#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/05/2012 21:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απαγορεύεται ο ψητός λαγός



Βουλευτές για μια νύχτα.  Το πρωί ας αφήσουν το τηλέφωνο τους, μπορεί και να χρειαστεί όταν τα επιτελεία των κομμάτων φτιάξουν τις λίστες…

Ξενέρωτη ορκομωσία. Ούτε αντεγκλήσεις, ούτε ποτήρια να εκσφενδονίζονται, ούτε λίγος τσαμπουκάς, έτσι για την τηλεθέαση.

Η «πολιτική ορθότητα» μας μάρανε…

Ο Καμμένος ήταν σαφής: δεν ανήκει στη δεξιά πολυκατοικία, αλλά στους γλάρους. Μετά τις εκλογές θα αναφωνεί: «κάποτε ήμουνα πουλί και με ήθελαν πολλοί».

Η Ντόρα επιστρέφει στη ΝΔ και η αφεντιά μου στο αθλητικό ρεπορτάζ, το οποίο κακώς παράτησα, ενώ είχα όλα τα φόντα για μεγάλη καριέρα.

Αν επιστρέψει και ο Καρατζαφέρης, αναμένεται να δοθεί οδηγία προς όλα τα κομματικά στελέχη της ΝΔ, με ευθύνη των ΝΟΔΕ να μην φάνε λαγό, για μία τουλάχιστον κυνηγητική περίοδο.

Για την περίπτωση που θα επιστρέψει και ο Μάνος, θα χρησιμοποιήσω τα ίδια ταξιδιωτικά έγγραφα με τη σοβαρή πιθανότητα να γίνει Πρωθυπουργός ο Τσίπρας: μετανάστευση στη Νέα Ζηλανδία.

Αλλά και πώς να μη γίνει: άλλη μία συνέντευξη Πάγκαλου και πάει κατευθείαν στον Παπούλια για να ορκισθεί.

«Αργόμισθους και φοροφυγάδες» χαρακτήρισε τους ψηφοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ ο πρώην Αντιπρόεδρος, δίνοντας ένα επιπλέον 3% του «ρημαγμένου λαού» στις συνιστώσες.



Στην φωτογραφία "εξάρτημα" στην μοτοσυκλέτα του Φαήλου για τη νέα προεκλογική εκστρατεία. Άντε μπας και βγάλουμε κανέναν βουλευτή γιατί στη νέα βουλευτική περίοδο μας βλέπω αντιπολίτευση με κυβέρνηση ΝΔ.

Ο Βενιζέλος σκέπτεται πως θα πείσει τον Πάγκαλο να αποφύγει τους δημοσιογράφους ως τις εκλογές για να παραμείνει σε διψήφιο ποσοστό.

Προς αυτή την κατεύθυνση λειτουργώντας, επαναφέρει τον γίγαντα  της εγχώριας  σοσιαλδημοκρατίας, τον μέγιστο ρήτορα Καστανίδη, στα ψηφοδέλτια του ΠΑΣΟΚ.

Ενώ ο Πρωτόπαπας εκλιπαρούσε χθες τον Μαλέλη από τη συχνότητα του Alpha , να μην ξεχάσουν το ΠΑΣΟΚ στο χτίσιμο της νέας ελληνικής σοσιαλδημοκρατίας, τώρα που ακόμη είναι στα μπετά.

Όμως, η πιο ασφαλής οδός για να πάει ο Τσίπρας στο Μαξίμου είναι ασφαλώς η πρόταση Μάνου για κοινή κάθοδο στις εκλογές ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΔΗΣΥ, Δράσης.

Με τα εκκαθαριστικά της Εφορίας ανά χείρας οι Έλληνες θα ψηφίσουν αυτόν που «δεν τους έκρυψε ποτέ την αλήθεια», τον δικαιωμένο «προφήτη» της παγκόσμιας καπιταλιστικής κρίσης και της ανόδου της «νέας Αριστεράς» Μάνο.

Οι αγώνες του από ποτέ που χτυπούσε το ΠΑΣΟΚ εκ των έσω, ως βουλευτής Επικρατείας και πρώην «Ταύρος», δεν πρέπει να πάνε χαμένοι…

«Όλοι οι καλοί χωράνε» θα μου πείτε.

«Ακριβώς» θα σας απαντούσα…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δαναός avatar
    Δαναός 17/05/2012 21:07:44

    Ανέκδοτο και βιβλίο Γκίνες:Κυβέρνηση μιας μέρας!!!

  2. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 21:19:54

    Οἱ φωτογραφίες πού μᾶς ἒβαλες Μικρέ Ὀδυσσέα εἶναι μεγάλος πειρασμός...
    Στήν πρώτη,μᾶς λές,δέν πρέπει νά φᾶμε λαγό γιά μία κυνηγετική περίοδο...κι αὐτούς πού πιάνουμε τί θά τούς κάνουμε,οὒτε ἓνα μπουτάκι δέν ἐπιτρέπεται;
    Στήν δεύτερη φωτογραφία,τό καλλίπυγο πόδι μᾶς κρύβει τή μηχανή,μπορεῖς νά μέ πληροφορήσεις πόσους...κυλίνδρους ἒχει;

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 21:30:38

      Κοίτα φίλε Κυθήριε, το ζήτημα ανάγεται στον μηχανοκίνητο αθλητισμό, όπου άλλος από το σάιτ είναι αρμόδιος. Η ερασιτεχνική μου άποψη ως δικυκλιστού προς τους φίλους αναγνώστες με την κυρία συνεπιβάτη είναι γρήγορα γκάζια και απότομα φρένα....

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Μ.Ο. 17/05/2012 21:42:23

        Κατάλαβα,πρέπει νά τήν καβαλήσεις γιά νά καταλάβεις...
        Πρόσεχε ὃμως,ἑάν ἒχεις καί τή συνεπιβάτιδα μαζί στά γρήγορα γκάζια καί τίς στροφές,νά γέρνει μαζί μέ σένα...

        • juliet avatar
          juliet @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 21:57:35

          ΚΥΘΗΡΙΕ ,
          εξαρτάται κατά που γέρνει...

          • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
            ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ juliet 17/05/2012 22:02:43

            Juliet,οἱ στροφές δέν πᾶνε μονόπαντα,μία ἀπό δῶ,μία ἀπό κεῖ...!

          • juliet avatar
            juliet @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 22:24:49

            Εμ ...και θέλετε και σταθερότητα ,αν τα ποδάρια της συνοδηγού είναι μακρυά δύσκολα τα πράγματα ....μπορεί να φρενάρει αυτή και να πέσεις εσύ..:)

          • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
            ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ juliet 17/05/2012 22:39:11

            Αὐτό δέν γίνεται,μόνο ὁ ἒχων τό τιμόνι...φρενάρει.ἡ συνοδηγός κρατάει μόνο γερά...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 22:35:36

      Ένα μεζεδάκι επιτρέπεται..

  3. M.O. avatar
    M.O. 17/05/2012 21:23:20

    Φοβού τους Δαναούς και Ντόρα φέροντες.
    Μπροστά η ΝΔ στην τελευταία δημοσκόπηση. Πίσω η Ντόρα...

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ M.O. 17/05/2012 21:39:08

      Τι έγινε Μικρέ;Κλέβουμε φωτογραφίες;

      • Ανδρομέδα avatar
        Ανδρομέδα @ Δαναός 17/05/2012 21:42:57

        Καλά που δε μας έφυγι ιντιλώς!!!

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Ανδρομέδα 17/05/2012 22:13:18

          Παραδέχομαι!!!!Μπράβο μνήμη!!!

      • Μ.Ο. avatar
        Μ.Ο. @ Δαναός 17/05/2012 22:11:04

        Οι φωτογραφίες είναι επιμέλεια του τμήματος Art and design της υποδιεύθυνσης του Antimagazine...

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ M.O. 17/05/2012 21:41:50

      Ο Νταναός διατείνεται ότι ό,τι μπορεί το κάνει καλά. Ό,τι δεν μπορεί, το διδάσκει! Γι' αυτό είναι ακμαίος!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/05/2012 23:06:24

        Ας μην ήταν τα γενόσημα, οι βεντούζες, η βαλεριάνα, και οι νοσηλευτικές γνώσεις της κας Δαναού και θα έβλεπε τα ραδίκια ανάποδα ο γερο ξεκούτης.

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Strange Attractor 17/05/2012 23:23:25

          Εσύ από πού ξεφύτρωσες ξαφνικά;

  4. Aris. A avatar
    Aris. A 17/05/2012 21:45:42

    Πω Πω ονειρο ζω την Ντόρα στην ΝΔ να δω.

    Περιμένουμε στα πλαίσια της συμφιλίωσης να μας αφιερώσει η κόρη το καλύτερο χαμογελό της και ο μπαμπάς να άρει τις κατάρες του.

    Τελικά τον Νοέμβρη του 2009 ποιος κέρδισε ρε παιδιά τις εκλογές της ΝουΔου.

    • juliet avatar
      juliet @ Aris. A 17/05/2012 21:56:18

      To μπούτι της κοπελιάς...φυσικά.

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ juliet 17/05/2012 22:35:06

        juliet

        Καιρός φέρνει τα λάχανα καιρός τα παραπούλια έλεγε η γιαγιά μου.

        Μαζί με την Αφροδίτη θα την προυπαντήσετε ως εκπρόσωποι των αντινέων στα σκαλιά της Ρηγίλλης.

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Aris. A 17/05/2012 22:06:58

      Εάν θέλει να επιστρέψει η κα Μπακογιάννη, πρώτα συνέντευξη στον καλύτερο ρεπόρτερ του Antinews.
      Κανένας εθελοντής;

      • M.O. avatar
        M.O. @ dikefalosaitos 17/05/2012 22:13:50

        Εσύ δεν ψάχνεις ρεπόρτερ, αλλά κασκαντέρ.
        Μη βάζεις ιδέες και την πληρώσουν οι μικροί...

        • dikefalosaitos avatar
          dikefalosaitos @ M.O. 17/05/2012 22:22:48

          Έλα μωρέ, μικρός είσαι, έχεις πρόσφατα τα εμβόλια.

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ dikefalosaitos 17/05/2012 22:15:14

        Την περιμένει στη γωνία ο Μ.Ο.

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ dikefalosaitos 17/05/2012 22:16:33

        Άκυρο το καλύτερος.
        Σε όποιον έχει αντισώματα στα βουντού.

        • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
          Γιάννης Φαίλτωρ @ dikefalosaitos 17/05/2012 22:23:26

          Δικέφαλε, μπες στο μπλογκ μου
          h--p://feltor.wordpress.com/ και κάνε μου ένα σχόλιο κάπου γιατί η ΚΟΒΑ Βορείου Ελλάδος θέλει το mail σου

          • juliet avatar
            juliet @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/05/2012 22:27:48

            Δικέφαλε,
            σε θέλουν για εθελοντή.....για την συνέντευξη...χιχιχι.

          • dikefalosaitos avatar
            dikefalosaitos @ juliet 17/05/2012 22:50:11

            Ιουλία μου, είμαι αλλεργικός.
            Από εμβόλια πως πάμε;

  5. Παύλος avatar
    Παύλος 17/05/2012 21:54:07

    Καλά τα καλαμπουράκια με λαγούς και ......(αλήθεια γιατί δεν είπατε τίποτα για την πέρδικα;) ,
    Αλλά, δυστυχώς , η πραγματικότητα είναι αμείλικτη !!!!
    Εμένα πάντως , δεν με χαλάει, ούτε ο λαγός , ούτε η πέρδικα,
    (ενώ ήθελα να τους έχω στο πιρούνι μου, συμβιβάζομαι , για λόγους ανωτέρας βίας, να τους έχω συνδαιτυμόνες ),
    αρκεί να πουν : "ήμαρτον"
    και να μην τους παρακαλέσουμε !!!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ Παύλος 17/05/2012 22:41:32

      Παύλο μου ,καλησπέρα
      δεν έχεις καταλάβει ότι μόνο για θήραμα σκοτωμένο συζητάμε; Η πέρδικα είναι ζωντανή ακόμη ..δεν επιτρέπεται το κυνήγι αυτή την εποχή ,με την άρση της απαγόρευσης να είσαι σίγουρος ότι θα την πετύχουμε .....αλλά θα είναι σκληρή παναθεμάτη και δεν θα τρώγετε.

  6. man8os avatar
    man8os 17/05/2012 22:02:14

    Ειναι εντελως απαραιτητο να ερθει ο Καρατζαφερης στη ΝΔ αν ειναι να ερθει η Ντορα. Αλλοιως θα μιλαμε για πανστρατια μνημονιακων. Πρεπει να ερθουν και συναγωνιστες απο το αντιμνημονιακο στρατοπεδο, οπως στελεχη του Καμμενου. Η ανακοινωση της προσχωρησης της Ντορας δε μπορει να γινει χωρις ταυτοχρονη προσχωρηση του Καρατζαφερη.

  7. man8os avatar
    man8os 17/05/2012 22:11:45

    Δεν ειναι δυνατο να ερθει η Μπακογιαννη χωρις να ερθει ο Καρατζαφερης. Αλλοιως δε θα μιλαμε για πανστρατια Ελληνων αλλα για μνημονιακων. Ειναι επισης πολυ σημαντικο να επιστρεψουν και στελεχη του Καμμενου. Μονο τοτε θα εχει νοημα η εννοια πανελληνιο μετωπο φιλοευρωπαικων δυναμεων.

  8. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 22:40:42

    Μπουτάκι...κατά προτίμηση;

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 22:50:24

      Μπα...οι καλύτεροι γιατροί συνιστούν στηθάκι..αυτοί ξέρουν!
      ΥΓ: Αλλά μάλλον για όλο το λαγό συζητούν στη Συγγρού...

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 22:53:08

      ΚΥΘΗΡΙΕ στο εξομολογητήριο γρήγορα!

  9. Aris. A avatar
    Aris. A 17/05/2012 22:41:04

    Μικρέ την Μπουρδάρα και την Παπαδημητρίου θα τις φέρει ή θα μελαγχολήσουμε.

  10. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 22:44:28

    Μᾶλλον θά χρειάζεσαι τόν Ρομποκόπ.

  11. juliet avatar
    juliet 17/05/2012 22:54:39

    Δικέφαλε ,΄
    δύο τα προτερήματά μου ,έχω γεννηθεί χωρίς χολή και αυτό που σ΄ενδιαφέρει, έχω ανοσία!έτσι τα εμβόλια δεν μ΄έπιαναν .
    Bέβαια ,έχω αλλεργίες ...

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/05/2012 22:56:59

    Ο Κυθήριος είναι σε ειδική αποστολή..θέλει να πνίξει το κουνέλι (το λαγό στην περίπτωσή μας)..ασθενής, ωδιπόρος και Κυθήριος..αμαρτίαν ουκ έχει..

  13. juliet avatar
    juliet 17/05/2012 22:57:14

    Ο Δαναός παρέα με τον S.A που ξέρεις συμβαίνουν και θαύματα .....

  14. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 23:03:49

    Τί νά σοῦ κάνει ἓνα μεζεδάκι ὃταν σέ κοιτάζει ὁλόκληρο τό λαγουδάκι...
    Υ.Γ.Παραπονεμένο...

  15. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 23:06:19

    Φοβοῦμαι,μήν εἶναι ἡ Ντόρα μέσα!

    • juliet avatar
      juliet @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 23:09:49

      To κουνέλι είπε ....όχι τη κουνέλα.

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ juliet 17/05/2012 23:22:24

        Η κουνέλα θα τον φάει....

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 23:16:15

      Με ράσο;Αλίμονό σου!

    • airman avatar
      airman @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 23:17:56

      Αν πετάνε νυχτερίδες απ' έξω, μακριά!

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 23:18:47

      Παναγία μου, μέσα στα σκοτάδια, πετώντας, αθόρυβα, σσσσσ κοίτα πίσω σου.

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 23:37:14

      Θά κρατάω ἁγιασμό,ἀλλά,γιά καλό καί γιά κακό....ἒρχεται κανείς μαζίιιιι...

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/05/2012 23:45:49

        Πάρε την Ιουλία, δεν έχει χολή, την έβγαλε όλη εδω μέσα.

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ dikefalosaitos 17/05/2012 23:50:27

          Ναί,ἀφοῦ ἒχει καί ἀνοσία!

        • juliet avatar
          juliet @ dikefalosaitos 17/05/2012 23:52:23

          Τι λες μωρέ.....αφού δεν έχω τι χολή να βγάλω ...εσύ με στέλνεις να θυσιαστώ για να δεις αν αληθεύουν οι φήμες ...
          Εκτός και αν θέλεις σύμμαχο εκεί ψηλά που πετάς να κουτσουλάμε τους δεσποτάδες και τους αρχηγούς κομμάτων κατά τις παρελάσεις...πες το καθαρά.

        • juliet avatar
          juliet @ dikefalosaitos 18/05/2012 00:05:33

          Χαχαχα....τα δόντια ακονίζονται γι΄αλλον ,εγώ δεν της παίρνω το στέμμα.....άλλον θα συναντήσει πρώτα μετά από πολύωρες και πολυήμερες διαβουλεύσεις με τον προξενητή ...τον ξέρετε ,τον ξέρετε.....

  16. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 17/05/2012 23:15:39

    Ανοσία σε όλα τα δαγκώματα, φιδιού, βαμπίρ, σφήκας, τσούχτρας...

    • juliet avatar
      juliet @ dikefalosaitos 17/05/2012 23:24:38

      Nαι ,έχω όλα τα δηλητήρια.......στο βαμπίρ ;;;;τι να σου πω ,εδώ είναι άλλη περίπτωση .Γιατί με προορίζεται για κάτι.......άσε που είμαι και σκληρή ένεκα προπόνησης .

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ juliet 17/05/2012 23:35:36

        Θα υποδεχθείς την κα Μπακογιάννη κατά την είσοδό της στο νέο της σπίτι, με άνθη (πλαστικά διότι τα φρέσκα θα μαραθούν) ανά χείρας, και θα την κεράσεις ένα ... ποτό. Ρώτησέ την και δώσε της ότι πίνει.
        Βρε κουτό, μη φοβάσαι, κοίτα και τα θετικά, μετά θα πετάς.

  17. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 18/05/2012 00:01:34

    Ιουλία, πρόκειται να γίνει μια συμφωνία αίματος.
    Μάντεψε ποιάς αίμα θα χυθεί.
    Δεν θα πληρώνεις και εισητήρια για αεροπλάνα.

  18. Ιωαννης Τ avatar
    Ιωαννης Τ 18/05/2012 02:47:11

    η business class ειδικα σε πτησεις εξωτερικου επιτρεπεται? γιατι εμεις πεταμε economy και η ντορα business. εμεις εννοοω οχι εμενα γιατι εγω πεταω business ακομα και στο εσωτερικο. δεν μπορω το σπρωξιμο του ελληνα λες και θα μου πιασει την θεση.