21/10/2009 16:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκλειστικό: Η πρώτη βόλτα του Χριστοφοράκου στο Μόναχο



Ελεύθερο πουλί πιά ο μίστερ Ζημενς.



Ο Μιχάλης Χριστοφοράκος στην πρώτη του βόλτα ως ελεύθερο πουλί στο Μόναχο (αριστερά με το κόκκινο κασκόλ και τα γένια), μετά την απόφαση της γερμανικής Δικαιοσύνης να τον αφήσει ελεύθερο με περιοριστικούς όρους. Ελαφρώς αδυνατισμένος σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν, επισκέφθηκε μεγάλο κατάστημα στο κέντρο της βαυαρικής πρωτεύουσας, όπου αγόρασε ηλεκτρικά είδη, ενώ έψαχνε και για βαλίτσα. Άραγε, τι την θέλει την τελευταία; Διότι, για να έλθει στην Ελλάδα, με δύο εντάλματα σύλληψης εις βάρος του, μάλλον δύσκολο είναι. Εκτός κι αν ξέρει κάτι παραπάνω από εμάς για τις προθέσεις της νέας κυβέρνησης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Keep Talking avatar
    Keep Talking 21/10/2009 16:16:09

    Βγήκε να ψωνίσει μίζες;

  2. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 21/10/2009 16:23:23

    Αυτός, άντε πες, είναι εκτός Ελλάδας. Οι άλλοι που τα πήραν και είναι εντός; Θα τους μάθουμε ποτέ;

    • xenitemenos21 avatar
      xenitemenos21 @ Kώστας Θ. 21/10/2009 17:00:41

      Καλα, δεν ειπε ο μεγας (σε ογκο μονο) Παγκαλος οτι το καινουργιο γκουβερνο θα φερει στη Βουλη τα καυτα σκανδαλα? Φυσικα, το να τα φερει στη Βουλη ειναι μονο για την κουβεντα και για να μας στρεψει αλλου την προσοχη απο τα βασανιστικα προβληματα που μας βασανιζουν. Γι' αυτο δεν πρεπει να τους αφησουμε να "παιξουν" σε αδειο γηπεδο: Ποιοι πηραν, ρε, τα λεφτα απο τον μεγαλο μιζαδορο που το παιζει τωρα ανετος κι' ωραιος στους δρομους του Μοναχου (αυτη τη στιγμη, τουλαχιστον)? Και απο το ΠΑΣΟΚ και απο τη Νεα Δημοκρατια 'η μηπως και απο αλλου, δηλαδη αλλα κομματα? Θα κυκλοφορουν ολοι αυτοι ελευθεροι, θα καλοτρωνε τις μιζες και θα συνεχισουν να μας βγαζουν και τη γλωσσα? Ε, ρε, αδεκαστη Ελληνικη Δικαιοσυνη. Ε, ρε, μεγαλε Καραμανλη που τους ξεκλειδωσες τις πορτες με το ξαφνικο κλεισιμο της Βουλης, που εγινε αποκλειστικα γι' αυτον τον σκοπο και μην προσπαθειτε τωρα ορισμενοι να τον αγιοποιησετε, αυτος εβαλε την ταφοπλακα στο ακαταδιωκτο των βρωμιαρηδων.

  3. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 21/10/2009 16:30:30

    Ωραία, μιά ψήφος λιγότερη για την Ντόρα..

  4. donaE avatar
    donaE 21/10/2009 16:33:03

    Εχει λεφτα,εχει και διαθεση γιατι να μην ψωνισει;
    Και Φοβερο look.

    • Factorx avatar
      Factorx @ donaE 21/10/2009 16:39:51

      Σιγά του λουκ ρε Ντόνα

      • donaE avatar
        donaE @ Factorx 21/10/2009 16:52:37

        Α,δεν εχεις δικιο.Για την ηλικια του.
        Ο συνδυασμος γκρι με κοκκινο κασκολ και φανελλακι απο μεσα...πολυ χαλαρος.

      • Keep Talking avatar
        Keep Talking @ Factorx 21/10/2009 19:51:17

        Φάκτορα, ο Christo έχει TO look! τι νόμιζες; Οι μισόγυμνες τρίμετρες του Antinews ειναι απλά λουκ-τι-λουκ!

  5. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 21/10/2009 17:35:25

    Ας μας πει η Ντορίτα πάλι τι έγινε με το ΥΠΕΞ και ο κούλης με τον τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό του μπας και ξυπνήσει η βάση.

  6. sinn avatar
    sinn 21/10/2009 17:57:27

    Ποια βάση;

  7. loretta avatar
    loretta 21/10/2009 18:15:28

    ....και λεω...ευτηχως που οι πολιτες της θεσσαλονικης δεν θα δεχοταν ποτε...ΚΑΤΣΑΡΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΙΠΤΗΡΕΣ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟΥΣ....σαν δωρακια για την ψηφο τους...και οσοι ξερουν ξερουν!!

    • Μακεδόνας avatar
      Μακεδόνας @ loretta 21/10/2009 19:29:24

      Walk like an egyptian..

    • Υ. avatar
      Υ. @ loretta 21/10/2009 19:44:48

      Πες το κοπέλα μου! Μπακατσέλος! Δεν είναι ντροπή!
      Δηλαδή το κόμμα μέσα στο κόμμα που εκπροσωπεί η κυρα-Θοδώρα, είναι εκτός νόμου?
      Η όλη οικογένεια, υποστηρικτές της Αγίας Οικογένειας!

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 21/10/2009 20:34:03

      Αγαπητε Υ

      προσπαθω να κρατηθω τοσες ωορες!!! αλλα ....βλεπω με προλαβες!!

      Εξαλλου κανεις στην πολη μας που ξερει προσωπα και πραγματα δεν αγνοει πως χτιστικαν καποιες θεορατες περιουσιες!!

      Ποιος το φανταζοταν οτι απο κατσαρολες θα καταληγαμε σε εκδοτικα συγκροτηματα..!!

      • Υ. avatar
        Υ. @ loretta 21/10/2009 21:13:38

        Για να είμαστε δίκαιοι.
        Παλιά πολιτική οικογένεια από `50 και όλο το `60 (μέχρι χούντα) στην Ένωση Κέντρου. Έκανε και Υπ. Βιομηχανίας (συνειρμοί, δικοί σου), στη κυβέρνηση Παπανδρέου παππού. Στο ίδιο κόμμα, και στις ίδιες κυβερνήσεις με τον Μητσοτάκη.
        Όλα αυτά ο θείος των παρόντων.

        • Κώστας Θ. avatar
          Κώστας Θ. @ Υ. 21/10/2009 21:26:25

          Και ο οποίος ήταν εκ των στενοτέρων φίλων του Μητσοτάκη στη Θεσσαλονίκη όταν αυτός ήταν αρχηγός.

        • loretta avatar
          loretta @ Υ. 21/10/2009 21:49:22

          δεν απαντω για να μην βαλουμε της συζητηση σε ασχημα μονοπατια.

          Σαφως διαχωριζω τον Δ. απο τον ΑΛ.

          Ο ΑΛ ειναι ο κατσαρολας

          Εξαλου γιατι να το κρυψομεν αλλωστε επι ΝΔ ο Κος ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΣΤΟΝ ΜΠΑΧΤΣΕ ΕΜΕΝΕ..ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΛΗ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.

          Και μην ξεχναμε τα αρθρα των εφημεριδων εκεινη την εποχη.

          Εξαλου δεν ημουν εγω αυτη που ειπα and i quote "με μια πρεσσα ξεκινησα ..πατουσα ολη μερα...και η..τ..η σηκωνε τα τηλεφωνα καιεκανε ολες τις δουλειες..."

        • Υ. avatar
          Υ. @ Υ. 21/10/2009 21:59:53

          Έχω μια απορία. Τα συγκεκριμένα που λέμε χαρακτηρίζονται “Πολιτικά Κουτσουμπολιά”, ή “Μαθαίνουμε Ιστορία”?
          Αν είναι το πρώτο, θα ‘λεγα, άκομψη η συζήτηση. Αν το δεύτερο, διδασκόμεθα!

        • loretta avatar
          loretta @ Υ. 21/10/2009 22:44:41

          well δεν διαφερει το ενα απο το αλλο..!! παρα ταυτα...απο οποιο πληροφορια παντα αντλεις γνωση.

          ευχαριστω για τον colorfull διαλογο.

          ps σαφεστατα δεν μπορουμε απο εδω να αναφερθουμε σε επιχειρηματικες κινησεις και γεγονοτα.

          σωστα?

        • Υ. avatar
          Υ. @ Υ. 21/10/2009 23:15:26

          Θα έλεγα ναι.
          Να κρατήσουμε τον πολιτισμό μας και οι όποιες αντιρρήσεις, αντιπαραθέσεις να είναι σε πολιτικό επίπεδο.
          Βέβαια θα μου πεις, με το Μητσοτακέϊκο τα ‘χουμε και με το σύστημά του, και ότι αυτό εμπεριέχει και αντιπροσωπεύει. Άρα γιατί να μη τα ρίξουμε και στα στηρίγματα αυτού του συστήματος.
          Ε λοιπόν, όταν σε άλλα σχόλια αναφέρομαι σε μιντιοεργολαβονταβατζήδες, πλην των Μπομπολαίων, Λαμπρακοψυχαραίων, Κυριακαίων, Κοντομηναίων με τις φυλλάδες και τα τι-βιά τους, υπάρχουν και οι αντίστοιχοι μικρότεροι, που απλά παίζουν ένα περιφερειακό ρόλο. Κυρίως εκτελούν θελήματα. Μια από αυτές τις φυλλάδες είναι και ο πολυμετοχικός Αγγελιοφόρος, όπου μέσα είναι το άλλο σύστημα, αυτό του Λαμπρακιστάν.
          Με άλλα λόγια? Συγκοινωνούντα δοχεία! Άστα να πάνε!

        • loretta avatar
          loretta @ Υ. 22/10/2009 00:15:06

          Well αυτο που ισως επιθυμουμε ολοι τελικα ειναι να βρεθει αυτος που θα σπασει τον χρυσο κυκλο και σιγουρα δεν ειναι η Κα Μητσοτακη.

          Γεννηθηκε μεσα σε αυτο και μεσα απο αυτο μας ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΩΣ ΘΥΓΑΤΕΡΑ.

          Εγω αγαπητε κουραστηκα απο την υποκρισια τους την σαπιλα τους και εχω πληρωσει ακριβα το συστημα τους.Γνωριζω οτι δεν ειμαι το μοναδικο ατομο παρα ταυτα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

          Ξερεις πολυ καλα οτι ενα ραγισμα στον πολυτελή τοίχο τους μπορει να γκρεμισει ολο το οικοδόμημα.

          Ασ βρεθει λοιπον αυτος που θα το γκρεμισει να τελειωνουμε με τις υποκρισιες και τα παιχνιδια τους



          Καλη υπομονη...σιγουρα την χρειαζομαστε.

  8. Suhoi avatar
    Suhoi 21/10/2009 18:20:53

    Εύγε Αντί για την επιτυχία και την αποκλειστικότητα. Περιμένουμε να μάθουμε επίσης, που είναι το άλλο "χαμένο" παιδί, ο Καραβέλας.

    • MIG-21 avatar
      MIG-21 @ Suhoi 21/10/2009 20:53:12

      βαστα.....ρομελ!!!! (ελεγαν το 1943)
      τωρα τι λενε ????

      βαστα Μακη !!!!

  9. akatalliloteros avatar
    akatalliloteros 21/10/2009 18:30:46

    Καλή λευτεριά στο παλικάρι!

  10. Χαζος του χωριου avatar
    Χαζος του χωριου 21/10/2009 19:38:16

    Για οσους ανυσυχουν θα ΨΗΦΙΣΕΙ....! Θα μεριμνησουν ωστε οσοι διαμενουν μονιιμα στο εξωτερικο και εχουν εκλογικα δικαιωματα θα ψηφισουν...

    Τι μας περιμενει απο τα αποτελεσματα στις πρεσβειες οπου η συντριπτικη πλειοψηφια των υπαλληλων ειναι τσιρακια της Ντορας που τους τοποθετησε ως ΥΠΕΞ...

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ Χαζος του χωριου 21/10/2009 19:44:11

      Στις νομαρχιακές της ΝΔ στο εξωτερικό έτσι;

  11. fantomas avatar
    fantomas 21/10/2009 20:54:40

    αχ.... και να ξερα..... τον ανταποκριτη ????

  12. Τσιριμπιπλόμ avatar
    Τσιριμπιπλόμ 21/10/2009 22:15:20

    Λορέττα ή λες ξεκάθαρα ότι έχεις να πεις ή μη μας παιδεύεις με τα σου μου σου ξου του.

    • loretta avatar
      loretta @ Τσιριμπιπλόμ 21/10/2009 22:58:16

      Αγαπητε φιλε δυστηχως ολα δεν ειναι προς καταναλωση.

      εξαλου αυτοι που τα επραξαν γνωριζουν.

      στο κατω κατω πιστευω οτι εχεις και κριση και μνημη και εφοσον ζεις στην πολη αυτη θα γνωριζεις.

      Σε περιπτωση που εισαι κατω των 30 ετων μονο τοτε δικαιολογητε η πιθανη σου αγνοια.

      Μην εκνευριζεσαι λοιπον απλα...αφουγκρασου..!!! και οι τοιχοι εχουν φωνη στην πολη μας.

      • Lavazza avatar
        Lavazza @ loretta 22/10/2009 02:11:57

        καλα αυτοί που τα έπραξαν φυσικά και γνωρίζουν αφού τα έπραξαν. Εμείς ο λαός που τα λούστηκαμε να μην γνωρίζουμε? Δεν σε καταλαβαίνω, δεν είμαστε όλοι από την Θεσ/νικη. Και αφού δεν είναι όλα προς κατανάλωση γιατί τα μισο καταναλώνεις? στέλνεις μηνύματα μέσω του Αντι νιούζ, αυτός είναι ο σκοπός σου και όχι να γρέψεις ξεκάθαρα τι γνωρίζεις?

        • tromara mas avatar
          tromara mas @ Lavazza 22/10/2009 18:09:35

          Σαν παλιος φιλε lavazza η Λορεττα ξερει πολυ καλα τι λεει και δικαιως δεν το συνεχιζει αλλιως θα φανει σαν κακοηθεια.

          ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΤΙ Η ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥΤΑΤΑ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΣΗ ΤΑΞΗ ΑΞΙΟΚΡΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΖΗΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.

          ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΕΥΣΕΙΣ ΤΗΣ Η ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΟΜΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ Η ΙΔΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ Ο ΠΑΠΑ ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ ΗΤΑΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

          ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ.ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΠΑΝΕ ΒΡΕΣ ΑΡΧΕΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ ΤΟΥ 1990 ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΑΠΥΣΤΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ.


          ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ

  13. Totos avatar
    Totos 22/10/2009 01:02:41

    Λογικά πρέπει να γίνει και μια πανυγηρική συνεδρίαση της Βουλής για τη λήξη του συναγερμού.
    Ο άλλος θα παραμείνει στη Ν. Αμερική και θα επιστρέψει μετα τη λήξη της πανυγηρικής συνεδρειάσεως.
    Πάμε για φρέσκα τώρα. Μη μου πείτε δεν έχει!!!!

  14. Στέργιος avatar
    Στέργιος 22/10/2009 11:39:40

    Δεν πρέπει η Ελλάδα ως χώρα να κινήσει νομικές διαδικασίες κατά της Γερμανίας ως χώρας για την απροκάλυπτη κάλυψη που παρείχε στον Χριστοφοράκο και στη Siemens;

    Η Γερμανία τράβηξε άσχημα το αυτί τού Λιχτενστάιν όταν έκρινε ότι ο αλπικός φορολογικός παράδεισος έδινε καταφύγιο σε Γερμανούς μεγαλοφοροφυγάδες.

    Δεν πρέπει να κάνουμε κι εμείς το ίδιο;

  15. Edo avatar
    Edo 22/10/2009 22:16:31

    Καλά, ο Χριστοφοράκος δεν έλεγε ότι έπασχε από καρδιά και ότι θα έπρεπε να κάνει επέμβαση; Μια χαρά το κόβω το τζόβενο.

  16. Edo avatar
    Edo 22/10/2009 22:24:01

    Οταν οι μεγάλες εφημερίδες αρχίζουν να παραπέμπουν σε θέματα των σάϊτ, αυτό σημαίνει ότι κάτι αλλάζει στο επικοινωνιακό τοπίο. Τη φωτογραφία σας τη δημοσίσευσε σήμερα μεγάλη εφημερίδα, το Εθνος, με παραπομπή σε σας. Κάτι που δείχνει την επιτυχία σας. Να δούμε πότε θα το κάνουν αυτό και τα κανάλια που συστηματικά κλέβουν θέματα από σάϊτ και τα παρουσιάζουν σαν δικά τους.

  17. Στέργιος avatar
    Στέργιος 23/10/2009 13:20:41

    Σωστά τα όσα ρεαλιστικά γράφεις...

    Παρ'όλα αυτά, επιμένω ότι πρέπει να κινηθούμε εναντίον τής Γερμανίας για την τιμή των όπλων, ρε αδερφέ! Μας πηδάνε, που μας πηδάνε, να μη μας πιάνουν και τον κώλο από πάνω! Να αποκτήσουμε ξανά το ηθικό πλεονέκτημα...

    Α ρε Ρούσβελτ... καλά είχες πει εσύ ότι η Γερμανία θα έπρεπε να υποχρεωθεί να γίνει μια αγροτική κοινωνία που θα τρώει πατατόσουπα το πρωί, πατατόσουπα το μεσημέρι και πατατόσουπα το βράδυ.

  18. chacer avatar
    chacer 25/10/2009 13:20:19

    Άντε να δούμε τι θα γίνει και με την DI&P (πρώην software center) στη Siemens Eλλάδος, τώρα που θα φύγουνε λέει και θα πάνε στην ADVA optical ...:)
    (πρώην φιλαράκια από τη Siemens COM, που έφυγαν και έκαναν άλλη εταιρεία)
    Θα κρατήσουν τα άτομα (~180) ή θα γίνει το ίδιο κόλπο όπως με την ΒΕNQ ?