#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/07/2011 16:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απειλητικά τηλεφωνήματα με αναγνώριση κλήσης !!!






 

Απειλητικά τηλεφωνήματα επικαλέσθηκε ο βουλευτής Κοζάνης Αλέκος Αθανασιάδης, προσπαθώντας να εξηγήσει την αλλαγή στάσης του σχετικά με το Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα, στη διάρκεια συνέντευξης που παραχώρησε σε τοπικό κανάλι. «Δέχθηκα απειλητικά τηλεφωνήματα ακόμη κι από το εξωτερικό: Μην τολμήσεις να ψηφίσεις «όχι», γιατί θα σε βρουν στο χαντάκι» είπε χαρακτηριστικά.



Εξηγώντας γιατί ενώ είχε ξεκαθαρίσει πως δεν θα ψηφίσει το Μεσοπρόθεσμο, έκανε στροφή 180 μοιρών, υπερψηφίζοντάς το, ο βουλευτής Κοζάνης σημείωσε: «Στον εργαζόμενο της ΔΕΗ, στον κάτοικο της περιοχής θα πω ότι εδώ και δύο μήνες έχω μπει στις μυλόπετρες. Με έχει συνθλίψει το σύστημα, με έχουν συνθλίψει τα συμφέροντα.»



Αν σας έχει συνθλίψει το σύστημα κύριε βουλευτά και δεν μπορείτε να κάνετε τη δουλειά σας, οφείλατε ήδη να έχετε παραιτηθεί.

Αν τα λεγόμενα σας ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, έχει ενδιαφέρον να δούμε τη «μεθοδολογία» που ακολουθήθηκε και από ποια παράκεντρα εξουσίας για να ψηφισθεί το Μεσοπρόθεσμο.

Αλλά επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω. Απειλητικά τηλεφωνήματα με αναγνώριση κλήσης μόνο ο μυθικός Ρανταπλάν θα μπορούσε να έχει κάνει. Ξέρει ποια έγιναν από το εξωτερικό και ποια από το εσωτερικό !!!

Εκτός κι αν ήταν επώνυμες οι απειλές, οπότε οφείλετε να μας πείτε ποιοι σας απείλησαν κύριε βουλευτά.

Αοριστίες για «συμφέροντα» και «συστήματα» είναι παραμύθια για μικρά παιδιά. Γιατί δεν λέτε απλά ότι πειθαρχήσατε στο κόμμα; Και την πίτα ολόκληρη και τον Πάγκαλο χορτάτο δεν γίνεται...



ΜΟ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Southlancer avatar
    Southlancer 04/07/2011 16:54:27

    Αν δέν μπορείς την πίεση, παραιτήσου, υπάρχει δουλεία που δεν σε πιέζουν;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Southlancer 04/07/2011 16:58:11

      του νεκροθαφτη !

      ΠΠ

      • ό παγωτατζής avatar
        ό παγωτατζής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/07/2011 17:14:43

        xa!xa!xaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Southlancer 04/07/2011 19:18:33

      Και τι θα κάνει μετά?
      Δύσκολες εποχές...

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/07/2011 16:57:08

    Θελει ν ασχολουμαστε μαζι του ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ !
    Κανει τουμπα και βγαινει στη Βουκουρεστιου να εισπραξει ΦΑΠΕΣ !
    Βγαινει τωρα και λεει για ΑΠΕΙΛΕΣ !! χαχαχαχα

    Αυριο τον βλεπω να βγαινει σαν τον Ντομινικ....
    " μου την επεσε τραβε προβοκατωρας για να με χωρισει "...

    Τριπλο τσουκαχαρα και το ΠΑΣΟΚ στο κλαρι...

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/07/2011 17:03:03

      τσουκαχάρα????????
      lol

  3. sam avatar
    sam 04/07/2011 17:08:28

    ''..εδεχθην απειλητικα τηλεφωνηματα απο το εξωτερικο, μαλλον καταλαβανε οτι εγω πηδηξα την καμαριερα...''

    • evie avatar
      evie @ sam 04/07/2011 23:11:48

      Από την καμαριέρα θα ήταν ...

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/07/2011 17:13:36

    ΟΙ 155 ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ συνιστουν Μεσοπροθεσμο & Εφαρμοστικο ΓΥΨΟ !

    Παρτε να χετε τωρα !!! και θα ερθουν και τα “ρεστα” σε ΑΠΕΙΛΕΣ...!….

    ΠΠ

  5. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 04/07/2011 17:15:00

    Ή αυτοί που τον απειλούσαν ήσαν πρωτάρηδες για να παίρνουν χωρίς απόκρυψη ή ο βο(υ)λευτής μας θεωρεί πολύ βλάκες,κυρίως τους ψηφοφόρους του.Ας τον χαίρονται!!!
    Πάντως όπως και να έχει το πράγμα,θα έπρεπε να έχει επέμβει ήδη η Εισαγγελία,κάτι που δεν έμαθα μέχρι στιγμής να έγινε.Γιατί;;;;;

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/07/2011 17:16:15

    Αυτός δεν είναι βουλευτής που βουλεύεται, αλλά κλακαδόρος που χειροκροτά (χωρίς καν να ξέρει τι και πως). Παρακεντές και βαστάζος του συστήματος.
    Βαλές των αφεντικών του (μας).

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ Strange Attractor 04/07/2011 18:58:21

      Μα αυτό που περιγράφεις στρέηντζ ΕΙΝΑΙ βουλευτής!

  7. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 04/07/2011 17:17:00

    ΡΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ; Αθανασιάδη αυτοί που κάνουν τέτοιου είδους τηλεφωνήματα είναι πολύ μεγάλοι χέστες. Θέλει φιλοσοφία για να το καταλάβεις αυτό; Και τώρα τι μας λες; Ότι ψήφισες εναντίον της πατρίδας μας και της συνείδησης σου επειδή σε πήραν μερικοί χέστες τηλέφωνο;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Χρήστος Δημάρης 04/07/2011 17:19:00

      Θελεις να σου κανω τον Αθανασιαδη να μου κανεις ερωτησεις / εκβιασμους / βιασμους / προβοκατσιες ?? χαχαχαααα

      ΠΠ

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/07/2011 17:19:36

    ο πιο καλος ο ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΗΣ ηταν αυτος στο κομμα !

    ΠΠ

    • ataktos avatar
      ataktos @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/07/2011 17:31:41

      αριστο !!!

  9. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 04/07/2011 17:25:24

    Όχι ΠΠ. Περιμένω τις δηλώσεις του Αθανασιάδη που θα λένε για την αντιχουντική του δράση και για τα βασανιστήρια που πέρασε στο ΕΑΤ-ΕΣΑ επειδή βοήθησε τον Παναγούλη τότε που προσπάθησε να σκοτώσει τον Παπαδόπουλο!!!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Χρήστος Δημάρης 04/07/2011 17:33:29

      Απεκτησες Πρασινα βιτσια με το ΠΑΣΟΚ !!

      ΠΠ

      • Χρήστος Δημάρης avatar
        Χρήστος Δημάρης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/07/2011 17:48:59

        ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ: Ωραία τα λέμε εμείς ΠΠ. Όμως κοίταξε ποιοί αποφασίσουν για το μέλλον το δικό μας και των παιδιών μας. Μόνοι τους μας λένε ότι ψήφισαν εναντίον μας επειδή δεν είναι άνδρες!!! (Μίλησα και εγώ όσο ηπίως μπορούσα φάκτορα!!!)

  10. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 04/07/2011 17:50:52

    ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΑΝ???ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΜΑΓΚΑ!!!.ΑΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ!!!.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΩΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΜΠΟΣΟ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΨΗΦΗΖΕΙΣ ΝΑΙ!!!.ΕΚ ΤΟΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ!!!.ΑΣΕ ΤΑ ΚΟΖΑΝΙΤΙΚΑ ΒΛΑΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΣ ΚΑΡΠΑΖΙΕΣ.ΑΥΤΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΜΑΣΑΕΙ.ΑΝΤΕ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ .

  11. vildanden avatar
    vildanden 04/07/2011 18:04:26

    Είναι προφανές ότι έπεσε θύμα εκβιασμού από τον Δημητράκη του Τσώνη.

  12. Ο Εχων πολλές απορίες avatar
    Ο Εχων πολλές απορίες 04/07/2011 18:08:11

    'Οταν βουλευτής του ελληνικου κοινοβούλιου δηλώνει ότι απειλήθηκε η ζωή του, για να ψηφίσει, μήπως επρεπε να τον καλέσει ο εισαγγελέας και να γίνει και προκαταρκτικη έρευνα?.Νομίζω ότι το θέμα είναι πολύ σοβαρό. Ακόμα και ψέμα να είναι, πάλι παραμένει σοβαρό το θέμα γιατί ειναι αστείο πια το κοινοβούλιο.

  13. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/07/2011 18:10:03

    ΄΄Ο βιασμός της καμαριέρας Νο 2΄΄....Σαν την ΄΄Εμανουέλλα΄΄ 1, 2, 3, κλπ...κατάντησαν
    ΥΓ: Και ντετέκτιβ ΜΟ;; Μ΄εντυπωσιάζεις!!!!

  14. ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ avatar
    ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ 04/07/2011 18:11:36

    Πρέπει να διερευνήσει την υπόθεση κάποιος εισαγγελέας.
    Υπάρχει ένας;

  15. Aggelos avatar
    Aggelos 04/07/2011 18:13:14

    απειλητικο τηλεφωνημα:

    Ναι,,ποιος εισαιιι?

    Είιμαιιι ο Χάροος που ήρθεεε να σεε πάααρειι..

  16. nasos avatar
    nasos 04/07/2011 18:13:27

    σε λίγο θα μας πει πως του έστειλαν ανώνυμη,απειλητική επιστολή με υπογραφή από κάτω

  17. Αίθρα avatar
    Αίθρα 04/07/2011 18:17:25

    Αν ο ίδιος δηλώνει ότι αδυνατεί να ασκήσει τα καθήκοντά του (δεδομένου ότι δεν μπορεί να αντισταθεί, όπως ο ίδιος λέει, σε έξωθεν πιέσεις), γιατί δεν έχει παραιτηθεί ακόμα;

  18. Μ.Γ avatar
    Μ.Γ 04/07/2011 18:23:36

    Συνιστω Vomex τρεις φορες ημερησιως.

  19. Σταύρος avatar
    Σταύρος 04/07/2011 18:24:08

    Κε. Αθανασιάδη, όταν θα καταλάβουν οι ψηφοφόροι σας ότι τους ξεπουλήσατε έως τέταρτη γενεά, το "χαντάκι" θα είναι εξωτικός προορισμός!
    Α! Θα έχετε παρέα και τους υπόλοιπους 154, ένθεν και ένθεν!!!

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Σταύρος 05/07/2011 00:20:35

      !!!!!

  20. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 04/07/2011 19:04:45

    ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΦΤΗΝΟΣ; ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ!!
    Η ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ, Η ΕΦΟΣΟΝ ΕΚΑΝΕ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΑ , ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ .ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!

  21. george avatar
    george 04/07/2011 19:06:20

    Πάντως μην ξεχνάμε τις αντίστοιχες πιέσεις στην Κύπρο γιά την υπερψήφιση του σχεδίου Αννάν. Και εκεί είχαν ονοματεπώνυμο και οικονομικά κίνητρα!

  22. Asta Napane avatar
    Asta Napane 04/07/2011 19:08:57

    Μήπως τον απείλησε κι ο πρόεδρος της βουλής ότι αν δεν σηκωθεί να δώσει εξηγήσεις για το ΝΑΙ που θα ψηφίσει -κατά παράβαση του κανονισμού- θα έχει "άσχημο τέλος";
    Αυτός όμως Ήρωας!!! Μπροστά στο συμφέρον του λαού δεν βάζει τίποτα! Ενας αλλά Λέων!

  23. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 04/07/2011 19:18:26

    ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑΥΤΟ Ο ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ; ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΤΟΥΣ Η ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ;

  24. ορτικι ορτικαδ avatar
    ορτικι ορτικαδ 04/07/2011 20:09:57

    νομιζω οτι οταν τον ρωτησαν αν το καταψηφιζει η οχι το μεσοπροθεσμο αυτος ειπε οτι το πειστικε απο τα λεγομενα του βενιζελου και οχι οτι δεχτηκε απειλες.τωρα τον συμβουλεψαν να τα λεει αυτα?μηπως του προσφεραν καμια θεσουλα και αλλαξε γνωμη για το μεσοπροθεσμο και τωρα προσπαθει να τα μπαλωσει?αν και κατα τη γνωμη μου με αυτες τις δηλωσεις του ρεζιλευεται ακομα περισσοτερο

  25. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 04/07/2011 20:25:10

    Mην ασχολείστε με τον Αθανασιάδη. Ήταν πμικρό πολιτικό μέγεθος κι έτσι θα παραμείνει ...

  26. Απλά Εγώ avatar
    Απλά Εγώ 04/07/2011 20:34:04

    Σε ποια σοβαρή χώρα θα υπήρχε επώνυμη καταγγελία από βουλευτή ότι δέχτηκε απειλές για την ζωή του για να ψηφίσει στο κυνο-βούλιο (δεν έκανα ορθογραφικό) και η Βουλή θα συνέχιζε να λειτουργεί; 15 εισαγγελείς θα είχαν αναλάβει τις έρευνες, η Βουλή θα είχε διακόψει μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα, ενώ θα ήταν προφανές ότι η επίμαχη ψηφοφορία θα έπρεπε να επαναληφθεί!!!!!

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ Απλά Εγώ 04/07/2011 20:52:14

      Πραγματικά όμως...

  27. greekboy avatar
    greekboy 04/07/2011 21:15:09

    Εαν ο Αθανασιάδης ψήφισε κάτω από το βάρος πιέσεων και εκβιασμών μάλλον η ψήφος του είναι άκυρη αφού αυτό προβλέπει η νομοθεσία και εφόσον βέβαια κάποιος προσβάλλει το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας.

    • zagor avatar
      zagor @ greekboy 04/07/2011 22:02:53

      Προφανώς έτσι είναι αλλά τώρα τι περιμένεις, ο άνθρωπος είναι για γέλια!!!

  28. tpe avatar
    tpe 04/07/2011 22:27:04

    Ελπίζω να μην το κόψει ο factorx...

    Factorx: σεμνα

  29. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 04/07/2011 22:40:48

    Στα αμερικάνικα πανεπιστήμια για να γίνεις μέλος κάποιας αδελφότητας συχνά πρέπει να αποδείξεις με κάποια πράξη σου ότι δεν σε νοιάζει να αυτο- εξευτελιστείς. Άμα το παίξεις μάγκας τότε είναι που σε στέλνουμε ξυπόλυτο στα αγγούρια.
    Στην προκειμένη περίπτωση και ναι ψήφισε και πήγε ( ή τον στείλανε) μια βόλτα ανάμεσα στο πλήθος απροστάτευτο.

  30. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 04/07/2011 22:52:47

    Γιατι συγχιζομεθα, προκειται για μια ακομη πασοκια. Δεν χαιρεσθε που το Πασοκ μας εσωσε ακομη μια φορα και θα μας ξανασωσει και αλλες. Υποθεσατε οτι ηταν η επαρατος στην Εξουσια και συνεβαινε κατι αντιστοιχο , τι θα γινοτανε?

  31. ΦωΚ avatar
    ΦωΚ 05/07/2011 00:28:54

    Κατ αρχην ηταν πολυ ευκολο να καταλαβει κανεις απο την αρχη οτι ειναι απολυτα βλακας γιατι προσπαθησε να παρει τον λαο για μακακες οταν απο ολο το μεσοπροθεσμο τον ενοχλησε μονον η περιπτωση της ΔΕΗ.
    Τωρα μιλαει για απειλες φυσικα να περιμενουμε πορισμα και ερευνα της αστυνομιας αλλα τι να πουμε περισσοτερο εβαλε το αυτογκολ μονος οταν πλεον καθε αποφαση του στην βουλη πιθανον να ειναι προιον απειλης δηλαδη ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΣ να εχει θεση στην βουλη ,οχι οτι οι αλλοι ειναι καλυτεροι αλλα το παραδεχτηκε.

    • panos avatar
      panos @ ΦωΚ 05/07/2011 01:18:16

      ΠΟΥ ΚΑΝΤΑΝΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΕΞΟΥΣΙΑ !!!

  32. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 05/07/2011 00:41:35

    Τον θυμάστε τον Δαϊλάκη, που παραιτείτο και... ξεπαραιτείτο μετά τη μεσολάβηση της... Μπεζαντάκου;

    Ε, κάπως έτσι κι αυτός. Ίδια συλλογιστική, ίδιο λεξιλόγιο.

  33. ΔημΒας avatar
    ΔημΒας 05/07/2011 09:26:43

    Δηλαδή για να καταλάβουμε τί λέει ο...ποιητής:
    τον απείλησαν ότι άν ψηφίσει Όχι θα τον βρούν σε χαντάκι... Και εκείνος αποφάσισε να πεί Ναί πηγαίνοντας κόντρα στις απειλές... Δηλαδή μιλάμε για έναν Βουλευτή..."ήρωα" που αψήφισε τις πιέσεις και ψήφισε επειδή τον έπεισε ο "γλαφυρός" λόγος του ΓΑΠ (ο οποίος συνήθως αγνοεί το τί διαβάζει). Έτσι εξηγείται γιατί μετά την ψηφοφορία βγήκε με τόση "μαγκιά" για να εισπράξει τις καρεκλιές και τα μπουκάλια. Κωλοτούμπας μέχρι τέλους...

  34. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 05/07/2011 09:47:37

    ΤΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΔΕΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ ΑΓΡΙΟΥ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ....ΑΣΗΜΙΚΩΝ ΜΑΣ. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΤΗΣ ..ΕΚΠΟΙΗΣΕΩΣ ΕΙΧΕ ΚΑΘΟΡΙΣΤΕΙ ΟΣΟ ΤΑ ΠΕΡΥΣΙΝΑ ΚΕΡΔΗ ΤΗΣ ΔΕΗ!!! ΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΕ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΙΠΛΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ!!!

  35. ΖΑΡΙΑΝΟΣ avatar
    ΖΑΡΙΑΝΟΣ 05/07/2011 19:58:15

    Και μόνο το γεγονός ότι βουλευτής του Ελληνικού Κοινοβουλίου δηλώνει δημόσια ότι η ψήφος του ήταν αποτέλεσμα απειλών, ακόμη και για τη ζωή του, έπρεπε να ακολουθήσουν άμεσα:
    Πρώτο. Ακύρωση της εν λόγω ψηφοφορίας.
    Δεύτερο. Άμεση επέμβαση εισαγγελέα
    Τρίτο. Προεδρική παρέμβαση
    Τέταρτο. Λαϊκός ξεσηκωμός.
    Εφ’ όσον το όλο ζήτημα ξεπεράστηκε ως μη γενόμενο σημαίνει ότι:
    - Έχουμε κυνοβούλιο και όχι κοινοβούλιο.
    - Είμαστε χώρα τύπου μπανανίας.
    - Όλη η πυραμίδα της εξουσίας αποτελείτε από λακέδες.
    - Ο λαός αυτής της χώρας αξίζει τη χειρότερη τύχη.

  36. madprof avatar
    madprof 06/07/2011 02:36:51

    Άλλο φρούτο εποχής αυτός ο εκ Κοζάνης προερχόμενος και με την ΔΕΗ "πρώην" συνεργαζόμενος . Είδε μαρκούτσια να του βάζουν μπροστά στη μούρη και τρέχει ο ακατανόμαστος να τα δαγκώσει ! Η απόλυτ ξεπεσμός αντιπροσώπου των πολιτών. Ας τα βλέπουν οι Κοζανίτες κι ας "καμαρώνουν" για τον "λεβέντη" τους !
    Το ίδιο ισχύει και για τα λοιπά ρετάλια του καθεστώτος για ανάλογες διαμαρτυρίες συμπεριλαμβανομένου του αρχιρεταλιού υπουργού γκεμπελικής βίας και κατάργησης στην πράξη κάθε δημοκρατικού δικαιώματος των πολιτών για ειρινική διαμρτυρία απέναντι σε ένα καθεστώς που τους υφάρπαξε την ψήφο με άλλο πρόγραμμα και υποσχόμενο πως "λεφτά υπάρχουν" ενώ τώρα εφαρμόζει το "πολύ ξύλο υπάρχει" για σας που μας ψηφίσατε ! Προδομένοι και δαρμένοι !