#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/02/2011 22:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απελπισμένος ο Πεταλωτής εκλιπαρεί τον Σαμαρά να ... μαζέψει τον Μιχελάκη



Ο εκπρόσωπος της ΝΔ βομβάρδισε σήμερα την κυβέρνηση με αλλεπάλληλες ανακοινώσεις με τις οποίες ζητά μεταξύ άλλων την παραίτηση του υπουργού Οικονομικών μετά τα όσα διέπραξε χθες η Τρόικα, διαψεύδει τους ισχυρισμούς της κυβέρνησης ότι δεν γνώριζε τίποτα κλπ.

Μην έχοντας τίποτα να απαντήσει ο κ. Πεταλωτής κατέφυγε για μια ακόμα φορά στην συνηθισμένη για το ΠΑΣΟΚ τακτική συκοφαντικών ισχυρισμών και διαστρέβλωσης της πραγματικότητας, του τύπου η κυβέρνηση της ΝΔ με την ενεργό συμμετοχή του κ. Σαμαρά, ευθύνεται για το χρέος της χώρας μας και το Μνημόνιο – όταν όλοι γνωρίζουν ότι ο Σαμαράς ήταν εκτός κέντρων αποφάσεων χρόνια πολλά.

Η απάντηση του  Γιάννη Μιχελάκη ήταν αποστομωτική και συντριπτική για τον κ. Πεταλωτή. Ο οποίος δεν άντεξε τελικά τον …βομβαρδισμό και ζήτησε την βοήθεια του …Σαμαρά. Διαβάστε μόνοι σας:

“Ο Κυβερνητικός Εκπρόσωπος, Γιώργος Πεταλωτής απαντώντας στις συνεχόμενες προσωπικές επιθέσεις που δέχεται από τον Εκπρόσωπο Τύπου της Ν.Δ. Γ. Μιχελάκη, δήλωσε τα ακόλουθα:  Ο εκπρόσωπος Τύπου της ΝΔ κάθε μέρα όλο και περισσότερο επανέρχεται στην παλιά του τέχνη . Στην παραπολιτική. Άραγε ο κ. Σαμαράς καλύπτει την προσωπική αήθη επίθεση του στο πρόσωπο μου, ως Κυβερνητικού Εκπροσώπου και Βουλευτή ; Γιατί προφανέστατα θα περίμενε κανείς να υπάρχει ο στοιχειώδης πολιτισμός του Εκπροσώπου Τύπου της αξιωματικής αντιπολίτευσης”.

Στο ΠΑΣΟΚ  έχουν συνηθίσει να μένουν αναπάντητα και τα ψέματα τους και τα επικοινωνιακά τεχνάσματά τους. Και όταν τους απαντούν να τους χαδεύουν τα αυτιά. Αλλά αυτά τελείωσαν οριστικά

Περιττό να πούμε ότι ο Αντώνης Σαμαράς βρήκε το πρώτο λαχείο στο πρόσωπο του νέου εκπροσώπου του κόμματος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΒΟΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ avatar
    ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΒΟΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 12/02/2011 22:55:53

    Ο Μιχελακης απεδειξε μεσα σε διαστημα λιγων εβδομαδων τι εστι μεστος κ καταγγελτικος αντιπολιτευτικος λογος!!!πραγματικα μπραβο του,θεωρω πως η σαφηνεια των θεσεων του θα αποτελεσει το τελος της εσωστρεφειας κ της νωχελικοτητας μεσα στο κομμα!!!!
    Ο καρκινος της παθητικοτητας κ της απολογιας για το αυτονοητο ελαβε τελος!!!
    Πρασινοι δημοσιογραφικοι γκεμπελισκοι στα κλουβια σας,η παρασταση τελειωσε, ΤΟ ΑΝΤΙΤΙΜΟ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΕΠΙΔΩΘΕΙ ΧΕΙΡΟΝΑΚΤΙΚΩΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΟ……..

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 12/02/2011 23:00:34

    Μιά χαρά είναι ο Μιχελάκης, πληηζ. Επιτέλους!

  3. Michal.V. avatar
    Michal.V. 12/02/2011 23:07:02

    Επί τέλους αυτό που φωνάζουμε τόσα χρόνια! Βρέθηκε κάποιος να αρχίσει να τους χτυπάει εκεί που τους πονάει. Στο ψεύδος, στη γκεμπελική προπαγάνδα τόσο του κυβερνητικού εκπροσώπου, που παρά το γεγονός, ότι μιλάει πολύ δεν λέει τίποτα, όσο και στα ΔΟΛιοΝΕΤικά και άλλα παπαγαλάκια και φερέφωνα. Δώσε τους να καταλάβουν κ. Μιχελάκη μην πάει και δούμε άσπρη μέρα.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 12/02/2011 23:10:03

    Μήπως ο Μιχελάκης είναι ο Ροδινός; Αφού δεν είναι ο Λαζαρίδης. Ή μήπως είναι όντως ο Φαήλος; Μήπως τελικά ο Ροδινός είναι ο Τιραμόλα; Και τότε εγώ ποιος είμαι; Ο Ορέστιος μήπως; Που πάω; Τι γίνεται ρε παιδιάαααααα.....

    • Misha avatar
      Misha @ Strange Attractor 12/02/2011 23:54:55

      Σ.Α.

      Εσύ είσαι εγώ, ο οποίος είμαι ο Μιχελάκης (Миша στην ταβαριτσική είναι υποκοριστικό τού Μιχαήλ, κάτι σαν Μιχαλάκης).
      Ελπίζω να έγινε σαφές πια.

    • Makedonas Thessalonikios avatar
      Makedonas Thessalonikios @ Strange Attractor 13/02/2011 02:32:22

      Otan matheis poios eisai kai se poia thesi paizeis kalytera,tha se paroume stin omada.
      An se troei i awewaiotita,mallon nerokouwalitis tha meineis !

    • Νίκος avatar
      Νίκος @ Strange Attractor 13/02/2011 12:24:28

      Παράξενε:
      1) αποκλείεται να είσαι ο ....Λαζαρίδης. Εσύ ξέρεις φυσική (θυμάσαι μια παλιά συζήτηση μας για το χάος;) ο Χρύσανθος όχι, εκτος, βεβαίως, και αν το κρύβει. Αν ναι, εύγε του!
      2) Ο...Ροδινός αποκλείεται να είναι ο... Λαζαρίδης. διαφέρουν τα μάλα οι τρόποι γραφής. Εκτος και αν...πασχει απο διπλή προσωπικότητα (χαχαχαχα!).
      3) Ο Τιραμόλα αποκλείεται δια της....εις άτοπον απαγωγής.
      4) Ο Φαήλος, well που λένε στο χωριό μου, είναι ο...Φαήλος, άρα αποκλείεται και αυτός.
      5) Ούτε ο Ορέστιος είσαι.

      Συμπέρασμα: Ξέρεις εσύ ποιός είσαι...

  5. man8os avatar
    man8os 12/02/2011 23:21:12

    Μπραβο στον κυριο Μηχελακη. Πρωτη φορα απο το 2000 τετοια αντιπολιτευση. (Ποιο μικρος δεν θυμαμαι).
    Ελπιζω να συνεχισει ετσι!

  6. ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΒΟΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ avatar
    ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΒΟΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 12/02/2011 23:26:13

    Παντως με εναν Μιχελακη στο τιμονι η κυβερνηση καραμανλη δεν θα εχανε με 10 μοναδες, ενω παραλληλα θα αποσαφηνιζοταν στον κοσμο η εννοια κ το ευρος των σκαναδαλων, βλεπε βατοπαιδι κ siemens, καθως κ ο κομματικος επιμερισμος τους!!! το πασοκ επαιξε πολυ επικοινωνιακος στην εξομοιωση τους,κ το αποτελεσμα αυτου παρουσιαζεται στην δημοσκοπησεις, οπου αδυνατουμε να επαναφερουμε ατομα που μας εμπιστευτηκαν τοσο το 2004 οσο κ το 2007!!

  7. Orestios avatar
    Orestios 12/02/2011 23:27:56

    Εξαιρετικός ο Μιχελάκης.
    Ο αγώνας συνεχίζεται, το ποτάμι αποκτά ορμή και σαρώνει.

  8. Γιωργος Ασημενιος avatar
    Γιωργος Ασημενιος 12/02/2011 23:30:20

    Το ζητούμενο είναι η αντίδραση των πολιτών . Το μέλλον αυτής της χώρας υποθηκεύεται απο μια χούφτα νταβατζήδων που τους υπηρετεί η χειρότερη κυβέρνηση στη νεότερη ελληνική ιστορία. Ο κ. Σαμαράς έχει καταλάβει οτι οι ιστορικές στιγμές κάνουν τους ηγέτες; έχει καταλάβει οτι αν δεν ζητήσει εκλογές εδω και τώρα με μόνο στόχο η χώρα να απεγκλωβιστεί απο τον θανάσιμο εναγκαλισμό με την τροικα δεν έχει λόγο ύπαρξης; έχετε τα κότσια κ. Σαμαρά;

  9. Κώστας avatar
    Κώστας 13/02/2011 00:09:33

    Kαλά όλα αυτά.
    Η ΝΔ έχει καταθέσει συγκεκριμένη πρόταση για αξιοποίηση δημοσίων ακινήτων, που καμιά σχέση δεν έχει με το ξεπούλημα ΔΕΗ, Αγροτικής, ΤΤ , παραλιών και όσα άλλα εφιαλτικά περιγράφουν οι τοποτηρητές του Μνημονίου.
    Ερώτημα: συμφωνεί η ΝΔ με την πώληση της ΔΕΗ; Προφανώς όχι. Θα αντισταθεί; Πώς; Με απλή καταψήφιση στη Βουλή;

    Δυστυχώς οι εξελίξεις ξεπερνάνε τους σχεδιασμούς. Με απλή κοινοβουλευτική μάχη η ΔΕΗ και επιχειρήσεις φιλέτα του Ελληνικού Κράτους θα ξεπουληθούν.
    Αρα; Θέλει, δυστυχώς και άλλη μορφή αγώνα. Πεζοδρόμιο. Τις συγκεντρώσεις του ΠΑΜΕ, των συνδικάτων και της λοιπής Αριστεράς και "Αριστεράς" η κυβέρνηση τις αντέχει. Τις ξεπερνά. Αν περάσει την κόκκινη γραμμή και πάει σε γενικό ξεπούλημα η κυβέρνηση, τότε και η ΝΔ πρέπει να διαβεί τον Ρουβικωνα: Συγκέντρωσεις, πεζοδρόμιο. Διακυβεύεται το μέλλον της χώρας και στη Βουλή η κυβέρνηση παίζει με πλεονέκτημα. Δεν επέλεξε η ΝΔ την όξυνση. Οι ουτιδανοί κυβερνήτες έβαλαν γενικό πωλητήριο και χρέος της ΝΔ είναι να αμυνθεί του δημοσίου συμφέροντος με όλα τα ΝΟΜΙΜΑ μέσα. Και τα συλλαλητήρια είναι νόμιμα.

  10. Factorx avatar
    Factorx 13/02/2011 00:11:02

    Ο Σαμαράς τα έχει τα κόιτσια, αλλά αν ζητήσει εκλογές τώρα θα συσπειρώσει το ΠΑΣΟΚ της εξουσίας

    • Νίκος avatar
      Νίκος @ Factorx 13/02/2011 12:26:19

      Σωστά! πρέπει να ζητήσει εκλογές ΜΟΝΟ όταν οι εσωτερική διάσπαση στο ΠΑΣΟΚ θα είναι αναντίστρεπτη.

  11. η Dimi avatar
    η Dimi 13/02/2011 00:13:00

    Γιά μία φορά θα ήταν χρήσιμο, αν το πρασινο-σοβιέτ μπορούσε να κάνει τη δική του αυτοκριτική. Να θυμηθεί και να συγκρίνει τις δικές του αντιπολιτευτικές πρακτικές αγανάκτησης «στα κεραμίδια» και τα ΟΧΙ σε ΟΛΑ! Ούτε μία, μα καμία ημέρα αντιπολιτευτικού πολιτισμού του επιπέδου Αντώνη Σαμαρά, ο Κώστας Καραμανλής δεν ευτύχησε να ζήσει με τους τωρινούς απελπισμένους διαμαρτυρόμενους.
    Την επομένη, την αμέσως επομένη κάθε εκλογής νίκης της Νέας Δημοκρατίας, αυτοί ζητούσαν ξανά εκλογές! Αυτός είναι ο δικός τους πολιτικός «πολιτισμός».
    Να τον χαίρονται.

    «Ο,τι κάνουμε στη ζωή αντηχεί στην αιωνιότητα»
    What we do in life echoes in eternity

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ η Dimi 13/02/2011 11:50:10

      Το να βάζεις στην ίδια νοητική ενότητα (από απλή πρόταση, έως ολοκληρωμένη διατριβή) το ΠΑΣΟΚ και οποιαδήποτε έκφανσή του και την έννοια της αυτοκριτικής είναι σα να αναθέτεις σε υπολογιστή την ανάλυση της έκφρασης "Λέω πάντα ψέματα". Κοινώς θα κάψει φλάτζα ο εγκέφαλος.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ TopGunZ 14/02/2011 23:37:41

        Εστω και στιγμές κρίσης αυτογνωσίας τους, καλοδεχούμενες θα ήταν.

  12. ierofantis avatar
    ierofantis 13/02/2011 00:16:14

    Διαβάζοντας τα περί Πεταλωτή και Μιχελάκη και το στενό μαρκάρισμα που κάνει ο δεύτερος στον πρώτο, δεν μπορώ παρά να θυμηθώ μιά από τις κορυφαίες, διαχρονικές και αξεπέραστες ατάκες του ελληνικού ερωτικού κινηματογράφου...

    ΒΕΝΤΟΥΖΑ - ΒΕΝΤΟΥΖΑ...

  13. Γιωργος Ασημενιος avatar
    Γιωργος Ασημενιος 13/02/2011 00:19:02

    αγαπητε φακτορα εδω παίζεται πλέον η ύπαρξη αυτής της χώρας. Εχεις την εντύπωση οτι αν ο Σαμαράς ζητήσει εκλογές με κεντρικό σύνθημα να φύγει η χώρα απο το μνημόνιο που μας οδήγησε στη χρεοκοπία θα χάσει; Οι ούγγροι δεξιοί που κέρδισαν τις εκλογές με αυτόν τον τρόπο και έκαναν πράξη όσα υποσχέθηκαν είναι καλύτεροι;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Γιωργος Ασημενιος 13/02/2011 11:51:32

      Το πρόβλημα αγαπητέ δεν είναι το αν οι ούγγροι δεξιοί είναι καλύτεροι, αλλά το ότι οι ούγγροι σκέτο μάλλον είναι λιγότερο λοβοτομημένοι...

  14. Tem avatar
    Tem 13/02/2011 00:29:20

    Μπράβο Μιχελάκη. Συνέχισε έτσι, τον έχεις τσακίσει τον πεταλωτή του πασοκ...........

  15. nick avatar
    nick 13/02/2011 00:50:09

    Φοβερός ο Μιχελάκης. Κίνηση ματ η επιλογή του από τον Σαμαρά.
    Μέσα σε λίγες μέρες τους έχει αλλάξει τα φώτα...

  16. karamanlikos avatar
    karamanlikos 13/02/2011 02:36:42

    Παρουσία με παρρησία

    Παιδιά ο Μιχελάκης είναι λαχείο... Δεν τον επέλεξε τυχαία ο Αντώνης!
    Κάθε παρουσία του ήταν και θα είναι γεμάτη παρρησία... Δεν μασάει!
    Ωστόσο, απ' ότι είδα στα portals της διαπλοκής δεν υπάρχουν αναφορές στις διαδοχικές απαντήσεις του στον Πεταλωτή!
    Μόνο εσείς εδώ τα λέτε και τα διαβάζετε!
    Είναι αρκετο;;

    • karamanlikos avatar
      karamanlikos @ karamanlikos 13/02/2011 02:46:30

      Α! Αλήθεια τι κάνει κείνος ο Χαρβαλιάς;
      Χάρβαλο μου φαίνεται το επικοινωνιακό...

  17. karamanlikos avatar
    karamanlikos 13/02/2011 02:44:47

    Ο Θόρυβος για την εκποίηση της περιουσίας έχει καλύψει και το σύνολο των μέτρων που θα υπογράψει ο Παπακωνσταντίνου στο νέο επικαιροποιημένο μνημόνιο!
    Αναδείξτε και αυτή την παράμετρο γιατί...
    Μειώνουν μισθούς και αυξάνουν όρια ηλικίας σύνταξης!!!

    Σε λίγο θα λένε στα πρόβατα ότι οι Έλληνες δέχονται μειώσεις στους μισθούς για να μην πουληθεί περιουσία, γατί τα πρόβατα δεν μπορούν να τρώνε συνεχώς το χορτάρι της χρεωκοπίας... θέλουν άλλο φόβητρο!

  18. ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΒΟΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ avatar
    ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΒΟΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 13/02/2011 03:09:07

    Συμφωνω απολυτα φακτορ,σε καμια περιπτωση ο Σαμαρας δεν πρεπει να ζητησει εκλογες διοτι πολυ απλα το gap ειναι θεμα χρονου να τις ανακοινωσει,ψαχνοντας εναγωνιως το επικοινωνιακο τεχνασμα!!!διοτι καλο ειναι οπως λενε οι φιλοι εδω να ζητησουμε εκλογες,δεν ειναι ομως καθολου εξυπνο απο την στιγμη που στις δημοσκοπησεις απεχουμε ειτε 2 ειτε 4μοναδες!!Κ μην μου πει ο οποιοσδηποτε οτι η σκεψη αυτη δεν ειναι πατριωτικη,διοτι προτιμω να αναμενω αλλους 2 μηνες το ξεγυμνωμα του πασοκ ακομη κ εαν αυτο συνεπαγεται κ ξεγυμνωμα της χωρας,απο το να εξαπολυσω επαναστατικα-εθνικιστικα μανιφεστα εκλογων συσπειρωνοντας εγκληματικα τους πασοκους,διατηρωντας τους ταυτοχρονα στην εξουσια!!!
    αλλωστε οταν κ εφοσον το gap προκυρηξει εκλογες οποιο μοτο κ να χρησιμοποιησει για να δικαιολογησει τον σκοπο αυτο, αυτοματως χαρακτηριζεται αντιπολιτευτικα ως ριψασπις κ μαλιστα σ εναν πολεμο ο οποιος ηταν εξαρχης χαμενος......
    κουβεντα λοιπον για εκλογες διοτι πολυ απλα η ανακυρηξη τους θα αποτελεσει την ομολογια ηττας του πασοκ στα ματια των αναποφασιστων ψηφοφορων, οι οποιοι μαλιστα ειναι παρα πολλοι κ περιεργως δυσκολευομαστε προς το παρων να τους κερδισουμε!!!!!!!!!

  19. juliet avatar
    juliet 13/02/2011 07:38:52

    τώρα είναι αργά ,ήτανε να μη πάρουμε φόρα......και πάλι μπράβο στη σωστή επιλογή.....τι να κάνουμε παιδιά άλλοι σκίζουν καλσόν και άλλοι γάτες......χαχα

  20. kiki avatar
    kiki 13/02/2011 07:53:00

    Το Ιδρυμα Αντρεας Παπανδρεου, εχει ηδη καταρτισει λιστα ακινητων προς εκμεταλευση.
    Αρα ολα ειναι προσχεδιασμενα.
    Το ερωτημα που τιθεται ειναι, με ποια ιδιοτητα το ΙΣΤΑΜΕ, κανει μεσιτικες εργασιες.

  21. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 13/02/2011 08:59:28

    Μπράβο στον κο Μιχελάκη!
    Το επόμενο διάστημα η ΝΔ πρέπει να σημαδέψει και να στοχοποιήσει τους αναντικατάστατους "πρόθυμους".

  22. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 13/02/2011 09:25:15

    Θερμά συγχαρητήρια κ. Γιάννη Μιχελάκη. Ο λόγος σας είναι αυτός πού έλειπε από τον εκπρόσωπο της Νέας Δημοκρατίας. Πονάει πολύ τον επαγγελματία που πεταλώνει πράσινα άλογα.

  23. Posidonas avatar
    Posidonas 13/02/2011 11:43:20

    Ο Πεταλωτης ειναι ενα ανθρωπακι που συμμετέχει με τον ρολο του γραφικού. Δεν ειναι τυχαιο που το σατανικο πασακ τον εχει επιλεξη. Ειναι ενας γραφικος στη σωματοδομη και οταν μιλαει, κανεις δεν προσεχει τι λεει, παρα μονο γελα. Ηλίθιος δεν ειναι,αλλα δεχθηκε σαν ηθποιος να παιξει ενα ρολο που του ταιριαζει. Ας βγει να μας πει, τι ηταν πριν τον κανουν αρλεκινο. Ενα κομματοσκυλο που ζουσε και ζει απο τα κρατικα ταμεια, οπως κι ολοι οι σοσιαλφασιστες του συμπτωματος αυτου που λεγεται πασοκ.

  24. thanasis avatar
    thanasis 13/02/2011 12:24:43

    ας μας πει ο πεταλωτης γιατι βγηκε αργα να στραφη κατα της
    τροικας μηπως φοβηθηκε μην το κανουν ντα ντα

  25. skeptomenos avatar
    skeptomenos 13/02/2011 12:56:46

    Αυτό που πρέπει να κάνει ο κύριος Μιχελάκης, είναι να ζητήσει από τον κύριο Πεταλωτή, ένα κείμενο του σημερινού πρωθυπουργού, όταν ήταν αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης , και στο οποίο κείμενο να προτείνει κάποια περιστολή δαπάνης.
    Απεναντίας, όταν ο Καραμανλής έδινε 5, ο Παπανδρέου και οι γνωστοί παπαγάλοι τον κατηγορούσαν γιατί δεν έδινε 10, τι να πρωτοθυμηθεί κάνεις, πετρέλαιο θέρμανσης, αυξήσεις, επιδοτήσεις στους αγρότες?
    Τώρα τον κατηγορεί γιατί τα έδινε.
    Τον πιέζατε εσείς κύριε πρωθυπουργέ για αυτό τα έδινε.
    Εσείς δεν δικαιούστε να ομιλείται γιατί θα δίνατε τα διπλά.
    Την λέξη ψίχουλα την ξεχάσατε?
    Αυτό κύριοι νομίζω πως πρέπει να είναι το πνεύμα της αντιπολίτευσης για το παρελθόν,
    και καλό θα είναι να ψάξει ο κύριος Μιχελάκης, και να βρει όλες τις ομιλίες, δηλώσεις, συνεντεύξεις του πρωθυπουργού, όταν ήταν αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης.

    • skeptomenos avatar
      skeptomenos @ skeptomenos 13/02/2011 13:34:36

      Δεν μπορούν αυτοί, που κατά την διάρκεια της μάχης πρότειναν, και πιεστικά μάλιστα στον στρατηγό, να δώσει έμφαση προς τα αριστερά, και ο εχθρός ήρθε από τα δεξιά, να κάνουν κριτική εκ των υστέρων.
      Δικαίωμα για κριτική έχουν ΜΟΝΟ όσοι τότε σιωπούσαν η πρότειναν το σωστό.
      Ο Σαμαράς, έχει κάθε δικαίωμα να ασκεί κριτική για την περίοδο Καραμανλή, ο Παπανδρέου κανένα απολύτως δικαίωμα.

  26. victoria avatar
    victoria 13/02/2011 13:21:14

    Α γεια σου Μιχελάκη!!

    Κι άλλο, κι άλλο!

  27. of8almos avatar
    of8almos 13/02/2011 22:34:32

    Ο Μιχελάκης φαίνετε στην φωτογραφία, γιατί δεν τον ξέρω προσωπικά, ότι θα μπορούσε να είναι ένας απλός συνεργάτης στην δουλειά μου που μου εμπνέει εμπιστοσύνη για την σωστή συνεργασία μας. Αυτό λέει πολλά για μένα τον απλό Έλληνα πολίτη.
    Ενω τύποι σαν τον Πεταλωτή και τον Δρούτσα δεν θα τους ήθελα ούτε καν να μπούν στην δουλειά μου όχι και να συνεργαστώ μαζί τους!
    Αυτό λέει πολλά, και σε συνδυασμό με την απλή γλώσσα του Αντωνη Σαμαρα δείχνει να βρίσκετε στον σωστό δρόμο για το ξεμπρόστιασμα της χειρότερης κυβέρνησης στην νεότερη ιστορία της Ελλαδας.
    Ένα πράγμα εύχομαι μόνο σαν Έλληνας. Να μην γεννηθεί 3ος ΓΠ γιατί με τον 1ο γονάτισε η χώρα, με τον 2ο έβαλε και τα χέρια κάτω με κίνδυνο να ξαπλώσει εντελώς, δεν μπορώ να φανταστώ στις επόμενες γενιές τι θα γίνει με τον 3ο αν υπάρξει...

  28. Αννίτα avatar
    Αννίτα 14/02/2011 11:51:07

    O κ. Μιχελάκης είναι πραγματικά άξιος και αποστωμοτικός στις απαντήσεις που δίνει αλλά και στον τρόπο που εκπροσωπεί τον κ.Σαμαρά. Σίγουρα τέτοιοι άνθρωποι χρειάζονται στην Ν.Δ. να μην κολλάνε σε λεπτομέρειες που παραπλανούν.