#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/06/2012 21:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απαίτηση του ΠΑΣΟΚ να μην γίνει Εξεταστική Επιτροπή για το Μμημόνιο!!!



Κι όμως, έγινε κι αυτό. Το ΠΑΣΟΚ κατέθεσε αίτημα στο πλαίσιο της προγραμματικής συμφωνίας, να μην υπάρξουν εξεταστικές επιτροπές και διώξεις κατά πολιτικών προσώπων που πήραν μέρος στις διαπραγματεύσεις για τα Μνημόνια, την τελευταία διετία.

Δηλαδή όσοι χειρίστηκαν την υπόθεση της οικονομίας, αυτοί που μιλούσαν για Τιτανικούς και βούλιαξαν τη χώρα θα περάσουν από την Κολυμβήθρα του Σιλωάμ της νέας κυβέρνησης;

Κάποιοι μάλιστα από αυτούς  φαίνεται να μπαίνουν και στην κυβέρνηση σε κρίσιμα υπουργεία.

Ο κ. Ζαννιάς που προαλείφεται για το υπουργείο Οικονομικών δεν ήταν μέσα στους βασικούς διαπραγματευτές στις κυβερνήσεις Παπανδρέου και Παπαδήμου;

Μου φαίνεται ότι δεν ξεκίνησε καλά η κυβέρνηση των τριών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 20/06/2012 21:51:53

    Απαίτηση του ΠΑΣΟΚ να μην γίνει Εξεταστική Επιτροπή για το Μμημόνιο

    Λογική απαίτηση εφόσον το πασόκ μετέχει (ξανά) στην κυβέρνηση. Αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

    • johnnie avatar
      johnnie @ Γιώργος Αχαιός 21/06/2012 00:17:12

      Αν αυτή είναι λογική απαίτηση, τότε εσύ ψήφισες με την λογική του παραλόγου!!

      • Γιώργος Αχαιός avatar
        Γιώργος Αχαιός @ johnnie 21/06/2012 11:39:26

        Ψήφισα ΝΔ.

        • καινός avatar
          καινός @ Γιώργος Αχαιός 21/06/2012 16:30:29

          ακριβώς...

          • hotdog avatar
            hotdog @ καινός 22/06/2012 09:34:57

            like!

  2. Φαίδων avatar
    Φαίδων 20/06/2012 21:54:46

    Όποιος ήθελε εξεταστικές για Μνημόνια κτλ ας ψήφιζε Ν.Δ για να πάρει την αυτοδυναμία. Όποιος δεν ψήφισε μπορεί να το μετανιώσει και να το βουλώσει.

  3. Free Mind avatar
    Free Mind 20/06/2012 21:57:00

    Να τους χαίρεστε βρεεεε....

    Σιδεροκέφαλοι.... και μακριά απ'τα σίδερα...

  4. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 20/06/2012 22:01:37

    προς το παρόν δε θα γίνει τίποτε, είναι άλλες και πιεστικές οι προτεραιότητες. Σε μεταγενέστερο χρόνο βλέπουμε, αλλά αυτή είναι μιά εξαγγελία που ο Σαμαράς δε θα μπορέσει να τηρήσει.....όχι τώρα τουλάχιστον.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ σιδεράκιας 20/06/2012 22:43:47

      Δεν θα την συστήσει μες το καλοκαίρι. Αλλά θα το κάνει σύντομα, να το θυμάσαι. Το γιατί το γράφω παρακάτω σε σχόλιό μου

  5. Inno avatar
    Inno 20/06/2012 22:02:36

    παιδιά μας έχουν πέσει τα αυτιά και μας έχει φύγει το κλαπέτο με αυτά που ακούμε και βλέπουμε με το καλημέρα.
    Με τα ονόματα, με "μπλόκα" για εξεταστικές, για μεταναστευτικό, με σημιτικούς υπουργούς, πασοκικά κομματόσκυλα για ΥΠΠΟΛ και ΥΠΑΑ, Πανάρα εξωτερικών, με Τζαβάρα, Δένδια κλπ.
    έλεος!!!

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Inno 20/06/2012 22:44:12

      Κανένα από αυτά τα πρόσωπα δεν "παίζει" αξιόπιστα

  6. Εύα avatar
    Εύα 20/06/2012 22:04:25

    Άρχισαν..

    • dirty harry avatar
      dirty harry @ Εύα 20/06/2012 22:13:25

      Και εμεις τελειωνουμε. Οπου να' ναι

      • Εύα avatar
        Εύα @ dirty harry 20/06/2012 22:29:44

        Είναι ευκαιρία να τελειώσει το Πασόκ..αλλά δεν το βλέπω..

  7. Νικήτας avatar
    Νικήτας 20/06/2012 22:08:23

    Δ Ι Κ Α Ι Ο Σ Υ Ν Η

    για να μην ξεχνιόμαστε.

    Η δολιότητα και η ανικανότητα ΓΑΠ και ΣΙΑ να αποκαλυφθεί για να πάμε όντως παραπέρα.

  8. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 20/06/2012 22:17:28

    αρα παμε για αβαβα ;

  9. ΚΕΡΒΕΡΟΣ avatar
    ΚΕΡΒΕΡΟΣ 20/06/2012 22:23:14

    Θα σας πάρουν μαζί τους στον πάτο. Ξέρει πολύ καλά τι κάνει ο Μπένυ. Εσείς;

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΚΕΡΒΕΡΟΣ 20/06/2012 22:44:53

      Καλά, ακόμα δεν αρχίσαμε και μας λές ότι πνιγήκαμε. Κρατήσου λίγο!

      • GreekInLux avatar
        GreekInLux @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 20/06/2012 22:48:29

        σε ποιόν απαντάς βρε Μανώλη...το Θεό τον ίδιο να βάζανε στη κυβέρνηση, ο συγκεκριμένος ανάλογου ύφους απάντηση θα έδινε...

  10. andreas avatar
    andreas 20/06/2012 22:23:43

    ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!

  11. Enzo avatar
    Enzo 20/06/2012 22:30:37

    Εγω δεν ξανα γράφω τίποτα πια .
    Ψηφισα τον Σαμαρα με θυμό και ας παει στην ευχή .
    Τον αφήνω να κάνει την δουλεια του και θα τα ξαναπούμε παραμονές των επόμενων εκλογών .

  12. Tsol avatar
    Tsol 20/06/2012 22:36:28

    Μην εκπλαγείτε αν μετά από κανένα τρίμηνο ξαναγίνουν εκλογές και πάρει ο σύριζα 45%, πρέπει να καταλάβουν στην Ν.Δ. ότι αυτή είναι η τελευταία ευκαιρία που έδωσε ο λαός, ειδάλως μακάρι να βγώ ψεύτης το 12% του πασοκ θα φαντάζει τεράστιο ποσοστό στις επόμενες εκλογές για την Ν.Δ.

    • Inno avatar
      Inno @ Tsol 20/06/2012 22:37:54

      +10000000000000000000000000

      • ANTΩNHS avatar
        ANTΩNHS @ Inno 20/06/2012 23:03:47

        +1000000000000000000000000

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ Tsol 20/06/2012 22:56:17

      Το συγκεκριμένο έχει καταντήσει τρελό κλισέ που επαναλαμβάνεται από τη Δευτέρα, μη σου πω από τη Κυριακή το βράδυ, συνεχώς. Λοιπόν...επειδή εσύ φαίνεται το κατέχεις το θεματάκι, γιατί δεν στέλνεις μια αίτηση κατά Συγγρού...sorry κατά Μαξίμου μεριά ήθελα να πω, για άμισθος (υποθέτω αγαπάς την Πατρίδα και συμμερίζεσαι τις απόψεις Τσίπρα περί συμβούλων και golden boys - girls δεν ξέρω και τι είσαι) σύμβουλος, έτσι ώστε με την πολύτιμη βοήθεια σου ν' αποφύγει τον όλεθρο η ΝΔ; φαντάζομαι σε πονάει γιατί λες "μακάρι να βγω ψεύτης". Εκτός αν είσαι από τις όφες που λυπούνται κατά περίπτωση ή αν έχεις καβατζώσει από τώρα θεσούλα στο ΣΥΡΙΖΑ.

      • johnny avatar
        johnny @ GreekInLux 21/06/2012 15:48:11

        Στη ζωη δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο,ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ.Ο κοσμος αλλες συγκαλυψεις στο ονομα της εξουσιας δεν ανεχεται και ποιοι ειναι βολεμενοι σ'αυτη τη χωρα το γνωριζουμε ολοι.

  13. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 20/06/2012 22:42:07

    Μη γελιέστε. Αυτη η απαίτηση είναι αδύνατον να γίνει δεκτή διότι για να συσταθεί μια εξεταστική επιτροπή αρκεί σύμφωνα με το άρθρο 144 του κανονισμού της βουλής πρόταση από τo ένα πέμπτo (1/5) τoυ όλoυ αριθμoύ των Boυλευτών. Δηλαδή αρκούν 300/5 = 60 (εξήντα) βουλευτές μόνο !!!!!!!!!!!!!! Αρκεί δηλαδή να την φέρει ο ΣΥΡΙΖΑ. Τί θα γίνει τότε; Η ΝΔ που το είχε στο πρόγραμμά της θα ψηφίσει κατά της σύστασης της εξεταστικής για να μην στενοχωτηθεί το ΠΑΣΟΚ και ο Βενιζέλος; Δηλαδή τι θα κάνει τότε ο Βενιζέλος, θα αποχωρήσει μήπως από την κυβέρνηση ρίχνοντάς την; Θα αναλάβει το βάρος μιας τέτοιας ευθύνης; Και θα πάει σε νέες εκλογές τη χώρα με όλα τα υπόλοιπα κόμματα να του λένε ότι δεν ψήφισε τη σύσταση της εξεταστικής επιτροπής επειδή ήθελε να καλύψει τον Παπανδρέου; Και ας πούμε ότι τολμάει και το κάνει. Τι ποσοστό περιμένει να πάρει στις εκλογές που θα προκαλέσει; 3 με 4%;;;; Το ΠΑΣΟΚ ως κόμμα του 10% περίπου δεν έχει καμία δύναμη να το επιβάλει.

    Ας σοβαρευτούμε. Η εξεταστική για το πώς φτάσαμε στο Μνημόνιο θα γίνει. Όπως θα γίνει από ανεξάρτητη επιτροπή δικαστικών και το πόθεν έσχες από το 1974 μέχρι σήμερα για όποιον διετέλεσε κυβερνητικός αξιωματούχος.

    • Κ.Σ.Μαυρόπυλος avatar
      Κ.Σ.Μαυρόπυλος @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 21/06/2012 07:12:12

      Κοντός ψαλμός............
      Λίγη υπομονή, πατριώτες.

  14. ΔημήτρηςΚ avatar
    ΔημήτρηςΚ 20/06/2012 22:42:17

    Εξεταστική Επιτροπή για το Μνημόνιο δεν θα γίνει, ο νόμος Ραγκούση
    για τους λαθρομετανάστες δεν θα καταργηθεί και υποτίθεται ότι ακούν
    την κοινωνία;

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΔημήτρηςΚ 20/06/2012 23:05:12

      Από προφήτες αρνητικών εξελίξεων μπουχτήσαμε

    • adidrust avatar
      adidrust @ ΔημήτρηςΚ 20/06/2012 23:05:46

      πω πω πω....πάει την πατήσαμε όσοι ψηφίσαμε ΝΔ....γρήγορα να ρίξουμε τον Σαμαρά και να ψηφίσουμε τον Πάνο και τον Αλέξη......

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ ΔημήτρηςΚ 21/06/2012 00:20:31

      Kυβερνηση συνασπισμου σημαινει κυβερνηση συνασπισμου.
      Δεν κερδισε η ΝΔ τις εκλογες,απλως ήλθε πρωτη.Ο Σαμαρας ειχε προειδοποιησει οτι για να γινουν ειδικα αυτα τα δυο επρεπε να παρει αυτοδυναμια.

  15. Δημήτρης Κρ avatar
    Δημήτρης Κρ 20/06/2012 23:17:58

    Εάν το ΠΑΣΟΚ τα είχε κάνει όλα καλά και έσωσε τη χώρα, ο Βενιζέλος έχει υποχρέωση να τους υπερασπιστεί. Να τους προτείνει όλους για υπουργούς. (ΓΑΠ, ΠΑΠ, ΣΑΧ, ΖΑΝ, ΓΕΩ κλπ).

  16. Ανδρέας avatar
    Ανδρέας 20/06/2012 23:22:57

    Εγώ λέω να περιμένουμε.
    Είναι αδύνατο να μη γίνει εξέταση των προδοτικών ευθυνών αυτών που έφεραν το ΔΝΤ στην Ελλάδα, ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.

  17. η Dimi avatar
    η Dimi 20/06/2012 23:36:42

    «Μου αρέσει ν’ ακούω. Εχω μάθει πολλά από το ν’ ακούω προσεκτικά. Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν ακούν ποτέ.» ~Ernest Hemingway (1899-1961) Aμερικανός δημοσιογράφος και συγγραφέας. 1953 Bραβείο Pulitzer Nουβέλας (Fiction), 1954 Βραβείο Nobel Λογοτεχνίας.

    «I like to listen. I have learned a great deal from listening carefully. Most people never listen.»

  18. Iωάννης33 avatar
    Iωάννης33 20/06/2012 23:42:59

    Δηλαδή όλοι εσείς που αναρωτιέστε τι κάνει ο Σαμαράς και γιατί τους ανέχεται,τί θα θέλατε;Τρίτο γύρο εκλογών;Λογικό είναι να έχουν όλοι απαιτήσεις αφού συμμετέχουν στην κυβέρνηση.Κανένας όμως δεν αμφισβήτησε την πρωτιά και την σειρά των κομμάτων.
    Διαβάζετε αποκλειστικές πληροφορίες απο κάθε φυλλάδα και μας ζαλίζετε.

  19. Μακης avatar
    Μακης 21/06/2012 00:00:34

    ντροπη και αισχος.

    • adidrust avatar
      adidrust @ Μακης 21/06/2012 00:29:23

      ντροπή και αίσχος στις Πυθίες, στους Ρασπούτιν και σε όποιο άλλο γέροντα μελλοντολόγο έχουμε εδώ μέσα και μας πετάει την γραμμή των Ανεξάρτητων Συνιστωσών...

      τόσος πανικός ξαφνικά;

  20. rally monkey avatar
    rally monkey 21/06/2012 00:16:48

    φαινεται πως το εχει η μοιρα της δεξιας παραταξης να γινεται κολυμβηθρα του Σιλωαμ
    πρωτα για τους δωσιλογους της Κατοχης και τωρα για τους νεο-δωσιλογους του ΓΑΠ

  21. Iωάννης33 avatar
    Iωάννης33 21/06/2012 00:19:13

    -Τί είναι Δημοκρατία μπαμπά;
    -Δημοκρατία είναι όταν το τρίτο κόμμα που πούλησε την Ελλάδα και το έκτο κόμμα που πούλησε την Αριστερά,βρίσκονται στη κυβέρνηση!
    --Απο σκίτσο του Αρκά--

    • alex23 avatar
      alex23 @ Iωάννης33 21/06/2012 01:00:55

      δεν εχουν βαρεθει οι συριζαιοι να διαστρεβλωνουν τα παντα για την προπαγανδα τους*..

      ο αρκας το ελεγε αλλιως..
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό.


      * εδω και μερικες μερες στα σοσιαλ μιντια που ελεγχει το συριζα κυκλοφορει η φαρσα του 'πιτσιρικου' περι δηθεν δηλωσης του καραγκουνη εναντιων αυτων που δεν ψηφισαν συριζα, και χωρις να την σχολιασουν για να μην εκτεθουν οι ιδιοι, την παρουσιαζουν σαν κατι που εγινε, χωρις να αναφερουν την πηγη..

  22. alex23 avatar
    alex23 21/06/2012 00:42:32

    ο κ.βενιζελος παιζει ενα εσωτερικο παιχνιδι εκβιασμων

    λογικο ειναι δημοσια να ζηταει ή να παρακινει την ασυλια, αλλα σιγουρα θα ηθελε μετα την αλλαγη ονοματων κτλ, να παει φυλακη κανενα 'βαριδι' για να εχει τους υπολοιπους στο μαντρι προσοχη..

    και να μην ξεχναμε οτι και ο σαμαρας αλλα και ο κουβελης μιλανε για καθαρση, αν και λογικο οσο γινεται η επαναδιαπραγματευση να μην θελουν να ανοιξουν μετωπα που εχουν σχεση με την ιδια την διαπραγματευση, γιατι εδω αλλαξαμε ατομα εκει ειναι ακομα τα ιδια (φανταστειτε να μιλας με εναν ξενο για να σε διευκολυνει και να σε κατανοησει και την αλλη μερα να τον στελνεις στην επιτροπη για καταθεση..ολα εχουν τον χρονο τους, ας μην τα ζηταμε ολα εδω και τωρα)

  23. giorgosalexpoli avatar
    giorgosalexpoli 21/06/2012 00:56:44

    ΑΚΟΜΑ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΟΤΗΘΗΚΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΟΠΙΣΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ?ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ.
    ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ?

  24. Γιάννης Δεξιός avatar
    Γιάννης Δεξιός 21/06/2012 02:57:48

    Αγαπητοί φίλοι,
    Κανείς δεν μπορεί να είναι ενθουσιασμένος από την τρικομματική κυβέρνηση, εντελώς αντίθετων μεταξύ τους ιδεολογικά, κομμάτων.
    Πιστεύω ότι η κυβέρνηση αυτή δεν θα είναι μακράς πνοής και ότι θα γίνουν εκλογές μέσα στο Φθινόπωρο.
    Απορώ με κάποιους φίλους σχολιαστές που είναι τόσο ενθουσιασμένοι.
    Όσοι πιστέψαμε πραγματικά στον Αντώνη Σαμαρά και θέλαμε να γίνει πρωθυπουργός, δεν περιμέναμε αυτό που είδαμε σήμερα.
    Μη μου πείτε ότι πετάτε από τη χαρά σας, γιατί δεν θα σας πιστέψω.
    Ο λαός ήταν σαφής και στις δύο εκλογικές αναμετρήσεις. Αποφάσισε κυβέρνηση δεξιών κομμάτων. Όποιος δεν το βλέπει αυτό, θα το δει το φθινόπωρο :)

  25. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 21/06/2012 06:17:41

    εγω λέω δεν έπρεπε να το δεχτεί αυτό ο σαμαράς! θα μου πεις και τι θα γινοτανε...δεν ξέρω...

  26. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 21/06/2012 08:28:54

    Πες τα ψυχραμία ! Νομίζουν ότι έχουμε κυβέρνηση ΝΔ. Αλλά και κυβέρνηση ΝΔ να είχαμε, πάλι θα γκρινιάζανε γιατί πολύ απλά δεν γουστάρουν σχεδόν κανένα στη ΝΔ.

  27. Δεξιοστροφος avatar
    Δεξιοστροφος 21/06/2012 08:51:13

    Αμα εχεις τετοιους....φιλους τι τους θελεις τους εχθρους.

  28. Δεξιοστροφος avatar
    Δεξιοστροφος 21/06/2012 09:10:52

    Και λιγη Ιστορια και ο νοων.... Μετα τις εκλογες του 1958 και το 24% της ΕΔΑ (αριστερο μετωπο της εποχης) που την εκανε αξιωματικη αντιπολιτευση ο Εθναρχης επεδιωξε την....νεκρανασταση των Γ. Παπανδρεου και Σ. Βενιζελου και την επετυχε.

  29. πολιτης avatar
    πολιτης 21/06/2012 09:13:47

    ειναι σαφες οτι σε μια κυβερνηση συνεργασιας θα υπαρχουν και προσωπα που δεν θα ειναι επιλογες της νδ.
    ομως σε κομβικα υπουργεια οπως το οιοκονομικων που ομολογουμενως ειναι το κομβικοτερο ολων και στο οποιο το πασοκ και η παπαδημιος περιοδος ηταν ονειδος, δεν αναμενοταν αναληψη πρωτοκαθεδριας απο την νδ?
    η τοποθετηση επικεφαλης σε αυτο ενος πασοκοανθρωπου και μαλιστα της παλιας σχολης των μιζων,swaps,του οτε κλπ. ειναι επιλογη που δινει καλο στιγμα και προοιωνιζει καλη συνεχεια?
    μην τρελαθουμε κιολας...........
    η ξεροκεφαλια πολλες φορες δεν ειναι καλη συνταγη............το αντιθετο θα ελεγα......
    μου φαινεται οτι ξεκιναει με γκολ απο τα αποδυτηρια η ομαδα..........

    • Δεξιοστροφος avatar
      Δεξιοστροφος @ πολιτης 21/06/2012 09:36:47

      Αν δεν το εχεις αντιληφθει το ζητουμενο οχι μονο στην Ελλαδα αλλα σε ολη την Ευρωπη ειναι η σταθεροποιηση του τραπεζικου συστηματος , χωρις την οποια δεν ειναι δυνατη η αναθερμανση του ιδιωτικου τομεα. Αυτη ειναι και η εξηγηση της συγκεκριμενης επιλογης.

  30. dimx avatar
    dimx 21/06/2012 09:33:30

    Όπου ναναι έρχεται και το «FREE AKIS »

    • Δεξιοστροφος avatar
      Δεξιοστροφος @ dimx 21/06/2012 09:57:11

      Ειναι πολυ πιθανον. Ο Κοτσακας και η Δουρου θα το απαιτησουν απο τον Τσιπρα.

  31. occultist avatar
    occultist 21/06/2012 09:39:52

    Απορία.
    Στην φωτογραφία το GAP παρουσιάζει το σχέδιο Πράσινης Ανάπτυξης;;;;;;;;

  32. avanti avatar
    avanti 21/06/2012 09:58:08

    Ωπα ρε παιδιά κουλάρετε λιγάκι, ακόμη δεν το είδαμε γιάννη το βαφτίσαμε. Είχαμε δύο εκλογικές αναμετρήσεις σε μιά διαλυμένη χώρα και τώρα θέλουμε να γίνουν σε μιά μέρα 50 θαύματα ταυτόχρονα. Ελεος πιά, ας περιμένουμε να δούμε. Ολοι, και ΝΔ & ΠΑΣΟΚ λογικά έχουν πάρει το μάθημά τους (περασμένα μεγαλεία αυτοδυναμιών) και θα προσπαθήσουν να συμμαζέψουν την κατάσταση. Υπομονή & δουλειά.

  33. Free Mind avatar
    Free Mind 21/06/2012 10:10:02

    Μανώλη η πατάτα είναι καυτή...

    Οι κυβερνητικές ισορροπίες είναι εξ αρχής εύθραυστες...

    Έτσι κι αλλιώς τα δύο κόμματα έδειξαν τις προθέσεις τους σε θέματα διαφάνειας και πολιτικο-οικονομικών σκανδάλων από την περίοδο της κυβέρνησης Παπαδήμου... στην περίπτωση της συγκάλυψης του σκανδάλου της Siemens μέσω της εξεταστικής επιτροπής που συνέταξαν και το νομοθετικό συμβιβασμό με την Γερμανική εταιρία που στήριξαν από κοινού στην προηγούμενη Βουλή...

    Λοιπόν άστα... Ο Συ.Ριζ.Α. αν επιλέξει να φέρει το θέμα στη Βουλή μάλλον θα εκθέσει ή θα αποσταθεροποιήσει την συγκυβέρνηση.

  34. The Saint avatar
    The Saint 21/06/2012 11:06:09

    Εγώ δικαίως διερωτόμουν στο post που ΔΕΝ δημοσίευσες πριν δύο μέρες Φάκτορα.
    Εσύ τώρα να δώ τι θα λές σε όλους αυτούς παραπάνω, και σε όσους σε διαβάζουν... γιά όλα όσα γίνονται, και ΘΑ γίνουν...
    Δεν περιμένω να δημοσιευτεί ούτε αυτό βέβαια, (γιατι στερείσαι αντρίκιας αντιμετώπισης της πραγματικότητας) αλλά μου αρέσει να τα ακούς, (διαβαζεις) γιά να ξέρεις ότι δεν απευθύνεσαι σε κρετίνους...

  35. Naya avatar
    Naya 21/06/2012 11:12:33