30/09/2008 17:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Αποθανέτω η Ψυχή μου μετά των φίλων»

 

_______________________________________ 

Επανειλημμένως ο Κώστας Καραμανλής έχει διαμηνύσει, είτε κατ΄ ιδίαν, είτε δημοσίως, όπως στην τελευταία Κεντρική Επιτροπή, ότι αν μπορούν ας τον «ρίξουν». Τελικά, είτε έφερε ο ίδιος τα πράγματα εκεί που τα ήθελε, είτε του τα έφεραν, ο κ. Καραμανλής επιχειρεί τώρα ηρωική έξοδο και προκαλεί εκείνους που θα τολμήσουν να αναλάβουν και το κόστος του εγχειρήματος. Δεν κάνει όμως τίποτα άλλο από το να αντιγράφει τον προαιώνιο αντίπαλό του, που επιχείρησε μια από τα ίδια το 1993.

Όπως εξάλλου γράφει και το http://www.kentri.gr/, νωρίς σήμερα το πρωί ο κ. Καραμανλής συναντήθηκε στο Μαξίμου με τον κ. Γ. Σουφλιά. Ο οποίος διέρρευσε στη συνέχεια ότι του είπε πως δεν είναι δυνατόν όλη η Ελλάδα να ασχολείται αρνητικά με τον εκπρόσωπο τύπου και εκείνος να παραμένει ακλόνητος στη θέση του. Του συνέστησε δε να τον υποβιβάσει σε υφυπουργό παρά τω πρωθυπουργώ. Φυσικά, ο κ. Καραμανλής απέρριψε κατηγορηματικά τέτοιο ενδεχόμενο.

Πράγμα που σημαίνει ότι θα πέσουν όλοι μαζί.

Στο μεταξύ σημειώθηκε νέα ανταρσία από τον βουλευτή Αιτωλοακαρνανίας της Ν.Δ., Μάριο Σαλμά. Σε συνέντευξη του που δημοσιεύεται σήμερα στην εφημερίδα «Πολιτεία Αιτωλών και Ακαρνάνων» δηλώνει ότι «υπάρχουν πολιτικές ευθύνες για το Βατοπέδιο». Θα διαγραφεί κι αυτός; 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ντ avatar
    ντ 30/09/2008 17:33:21

    H εποχή της ΝΔ τώρα αρχίζει.

  2. periergos avatar
    periergos 30/09/2008 17:53:04

    ΝΔ : Η ΧΛΕΥΗ ΤΩΝ ΗΤΗΜΜΕΝΩΝ

  3. nas avatar
    nas 30/09/2008 17:56:08

    Το ζήτημα λοιπόν είναι πως η Ελλάδα διοικείται απο μιά παρέα κολλητών, που επειδή δεν μπορούν να επιβάλουν την θέλησή τους προτιμούν να ρίξουν την χώρα σε περιπέτεια; απλοϊκό ακούγεται, αν θυμηθούμε τόσες και τόσες αναλύσεις για τον "ατρόμητο" "αδιάφθορο" και "τσαμπουκά" πρωθυπουργό! Που πήγαν όλα αυτά που μαγείρευαν στα υπόγεια του Μαξίμου και μετέδιδαν τα παπαγαλάκια, λίγο πρίν αντιληφθεί το Πανελλήνιο πόσο φθηνά ξεπούλησαν το κράτος; νομίζω ότι άλλο τόσο απλοϊκά -άρα εύπεπτα στους απλούς πολίτες- και αρκούντως ικαναά να προκαλέσουν σύγχυση, είναι τα επιχειρήματα πως η "κακιά" Ντόρα παίρνει εκδίκηση για τον πατέρα της. Η Νέα Διακυβέρνηση πέφτει απο τα ανομήματά της τα οποία ήταν πάρα πάρα πολλά για τόσο λίγα χρόνια εξουσίας. Οι άνθρωποι πήραν την εξουσία έτοιμοι να οικονομήσουν. όλα τα υπόλοιπα είνα θέατρο και παραμύθια. ο λαός πρέπει να βάλει ΤΕΛΟΣ...

  4. tipotas avatar
    tipotas 30/09/2008 17:56:31

    KANTE ONEIΡΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ,Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΣΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΟΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.
    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΩΝ ΜΜΕ ,ΟΤΙ Η ΑΣΕΒΕΙΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΤΟ ΟΡΓΗ ΛΑΟΥ - ΟΡΓΗ ΘΕΟΥ.
    Πεστε στα αφεντικά σας οτι η δικτατορία των ΜΜΕ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΕΣ

  5. daris avatar
    daris 30/09/2008 18:06:02

    ΦΙΛΕ tipotas,ΙΣΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!!! ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.Η ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΦΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ!!!

  6. theo avatar
    theo 30/09/2008 18:13:35

    Από την εποχή που μέσα στην τσίκνα του Μπαιρακτάρη το "παίζαν" πλέμπα και με ύφος Ξανθόπουλου "δεν μου κολλάν τα ένσημα" οι ίδιοι είναι. Αχρηστα πιόνια επί πληρωμή και επ αμοιβή κοινωνικής και επαγγελματικής ανόδου. ολοι τους, μηδενός εξαιρουμένου από εκείνη την παρέα των αδηφάγων δίποδων... Το άλλο το είδατε το νέο; Στη ΝΕΤ στο δελτίο των 3, ο Καραμανλής στο γραφείο του εργαζόμενος!!! Δε πουλάει ρε Ρουσόπουλε το παραμυθάκι, άλλαξε επιτέλους σενάριο όταν απευθύνεσαι στους Ελληνες καταναλωτές ειδήσεων,

  7. μπουγατσα με κρεμα avatar
    μπουγατσα με κρεμα 30/09/2008 18:32:02

    Φακτορα,καταπληκτικη η φωτογραφια.
    Η Δυση του χοντρου.Λιγο πιο παχουλο επρεπε να γινει το μοντελλο,σε στυλ αχλαδι...
    Ολα εδω πληρωνονται δυστυχως.
    Τα πτηνα ειναι... καργιες ?

  8. σούλης avatar
    σούλης 30/09/2008 18:32:26

    Factorx γιατί τρώγεσαι συνέχεια με τον Καραμανλή. Εκτελείς συμβόλαιο της κρητικής Κομόρα

  9. Alina avatar
    Alina 30/09/2008 18:38:58

    To απερριψε κατηγορηματικα αυτο το ενδεχομενο
    της υποβιβασης του κ. Ρουσω.
    Για μενα σημαινει συνοχη και συμμετοχη του Κωστικα στη μαφια του Εφραιμ και του ζωναριου της παναγιας.

  10. μπούλης avatar
    μπούλης 30/09/2008 18:39:37

    Factorx τι έχεις να πεις για τις διαδόσεις στη μπλογκόσφαιρα ότι έχεις σχέσεις με την ΕΥΠ

  11. ςς avatar
    ςς 30/09/2008 18:41:48

    Ο ελληνικός λαός δεν χρειάζεται έναν πρωθυπουργό, που καλύπτει παρανομούντες υπουργούς και διώχνει όποιον τολμάει να το λέει. Οι Έλληνες δεν θέλουν έναν πρωθυπουργό, που ασχολείται με τα δικά του προβλήματα, αντί να προσπαθεί να λύσει τα δικά τους. Θέλουν έναν πρωθυπουργό και μία κυβέρνηση που νοιάζεται και λύνει τα καθημερινά προβλήματα του Έλληνα πολίτη.

  12. Τάκης avatar
    Τάκης 30/09/2008 19:06:45

    Μπούλη αυτό το μπλογκς είναι για πολιτικοποιημένα άτομα με ανησυχίες για την κατάσταση του τόπου και όχι'χαβαλότοπος' για να λέει ο καθένας όπως εσύ μα..κιες. Άντε πήγαινε σε άλλο μπλογκς για 'χαβαλέ'

  13. neoinileias avatar
    neoinileias 30/09/2008 19:15:02

    Hλεκτρονικά μέσα μαζικής ενημέρωσης των Σκοπίων, επικαλούμενα διπλωματικές πηγές αναφέρουν ότι η τελική πρόταση του ειδικού μεσολαβητή του ΟΗΕ Μάθιου Νίμιτς που αναμένεται, θα κατατεθεί απευθείας στις κυβερνήσεις των δύο χωρών και όχι στους διαπραγματευτές.

    Ο κ. Νίμιτς αντί να συναντηθεί με τους διαπραγματευτές στη Γενεύη (όπως είχε γίνει γνωστό την προηγούμενη εβδομάδα) θα επισκεφθεί στο άμεσο μέλλον την Αθήνα και τα Σκόπια όπου και θα καταθέσει την τελική πρόταση του στις πολιτικές ηγεσίες των δύο χωρών, ζητώντας, αποδοχή ή απόρριψη του κειμένου που θα επιδώσει.

    Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές «σημείο κλειδί» για την τύχη της πρότασης είναι η υπηκοότητα που θα αναγράφεται στα διαβατήρια η οποία σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες δεν μπορεί να είναι διαφορετική από την ονομασία που θα έχει το διπλανό κράτος, το σημείο αυτό φαίνεται να είναι και η κεντρική διαφωνία.

    Ο κ. Γκρούεφσκι και πάντα με τις ίδιες πηγές φέρεται να επιμένει η υπηκοότητα που θα αναγράφεται στα διαβατήρια των πολιτών της πγδμ να προσδιορίζεται Македонски (μακεδονική) στα κυριλλικά.


    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ
    neoinileias.blogspot.com/

  14. Καππαδόκης avatar
    Καππαδόκης 30/09/2008 19:15:09

    Τελικά είναι σύμπτωση η clopyright?

    Τρίτη, 23 Σεπτέμβριος 2008
    ΑΠΟΘΑΝΕΤΩ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

    Δυστυχώς η σημερινή πολιτική κατάσταση και ειδικότερα όσα συμβαίνουν στη ΝΔ ανήκουν πλέον στη σφαίρα της ψυχιατρικής επιστήμης αφού με οποιαδήποτε πολιτική ανάλυση αυτά είναι λογικώς ανεξήγητα. Μια ολόκληρη Παράταξη παραπαίει, ένα Κόμμα που κυβερνά είναι έτοιμο να παραδώσει την εξουσία στην Αντιπολίτευση υπό το βάρος σκανδάλων αλλά κυρίως συμπεριφορών που θα το στείλουν πολλά χρόνια μακρυά από τη Εξουσία. Τι είναι αυτό που αναγκάζει τον πρωθυπουργό , μοιραίος και άβουλος αντάμα να βαδίζει προς το γκρεμό ζωσμένος με τον βράχο στο λαιμό χωρίς να επιχειρεί να απαλλαγεί από αυτόν; Μήπως θέλει και δεν μπορεί γιατί ισχυρά δεσμά τον εμποδίζουν; Και ποιά είναι αυτά; Δεν γνωρίζω. Δεν είμαι ντεντέκτιβ. Δεν είμαι ψυχίατρος. Κάτι όμως δεν πάει καλά εδώ πέρα...
    Αναρτήθηκε από Καππαδόκης στις 10:57 μμ

    www.blogspot.com

  15. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 30/09/2008 19:16:27

    factorx σε λενε μπουλη και δεν το ξεραμε ?

  16. Καππαδόκης avatar
    Καππαδόκης 30/09/2008 19:16:34

    Επαναλαμβάνω

    www.apovaro.blogspot.com

  17. μπούλης avatar
    μπούλης 30/09/2008 19:17:59

    τι είσαι ρε τάκη, ο μπράβος του factorx. Εγώ λέω τι διάβασα στο διαδίκτυο από κάποιο μπόμπο και δεν λέω μα..κιες.

  18. salmonellas avatar
    salmonellas 30/09/2008 19:19:16

    Geia sou Dora kai Pandora. Eisai vevaia oti theleis na gineis HALIFIS STI THESI TOU HALIFI? Egw tha distaza kali mou kopella.Zoume stin poxi tis grigoris fthoras twn politikwn.

  19. mentor avatar
    mentor 30/09/2008 19:23:19

    μπουλη αποκλειεται να ειναι της ΚΥΠ ο factorx γιατι θα τον ειξερα. εγω ειμαι προισταμενος στους πρακτορες. καλα εχωμε χασει το μετρο

  20. μπούλης avatar
    μπούλης 30/09/2008 19:33:13

    μαϊμού mentor το πνεύμα αλλού

  21. nas avatar
    nas 30/09/2008 19:38:01

    Ρε μπουλη, ξαδερφος του πρώην καταλληλότερου είσαι; το να είσαι της ΕΥΠ επι Νεας Διαπόμπευσης είναι τρε μπαναλ. πες κάτι άλλο, αν θές να τον πειράξεις αδερφέ... να οτι δεν έχει καλά ζαντολάστιχα και σε ορισμένα σχόλια πέφτει σε λουμπες!

  22. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 30/09/2008 19:39:19

    @μπούλης- εσει λες"Εγώ λέω τι διάβασα στο διαδίκτυο από κάποιο μπόμπο και δεν λέω μα..κιες." παπαγαλος εισαι ?

  23. κομμωτρια avatar
    κομμωτρια 30/09/2008 19:41:38

    περιεργο..
    τα "αριστερα" λαμογια του μπλογκ,πανηγυριζουν την πτωση καραμανλη,και χαιρονται με τον ερχομο της ντορας και του γιωργακη.
    ε ρε ξεφτιλα τα "αριστερα" αμερικανακια.

  24. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/09/2008 19:44:55

    προφανώς κάτι είπες και τους πείραξες factorx γιατί τους βλέπω ζορισμένους.

  25. μπούλης avatar
    μπούλης 30/09/2008 19:51:18

    πέρα από τον τάκη να και ο mentor, o nas και ο δημοσθένης νέοι υπερασπιστές του factorx. Καλά εδώ δεν είναι μπλογκς αλλά διεύθυνση στο διαδίκτυο σχολής μπράβων

  26. vuel avatar
    vuel 30/09/2008 19:57:57

    Πάντως ο Ρουσόπουλος έχει εξαφανισθεί και άρα παραιτήθηκε... δεύτερη μέρα σήμερα συνεχίζει να βγαίνει ο Καραμανλής για ενημέρωση... Σάς λέει τίποτα που δεν βγαίνει να μιλήσει ο Ρουσόπουλος ή έστω ο Αλογοσκουφής για την οικονομική κρίση ;;;
    Εξάλλου γιατί όλοι επιμένουν ότι ο Καραμανλής δεν φταίει αφού αυτός παραδέχεται ότι φταίει... και αυτή τη στιγμή παίζει τον ρόλο του "ένας για όλου" ...

  27. tiramola avatar
    tiramola 30/09/2008 20:11:10

    Παντως ακομα και σημερα ο Καραμανλης προστατευεται σαν ειδος προς εξαφανιση...
    Ο νιντζα Δαιλακης στις δηλωσεις του μιλησε για αλλους παλι που φταινε που εχουν να κανουν με το περιβαλλον του...
    Ακομα και σημερα!
    Ειναι ο πιο προστατευμενος πρωθυπουργος στην ιστορια της μεταπολιτευσης...
    Ο ποιο βλακας και ανικανος , ο ποιο προστατευμενος..
    Απο την αλλη μερια ο Παπανδρεου ειναι μονιμως πυροβολημενος ακομα και απο στελεχη του κομματος του αλλα και απο "φιλια" ΜΜΕ...
    Βαλτε το να δουλεψει...
    Τι ειναι αυτος επιτελους ο Καραμανλης που πρεπει να προστατευεται μονιμως ωσαν να μην εχει καμμια ευθυνη για τιποτα και ποτε?
    Η καρετα καρετα?

  28. tiramola avatar
    tiramola 30/09/2008 20:23:14

    Ενω λοιπον η κυβερνηση για την οποια ειναι υπευθυνος εχει τις γνωστες "επιδοσεις" αυτος μονιμως δεν φταιει για τιποτα , τα δε δημοσκοπικα ποσοστα του ειναι η μερα με τη νυχτα σε σχεση με την κυβερνηση του...
    Ειναι απο τα απιστευτα των δημοσκοπησεων...

  29. Τάκης avatar
    Τάκης 30/09/2008 20:28:46

    ρε tiramola ο ένας είναι Έλληνας και ο άλλος [ο γιωργάκης] Αμερικανός. Ο ένας μιλάει ελληνικά, ο άλλος [ο γιωργάκης] σκέφτεται αγγλικά μεταφράζει σε ελληνικά. Ο ένας αντιστάθηκε στο σχέδιο Αναν, ο άλλος [ο γιωργάκης] ήταν υπέρμαχος μαζί με όλο τον πασοκικό συρφετό εκτός κάποιων εξαιρέσεων.
    Ο ένας είναι δεξιός και το λέει, ο άλλος [ο γιωργάκης] είναι δεξιός αλλά λόγω μα..κιας το κρύβει
    Τελικά tiramola ο Καραμανλής είναι προστατευόμενο είδος ακόμα και από την αριστερά [την πραγματική ΚΚΕ] γιατί ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε. Με τον άλλο άλλη νοοτροπία αμερικάνικη δύσκολη κατανόηση.....

  30. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/09/2008 20:36:06

    Φακτωρα..
    εχεις "πνευματικό" εσυ ?

    Νηπιε? Αχραιε ? εσεις εχετε "πνευματικο"?

    Κανω ενα γκαλοπ.


    ΠΠ

  31. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/09/2008 20:38:16

    χωρίς παρεξήγηση ΠΠ, νόμιζα ότι εσύ ήσουν ο πνευματικός μας (από τότε που χάσαμε τον Προφήτη)

  32. σούλης avatar
    σούλης 30/09/2008 20:39:36

    Δηλαδή Τάκη θέλεις να μας πεις ότι ο Καραμανλής είναι εθνικό κεφάλαιο

  33. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/09/2008 20:40:33

    πριν από χρόνια είχα ένα φίλο, μεγαλύτερο από μένα που φαντασιωνόταν ότι η Μιμή ήταν πνευματικός του, μέχρι που του εξήγησαν ότι η Μιμή, σαν γυναίκα, δεν μπορούσε να είναι πνευματικός (πνευματικιά;)

  34. potamiotis avatar
    potamiotis 30/09/2008 20:41:55

    ΠΕΕΕΕΦΤΕΙ..................ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΠΙΣΜΑ.

  35. Factorx avatar
    Factorx 30/09/2008 20:43:50

    Anonymous 34. Αφου εμφανίζεσαι για πρωτη φορά εδω πως ξέρεις τι γραφαμε στο παρελθόν; Πόσο πληρώνουν στο Μαξίμου το σχόλιο

  36. "φυλακισμένη βασιλοπούλα" avatar
    "φυλακισμένη βασιλοπούλα" 30/09/2008 20:48:15

    @nas 5:56
    Συμφωνώ απόλυτα. Καμμία Ντόρα και καμμία "αγία οικογένεια" δεν τους έχει υπονομεύσει. Ας τ' αφήσουν αυτά γιατί δεν μασάμε. Απλά ψάχνουν άλλοθι για ηρωική έξοδο. ΄Ενα είναι σίγουρο - όσα επικοινωνιακά τερτίπια και να σκαρφιστούν πριν την πτώση και με όποιον/όποια αρχηγό πάνε εκλογές, εξουσία δεν ξαναβλέπουνε ούτε μετά από είκοσι χρόνια.

  37. tiramola avatar
    tiramola 30/09/2008 20:48:36

    Α μαλιστα ο Γιωργακης ειναι Αμερικανος...και ο αλλος Ελληνας...
    Γιαυτο προστατευεται ο αλλος επειδη ειμαστε εκ φυσεως αντιανερικανοι...

    Αντισταθηκε στο σχεδιο Αναν?
    Ποιος?
    Αυτος που κρυβοταν?
    Το ποιος ειχε δικιο για το σχεδιο Αναν θα αποδειχθει στο μελλον...

    Θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι τα επιχειρηματα σου οχι απλως "μπαζουν" αλλα ειναι και της πλακας...

  38. Τάκης avatar
    Τάκης 30/09/2008 20:50:51

    σούλη γιατί όχι όταν έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε Καραμανλή, Μπακογιάννη και Παπανδρέου γιατί όχι.
    Βεβαίως στην επιλογή δεν μπαίνουν οι αριστεροί φίλοι μας διότι Αλαβάνος-Τσίπρας είναι το πασοκ του 81 το δε ΚΚΕ λόγω ιδεολογικής ήττας της αριστεράς σε παγκόσμιο επίπεδο και χωρίς στρατηγικά στηρίγματα θα οδηγηθεί σε Βόρεια Κορέα ή σε σοσιαλιστική-καπιταλιστική Κίνα

  39. nas avatar
    nas 30/09/2008 20:51:14

    Χμ... τόσο καιρό που είχαν τις δημοσκοπήσεις υπέρ τους, αδιαφορούσαν για τα επικριτικά σχόλια στον α-καταλληλότερο και στη Νέα Διαμεσολάβηση. Μ.Β. εμφανίστηκαν οι μπουληδες όπως τα σαλιγκάρια στη βροχή... και τώρα μπορείτε να... Τατουληθείτε!

  40. maquis avatar
    maquis 30/09/2008 20:52:37

    Tεραστιο μπέρδεμα στο blog. Οι καραμανλοτραφείς "μπουλης", "σουλης" (ίσως ο ίδιος; αν ναι εχει και μειωμένη φαντασία) εχουν αποδυθεί σε τιμητές του factorx, οι αλλοι Κωστακοτραφείς ("κομμώτρια" κλπ) εχουν αναγάγει το Κωστάκη σε βράχο του αντιαμερικανισμού.... Και μη χειρότερα, τι έχουμε ν΄ακούσουμε ακόμα. Δηλαδή όποιος δεν είναι με τον παιδοβούβαλο θεωρείται του George ή της Ντορας!!! Αυτό χρήζει βαθειας ψυχιατρικής ερμηνείας. Ζουμε σε κοινωνία εξάρτησης: ο ομφάλιος λώρος του έλληνα φαίνεται ότι δεν κόβεται μέχρι να πεθάνει. Κι αν κοπεί απο τη μαμά, γρήγορα-γρήγορα στο κομμα. Ασε που συνήθως υπάρχει διπλή σύνδεση.... Παληα, λεγόταν υποταγή στο δοβλέτι, σήμερα?

  41. nas avatar
    nas 30/09/2008 20:54:01

    Α, επειδή οι μπουληδες μπορεί να ψάχνουν στα υπόγεια να βρούν το Μ.Β. ας το πάρουν ως Μ(ετα) Β(ατοπαιδι)! Μην κουρασθούν με σενάρια τα μωρά...

  42. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 30/09/2008 20:55:47

    asxeto ! φιλε μου @χαζε του χωριου για ριξε μια ματια στο αρθρο "ΔΕΝ ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ" νομιζω οτι το σχολιο μου θα σε καλυψει πληρως χαχαχαχαχα !

  43. Factorx avatar
    Factorx 30/09/2008 20:56:21

    Για να καταλάβετε με ποιούς αλήτες έχουμε να κάνουμε ιδου με ποια ψευδώνυμα εμφανίζεται ο "τάκης", η "μπουλης" η "anonympoys". Φυσικά δεν θα ανοίξουμε διάλογο μαζί τους. Αλλά θα τους βρούμε και θα τους ξεφτυλίσουμε. Γιατί μονο ε΄τσι θα βρουμε την ησυχία μας

    τακης
    Μπούλη αυτό το μπλογκς είναι για πολιτικοποιημένα άτομα με ανησυχίες για την κατάσταση του τόπου και όχι’χαβαλότοπος’ για να λέει ο καθένας όπως εσύ μα..κιες. Άντε πήγαινε σε άλλο μπλογκς για ‘χαβαλέ’
    Sep 30, 7:06 PM «Αποθανέτω η Ψυχή μου μετά των φίλων»

    μπούλης |
    Factorx τι έχεις να πεις για τις διαδόσεις στη μπλογκόσφαιρα ότι έχεις σχέσεις με την ΕΥΠ
    Sep 30, 6:39 PM —«Αποθανέτω η Ψυχή μου μετά των φίλων»

    Anonymous
    ρε χασε οι επιχειρηματίες είναι πάντα με τις κυβερνήσεις Ολοι οι πρόεδροι ή πρωθυπουργοί άλλων κρατών είναι ‘πλασιέδες’ των επιχειρήσεων τους. Ο Cheney έκανε τον πόλεμο στο Ιράκ για τα πετρέλαια και την εταιρεία του και έδωσε την φύλαξη στόχων στο Ιράκ στην blackwaters άλλη εταιρεία στην οποία συμμετέχει
    Sep 24, 4:12 PM Μια απάντηση από την κ. Βάσω Παπανδρέου

    Anonymous |
    [Με λιγότερα από 600 ευρώ το μήνα προσπαθούν να τα βγάλουν πέρα έξι στους δέκα συνταξιούχους…] ριζοσπάστης και εσύ ασχολείσαι Factorx με τις κλεψιές του κάθε δεξιού. Η αντιπαράθεση πρέπει να είναι πολιτική και όχι προσωπική
    Sep 16, 5:17 PM Τα «εξωθεσμικά συμφέροντα» και ο κ. Καραμανλής

    Anonymous
    Noam Chomsky : Μια φωνή ειλικρίνειας και αλήθειας, μέσα στην Αμερική.
    1. The Noam Chomsky Website.
    http://www.chomsky.info/
    2. Noam Chomsky’s Blog Posts.
    http://www.zmag.org/zspace/noamchomsky
    Aug 30, 5:50 AM —— Τα επιμίσθια του Σόρος στην Γεωργία

  44. tiramola avatar
    tiramola 30/09/2008 20:57:29

    Ειναι αμερικανακι nas ο Παπανδρεου , ενω ο Καραμανλης ειναι Ελληναρας...
    Καταλαβαινεις λοιπον οτι δεν μας φταιει κανενας εκτος απο το κουφιο το κεφαλι μας...

  45. Τάκης avatar
    Τάκης 30/09/2008 20:58:34

    tiramola δεν κρύφτηκε στο σχέδιο Αναν, απλώς άφησε με διακριτικότητα τα πράγματα να εξελιχθούν εκεί που εξελίχθησαν. Αν είχε περάσει φίλε το σχέδιο Αναν τώρα δεν θα υπήρχε Κύπρος σαν ανεξάρτητο κράτος αλλά ένα προτεκτοράτο τύπου Κοσσυφοπεδίου.

  46. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/09/2008 20:58:51

    ΠΟΡΤΑ-ΠΡΟΦΗΤΗΣ
    ΠΟΡΤΑ-ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ

    ΠΟΡΤΑ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ !

    χαχαα

    κυκλοφορησε το δολλαριο με τον πρεσινταν να τραωαει τα μαλλια του !! το εχετε? το στειλα στο Φχ να το βαλει. δεν εχω και τα μειλ σας..

    ΠΠΠΠ
    (4Π) οπως στο Μκνγκ

  47. tiramola avatar
    tiramola 30/09/2008 21:05:05

    Σε αυτο εχεις δικιο , ειναι απο τη φυση του διακριτικος...
    Αφηνει γενικως ολα να εξελιχθουν εκει που θα εξελιχθουν...
    Γιαυτο ειναι και καταλληλοτερος φαινεται...
    Το να μην εχεις θεση για τιποτα εχει εξελιχθει σε προνομιο...

  48. Κωστάκης avatar
    Κωστάκης 30/09/2008 21:16:14

    Είμαι εδώ. Ενωμένος δυνατός.

  49. theo avatar
    theo 30/09/2008 21:21:35

    Να σταματήσουν περιφερόμενοι κομπλεξικοί καραδεξιοί του κερατά την κρυφή και φανερή τους προπαγάνδα. Ξεπέρασαν κάθε όριο. Οποιος δεν είναι με τον κ. Κώστα είναι πασόκος και τα τοιαύτα. Επιχείρημα του παχέος εντέρου. Παιδάκια φάτε, πιέστε και περάστε καλά. Οσο προλαβαίνετε ακόμη, γιατί πέφτετε και πέφτετε μόνοι σας λόγω υπερβολικής ανικάνοτητας και αξεπέραστης αλαζονικής συμπεριφοράς.

  50. ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ avatar
    ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΗΣ 30/09/2008 21:57:32

    theo Rules !!!! ευγε φιλε μου να αγιασει το στομα σου !!!

  51. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 30/09/2008 23:30:49

    @ΠΠ: Έχω έναν ζόρικο πνευματικό που τον λένε Καθρέπτη, και η μόνη προσευχή που μου επιτρέπει να κάνω είναι: "Θεέ μου, δώσε μου ό,τι αξίζω"!* (Την έχω βάψει, -λέμε, φίλε!).


    *Απολλώνιος Τυανεύς
    --------

    @Factorx: το ξέρεις ότι είσαι το μόνο ενημερωτικό μπλογκ που ξέρουμε ΠΟΙΟΣ το έχει; Αυτό είναι καλό, γιατί ο καθένας μπορεί να κρίνει. Αλλά είναι και κακό, γιατί δεν γίνεται όλοι να κρίνουν σωστά. Άμα αρχίσεις να ..."ψάχνεις να τους βρεις", "γιατί μόνο έτσι αυτοί καταλαβαίνουν", έχασες. Αν μη τι άλλο, Χρόνο. Δεν αρκεί;