Αποδοκίμασαν τον Λαφαζάνη
17/07/2015 15:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποδοκίμασαν τον Λαφαζάνη

Κάτοικοι στον Καρέα γιούχαραν και αποδοκίμασαν τον Παναγιώτη Λαφαζάνη, όταν πήγε να κάνει δηλώσεις στο σημείο της πυρκαγιάς. "Πιάσε κουβά ή φύγε" του είπαν χαρακτηριστικά.

Η μικροπολιτική - την ώρα που καίγονται σπίτια - δεν βοηθάει σύντροφοι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dikastisdredd avatar
    dikastisdredd 17/07/2015 16:42:44

    λαφαζάνης < τουρκική lafazan < περσική لافزن (lāf-zan) (ιδιωματικό) πολυλογάς, φαφλατάς, που (συνήθως) λέει ψέματα Συγγενικές λέξεις, λαφαζανιά

  2. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/07/2015 16:53:23

    Μετά τις μεγάλες φωτιές που άναψε αυτός κι οι όμοιοί του στην χώρα και στην κυβέρνησή του,με τις ανήθικες θέσεις του περί δραχμής και την καταψήφιση στη Βουλή,πήγε για να συμπαρασταθεί στο σβήσιμο της πυρκαγιάς στον Καρέα. Η υποκρισία στο μεγαλείο της...

  3. Διογένης avatar
    Διογένης 17/07/2015 17:44:04

    Α ρε Λαφαζάνη, ο λαός δεν μπορεί να καταλάβει το μεγαλείο σου. Τι λαός είναι αυτός που δεν μπορεί να καταλάβει τον εκπρόσωπο το λαού;...

  4. λαέρτης avatar
    λαέρτης 17/07/2015 19:10:08

    γιατί ρε παιδιά ο συμπάσχων με τον λαό δεν έβγαλε το σακάκι??? Κανένα τρολάκι να απαντήσει μήπως ????!

    • Τρελό νερό avatar
      Τρελό νερό @ λαέρτης 18/07/2015 09:46:14

      Δεν είμαι πελάτης σου, αλλά να σου δώσω εγώ μιαν εκδοχή. Ο Λαφάζ δεν έβγαλε το σακάκι, γιατί είχε ξηλωθεί το μανίκι του υποκαμίσου του στη μασχάλη.

  5. Βιεννεζος avatar
    Βιεννεζος 18/07/2015 01:30:49

    Πάντως ,ας με διορθώσει κάποιος,οι πολιτικοί στους δρόμους τις μέρες αυτές είναι είδος εν εξαφανίσει...γιατί άραγε...

    • Τρελό νερό avatar
      Τρελό νερό @ Βιεννεζος 18/07/2015 09:44:30

      Γιατί δεν μπορούν να αντέξουν τις υστερικές εκδηλώσεις λατρείας του κόσμου μάλλον.

  6. Κίτρινη Γραβάτα avatar
    Κίτρινη Γραβάτα 18/07/2015 14:46:42

    Δεν θα μπορούν να ξεμυτίσουνε πια χωρίς σωματοφυλακή, ούτε κι οι Συριζαίοι από εδώ και μπρός. Στενεύει ο κλοιός, όσο μαυρίζει η ζωή.