Απάντηση της ΝΔ στον Γ. Πανούση
04/03/2015 18:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απάντηση της ΝΔ στον Γ. Πανούση

Ο Εκπρόσωπος Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, Κώστας Καραγκούνης, απαντώντας στον κ. Πανούση, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

Στα όσα ψευδώς συνεχίζει να επικαλείται ο υπουργός δεν χρειάζεται να επανέλθουμε. Άλλωστε, η συνάδελφός του υπουργός η κ. Χριστοδουλοπούλου ήδη τον έχει διαψεύσει, όπως και οι συνεργάτες της, που έδωσαν τις εντολές, για να εκδοθεί το χθεσινό έγγραφο, το οποίο αποδεικνύεται ότι του κοινοποιήθηκε και προσωπικά.

Η εξέλιξη της υπόθεσης θα αποδείξει αν ο υπουργός υιοθετεί ή όχι τα περιλαμβανόμενα στο έγγραφο. Ανεξαρτήτως, όμως, της ουσίας η ανακοίνωσή του μιλάει από μόνη της.

«Ψεύτες», «υποκριτές», «κατασκευασμένες ειδήσεις», «προβοκάτσιες», «νεόκοποι» και «διαταγές συγγνώμης». Δεν είναι περίεργο. Η αριστερή ευαισθησία μετασχηματίζεται αυτοστιγμεί, όταν διαβεί το κατώφλι της εξουσίας. Οι χθεσινοί ευαίσθητοι αναδεικνύονται σε σημερινούς νεόκοπους αφέντες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 04/03/2015 13:32:29

    Στα πόσα ψέμματα και στην πόση υποκρισία πρέπει άραγε να παραιτείται ένας υπουργός όταν αυτά φανερώνονται; Αριστερό "ήθος" λέμε...

    • Διογένης avatar
      Διογένης @ Γεώργιος Τ. 04/03/2015 14:37:29

      Μα δεν ζήτησε και κανένας την παραίτησή του, αγαπητέ Γεώργιε...

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Διογένης 04/03/2015 15:21:21

        Εγώ μιλώ για το ήθος και την ευθιξία της αριστεράς αδερφέ. Μας έχουν πρήξει ότι είναι πιο δίκαιοι, πιο δημοκράτες, πιο τίμιοι, πιο... Αποκαλύπτονται μακράν χειρότεροι σε μεθόδους και ανηθικότητα και δεν ιδρώνει το αυτί τους που ξεφτιλίζονται τόσο χοντρά σε τόσο σοβαρά θέματα. Αντ' αυτού, κάνουν και συνεντεύξεις τύπου στιγματίζοντας αντιστρατήγους. Ξεδιάντροποι!

    • Φρουρός avatar
      Φρουρός @ Γεώργιος Τ. 04/03/2015 14:45:58

      Από ψέμματα , έχουμε χάσει τον λογαριασμό .... Δεν έχουν την στοιχειώδη αξιοπρέπεια να παραδεχθούν τα φάουλ , αντ΄αυτού επικρίνουν τη ΝΔ για μονταζιέρα. Αυτοί δεν είναι υπουργοί, αυτή δεν είναι κυβέρνηση, αν δεν ήταν τόσο θλιβεροί θα τους λέγαμε αστείους , γραφικούς. Γενικά το λέμε ξελέμε είναι το χαρακτηριστικό τους γνώρισμα, αλλά έτσι ποιος θα να τους εμπιστευτεί; Οι ξένοι μένουν άναυδοι με την ανεπάρκειά τους, εμείς είμαστε μαθημένοι στις ασυναρτησίες τους. Παιδιά αρκετά παίξατε με το παιχνίδι ¨κυβέρνηση¨ καιρός να γυρίσετε εκεί στον χαβαλέ σας που ξέρατε να κάνετε ως αντιπολίτευση. Αυτά τα παιχνίδια είναι είναι για μεγάλα παιδιά, φάτε το φαΐ σας να μεγαλώσετε και τα ξαναλέμε.

      • Naruto avatar
        Naruto @ Φρουρός 04/03/2015 15:16:44

        Μαθητευόμενοι μάγοι είναι μην τους μαλώνεις , σιγα - σιγα θα μάθουν . Το πρόβλημα είναι με τέτοια ασχετοσύνη πόσοι θα απομείνουμε μέχρι να μάθουν . Εγώ πάλι επιμένω για το φροντιστήριο πολιτικής και διπλωματίας στην βουλή που λέγαμε κάποτε .

      • Αιρετικός avatar
        Αιρετικός @ Φρουρός 04/03/2015 15:39:01

        Έτσι...Αυτά είναι παιχνίδια για τιτανοτεράστιους Σταϊκούρες, Αδώνιδες, Βενιζέλους, Λοβέρδους...

        • Fotini avatar
          Fotini @ Αιρετικός 04/03/2015 16:23:50

          Πραγματικά ἄν τούς συγκρίνεις μέ βούτσηδες, στρατούληδες, γαβριηλῆδες, πανούσηδες, κλπ!

          • Αιρετικός avatar
            Αιρετικός @ Fotini 04/03/2015 20:37:06

            Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε...

          • airman avatar
            airman @ Αιρετικός 05/03/2015 08:57:28

            Πειστικότατο επιχείρημα!!! Αυτό λέγεται "δημιουργική επιχειρηματολογία" ή "επιχειρηματολογική ασάφεια";

  2. konkon avatar
    konkon 04/03/2015 18:38:44

    Αν είναι δυνατόν!!! ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ και υπουργός πανούσης (όχι Τζίμης) να ψεύδεται!!! Προβακάτσια αυτού του ... Σαμαρά θα είναι!!!! Πόσο ελεεινοί είναι Θεέ μου!!!!