#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/08/2012 15:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκάλυψη: Ο Σαμαράς φταίει και για τον Πόλεμο των Άστρων



Συνεχίζονται τακτικά οι επιχειρήσεις της ΕΛΑΣ στο πλαίσιο του σχεδίου «Ξένιος Ζευς». Όμως, σημασία δεν έχει το ότι επιτέλους κάτι κινείται, αλλά μια ατυχής παρομοίωση του Δένδια για τους Δωριείς

Άρχισαν να πιάνονται επίορκοι υπάλληλοι. Δεν τους κατάσχουμε όμως άμεσα την περιουσία.

Βγαίνει ο Πρωθυπουργός και παραγγέλνει άμεσα να νομοθετηθεί η γρηγορότερη διεκπεραίωση αυτών των υποθέσεων. Δεν αναφέρει όμως τίποτα για δημόσιο λιθοβολισμό.

Ξεφορτωθήκαμε έναν από τους βραχνάδες ονόματι ΑΤΕ, χωρίς να κινδυνεύει η υποθηκευμένη γη, αλλά το πρόβλημά μας είναι ότι τα διακομματικά βολέματα που θα απορροφηθούν από την Πειραιώς δε θα μπορούν να ξύνονται και με τα δύο χέρια.

Φέτος από ότι φαίνεται δε θα έχουμε το εορταστικό τριήμερο των απανταχού κρατικών λειτουργών μετά των ερωμένων τους στη ΔΕΘ, άρα ο Σαμαράς κρύβεται. Μάλιστα, δεν θέλει να κάνει οικονομικές εξαγγελίες πριν τις αποφάσεις του Eurogroup. Οποία ύβρις να μην θέλει να ταΐσει κουτόχορτο το λαό.

Έχουμε μια κυβέρνηση συνεργασίας, μετά από μια εκλογική αναμέτρηση που έκανε μάγκες του τιποτέδες του ΣΥΡΙΖΑ, τους καμπόσους των Ανελλήνων και τη μαύρη τρύπα της Χρυσής Αυγής, με έναν εταίρο να προσπαθεί να δικαιολογήσει το χαλαρό διεθνιστικό background του κόμματός του και τον άλλον να αποτελεί πολιτικό πτώμα που δεν ξέρει ότι έχει πεθάνει. Παρ’ όλα αυτά, το ότι παλεύουμε να φρενάρουμε το αμάξι που πάει με 200 στον γκρεμό χάρη στο αδαμάντινο πολιτικό ταλέντο του ΓΑΠ και δεν έχουμε ακόμα αλλάξει τα τσίγκινα κουτάλια μας με χρυσά σημαίνει πως ο Σαμαράς είναι εκλεκτός των Ιλλουμινάτι, της Μπιλντεμπεργκ και του Darth Vader.

Επιτέλους, μιλάμε με την Τρόικα αντί να κουνάμε απλά καταφατικά το κεφάλι και επειδή δε μας έχουνε ανοίξει ακόμα τα πόδια, «μας κορόιδεψε ο Σαμαράς» και «τζάμπα κάναμε εκλογές». Μπορεί αντί να χάνουμε 5, να κερδίζουμε 1 και να χάνουμε 3 αλλά προφανώς τα μαθηματικά είναι περίπλοκα για κάποιους.

Ειλικρινά προσπαθώ να θυμηθώ σε ποια φάση είχε υποσχεθεί ο Σαμαράς ότι μέχρι τέλος του καλοκαιριού θα έχουμε βγει από το μνημόνιο, θα καίμε το δικό μας πετρέλαιο, θα βρέχει χρυσά φλουριά και θα πάρουμε πίσω και την Αγιασοφιά. Εγώ το μόνο που θυμάμαι είναι να μας υπόσχεται πως θα ματώσουμε. Αλλά θα ματώσουμε για να έχουμε μία ευκαιρία, ναι, μία όλη κι όλη, να βγούμε από αυτό το βούρκο. Νομίζετε ότι υπήρχε τρόπος να κλείσει η πληγή με κάποιο γιατροσόφι; Με κάποια μαγική ψαλμωδία; Όλες οι εναλλακτικές το ίδιο μας λέγανε: να συνεχίσουμε να ματώνουμε, να αφήσουμε τα κοκαλάκια μας μέσα σε αυτόν το βούρκο, αλλά πρώτα θα το έχουμε παίξει μάγκες στους ξένους. Ρεαλιστικότατη πρόταση, ειλικρινά χαίρομαι να είμαι μέλος τους ανθρώπινου είδους όταν ακούω τέτοιες μπούρδες.

Α, ναι, ξέχασα, ότι έγραψα πιο πάνω είναι αγιογραφία του Σαμαρά, καθότι σε αυτήν τη χώρα είμαστε συνηθισμένοι σε πιο νηφάλιες και ρεαλιστικές κριτικές απέναντι στους πολιτικούς. Για αυτό βγάλαμε τον ΓΑΠ πρωθυπουργό. Μην τολμήσει κανείς να πει καμιά καλή κουβέντα για το Σαμαρά, πιπέρι, σε αυτή τη χώρα δικαιούνται δια να ομιλούν μόνο όσοι πιστεύουν ότι θα τους σώσει ο Αλέξης, ο Πάνος ή τα βαφτιστήρια του Χίτλερ.

Ζητείται η κεφαλή των ΔΥ επί πινάκι, όλοι οι μικρομεσαίοι είναι φοροφυγάδες, η Χρυσή Αυγή θα πάρει 25% και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει καμία σχέση με τις ελίτ. Θέλω να πιστεύω ότι μερικοί απλά εξασκούνται για πιθανές μελλοντικές εκλογές στο προσφιλές επάγγελμα του τρόλλινγκ, αλλιώς ο Αϊνστάιν πρέπει να πάρει μετά θάνατον Νόμπελ για τη γνωστή του ρήση περί απείρου.

Ώρες ώρες μου έρχεται να πάρω μια ποπκορνιέρα, αλλά μετά θυμάμαι ότι με το ζόρι βγαίνω με το νοίκι μου γιατί μαζί τα φάγαμε, απλά εγώ είχα πάει τουαλέτα και όταν βγήκα μου είχανε αφήσει το λογαριασμό.

TopGunZ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 11/08/2012 15:36:17

    Έγραψες Top! Μαζί σου σε όσα είπες!

  2. ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΑΛΛΙΝΙΚΙΔΗΣ avatar
    ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΑΛΛΙΝΙΚΙΔΗΣ 11/08/2012 15:41:19

    ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ...ΠΕΘΑΝΑ ΜΙΛΑΜΕ...ΩΡΑΙΟΣ...

  3. anastosd avatar
    anastosd 11/08/2012 15:41:39

    ΟΤΑΝ Ο ΗΓΕΤΗΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΟΡΑΜΑ.................................ΟΙ ΚΟΝΤΟΦΘΑΛΜΟΙ ΚΟΙΤΟΥΝ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ........................

  4. STEVE avatar
    STEVE 11/08/2012 15:46:19

    Είσαι άψογος αλλά έχω μια μικρή διαφωνία.Σε όλο αυτό το ξεχαρβάλωμα φταίνε μόνο οι επίορκοι υπάλληλοι, οι επιχειρηματίες κ.λ.π.;Πολιτικές ηγεσίες δεν υπήρχαν που ουσιαστικά είχαν και την ευθύνη για την όλη λειτουργία;Οι πολιτικοί που είναι ουσιαστικά υπεύθυνοι για αυτά τα χάλια κάνουν τώρα ανέμελοι τις διακοπές τους και τα μπάνια τους;Σε αυτούς δεν θα αποδωθούν ευθύνες;Το λέω γιατί μετά την αθερίνα και την εύκολη ψαριά πρέπει η δουλειά να συνεχιστεί και με πιο δύσκολα ψάρια.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ STEVE 11/08/2012 18:08:04

      Δε διαφωνώ μαζί σας. Αλλά το άρθρο έχει να κάνει περισσότερο με την misplaced κριτική απέναντι στο Σαμαρά, πολλές φορές εξόφθαλμα κακόβουλη. Δεν είμαι από τους ανθρώπους που "λογοκρίνουν" την κριτική, όσο σκληρή κι αν είναι. Απλά, καταλαβαίνεις πότε κάποιος είναι πικραμένος, απογοητευμένος ή απλά ειλικρινής σε ότι αφορά τη διαφορετικότητα της σκέψης του, και πάνω από όλα αξιοπρεπής, και πότε κάποιος είναι απλά αυτό που λέμε στο διαδίκτυο "τρολλ".

  5. Ερωτοφωτόσχιστος avatar
    Ερωτοφωτόσχιστος 11/08/2012 16:28:21

    Σωστά όσα αναφέρεις, με εξαίρεση την ΑΤΕ! Αυτό ήταν οδυνηρό σφάλμα και έχει πολύ έντονο παρασκήνιο που δεν έχει βγει στη φόρα!

  6. Γιαβρούμ avatar
    Γιαβρούμ 11/08/2012 17:11:58

    Αυτό Τop στη φωτογραφία είναι το φωτόσπαθο που έγραψες σε κάποιο σχόλιο προχθές; Αν να αλίμονό μας!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Γιαβρούμ 11/08/2012 20:37:10

      Εκείνο αναφέρονταν στον Δαναό, οπότε φαντάσου αυτό σε μέγεθος σουγιαδάκι...

  7. Nietzsche avatar
    Nietzsche 11/08/2012 17:30:50

    @Ξεφορτωθήκαμε έναν από τους βραχνάδες ονόματι ΑΤΕ

    "Πάρ'το αλλιώς"!

    Λίγες ημέρες πριν τις εκλογές, Σαμαράς:

    “Η Αγροτική Τράπεζα είναι ένας δημόσιος τραπεζικός πυλώνας που δεν πρέπει να κλείσει. Γιατί μέσα της έχει εγγυήσεις αγροτικής γης, που βρίσκονται υπό τον έλεγχό της και δεν πρέπει να μείνει χωρίς χρηματοδότηση. Τα προβλήματα της Αγροτικής Τράπεζας κινδυνεύουν να οδηγήσουν τους αγρότες σε αφανισμό. Ούτε φυτοφάρμακα ούτε λιπάσματα δεν μπορούν πλέον να αγοράσουν.

    Υπάρχουν περίπου 7 δισ. ευρώ που υπολογίζουμε ότι θα περισσέψουν από την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών και θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για την Αγροτική».

    Σκάι.γρ: "Μ. Χαρακόπουλος: Η Αγροτική θα παραμείνει στον δημόσιο πυλώνα"
    16/07/2012

    ...κυβερνητική πρόθεση είναι να παραμείνει η ΑΤΕ στον ΔΗΜΟΣΙΟ πυλώνα.

    Ειδικότερα, ο κ. Χαρακόπουλος ανέφερε ότι .. πρόθεση –που ταυτίζεται με τη βούληση και του αγροτικού κόσμου- είναι να ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ η Αγροτική Τράπεζα στον ΔΗΜΟΣΙΟ πυλώνα.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Nietzsche 11/08/2012 17:47:54

      "…κυβερνητική ΠΡΟΘΕΣΗ είναι να παραμείνει η ΑΤΕ στον ΔΗΜΟΣΙΟ πυλώνα."
      Αν όμως τα ΠΑΣΟΚεμον τη φτάσαν σε τέτοιο σημείο που δε σώζεται, γιατί να διακινδυνεύσουν τα υποθηκευμένα χωράφια των αγροτών? Μήπως κάποιοι είδαν ότι ετοιμαζόταν κάτι να σκάσει με την ΑΤΕ και προτίμησαν να εξασφαλίσουν τη γη των μη εξυπηρετούμενων δανείων?

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ TopGunZ 11/08/2012 18:13:53

        Αυτό είναι το θέμα. Η γη που ήταν υποθηκευμένη και πάποιοι την ορέγονταν. Αν λοιπόν γλύτωσε αυτή τουλάχιστον δεν είναι εθνική τραγωδία η περίπτωση της ΑΤΕ.

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ Γεώργιος Τ. 11/08/2012 20:38:09

          Όσα δάνεια δεν εξυπηρετούνταν, άρα εάν είχαν γη υποθηκευμένη κινδύνευε, έμειναν στο κομμάτι που κράτησε το κράτος.

      • Nietzsche avatar
        Nietzsche @ TopGunZ 11/08/2012 20:54:46

        "Ό,τι δεν φθάνει ο ...TopGunZ,
        τα κάνει κρεμαστάρια"!!!

        Δεν νομίζεις ότι, πια, δεν έχουμε ανάγκη στη παράταξη από γλαφυρούς χειροκροτητές που εθελοτυφλούν, αλλά συνοδοιπόρους ΚΡΙΤΙΚΗΣ σκέψης;

        Αλλά το λες και μόνος σου, δείχνοντας, τουλάχιστον, αυτογνωσία: "ό,τι έγραψα πιο πάνω είναι αγιογραφία του Σαμαρά".

        Γι' αυτό υπάρχει κανένα ευφυές σχόλιο;

        "Υπάρχουν περίπου 7 δισ. ευρώ που υπολογίζουμε ότι θα περισσέψουν από την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών και θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για την Αγροτική»"

        Δεν περίσσεψαν, ή δεν μπόρεσαν; Ή δεν μας νοιάζει εμάς;

        &&&&
        Γι' αυτό;

        "Η Πειραιώς αγόρασε την ΑΤΕ με 95 μόλις εκατ. ευρώ, την στιγμή που μόνο τα ακίνητα της ΑΤΕ Ασφαλιστικής έχουν αξία 149 εκατ.ευρώ !!!!"

        ΥΓ. Ελπίζω να είσαι κάτω των 25, ώστε να σου προσμετρηθεί ελαφρυντικό ενθουσιασμού!

        Όπως κατάλαβες, τους έχοντες διπλάσια+ ηλικία δεν τους πείθεις. (Καταραμένη πείρα!!!)

  8. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 11/08/2012 17:39:21

    Μπράβο Top, σωστός και γλαφυρός !!!

  9. Decodex avatar
    Decodex 11/08/2012 17:51:53

    Γιατι δεν κρατικοποιηθηκε η ΑΤΕ; Α ρε Λουα Λουα την εχασες... Την ευκαιρια. Την πηραν αλλα παληκαρια που κανατε μπιζνες μαζι...
    Συμβιβαστηκε ο Αντωνης...με την υπαρχουσα σκιωδη κυβερνηση που κατατρωει τον τοπο.

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ Decodex 11/08/2012 19:02:32

      '' Συμβιβαστηκε ο Αντωνης…με την υπαρχουσα σκιωδη κυβερνηση που κατατρωει τον τόπο '' .....
      Αυτή είναι απλά μία ...φωτογραφία στιγμής!!!! Η παράσταση μόλις ξεκίνησε και το σενάριο γράφεται εν εξελίξει. Γιατί να αφαιρέσουμε εξ΄αρχής τη γοητεία και την πιθανότητα της ολικής ανατροπής;;; Πολύ καταθλιπτική η ...βιαστική σας διαπίστωση για να μην της αντιταχθούμε....

    • Κάτων avatar
      Κάτων @ Decodex 11/08/2012 19:31:31

      Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό τεράστιε. Προς το παρόν απολαμβάνουμε κάτι εγκάθετους του συνασπισμού διαπλοκής - βολεμένων - ΠΑΣΟΚ να απελπίζονται που ο Σαμαράς είναι στο Μαξίμου κι αυτοί να μην μπορούν να κάνουν τίποτα. Να κρατικοποιήσει την ΑΓΡΟΤΙΚΗ ε; Να φορτωθεί ακόμα ένα σαπάκι - γιατί σαπάκι γίνεται οτι περνάει στο κράτος και την δημοσιουπαλληλική ...πρωτοβουλία

      • Nietzsche avatar
        Nietzsche @ Κάτων 12/08/2012 03:07:36

        Υπονοείς, αγαπητέ, ότι το κράτος θα συνεχίσει να είναι σάπιο και μετά την προσπάθεια Σαμαρά;

        Αν είναι να έχουμε σάπιο κράτος, ΟΚ. σωστά, δεν του δίνουμε και την Αγροτική. Αλλά, όμως, έτσι, υπονοείς ότι ο Σαμαράς είναι σάπιος και θα κάνει σάπια πράγματα!

        Αν, όμως, όπως περιμένουμε μερικοί, -και εσύ ανάμεσά τους, ελπίζω-, να ασκήσει σωστή πολιτική και, ΑΡΑ, φτιάξει σωστό και φερέγγυο κράτος, τότε, ΓΙΑΤΙ να μην έχουμε και την Αγροτική;

        Για πες...

        • Nietzsche avatar
          Nietzsche @ Nietzsche 12/08/2012 03:15:00

          Και απ' ό,τι είδα, μόλις, στου κ. Ροδινού, εσύ υπολογίζεις ότι ο Σμαράς θα είναι για πολύυυυυυ καιρό στο Μαξίμου, οπότε αυξάνονται στο έπακρο οι πιθανότητες για δημιουργία ΦΕΡΕΓΓΥΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ:

          Κάτων είπε:
          09/08/2012 στις 9:35 pm
          ... Θα βαρεθεί να …κυβερνά. Εδώ θα είμαστε όλοι και θα το δούμε. ¨Ηταν να μην μπει στο Μαξίμου….

  10. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 11/08/2012 17:54:24

    Το άρθρο σας μου άρεσε και μου έφερε στο νου τα παρακάτω :

    '' Πρέπει να το καταλάβουμε ότι ο ποιητής π ο ι ε ί. Εάν θέλει να βγάζει από μαύρο, μαύρο – λογαριασμός δικός του. Αναλαμβάνει το βάρος της ευθύνης που αναλογεί στην ψυχή του. Εμένα, όπως σας είπα και στην αρχή, μου αναλογεί το λ ε υ κ ό. Και σας εξομολογούμαι πως η κατεργασία του λευκού μέρους της ψυχής είναι πιο σκληρή κι από του μαρμάρου. Αλλά πώς να κάνω αλλιώς; Σε τι θα ωφελούσε να γίνω ένας απλός αναμεταδότης της ασχήμιας, με το δικαιολογητικό ότι υπάρχει στην πραγματικότητα; Είναι κάτι που το ξέρουμε και δεν υπάρχει λόγος να το επαναλαμβάνουμε. Τουλάχιστον εγώ αποβλέπω στην μεταμόρφωση.
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ, «Η ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΚΑΙ Η ΓΕΩΜΕΤΡΗΣΗ»

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ BLACKQUEEN 11/08/2012 20:27:22

      Ακριβώς αυτό δεν μπορώ. Την εμμονή με το μαύρο, την ψύχωση με το γκρι, την άρνηση ορισμένων να ψάξουν το λευκό...

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ TopGunZ 11/08/2012 20:35:44

        Για σένα Τοπ:www.youtube.com/watch?v=uU-mHbLPaOk

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ Δαναός 11/08/2012 20:39:47

          Αξιολογότατη η Μποφίλιου, ευχαριστώ Δάσκαλε.

  11. Εύα avatar
    Εύα 11/08/2012 18:56:03

    Ωραίο Top!!
    ΥΓ: Ευτυχώς εμείς είμαστε φαν του Anakin skywalker!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Εύα 11/08/2012 20:49:20

      Εγώ πάλι του Han Solo αγαπητή μου Εύα...

  12. victoria (true) avatar
    victoria (true) 11/08/2012 19:52:55

    Γεια σου top!!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ victoria (true) 11/08/2012 20:49:44

      Καιρό είχαμε να σας δούμε ή μου φάνηκε?

  13. Ιωαννης Τ avatar
    Ιωαννης Τ 11/08/2012 20:28:40

    ...Ο Σαμαράς φταίει και για τον Πόλεμο των Άστρων...
    Οχι βεβαια. Απλα ο Σαμαρας φταιει που στηριξε ΓΑΠ νοε. του 2012 και τωρα που ειναι προθυπουργος μαζι με βενιζελο και κουβελη. Καλυτερα να εκανε τριτες εκλογες (πιο chic) παρα αυτο το πραγμα.
    ΑΠΟΡΙΑ.
    Τι λες ακριβως με την Τροικα?
    ΑΠΟΡΙΑ 2. ΛΕΣ... Εγώ το μόνο που θυμάμαι είναι να μας υπόσχεται πως θα ματώσουμε. Αλλά θα ματώσουμε για να έχουμε μία ευκαιρία, ναι, μία όλη κι όλη, να βγούμε από αυτό το βούρκο... εγω παλι αλλα θυμαμαι να ελεγε. Κατι για 18 σημεια ολα κοστολογημενα για ισοδυναμα κωδικο προς κωδικο παλι κοστολογημενα. Οσο για την μια ευκαιρια με Σαμαρα no comments.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Ιωαννης Τ 11/08/2012 20:47:39

      Μέσα στα 18 σημεία δε θυμάμαι κάτι για μαγικούς διακόπτες και ουρί του παραδείσου... Είναι ίσως και θέμα οπτικής. Εγώ σε ότι έλεγε ο Σαμαράς έβλεπα μόνο στόχους, γιατί όποιος είχε επίγνωση της κατάστασης καταλάβαινε πως οι στόχοι ήταν το ζητούμενο, οι δρόμοι ήταν δεδομένοι. Ο "Γολγοθάς" ήταν προγεγραμμένος, την επιλογή ανάμεσα στην ανάσταση ή στον γκρεμό έπρεπε να κάνουμε... Και για να μην με κατηγορήσετε για αποφευκτικό ελιγμό μέσω λυρισμού, ήδη το ισοδύναμο των αγροτών ενεργοποιήθηκε. Για το δε Νοέμβριο του 2011, έχω βαρεθεί να τα εξηγώ, θα κάνω μια επετειακή αναφορά πάλι το φετινό Νοέμβριο για επανάληψη, να μου το θυμίσετε...

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ Ιωαννης Τ 11/08/2012 21:53:13

      Nοε του 2011 ήτανε αγαπητέ (η ...αλησμόνητη εκείνη εποχή), αλλά αποτελεί πια παρελθόν και ΔΕΝ αλλάζει, όσο και να μας ενοχλεί. Τρίτες εκλογές τώρα αν ενθυμούμαι καλώς, ούτε με σφαίρες δεν σήκωνε η κατάσταση. Αυτό όμως που είναι σήμερα εμφανές και απόλυτα σεβαστό, ότι και αν ελέχθη ή δεν ελέχθη προεκλογικά, είναι οτι παρατηρούμε επί τέλους έναν Έλληνα Πρωθυπουργό πανταχού παρόντα, εργατικό, σοβαρό, με διάθεση προσφοράς και αυτοθυσίας που δεν διστάζει να παρέμβει προσωπικά και να αναλάβει ευθύνες. Αν αποφασίσει όταν κρίνει πως είναι αναπόφευκτο (πια) να συγκρουσθεί και με τους τοκογλύφους, θα συμπληρωθεί η θετική του εικόνα. Η παρελθοντολογία και η λεπτομερής αναφορά όμως των λεχθέντων του κ. Α.Σ με πρόθεση να αντιπαρατεθούν μετά των πρακτέων ώστε να ...φωταγωγηθεί η ...ασυνέπεια, είναι πολύ βαρετή προσπάθεια και αποτελεί τη συνήθη επιλογή όσων επιμένουν να κοιτάζουν τα γεγονότα με αρνητισμό και καταστροφολογική διάθεση. Αυτή η πρακτική εκτός από αδιέξοδη είναι τόσο, μα τόσο κουραστική πλέον !! Ας δώσουμε μια ευκαιρία στην έκπληξη και στην ανατροπή του αναμενόμενου. Έτσι κι αλλιώς τα γεγονότα τρέχουν με ταχύτητα αστραπιαία και δεν προλαβαίνουμε ούτε καν να ....βαρεθούμε. Η αλήθεια θα λάμψει σύντομα και όποιος δεν κλείσει ερμητικά τα μάτια, θέλει δε θέλει, θα τη δει.

  14. Ιωαννης Τ avatar
    Ιωαννης Τ 11/08/2012 21:18:03

    δεν σε κατηγορω. Απλα διαφωνω . Η καλυτερα δεν πιστευω πια κανενα.

  15. alex23 avatar
    alex23 12/08/2012 01:27:20

    εξυπνος τιτλος, σωστο το αρθρο

    η μεμψημηρία ειναι στο dna του ελληνα και ανεκαθεν το εκμεταλευονταν και οι υπαλληλοι και τα τρολ των μμε και του ιντερνετ, για να επιταχυνουν την διαδικασια του πολιτικου 'ωριμου φρουτου' δημιουργωντας αποσυσπειρωση και αδυναμια στην ασκηση πολιτικης στο κυβερνων κομμα

    και φυσικα μετα σαν 'καλοι' καθοδηγητες, δειχνουν στα μπερδεμενα 'αρνια' ποια ειναι τα 'σωστα' μαντρια που θα φιλοξενησουν τις πολιτικες ανησυχιες τους

    ο κ.Σαμαρας για το καλο της ελλαδας ειτε τον υποστηριζουμε ειτε οχι, θα πρεπει να πετυχει καποια πραγματα και αυτο θα πρεπει να γινει πριν περασει το κρισιμο διαστημα που θα μπορει να επιβαλει ορους στο εγχωριο πολιτικο σκηνικο χωρις να εχει, μη αναστρεψιμο πολιτικο κοστος.. γιατι δυστυχως η επομενη λυση, αυτην την στιγμη, ισοδυναμει με αλμα στο κενο..

  16. Stratis avatar