Απίστευτο επεισόδιο μεταξύ Κεφαλογιάννη - Κατρούγκαλου
28/06/2014 06:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απίστευτο επεισόδιο μεταξύ Κεφαλογιάννη - Κατρούγκαλου

Το να βγαίνει ο Κατρούγκαλος και ο κάθε ένας άσχετος που έγινε πολιτικός επειδή πουλάει αντιμνημόνιο και άλλα κουραφέξαλα και να προσβάλλει τον πατέρα κάποιου είναι και άκομψο και ανόητο.

Μια ωραία παράσταση έζησε χθες ο ελληνικός λαός που είδε το πρωινό του Mega. Η μονομαχία Μανώλη Κεφαλογιάννη με τον Γιώργο Κατρούγκαλο του ΣΥΡΙΖΑ εξελίχθηκε σε μια απίστευτη σύγκρουση, από αυτές που δεν βλέπουμε συχνά. Κι όλα αυτά μεταξύ δύο ευρωβουλευτών που θα μας εκπροσωπήσουν στις Βρυξέλλες.

Ο καβγάς ξεκίνησε όταν ο Κατρούγκαλος που μέχρι προχθές δεν τον ήξερε ούτε η μάνα του προσέβαλλε τον πατέρα του Κεφαλογιάννη. Είπε ότι είναι διαπλεκόμενος κι ότι έχει καταδικαστική απόφαση εναντίον του.

Ακολουθεί μέρος των επίμαχων διαλόγων

Μανώλης Κεφαλογιάννης: Λέτε βλακείες όπως βλάκας είστε. Ο πατέρας μου ήταν ο μεγαλύτερος αντιστασιακός σε σχέση με πολλούς άλλους Κρητικούς.

Γιώργος Κατρούγκαλος: Και δεν ήταν διαπλεκόμενος;

Μανώλης Κεφαλογιάννης: Ο πατέρας μου;

Γιώργος Κατρούγκαλος: Και δεν ήταν διαπλεκόμενος; Ούτε εσείς είστε...

Μανώλης Κεφαλογιάννης: Ε, είστε ηλίθιος. Εσείς, ο ανόητος μιλάτε για τον πατέρα μου...

Αυτά μπροστά στην κάμερα γιατί από πίσω ειπώθηκαν χειρότερα. Όταν είπαν στον Κατρούγκαλο ότι δεν είναι αυτός ο Κεφαλογιάννης με την καταδίκη, αυτός αντί να ζητήσει συγγνώμη συνέχισε να μιλά για διαπλοκή και άλλα τέτοια ενώ είπε: «Ε εντάξει και τι έγινε θα βγω να ζητήσω συγνώμη και μετά θα πω ότι αυτός ο Κεφαλογιάννης είναι διαπλεκόμενος. Μα έχει πεθάνει ο άνθρωπος του έλεγαν οι υπόλοιποι στο τραπέζι.

Ακούγοντας αυτά ο Μανώλης Κεφαλογιάννης οργίστηκε ακόμα περισσότερο και είπε στον ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ: έχεις 5 λεπτά να φύγεις γιατί θα σε πλακώσω στο ξύλο. Θα μου κλάσεις τα .... του απάντησε ο κ. Κατρούγκαλος και συνέχισε, δεν είσαι απλά ηλίθιος, είσαι πολύ ηλίθιος.

Μάλιστα ο Μανώλης Κεφαλογιαννης ήταν τόσο έξαλλος ώστε έβαλε στο κινητό τηλέφωνο του το χρονόμετρο να μέτρα αντίστροφα για τα 5 λεπτά. Και οι δυο τελικά έφυγαν από το στούντιο βρίζοντας ο ένας τον άλλον βλάκα και ηλίθιο.

Παρά το γεγονός ότι αυτός δεν είναι πολιτικός πολιτισμός οφείλουμε να πούμε ότι ο Κεφαλογιάννης είχε δίκιο. Ο πατέρας του, Κώστας Κεφαλογιάννης ή Κουντοκώστας συμμετείχε στην απαγωγή του Γερμανού στρατηγού Κράιπε ίσως την κορυφαία στιγμή της Αντίστασης στην Κρήτη αλλά και στο σαμποτάζ της Δαμάστας. Όταν ήταν το ΠΑΣΟΚ στην εξουσία τον είχε τιμήσει και του είχε στήσει μέχρι και άγαλμα. Το να βγαίνει λοιπόν ο Κατρούγκαλος και ο κάθε ένας άσχετος που έγινε πολιτικός επειδή πουλάει αντιμνημόνιο και άλλα κουραφέξαλα και να προσβάλλει τον πατέρα κάποιου είναι και άκομψο και ανόητο. Αν αυτό είναι το ήθος της Αριστεράς, να τους χαίρονται τέτοιους βουλευτές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 28/06/2014 06:35:11

    Βρε τον αθεόφοβο,είχε τη ψυχραιμία να βάλει και χρονόμετρο να μετρά αντίστροφα τα 5 λεπτά;! Εγώ θα μετρούσα το χρόνο με φουσκόμπουνα..

  2. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 28/06/2014 08:59:17

    Μετά από όλα αυτά που έγιναν, εγώ αν ήμουν στη θέση του Κατρούγκαλου θα εκλιπαρούσα ταπεινά για συγνώμη. Και αν ήμουν στη θέση του Κεφαλογιάννη, ποτέ δεν θα την έδινα!! Από αρχαιοτάτων χρόνων η ασέβεια προς τους γονείς ή η ανοχή ή ολιγωρία σε ασέβεια προς τους γεννήτορες, αποτελούσε ύβρη, χειρότερη και από αυτή εναντίον των Θεών!!!

    • my way avatar
      my way @ ΝΤΙΝΟΣ 28/06/2014 10:02:36

      Σωστό!

  3. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 28/06/2014 09:38:00

    αυτο ειναι προσβολη μνημης νεκρου ειναι αδικημα κι επρεπε ο κεφαλογιαννης να τον τραβαει στα δικαστηρια.κακως δεν εδωσε συνεχεια απορω με τη ψυχραιμια του ο κατρουγκαλος αποδεικνυεται αθλιος κι ελεεινος.

  4. my way avatar
    my way 28/06/2014 10:00:23

    Κι όμως, ο μεγάλος αντιστασιακός Κουντόκωστας υπήρξε κατάδικος, για την απίθανη υπόθεση της εκούσιας απαγωγής της Τασούλας. Μια καταπληκτική ιστορία έρωτα και κομματικών διαφορών, που κόντεψε να εξελιχθεί σε κρητικό εμφύλιο πόλεμο.

  5. blue nile avatar
    blue nile 28/06/2014 10:45:05

    Ο Μπαμπάς Κεφαλογιάννης έχει κερδίσει μια θέση στην ιστορία για τον αντιναζιστικό του αγώνα. Έζησα στην Κρήτη για περισσότερο από έξη χρόνια όμως και δεν μπορώ να πω ότι τα στερνά του τίμησαν τα πρώτα. Βλέπετε στο Ρέθυμνο ακουγόταν ότι προσέφερε προστασία στο κύκλωμα των χασισεμπόρων το οποίο δεν είναι αναίμακτο. Από εκεί και πέρα το να βγαίνει ο κάθε Κατρούγκαλος και να προσβάλει τη μνήμη του , μπροστά στο παιδί του, είναι ανεπίτρεπτο, κατακριτέο και ενδεικτικό ενός ανύπαρκτου πολιτικού πολιτισμού. Το ερώτημα είναι πως μπορεί να κυβερνήσει κάποιος όταν δεν σέβεται τη μνήμη ενός νεκρού πατέρα μπροστά στον γιο του ; Όσο για τον Κεφαλογιάννη τζούνιορ και τους άλλους της ΝΔ ας στεναχωρηθούν. Γιατί με τη συμπόρευση τους με το μνημόνιο φέρνουν στην εξουσία τις απολίτιστες ορδές του ΣΥΡΙΖΑ που δεν έχουν ιερό και όσιο. Με ότι αυτό συνεπάγεται...

    • tuscolana avatar
      tuscolana @ blue nile 28/06/2014 17:44:32

      Μάλλον είσαι ανενημέρωτος, ο πατέρας του Μανώλη Κεφαλογιάννη ήταν ο "Κουντόκωστας" ήρωας της αντίστασης, από το Ρέθυμνο ήταν ο συγχωρεμένος Γιάννης Κεφαλογιάννης, πατέρας της Όλγας, για τον οποίο ακούγονταν τα όσα άσχημα αναφέρεις.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ tuscolana 28/06/2014 22:10:09

        Έχουν συγγενική σχέση;

        • my way avatar
          my way @ Κυθήριος 28/06/2014 22:53:54

          Καμμία, πλην της συνεπωνυμίας. Ο Μανώλης ο σύγχρονος είναι ανηψιός του παλιού βουλευτή του Λαϊκού Κόμματος, της ΕΡΕ και της ΝΔ, Υπουργού αλλά και Διοικητή της Αγροτικής Τράπεζας, Μανώλη Κεφαλογιάννη.

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ my way 28/06/2014 23:12:58

            Ευχαριστώ.

      • Επισκέπτης avatar
        Επισκέπτης @ tuscolana 29/06/2014 11:04:35

        @ tuscolana Όπως το λες είναι, με την διαφορά ότι δεν "ακούγονταν" απλώς. Ο μακαρίτης είχε καταδικαστεί πρωτοβάθμια και δευτρεροβάθμια, σύμβουλος πια του πρωθυπουργού (Καραμανλή του βραχέως) ων και η είδηση είχε κάνει τον γύρο του κόσμου.

        • my way avatar
          my way @ Επισκέπτης 29/06/2014 11:21:31

          Ο Γιάννης Κεφαλογιάννης επαύθη των καθηκόντων του ως σύμβουλος του Πρωθυπουργού, "άμα τη εκδόσει" της πρωτόδικης απόφασης.

          • Επισκέπτης avatar
            Επισκέπτης @ my way 29/06/2014 11:33:15

            Ε, αυτό δα έλειπε, να μην παυθεί! Ακόμη και στην Ελλάδα :-)

          • my way avatar
            my way @ Επισκέπτης 29/06/2014 11:38:27

            Ναι αλλά μόλις προηγουμένως, μας είπες ότι σύμβουλος ων καταδικάστηκε και τελεσιδίκως.

          • Επισκέπτης avatar
            Επισκέπτης @ my way 29/06/2014 14:20:17

            Αυτό, δηλαδή, σε πείραξε;;;;
            Είπα ότι καταδικάστηκε και όχι ότι απλώς ακούγονται κάποια πράγματα, όπως γράφει ο tuscana.

  6. Επισκέπτης avatar
    Επισκέπτης 28/06/2014 12:20:55

    κατά τ' άλλα, τα "γαλλικά" της ΧΑ ενοχλούν.....

  7. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 28/06/2014 12:30:26

    Αχ! Μου θυμίσατε γεγονότα που ενισχύουν την άποψή μου περί της πραγματικά λεβεντογέννας Κρήτης! Ο θερμός και παθιασμένος έρωτας ενός Κεφαλογιάννη με μια Πετρακογιώργη, ιστορία σαφώς πιο συναρπαστική από αυτή του "Ρωμαίου και της Ιουλιέτας", ευτυχώς όμως χωρίς τραγική έκβαση. Δυο ονομαστές και ηρωικές οικογένειες, αλλά έχοντας το μικρόβιο της φυλής, την πολιτική διχόνοια, βρέθηκαν εχθροί σέρνοντας μίση και πάθη που θα έπρεπε να είχαν σβήσει! Έτυχε να γνωρίσω από πολύ κοντά μέλη της οικογένειας Πετρακογιώργη, (Δεν είμαι Κριτικός, κατάγομαι από την Ήπειρο) και διαπίστωσα ότι καμιά οικογένεια δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την άλλη!

    • Fotini avatar
      Fotini @ ΝΤΙΝΟΣ 28/06/2014 14:07:55

      Κἀτα τόν franc τοῦ ΑΝΤΙ, οἱ ἀριστεροί σέβοντε καί τιμοῦν τούς ἡρωες τῆς δεξιᾶς ὄχθης, tickle me. :) :)

      • my way avatar
        my way @ Fotini 28/06/2014 14:51:14

        https://www.youtube.com/watch?v=CduA0TULnow&feature=kp

        • my way avatar
          my way @ my way 28/06/2014 14:52:57

          Υ.Γ Πρόσεχε μου το γ' πληθυντικό της παθητικής φωνής.

          • Fotini avatar
            Fotini @ my way 29/06/2014 01:15:23

            Πάντα, my way. :) PS. I believe my son likes Brittany. I'm Celine, Dylan, Beattles, Abba, etc. kind of woman. Anyway, thank you. :)

          • my way avatar
            my way @ Fotini 29/06/2014 07:03:37

            Όπως καταλαβαίνεις, από το nickname που χρησιμοποιώ, είμαι θαυμαστής του παμμέγιστου Frankie, κατά συνέπεια δεν θα μπορούσα να είμαι και fan της τοσοδούλας και μάλλον ανιαρής Britney Spears. Η παραπομπή μου αφορά μόνο στον τίτλο του συγκεκριμένου τραγουδιού της, "Ωχ! ...Το ξανάκανα (το λάθος)", για να σου θυμίσω την κατάληξη σε -ονται και όχι σε -οντε.

          • Fotini avatar
            Fotini @ my way 29/06/2014 12:49:08

            "Britney" ῞Οταν κάνεις surf the net τίς πρῶτες πρωινές ὧρες, ἀλλάζεις καί ὀνόματα, my way. :)

      • Franc. avatar
        Franc. @ Fotini 28/06/2014 15:06:05

        Αγαπητή Φωτεινή, με ανακήρυξες κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο της Αριστεράς? Και εν πάσει περιπτώσει επιμένεις οτι οι Αριστεροί δεν σέβονται και τιμούν π.χ. τον Ελύτη και τον Χατζιδάκη επειδή ήταν Δεξιοί? Και όταν λές "οι αριστεροί" είναι πάντα "όλοι οι αριστεροί"? Μόνο το μαύρο και το άσπρο υπάρχουν στη ζωή?

        • Fotini avatar
          Fotini @ Franc. 29/06/2014 01:21:38

          ᾿Αγαπητέ franc, δέν ἀναφέρθηκα στήν Τέχνη. ῾Υπάρχει καί τό γκρίζο ὄπως ὁ οὐρανός τοῦ Βελγίου. ΥΓ. Ψάξε τούς καλλιτέχνες τῆς τελευταῖας 30ετίας. . .

      • Επισκέπτης avatar
        Επισκέπτης @ Fotini 29/06/2014 14:31:02

        Φωτεινή, Ηρακλειώτισσα, το "tickle me" δεν το λένε πια στο Ηράκλειο, δεν το ξέρεις; Κάποτε έλεγαν κάτι τέτοια τα γυφτάκια στο Τσαλικάκι, αλλά τώρα μιλάνε όλα αλβανικά! :-) Τρίτη κλίση: Ο ένας θέλει τα πολλά και οι πολλοί το ένα, εκτός από το γ' πληθυντικού, μού έμαθαν εμένα στο σχολείο: σέβομαι-σέβεσαι-σέβεται (ο ένας θέλει τα πολλά) σεβόμαστε-σέβεστε-σέβονται (οι πολλοί το ένα, εκτός το γ' πληθυντικού).

        • Επισκέπτης avatar
          Επισκέπτης @ Επισκέπτης 29/06/2014 14:58:15

          Παθητική φωνή και όχι ... τρίτη κλίση, ήθελα να γράψω! Καταραμένος καύσων! :-)

    • my way avatar
      my way @ ΝΤΙΝΟΣ 28/06/2014 15:00:06

      Η απαγωγή της Τασούλας. Τα λέω πιο πάνω. Ο έρωτας κράτησε περίπου μέχρι την αποφυλάκιση του Καπετάν Κεφαλογιάννη. Ο Μανώλης πρέπει να είναι προϊόν του δεύτερου γάμου του.

  8. Η άλυτη εξίσωση avatar
    Η άλυτη εξίσωση 28/06/2014 14:46:49

    Ακόμη κι αν η εμπλοκή με την προστασία κυκλώματος χασισεμπόρων (όπως αναφέρει ο blue nile παραπάνω) είναι αληθινή, ο κ. Κατρούγκαλος διέπραξε τραγικό ατόπημα και πραγματικά αισθάνθηκα βαθύτατα προσβεβλημένη να παρακολουθώ έναν ευφυή, μορφωμένο και πολιτισμένον άνθρωπο, να προσβάλει τη μνήμη ενός νεκρού, μόνο και μόνο για να εξυπηρετήσει τις ανάγκες κάποιου ασήμαντου λεκτικού διαξιφισμού. Πραγματικά, ντράπηκα. Πολύ κρίμα. Ο κ. Κατρούγκαλος αδίκησε τον εαυτό του και απογοήτευσε.....

    • franc avatar
      franc @ Η άλυτη εξίσωση 28/06/2014 14:59:09

      Aκριβώς τις ίδιες σκέψεις μου προκάλεσε κι εμένα αγαπητή Αλυτη Εξίσωση, Εκανε χοντρό λάθος ο κ. Κατρούγκαλος και αντί να το διορθώσει παραδεχόμενός το, έπεσε στο επίπεδο του πεζοδρομίου. Η ματαιοδοξία είναι κι αυτή αθεράπευτη ασθένεια δυστυχώς...

  9. Nikos avatar
    Nikos 28/06/2014 19:12:42

    Αν δεν ειναι διαπλεκομενοι οι κεφαλογιαννηδες ,τότε ποιοι ειναι;Καλά του τα είπε ο κάτρουγκαλος ,αλλά παρασύρθηκε και ξέφυγε .Μεγα λάθος για τα κυβικά του.

    • my way avatar
      my way @ Nikos 28/06/2014 23:11:37

      Για πες μας γιατί είναι διαπλεκόμενοι οι Κεφαλογιάννηδες; Ο ένας κλάδος, ο Ρεθυμνιώτικος έχει σχέση συγγένειας με τους Βαρδινογιάννηδες. Ο αείμνηστος Γιάννης (πατέρας της Ολγας) είχε παντρευτεί αδελφή τους, όταν ο Νίκος και ο Βαρδής ήταν ακόμα Ναυτικοί Δόκιμοι, που λέει ο λόγος, πριν γίνουν μεγάλοι και τρανοί. Πού και πότε στην πολιτική ιστορία του ως Υπουργός, με θητεία κυρίως στο Υπουργείο Εσωτερικών και το Υγείας, διεπλάκη με τα επιχειρηματικά συμφέροντα των Βαρδινογιάννηδων; Ποτέ και πουθενά. Ο άλλος κλάδος ο Ηρακλειώτικος, με τον παλιό Μανώλη και τον σύγχρονο Μανώλη Κεφαλογιάννη, τι σχέση είχε με τη διαπλοκή; Το ακριβώς αντίθετο. Ο Μανώλης έχει καταγράψει στο πολιτικό ενεργητικό του, σειρά αγώνων κατά της διαπλοκής. Από τους ελάχιστους που κατήγγειλαν επωνύμως, μέσα και έξω από την Βουλή, όλο το διαπλεκόμενο σύστημα. Να ξέρουμε το θέμα μας, πριν ...ρουκετολογήσουμε.

      • Kράντωρ avatar
        Kράντωρ @ my way 29/06/2014 00:39:28

        Ο Ι.Κεφαλογιάννης είχε νυμφευτεί την αδελφή των Βαρδινογιάννηδων όντας ήδη ιατρός και η γυναίκα του δικηγόρος. Ο Νίκος Βαρδινογιάννης απεχώρησε από το Πολεμικό Ναυτικό το 1961 με τον βαθμό του υποπλοιάρχου (αντίστοιχο του λοχαγού) για να ασχοληθή με επιχειρήσεις. Ο Βαρδής Βαρδινογιάννης απεστρατεύτηκε το 1967 με τον βαθμό του πλωτάρχου και ενετάχθη στις επιχειρήσεις του αδελφού του, τον οποίο αντικατέστησε στην διοίκηση μετά τον αιφνίδιο θάνατο του το 1973. Η πρώτη κόρη του ζεύγους εγενήθη το 1976 , όταν το όνομα Βαρδινογιάννη είχε γίνει συνώνυμο με μεγαλοεπιχειρηματία.

        • my way avatar
          my way @ Kράντωρ 29/06/2014 07:10:10

          Τι επιπλέον, μας είπατε;

      • Fotini avatar
        Fotini @ my way 29/06/2014 01:25:25

        ῾Ως ῾Ηρακλειώτισσα, ἐπιβεβαιώνω τά ὄσα πολύ σωστά ἔγραψες.

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Nikos 28/06/2014 23:59:40

      Πού τα είδες τα κυβικά ; Μόλις απέδειξε ότι δεν διαθέτει... Οι πανεπιστημιακοί τίτλοι και οι θέσεις που κατέχει κάποιος που δραστηριοποιείται πολιτικά δεν εγγυώνται επ' ουδενί το πολιτικό ήθος και την ευπρέπεια.

  10. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 28/06/2014 23:25:08

    Επεισόδιο όπως αυτά δείχνουν πόσο πολιτικά ανεπαρκής είναι η Ελληνική ελίτ, η πολιτική και ακαδημαική. "Δεξια" "κεντρώα" και "αριστερή". Και κανελλί με βούλες. Και όχι μόνον ανεπαρκής, αλλά και άκρως ανορθολογική. Έ, για να πω την αμαρτία μου, αρχίζω να σκέφτομαι, τι καλά να πάρει και να σηκώσει τους ανορθολογιστές το ποτάμι...

    • my way avatar
      my way @ Uncle Stgm 28/06/2014 23:32:07

      Το Ποτάμι σε βουλευτικές εκλογές δεν θα πάρει ούτε το μισό ποσοστό των ευρωεκλογών. Αλλά για πες, γιατί στο συγκεκριμένο επεισόδιο ο βαρύτατα προσβληθείς δεν πρέπει να αντιλέξει με μεγάλη αυστηρότητα;

      • Uncle Stgm avatar
        Uncle Stgm @ my way 29/06/2014 03:14:21

        Το πολιτικό ήθος, η αρετη του πολίτη και ο ορθολογισμός επιβάλλουν όντως αντιμετώπιση των προσβολών -και μάλιστα των ανακριβειών - με αυστηρότητα. Αλλά όχι βρισίδια κτλ. Υπάρχει πάντα ως εναλλλακτική λύση η ακριβής παράθεση στοιχείων για αποκατάσταση της αληθειας, η σκληρή ειρωνεία, το "σφάξιμο με το βαμβάκι". Βαρεθήκαμε τους τσαμπουκάδες. Και άλλα πράγματα.

        • my way avatar
          my way @ Uncle Stgm 29/06/2014 06:48:43

          Σωστά τα λες, για την προβολή και την αυστηρότητα της απάντησής της, ως γενικό πλαίσιο. Όμως, για την συγκεκριμένη περίπτωση και στο σχόλιό μου, χρησιμοποίησα τα αρμόζοντα επίθετα "βαρύτατη" και "μεγάλη", και η βαρύτατη προσβολή, δηλαδή η ύβρις, ενώπιον χιλιάδων τηλεθεατών που, στη συντριπτική πλειοψηφία τους, δεν έχουν ιδέα ποιος ήταν ο Κουντόκωστας, δεν απαντάται με τα μέσα που περιγράφεις. Και λίγα του είπε, του πανάσχετου και πανίβλακα.

  11. nik avatar
    nik 29/06/2014 09:09:02

    ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΛΕΝΕ.

    • ο εμπεσών εις τους ληστάς avatar
      ο εμπεσών εις τους ληστάς @ nik 29/06/2014 14:38:13

      "Τα ονόματα δε λαθεύουν" έλεγε σαρκαστικά ο Ορέστης Μακρής στην ταινία "Έξω οι κλέφτες". Άκου εκεί όνομα "Κατρούγκαλος"!

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ ο εμπεσών εις τους ληστάς 30/06/2014 11:33:00

        Σωστόοοοοος.

  12. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 30/06/2014 11:32:19

    Μανώλη με απογοήτευσες Ρίχτου δύο σβουριχτές και ζήτα συγνώμη μετά. Ξέφυγα από τα όρια πες, λόγω βρασμού ψυχής. Αυτό το άθλιο υποκείμενο έβγαινε μουλωχτά ως ακομμάτιστος Συνταγματολόγος και έστρωνε το χαλί για την υποψηφιότητά του στην Ευρωβουλή.