04/09/2008 22:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απάντηση Ρουσόπουλου στο ΠΑΣΟΚ

Ο υπουργός Επικρατείας Θ. Ρουσόπουλος απάντησε στις προηγούμενες δηλώσεις του κ. Παπακωνσταντίνου:

«Ελπίζω η σημερινή δήλωση του εκπροσώπου του ΠΑΣΟΚ να πάρει μεγάλη δημοσιότητα. Και αυτό για να μάθουν όλοι οι Έλληνες και κυρίως οι Ελληνίδες πως, στον 21ο αιώνα, το δήθεν προοδευτικό ΠΑΣΟΚ πιστεύει πως οι γυναίκες πρέπει να είναι παρακολούθημα των ανδρών τους, να ζουν στη σκιά τους, χωρίς εργασία, χωρίς πρωτοβουλίες, χωρίς αυτονομία δράσης, εν τέλει δηλαδή χωρίς προσωπικότητα….Επιπλέον, αναπαράγοντας αθλιότητες, συνειδητά ψεύδεται ο εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ ως προς τα διεθνή παραδείγματα τα οποία αναφέρει, διαστρεβλώνοντας πλήρως την πραγματικότητα. Η απάντηση σε όλα αυτά είναι η συνολική στάση και το δημόσιο ήθος του καθενός μας. Αυτό τελικά κρίνεται».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ανωνυμος avatar
    Ανωνυμος 04/09/2008 22:49:11

    Αυτό είναι το πρόβλημα. Νομίζει οτι βγάζει λόγο σε σχολείο καθυστερημένων. Ετσι μιλάνε μεταξύ τους στην κοινοβουλευτική ομάδα της ΝΔ?

  2. M.R. avatar
    M.R. 04/09/2008 23:08:49

    Ti xxxxx tupos einai autos??
    O Rousopoulos einai to xeirotero proswpo pou mporei na deixei h exousia!!!

  3. miaouth avatar
    miaouth 04/09/2008 23:11:47

    Ρε μεγάλε, πρίν το ΠΑΣΟΚ άγγελοι κυβερνούσαν; Μήπως η Ελλάδα ήταν μέχρι τότε Φινλανδία και ξαφνικά ο Αντρέας την κούνησε και την πέταξε δίπλα στην Ιταλία του Μπερλουσκόνη; Πού ήσουν τότε, στο νηπιαγωγείο; Αν ναί, εντάξει, η ηλικία είναι όντως ελαφρυντικό.

  4. ant avatar
    ant 04/09/2008 23:39:50

    O (Ψευτο)Θόδωρος κατά τη σύνηθη τακτική του μετατοπίζει το καίριο ερώτημα αλλού. Αντί να απαντήσει σε αυτά που του προσάπτουν περνάει στην αντεπίθεση και λέει μπουρδολογίες περί των γυναικείων δικαιωμάτων.

    Γιατί δεν γίνεται η Μάρα καθαρίστρια π.χ.-μια χαρά δουλειά είναι, και μάλιστα σεμνή και ταπεινή... Ή γκαρσόνα; Ή κάτι τέλος πάντων που να μην έχει σχέση με συγκρουση συμφερόντων; Δεν μας παρατάς ρε καημένε με τη "συνολική στάση και το ήθος" σου.

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/09/2008 01:12:27

    Θα τα ξαναπιάσουμε από την αρχή... Τι βιογραφικά έχουν τα παιδιά;

    Αλλά το ερώτημά σου factorx έχει έυκολη απάντηση. Ούτε κάποια άλλη σύζυγος πολιτικού (που τώρα έχει μαζευτεί λιγάκι) θα είχε τους πελάτες και τις αμοιβές αν ο σύζυγος δεν ήταν αυτός που ήταν (ή μάλλον ο πεθερός δεν ήταν αυτό που ήταν)

    Το αστείο είναι ότι κάθε ένας απο αυτούς δείχνει να το ΠΙΣΤΕΥΕΙ ότι με το σπαθι του (της) βγάζει τα νομότυπα λεφτά του (της)

  6. kalas avatar
    kalas 05/09/2008 01:57:46

    Τα κακά του να είναι κάποιος αμόρφωτος είναι ότι εκτείθεται.
    Μα ρε Ρπυσόπουλε, πτυχίο στα 40 τρέχα από ανοιχτό πανεπιστήμιο;

  7. Ζωρζ Πιλαλί avatar
    Ζωρζ Πιλαλί 05/09/2008 04:04:50

    Τα πανεπηστήμια δημιουργούν ειδικότητες, όχι προσωπικότητες!

  8. Ζωρζ Πιλαλί avatar
    Ζωρζ Πιλαλί 05/09/2008 04:05:50

    πανεπιστήμια...

  9. kinezos avatar
    kinezos 05/09/2008 05:18:19

    δηλαδη καποιες γυναικες (παρολα τα πτυχια τους) που λογω αυξημενων οικογενειακων υποχρεωσεων παρατησαν προσωρινα τη δουλεια για να φροντισουν τα παιδια τους ειναι "Κατινες" ή καποιες αλλες περασμενης ηλικιας και μεγαλυτερων γενεων που οι συνθηκες δεν επετρεψαν να δουλεψουν στερουνται προσωπικοτητας? Ενω η κοκοτα του ρουσοπουλου ειναι ευφυης και με στιβαρη προσωπικοτητα? δεν μας χαιρετανε ρε τα τσολια ρε λεω.

    Καλα τοσο μαλακας ειναι τελικα ο ανθρωπος? αυτη τη στιγμη βγαινει και χαρακτηριζει υποαναπτυκτους ή ανεγκεφαλους τους μισους ελληνες?

    Εγω επιμενω..στο τελος θα μας πουνε μαλακες ξεκαθαρα...σε εθνικο δικτυο.

  10. kinezos avatar
    kinezos 05/09/2008 05:28:30

    και...ας παει καμια βολτα το ρουσοπουλεικο σε καποια κεφαλοχωρια της Ανδρου ή της Χιου να δει κατι γερο-καπετανισσες που ουτε σχολειο δεν πηγαν καλα-καλα και στηριξαν σπιτια, μεγαλωσαν παιδια, εκαναν περιουσιες βαρβατες...μονες τους γιατι οι αντρες τους ηταν μπαρκαρισμενοι για κατι χρονια συνεχομενα. Μπροστα τους η κα.Ζαχαρεα με την δεσποζουσα προσωπικοτητα δεν πιανει μια. Η προσωπικοτητα του καθενος ειναι κατι ανεξαρτητο απο την επαγγελματικη εξειδικευση και αποκατασταση.

  11. ο νοών...νοείτο avatar
    ο νοών...νοείτο 05/09/2008 14:34:30

    @κινέζε,
    Μας έχουν πει ήδη μ....., αλλά κάθε ημέρα είναι στο λεξιλόγιό μας όταν μιλάμε μεταξύ μας για αυτό και δεν μας ενοχλέι.
    Το ότι επίσης θεωρούν τους πολίτες ηλ..., ανεγκέφαλους, ανόητους, αμόρφωτους, άβουλους και αυτό μας το λένε συχνά-πυκνά.
    Δυστυχώς πολύ λίγοι προσβάλονται πλέον.