#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/01/2011 17:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκαλύπτουμε και τις πραγματικές ταυτότητες των αρθρογράφων του Αntinews



Μετά τις ανακοινώσεις Σαμαρά και ιδίως μετά τον θόρυβο που προκάλεσε το «Βήμα», αποκαλύπτοντας την πραγματική ταυτότητα του Κ.Ροδινού (http://www.antinews.gr/?p=79201) σας αποκαλύπτω τις πραγματικές ταυτότητες και των άλλων μυστήριων που γράφουν και σχολιάζουν στο antinews. Ο Φάκτορας αναγκάζεται να το αναρτήσει, καθώς δεν μπορεί να κάνει αλλιώς.

Ο Ροδινός λοιπόν είναι απόγονος της δυναστείας των Κομνηνών που βασίλεψαν στο Βυζάντιο και έπειτα στο της Τραπεζούντας κράτος. Έλκει την καταγωγή του από τα Κόμνα της Θράκης, είναι ευπατρίδης και ευγενέστατος.

Ο Αρχαιοπτέρυγας είναι ο μοναδικός επιζών συμμαθητής του Επιτίμου και βετεράνος της ταξιαρχίας του Ρίμινι.

Ο Προφήτης είναι ο Ζάχος Χατζηφωτίου. Έχει ανοικτό πόλεμο με τους ντιντήδες εδώ και δεκαετίες, γιατί καταστρέφουν την αγαπημένη του Μύκονο.

Ο Strange Attractor είναι δεύτερος εξάδελφος του Πανίκα Ψωμιάδη. Το “υπεύθυνος Βορείου Ελλάδος” είναι απολύτως ακριβές, καθώς η Ελλάς έχει βόρειο σύνορο τα highlands στη γη του Σκότους- Σκωτία.

Ο Επώνυμος είναι γνωστός ηθοποιός, αλλά δεν θα πω περισσότερα καθώς αφενός δεσμεύεται από συμβόλαιο και αφετέρου θέλω να μου γνωρίσει μια ωραία συνάδελφο του. Γράφει απο το τρίτο υπόγειο δεξιά του νέου κτιρίου της Αρχιεπισκοπής, συγνώμη της ΝΔ, στην Λ. Συγγρού.

Ο Κοινοβουλευτικός είναι ο ετεροθαλής αδελφός του Καρχιμάκη. Γι αυτό ξέρει καλά τα ΠΑΣΟκικα.

Ο “Αριστερός Ψάλτης” είναι στενότατος συνεργάτης του Σαμαρά απο τον καιρό που ήταν στην ΚΝΕ

Ο Φαίλτωρ είναι εγγονός του κορυφαίου Έλληνα μαθηματικού  των αρχών του αιώνα Καραθεοδωρή.

Ο Δαναός είναι ο τραγουδιστής Βασίλης Καρράς

Ο Misha είναι ο Τόλης Βοσκόπουλος

Ο Ιθαγενής είναι ο Κώστας Καζάκος

Ο Ψυχραιμίας είναι τρισέγγονο του Μητσοτάκη γι αυτό και το ψευδώνυμο. Ψυχρός σαν συρματόσχοινο.

Το “Αλλενάκι” είναι πολύ μυστήριο και επειδή ξέρει πολλά με έχει στο χ΄ρι και δεν μπορώ να αποκαλύψω την πραγματική της ταυτότητα

Και τωρα η μεγάλη αποκάλυψη: Το «Φαήλος Κρανιδιώτης» είναι ψευδώνυμο. Ο άνθρωπος που κρύβεται πίσω από την οργισμένη πένα του Φαήλου είναι ο Γαρουφαήλ Κρανιδιώτης

Να έλθω και στην αφεντιά μου. Είμαι ο άγνωστος αδελφός του Σοφοκλή Σχορτσιανίτη, όνειδος της οικογένειας, καθώς μειονεκτώ σωματικά και πνευματικά έναντι των αδελφών μου. Συχνάζω μόνο στη Λυρική και στο Μέγαρο. Εκεί γνώρισα τον Φάκτορα, ο οποίος επειδή έχει πολλές νυκτερινές αμαρτίες, θεωρεί το ότι με αφήνει από οίκτο και γράφω, πράξη εξιλέωσης.

Αναμένω οδηγίες από τη Χρήστου Λαδά και δεσμεύομαι για νέες αποκλειστικές και ταυτόχρονα συγκλονιστικές αποκαλύψεις.

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/01/2011 17:59:16

    Ο Ροδινός κοτζάμ Κομνηνός!!!!! και εγώ δευτεροξάδελφος του ....Πανίκα;
    Ε, όχι! Ντροπή.
    Θα φύγω. Θα πάω στους "βαψομαλλιάδες!"

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Strange Attractor 10/01/2011 18:12:56

      Στην πώτη βερσιόν ήσουν ο Λάμπης Τσιριγωτάκης αλλά είπαμε να σε πειράξουμε λιγάκι

    • netakias.wordpress.com avatar
      netakias.wordpress.com @ Strange Attractor 10/01/2011 18:26:08

      Μαζί σου! Σε έριξε! Ούτε καν πρωτοξάδελφος!

      Πάλι καλά που δεν σε έβαλε με τον Μπουτάρι (χικ!)!

      Μου φαίνεται ότι κάπους σ'εχω δεί! Κυκλοφορείς με φουστανέλα καρώ, στα χρώματα των Μακλαούντ, και κόβεις κεφάλια;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ netakias.wordpress.com 10/01/2011 19:13:53

        Ο Ροδινός , πλάκα πλάκα μπορεί να είναι κι ο ορίτζιναλ Κομνηνός. Κοντεύει να κλείσει έναν ολόκληρο αιώνα ζωής.

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 10/01/2011 22:45:21

          Strange,
          Oταν οι ....ρευματισμοί σου το επιτρέψουν και κατέλθεις στην Αθήνα, θα έχεις δώρο την "Αλεξιάδα"

  2. Orestios avatar
    Orestios 10/01/2011 17:59:39

    χαχαχαχαχαχαχα
    Άψογο!!!!!!!!!!!
    Μπράβο Μικρέ Οδυσσέα

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 10/01/2011 18:05:34

    επιτέλους! Απελευθέρωση! Να μπορούμε να μιλάμε οι ίδιοι και όχι οι σκιές μας!

    Σε ευχαριστώ Μικρέ Οδυσσέα

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ archaeopteryx 10/01/2011 18:10:02

      Κι εγώ που νόμιζα ότι ο Μ.Ο. είναι ο Κοντοβαζαινίτης;

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 10/01/2011 22:46:07

        Εγώ στην αρχή το είχα για το τεράστιο Γιάννη Λογοθέτη!

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/01/2011 18:07:04

    Πάντα υποψιαζόμουν πως ο Προφήτης είναι ο πάλαι ποτέ Ίακχος, αλλά τώρα που μαθαίνω ότι ο Επώνυμος είναι ηθοποιός, αρχίζω και πιστεύω κάποιες διάσπαρτες φήμες που κυκλοφορούσαν στον αέρα, ότι είναι ο ....Γλέτσος!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Strange Attractor 10/01/2011 18:16:54

      Λες να είμαι ο... Γλέτσος! Τι γέλιο! Καλά, Μικρέ Οδυσσέα, αφιέρωσες για μια ακόμη φορά!

      Δεν τους κάθεται καθόλου καλά ότι οι χειρότεροι από εμάς είναι πολύ καλύτεροι από τους καλύτερούς τους.

      Το antinews εκτός των άλλων, αποδείχθηκε και ένα εξαιρετικά αξιοκρατικό μέσο, διότι δεν πήρε αρθρογράφους μέσα από το ελλαδικό σύστημα παραεξουσίας, αλλά διαλέγοντας κάποιες καλές πένες από τους σχολιαστές του που το πλαισίωσαν αυθόρμητα.

      Κι εκτός από αξιοκρατικό, έτσι, αποδείχθηκε και πάρα πολύ δημοκρατικό.

      Μακάρι να είχαν οι επαγγελματίες δημοσιογράφοι την ελευθερία του λόγου που μας δίνει εμάς ο Φάκτορας. Που με το "καλημέρα" μας εμπιστεύτηκε άρθρα γνώμης και πολιτικής, χωρίς καλά καλά να μας γνωρίζει, τα οποία έχουν κάνει ΠΑΤΑΓΟ στο διαδίκτυο και όχι μόνον. Τα οποία, το πιστεύω και δεν είναι από ψώνιο που σας το λέω, ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΧΑΡΤΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ, παράγοντας πατριωτική πολιτική σκέψη.

      Και αυτό είναι το μεγαλύτερό τους πρόβλημα, ξέρετε. Βάσισαν την κυριαρχία τους στο ξεπούλημα της χώρας και στη στήριξη του ξένου παράγοντα. Όμως το πάρτυ τελειώνει. Όπως λέει κι ο Φάκτορας: Χα χα χααααα!

      • man8os avatar
        man8os @ Επώνυμος 10/01/2011 18:34:58

        Και εγω και παρα πολλοι αλλοι χαιροματε να σας διαβαζουμε ολους, μιας και η ελλειψη χρονου και συγγραφικου ταλεντου δεν μας αφηνει να γραψουμε παρα μικρα σχολια. Η τεραστια επιτυχια των αρθρων, νομιζω οφειλεται στην αμεσοτητα των ιδεων οι οποιες εκφραζουν πολυ ευρυτερα κοινωνικα στρωματα απο οσα μπορουν να εκπροσωπηθουν απο ενα μονο κομμα. Σε καθε περιπτωση, η προσπαθεια συνεχιζεται, με εσας που γραφεται ως μπροσταρηδες και ολους εμας συμμαχητες σας. Φυσικα, απαξ και δοθει το συνθημα για κινητοποιησεις, ολοι θα ημαστε μαζι να διαδηλωσουμε την αντιθεση μας στα αδιεξοδα που ταχυτατα πλησιαζουν..

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Επώνυμος 10/01/2011 21:27:57

        Μάνθο σ ευχαριστούμε για τα καλά λόγια. Άντε να πιστέψει κανείς την αλήθεια που περιέγραψαν με ακρίβεια τα παιδιά

  5. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 10/01/2011 18:15:29

    Σε ευχαριστώ που με επαναφέρεις σην πραγματικότητα. Καλή πιτυχία στη δισκογραφία

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Μικρός Οδυσσέας 10/01/2011 18:34:51

      Θα μας τρελάνεις εσύ, χα χααα!
      Διαδικτυακός εθελοντισμός, άγνωστες έννοιες για αυτούς.

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ αλλενάκι 10/01/2011 21:26:07

        Είναι ο βασικός στόχος μου

        • xenios avatar
          xenios @ Μικρός Οδυσσέας 11/01/2011 10:12:32

          Γράφετε ιστορία στο διαδίκτυο.
          Έχει πέσει πολύ γέλιο, με όσα γράφουν οι γλειφωφυλλάδες (Κύριε Μπαμπινιώτη θέλω να μου καταχωρηθεί η λέξη).

          Το μόνο που μπορώ να πω είναι, ότι σε όσους συστήνω το Antinews, με ευχαριστούν.

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/01/2011 18:19:07

    ...μας εμπιστεύτηκε άρθρα γνώμης και πολιτικής, χωρίς καλά καλά να μας γνωρίζει...
    Συμφωνώ και διορθώνω σε ότι με αφορά: χωρίς καν να με γνωρίζει! Οπότε διπλό το εύγε.

  7. Misha avatar
    Misha 10/01/2011 18:35:24

    Eπειδή αποκαλυφθήκαμε και δεν έχω πια τί να κρύψω, για να σας εκδικηθω θα «δώσω» και τους υπόλοιπους.
    Η Κική είναι η Άντζελα Γκερέκου, παριστάνει την μανιάτισσα επειδή είχε παιξει στο «Κορίτσι της Μάνης». Τελευταία τα έχουμε σπασει , λόγω εφορίας, αλλά ελπίζω να τα ξαναβρούμε μετά την περαίωση.

    Η Ντίμι είναι η Τατιάνα Λύγαρη και γράφει τις παρεμβασεις της από το τραίνο στου Ρουφ

    Το Αλλενάκι είναι η πολυτάλαντη φωτογράφος βυθού Σου Παπαδάκου .Το νικ το κόλλησε μετά από μια επιτυχή παρέμβαση της σε μηχανικό πρόβλημα του φουσκωτού , με την χρήση κλειδιών άλλεν.

    Ο Επώνυμος , που τον κρύβει ο Οδυσσέας, είναι ο Κώστας Ζουράρις αυτοπροσώπως, ήταν και πρώτη μούρη στην ομιλία Σαμαρά κατά το εκλογικό συνέδριο της ΝΔ. Φοβάται τα βουντουτου Μητσοτακέικου, γι αυτό τα χώνει στον Ψυχραιμία.

    Ο Τιραμόλας είναι ο Μίμης Ανδρουλάκης. Εχει αριστερές ευαισθησίες , απομεινάρια από το ξύλο στο ΕΑΤ -ΕΣΑ, που του επανέρχονται όταν έχει νοτιά και υγρασία και πονάει ο σβέρκος του, που έχει κολλήσει από τότε που επαιζαν πάνω του μπιζ με τα γκλομπ τα καρακόλια.
    Μετά τα ξεχνάει, θυμάται το Μ εις την Ν και τα χρόνια που έφαγε ψωμί στου Κόκκαλη, και δηλωνει πίστη στο ΜΝη-Μ-ό-Νιο και τον ΓΑΠ.

  8. kiki avatar
    kiki 10/01/2011 18:49:23

    @ Μισα,
    Αρνουμαι να πληρωσω την περαιωση, οχι ως Αντελα , ως Κικη.
    Καπνιζω Gr γκρι.
    αυτο που τοξερες παλιοπαιδο.
    @ Οδυσσεα,
    βλεπω τον Παντελη, σκυθρωπο να απολυει κλητηρες, και να ψαχνει ποιοι ειναι ολοι αυτοι ,
    Αχ βασανα που εχει η εξουσια.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ kiki 10/01/2011 21:31:01

      Η εξουσιομανία έχει περισσότερα

  9. φωτεινη avatar
    φωτεινη 10/01/2011 18:51:41

    και καλα βρε μικρε οδυσσεα,τι θελεις τωρα πια εσυ,να το κλεισεις το μαγαζι;παει να ανεβασει λιγο την κυκλοφορια του το βημα με το πατριωτικο αρθρο«γιωργο μην πας στο εζρερουμ »και τι κανει ο ατιμος;παει μεν και γυρναει .αλλα πως γυρναει ;ως αλλος κολοκοτρωνης πανω στ αλογο, ζωσμενος τ αρματα.θα ξανατολμησει να αμφισβητησει ξανα τον πατριωτισμο του γιωργακι;αμ δε.αμα ημουνα καχυποπτη θαλεγα οτι επιτηδες του το χουνε κανει.αρχιζει να ασκει μια σοβαρη, αποκαλυπτικη δημοσιογραφια,ξεσκεπαζοντας τα σκοτεινα και ανομα συμφεροντα της αξιωματικης αντιπολιτευσης και καπακι ερχεσαι εσυ και τα ξεσκεπαζεις ετσι απροκαλυπτα ολα.μην παραπονιομαστε λοιπον που βγαζει τον καφετζη της ιπποκρατους.και ηδατε.μεχρι κι εκει προσπαθεια να μην διαψευθει.«δεν ξερω αν θα ψηφισω πασοκ».σιγα μην το δωσει και για σιγουρο,να παθει καμμια καζουρα.ειναι πραγματα και συμπεριφορες αυτες απεναντι στον εντυπο τυπο;σε ρωταω.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ φωτεινη 10/01/2011 21:33:21

      Επειδή τυγχάνι να μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι ο Ροδινός δεν είναι ο Λαζαρίδης, φαντάσου εγκυρότητα στα άλλα που δεν έχουμε προσωπική άποψη

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Μικρός Οδυσσέας 10/01/2011 23:51:43

        τυγχάνει, το έψιλον με σνομπάρει απόψε

  10. Lichnee avatar
    Lichnee 10/01/2011 18:56:22

    Μπραβο Μικρε Οδυσσεα ζωγραφισες!
    Με εκανες και γελασα.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Lichnee 10/01/2011 21:34:04

      Αυτό είναι το πιο σημαντικό

  11. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 10/01/2011 19:06:28

    Να δώσω κι εγώ έναν;

    Ο Θείος, είναι γερμανοσπουδαγμένος συνταξιούχος καθηγητής σε "Ανώτ." (όπως γράφουν τα ΤΕΙ στις μαρκίζες τους) Ίδρυμα. Σπούδασε στο Humboldt και τα κουτσόπινε με τον Erich Mielke, αλλα μετά το "βρώμικο '89" αποφάσισε κι αυτός να συμμαχήσει με το διάβολο (όπως ο μεντοράς του ο μπάρμπα-Σκότης) και άρχισε να αποκρύπτει επιμελώς το παρελθόν του. Στο πραξικόπημα-οπερέττα του Γιανάεφ κατά του Γκορμπατσώφ, ο Θείος είχε κηρύξει απεργία πείνας. Τους τελευταίους μήνες έχει κατανοήσει την "αναγκαιότητα του Μνημονίου" και τάσσεται υπέρ του Χατζησωκράτη, λέγοντας κι αυτός συγκαλυμμένα "ευτυχώς που ήρθε το ΔΝΤ, να βάλει μια τάξη".

    • Misha avatar
      Misha @ Αυριανιστής 10/01/2011 19:13:41

      Α, να κι ο Αυριανιστής!!!
      Ο γνωστός Μάρκος Μουζάκης από την εποχή του Καναλιού 29!!!

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Misha 10/01/2011 19:28:41

        Άσε, μη με προκαλείς, Μίσα, γιατί θα βγάλω ολοσέλιδο οπισθόφυλλο τον Θείο να λαμβάνει τον "Karl-Marx-Orden" από τα χέρια του Χόνεκερ αυτοπροσώπως! Ξεχνάς την αντίστοιχη ολοσέλιδη φωτογραφία-αφιέρωση της "Κατερίνας του Μητσοτάκη" που δημοσιεύτηκε ανήμερα των εκλογών της 18ης Ιούνη του βρώμικου '89;

        • Misha avatar
          Misha @ Αυριανιστής 10/01/2011 19:41:37

          Ο Θείος δεν θυμίζει Λευτέρη Κωνσταντινίδη, τον γνωστό και ως «Γκάντι»;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Αυριανιστής 10/01/2011 22:27:17

      Κι άλλη μία πληροφορία για τον Θείο. Όταν έκανε το διδακτορικό του, είχε επιβλεπόμενη για Magistrat μία χημικό -ονόματι Έρκελ, Φέρκελ, Μέρκελ, θα σας γελάσω. Αυτή τον γούσταρε, αλλά επειδή ήταν κρυφοαντικαθεστωτική ο Θείος δεν της έδινε σημασία (είπαμε, το μετάνιωσε αργότερα αλλά τότε ήταν πούρος οπαδός του "σοσιαλισμού σε γερμανικό έδαφος"). Έκτοτε εκείνη έβαλε σκοπό της ζωής της να εκδικείται το Θείο που την απέρριψε, στο πρόσωπο κάθε Έλληνα που έβρισκε μπροστά της. Και θέλει επίσης να φτιάξει και μία σάουνα στην Ακρόπολη, για να πάει εκει στην πτώση του επόμενου Τείχους.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Αυριανιστής 11/01/2011 14:02:06

      Αυριανιστή και Μίσα, πήγατε να βγάλετε τα άπλυτά μου στη φόρα, αλλά σας έπιασα!
      Ναι, ομολογώ: Έκανα διδακτορικό στο Humboldt, και όντως επέβλεπα την Άνγκελα που είναι αρκετά μικρότερη (φυσικά, είμαι σοβαρός επιστήμων και δεν είχα καμμιά διάθεση για παιδεραστείες). Τούς δύο Erich, τον μεγάλο και τον μικρό, μια φορά τους έχω συναντήσει, όταν με πιάσανε που περνούσα το Τείχος από το τούνελ που είχαν σκάψει από κάτω Γερμανοί φίλοι. Ολόκληρος διδακτορούχος "τυφλοπόντικας"! Μαζεύτηκε όλο το Πολίτμπυρο με τον Γραμματέα, να με θαυμάσει. Μεγάλη τιμή, μόνο στον Ρούντολφ Μπάρο την είχαν κάνει. Γύρω στο 1980, πήγαινα μια φορά το μήνα κρυφά στη Δύση στη Φραγκφούρτη, τρώγαμε λουκάνικα και πίναμε μπύρες με το φίλο μου το Γιόσκα. Αλλά εκεινος δεν πρόσεχε, έβαλε πολλά κιλά, και ο γιατρός του συμβούλεψε αυστηρή δίαιτα, Μαραθώνιο και χορτοφαγία. Σας τα μαρτύρησα όλα.
      Τώρα κατάλαβα: Ο Αυριανιστής είναι ο ομογενής αγαπητός βαφτισιμιός του μεγάλου Έλληνα επιχειρηματία και άλλα, Σωκράτη, τ' όνομά του: Μου τους σύστησε και τους δυό ένα βράδυ ο Έγκον Κρέντς, είχαμε πάει να δούμε Μπερλίνερ Ανσάμπλ, παράσταση Μπρέχτ σε μουσική Κούρτ Βάιλ.
      Ο Μίσα διέπρεψε στην πρώτη του νεότητα ως Λουθηρανός πάστορας στη Βαιμάρη. Είναι Ελληνικής καταγωγής τρίτης γενεάς και μάλιστα Ηπειρωτικής, πατριωτάκι μου. Θαυμαστής του Ευσεβιστικού ρεύματος των Ευαγγελικών, αλλά και του μυστικού Μάιστερ Έκχαρτ. Μετά την παλινόστηση, δυστυχώς λησμόνησε τους ωραίους καιρούς στην όμορφη Βαιμάρη και την εξαίσια γειτονική Ιένα, λησμόνησε την ωραία Χίλντε και την κομψότατη Χάννα.
      Τι να γίνει, κάθε τόπος έχει τις ομορφιές του.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Ο Θείος 11/01/2011 14:25:36

        Την Χίλντε (Brunhilde το πλήρες όνομα, όνομα μυθικό, Βαλκυρίας), μία δυό φορές την είδα, την γούσταρα κι εγώ, αλλά ποτέ δεν θα 'μπαινα ανάμεσα σε ζευγάρια. Ά ρε τυχερέ Μίσα!

  12. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 10/01/2011 19:09:56

    Kαλά η .....ρουφιανιά πάει σύννεφο!
    Τρελλαθήκαμε στις ....αποκαλύψεις!

    Μικρέ Οδυσσέα,
    αναλαμβάνεις απο τώρα να οργανώσεις το μασκέ πάρτυ του Antinews στη σουϊτα που έκανε πρωτοχρονιά ο Πάγκαλος!

    • factorx avatar
      factorx @ Κώστας Ροδινός 10/01/2011 19:40:53

      Αυτος είναι δεξιός ρεβιζιονισμός Ροδινέ.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 10/01/2011 21:38:09

      Ακριβό Κώστα. Αντιλαμβάνομαι ότι ως απόγονος αυτοκρατόρων ρέπεις προς την πολυτέλεια, αλλά προβλέπω να συμβιβάζεσαι με γαρδούμπα και κοκορέτσι την Τσικνοπέμπτη

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Κώστας Ροδινός 10/01/2011 22:48:50

      Ροδινέ, κλέβεις. Το μασκέ πάρτυ το πρότεινα εγώ, αλλά μια που κωλύομαι, λόγω πένθους, σου επιτρέπω να αναλάβεις εσύ τη διοργάνωση στη θέση μου - και τι, ποιό μικρό χώρο δε βρήκες?

    • ευτυχια avatar
      ευτυχια @ Κώστας Ροδινός 11/01/2011 01:56:17

      Θα βάλουμε προσημείωση το σπίτι μας για να πάρουμε πρόσκληση? Πολύ μεγαλοπιάνεστε κ.Ροδινέ von Komna.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ευτυχια 11/01/2011 08:47:12

        Ευτυχία,
        Ο Μικρός Οδυσσέας έχει πάρε- δώσε με τον Αντιπρόεδρο της κυβέρνησης. Θα εξασφαλίσει τη σουϊτα καταβάλλοντας το ....ευτελές τίμημα των 5.400 το οποίο εν συνεχεία θα χρεώσει στους συμμετέχοντες στο πάρτυ. Θα εξοικονομήσει και το κατιτίς του ως ....δαπάνες διοργάνωσης.

        • Μικρός Οδυσσέας avatar
          Μικρός Οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 11/01/2011 11:00:13

          Με το ποσό αυτό κλείνουμε το Καραϊσκάκη, για να έχουμε και μία άνεση χώρου

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ Μικρός Οδυσσέας 11/01/2011 12:38:58

            για τους...εύσωμους, υποθέτω!

    • ευτυχια avatar
      ευτυχια @ Κώστας Ροδινός 11/01/2011 02:03:40

      Κι αν μετράνε οι βυζαντινοί τίτλοι ευγενείας μάθετε κ.Ροδινέ εσείς που είστε γνώστης του εραλδικού κατεστημένου του Διδυμοτείχου, ότι η εκκλησία της Παναγίας στον Κουλέ έγινε σε κτήμα που δώρισε ο προ-προ-πάππος μου και έχουμε χρυσόβουλο που δωρίσαμε στο Εθνικό Μουσείο με το οποίο ο παππούς μας εχρίζετο "κατεπάνω".Μπορούμε να συμμετέχουμε στο πάρτυ? Να φέρω και κάτι φίλες?

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ευτυχια 11/01/2011 08:51:08

        Ευτυχία,
        Τα σέβη ενός ταπεινού Τουρμάρχη!
        Ευπρόσδεκτες οι φίλες!
        Αν και ο Παρακοιμώμενος του Ιερού Παλατίου, Μικρός Οδυσσεύς, έχει καθήκοντα επι των τιμών!

  13. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 10/01/2011 19:48:07

    Έπεσαν οι μάσκες λοιπόν. Επιτέλους νιώθω ελεύθερος! Θα μας αναλάβει όλους από αύριο ο ΔΟΛ. Βλέπω και τον τίτλο:

    "Ἁποκλειστικό! Όλοι οι άνθρωποι του Προέδρου. Ένας προς ένας οι ιδεολογικοί σωματοφύλακες του Σαμαρά. Το Βαθύ Λαρρύγι (Μ.Οδυσσέας) μίλησε και τα είπε όλα!"

    Υ.Γ Η ιδέα για χορό μεταμφιεσμένων είναι πολύ καλή. Να επιληφθεί το τμήμα Πολιτισμού και Ψυχαγωγίας για τα περαιτέρω!

    • danaos avatar
      danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 11/01/2011 08:24:12

      Τα έχω αναλάβει ήδη!Σε τοποθέτησα αρχικεραστή!!!

  14. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 20:00:03

    Αντε και το οργανογραμμα της Εταιριας !!....
    Εγω ειμαι λαθροσχολιαστης.

    ΠΠ

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/01/2011 21:40:07

      Από Κυριακή σε Κυριακή θα αποκαλυφθούν όλα

  15. victoria avatar
    victoria 10/01/2011 20:15:25

    Γεια σου Μικρέ. Όλη η ετερόκλητη αλλά έμπλεη έμπνευσης (!) παρέα σε επιδοκιμάζει, είτε με ψευδώνυμα ή χωρίς!

  16. apneagr avatar
    apneagr 10/01/2011 20:37:16

    Μικρέ Οδυσσέα το δικό σου το όνομα δεν βλέπω ή μου ξέφυγε;;; Κώστα Ροδινέ, ή όπως αλλιώς σε λένε, έγραψες με το πάρτι μασκέ στη σουίτα που έκανε πρωτοχρονιά ο Πάγκαλος!

    Για δέτε μούτρα από τα Κόμνα της Θράκης που θέλει και την σουίτα του αντιπροέδρου!!!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ apneagr 10/01/2011 22:08:15

      Σου ξέφυγε. Προτελευταία παράγραφος

  17. fantomas avatar
    fantomas 10/01/2011 20:51:18

    εγωωωωωωωω ποιοςςςςςςςςςς ειμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??????????????

    (η ηχο ειναι απο το ψυγειο που ειμαι απο την 5-10-2009)

    χααααααααααααααααα!!!χα

  18. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 10/01/2011 22:05:45

    χαχαχα

    τα κιλά του βέβαια τα ...πλησιάζω.
    Καλή Χρονιά Μ Οδυσσέα, με χρόνια πολλά χρόνια τρελλά τα μόνα καλά.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Ο Ιθαγενής 11/01/2011 00:00:15

      Να είσαι καλά Ιθαγενή. Και για τα κιλά μη σκας. Το μνημόνιο θα μας στεγνώσει όλους

  19. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 11/01/2011 00:29:33

    Ως κάτοχος μεγάλου ποιμνίου (εξ ου και το εύμηλος) θα φροντίσω να μην πεινάσετε!!! και να συνεχίστε έτσι απρόσκοπτα την αρθρογραφία σας που όντως έχει σοβαρές αξιώσεις και γλωσσικές!
    χαχαχαχαχα!!!

  20. ευτυχια avatar
    ευτυχια 11/01/2011 01:54:06

    Δεν μας είπες για τον tiramola, μικρέ Οδυσσέα! κι ήταν και μια κοντή κάτι (δεν θυμάμαι το δεύτερο όνομα) που μου θύμιζε κάτι κοντό που ήξερα με μια γυναίκα Δάφνη. Από τότε που απέκτησε προβλήματα με τον Αυστριακό εισαγγελέα, εξαφανίστηκε!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ευτυχια 11/01/2011 10:54:04

      Οι αποκαλύψεις θα γίνουν σε συνέχειες. Έχω αφήσει πολλά ανοικτά ζητήματα στο κείμενο, συν άλλους που δεν έπιασα. Ο Τιραμόλα είναι ο Γιάννης Δημαράς. Οπαδός ενός ΠΑΣΟΚ που δεν υπάρχει πια, ίσως δεν υπήρξε και ποτέ

  21. danaos avatar
    danaos 11/01/2011 08:16:56

    Δεν το περίμενα να ξεπέσεις τόσο Μικρέ Προδότη! Και μου το υποσχέθηκες ότι δεν θα το κάνεις, προχθές που σου αφιέρωνα πρώτο τραπέζι πίστα!Τι άλλο να έκανα! Τρεις αιθέριες υπάρξεις σου έκανα δώρο! Και τώρα μου κάνεις διπλό κακό!Με ξεφτελίζεις στο φιλοθεάμον κοινό μου και μου στέλνεις και την εφορεία ως διπλοθεσίτη!
    Και δες τι ώρα σου τα γράφω!Μόλις επέστρεψα απ'το νυχτοκάματό μου!
    Υ.Γ. Μαζί μου απόψε στην αγρυπνία έψαλε ο Πανίκας, ο ξάδερφός του (strange),ενώ ο Misha κρατούσε το ίσο!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ danaos 11/01/2011 10:56:42

      Ήταν η τιμωρία σου για να μάθεις να μην τραγουδάς πλέι μπακ.

  22. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 11/01/2011 11:14:17

    Σε λίγο θα μας πουν ότι γράφεςι και ο ίδιος ο Σαμαράς στο antinews!!

  23. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 11/01/2011 11:30:27

    Καλημέρα! Να είστε καλά! Γέλασα με τη ψυχή μου!

    Απ΄ ότι φαίνεται, το "τσούξιμο" είναι πλέον οδυνηρό.

    Και πάλι καλημέρα.

  24. ευτυχια avatar
    ευτυχια 11/01/2011 15:06:36

    Εχω την εντύπωση ότι ο ΔΟΛ μας οδήγησε σε διανοητικό οργασμό.Νάναι καλά τα παιδιά!