#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/01/2011 19:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απαγορεύουν στους δημοσιογράφους να πλησιάσουν στη Νομική !!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/01/2011 19:40:59

    Μάλλον ήταν κι αυτό απαίτηση των λάθρο. Που δεν θέλουν, λέει, αστυνομική παρουσία εκεί όπου τους προτάθηκε να πάνε. Προφανώς για να αλωνίζουν ανενόχλητοι.

  2. factorx avatar
    factorx 27/01/2011 19:42:23

    αστυνομοκρατούμενη περιοχή η Νομικη. Λες και είμαστε στο 73. Με πρόσχημα την συναίνεση του κόσμου πάνε να περάσουν τα χειρότερα

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ factorx 27/01/2011 19:43:44

      Έλεος φάκτωρα, τι προτείνεις δηλαδή;

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Σοσιαληστής 27/01/2011 19:46:34

        δηλωσεις απο τους πρασινοφρουρους θα καλεσουν το βραδυ!!!.. στη φωτια και το τσεκουρι.. μονοι τους Σοσιαλιστικα !! το πιασες?
        Πως θα προσγειωθει το ΓΑΠ απο Νταβος?? σε λαιβ Βαγδατη?? θα του χαλασουν το ιματζ.

        ΠΠ

    • Misha avatar
      Misha @ factorx 27/01/2011 19:45:45

      ++++
      factorx

      Tα βλαμμένα των «επιτροπων αλληλεγγύης» δεν καταλαβαίνουν σε τι έργο παίζουν....

      • kiki avatar
        kiki @ Misha 27/01/2011 20:29:54

        @ Μισα,
        δυστυχως το λεω οτι το παρακρατος του Πασοκισταν λειτουργει υπεροχα.την δεδομενη στιγμη ξεπεταγονται και διαμαρτυρονται οι λαθρομεταναστες , εδω στην Αθηνα, στην Πατρα, στην Κρητη αυτη την στιγμη, αν ειναι τα καναλια και το βλεπουν τι θα γινει σκεφτεστε τους απανταχου μουσουλμανους αδελφους σε ολη την επικρατεια τι θα γινει.
        ειμαι απολυτα πεποισμενη οτι προκειται για κυβερνητικη προβοκατσια, με χρηματοδοτουμενες απο την κυβερνηση ΜΚΟ, ωστε και μετρα κατα των μελλοντικων διμαρτυριων των δυστυχουντων ελληνων, και να ξεχασουμε τα της Ζημενς, το φιασκο της οικονομικης πολιτικης, τα καινουργια κουστουμακια για την οικονομια απο την Τροικα και τους αδιστακτους επικινδυνους κουισλινγκ της κυβερνησης, και αν κτυπησουν τωρα , καραδοκουν και οι φιλοι γειτονες.
        Παιζονται πολλα Μισα, παρα πολλα, δεν ειναι αναγκη να βρισκονται κοντα οι δημοσιογραφοι , και αυτο ειναι αντιθετο με τα πιστευω μου .

        • Misha avatar
          Misha @ kiki 27/01/2011 20:58:03

          Κική, δεν χωνεύω τα κανάλια, ο ρόλος τους είναι ταγματασφαλίτικος στις 9 από τις 10 περιπτώσεις στις σημερινές συνθήκες.
          Άλλο όμως ο ρόλος των καναλιών και άλλο ο ρόλος ένος ρεπόρτερ, που πιθανόν θα πιασει και θα αποτυπώσει με το φακό του το αλισβερίσι .
          Σε μια από τις τελευταίες πορείες μίλησα με έναν που δουλεύει για μεγάλα πρακτορεία και μου έλεγε με λεπτομέρειες τι έχει πιάσει με τη μηχανή του για τα φοβερά και τρομερά παιδιά του «νόμου και της τάξης»...
          To ξεπουλημα είναι πασιφανές,μακάρι να αποτυπωθεί και στο γυαλί , για να δουν και οι τυφλοί που συνεχίζουν να πιστεύουν τις ανοησίες για κράτος ευνομίας και άλλα χαρωπά

          • ΒΙΣ avatar
            ΒΙΣ @ Misha 27/01/2011 21:17:46

            Μίσα, μπορεί να διαφωνούμε στα πολιτικά, αλλά είσαι πατριώτης σπαθί, σε αυτό δεν έχω να πω τίποτα.
            Επειδή έχω γράψει πολλές φορές εδώ για ευνομία, εννοείται ότι εννοώ ότι και στην αστυνομία πρέπει να υπάρχει ευνομία. Σε ένα κράτος μπάχαλο, σε μία κοινωνία μπάχαλο, έχεις και μία αστυνομία αναλόγου επιπέδου. Δηλαδή, ή αδιάφορη θα είναι, ή διεφθαρμένη. Αυτό που συμβαίνει τώρα δηλαδή.
            Και το θύμα είναι τελικά ο απλός και νομοταγής πολίτης.

          • Misha avatar
            Misha @ ΒΙΣ 27/01/2011 21:28:23

            Eμ...Και η αντιφαση ξέρεις ποια είναι, ΒΙΣ ;
            Να ζητούν οι συντηρητικοί πολίτες από αυτή την διεφθαρμένη αστυνομία, αυτήν που διεκπεραιώνει τις σκληρότερες πτυχές της κατοχικής πολιτικής της συμμορίας ΔΝΤ-ΕΕ-ΓΑΠ και η διαφθορά της ξεπερνά το Μ.Ο. της πλειονοφίας των άλλων επαγγελμάτων , να επιβάλλει τον νόμο !!!
            Ποιο νόμο ρε παιδιά;
            Νόμος είναι το δίκιο του ΔυΝάσΤη...

            Δείτε τι γινεται με τη Ζημενς και βγάλτε συμπερασμα...Ποιος τους άφησε να φυγουν κλπ...

        • αγγελοσ avatar
          αγγελοσ @ kiki 27/01/2011 21:57:45

          Ναι κικη και οι μυστικοι πρακτορεσ του πασοκ συνεργαζονται με τον σουπερμαν για να βαλουν σε ταξη το χαος που επικρατει στην ελλαδα...... Ξυπνατε.... Ο θεσμος του ασυλου οφειλει να ειναι ο εγγυητης της απροσκοπτησ λειτουργειασ του πανεπιστημιου και της ανταλλαγης αποψεων και ιδεων στο χωρο του... Η περιφρουρηση του αποτελει χρεος ολων των μελων τησ ακαδημαικης κοινωτητας, σε αντιθεση με το σημερινο φαινομενο καταστρατηγησης του, που μονο μικροπολιτκα συμφεροντα και σκοπουσ μπορει να εξυπηρετησει.. Ωστοσο, παρατηρουνται περιπτωσεισ εσκεμμενων προσπαθειων να εμφανιστει η χρηση του ασυλου ωσ "ομπρελλα" προστασιας ποινικων αδικηματων με αποτελεσμα να δινεται στισ συζητησεισ για την καταργηση του....... Φοιτητης Πολυτεχνειου

          • kiki avatar
            kiki @ αγγελοσ 28/01/2011 00:50:35

            @ Αγγελε,
            δεν διαφωνω μαζι σου οτι πρεπει να περιφρουρειται απο την ακαδημαικη κοινοτητα το ασυλο, αλλα ασυλο διακοινησης ιδεων, οχι λαθρομεταναστων, πρεζας, και αλλων ανομων πραξεων.Μια και εισαι φοιτητης του Πολυτεχνειου θα ξερεις οτι στην αιθουσα Γκινη εχουν κατασκηνωσει μεταναστες και αλλα στοιχεια εκτος ακαδημαικης κοινοτητας.Καθαριστε λοιπον τον χωρο σας μονοι σας, να επαναφερεται την μαθηση και την ανταλλαγη ιδεων και επιστημονικων αναζητησεων στο χωρο του ιδρυματος και οποιουδηποτε εκπαιδευτικου ιδρυματος της χωρας.ειδικα για το Πολυτεχνειο ως ελληνις φορολογουμενη το εχω πληρωσει απειρες φορες για αποκατασταση ζημιων.Σεβαστειτε εσεις πρωτοι το ασυλο, για να το σεβαστει και η υπολοιπη κοινωνια.
            @ Μισα,
            στα καναλια δεν εχω εμπιστοσυνη, διοτι την τριχα την κανουν τριχια, και για να εχουν ακροαματικοτητα ειναι ικανοι οι αγραμματοι και μια φαπα να πεσει να ξεφωνιζουν εναν μηνα.Λεγοντας να μην παραβρισκονται αυτα μπροστα ειναι που με ανυσηχει επειδη πιστευω οτι ηταν οργανωμενο , σκεψου εικονα δερομενων μουσουλμανων να διατρεχει ολη την χωρα, αυτο αλλωστε περιμενουν καποιοι για να τους ωθησουν σε διαμαρτυριες οτι τους καταπιεζουμε και τους δερνουμε.Εδω τοση φασαρια κανανε για μια φωτοτυπια που εσκησε καποιος χωροφυλαξ, οτι δηθεν ηταν κορανι, και ξεσηκωσαν τον τοπο.Αμα εχουμε και τους γειτονες που εχουν αναλαβει εργολαβικα την προστασια ολου του μουσουλμανικου κοσμου, και κυριως της Θρακης.
            γιαυτο μιλαω, τι να σου πω για ολα τα αλλα , την ξεφτιλα μας σαν κρατος, την καταντια μας σαν λαος, παλι τα ιδια θα λεμε.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ factorx 27/01/2011 19:53:39

      Δυστυχώς.
      Αν δεν ήταν μια απίστευτη βλακεία των "επιτροπών αλληλεγγύης", που λέει κι ο Misha, θα μπορούσε να ήταν μια αριστοτεχνική προβοκάτσια.

      • Misha avatar
        Misha @ εναςάσχετος 27/01/2011 20:03:13

        Αυτοί οι 237 θα προσληφθούν από τη Ζημενς άμεσα και θα τους χορηγηθεί επι τιμή η ιδιότητα μέλους του ΠΑΣΟΚ και θα παρασημοφορηθούν από τον Στρος Καν για την προσφορά τους στην επικοινωνιακή πολιτική του IMF

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ εναςάσχετος 27/01/2011 21:19:27

        Η όλη ιστορία, το ότι δηλαδή όλη η Αθήνα ήξερε ότι θα καταλάβουν τη Νομική και κανείς δεν έκανε τίποτα, σημαίνει δύο πράγματα:
        Ή τους άφησαν από ηλιθιότητα,
        ή τους άφησαν από σκοπιμότητα, δηλ. προβοκάτσια.
        Τρίτη εκδοχή δεν υπάρχει.

        • Orestios avatar
          Orestios @ ΒΙΣ 27/01/2011 21:22:45

          Συμφωνώ και από την αμηχανία τους μάλλον ισχύει το πρώτο.
          Καμία παραίτηση της πολύ υπεύθυνης κυβέρνησης θα υπάρξει?>

        • Misha avatar
          Misha @ ΒΙΣ 27/01/2011 21:32:37

          Ποια αμηχανία Ορεστιε;
          Κατασκευασμένη ιστορία είναι!!!!
          Τους αφησαν να φυγουν από την Κρήτη με άδεια του λιμενικού, δλδ του Παπουτσή! Τους αποβόβασαν στην Αθηνα, τους ανέβασαν στη Νομική , τους προμήθευσαν υπνοσακκους στρωματα κλπ, διαφήμιζαν την απεργία επί εβδομάδες...
          Στημένο σκηνικό από τα βλαμμένα των «επιτροπών αλληλεγγύης» που φάγανε το παραμύθι των ασφαλιτών «συντρόφων», και αποφάσισαν ,τη μέρα που βγήκε το λαδιάρικο πόρισμα για τη Μήζενς, να παίξουν τον ρόλο του προπετάσματος καπνού ή του φύλλου συκής για τους Τσουκατομαντέληδες...

          • Κοντη Λιζα avatar
            Κοντη Λιζα @ Misha 27/01/2011 22:40:44

            Ορεστιε, αυτο που λεει ο Μισα ειναι σωστο. Δεν υπηρχε περιπτωση να φυσουν τοσοι απο κρητη στα κρυφα. Και να μην το ηξεραν το καταλαβανε. Χαιβανι κν γαιδουρια στην τουρκικη δεν ειναι ουτε οι μπασκινες ουτε οι λιμενικοι. Αν ητανε δεν θα ειχανε βγαλει τοσα μαυρα. Απλα η δουλεια εκανε τζιζ. Τοσο τα σχολια του ΠΠ οσο και προσωπικη συζητηση με πρωην ασφαλιτη αυτο δειχνει καθαρα. Υπηρχε υψηλη προστασια. Τι και πως θα το μαθουμε. Προσωπικα ο νους μου πηγε στον Ψυριζα και απο την σταση του Taliban αυτο διαφαινεται. Και ειναι πολυ πιθανο οτι εξυφαινεται συνομωσια για κατι αλλο. Το νου μας λοιπον.

  3. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 27/01/2011 19:42:47

    Και τι έγινε μπας και πρέπει να είστε μέσα στα πόδια της αστυνομία συνέχεια;

  4. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 19:49:13

    Δεν θέλουν να τραβιχτούν τα πρόσωπά τους γιατί τους κυνηγά η Ιντερπόλ μήπως?

  5. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 19:50:22

    lol

  6. Aris. A avatar
    Aris. A 27/01/2011 19:55:27

    Mου κάνει εντύπωση ο ερασιτεχνισμός που δείχνει η αστυνομία.

    Είναι δυνατόν να κάνεις επέμβαση 5.30 το απόγευμα με όλα τα μαγαζιά ανοικτά και όχι 3 τα ξημερώματα όπου όλοι κοιμούνται και τους πιάνεις στον ύπνο;;;;

    Είναι σίγουρο ότι η κυβέρνηση δεν θέλει να εκτραχυνθεί η κατάσταση ;;;

  7. corfiot avatar
    corfiot 27/01/2011 19:55:41

    Τελικα πατριωτες τα καταφεραν για αλλη μια φορα.Παλι μας εστρεψαν σε λαθος δρομους και εμεις ως συνηθως τσουπ!!το φαγαμε το τυρακι!!!!Αφησαν το τσουρμο να κανει το ταξιδι ανενοχλητα στα κρυφα απο Κρητη μεχρι Πειραια οργανωμενα,τα ΜΜΕ φυσικα σε αγαστη συνεργασια μουγκα ,και οταν τους "μαντρωσαν" στην Νομικη αρχισαν τα οργανα!!!!!!!!Και μετα ολοι μαζι βγαλαμε το συμπερασμα οτι φταιει το ασυλο ..................Μηπως λεω μηπως συνελληνες ,δεν πρεπει να τσιμπαμε πλεον σε τοσο φτηνα δολωματα;

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ corfiot 27/01/2011 19:58:26

      Μνημόνιο θα έχουμε μέχρι το 2020 μην φοβάσαι, να δω όταν το παραλάβει ο Σαμάρας τι θα κάνει.

      • la poderosa II avatar
        la poderosa II @ Σοσιαληστής 27/01/2011 20:12:10

        Θα κανει τον ψυχραιμο, αλλα θα τον κανει καλα...

  8. Pilot avatar
    Pilot 27/01/2011 19:55:56

    Σε λιγο ............ θεαμα......... για να ξεχασουμε την εληψη αρτου !!!

  9. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 27/01/2011 19:56:53

    Πολύ καλά η Αστυνομία όχι θα κάτσει σαν τον Πάκη να τα σπάσουν όλα και να κοιτάει.

  10. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 27/01/2011 19:57:27

    Θα έχουμε νεκρούς, δεν πρέπει να έχουμε δημοσιογράφους...

  11. zame avatar
    zame 27/01/2011 20:03:23

    Μολις τωρα στις ειδησης του star τι ειπε ο λαθρομεταναστης τον ακουσατε ?
    ο υπουργος και οποιος θελει να ερθει .. αλλα να φερει και ΦΕΡΕΤΡΑ.!!!!
    ΑΡΕ ΚΑΤΑΝΤΙΑ

  12. zame avatar
    zame 27/01/2011 20:10:53

    Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΓΟΗΤΡΟΥ. !

  13. MARIA avatar
    MARIA 27/01/2011 22:19:40

    Έχω μια απορία και αν μπορεί κάποιος να μου τη λύσει. Γιατί έπρεπε να φέρουν 300 λαθρομετανάστες απο την Κρήτη στην Αθήνα ενώ υπάρχουν χιλιάδες λαθρομετανάστες στο κέντρο της Αθήνας και στα περίχωρα ;

    Επίσης θα παρακαλούσα, να μην γράφετε π.χ. ότι οι λαθρομετανάστες 'ήρθαν στην Αθήνα' αντί του σωστού 'τους έφεραν στην Αθήνα', 'μπήκαν στη Νομική' αντί του σωστού 'τους έβαλαν στη Νομική' κλπ. γιατί τελικά κοντεύουν να πείσουν και όλους εμάς που καταλαβαίνουμε τι ακριβώς συμβαίνει σ'αυτή την ταλαιπωρημένη χώρα και κυρίως στους ταλαιπωρημένους πολίτες της.

    Ευτυχώς που έρχονται Απόκριες γιατί τελικά η λύση για όλους εμάς τους
    Έλληνες είναι να βαφτούμε μαύροι, να ντυθούμε λαθρομετανάστες και να
    κάνουμε κατάληψη στο Πολυτεχνείο ή στη Πάντειο ζητώντας άσυλο στη χώρα μας και επίλυση των προβλημάτων μας!!!

    Τώρα χωρίς πλάκα, για σκεφθείτε μια ομάδα Ελλήνων εργαζόμενων ή συνταξιούχων να έκαναν κατάληψη στο Πολυτεχνείο και απεργία πείνας
    ζητώντας να φύγει ο ΓΑΠ και η παρέα του και να επαναφέρουν μισθούς, συντάξεις, εργασιακά και άλλα κεκτημένα δικαιώματα των Ελλήνων πολιτών.
    Θα γινόταν πρώτη είδηση στο εξωτερικό και θα τους υποστήριζαν (κάνοντας πορείες και συγκεντρώσεις) πολλοί πολίτες οργισμένοι και θυμωμένοι Έλληνες πολίτες που ψάχνουν αυτή τη σπίθα έκρηξης!
    Μήπως πρέπει να τους πληρώσουμε με το ίδιο νόμισμα γιατί νομίζουν ότι μας
    κοροϊδεύουν και ότι κοιμόμαστε τον ύπνο το βαθύ και τον αιώνιο.