13/09/2010 20:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκάλεσε "γραφείο Τύπου" δημοσιογράφο του Mega

Χαμός. Ο Καψής αναψοκοκκίνισε, έτοιμος για εγκεφαλικό. Ο Γενικός Γραμματέας της Ομοσπονδίας Βενζινοπωλών, Άγγελος Τούντας, του μίλησε στον ίδιο ακριβώς τόνο που μίλαγε κι αυτός.
ΤΟΥΝΤAΣ. -Θα μ' αφήσεις να μιλήσω;
ΚΑΨHΣ. -Να ρωτήσω.
ΤΟΥΝΤAΣ. -Δε θέλεις να μιλήσω.
ΚΑΨΗΣ. -Να μην κάνω ερώτηση;
ΤΟΥΝΤΑΣ. -Δε κάνεις ερωτήσεις, κάνεις...σχόλια. Γραφείο Τύπου είσαι.

ΤΡΕΜΗ. -Δε αφήνετε να σας ρωτήσουμε.

ΤΟΥΝΤΑΣ. -Κάντε μου τη χάρη.

ΤΡ. -Εσείς κάντε μου τη χάρη.

Άρχισαν να πετούν παπούτσια και οι βενζινοπώλες...

http://nonews-news.blogspot.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. julia avatar
    julia 13/09/2010 20:56:28

    μονο ετσι πρεπει να τους μιλάνε γιατι δεν καταλαβαίνουν αλλιώς

  2. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 13/09/2010 20:57:37

    Άνοιξε ο Κλιγκόπουλος σχολή;
    Που είσαι ρε τεράστιε Κλιγκόπουλε;
    Εφεδρεία σε κρατάνε;

  3. loretta avatar
    loretta 13/09/2010 20:58:35

    κοιτα βρε παιδι μου να δεις πως συμπεριφερονται τα δημοκρατικα γραφεια τυπου και οι δημοκρατες δημοσιογραφοι τους....

    σχολη δημοσιογραφιας πασοκ...!!!

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/09/2010 21:01:14

    Γιατί δεν είναι γραφείο τύπου ιεράς εξέτασης;
    Πολύ καλά τους έκανε.

  5. aggelos avatar
    aggelos 13/09/2010 21:01:15

    Επιτέλους δικαίωση για τον Μανωλάκη που τόσο καιρό πρασπαθεί να πάρει τα ηνία από την εκ Μπουρναζίου κυβερνητική εκπρόσωπο. Το έργο του αναγνωρίστηκε. Ούτε διακοπές δεν πήγε το παιδί. Μακαριοι όσοι έχουν περάσει την Κακκαβιά της ανοησίας και ο συγκεκριμένος το έχει πράξει εδώ και χρόνια.

  6. Greco avatar
    Greco 13/09/2010 21:02:51

    η πρωτη εκδηλωση-πορεια κατα των κατακτητων,στην κατεχομενη ελλαδα, εγινε οκτωβριο για το ΟΧΙ στην Ιταλια και τη νικη μας και ειχε το συνθημα "εαμ-τσαρουχι"

    οι γερμανοι δεν πειραξαν την πορεια και γελουσαν με τους ιταλους που τους ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι

    πλεον το συνθημα νομιζω οφειλει να ειναι "στον γαπ τσαρουχι"

  7. mpiliani avatar
    mpiliani 13/09/2010 21:36:22

    ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Μ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΩΝ ΜΜΕ?ΔΙΑΔΟΣΤΕ ΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.ΤΗΛΕΦΩΝΕΙΣΤΕ & ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΑΙΛ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ,ΠΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ!ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΦΤΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΠΡΟΔΟΤΙΚΑ ΤΡΑΓΙΚΑ ΘΕΑΤΡΙΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!

  8. Enzo avatar
    Enzo 13/09/2010 21:37:55

    ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑΤΑ!
    ΕΚΛΟΓΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2011 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΟ!

    ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ? ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΡΚΙΑ!!!!!!!
    ΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ 21 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η ΔΡΑΓΩΝΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΘΩΜΑΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑ ΞΑΝΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ? ΛΕΣ?

  9. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/09/2010 21:38:13

    Να ρωτήσω κάτι που υπέπεσε σήμερα στην αντίληψη συναδέρφου: πως ο εκλεκτός του ΓΑΠ - Κουβέλη - ΠΑΣΟΚ κύριος Καμίνης δεν έχει παραιτηθεί ακόμα; συνάδει ανεξάρτητη αρχή και κομματική υποψηφιότητα; νόμιμο είναι ηθικό; για να δούμε τη δημοσιογραφία των ΜΜΕ ....

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 13/09/2010 21:40:41

      χαχαχα πέθανα στα γέλια...
      Μόλις στο δελτίο ειδήσεων του ΣΚΑΙ μεταδόθηκε δήλωση του Πρωθυπουργού της χώρας από το Όσλο:

      αυξάνεται η επένδυση στα φωτοβολταϊκά στην χώρα γιατί εξομοιώνεται ο φόρος στο πετρέλαιο ...

      χαχαχα τι πίνει και δεν μας δίνει;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Ο Ιθαγενής 13/09/2010 23:39:11

      Από μόνη της η υποψηφιότητα Καμίνη είναι σκάνδαλο.
      Βέβαια, για όποιον ξέρει λίγο τα πραγματα, είναι κοινό μυστικό ότι όλο το πρώην ΚουΚουΕ Εσωτερικού έχει μαζευτεί στον Συνήγορο του Πολίτη.
      Δείτε και τον Δ. Τάκη, που είναι Ειδικός Γραμματέας του Ραγκούση, πρώην υπεύθυνος για θέματα Μεταναστών στον Συνήγορο του Πολίτη, κολλητός του Νίκου Αλιβιζάτου.
      Μήπως αυτά μαζί με τον λαθρονόμο δένουν μια χαρά;
      Αν εκλεγεί Δήμαρχος ο Καμίνης, ο κλαψιάρης και πονόψυχος Κακλαμάνης θα φαντάζει κόμης δράκουλας για όλους τους λαθρομετανάστες που έχουν κατακλύσει την Αθήνα.
      Ο Δήμαρχος του Ισλαμαμπάντ θα είναι ο πρώτος που θα συγχαρεί τον πρώην Πρόεδρο της δήθεν Ανεξάρτητης Αρχής. Ο δεύτερος θα ήταν ο Δήμαρχος του Μογκαντίσου, αλλά ίσως να μην υπάρχει, αφού δεν υπάρχει καν κυβέρνηση στη Σομαλία.

      • Παρτο αλλιως... avatar
        Παρτο αλλιως... @ ΒΙΣ 13/09/2010 23:44:10

        Α! έτσι εξηγήται...

        Λέω κι εγώ, πώς τους ήρθε ο Καμίνης...

        Άλλη μια στροφή στο multi-culti...

  10. Tasos avatar
    Tasos 13/09/2010 22:01:57

    Γράψ'τα όλα!

    Τον είπε "Γραφείο Τύπου του Πεταλωτή"

  11. Maya avatar
    Maya 13/09/2010 22:13:36

    Το "πιασε" το βαθυκόκκινο

    http://www.youtube.com/watch?v=B6irgcwBEiY

  12. aengus avatar
    aengus 13/09/2010 22:38:16

    Γράψ’τα όλα!
    Επίσης:

    ΚΑΨΗΣ: Να είστε ευπρεπής!
    ΤΥΝΤΑΣ: Την ευπρεπή συμπεριφορά την κερδίζει κανείς….

  13. aengus avatar
    aengus 13/09/2010 22:40:40

    Τί ωραίος τυπάς αυτός ο Τούντας….
    Το αποδόμησε το «Γραφείο Τύπου» ;)

  14. peripeton avatar
    peripeton 13/09/2010 22:45:15

    Ο αγαπητός βενζινοπώλης διέλυσε το επιτελείο του Μέγκα και το σύστημα σε 2 λεπτά.

    Είπε πως αυτοί που στηρίζουν την ελεύθερη αγορά κάθονται και παραπονιούνται για την αύξηση στις τιμές. Αγορανομική διάταξη που καθόριζε το κέρδος στο 5% υπήρχε και καταργήθηκε. Πλέον όσο θέλει μπορεί να πουλάει μέσα στα πλαίσια της "ελεύθερης (εγώ το λέω ασύδοτης) αγοράς που ευαγγελίζονται ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.

    Επίσης ρώτησε γιατί δεν τίθεται πλαφόν και στα διυλιστήρια και στις μεταφορές.

    Τέλος, ο πρόεδρος των ιδιοκτητών φορτηγών προειδοποίησε πολύ σωστά πως με την "απελευθέρωση" της αγοράς μεταφορών θα γίνει ένα μονοπώλιο 3 εταιρειών και θα πουλάνε όσο θέλουν. Ξυπνήστε!! Αυτοί οι άνθρωποι βλέπουν τι έρχεται!

    • Monocultural avatar
      Monocultural @ peripeton 13/09/2010 23:09:37

      Πόσο δίκιο έχεις! Παραπονιούνται όλοι αυτοί που λέγανε πως οι αγορές αυτορυθμίζονται και πως ο ανταγωνισμός φέρνει την επι γης ειρήνη... Προσωπικά θα ψηφίσω ΚΚΕ στον πρώτο γύρο και Κικίλια στον δεύτερο προς τιμή του Σαμαρά που έχει αντιληφθεί πως αν στα οικονομικά δεν στρίψει προς στα αριστερά δεν θα τραβήξει το μαγαζί. Ο Σαμαράς θα δικαιωθεί για την στάση του αυτή απροσδόκητα γρήγορα...

      • michal avatar
        michal @ Monocultural 13/09/2010 23:26:37

        Endexomenws kai na dialu8ei h xwra mia wra arxutera an stripsei o opoiosdhpote aristera.

      • rally monkey avatar
        rally monkey @ Monocultural 13/09/2010 23:29:40

        αριστερα ? 'καθως μπαινεις η καθως βγαινεις' απο το μαγαζι

      • 11888 avatar
        11888 @ Monocultural 13/09/2010 23:49:51

        Eσενα τι σε μελη πρασινε μιχαλη το τι θα ψηφισει ο καθενας?Ακομα δε ξερω τι θα ψηφισω αλλα ξερω σιγουρα τι ΔΕΝ θα ψηφισω...

    • aengus avatar
      aengus @ peripeton 14/09/2010 15:07:49

      Mhn fobasai Michal –h xvra dialu8hke

  15. ΣΤΑΥΡΟΣ avatar
    ΣΤΑΥΡΟΣ 13/09/2010 22:52:33

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΤΟΥΝΤΑ!!!!!!
    Ο ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ!!!!

  16. Poclen avatar
    Poclen 13/09/2010 23:30:49

    ναι και το πρωί...με τι μανία και ιερά οργή επιτέθηκαν οι καμπουράκηδες, Παπαχρήστοι κλπ του Μεγκα στον ακτινολόγο...Νυρεμβέργη και βάλε

  17. Monocultural avatar
    Monocultural 13/09/2010 23:32:25

    Από δεξιούς νεοπασόκους σαν και σένα δεν περίμενα κάτι καλύτερο...Η χώρα διαλύεται φιλαράκο από τον γραφικό Γιωργάκη προς το παρόν. Να μην σου ευχηθώ να απολυθείς ή να κλείσεις το μαγαζί σου βραδιάτικα... Άντε πάνε πες του αρχηγού σου μην ματώσει πολύ από την κάθαρση γιατί ο Μαντέλης έχει αφήσει δουλειές στην Ανατολή...Α και χαιρετίσματα στον Τσουκάτο! θυμάσαι κόμμα και κράτος Θόδωρος Τσουκάτος...

    • Monocultural avatar
      Monocultural @ Monocultural 13/09/2010 23:34:30

      Το σχόλιο αναφέρεται στον Μιχάλακα από πάνω. Αφησε βλέπω και πίθικας σχόλιο συνάδελφός του προφανώς...

    • michal avatar
      michal @ Monocultural 13/09/2010 23:37:41

      Ws palaioneodhmokraths eis ek twn ekatommuriwn pou den pathsan sta eklogika kentra stis ekloges tou 2009, oi Mantelies, oi mpaxaloi, oi tromokrates, oi Tatoulhdes kai oi summorites hr8an panta apo ton diko sou politiko xwro. EKKE, KKE, SYN, ML, LM kai oti 8es. Gia kapoious apo esas uparxei kai mia Nea Dhmokratia pou thn dekaetia tou 80 mesw ths DAP kai ths ONNED fwnaze gia eleu8erh sxolikh epilogh, eleu8erh oikonomia, diabaze oikonomiko taxudromo, Giannh Marino, Oikonomikh & Viomhxanikh Epi8ewhsh kai oxi to Mikro Kokkino Vivlio twn e8nolaikistwn kai twn pasokwn.

      • loretta avatar
        loretta @ michal 13/09/2010 23:40:35

        michal

        Σοβαρατωρα....γιατι δεν γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες...

      • Monocultural avatar
        Monocultural @ michal 13/09/2010 23:42:57

        Εκτίθεσαι! Μπρε μπας και είσαι greek liberal του open society του Σόρος; Μπας και είσαι με την Θοδωρούλα, τον Μάνο, τον Μπουτάρη; υγ Αντι να διαβάζεις ρε φίλε Παπαδιαμάντη, Ελύτη και Σολωμό καθόσουνα και διάβαζες Μαρίνο και Οικονομική επιθεώρηση πιτσιρικάς; Για αυτό κατάντησες έτσι τσουτσέκι και φερέφωνο της νέας τάξης!

      • michal avatar
        michal @ michal 13/09/2010 23:43:10

        Eimai se ksenh xwra, den exw administrative rights sto PC pou mou parexei o ergodoths mou kai den mporw na egktasthsw ellhnika fonts. Oi Greeklish converters pou enas filos edw mou edeikse den metafrazoun oso keimeno 8elw kai mou einai eksairetika kourastiko copy-paste ka8e ligo kai ligaki. An gnwrizeis Greeklish converter gia oso keimeno 8elw polu euxaristws na to xrhsimopoihsw.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ michal 13/09/2010 23:44:52

        Στην Ελλάδα ακόμα ζούμε με κομμουνιστικές ιδεοληψίες. Μην τα ψάχνεις φίλε, είναι αδύνατον να βγουν από τα κουτάκια τους. Και αν βγουν από το ένα κουτάκι, θα πέσουν στο άλλο, γι' αυτό και το κατακομμάτιασμα της αριστεράς σε κομματίδια που διεκδικούν την απόλυτη αλήθεια.
        Ο ολοκληρωτισμός ενυπάρχει σε κάθε ιδεολογία περί απόλυτης κοινωνικής ισότητας επιβαλλόμενης από το κράτος. Από την Γαλλική Επανάσταση μέχρι σήμερα.

      • michal avatar
        michal @ michal 13/09/2010 23:45:13

        Otan 8a mou peis ti ennoei o poihths me to
        "Ths agaphs aimata me porfurwsan kai xares aneipwtes me skiasane, okseidw8hka mesa sthn notia twn an8rwpwn", 8a ginei suzhthsh mazi sou.

      • loretta avatar
        loretta @ michal 13/09/2010 23:46:16

        ΟΚ michal

        παραθετω το παρακατω κειμενο.....οταν η κουβα φτανει εκει....πειτε μου γιατι να μην συμβει και αυτο εδω???

        Η Κούβα θα καταργήσει περισσότερες από 500.000 θέσεις εργασίας στον δημόσιο τομέα μέχρι τον Μάρτιο του 2011 στο πλαίσιο μιας διαδικασίας εξορθολογισμού της οικονομίας από τον πρόεδρο Ραούλ Κάστρο προκειμένου να αυξηθεί η παραγωγικότητα, ανακοίνωσε σήμερα η ομοσπονδία εργαζομένων της Κούβας (CTC). Το μέτρο θα εφαρμοστεί "άμεσα μέχρι το πρώτο τρίμηνο του 2011, με τρόπο σταδιακό και προοδευτικό και θα έχει επίδραση σε όλους τους τομείς", ανέφερε το συνδικάτο σε ανακοίνωσή του. "Το κράτος μας δεν μπορεί και δεν πρέπει να συνεχίσει να διατηρεί εταιρίες και υπηρεσίες, των οποίων τα άτομα είναι υπεράριθμα και όπου οι απώλειες είναι αντιπαραγωγικές", σημείωσε η ομοσπονδία. Σύμφωνα με την CTC, οι νέοι άνεργοι θα μπορούν να βρουν εργασία στον ιδιωτικό τομέα, σε συνεταιρισμούς ή ως ελεύθεροι επαγγελματίες. Αυτό το μέτρο αποτελεί μέρος ενός προγράμματος οργάνωσης της εργασίας που δρομολογήθηκε από την κουβανική κυβέρνηση για την αύξηση της παραγωγικότητας, η οποία μειώθηκε κατά 1,1% το 2009.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ michal 13/09/2010 23:48:10

        Μαυρη ειναι η νυχτα στα βουνα...

      • Monocultural avatar
        Monocultural @ michal 13/09/2010 23:50:23

        Χαίρομαι για την ποιητική ρελανς σου αλλά θα εξακολουθήσω να σε θεωρώ δυτικόπληκτο παπαγάλο. Γιατί η ποίηση καλέ μου φίλε δεν είναι μαθηματικά να εξετάσεις. Αμέσως το διαγώνισμα να "αναλύσουμε" το ποίημα. Η σφαγή αυτή που κάναμε στα σχολεία... Ξεκόλλα φίλε σιγά μη σου κάνω και διάγραμμα...Να βλογάς τον Θεό που σε έκανε Έλληνα και μπορείς και διαβάζεις ελληνικά με ότι αυτό σημαίνει...

      • michal avatar
        michal @ michal 13/09/2010 23:51:35

        Otan petas to ganti, na ksereis pws to shkwnw. Loipon tzanem deikse mou poso Eluth exeis diabasei.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ michal 13/09/2010 23:57:34

        Αφού σ αρέσει η ποίηση Michal, ένα ποίημα από ένα σχολιαστή μας:

        “κι είχα ξεχάσει τούτο το περπατημα”

        Κι είχα ξεχάσει τούτο το περπάτημα….
        Αλήθεια, πώς ελαφρώνουν τα πόδια στο περπάτημα,
        όταν βαραίνουν το νου σκέψεις ευχάριστες…

        Κι είχα ξεχάσει τούτο το περπάτημα…..

        Όχι δεν θα γίνω….

        ΔΕΝ ΘΕΛΩ να γίνω….
        ποιητής, σκοτεινός,
        που τον βαραίνουν τα ξεχασμένα ρόδινα της δύσης χρώματα….

        Δεν θέλω να τυλίξω την ψυχή μου με μια σκια,
        παρμένη απ’τις ατέλειωτα μακρυές σκιές
        που σχηματίζοναι
        όταν στην όμορφη ώρα του δειλινού
        παραδίνει η ημέρα την ψυχή της στην νύχτα….

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ michal 13/09/2010 23:58:41

        υπογράφει ο: Sir Alone

      • Monocultural avatar
        Monocultural @ michal 14/09/2010 00:01:27

        11888 χαχαχαχαχα...καλο!

        αλλενάκι Ότι θα αφιερώναμε ποιηματα στον Michal δεν το περίμενα αλλλά είναι ωραίο. Βλέπεις πως όσο κι αν θέλουνε να μας κάνουνε πολτό η πατρίδα αυτή μας έχει ποτίσει μέχρι το μεδούλι...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ michal 14/09/2010 00:03:24

        χα χα Monocultural, νομίζει ότι είναι ο μόνος Ελυτιστής

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ michal 14/09/2010 00:50:50

        Michal, οι πρασινολαδώτρες σου δεν είπαν "Ελύτη", αλήτη είπαν... Λάθος άκουσες και μας παιδεύεις με τα φρικτά σου γκρήκλις τζάμπα...

      • michal avatar
        michal @ michal 14/09/2010 00:55:25

        Vre A8nasie akolou8a kai ligh xristianikh h8ikh ofeileis na sugxwreis akoma kai ton Telwnh.

        By the way euxaristw kai gia ta poihmata. Litsa Giagoush next time.

      • Αγροφυλακας avatar
        Αγροφυλακας @ michal 14/09/2010 01:11:41

        Michael. I used to have the same problem but lately they are more liberal and I can use Greek fonds. Sometimes the problem is with an overzealous local systems manager. Try again because πραγματι ειναι πολυ σπαστικο για τον αναγνωστη. Good luck.

      • Tasos avatar
        Tasos @ michal 14/09/2010 12:29:23

        5000 χαρακτήρες σου φτάνουν!
        Ορίστε:
        h**p://services.innoetics.com/greeklish/

    • 11888 avatar
      11888 @ Monocultural 13/09/2010 23:50:51

      Δεν εχει αναγκη ο Μισελ.Τσονταρει η κλαδικη.

  18. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 13/09/2010 23:32:52

    πρώτα αυτούς και μετά βλέπουμε.

  19. Monocultural avatar
    Monocultural 13/09/2010 23:54:11

    Αφιερωμένο σε σένα και σε όλους μας:

    Πολλά δε θέλει ο άνθρωπος ναν' ήμερος, ναν' άκακος
    λίγο φαϊ, λίγο κρασί Χριστούγεννα κι Ανάσταση.
    Μα ήρθαν αλλιώς τα πράγματα, τον εξυπνάν χαράματα,
    τον παν' τον φέρνουν πίσω μπρος, του παίρνουν και το λίγο βιος.
    Κι από το στόμα τη μπουκιά πάνω στην ώρα τη γλυκειά
    του την επαίρνουνε κι αυτή, χαράς τους πού ναι οι δυνατοί,
    γι αυτούς δεν έχει χόρταση....

  20. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 14/09/2010 00:04:29

    και λίγα τους σούρανε, το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα με το PASOK CHANNEL.

  21. petros avatar
    petros 14/09/2010 01:08:25

    Κλείστε τις τηλεοράσεις...

    Μην αγοράζετε τις διαπλεκόμενες εφημερίδες τους... Έχουν σκυλιάσει γιατί δεν μπορούν -πλέον- να επηρεάζουν πολύ τη κοινή γνώμη και σύντομα όλοι αυτοί οι "αστέρες" του συστήματος θα σβήσουν από το χάρτη της τηλεόρασης, γιατί μας ΈΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΕΙ με την άθλια συμπεριφορά τους και την προσπάθειά τους να δικαιολογήσουν κάθε πράξη της κυβέρνησης...Πόσοι από αυτούς θα μπορούσαν να ζουν με 1.500 ευρώ ή 1000 μηνιαίως ; Σε λίγο ο κόσμος θα στραφεί και κατά εκείνων που στηρίζουν το σύστημα ΔΝΤ είτε δημοσίως,είτε με υποψηφιότητες στις αυτοδιοικητικές εκλογές.
    Αλήθεια, πόσο στοίχισε ο "στρατός" των 4.000 αστυνομικών που στάλθηκαν για 4 μέρες στη Θεσσαλονίκη για να φυλάνε τον "λαοπρόβλητο" ηγέτη του 44% ; Μήπως μπορεί να μας απαντήσει ο ΣΚΑΙ ή το ΑΛΤΕΡ ; Μήπως η Real Νews ; Για τις άλλες εφημερίδες ξέραμε...Έλα, όμως, που φυτρώνουν και άλλα ...τοξικά απόβλητα που στρέφονται κατά του λαού...