούμε, θα ξεματιαστούμε και θα ξεποδαριαστούμε.

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Carl Sagan 25/09/2012 16:12:39

      Δεν έχεις άδικο. Με δεδομένη (?) τη συμμαχία μας με το Ισραήλ, και την ισλαμική απειλή που ουτως ή άλλως αντιμετωπίζουμε, ίσως είναι καλύτερος για μας ο Ρόμνεϊ, όσο και να κόβει κανείς τις φλέβες του με τη βλακεία των συντηρητικοθρησκευάμενων των ΗΠΑ.

  16. δημης avatar
    δημης 25/09/2012 19:08:52

    ΟΥΔΕΜΙΑ ...ΑΝΗΣΥΧΙΑ.....
    ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΘΑ ΒΓΕΙ:
    -Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΩΝ ΠΙΟ ΠΛΟΥΣΙΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΑ ..ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΤΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ: Η ..ΟΣΦΥΟΚΑΜΨΙΑ ΚΑΙ Η..ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ...

    • ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ avatar
      ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ @ δημης 27/09/2012 10:17:23

      Άκουσα οτι για αντιπρόεδρο θα προτείνη τον ΓΑΠ! Αληθεύη;

  17. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 25/09/2012 19:17:53

    Θα μπορουσε επιπλεον να διερωτηθει οτι αφου στα αεροπλανα εχουν σωσιβια, στα πλοια γιατι δεν εχουν αλεξιπτωτα???

    • Γιώργος1 avatar
      Γιώργος1 @ ΝΕΚΚ 25/09/2012 20:44:19

      Ε, μα, δεν είναι λογική απορία; Συγνώμη δηλαδή; :P

  18. Aventinus the Zethos avatar
    Aventinus the Zethos 25/09/2012 19:36:45

    Είναι μορμόνος...

  19. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 25/09/2012 22:23:00

    Στην περίπτωση του δεν αρκει το : ο Θεός να φυλά την Αμερική!
    Χρειάζεται ένα τύπου: ο Θεός ας προστατεύσει απ αυτόν, την υφήλιο!!!

  20. ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ avatar
    ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ 27/09/2012 10:15:02

    Το παγκόσμιο σύστημα θέλει ηλιθίους στα τιμόνια. Έχει αποδειχθή αυτό σε όλα τα κράτη. Για κοιτάξτε λίγο ποιοί κυβερνούν στην ευρώπη; Πέστε μου βλέπετε κανέναν ηγέτη; Οπότε καταλαβαίνετε τι θα βάλουν και στην αμερική!!!