#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/08/2011 15:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκάλυψη: οι απολαβές των αρθρογράφων του antinews




Στην αρχή είπα να μην του κάνω το χατίρι του κ.Άδωνη, που βγαίνει και πετάει λάσπη για τις ... απολαβές των αρθογράφων και σχολιαστών του antinews, επειδή δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι κάποιοι γράφουν για την καύλα τους, αλλά το δέλεαρ ήταν μεγάλο. Έτσι λοιπόν με πολύ μυστικότητα πήρα τα οικονομικά στοιχεία των αρθρογράφων του antinews, τόσο από την Συγγρού όσο και από την  Οικονομική Υπηρεσία. Ζορίστηκα λίγο, αλλά τα βρήκα και σας παρουσιάζω τις απολαβές τους:

Φαήλος: Τέσσερα αυγά ημέρας βιολογικής διατροφής, που τα τρώει ωμά το πρωί η χτυπητά, με κακάο και ζάχαρη, για να μη βραχνιάζει στις δίκες. Επίσης ένα παλιό αλεξίπτωτο για ντεκόρ και η κυρία της ανωτέρω φωτογραφίας επειδή έχει λεπτό γούστο.

Ροδινός: Δελτία κοινωνικού τουρισμού για λουτρά στην Αιδηψό, τρία κιβώτια τίλιο και δέκα κουτιά Tonotil plus, επειδή βρίσκεται σε διακοπές με την κυρία της δεύτερης φωτογραφίας.

[caption id="attachment_119199" align="alignnone" width="600" caption="Ατυχώς στην επεξεργασία της φωτογραφίας κόψαμε κατά λάθος τον Ροδινό"][/caption]

Μικρός Οδυσσέας: Επειδή είναι μικρός τον βολέψανε με μια ερυθρόλευκη στολή του Καρεμπέ ένα κόκκινο κασκόλ και ένα διαρκείας στα VIP.

Φαίλτωρ: Κάρτα ελευθέρας εισόδου σε καλλιτεχνικά δρώμενα και μια ποιητική συλλογή ντανταϊστών ποιητών.

Επώνυμος: Όλα τα έξοδα του γάμου του που τελέστηκε με μεγαλοπρέπεια!

Strange: Αυτός τα παίρνει χοντρά. Προχθές τον είδα να φεύγει απ’ τα γραφεία της ΝΔ με μια μπαγκαζιέρα γεμάτη καρπούζια και πεπόνια Ν.Πλαγίων.

[caption id="attachment_119200" align="alignnone" width="600" caption="Ο Strange διακρίνεται στο βάθος"][/caption]

Προφήτης: Έναν καζαμία του 2012. Εξ άλλου δουλεύει part time που σημαίνει στην καθομιλουμένη όποτε του καπνίσει. Αλλιώς τι σόι προφήτης θα ήταν.

Archaeopteryx: Εδώ παίχτηκε παιχνίδι. Για να σταματήσει να επιτίθεται στις εναλλακτικές μορφές ενέργειας του αδελφού του πρωθυπουργού, η Ζήμενς αποφάσισε να μας δώσει κι εμάς διαφημίσεις για την πράσινη ενέργεια, όπως αυτές που δίνει σε όλα τα άλλα  αντικειμενικά και ανιδιοτελή ΜΜΕ. Η διαφήμιση θα αρχίσει να προβάλλεται τον Κόκκινο Μάη που είναι παχιές οι μύγες και τσιμπάνε καλύτερα.

Ierofantis: ‘Ένα εισιτήριο μετ΄επιστροφής για την Αγορά του Αλ Χαλίλι που πουλάν τα δυο της χείλη, για να μπει ιεροφάντης στο ναό της και να μάθει τα μελλούμενα.

Και τώρα η μεγάλη αποκάλυψη:

Factorx: Μια φάρμα με στρουθοκαμήλους, ένα ρακοκάζανο στην Καρδίτσα και τρία αυγά Τουρκίας

Αυτά τα γράφω, έχων σώας τας φρένας, διότι το δέλεαρ όπως προανέφερα,  ήταν μεγάλο για μένα. Με προσέλαβε ο αδελφός για πλασιέ βιβλίων στο βιβλιοπωλείο τους! Χάνεται τέτοια ευκαιρία σ΄αυτούς τους δύσκολους καιρούς;

danaos

Υ.Γ.

Αν ξέχασα κάποιους δεν το έκανα σκόπιμα αλλά τα στοιχεία που συνέλεξα ήταν ελλιπή! Για τους σχολιαστές επειδή είναι πολλοί θα χρειαστεί μεγαλύτερη έρευνα!


ΣΧΟΛΙΑ

  1. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 26/08/2011 16:04:04

    Μέσα από το χιούμορ και τη σαρκαστική διάθεση,δίνονται,πολλές φορές,οι κατάλληλες απαντήσεις.Πολύ καλό το κείμενό σου Δαναέ.

    • thespieys avatar
      thespieys @ Komis Montechristo 26/08/2011 18:01:44

      Mε ποια αφορμή γράφτηκε το παραπάνω;

      • danaos avatar
        danaos @ thespieys 26/08/2011 18:12:26

        Μ΄αυτά που είπε ο Άδωνης για τους αρθρογράφους και τους σχολιαστές του antinews.

        • Διηνεκης avatar
          Διηνεκης @ danaos 26/08/2011 21:24:13

          και πιος ασχολειται με τον σαχλαμαρα των αδωνη

          • SZAE avatar
            SZAE @ Διηνεκης 02/09/2011 00:36:29

            ...Η μπουμπούκα μήπως;

          • danaos avatar
            danaos @ SZAE 02/09/2011 00:50:17

            Άσε την μπουμπούκα ήσυχη!Την κρατούμε για το Μ.Ο.

  2. Φόρα παρτίδα avatar
    Φόρα παρτίδα 26/08/2011 16:04:58

    Στην Καρδίτσα δεν έχουμε ρακοκάζανα! Είχαμε παλιότερα μία φάρμα με στρουθοκαμήλους αλλά την κατέσχεσε η τράπεζα. Αυγά τουρκίας θα βρεις σίγουρα. Κοινώς, Factorx είσαι ο πιο ριγμένος στην υπόθεση! Τα σέβη μου.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Φόρα παρτίδα 26/08/2011 17:03:45

      Ξεχνάς όμως ότι έχουμε τεράστιους κι αχανείς αμπελώνες και αποστακτήρια τσίπουρου....

  3. TopGunZ avatar
    TopGunZ 26/08/2011 16:15:51

    Αρχίσαμε να αμοιβόμαστε και οι σχολιαστές? Κι έλεγα τι είναι αυτές οι δύο τσιχλόφουσκες άνευ περιτυλίγματος που μου ήρθαν με το ταχυδρομείο.

  4. Orestios avatar
    Orestios 26/08/2011 16:17:34

    Ο Άκης, ο Τσουκάτος, ο Μαντέλης και πολλά άλλα εκλεκτα στελέχη είναι φτωχαδάκια μπροστά σε αυτό το όργιο κατασπατάλησης.
    Ντροπή σας.
    :P

  5. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 26/08/2011 16:19:32

    Άσε τις ¨π¨ , τα λεφτά μου θέλω και εγώ Φάκτορα !

  6. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 26/08/2011 16:36:56

    Αυτός ο άσχημος στη φωτο με τα καρπούζια είναι ο Strange; Απογοητεύτηκα, περίμενα κάτι πιο αρχοντικό κι επαναστατικό συνάμα.

  7. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 26/08/2011 16:39:02

    εγω ρε νουμερα που σας εχω κανει πρωτες μουρες στο facebook τιποτα? ουστ ρε κλυκαδωρες!!

    παντως ο μπουμπουκος μπορει αν θελει να τα στελνει σε μενα τα κειμενα του να τα ανεβαζουμε εδω........να γελασει καθε πικραμενος(αντε και ο πανος ο καμενος που ειναι ενας απο εμας)!!

  8. danaos avatar
    danaos 26/08/2011 16:40:27

    ΝΤΑΝΤΟΝ, είσαι στη λίστα φοροφυγάδων του πρωθυπουργεύοντος που θα τη δώσει στον πρωθυπουργό για τη ΔΕΘ και το ΤΑΧΙS με πέταξε έξω! Είσαι μάλλον ο συνιδιοκτήτης του antinews γι αυτό είσαι τόσο καλά αμειβόμενος.Μπορεί να παίρνεις μέχρι και εννιά αυγά Τουρκίας από αλανιάρα κότα!

    • 3birdssitting avatar
      3birdssitting @ danaos 26/08/2011 16:46:22

      Ναι, επειδή απο έγκυρη πηγή γνωρίζω οτι τον πληρώνουν με δύο πίτσες με ροκφόρ και ζαμπόν, και παράδοση κατ'οίκον παρακαλώ !!!!

  9. TopGunZ avatar
    TopGunZ 26/08/2011 16:40:40

    Πέρασε μαγουλάδες πρόσφατα και κάτσιασε, κάτσε να τον ποτίσουμε κανά δυο νταμιτζάνες ούζο να στρώσει, θα σε πω εγώ μετά αρχοντιλίκι.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ TopGunZ 26/08/2011 16:47:26

      Έτσι ντέ, πες μου ότι είναι έτσι λόγω αφυδάτωσης.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 26/08/2011 17:04:47

        Κι επειδή δήλωσε ότι κουρεύτηκε...

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ ΕΥΑ 26/08/2011 21:15:52

          Είναι παλιά η φωτό. Από τότε που πέρασα από Κακαβιά για να έρθω.
          Τώρα είμαι πιο εύμορφος...

          • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
            Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Strange Attractor 27/08/2011 02:49:40

            Τσε μπιν μιρ;

  10. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 26/08/2011 16:46:09

    Δαναέ, εμένα με ξέχασες. Ας αποκαλυφθω μόνος μου λοιπόν. Για τα άρθρα μου, μου έχουν τάξει μονιμότητα στο δημόσιο (για να λυσσάει από το φθόνο και ο Φακ Κώστας). Για κάθε σχόλιο, μου δίνουν ενα συλλεκτικό καλτ φύλλο της Αυριανής (π.χ. με τον τίτλο "Βίλα η Δαμανάκη, κότερο ο Φλωράκης", "Άνθρωπος των ναζί ο Κ. Μητσοτάκης" κ.λπ).

    • danaos avatar
      danaos @ Αυριανιστής 26/08/2011 16:58:19

      Βρε Αυριανιστή μου συγνώμη, αλλά έκλεψα όσα μπόρεσα.Άσε που μου έπεσε...ο φακός μου και δεν μπορούσα να δω ούτε τη μύτη μου μέσα στη νύχτα!!! Σπάνιοι άνθρωποι σαν και σένα τα βγάζουν μόνοι τους στη φόρα!!!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ danaos 26/08/2011 17:06:21

        Άσε Δαναέ...τα γυαλιά σου έσπασες!

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Αυριανιστής 26/08/2011 22:01:48

      Αυριανιστή,
      αν ο Φάκτορας έχει άκρες στο ΑΣΕΠ, πες του και για μένα...ένας πάνω ένας κάτω δεν κάνει διαφορά...α!...και θέλω κάπου με καλά λεφτά και καθόλου δουλειά...και υπόσχομαι ότι θα σταματήσω να σου τη "λέω"..

      • Vassilis avatar
        Vassilis @ Φακ Κωστας 30/08/2011 11:41:02

        Βρε παιδιά ζητήστε βοήθεια από Πάγκαλο, κάτι ξέρει από διορισμούς στο δημόσιο...

  11. Aggelos avatar
    Aggelos 26/08/2011 16:50:04

    καλα τι πειραξε τον αδωνι το antinews?

    ξυδι..

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Aggelos 26/08/2011 16:58:32

      Γιατί, τι του έκανε η Λογική και την έχει τρελάνει στις φάπες?

  12. Wolf avatar
    Wolf 26/08/2011 16:52:48

    danae, πολύ καλό.

  13. μαρικα avatar
    μαρικα 26/08/2011 17:16:10

    Παιδια πονεσε η κοιλια μου απο τα γελια ,μπραβο Δαναε και εις ανωτερα,
    Ως για τους ζηλιαριδες,,,,,,,,ας τους νεκρους να προχωρανε βρε παιδακι μου
    μην νιαζεσαι.

  14. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 26/08/2011 18:14:17

    παραγει και ωραια γιαουρτακια προβια η καρδιτσα. με πετσα απο πανω κανει και ωραια επιδερμιδα. για την μπουμπουκα οτι πρεπει,θα τις κανει ενα προσωπο φεγγαρι.

  15. Ariadne avatar
    Ariadne 26/08/2011 19:04:30

    Δαναέ και όλοι οι άλλοι που αναφέρονται εδώ. Εγώ , αφού σου πω οτι εκτιμώ το χιούμορ σου, θα πώ σοβαρά, οτι η αμοιβή η δική σας είναι η εκτίμηση η δική μας προς τα πρόσωπά σας για την ενημέρωση που μας προσφέρετε.Ο πωλητής βιβλίων είναι αρκετά φαιδρός με όλα όσα λέει. ΄Αστον να λέει. ΠΡΟΧΩΡΕΙΤΕ!!!

    • danaos avatar
      danaos @ Ariadne 26/08/2011 19:17:36

      Σ' ευχαριστούμε Αριάδνη! Να είσαι καλά! Κι εμείς εδώ μέσα μαθαίνουμε πολλά γι αυτό θέλουμε και τα σχόλιά σας! Η κατάθεση πολλών απόψεων συνεχώς ανανεώνει την πηγή γνώσεων.

      • Ariadne avatar
        Ariadne @ danaos 26/08/2011 19:25:02

        .."Η κατάθεση πολλών απόψεων συνεχώς ανανεώνει την πηγή γνώσεων." ΄Εχεις απόλυτο δίκαιο.Και να ξέρεις οτι πολλοί (φαντάζομαι) θα είναι μακρυά απο τα κέντρα των γεγονότων - όπως εγώ που βρίσκομαι σε νησί- και περιμένουμε να μάθουμε,-Διψάμε θα έλεγα- όλα τα τεκτενόμενα που λαβαίνουν χώρα στην Πρωτεύουσα και που εσείς ανακαλύπτετε . Σ΄ευχαριστώ.

        • danaos avatar
          danaos @ Ariadne 26/08/2011 19:30:57

          Μα κι εγώ ζω στην περιφέρεια!Στη Χαλκιδική μακριά από το "κλεινόν άστυ".

  16. juliet avatar
    juliet 26/08/2011 19:45:27

    Καλησπέρα ,
    θα φορολογηθούν και αυτά ,γράφετε σε βιβλίο εσόδων τ΄αυγά ,τις κότες,τις στρουθοκάμηλους κλπ .
    Τα δελτία κοινωνικού τουρισμού αφορολόγητα !!!!!!

  17. η Dimi avatar
    η Dimi 26/08/2011 19:51:56

    Aγαπητέ Δαναέ, ό,τι φθονερό κι αν γράψουν, ό,τι άθλιο κι αν πουν, απτόητες οι καρδιές μας, θα συνεχίσουν να χορεύουν http://tinyurl.com/3gkholu

  18. Ραβινος avatar
    Ραβινος 26/08/2011 19:52:42

    Τι να πει κανεις για τα καμωματα που κανει ο ΛΑγΟΣ και τα λαγουδακια του τυπου Αδωνι ! Ενοχλει το Antinews γιατι οι αποψεις των αρθρογραφων και σχολιαστων του εχουν συμμαχο την λογικη και το δικαιο για τα οποια ο Αδωνις εχει παρει διαζυγιο ! Συνεχιστε ειμαστε πολλοι παρα πολλοι κι αυτο φοβιζει !

  19. ektoras avatar
    ektoras 26/08/2011 20:21:48

    Κοιτα που πληρωνομαι απο μαυρα κονδυλια και δεν το ξερω... Οχι τιποτα αλλο, να σκισω το master απο το LSE, να σταματησω να ψαχνω για δουλεια και να αφησω ησυχο τον συμπαθη πακιστανο ενοικιαστη του υποβαθμισμενου μαγαζιου στο κεντρο της Αθηνας που με πληρωνει οσα θελει και οποτε θελει... Απο που περνω τα καρπουζια μου?????

  20. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 26/08/2011 21:10:47

    Εχε χαρη που ειμαι σε βουνο αυτη την ωρα και με δυσκολευει το κινητο...

    • juliet avatar
      juliet @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/08/2011 21:18:22

      Φαίλτορα ,εσύ στο κυνήγι και ο Δαναός στο ψάρεμα;

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ juliet 26/08/2011 21:27:34

        Ενα κτηματακι μας εταξαν απ' τη Συγγρου και ηρθα να το δω. Οσο για το κηνυγι, εχουν εξαφανιστει οι λαγοι...

        • juliet avatar
          juliet @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/08/2011 21:32:56

          Τους έπιασε ο Δαναός ,έναν άφησε το Αδωνη ...του ξέφυγε ήτανε σ΄αλλη αυλή.

  21. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 26/08/2011 21:18:14

    ΔΑΝΑΕ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!
    ΦΑΚΤΟΡΑ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η "ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ" ΜΑΣ!
    ΔΕΝ ΣΕ ΞΑΝΑΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ!
    ΟΥΤΕ ΚΑΦΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΚΕΡΑΣΕΙ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ!!!!!!...

  22. spiros avatar
    spiros 26/08/2011 21:19:09

    Μακράν βελτιωμένες αποδοχές απολαμβάνει ο ΦΑΗΛΟΣ.. Πολύ καλό πρωινό με τι ΦΠΑ είναι; Φαγητό και τίποτε άλλο για επιβίωση,
    Την όμορφη ξαπλωμένη της φωτογραφίας ποιός την απολαμβάνει;

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ spiros 27/08/2011 02:52:01

      Moi

  23. Κώστας avatar
    Κώστας 26/08/2011 21:29:24

    Μην ασχολείστε μαζί τους.
    Πρόκειται περί εσμού ιδιοτελών πατριδοκάπηλων, τσανακογλειφτών επιχειρηματιών( Μήτσης, Απσοστολόπουλος και αυτό ισχύει και για όσους υπερασπίζεται ως τάχα σοβαρούς ο Φαήλος, δηλαδή τους " πατρός τε και μητρος τε υπεράνω όλων η πατρίς, ζήτω το Μνημόνιο"), φαιδρών βιβλιοπωλών γ κατηγορίας, τηλεκλόουν μεσημεριανών εκπομπών, ψυχοπαθών που νομίζουν πως υπάρχει περίπτωση μέσα από την έσχατη πολιτική κατάπτωση να υπουργοποιηθούν.
    Μα ακόμη και αν ο Σαμαράς τρελαθεί, ακόμη και αν ο Παπανδρέου χάσει κάθε ίχνος σοβαρότητας που του απέμεινε και δοκιμάσουν ποτέ κυβερνητική συνεργασία με τους αστείους του Λάος δεν θα τους αφήσει ο Λαός. Θα ζήσουμε πρωτόγνωρες καταστάσεις σε αυτό το υποθετικό τρελό σενάριο, διότι εξαγριωμένοι πολίτες από κυριολεκτικά όλο το πολιτικό φάσμα, από Άκρα Δεξιά μέχρι Άκρα Αριστερά θα μπουκάρουν στα υπουργεία για να πετάξουν έξω την κοινωνική μούργα των πολιτευτών του Λάος.
    Η Έλλάδα δεν είναι για τα μούτρα σας, πατριδοκάπηλοι τηλε-έμπορες.

  24. popolaros avatar
    popolaros 26/08/2011 21:31:17

    Μα ποιός είναι τεσπάντων αυτός ο Ροδινός και αρέσει στα κορίτσα... :)

    • juliet avatar
      juliet @ popolaros 27/08/2011 07:35:59

      Για να μην πάρεις απάντηση ,καταλαβαίνεις .....ο πιο όμορφος της παρέας!

  25. ierofantis avatar
    ierofantis 26/08/2011 21:50:04

    Τελικά, ο μόνος που πάει ... εξωτερικό, είμαι εγώ!

    Να 'σαι καλά Δαναέ μου.

    Θελκτικές ανατολίτισσες, μπαχάρια, αρώματα και γεύσεις...

    Φαίλτωρα, ζήλεια ρε....!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ ierofantis 26/08/2011 22:07:00

      Σιγα μην κατσω με τους ντανταϊστες. Θα πουλησω το κτηματακι εδω στο βουνο και θα ερθω κι εγω στα παζαρια της ανατολης...

  26. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 26/08/2011 22:09:14

    τι είναι ο Άδωνης; πιτσικόμης ή μπιζιναδόρος;

    βρε ζόρια που τραβάει ο κόσμος... και πού σαι ακόμα...

  27. danaos avatar
    danaos 26/08/2011 22:43:28

    Σε ηδονικά στρωσίδια και συ Φαίλτορά μου;Θελκτικές ανατολίτισσες, μπαχάρια, αρώματα και γεύσεις; Παρέα με τον ierofanti; Ε τότε να ζητήσω και για σένα εισιτήριο δωρεάν.Θα το χρεώσω σε κανένα συνέδριο!

  28. konstantinos avatar
    konstantinos 26/08/2011 23:43:28

    Αληθεύει ότι μεσολάβησε ο Πρόεδρος για να πάρει την υπόθεση στρος καν ο φάηλος?

    • danaos avatar
      danaos @ konstantinos 26/08/2011 23:50:44

      Κωνσταντίνε...πιπέρι.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ konstantinos 27/08/2011 02:53:58

      Δεν υπερασπίζομαι σαβουρογάμηδες τοκογλύφους.

  29. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 26/08/2011 23:45:42

    Πλάκα-πλάκα όσοι γράφουμε εδώ μέσα έναν αποχυμωτή, ένα σκαμπό, κάτι... σε κλήρωση πρέπει να το έχουμε "τσιμπήσει" αλλά δεν το λέμε.
    Πάντως είναι κρίμα να μην μας ενημερώσουν έγκαιρα οι διαχειριστές, να σπεύσουμε στα ΑΤΜ για ανάληψη.
    Σε ό, τι με αφορά είχα οικονομικών συμφερόντων σκληρή αντιπαράθεση με τον Επώνυμο για τα πνευματικά δικαιώματα του "Μεσσηνία", έγινα για λίγο "σχολιαστής" αλλά προκειμένου να μην χρεωκοπήσει η επιχείρηση άφησα στην άκρη τους παλικαρισμούς και ξανάγινα "Μεσσηνία".
    Copyrights είναι αυτά δεν είναι παίξε-γέλασε!

  30. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 27/08/2011 00:27:27

    Πως αποδεικνύεται ανόητος ένας πολιτικός καρριέρας και καιροσκόπος;
    Όταν θεωρεί ,οτι κάποιος που συλλογίζεται και ασχολείται και γράφει για το ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ που φυσικά είναι υπέρτερο του ατομικού και καθήκον του πολίτη,πρέπει να εργοδοτείται από άλλους.
    Εξ ιδίων κρίνουν τα αλλότρια.

  31. Ηφαιστίωνας avatar
    Ηφαιστίωνας 27/08/2011 00:30:11

    Ρε γέλια με τον Άδωνη! Φαντάσου να μην το είχαμε κι αυτόν, μέσα σ αυτή την κατάθλιψη που ζούμε. "Τι θα γινόμασταν χωρίς τους βαρβάρους";
    (Εγώ πάντως, ένας από τούς τελευταίους μα τελευταίους σχολιαστές, έτσι κι αλλιώς δεν δικαιούμαι τίποτα ως συνταξιούχος. (Ούτε .... ένα (1) αυγό Τουρκίας...)

  32. Κατ.Κατ. avatar
    Κατ.Κατ. 27/08/2011 02:48:30

    Και εγώ που είμαι αναγνωστρια δε θα πάρω τίποτα; Μπαίνω καθημερινά καμία δεκαριά φορές τη μέρα. Αν αποφασίζεται ότι πρέπει να πάρω κάτι, προτιμώ το πακέτο του Ροδινου. Λόγω ηλικίας βέβαια........ευχαριστω.

  33. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 27/08/2011 02:56:16

    Δίνουμε και τον Ροδινό σε πακέτο. Είναι ΄ψηλός, ξανθός, γαλανομάτης, με καλογυμνασμένο σώμα, γάμπες ποδοσφαιριστή κι έντονο βλέμμα...Εεεε, ρε συ Ροδινέ, μοιάζεις με την περιγραφή του Πεταλωτή για τον Αλβανό...διαρρήκτη! Που ήσουν εκείνο το βράδυ;

  34. Ηρακλής ο έχων ποντιακή καταγωγή avatar
    Ηρακλής ο έχων ποντιακή καταγωγή 27/08/2011 03:19:30

    O κ.κ. 'Αδωνις Φαήλο αν έχει τρυκιμία εν κρανίω δεν τον φταίει κανείς σε τίποτα. Ο εθνικός μας μπουμπούκος αν δεν μπορεί να κάνει ζάφτι την ανήσυχη κ.Μανωλίδου δεν μπορεί να λέει ότι θέλει, όπως θέλει και όποτε θέλει, βέβαια τον καλύπτει η βουλευτική του ασυλία, αλλά λίγη σοβαρότητα δεν θα έβλαπτε. Η αν κάνω μιά δεύτερη σκέψη μήπως σε κάποιο γνωστό του κομματικό και ιδεολογικό χώρο όλοι τα παίρνουν από κάπου και δεν κουνιέτε φίλο αν δέν υπάρχει οικονομικό συμφέρον. Ένα θε τον συμβούλευα " το κρείτον σιγάν "

  35. blue nile avatar
    blue nile 27/08/2011 03:42:58

    ...έχει και θεληματικό πηγούνι...

  36. ΑΧΘΟΣ avatar
    ΑΧΘΟΣ 27/08/2011 03:49:00

    γιατί βρε παιδιά τόση φαιά ουσία για τον μπουμπούκο;Αυτός ζει γαι την κοντρα και την τηλεθεαση.Οτι παρει ο Καραντζαφερ θα παρει και αυτός.Υπομονή ενα δυο μήνες.

  37. xenios avatar
    xenios 27/08/2011 08:42:50

    Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας :D

    • juliet avatar
      juliet @ xenios 27/08/2011 09:19:51

      Τους συμβουλεύεις να δώσουνε τ΄αυγά ,τα καλάθια.......κλπ πίσω ,να κρατήσουνε μόνο τα δελτία κοινωνικού τουρισμού αυτά επιτρέπονται άφοβα......πάλι ο κ.Ροδινός κερδισμένος.
      Καλημέρα!!!!

  38. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 27/08/2011 11:25:16

    ΕΓΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΠΩΝΥΜΟ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.

    • danaos avatar
      danaos @ EPICOUROS 27/08/2011 11:32:54

      Τι απλήρωτο Επίκουρε;Ξέρεις πόσα στοίχισε ο γκλάμουρ γάμος του;Έξι πολυέλαιοι αναμμένοι γύρω γύρω και ο κεντρικός!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ danaos 28/08/2011 00:14:27

        Απόδειξη πήρατε;

  39. danaos avatar
    danaos 27/08/2011 11:27:02

    Θέλω να ζητήσω συγνώμη που άργησα, αλλά μόλις τώρα βρήκα τα στοιχεία για τον Αριστερό Ψάλτη. Δεν είναι ούτε αριστερός ούτε ψάλτης. Στο τμήμα μηχανοργάνωσης της Συγγρού εργάζεται νυχθημερόν,αλλά έχει τοποθετηθεί ως αργόμισθος καντηλανάφτης σε παρεκκλήσι για να δείχνει ότι ζει με τις λειτουργιές που προσφέρουν οι πιστοί στο ναό και να αποπροσανατολίζει τους διώκτες του!

  40. juliet avatar
    juliet 27/08/2011 12:25:49

    Τη νύχτα έψαχνες για τα στοιχεία;Περίμενες να τελειώσε η λειτουργία για να το ανακοινώσεις;

    • danaos avatar
      danaos @ juliet 27/08/2011 13:23:48

      Αχ εσείς οι γυναίκες!Ολονύχτια έρευνα, στον Όρθρο τα ανακάλυψα!!!

  41. Προφήτης avatar
    Προφήτης 29/08/2011 00:52:31

    Δαναέ, πολύ καλό!

    Βρε δεν ειν' εδώ του μάστορα
    εδώ είναι του Φάκτορα!

    Ο λαϊκός, διαδικτυακός καπιταλισμός του Fx :
    εκατό σχολιάζουν - δύο πληρώνονται.
    Ο ένας με αυγά Τουρκίας. Ο άλλος με βιβλία του Άδωνη.
    Συγγνώμη, του Αδώνιδος.

  42. Προφήτης avatar
    Προφήτης 29/08/2011 01:00:09

    Ο Strange φρούτο εποχής; Τυχερός...

    Αμ ο άλλος τυχερός ο Φαίλτορας, άρπαξε τους ντανταϊστές και μού άφησε τον καζαμία, που τον ξέρω απέξω - εγώ τον γράφω.

    Αλλοίμονο στον Ιεροφάντη που θα πήξει μέσα στην κελεμπία...

  43. anideos avatar
    anideos 30/08/2011 05:15:03

    Καλο το αρθρο Δαναε, με εκανες να γελαω με την καρδια μου μεχρι που... Αναλογιστηκα οτι ο Αδωνις πληρωνεται με χρηματα του Ελληνα φορολογουμενου εχοντας και δικαιομα βουλευτηκης συνταξης.

  44. Δημήτρης Ιατρόπουλος avatar
    Δημήτρης Ιατρόπουλος 01/09/2011 23:08:21

    Γαμώ την ατυχία μου γαμώ, που έλεγε κι ο πιτσιρής στην αλησμόνητή μου Μαλβίνα..
    Ούτε το Δαναό κατάφερα να πείσω, (ψήσω..) ότι ο εκάστοτε παρεισφρήσας επισχολιασμός μου επί παντός του Antinews επιστητού, άξιζε μιας κάποιας αμοιβής..
    Ώστε έτσι Κύριοι; Με παίζετε στο τζάμπα; Ε, λοιπόν από αύριο αλλάζω στρατόπεδο: Θα επαδωνιαστώ καρατζαφεροειδώς,μήωπς εκεί με φιλέψουνε το κατιτίς μου..
    (Αν έπιασε ο εκβιασμός,έχετε διορία μέχρι αύριον το πολύ να επανορθώσετε και να καταβάλετε το σχολιαστικόν μου αντίτιμον είς την Τράπεζαν Αυτόνομου λόγου,όπου διατηρώ εκ γενετής το σχετικόν βιβλιάριον καταθέσεων)..
    Ε μα,πια...

  45. Δημήτρης Ιατρόπουλος avatar
    Δημήτρης Ιατρόπουλος 01/09/2011 23:11:07

    Το "μηωπς" ας διαβαστεί "μήπως" και ο Λόγος εις την Τράπεζα θέλει κεφαλαίο.
    Όπως πάντα ο Λόγος θέλει.
    Ευχαριστώ για τις διορθώσεις.
    Υμέτερος..
    (Είπαμε: Ακόμη...)

  46. danaos avatar
    danaos 01/09/2011 23:23:36

    κ. Ιατρόπουλε. Επειδή αρθρογραφείτε και σε έτερον βλόκιον,τα ποσά ήταν υπερβολικά μεγάλα και αποφάσισα να σας προστατεύσω όσον αφορά τις απολαβές σας απ' το antinews! Γι αυτό και η απόκρυψη! Με αντιλαμβάνεστε;

  47. Δημήτρης Ιατρόπουλος avatar
    Δημήτρης Ιατρόπουλος 01/09/2011 23:45:04

    Καλώς αγαπητέ.
    Άρα, φρονείτε ότι δύναμαι να συνεχίσω επισχολιάζων επ' υμών..
    Κατόπιν τούτου, αποσύρω την προηγηθείσαν δήλωσίν μου ότι πρόκειμαι να επαδωνιασθώ και επιστρέφω δριμύτερος οίκαδε..

    (Δαναέ μου το ήξερα ότι δεν θα τον πούλαγες τον ποιητή σου,γιατί είσαι κι εσύ ποιητής και μάλιστα σπουδαίος και δεν το γνωρίζουν όλες και όλοι εδώ μέσα..)

    Α,ρε Σπυράδωνη, δουλειές που μας άνοιξες..Μια φορά πήγαμε να τ αρπάξουμε κι εμείς ιεροκρυφίως και μας χάλασες τη φάση..

  48. danaos avatar
    danaos 01/09/2011 23:56:24

    Σε περιμένω στη Χαλκιδική να σου τα δώσω σε σακβουαγιάζ (τουλουμοτύρι,βαρελίσιο, κούμαρο διπλοβρασμένο και δεσμίδες των πεντακοσίων),εφ' όσον συνεχίζεις κοντά μας.Σύνθημα και παρασύνθημα προσεχώς!Χαιρετισμούς απ' την Ξανθίππη!

  49. danaos avatar
    danaos 02/09/2011 20:44:06

    Εγώ δεν είμαι ποιητή, είμαι στιχάκι...

    • danaos avatar