#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/07/2008 16:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκάλυψε κάτι η Μέρκελ στον Καραμανλή;

Γράφαμε στις 28 Ιουνίου (βλέπε εδώ) και το επαναλαμβάνουμε και σήμερα: Μέχρι τη Γερμανία έχει φθάσει η χάρη υπουργού, το όνομά του οποίου από όποιο υπουργείο πέρασε, έχει συνδεθεί και με κάποιο σκάνδαλο. Η περίπτωσή του μάλιστα φέρεται να έχει απασχολήσει ακόμη και την Καγκελάριο Άγγελα Μέρκελ. Σύμφωνα με πληροφορίες από έγκυρες πηγές, σύμβουλος της κας Μέρκελ έχει γίνει δέκτης καταγγελιών, ότι ο περί ου ο λόγος υπουργός οσάκις είχε συνάντηση με γερμανούς ομολόγους του και η συζήτηση αφορούσε σε θέματα προμηθειών του ελληνικού δημοσίου, έθετε ευθέως θέμα προσωπικού αντισταθμιστικού οφέλους. Ο σύμβουλος ενημέρωσε την Καγκελάριο και σύμφωνα με την ίδια πηγή, η κυρία Μέρκελ θεώρησε σκόπιμο να ενημερώσει τον Έλληνα πρωθυπουργό προκειμένου να τον προστατεύσει. Αληθεύει, ή είναι κι αυτό φήμη;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. μπάμιας avatar
    μπάμιας 03/07/2008 16:42:38

    ενοχλείστε πουλάκια μου;

  2. thanos avatar
    thanos 03/07/2008 16:56:05

    μπάμιας
    July 3rd, 2008 at 4:42 pm

    Μα σου το ειπα καπου εδω γυρα βοσκανε..-))

  3. thanos avatar
    thanos 03/07/2008 17:06:09

    Anonymous
    July 3rd, 2008 at 4:32 pm

    Μια και εισαι σε διατεταγμενη υπηρεσια και δεν απανταs στο topic, τρεξε στο WC το αφεντικο σου δεν εχει toilet paper.

  4. fakrota, pare yliko avatar
    fakrota, pare yliko 03/07/2008 17:12:49

    gia to paramy8i sou

    apo thn ka8hmerinh

    Πανικός στη Βουλγαρία από ισχυρές εκρήξεις πυρομαχικών
    Σε αποθήκη αξιοποίησης αχρησιμοποίητων παλαιών πυρομαχικών.

  5. asade avatar
    asade 03/07/2008 17:59:09

    Το Πασοκ κέρδισε εκλογές με αυτά τα χρήματα η δεύτερη τετραετία Σιμήτη ήταν τετραετία ΜΙΖΕΝΣ και θυμάστε πολύ καλά πόσα αεροπλάνα ήρθαν με γεωργιανούς απο την Κύπρο για να ψηφίσουν . Όλα πληρώθηκαν απο τα μαυρα ταμεία της ΖΗΜΕΝΣ. Άρα και όλοι οι βουλευτές του τότε ΠΑΣΟΚ ήξεραν. Στην μικρή μου κοινωνία μια πόλη με 2000 κατοικους ψήφισαν τακα τάκα εκείνη την εποχή 500 επιπλέον γνήσιοι έλληνες απο τον Καύκασο. Στην στενή όλα τα λαμόγια αλλά ιδιαίτερα αυτοί που κάνουν τους ανίδεους πχ ο γιωργάκης.

  6. Lara avatar
    Lara 03/07/2008 18:22:49

    Η αντιδημοκρατικη τακτικη των Ελληνοποιησεων με στοχο την εξαγορα ψηφων ειδε το φως της δημοσιοτητας αμεσως μετα απο την αποδοση χαριτος για επιστροφη στους Ελληνες, τους πολιτικους προσφυγες των πρωην ανατολικοευρωπαικων κρατων, συμφωνα με μαρτυριες
    Ελληνοουγκρων, Ελληνορουμανων, Ελληνορωσων κλπ πρωτης, δευτερης και τριτης γενιας, που ειχα προσωπικα τα τελευταια χρονια.
    Στη συνεχεια το επικερδες αυτο πολιτικο παιχνιδι επεκταθηκε στις παραΚαυκασιες χωρες, τις δεινοπαθουντες απο τη δινη των εμφυλιων σπαραγμων
    με αποτελεσμα τη μετακινηση ενος υψηλου μη ακριβους πληθυσμιακου αριθμου στην Ελλαδα,
    τη στερημενη ενος κοινωνικου κρατους,
    που ξαφνικα βλεπουμε να μεταβαλεται σε θεατρο συγκρουσης δυο πολιτισμων με τις γνωστες συνεπειες οπως εγκληματικοτητα, ανεργια, μιζερια, εμποριο ναρκωτικων με αυξηση ναρκωμανων κλπ
    λαρα

  7. Lara avatar
    Lara 03/07/2008 18:29:12

    Απαντητικο η συμπληρωματικο ειναι το μνμ μου στο παραπανω νουμερο 7 του Asade, που αναφερεται στους Καυκασιους Ελληνες.
    Λara

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/07/2008 18:33:15

    Καλά παιδιά, εγώ που είμαι άσχετος, και ούτε με δημοσιογραφικά, ούτε με πολιτικά έχω σχέση βλέπω ότι είστε σε διατεταγμένη υπηρεσία...

    Δεν καταλαβάινετε ότι από εκεί που ήμουν ένας περαστικός έχω γίνει πολέμιος; Στην ουσία, όσο πιο πολύ «διαμαρτύρεστε» και παρεμβάλεστε, τόσο με πείθετε ότι ο factorx είναι στο σωστό δρόμο. Όσο πιο πολύ «επιτίθεστε» τόσο πιό πολλοί θα μαζευόμαστε και θα τον διαβάζουμε σαν ευαγγέλιο.

    Θα το μάθει όλο το σύστημα ότι οι «τρομοκράτες» απειλούν, και όλο το πανελλήνιο θα πεισθεί για την ξεφτίλα που προστατεύετε και την λέρα που εκπροσωπείτε.

    Φτιάχνετε οπαδούς του factorX, και από αυτήν την άποψη, είστε χρήσιμοι.

  9. Lara avatar
    Lara 03/07/2008 18:46:58

    mi dispiace,
    ma io non capisco niente,
    perche qui penso che ci sono tutti pazzi.
    Cerco un messaggio di Factorx,
    ma quello non esiste piu.
    E disparito!!!!!!!!!!
    lara

  10. Καλυψώ avatar
    Καλυψώ 03/07/2008 18:48:24

    Ο Κοτζαμάνης με το τρίκυκλο!

  11. Τακτικός Αναγνώστης avatar
    Τακτικός Αναγνώστης 03/07/2008 18:51:50

    Σιγά, ηρεμία.. Γιατί τσακωνόμαστε; Όποιος πήρε τα λιγότερα είναι ο πιο ηθικός; Ενδιαφέρον και αξιοσημείωτο κριτήριο ...

  12. Factorx avatar
    Factorx 03/07/2008 18:55:54

    lara, Io l' ho fatto disaprire

  13. Nick avatar
    Nick 03/07/2008 18:58:34

    Lara, la scena politica di Grecia e' gia' morta! Anche i tedeschi sanno chi e' stato corotto.

  14. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 03/07/2008 19:05:23

    La Verita su i tangenti puo venire solo dall estero!

  15. jay.z avatar
    jay.z 03/07/2008 19:05:51

    Tanti anni fa, mentre saltellavo nel bosco incontrai un personaggio simpaticissimo. Si chiamava FactorX il mago!

  16. Factorx avatar
    Factorx 03/07/2008 19:08:08

    Crazie tanto, non exaggeriamo (l' ho scritto bene, Lara?)

  17. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/07/2008 19:14:40

    свобода или смерть

    η πρώτη λέξη σημαίνει «ελευθερία»

  18. jay.z avatar
    jay.z 03/07/2008 19:19:04

    Сколько он пролил крови солдатской
    В землю чужую! Что ж, горевал?

  19. Lara avatar
    Lara 03/07/2008 19:27:27

    Mit so viel Hündeli bin i so froh, wenn alli hinter mir rennen.
    Morn bringe ich euch e paar Knochen.
    Lara

  20. jay.z avatar
    jay.z 03/07/2008 19:32:47

    Nönö, war nicht so schlimm, jetzt sehen die Spitzen auf alle Fälle viel gesünder aus ...... Bin ja froh das dein Lagerfeuer immer noch lodernd brennt

  21. Lara avatar
    Lara 03/07/2008 19:53:25

    Factox
    L`hai scritto bellissima e corretamente!

  22. jay.z avatar
    jay.z 03/07/2008 19:58:29

    "bellissima" o "benissimo"?

  23. Lara avatar
    Lara 03/07/2008 20:00:04

    bellissima= oraia

  24. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 03/07/2008 20:42:19

    Ο Λιάπης έδωσε τα στοιχεία αλλά απορώ πως τα είχε κρατήσει για τόσο μεγάλο διάστημα. Τα αποκόμματα εισιτηρίων τα πετάω αμέσως και τους λογαριασμούς των καρτών μετά από μερικούς μήνες.

    Πάντως τα πολλά λεφτά τα έφαγε άλλος και κυνηγάνε το Λιάπη επειδή είναι φίλος με το Χριστοφοράκο από το σχολείο. Πλάκα έχει η φάση. Αλλού πρέπει να ψάξουν μέσα στη ΝΔ γιατί το ΠΑΣΟΚ είναι άλλο καπέλο κι άλλα στοιχεία να δώσουν αν θέλουν να είναι πειστικοί.

  25. Lara avatar
    Lara 03/07/2008 20:55:00

    Einai oloi pagidevmenoi. Giati oi Germanoi exagelloun, oti an oi Ellhnes aposiophsoun,
    autoi skopevoun sofort ola na tha bgaloun sta fora.
    Opote mhn skate
    lara¨

  26. fussballfan avatar
    fussballfan 03/07/2008 21:01:08

    Wissen Sie bitte was heisst "Schweinsteiger"?
    Αναβάτης Γουρουνιών παρακαλώ, με το συμπάθειο.
    Το παιδί είναι εξαίρετο, μαχητικός, τεχνίτης και ψυχούλα.
    Αλλά είναι η μεγάλη εταιρία αυτή που "ανέβηκε" σε πολλούς εξέχοντες συμπολίτες μας (και όχι μόνον).
    Και τους άρεσε.
    Rodeo, mit Scweine...

  27. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 03/07/2008 21:16:07

    Schweinsteiger ειναι ο οιοσδηποτε βρισκεται στα θεωρεια της βουλης των Ελληνων!

  28. Vass avatar
    Vass 03/07/2008 21:39:17

    Φάκτορα, Λάρα, Jay και αρχαιοπτέρυξ,
    Νομίζω ότι πρέπει να συνεχίσετε σε αρβανίτικα.

  29. thanos avatar
    thanos 03/07/2008 23:03:49

    asade
    July 3rd, 2008 at 5:59 pm

    Μα καλα ρε φιλε στη μικρη σου κοινωνια των 2000 κατοικων, φερανε 500 γνησιους ελληνες απο τον Καυκασο(μπορει και μερικοι να ησαν μπασταρδοι)δεν το χερεις αυτο, και δεν τους πηρατε χαμπαρι? Παντως ψηφισαν ανθρωποι ομως,οχι δενδρα ουτε πεθαμενοι...μηπως χερεις ποιοι ειναι οι πρωτοι διδαξαντες για ολα αυτα?

  30. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 03/07/2008 23:08:46

    Αν παμε στους πρωτους διδαξαντες θα παρουμε στο κατοπι τον Αδαμ και την Ευα,Αμαν!
    Επιτελους οι ιστορικες αναδρομες που κατεστρεψαν τον τοπο να σταματησουν...

  31. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/07/2008 23:13:23

    @vass

    καλησπέρα

    σε ευγενείς ποίητριες μόνο σε ρομάνς γλώσσαι...
    αφού ασχολείται ο host, ο μαϊντανός επιστέφει στην βάση...

  32. Vass avatar
    Vass 04/07/2008 01:07:29

    Καλησπέρα Αρχαίε,
    Για την Λάρα ήταν δεδομένο, αλλά δεν πίστευα ότι ο Φάκτορ θα ήταν ατσίδας και στα λατινικά.

  33. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 04/07/2008 03:53:30

    @Vass: φίλε, για κοίτα εδώ:


    Antinews.gr users come from these countries:

    Greece 73.6%

    ITALY 23.1%

    Germany 2.6%

    Other countries 0.6%

  34. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 04/07/2008 10:43:32

    Παιδιά να σας αφήσουμε να τα πείτε με την ησυχία σας;Ετσι και αλλοιώς υπάρχει μια ωραία ατμόσφαιρα μεταξύ σας. Μην σας την χαλάμε. Σαν να γνωριζόσαστε απο παλιά.

  35. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 04/07/2008 10:46:24

    Απευθύνομαι στην παρέα που δεν την αφορούμε και αποφάσισε να κάνει τσατ σε διπλανό παράθυρο σε γλώσσες δικές της, κοινές

  36. Factorx avatar