#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/03/2010 20:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αξίζει να δώσουμε ένα μισθό στην κυβέρνηση, επειδή μας κάνει και γελάμε , αντι να κλαίμε



Αξίζει να δώσουμε ένα μισθό στην κυβέρνηση, αλλά όχι για τη σωτηρία της οικονομίας αλλά γιατί μας προσφέρει πολύ γέλιο. Πρόκειται περί ενός περιφερόμενου θιάσου ο οποίος βγάζει δίσκο και... “ότι προαιρείσθε”. Αλλά η κωμωδία συνεχίζεται. Τρανό παράδειγμα το ανέκδοτο της δεκαετίας που ξεφούρνισε ο πρωθυπουργός στο υπουργικό συμβούλιο. Συγκινείται λέει που τον σταματούν στο δρόμο πρόθυμοι πολίτες για να του πουν πόσο πρόθυμοι είναι να δώσουν ένα μισθό από πατριωτισμό.

Και όλοι αναρωτιόμαστε: Που κάνει βόλτες ο Γ. Παπανδρέου, που πάει και ποιος κόσμος τον σταματά;

Διότι αν τον σταματούν στην Εκάλη ή το Καστρί όπου βγαίνει συχνά με το ποδήλατό του να καταλάβουμε αυτό που είπε. Ένας μισθός maw είναι τα έξοδα της ημέρας για πούρα. των εκεί διαμενόντων

Αν όμως πέρασε από Κερατσίνι, Κοκκινιά, Σεπόλια, Μεταξουργείο, Αιγάλεω ή από κάποιο χωριό της ελληνικής υπαίθρου τότε μάλλον δεν κατάλαβε καλά τι του είπαν.

Να δώσει ένα μηνιάτικο ο πατέρας μου που παίρνει 360 ευρώ αγροτική σύνταξη;

Να δώσει ο αγρότης που καλλιεργεί λίγα στρέμματα και μόλις που βγάζει τα προς το ζην;

Ή μήπως να δώσει ο υπάλληλος των 700 ευρώ που ζει με τη μάνα του και τον χαρτζιλικώνουν για να πάει να πιει καφέ;

Αν ο κ. Παπανδρέου απευθύνθηκε στα γκόλντεν μπόις που ο ίδιος διόρισε σε διάφορες κρατικές εταιρείες με μισθούς πάνω από 10.000 ευρώ το μήνα, τότε μπράβο του, αλλά πολύ αμφιβάλλουμε.

Αν ρώτησε τους επιχειρηματίες και τους τραπεζίτες και τους είπε δώστε κάτι για να σωθούμε, συγχαρητήρια, αλλά δεν πιστεύουμε ότι το έκανε.

Πράττει ότι και οι προηγούμενες κυβερνήσεις: “Στραγγίζει” ότι απέμεινε από τους φτωχούς και ότι μάζεψε η μεσαία τάξη και αφήνει στο απυρόβλητο τους έχοντες.

Η άγρια αναδιανομή του πλούτου μόλις άρχισε...

 Αριστερός Ψάλτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 01/03/2010 20:34:32

    Να του τον προσφέρουμε σε μορφή φούντας και αν είναι δυνατόν φυτεμένο σε γλαστρούλα.

    • georgios avatar
      georgios @ Orestios 01/03/2010 20:37:26

      δυσκολο αυτη την εποχη. εχει στερεψει η αγορα και απο φουντα.

  2. georgios avatar
    georgios 01/03/2010 20:36:36

    τα εδωσε ολα ο γαπ με αυτη την αρλουμπα που πεταξε σημερα. δεν ειμαστε προβατα μιστερ πρεζιντεντ. να παρεισ τα λεφτα απο τα μεγαλολαμογια που ολοι ξερουμε ποια ειναι αλλα κανεις δεν τολμαει να αναφερει τα ονοματα τους. η απαντηση θα δοθει στους δρομους κυριοι.

  3. theo1611 avatar
    theo1611 01/03/2010 20:41:23

    Τα πράγματα είναι απλά και μην τα πρωσοποιούμε και ταξικοποιούμε.

    Τη στιγμή που θα σταματήσει να δανείζεται γιατί είναι ασύμφορα τα spreads και θα βρεί τις περικοπές δαπανών που ικανοποιούν το κοινό περί δικαίου αίσθημα, θα πει δηλαδή εξοικονόμησα τόσα και μου λείπουν τόσα γι' αυτό το σκοπό τότε και μόνον τότε μπορεί και να συμβεί αυτό που διαλαλεί.

    Στο βαρέλι δίχως πάτο και στη συνέχεια του πάρτυ (που προσπαθεί εκούσια ή ακούσια), θα βρεί σθεναρή αντίσταση, που ούτε καν την έχουμε φανταστεί

  4. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 01/03/2010 20:53:24

    Η λίστα με τους εθελοντές δότες 14ου μισθού, κυκλοφορεί στο διαδίκτυο;

  5. aris53m avatar
    aris53m 01/03/2010 20:57:18

    δεν είναι κωμικοί, ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ, ΤΟ ΘΈΜΑ ΕΊΝΑΙ ΜΕΑΝΎΠΑΡΚΤΗ ΝΔ και με ένα ΚΚΕ που αντί να κλείνει τους δρόμους καθημερινά αρέσκεται ΜΟΝΟ σε δηλώσεις, ... λίγο πολύ, we have her painted ... ελληνιστί.

  6. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 01/03/2010 21:04:05

    Πιστεύω ότι υπο τις παρούσες συνθήκες και με την υποβόσκουσα οργή του κόσμου, κανένας κανονικός ελληνας πολιτικός δεν θα τολμούσε να ειρωνευτεί κατ αυτόν τον τρόπο τον ελληνικό λαό.
    Ο "τύπος" δεν καταλαβαίνει την σημασία των λέξεων στα ελληνικά, άσχετα αν έχει καταφέρει και προφέρει με σχετική άνεση τα....τρισύλλαβα.

    • Y. avatar
      Y. @ εναςάσχετος 02/03/2010 09:13:12

      Του τα γράφουνε. Αυτός απλά, τα διαβάζει. Αν μη τι άλλο, αυτό το έμαθε!

  7. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 01/03/2010 21:05:44

    Πλέον θά δουλεύουν όλοι,
    πονηροί καί οί χαχόλοι.
    Kuinka sinä voit? Μίστερ Όλι;
    τούς ποτίζεις βιτριόλι.

  8. Orestios avatar
    Orestios 01/03/2010 21:14:28

    Κι ενώ ζητείται με χυδαίο τρόπο ("μου το λένε οι πολίτες που συναντώ στο δρόμο") να προσφέρουμε οικιοθελώς τους κόπους μας στα αρπακτικά, έχουν εξαφανιστεί όλες οι αναφορές στα λαμόγια, στην διαφάνεια, πήγε βόλτα ο πόλεμος ενάντια στη διαφθορά και η ακρίβεια είναι ανύπαρκτη. Ζήτω η προπαγάνδα.

  9. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 01/03/2010 21:16:38

    Από τον Νοέμβρη μου έχουν δημιουργηθεί τόσες ενοχές σαν πολίτη που αυτομαστιγώνομαι κάθε βράδυ.Το έχω ρίξει στη νηστεία και παρακαλώ το θεό στις προσευχές μου να αναστήσει τον Ανδρεα Παπανδρέου και να τον κάνει πρωθυπουργό με τον Τσοβόλα ΥΠΟΙΚ.
    Πέρα από την πλάκα και το black χιούμορ πιστεύω ότι ο ΓΑΠ δικαιούται τις τελευταίες ώρες της διακυβέρνησης του να λέει ότι γουστάρει.
    Όσο για τον κόσμο που τον σταματάει και θέλει να του δώσει το μισθό του δεν το θεωρώ απίθανο.Εδώ πήγαν και τον χειροκροτούσαν προεκλογικά την ώρα που διάβαζε τους λόγους και έκανε χιλάδες λάθη ,και μετά μάλιστα τον ψήφισαν κιόλας .

  10. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 01/03/2010 21:17:03

    Είναι η μόνη.
    ίσως γιατί ήταν η μόνη που ο τίτλος του ευρωβουλευτή ήταν τίτλος για την Ελλάδα και όχι για κείνη. Κι ας την ξέρει όλος ο κόσμος και ακόμα και σε σκίτσα οι ξένοι την κατατάσσουν στην περιουσία της Ελλάδας... (βάζουν τον Παπανδρέου να λέει, μα έχουμε να σας δώσουμε τον Παρθενώνα, το, το, και τη ΝΜ) στην τελετή έναρξης ο φοβερός και τρομερός Παπαϊωάννου δεν είχε χώρο γι΄ αυτήν που και οι πέτρες την ξέρουν σε όλο τον κόσμο, είχε χώρο για τις στριγκιές να ευχαριστηθούν τα εικοσάχρονα.. (κι όμως κανείς δεν βρήκε να του πει που πας ρε καραμήτρο....)

    ναι.
    είναι η μόνη....
    προφανώς γιατί μεγάλωσε δίπλα σε ένα Μάνο Χατζιδάκι και ένα Νίκο Γκάτσο....
    http://efenpress.blogspot.com/2010/03/blog-post_9411.html

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ B.K.Σ. 02/03/2010 09:27:30

      Προσυπογράφω. Μπράβο της και είναι κρίμα που έχει περιέλθει τόσο χυδαία στην αφάνεια... Αλλά είπαμε, νεοκουλτούρα και 2 αυγά Τουρκίας...

  11. klausewitz avatar
    klausewitz 01/03/2010 21:22:21

    Μετά την εξαγγελία των μέτρων, η Ε.Ε θα εγγυηθεί την...
    πιστή εφαρμογή τους! Τίς παραγκουπόλεις θα τις χτίσουμε
    εμείς ή αυτοί;
    Μάλλον δεν αντιλαμβάνονται,αυτοί και οι ντόπιοι κλεπτοκράτες
    τί έρχεται..Μετά την πτώση των Σταλινικών, έρχεται η σειρά του
    αντίπαλου δέους...στην περίπτωση τους,το τέλος θα είναι πιό
    αργό και επώδυνο....
    Στο μεταξύ η πρώτη πράξη παραμένει 'σκιές και μάχη με σκιές'!

  12. Νίκος avatar
    Νίκος 01/03/2010 21:26:06

    Και μιας και κοπτονται για την "πατριδα" ο Κος Παπανδρεου και ο περιφερομενος θιασος του, ακουσε κανεις σας τιποτα για σχεδιο επαναπατρισμου των κεφαλαιων και καταθεσεων που εκπατριστηκαν οταν τα σαϊνια του ΠΑΣΟΚ(ισταν) ανακοινωσαν φορολογια τους τον περασμενο Νοεμβρη; Γιατι εγω μονο για φορολογια ακουω και περικοπες, οχι τοσο των κρατικων δαπανων, αλλα μισθων. θα καταποντισουν ετσι και την καταναλωση και θα παμε ασκαρδαμυκτι στον πατο. Προσφατα ο Κος Παπακωνσταντινου μιλησε για Τιτανικο. Ακομα δεν εβαλαν μυαλο.

  13. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 01/03/2010 21:28:00

    Φυσικά ούτε λόγος για διαρθρωτικές αλλαγές, π΄χ, άνοιγμα των κλειστών επαγγελμάτων, επιβολή ΦΠΑ στους δικηγόρους, κ.α. Ιδίως για το τελευταίο λίγο αντέδρασε ο πανίσχυρος ΓΓ του Συλλόγου Αθηνών και αμέσως έκανε πίσω ο Παπακωνσταντίνου...

  14. Hase avatar
    Hase 01/03/2010 21:32:11

    Δεν καταλαβα, απο τους υπαλληλους της βουλης θα κοπει ο 16ος;; Τι λεει ο κ. προεδρος της βουλης;; Θα το ανεχτει αυτο;; Πραξικοπημα πραξικοπημα. Θα πεινασουν οι ημετεροι.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Hase 01/03/2010 21:37:52

      Θα βγάλει δίσκο προς ενίσχυσή τους...

      ΥΓ

      Από που να κόψει; από συγγενείς και φίλους; Οχι βέβαια οι οικογένειες των πολιτικών και τα ρουσφετάκια τους πάνω από όλα.
      Από εμάς θα κόψει
      και επιδόματα
      και δώρα
      για να καλύψουμε λογιστικά τους ...συγγενείς και φίλους....

  15. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 01/03/2010 21:33:10

    Να δώσουμε ένα μισθό κ Παπανδρέου, αρκεί:

    -να φορολογήσετε την περιουσία της Εκκλησίας
    -να καταθέσουν οι πολιτικοί μας το 1/12 των αποδοχών τους
    -να καταθέσουν οι συνδικαλιστές μας το 1/12 των αποδοχών τους
    -να καταθέσουν οι ΓΓ, Πρόεδροι, Δ Σύμβουλοι το 1/12 των αποδοχών τους
    -να καταθέσει ο κ Προβόπουλος το 1/12 του μισθού του
    -να νομοθετήσει ότι τα επιδόματα αθροιστικά δεν μπορούν να ξεπερνούν το ύψος του Β Μισθού (πχ και ας φωνάξουν οι κρατούντες τον δίσκο του Προέδρου της Βουλής)
    -να περικόψει το 1/12 των επιχορηγήσεων και επιδοτήσεων (και αν πχ ξανά εμφανιστεί σε μεγάλα κανάλια να με πάρει τηλέφωνο)
    -να δώσουν τα ΜΜΕ το 1/12 του τζίρου για τις συχνότητες που νέμονται τόσα χρόνια

    και μετά θα του χαρίσω το 1/12 του μισθού ...

  16. spartaner avatar
    spartaner 01/03/2010 22:04:53

    Ο Ιθαγενής says:
    01/03/2010 at 21:33

    Να δώσουμε ένα μισθό κ Παπανδρέου, αρκεί:

    -να φορολογήσετε την περιουσία της Εκκλησίας
    -να καταθέσουν οι πολιτικοί μας το 1/12 των αποδοχών τους
    -να καταθέσουν οι συνδικαλιστές μας το 1/12 των αποδοχών τους
    -να καταθέσουν οι ΓΓ, Πρόεδροι, Δ Σύμβουλοι το 1/12 των αποδοχών τους
    -να καταθέσει ο κ Προβόπουλος το 1/12 του μισθού του
    -να νομοθετήσει ότι τα επιδόματα αθροιστικά δεν μπορούν να ξεπερνούν το ύψος του Β Μισθού (πχ και ας φωνάξουν οι κρατούντες τον δίσκο του Προέδρου της Βουλής)
    -να περικόψει το 1/12 των επιχορηγήσεων και επιδοτήσεων (και αν πχ ξανά εμφανιστεί σε μεγάλα κανάλια να με πάρει τηλέφωνο)
    -να δώσουν τα ΜΜΕ το 1/12 του τζίρου για τις συχνότητες που νέμονται τόσα χρόνια

    και μετά θα του χαρίσω το 1/12 του μισθού …

    @Iθαγενης...
    Πραγματικά με έχεις εντυπωσιάσει με τα επιχειρήματα σου και το κοινό νου που διαθέτεις...Άραγε εισακούγεσαι και βρίσκεις σύμφωνους στη παρέα σου με αυτά που εκφράζεις.?? η αντιμετωπίζεις τη ψυχρότητα και την αποστροφή..??Στο λέω αυτό διότι στη χώρα που μένω (κεντρική Ευρώπη) δέν υπάρχει δώρο Πάσχα και επίδομα αδείας στους εργαζόμενους..Οι συνταξιούχοι δε δεν δικαιούνται 13 μισθούς.. Όταν το λέω αυτό στη Ελλάδα σε γνωστούς μου με κοιτανε σαν εξωγήινο...
    Καλό Βράδυ.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ spartaner 01/03/2010 22:26:06

      Δεν ασχολούμαι, όχι για λόγους αλαζονείας ή υπεροψίας (καλάμι το λεγόμενο) απλά γιατί φίλος είναι αυτός που σε αποδέχεται σε ανέχεται και σε στηρίζει.
      Υπάρχει το αυτονόητο και το αδιανόητο.
      Αυτονόητο είναι να παγώσει μισθολογικές δαπάνες και να καταργήσει την αυτοτελή φορολόγηση
      Αδιανόητο είναι να μειώσει μισθούς όταν οι αποδοχές από συμμετοχές πχ ορισμένων συνδικαλιστών φτάνουν τις 100,000 € ετησίως
      Αυτονόητο είναι να ψάχνει να βρει πρόσθετα 3,2 δις
      Αδιανόητο είναι να μου λέει πχ να πληρώσω εγώ όταν ο ΦΠΑ που δεν έχει αποδοθεί είναι 6 δις και τον έχω πληρώσει και εγώ.

      ή όπως λέει και ο ...τοίχος:

      πλάτη βάζουμε κ Παπανδρέου παντελόνι δεν κατεβάζουμε



      το έχω ξανά γράψει στην Ιρλανδία έγινε μείωση 10% αλλά η ανάπτυξη είχε γίνει μισθός
      στην Ελλάδα που έχει ΔΧ ΕΑ και Δ Πάσχα ο μισθός είναι στις 15,000 και η ανάπτυξη έγινε Ολυμπιακές βίλες και κότερα ημετέρων
      Εκεί είναι η διαφορά.

  17. Σαος avatar
    Σαος 01/03/2010 22:08:20

    Ο ΓΑΠ αντί να προσλάβει άνεργους ως Γενικούς Γραμματείς προτίμησε να προσλάβει κομματικούς φίλους πολυθεσίτες (πχ καθηγητές πανεπιστημίων) του Δημοσίου. Τελικά πως τα καταφέρνουν όλοι αυτοί με τόσες θέσεις; Εδώ εμείς του ιδιωτικού τομέα μας φορτώνουν έξτρα δουλειές για να μην την παλεύουμε και όλοι αυτοί οι ΓΓ θέλουν να μας πείσουν πως εργάζονται 24 ώρες το 24ωρο ή ότι σε ένα 8ωρο κάνουν την δουλεία που απαιτείται από τις θέσεις που καταλαμβάνουν και που θα ήθελαν αρκετά 8ωρα. Πως μπορούν να είναι και καθηγητάδες (εννοείται πως κάνουν και έρευνα ως τέτοιοι) και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, και να είναι και από πάνω και ΓΓ. Και πόσους μισθούς και τι μεγέθους λαμβάνουν όλα αυτά τα green-golden boys; Αν θέλει να είναι σοβαρός ο ΓΑΠ, ας αρχίσει να κόβει μισθούς και θέσεις πολυθεσιτών.

  18. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 01/03/2010 22:13:25

    Παραθέτω δημοσίευμα από olympiada :

    Το Reuters αναμεταδίδει την δήλωση του πρωθυπουργού ότι…
    …Για την κρίση φταίνε οι Έλληνες που είναι λαμόγια!

    Έχει δίκιο ο πρωθυπουργός, απλά έπρεπε λίγο να το περιορίσει και να μην κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια. Όντως φταίνε τα ΛΑΜΟΓΙΑ για την κρίση.

    Τα λαμόγια που έβαλαν την τσέπη τους πάνω από το συμφέρον της πατρίδας.

    Τα λαμόγια που έβαλαν το συμφέρον της κάστας τους, της συντεχνίας τους πάνω από το συμφέρον της πατρίδας.

    Τα λαμόγια που έβαλαν τα κομματόσκυλα τους και τους διεφθαρμένους πάνω από το συμφέρον της πατρίδας.

    Τα λαμόγια που βγαίνει η “μητριά τους” και λέει ότι φαλήρισε και πρέπει να μπει στην πολιτική (!!!!!!!)

    Ας δούμε λοιπόν τι απαντά ένας ανώνυμος χρήστης του διαδικτύου σε σχόλιο του:

    Νικος Χ. Ν.

    Όλοι οι Έλληνες, οι άνθρωποι του ενός μισθού, της καθημερινής σκληρής εργασίας, όλοι εκείνοι που δεν κρύβουν τα εισοδήματά τους, είναι έτοιμοι να βοηθήσουν για τη σωτηρία της πατρίδας.
    Συγκινούμαι ειλικρινά, όταν άνθρωποι του μόχθου με πιάνουν στο δρόμο και μου λένε “για την πατρίδα, και το μισθό μου να θυσιάσω”», ανέφερε ο πρωθυπουργός “

    Αίσχος ρε αλήτες, αίσχος!!!

    Θα έπρεπε να ντρέπεστε που γράφετε τέτοια. Ποιός έλληνας πολίτης σοβαρός οικογενειάρχης θα ξεστομήσει τέτοια ανοησία όταν 300 οικογένειες διεφθαρμένων απατεώνων δεν έχουν καν το θάρρος να μειώσουν στο ΜΙΣΟ ΡΕ τις αποδοχές τους?
    Ποίος οικογενειάρχης ή συνταξιούχος ή μισθωτός των 730 ευρώ θα δώσει ένα ευρώ για χάρη σας? ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, ΚΛΕΦΤΕΣ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΑΞΙΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ….
    Ο πρωθυπουργός θα έπρεπε να ντρέπετε για τις αηδίες που ξεστόμισε όταν δεν έχει μπει καν στο κόπο να στείλει στη φυλακή όλα τα αλητόμουτρα τους πρασινοφρουρούς που επί 25 χρόνια τσάκισαν τα περιουσιακά στοιχεία του κράτους. Που είναι οι ποινές για τους Λαλιώτηδες, Τσοχατζοπουλαίους, Σημίτιδες, Ρουσσόπουλους, Βουλγαράκηδες και όλα τα λαμόγια του Συντάγματος?
    Ντρόπη σας ρε αλήτες που νομίζετε ότι θα σας χαρίσουμε τους μισθούς πείνας για να χαρείτε εσείς και οι διεφθαρμένες οικογένειες σας
    Δεν έχετε πάρει ακόμα χαμπάρι τι σας περιμένει… ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝ ΨΩΜΙ ΝΑ ΦΑΜΕ….
    Αν νομίζετε ότι οι τρόμοκράτες που χτυπούν κατ”εντολή των ξένων είναι ο χειρότερος σας φόβος κοπιάστε να δείτε την οργή των πολιτών που πλέον σας σιχαίνονται
    300 οικογένειες της χειρότερης διεφθαρμένης αλητείας αποφάσισαν για το καλό του έθνους ότι πρέπει να πεινάσουμε.
    ποσά πληρώσατε στα κομματόσκυλα που ξεστόμισαν ότι θα χαρούν να δώσουν το μισθό τους για την πατρίδα ρε αλήτες?
    φανερώστε τους να δούμε πόσο ξεδιάντροποι γίνατε.

    ..
    Ε ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΘΕΛΕΤΕ ΠΟΛΕΜΟ ΘΑ ΕΧΕΤΕ
    ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΟΛΙ ΡΕΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ
    ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΣΤΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

    Ως πολίτες ενεργοί πλέον παραδεχόμαστε την ευθύνη μας ότι ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΞΑΜΕ ΡΕΜΑΛΙΑ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ…. αλλά μέχρι εδώ αλήτες….
    ούτε λεπτό δε σας επιστρέφουμε και με κάθε δυνατό τρόπο θα σας ρίξουμε, θα βρεθούμε μπροστά σας και όπως θέλετε να μας τσακίσετε ΘΑ ΣΑΣ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ

    ΞΕΣΗΚΩΘΕΊΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ
    ΑΦΗΣΤΕ ΠΙΣΩ ΤΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ
    ΠΕΤΑΞΤΕ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ, ΛΑΟΣ….
    δώστε πνοή στους νέους ανθρώπους, βοηθήστε το πνεύμα των νέων, αντιδράστε με κάθε τρόπο στην αλητεία των 300 οικογενειών και των αυλικών τους
    ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΧΘΕΣ
    ΞΕΣΠΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ
    ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΤΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ


    Από μένα:
    Αντώνη ήρθε η ώρα για πραγματική αντιπολίτευση.

    • donaE avatar
      donaE @ ΜΗΤΣΟΣ 01/03/2010 23:45:20

      Τον ξεχασα τελειως,περα απο πλακα...

  19. ΙΔ avatar
    ΙΔ 01/03/2010 22:26:06

    Έμαθα απο έγκυρη πηγή ότι αυτήν την στιγμή λαμβάνει χώρα σύσκεψη στο Μαξίμου μεταξύ του ποδηλάτη πρωθυπουργού και του συμετέχοντοs κωδωνοκρούστη τηs Παναγίαs των Παρισίων υπουργού επι των οικονομικών .Οπρωθυπουργόs εποχούμενοs επι ποδηλάτου άνευ αλυσίδοs και γυμναζόμενοs υπό τούs ήχουs τηs καμπάναs που βαρά ο Παπακωνσταντίνου γυμνάζεται διότι έτσι κατεβάζει ιδέεs .O έτεροs καπαδόκηs xxxxxx ΌλιΡέν ο διαπρέψαs επι καταστροφήs τηs ιδιωτικήs του επιχείρησηs ανταλακτικών στην πατρίδα του απεχώρησε και ευχήθηκε στον μεγάλο ποδηλάτη η Ελλάs να έχη την τύχη τηs επιχειρησεώs του. Ειs δε επι τηs Ηρώδου του Ατικού χιλιάδεs συνταξιούχοι του ΟΓΑ αναμένουν με αγωνία παρά το προχωρημένο τηs ώραs να συνδράμουν και αυτοί από το υστέρημά τουs για να μπορέσει ο μεγάλοs ποδηλάτηs να ξανααγοράσει αλυσίδεs για το ποδήλατό του αλλά ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΎS.

  20. nov11 avatar
    nov11 01/03/2010 22:27:08

    Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΣΑΡΔΟΝΙΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΛΩΝΤΑΣ ΜΑΣ ΣΕ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ.
    Κι εμείς πιστέψαμε ότι η ' Νέα Μεταπολίτευση ' θα είχε ομαλή εξέλιξη χωρίς ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΑΤΑΡΑΞΕΙΣ....Μετά την ανακοίνωση των μέτρων το ντόμινο αλλαγών του πολιτικού σκηνικού ενεργοποιείται.
    Όταν έχουν ΟΡΓΩΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ σιγά μη μας άφηναν....ΟΙ ΑΠΛΗΣΤΟΙ.
    ΤΑ ΕΔΩ ΛΑΜΟΓΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ.ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΦΤΥΣΙΜΟ.
    ΟΙ ΗΛΙΚΙΕΣ 25 ΕΩΣ 35 ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ.

  21. aris53m avatar
    aris53m 01/03/2010 22:49:37

    σωθήκαμε ...

  22. panagiotis avatar
    panagiotis 01/03/2010 23:01:26

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΜΕ ΘΑ ΔΕΧΘΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΛΥΨΗ ΤΟΣΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΗ. ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΑΣΟΚ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΟ ΦΑΝΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΞΕΓΕΛΑΣΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ. ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ ! ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ...!

  23. Shalai avatar
    Shalai 01/03/2010 23:11:42

    Τι είπε ρε παιδιά πάλι ο άνθρωπος...!! Απίστευτο!

    Α ρε ΠΑΣΟΚ... Αθάνατο!!

  24. ΙΔ avatar
    ΙΔ 02/03/2010 00:12:14

    Factorx.Έχειs δίκιο ανανιστήs ήθελα να πω γιατί ο Ολι Ρεν ήταν απο τούs υπέρμαχουs του σχεδίου Ανάν που αλυσόδενε την Κύπρο.Δεν θέλω να δικαιολογηθώ και να πω ότι εν τη ρήμει του λόγου μου ξέφυγε. του το κρατάω απο τότε που προσπάθησε να επιτημήσει τον Κύπριο Τάσο Παπαδόπουλο για την γεναία στάση του.

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΙΔ 02/03/2010 00:57:32

      ΟΚ, αλλά προσοχή σρε παρακαλώ

  25. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 02/03/2010 00:31:34

    Σας έχω πει να μην τον σταματάτε τον GAP στον δρόμο και του πιάνετε την κουβέντα, γιατί δεν ξέρει καλά ελληνικά και παρερμηνεύει αυτά που του λέτε. Ορίστε το αποτέλεσμα! Λέει ότι θέλουμε να του δώσουμε λεφτά!

  26. EUROTSOPANHS avatar
    EUROTSOPANHS 02/03/2010 00:46:04

    ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΟΒΟΛΑ ΔΩΣΤΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΠΑΡΤΑ ΟΛΑ

  27. NktrS avatar
    NktrS 02/03/2010 00:58:07

    O Ολίγιστος - διορθώστε με αν λανθάνω- δεν προφέρει σχεδόν ποτέ την λέξη "Πατρίδα" και την "θυμήθηκε" τώρα, υποκριτικά, στοχεύοντας στο θυμικό των Ελλήνων και στο συναίσθημά τους όχι για να τους εμφυσήσει ή αναπτερώσει το πατριωτικό τους φρόνημα αλλά για να τους βουτήξει το πορτοφόλι..Είρωνας σε βαθμό τραγωδίας..!

  28. ataktos avatar
    ataktos 02/03/2010 10:01:04

    Καλά αυτός με την ....φαλάκρα είναι ....πρωθυπουργός της χώρας μας .
    Καλά πλάκα μας κάνετε …!!!

  29. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 02/03/2010 10:09:00

    Στη φώτο:
    Στιγμιότυπο από την χθεσινή τελετή παράδοσης-παραλαβής της πρωθυπουργίας της Ελλάδας στο Μέγαρο Μαξίμου.

    • ataktos avatar
      ataktos @ Kώστας Θ. 02/03/2010 10:20:13

      Λες να μας αλλάξουν και τον εθνικό ύμνο ,???

  30. tiramola avatar
    tiramola 02/03/2010 10:42:57

    Όπου νάναι αρχίζει η Μεσογιακή δίαιτα των PIGS...
    Ο ηγέτης των Δημοκρατικών στην Αμερικανική βουλή προβλέπει επίσης κρίση χρέους αλα Ελληνικά για την χώρα του.
    Όσο οι ηγέτες της ΕΕ προσπαθούν να διαχειριστούν την οικονομία μέσα στα πλαίσια που καθορίζουν τα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα του καζινοκαπιταλισμού και δεν βάζουν κανόνες ή δεν αλλάζει το οικονομικό μοντέλο προς όφελος αυτών που παράγουν θα έχουμε πολύ άσχημη κατάληξη..
    Όσο αντιμετωπίζουν σαν νόμιμη οικονομική συμπεριφορά στοιχήματα για το αν θα δανειστεί μιά χώρα και με τι επιτόκιο , αν θα καταφέρει η χώρα αυτή να αποπληρώσει το χρέος παίζοντας ταυτόχρονα με τα επιτόκια σε ένα στημένο παιχνίδι μετά από σύντομο χρονικό διάστημα δεν θα έχουν που να κρυφτούν.
    Θα στηθούν λαικά διαστήρια....
    Ποιά είναι τα πραγματικά PIGS άρχισαν να το καταλαβαίνουν οι λαοί.
    Να δούμε πότε θα το καταλάβουν οι ηγέτες τους...

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ tiramola 02/03/2010 17:35:50

      Τιραμόλα για να αρχίζεις και να τα γράφεις αυτά, γιατί ξέρουμε πως τα πρεσβεύεις, φαίνεται πως είναι χάλια τα πράγματα.....

  31. socrates avatar
    socrates 02/03/2010 13:10:09

    Τα σκληρά μέτρα τα περίμενα.
    Αυτό που με ενοχλεί όμως είναι που ο ΓΑΠ μας υποτιμά όταν λέει ότι τον συναντάει ο κόσμος στο δρόμο και προσφέρει το μισθό του.
    Δούλεμα κανονικό.
    Όταν πρωτοείδα τη δήλωση με έπιασαν τα γέλια.
    Όταν το ξαναείδα σήμερα το πρωί στην τηλεόραση με έπιασε μία θλίψη για την κατάντια μας αλλά και βαθειά απόγνωση για αυτά που έρχονται.
    Τί άλλο θα ακούσουμε, Θεέ μου;

  32. Aδέσποτη avatar
    Aδέσποτη 02/03/2010 15:34:20

    Βρε μπας κι ήταν ο πεθερός μου; Από την εποχή του Μητσοτάκη ακόμη γυρεύει να δώσει ένα μισθο για να σωθεί το κράτος. Και τώρα την έχει καταβρεί με το Γιώργο που θέλει να σώσει την χώρα. Άβυσος η ψυχή του ανθρώπου.

  33. Northerner avatar
    Northerner 03/03/2010 14:54:21

    Όταν το έλεγε ο Σπάρτακος,ότι πρέπει να πούμε ευχαριστώ στη κυβέρνηση και στις μαριονέτες που μας κάνουν και γελάμε,πολλοί χλεύαζαν..