#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/09/2010 17:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποθηκάριοι του Μαξίμου - Υποθηκάριοι του Ελληνικού Λαού



Σε μια ανασκευασμένη αποθήκη στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης συνεδρίασε το νέο υπουργικό συμβούλιο

Όπου, μεταξύ των άλλων, ο κ. Παπανδρέου εμφανίστηκε πολέμιος της γραφειοκρατίας με την ίδρυση δύο νέων Διϋπουργικών.   Η πρώτη, είναι μια Επιτροπή για Θέματα Ανάπτυξης που θα δώσει δουλειά στον κ. Πάγκαλο και η δεύτερη μια Επιτροπή για Θέματα Μεταναστευτικής Πολιτικής, υπό την υπουργό Εργασίας που όπως φανταζόμαστε θα εξετάσει και γιατί οι μετανάστες γύρισαν την πλάτη στο μεγάλο σχέδιο της κυβέρνησης και του ανθύπατου κ. Ραγκούση

ΝΔ: Προκαλεί τον ελληνικό λαό

«Πρέπει κανείς ή να είναι εκτός πραγματικότητας ή να θέλει, σώνει και καλά, να προκαλέσει την κοινή γνώμη», σχολίασε για την ομιλία του Πρωθυπουργού ο εκπρόσωπος της ΝΔ, Πάνος Παναγιωτόπουλος. «Για να κόβει πρώτα μισθούς και συντάξεις, να "βυθίζει" τους πολίτες στην ανεργία, στα λουκέτα και στην ακρίβεια και, στη συνέχεια, να παριστάνει τον "αντιεξουσιαστή" και τον "προοδευτικό"», συμπλήρωσε. «Δεν ξέρουμε, τελικά, ποιο από τα δυο ισχύει για τον κ. Παπανδρέου: Είναι εκτός πραγματικότητας ή θέλει να προκαλέσει τον ελληνικό λαό;», διερωτήθηκε ο κ. Παναγιωτόπουλος.

KKE: Θεατρική υπουργική παράσταση

«Εάν η κυβέρνηση δεν υλοποιούσε τη βάρβαρη επίθεση στα λαϊκά δικαιώματα και δεν ετοίμαζε νέα άγρια μέτρα που οδηγούν το λαό στην απόγνωση, τότε θα άξιζε να σχολιάσουμε όπως αρμόζει τα όσα είπε ο πρωθυπουργός στη νέα θεατρική υπουργική παράσταση που ανέβηκε στην Θεσσαλονίκη», σχολίασε με ανακοίνωσή του το ΚΚΕ>

ΣΥΝ: Έσπρωξαν τη χώρα στον Καιάδα της ύφεσης

«Η κυβέρνηση, όχι μόνο δεν μπόρεσε να κρατήσει τη χώρα όρθια, αλλά την έσπρωξε στον Καιάδα της ύφεσης», ανέφερε σε δήλωσή του, επισημαίνοντας ότι αυτό το γνωρίζουν καλά «τα νοικοκυριά που πένονται, οι άνεργοι που αυξάνονται χωρίς προοπτική δουλειάς, τα λουκέτα που πληθαίνουν και ο αγροτικός κόσμος που συρρικνώνεται» ανακοίνωσε ο ΣΥΝ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. zackii avatar
    zackii 10/09/2010 17:26:35

    Δεν προκαλεί κανένα. Απλά κάνει αυτό γιά το οποίο τον έβαλαν γιά όσο καιρό του μένει ακόμα. Το ερώτημα είναι η ΝΔ μπορεί και θέλει να διαχειριστεί την κατάσταση η θα δούμε τα ίδια θλιβερά?

  2. Orestios avatar
    Orestios 10/09/2010 17:29:56

    Το show είναι αρκετά decadence.
    Μα καλά σε αποθήκη? Μόνο το σανό έλειπε.

    • Kostas avatar
      Kostas @ Orestios 10/09/2010 18:01:18

      Μπορώ να κλείσω κανένα από τα γραφειάκια που χρησιμοποίησαν τη μία και μοναδική φορά που συνεδρίασαν; σε τιμή μεταχειρισμένου ; Βέβαια, μετά την απολύμανση;

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/09/2010 17:34:25

    Μην υποτιμάτε καθόλου αυτή τη μεταμοντέρνα σημειολογία των ανασχηματισμών και των συνεδριάσεων σε λοφτ και βιομηχανικές αποθήκες.
    [από διακοσμητική άποψη είναι βέβαια εντελώς πασέ, δεκαετία του 80]

    Αποτελεί μέρος του σχεδίου των απανωτών ξαφνιασμάτων στα οποία πρέπει να υποβάλλεται το πόπολο για να μην ξέρει προς τα που να στρέψει τις αντιδράσεις.
    Γι αυτό ο κόσμος αδυνατεί να αντιδράσει.

    Την επόμενη φορά θα διευθύνει την τηλεδιάσκεψη από τη Νέα Υόρκη, από την ΕΚΤ στη Φρανκφούρτη, από την έδρα του ΔΝΤ στην Ουάσιγκτον, μπορεί και από το Ιστορικό Ξενοδοχείο της Πρώτης Συνεδρίασης της Λέσχης Μπίλντερμπεργκ στην Ολλανδία το 16ο αιώνα.

    Η ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ.

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΤΑΞΗ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 10/09/2010 17:36:14

      +1000

    • donaE avatar
      donaE @ αλλενάκι 10/09/2010 17:40:55

      Συμφωνω,το ανελεητο κτυπημα δεν σου αφηνει χρονο να αντιδρασεις.Ασε που εχουμε εγκλωβιστει ολοι αναμεσα στην απορια αν ειναι στα καλα του ή οχι.

      • Orestios avatar
        Orestios @ donaE 10/09/2010 17:52:47

        Στα καλά του μπορεί να μην είναι αλλά είναι συνεπέστατο στην ιδεολογία.

  4. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 10/09/2010 18:27:04

    Σου δίνει την εικόνα ότι η Αθήνα έχει βομβαρδιστεί και ότι έχει καταληφθεί από εχθρικές δυνάμεις και η ελεύθερη κυβέρνηση συνεδριάζει σε μια αποθήκη για να χαράξει την πορεία του έθνους. Χαχαχαχαχαχαχαχαχα.Ο άνθρωπος αυτός πουλάει τρέλα και προσπαθώ να εκτιμήσω τι θα κάνει πιο πρώτα, θα μας χρεοκωπήσει και θα μας στείλει στο τρελάδικο ή πρώτα θα μας στείλει στο τρελάδικο και ύστερα θα μας χρεωκοπήσει; Ηδού το ερώτημα.

  5. slowriver avatar
    slowriver 10/09/2010 19:03:10

    Τωρα ο ΓΑΠ κατεχει επισημα δηλαδη και τον τιτλο του αποθηκαρειου.

  6. αντισταση avatar
    αντισταση 10/09/2010 20:01:13

    gia akoyste to
    http://www.youtube.com/watch?v=jqLuinF12fU

  7. kiki avatar
    kiki 10/09/2010 20:19:39

    Το πανακριβο σακακι του Βασιλακη Καιλα,μεταξωτο να πουμε,αλλα τις ,ο υπουργος που ποναει,για την φτωχια μας την ανεργια ,την καταργηση των εργασιακων δικαιωματων,το σακακι ποσα δωρα ειναι των συνταξιουχων που εκοψε.
    Η καλυτερη δηλωση για αυτο το τσιρκο σημερα ηταν του ΚΚΕ,πραγματι θεατρικη παρασταση.Και πολυ κακης ποιοτητας.

  8. loretta avatar
    loretta 10/09/2010 20:25:44

    .......υπουργικο συμβουλιο διπλα στα κλαμπακια της θεσσαλονικης ....χαχαχαχαχ πιωμενοι πηγαν??? μαλλον....γιατι μαυτα που λεγαν μαλλον υπο μεθη τελουσαν...!!!

  9. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 10/09/2010 20:46:39

    Oταν ξεκινησε αυτη η ιστορια αναρωτηθηκα που θα βρουν τραπεζι σαν αυτο που υπαρχει στην αιθουσα υπουργικου συμβουλιου στην Αθηνα και φυσικα αναλογου μεγεθους αιθουσα.
    Θα εχετε δει ολοι στις τηλεορασεις τις πανηγυρικες συνεδριασεις των υπουργικων συμβουλιων σε ενα τεραστιο τραπεζι που χωρα ισως 60 ατομα γυρω του και τους βοηθους και γραμματεις πισω.Φυσικα παρομοια επιπλα δεν υπαρχουν γιατι ειναι αχρηστα (τα Δ.Σ. οργανισμων και εταιριων δεν εχουν 40-50 μελη) ουτε αιθουσες παρομοιου μεγεθους.
    Οποτε η αποθηκη ως χωρος και καποιες ξυλουργικες εργασιες με συνενωση τραπεζιων ηταν απαραιτητες.

    • loretta avatar
      loretta @ ψυχραιμια 10/09/2010 21:01:33

      λες βρε ψυχραιμια το τραπεζι να τους το εφτιαξε ο cabinet man???xaxaxaxaxaxaxaxaxa

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 10/09/2010 21:02:49

        loretta
        lol

      • loretta avatar
        loretta @ loretta 10/09/2010 21:04:50

        ε μα βρε Ορεστιε δηλ να μην το πω? εσκασα μαυτο το cabinet meeting!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 10/09/2010 21:14:42

        Τώρα είναι η ώρα να αποκαλυφθεί ο cabinet man.

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 10/09/2010 21:15:14

        Συνάντηση του καμπινέ. SUPER!

  10. s54elas avatar
    s54elas 10/09/2010 20:56:34

    αντιπολιτευση .. αντι-πολιτικη γονιμη; .. καθε αλλο .. μια κυβερνηση να καθεται .. να .σχεδιασει . το κυβερνητικο της εργο .. με μπουσουλα .. τα λεγομενα της αντιπολιτευσης .. αξιωματικης η οχι .. δημοσιογραφων ΜΜΕ και βαλε .. πουυυυ!!!!

    κωλυσιεργειαααα!!! του διαλου .. το ψυλλου πηδημα!!!! σκετη υπερβολη .. ο ψυλλος .. στην καμπουρα της .. μικροσκοπικος .. το τι θα δωσει αφορμη να ψεξουν την κυβερνηση .. ψεξουν, γιατι το κρινουν τους παει πολυ .. μα παρα πολυ .. ειναι ακαταλειπτη εννοια ..

    κυβερνηση. .. δεν τους μενει .. τιποτα αλλο .. μα τιποτα αλλο .. παρα να τους γραφει .. κανονικα .. και με το νομο

  11. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 10/09/2010 22:22:34

    Απορώ...μιλάτε τόση ώρα για σημειολογία,συμβολισμούς και άλλα (όλα σωστά) αλλά κανείς δεν επισήμανε τα ΤΟΥΒΛΑ!!!Πολλά τούβλα ρε παιδιά...
    Για ξανακοιτάξτε το σκηνικό...

  12. Ηνιοχος avatar
    Ηνιοχος 11/09/2010 04:14:29

    αλλενακι αρρεν η θηλυ?
    Σημειολογια Μεταμεσονυκτιος ανασχηματισμος, αποθηκες, τι λες εχουμε
    πολυ δρομο ακομη για Bohemian Grove, η ειμαστε ηδη εκει αλλα στην
    βλαχομπαροκ εκδοση?