#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/09/2011 17:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απέραντο κυβερνητικό τσίρκο: ο Οικονόμου δεν δέχεται υποδείξεις από τον Βενιζέλο



Δε μαζεύεται το χάος στην κυβέρνηση και οι γκάφες έρχονται η μία πάνω στην άλλη. Διαβάστε το επόμενο για να καταλάβετε:

Το γραφείο του τύπου του Βενιζέλου έστειλε στους διαπιστευμένους συντάκτες ένα δελτίο τύπου που αναφερόταν στο SMS που θα μπορούν να στέλνουν όσοι φορολογούμενοι θέλουν να ενημερωθούν αν εντάσσονται ή αν εξαιρούνται από το χαράτσι στα ακίνητα. Όμως, από προφανές λάθος, μαζί με το σχετικό δελτίο τύπου εστάλη και το ακόλουθο μήνυμα στους συντάκτες:

«Υπουργέ, σχετικά με το δελτίο τύπου του κ. Οικονόμου για το sms που πρέπει να στείλουν όσοι απαλλάσσονται ή δικαιούνται μειωμένης καταβολής του ειδικού τέλους ακινήτων, έστειλα χθες το βράδυ μήνυμα στην κα. Σώκου (σσ: γραφείο τύπου αναπλ. Υπουργού) και της ζήτησα να προσθέσει μερικά παραδείγματα, όπως μου είπατε.

Σήμερα το πρωί με πήρε τηλέφωνο ο κ. Οικονόμου και με πολύ έντονο ο ύφος μου είπε ότι με την καθυστέρηση αποστολής του ΔΤ ταλαιπωρούμε τον κόσμο άσκοπα και ότι δεν ανέχεται λογοκρισία κανενός είδους.

Τέλος, μου είπε ότι δεν πρόκειται να προσθέσει παραδείγματα και να το κάνουμε εμείς. Πώς να το χειριστώ?»

Αποστολέας ήταν ο εκπρόσωπος Τύπου του υπουργού κ.Βεργίτσης ο οποίος και παραιτήθηκε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TED avatar
    TED 29/09/2011 17:49:39

    Αυτός δεν είναι που είχε παραιτηθεί κι άλλη φορά από εκπρόσωπος του Βενιζέλου (στο Υπ΄Εθνικής Αμύνης τότε), λόγω "άσεμνων" αναρτήσεων στο Διαδίκτυο;;;

    http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=315463&cid=6


    Τον ξαναπροσέλαβε ο Βενιζέλος στη ζούλα;;;

    • madprof avatar
      madprof @ TED 29/09/2011 20:00:57

      Προτεκτοράτο μειωμένεις "δημοσιονομικής" κυριαρχίας είμαστε. Χαχαχαχα. Μάθανε ότι δίνουμε τα οπίσθιά μας και ήρθαν να συνεισφέρουν κι άλλοι, με παχύδερμους οπίσθια, και με το αζημίωτο(sic!).

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 29/09/2011 18:01:03

    Ορθώς παραιτήθηκε ο εκπρόσωπος τύπου.
    Ολόκληρο Αντιπρόεδρο, τον αποκαλεί σκέτο...υπουργέ;

  3. zap-zap avatar
    zap-zap 29/09/2011 18:17:04

    είναι μία ωραία ατμόσφαιρα

  4. zap-zap avatar
    zap-zap 29/09/2011 18:17:04

    είναι μία ωραία ατμόσφαιρα

  5. φωνη avatar
    φωνη 29/09/2011 18:23:43

    Αστροπελέκια!
    Ο κ.Βεργίτσης ΔΕΝ παραιτήθηκε επειδή έκανε μεγάλο ατόπημα, απλά του έχει γίνει πρόταση απο τις μυστικές υπηρεσίες της CIA.

  6. JOHN avatar
    JOHN 29/09/2011 19:09:58

    Ποιος μπορει να σταματησει αυτους τους εμπαθεις και πανικοβλητους καραγκιοζηδες εδω και τωρα προτου μας καταστρεψουν?Υπαρχει κανεις?

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 29/09/2011 19:36:31

    Ερώτημα κρίσεως προς τον κο Βενιζέλο.
    Δεν μου έχει έρθει ακόμη ούτε το εκκαθαριστικό, ούτε η έκτακτη εισφορά.
    Αύριο, λένε, λήγει η προθεσμία για να πληρωθεί η δεύτερη. Αλλιώς πρόστιμο(!)
    Τι να κάνω;
    Να στείλω από ένα ι μέιλ στη τρόικα, στην Μέρκελ, στο ΔΝΤ, στον Σαρκοζί, κλπ;
    Να μάθουν κι από εμένα τα χάλια σας (που βέβαια τα ξέρουν ήδη πολύ καλά);

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 29/09/2011 19:44:35

      πας γυρεύοντας μου φαίνεται!

  8. Ηφαιστίωνας avatar
    Ηφαιστίωνας 30/09/2011 00:33:27

    Ο καθείς με τον πόνο του. Εγώ πάντως πήγα σήμερα στην εφορία της περιοχής μου για να διορθώσουν τα λάθη που είχε, (από 1287 Ευρώ κανονικά ήταν... 655) και ο εφοριακός που το είδε μου είπε επι λέξει: " Θα διορθωθεί τον άλλο μήνα διότι είμαστε διαλυμένοι, δεν υπάρχει το "πρόγραμμα" για συντομότερη εκκαθάριση, και θα σου πρότεινα να.... μην το πληρώσεις, να πάνε να γ@#@$%ε, άλλωστε ούτε εγώ το δικό μου θα πληρώσω" (!!!!! )
    Αυτά και έφυγα από την Εφορία, γεμάτος.. ικανοποίηση που μου συμπαραστέκονται και οι εφοριακοί!!!!! (Αποφάσισα να μην πληρώσω)