23/06/2008 15:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκλειστικό: Εδώ έγινε η ένοπλη επίθεση



______________________________________ 

Σε αυτήν την περιοχή (Μαλάδες, Ηρακλείου) έγινε η συμπλοκή των καλλιεργητών με τους αστυνομικούς. Γύρω στα 150 μέτρα πιο πάνω από την συγκεκριμένη φυτεία που είχε εντοπισθεί εδώ και δέκα ημέρες από το ελικόπτερο της Ε. Α. και φυλασσόταν κατά τρόπο παράδοξο μόνο από τρεις αστυνομικούς, εντοπίστηκε και δεύτερη φυτεία με 200 δενδρύλλια, δίπλα στον δρόμο και εντός του αρδευτικού καναλιού. Τον προηγούμενο μήνα πάλι σε εξόρμηση των ελικοπτέρων της αστυνομίας, είχαν εντοπιστεί στην ίδια περιοχή φυτείες ύψους…τριών μέτρων. Δηλαδή, είχαν φυτευτεί αρχικά τον χειμώνα σε φυτώρια και μετά μεταφέρθηκαν στην φύση. Μέχρι στιγμής στην Κρήτη έχουν ανακαλυφθεί 3.000 (!!!) δένδρα και ακόμα δεν άρχισε κανονικά η …περίοδος.

Στο μεταξύ τα νέα από το νοσοκομείο είναι πολύ δυσάρεστα. Ο ένας αστυνομικός έχει θραύσματα στον εγκέφαλό του από το κρανίο που έσπασε η σφαίρα, του άλλου έχει κοπεί η αρτηρία του ποδιού του και στον τρίτο η σφαίρα από το Καλάσνικοφ πέρασε 1 εκ. από την καρδιά και του σύντριψε την ωμοπλάτη. Οι ανθρωποθυσίες στην Κρήτη συνεχίζονται.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 15:54:43

    Στο maps.live βρήκες τη φωτό; ;-)

  2. Factorx avatar
    Factorx 23/06/2008 16:00:29

    Ψαρεύεις να σου πω την πηγή;

  3. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 16:43:43

    Ναι! :-)

  4. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 16:45:44

    Έλα τώρα FactorX, σαν τον Ευαγγελάτο στην υπόθεση του Αγρίνιου κάνεις με την "αποκλειστικότητα", έλεος δλδ.

  5. Factorx avatar
    Factorx 23/06/2008 16:45:44

    Xo, Xo, Xo....

  6. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 16:46:30

    ...κι ένα μπουκάλι ρούμι, με τον Τζακ Σπάροου.

  7. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 16:52:02

    Και να σου πω κάτι γιατι τα ψιλοπήρα; Αυτά περί "ανθρωποθυσιών" να τα ανακαλέσεις. Αποδεικνύεις έτσι ότι είσαι ρατσιστής.

  8. factorx avatar
    factorx 23/06/2008 17:15:43

    Είμαι ο μισός απο την Κρήτη, μεγάλωσα εκεί και μπορώ να εκφράζομαι ελεύθερα

  9. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 17:25:36

    Εγώ είμαι 100% Κρητικός και θα προτιμούσα να είμαστε ακριβοδίκαιοι. Κανείς ποτέ δεν ασχολήθηκε με το "γεγονός" ότι ο Αχιλλέας θυσίασε Τρώες από εκδίκηση για το θάνατο του Πάτροκλου. Οι ανθρωποθυσίες δεν ήταν προνόμιο των Μινωιτών αλλά και των Μυκηναίων. Σήμερα, ποιός κατηγορεί τους Πελοποννήσιους και τους Θεσσαλούς, απόγονοι τάχα μας των Αχαιών και των Μυρμιδόνων, ότι κάνανε ανθρωποθυσίες;

  10. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 17:27:00

    Γι αυτό το λόγο, τα στερεότυπα να εκλείψουν επιτέλους.

  11. fantomas avatar
    fantomas 23/06/2008 17:58:44

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΙΣΟΚΡΑΤΗ :

    ”Η δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος. Διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν: την αυθάδεια σαν δικαίωμα, την παρανομία ως Ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα, και την αναρχία ως Ευδαιμονία.”

  12. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 18:18:09

    Άλλ΄αντ΄άλλων.

  13. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 18:18:43

    Συγχαρητήρια στο ακροδεξιό κοινό του "αριστερού" ΑΝΤΙ.

  14. fantomas avatar
    fantomas 23/06/2008 18:26:07

    ΜΑΛΛΟΝ Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ.... ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΙΣΟΚΡΑΤΗ !!!!
    ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΡΧΑΙΟΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ.....ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΣΩΣΤΟ.... ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΣΟΦΟ!!!!

  15. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 18:38:51

    Δηλαδή, εξομοιώνεις τη "δημοκρατία" του Ισοκράτη με τη σημερινή, μετά από 2500 χρόνια; Ξέρεις ότι έχουμε 2008 μΧ κι όχι 1933 μΧ επί Χίτλερ;

  16. fantomas avatar
    fantomas 23/06/2008 19:07:36

    Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.

    Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ 2500 ΠΧ ΕΙΤΕ 1933ΜΧ (ΜΕ ΧΙΤΛΕΡ Ή ΧΩΡΙΣ) ΕΙΤΕ 2008 ΜΧ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ.

    ΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΙΜΩΝΟ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΣΥΧΩΡΕΜΕΝΟΣ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΦΑΣΙΖΩΝΤΑΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΑ ΑΝΟΜΗΜΑ ΤΑ ΤΟΥΣ!!

    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ

    ”Η δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος. Διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν: την αυθάδεια σαν δικαίωμα, την παρανομία ως Ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα, και την αναρχία ως Ευδαιμονία.”

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!

  17. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 23/06/2008 19:09:12

    @ JustAnotherGoneOff:

    Προτείνω τις εξής λύσεις:
    1) Να σας βάλουν σε ένα καράβι και να το βουλιάξουν στο βαθύτερο σημείο του ωκεανού
    2) Εναλλακτικά:
    α) Να κηρυχθεί η Κρήτη σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης
    β) Να ανασταλούν τα άρθρα του συντάγματος που αναφέρονται σε ατομικά δικαιώματα
    γ) Να δημιουργηθεί υπουργείο Κρήτης
    δ) Να τοποθετηθεί Υπουργός ο Πατακός (αν δε χέζεται ή άλλος εξίσου τρελός αν χέζεται)με δικαίωμα ζωής και θανάτου επι του πληθυσμού
    ε) Να συγχωρούνται απώλειες 10% του πληθυσμού κατ έτος.
    στ) Η κατάσταση εκτάκτου ανάγκης να συνεχιστεί μέχρι να συνέλθουν οι μάγκες.

    3) Τις φιλοσοφίες σου να πας αν τις πουλήσεις στις εν δυνάμει χήρες και ορφανά προπάντων στα ορφανά.

  18. μανώλης avatar
    μανώλης 23/06/2008 19:16:51

    Φαντομά, καλύτερα να αφήσωμε τους Αρχαίους Σοφούς στην ησυχία τους.
    Όσο για την ένοπλη επίθεση στους αστυνομικούς στο Ηράκλειο ήρθε δυστηχώς να επιβεβαιώση τους απαισιόδοξους, που δεν πίστεψαν οτι μετά τα Ζωνιανά κάτι μπορεί να αλλάξει, όσον αφορά την εγκληματικότητα στην Κρήτη (και όχι μόνο).
    Διαψεύδει με τον χειρότερο τρόπο αυτούς που υποστήριζαν οτι η παραβατικότητα και εγκληματικότητα περιορίζεται στους πληθυσμούς των ορεινών και δύσβατων περιοχών όπου τάχα μου οι άνθρωποι είναι άγριοι και ανυπότακτοι.
    Να λοιπόν που "συμβαίνει και εις Παρισιους..."
    στο πεδινό και πολιτισμένο Ηράκλειο σήμερα, προχθές στο Ρέθεμνος και αύριο ίσως στα Χανιά ...
    Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει για να μαζευτεί η κατάσταση, πολύ φοβούμαι όμως οτι δεν μπορούν να γίνουν και πολά πράγματα πέραν απο ανούσιες συζητήσεις απο στρατιές ειδικών και λοιπών στα πορτοπαράθυρα των τηλεοράσεων για οσο καιρό το ζήτημα ειναι στην επικαιρότητα.
    Γιατι δυστυχώς "...είναι πολλά (και εύκολα) τα λευτά". Και με τα πολλά λευτά αγοράζεις πολλά. Και ο νοών νοείτω.
    ΜανώληςΚ.

  19. fantomas avatar
    fantomas 23/06/2008 19:24:50

    μανώλης ΦΙΛΕ ΠΑΡΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ 5-6 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΣΤΟ P/C ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΤΗ Ο ΙΤΑΛΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΦΙΕΡΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ !!!
    ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:
    ΕΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΕΠΙΒΑΛΕΤΕ....
    ΤΕΛΟΣ ....ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ !!!

  20. Factorx avatar
    Factorx 23/06/2008 20:18:18

    Η μάνα μου ήταν απο τα Ρούστικα. Κρητικιά μέχρι το κόκκαλο. Και ξέρεις τι έλεγε για μερικούς "ορεινούς συμπατριώτες" της; "Είναι 100 χρόνια πίσω απο τα μουλάρια". Και άσε το παραμύθι JustAnotherGoneOff. Δεν μιλάμε για όλους τους Κρητικούς, όπως δεν μιλάμε για όλους τους Έλληνες κλπ κλπ

  21. LEON avatar
    LEON 23/06/2008 20:23:23

    Οί παλαιοί δικτάτορες είχαν τό μοτο:"ΠΑΤΡΙΣ-ΘΡΗΣΚΕΙΑ-ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ"
    Οί σύγχρονοι έχουν τό:ΠΑΡΤΙΣ-ΜΑΣΤΟΥΡΑ-ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ"

    Πότε θά πάνε κι'αυτοί στόν αγύριστο????

  22. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 23/06/2008 20:32:26

    @ Factorx Μιλάμε για την πλειοψηφία όμως. Δυστυχώς αλλά έτσι είναι.

    ΥΓ. Αυτό το δε μιλάμε για όλους βαρέθηκα να το ακούω. Όλοι φταίνε γιατί τουλάχιστον συγκαλύπτουν.

  23. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 23/06/2008 20:39:02

    Αγαπητέ Factorx μια παράκληση...μην βρίζεις τα μουλάρια.
    Ο Εξάκτινος έχει δίκαιο, η τοπική κοινωνία δεν φταίει? Αλλά τι να κάνει? Να ρουφιανέψει? Τον σύντεκνο έμπορο / καλλιεργητή ναρκωτικών? Απλά τους αφήνει να πουλάνε στα παιδιά τους?

    Τελικά το μεγαλύτερο ποσοστό έχει γίνει .... άτυπη μαγκιά, ενώ η αλήθεια είναι ότι είναι απλά ...διακινητές, ναρκωτικών και βρώμικου χρήματος

  24. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 20:39:02

    Μπράβο σας ρε, μόλις αποδείξατε ότι είστε μνημείο μίσους. Κάνατε δικό σας χωράφι τη Κρήτη, όπως και όλη την Ελλάδα, και μοιράζετε κτήματα μεταξύ σας.

    Φασίστες, είστε για φτύσιμο.

  25. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 23/06/2008 20:41:59

    Αγαπητέ JustAnotherGoneOff έχεις δίκαιο, ΜΙΣΩ ΤΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ

    ΑΑΑΑ και είμαι φασίστας επειδή δεν συμφωνώ μαζί σου, έχω απλά αντίθετη άποψη, δημοκράτη μου εσύ.

  26. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/06/2008 20:43:40

    factorx! Κοντοχωριανέ μου, και εγώ από Αργυρούπολη, στον Αποκόρωνα...

  27. μανώλης avatar
    μανώλης 23/06/2008 20:44:29

    Eξάκτινε κάνε λιγο κράτει.
    Αν δεν το έχεις πληροφορηθει ο Αδόλφος αυτοκτόνησε τώρα και63 χρόνια.

    Αγαπητέ Factorx τα Ρούστικα είναι χωριό στις ρίζες του Κρυονερίτη συνεπώς δεν ξεφεύγεις ουτε εσύ απο το χαρακτηρισμό του ορεινού άρα....“Είναι 100 χρόνια πίσω απο τα μουλάρια”;;;
    ΜανώληςΚ

  28. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 23/06/2008 20:48:16

    @ JustAnotherGoneOff:

    Να αυτονομηθείτε να βάλτε για σημαία μια χασισιά και να καταντήσετε σαν την Κύπρο!

    Ξέρω υπάρχει κίνημα από άτομα που θέλουν να πουλάνε χασισάκι ανενόχλητοι και να το παίζουν άρχοντες και κοτζαμπάσηδες.

  29. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/06/2008 20:55:26

    ο Κρητικός στην ξενητιά
    όντε σκεφτεί την Κρήτη
    ωσάν τα χιόνια στα βουνά
    τονε σκεπάζει η λύπη

    αυτό για να καταλαβαινόμαστε

  30. μανώλης avatar
    μανώλης 23/06/2008 21:15:59

    Κρήτη την ιστορία σου,

    όποιος τηνε διαβάσει

    αν είναι φίλος θα χαρεί,

    αν είναι εχθρός θα σκάσει.

  31. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 23/06/2008 21:24:48

    Βρε Μανώλη τη σχέση έχει η ιστορία της Κρήτης με τις φούντες?
    Εκτός αν η ιστορία της δίνει άλλοθι στα ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ
    Κρίμα αν .....από τον καπετάν Μιχάλη ....στον καπετάν Μαστούρα

  32. μανώλης avatar
    μανώλης 23/06/2008 21:51:20

    Ιθαγενή διάβασε την άποψή μου για το θέμα των ναρκωτικών στο σχόλιό μου με αρ. 19.

    Ομως πιστεύω οτι είναι φασιστικού τύπου η ιδέα ότι για τις πράξεις μιας ομάδας ατόμων έχουν ευθύνη οι χωριανοί τους, οι άνθρωποι που κατοικούν κοντά τους, οι κάτοικοι της ίδιας επαρχίας...και τελικά όλοι όσοι έχουν σχέση με την Κρήτη. Γιατί κάτι τέτοιο διέκρινα πίσω απο τις γραμμές κάποιων σχολίων. Διέκρινα χολή και κακία για την Κρήτη γενικά οπότε η κουβέντα οδηγείται αλλού και μάλλον θέλει και τις ανάλλογες απαντήσεις, εξ΄ου και η μαντινάδα.
    ΜανώληςΚ

  33. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/06/2008 22:02:53

    μην παρεξηγείς ιθαγενή (και όλοι οι άλλοι)

    το ότι έχει κακούς κρητικούς (ή κακούς εσκιμώους) δεν σημαίνει ότι χαροποιεί όσους από μας κατάγονται. Στην δική μου περίπτωση πιστεύω και το είπα σε προηγουμενη ανάρτηση, ότι η ανοησία είναι ότι κάτι σίγουρα λιγότερο εθιστικό και μάλλον λιγότερο βλαπτικό από την νικοτίνη είναι απαγορευμένο, για να εισπραττουν λίγοι πονηροί.

    Δεν χαίρεται κανείς ούτε για τις παρανομίες, ούτε τις χαζομάρες και σίγουρα ούτε για τον ανθρωπινο πόνο

  34. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 23/06/2008 23:16:00

    Βρε παιδιά μου φαίνεται ότι χάσαμε την μπάλα:

    όπως δεν υπάρχει συλλογική ευθύνη / ενοχή

    έτσι δεν υπάρχει και "συλλογική" αθωότητα λόγω ....λεβεντογέννας Κρήτης

    ενώ παράλληλα δεν σε κάνει ...μάγκα η επίλυση διαφορών με το .....κουμπούρι που σίγουρα έχει καταντήσει ...επικίνδυνη εθιστική ανοησία, η αλόγιστη χρήση

  35. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 23:29:14

    Εξάκτινε, δεν χρειάζεται να μου πεις περισσότερα, κάτσε εκεί να ονειρεύεσαι Μεταξάδες και Μεγάλες Ιδέες και άσε την Κρήτη ήσυχη.

    Btw, έβλεπα ΣΚΑΙ και είχε πλάνο από το χωράφι. Καμία σχέση με τη φωτογραφία... βρετανικού κτήματος.

  36. JustAnotherGoneOff avatar
    JustAnotherGoneOff 23/06/2008 23:43:44

    Ιθαγενή, δεν μίλησα ουδέποτε για συλλογική αθωότητα αλλά για στερεότυπα. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Διάβαζε καλύτερα τα σχόλια μου.

  37. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 24/06/2008 01:09:09

    Εγώ μεγαλοϊδεάτης? Ήσυχους θέλω να σας αφήσω. Γι αυτό σας λέω να ξεκουμπιστείτε να φύγετε από τη χώρα και να μικρύνουμε αντίστοιχα. Αν δεν το καταλάβατε καλά να σας το ξαναπώ. ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΧΑΣΙΣΕΜΠΟΡΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ

  38. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/06/2008 20:50:08

    έλεγα να σας γράψω μαντινάδες, αλλά ας το γυρίσουμε να ελαφρύνει η συζήτηση:

    βάλτε μου δυο καναβουριές
    να κάνουν καναβούρια
    για να'ρχονται οι φίλοι μου
    να γίνονται μαστούρια

    χαλαρώστε κοπέλια

  39. Factorx avatar
    Factorx 24/06/2008 23:28:23

    Δηλαδή, από όσα κατάλαβα να μην πάμε κι εφέτος διακοπές στην Κρήτη

  40. TisPanteioy avatar
    TisPanteioy 24/06/2008 23:40:20

    Άλλο το μείγμα εκεί κάτω, κατά Λιβυκό μεριά, εντελώς άλλο το μείγμα εδώ στα μέρη σας, στο Κολωνάκι.
    Πολιτιστικό μείγμα, και μείγμα γούστων, εννοείται βέβαια, όχι γονιδίων (που θα βρείς τα ίδια 99,666 % και στους Αινού των Κουρίλων Νήσων).
    Εκεί με Άραβες, εδώ με χλέχλους.
    Εκεί τους τραβά το μαύρο, εδώ η κόκα.

  41. Basil avatar
    Basil 25/06/2008 10:21:01

    Μάγκες έχετε ξεφύγει όλοι σας. Μάλλον φταίει η "ζέστα"

    Σιγά τώρα να μην μπεί στο τραπέζι και θέμα αυτονόμησης της Κρήτης. Αστο καλύτερα για αργότερα. Υπάρχει όντως θέμα παραβατικότητας και αυτοδικίας όχι μόνο στην κρήτη αλλά και αλλού.

    Αυτα με τα γεννετικά τεστ είναι ωραία και όμορφα.
    Και τί έγινε δηλαδή... αν βγείς 1000% Ελληνας ή κάτι άλλο. Το θέμα των ορισμών δηλ. τι είναι τι είναι για μαθητές το πολύ λυκείου. Το δε θέμα της φύλης, ας το αφήσουμε στους Αγγλους που το εισηγαγαν σαν επιχείρημα (υπεροχή της λευκής φυλής) και στους Γερμανούς που χειρίστηκαν το θέμα πιό είδικά.
    Αν δεν κάνω λάθος η βιολογία δέχεται ότι η ανάμειξη του DNA συμβάλει στην ανάπτυξη καλύτερου είδους. Τώρα τρέχα βρες τι ήταν οι Μινωίτες, οι Μυκαιναίοι κλπ. Το θέμα κατά την γνώμη μου είναι απλό: τι εκφράζεις στον σύγχρονο κόσμο και τι οφείλεις να υπερασπιστείς;

    Δεν νομίζω ότι η πλειοψηφία των κρητικών αλλά και όλων των ελλήνων αποδέχεται αυτή την δολοφονικές επιθέσεις για την υπεράσπιση των καλλιεργιών που ξεφυτρώνουν παντού.


    Ηρεμήστε.. πιθανόν να βοηθήσει λίγο ο κλιματισμός...
    Προσοχή όμως γιατί το δικτυο υπερφορτώνεται!!