#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/01/2011 15:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αν στη θέση της Όλγας ήταν ο Μιλτιάδης, οι δηλώσεις Βαρβιτσιώτη θα ήταν αντίστροφες;



Σοβαρές ενστάσεις για την αποδοτικότητα του νέου "γαλάζιου" σχήματος της ΝΔ από τον Γ. Βαρβιτσιώτη. Επιμένει στη στρατηγική του μεσαίου χώρου. Μιλώντας στον realfm 97.8 και τον Νίκο Χατζηνικολάου ο πρώην υπουργός εξέφρασε σοβαρούς προβληματισμούς για το κατά πόσο θα λειτουργήσει το νέο οργανόγραμμα της Ρηγίλλης. «Δεν κατάλαβα κανέναν ανασχηματισμό. Κατάλαβα ένα χύμα πράγμα που επί εβδομάδες διαφημιζόταν. Είναι δυνατόν να έχουμε τόσες γραμματείες και τόσους τομεάρχες; Πως θα συντονιστεί αυτό το πράγμα» είπε ο κ. Βαρβιτσιώτης.

Δεν θέλω να σας τρομοκρατήσω, αλλά έχουμε 2011. Τα θέματα είναι τόσο εξειδικευμένα, απαιτούν συστηματική μελέτη και ενασχόληση. Το στυλ του πολιτικού «όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω» από το γεφύρι και την προστασία του υδροβιότοπου της εκλογικής περιφέρειας, μέχρι τις οδηγίες νέας προσέγγισης και την εξωτερική πολιτική, έχει περάσει ανεπιστρεπτί.

Δηλαδή μία χώρα μπορεί να κυβερνηθεί με 5 Υπουργεία;

Αναφερόμενος στον ΛΑΟΣ και τη Δημοκρατική Συμμαχία, ο πρώην υπουργός αν και εκτίμησε ότι «αυτή η πολυδιάσπαση δεν έχει ευρύ λαϊκό έρεισμα» παραδέχθηκε ότι θα προκαλέσει ζημιά στη ΝΔ.

Πως θα κάνουν ζημιά πολιτικοί φορείς που δεν έχουν έρεισμα, που δεν μπορούν να σηκώσουν ούτε κάποιες δεκάδες χιλιάδες από τα 2 εκατομμύρια του καναπέ;

«Η ΝΔ πρέπει να κάνει ανοίγματα. Να είναι ένα πολυσυλλεκτικό κόμμα. Δεν το έχουν καταλάβει οι νυν κρατούντες» σημείωσε επίσης.

Έχει γίνει σύγχυση εννοιών. Το πολυσυλλεκτικό  δεν σημαίνει πολυσυμπαντικό. Να εντάξουμε κάθε καρυδιάς καρύδι για μια χούφτα ψήφους; Όποιος συμφωνεί με τις ιδέες ενός πολιτικού κόμματος είναι ευπρόσδεκτος. Δεν αλλάζουν οι αρχές και η ιδεολογία κατά περίπτωση και κατά το δοκούν για να χωρέσουν οι κατά το δυνατόν περισσότεροι. Έστω κι αν η τακτική αυτή έχουμε δει να έχει βραχυπρόθεσμα οφέλη, σε βάθος χρόνου είναι καταστροφική για τη συνοχή ενός κόμματος.

Ο κ. Βαρβιτσιώτης επέμεινε στην ορθότητα της στρατηγικής του μεσαίου χώρου τον οποίο χαρακτήρισε «πηγή αντλήσεως δυνάμεων». «Δεν μπορούμε να πάμε δεξιά όπως θέλουν μερικοί στη ΝΔ. Πρέπει να ασκήσουμε μία ριζοσπαστική πολιτική που θα απευθύνεται σε όλους τους Έλληνες»

Και κυρίως στους γόνους της ΝΔ των Λόρδων. Το θέμα δεν είναι να πάμε δεξιά ή αριστερά, αλλά να πάμε μπροστά από τον συντομότερο δρόμο.



Σε εντελώς αντίθετη κατεύθυνση κινείται ο κ. Γ. Κεφαλογιάννης:

«Δεν συγχωρώ την κ. Μπακογιάννη. Μετά από το αποτέλεσμα των εσωκομματικών εκλογών είχε πει ότι το αποδέχεται. Από απλός στρατιώτης έγινε εχθρός της ΝΔ» είπε στον real fm ο Γ. Κεφαλογιάννης τονίζοντας μάλιστα πως η κ. Μπακογιάννη είχε κεντρικό ρόλο και λόγο στη διακυβέρνηση Καραμανλή «και δεν έχει κανένα ηθικό και πολιτικό δικαίωμα να λέει όσα λέει»…

«Η ΝΔ έχει σαφή ιδεολογία. Είναι κεντροδεξιό, φιλελεύθερο κόμμα» ενώ για τον «γαλάζιο» ανασχηματισμό έκανε λόγο για «συστράτευση όλων των στελεχών ώστε να δοθεί συντεταγμένα η μάχη για την εξουσία».

Μην είστε τόσο σκληρός με τη Ντόρα και μην της απαγορεύετε να μιλά επί παντός επιστητού.  Τώρα που επέλεξε να έχει τον πρώτο ρόλο σε δικό της μαγαζί, θα δούμε ξεκάθαρα το βαθμό απήχησης των ιδεών της  και την ακριβή δημοτικότητα της στην κοινωνία.



Όταν οι βαρόνοι διχάζονται, είμαστε στη σωστή κατεύθυνση. Αλλά έχω και μία απορία: αν στη θέση της Όλγας  στον τουριστικό τομέα ήταν ο Μιλτιάδης οι δηλώσεις θα ήταν αντίστροφες;



Η ιδεολογία ως αντιπαροχή, η πολιτική στήριξη ως διαπραγματευτικό όπλο…



Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 16:07:28

    ριζο σπαστικη σαν της ντορας ας πουμε;

  2. th.pr avatar
    th.pr 11/01/2011 16:14:51

    Ολγα Κεφαλογιαννη.....κορη βαρωνου Κεφαλογιαννη
    Μιλτιαδης.........γιος βαρώνου Βαρβιτσιωτη.
    (Παρεπιπτόντως -και ψαξτε το- απο τη πρωτη Εθνοσυνέλευση το 1822 στην Επίδαυρο ΔΕΝ λείπει απο το ελληνικο κοινοβούλιο καποιος Βαρβιτσιωτης.)

    Δηλαδη προσπαθεί ο Κος Σαμαράς να με πεισει πως με τους επαγγελματίες πολιτικους θα αλλαξει την Ελλάδα ή οτι πρεσβεύει κατι νεο;

  3. Aris. A avatar
    Aris. A 11/01/2011 16:17:18

    Για να είμαστε ειλικρινείς Οδυσσέα το χιλιοπαιγμένο παιχνίδι των στελεχών της ΝΔ όταν ο αρχηγός δεν μου κάνει τα χατήρια βγαίνω με στημένες δηλώσεις και προκαλώ ζημιά η οποία αναπαράγεται από τις γνωστές εφημερίδες και κανάλια σε ένα ποσοστό το ευλόγησε και ο Σαμαράς με τις τελευταίες του επιλογές αφού πολλές επιλογές ήταν βάλτους μέσα μην μας ζαλίζουν.

    Είδε ο μπαρμπαΓιάννης ότι δεν ικανοποιήθηκαν οι απαιτήσεις του και βγει στα γεράματα στο σεργιάνι.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Aris. A 11/01/2011 21:35:37

      Άρη, η ανάγνωση μου είναι διαφορετική. Σε βάζω μέσα για να μου αποδείξεις πόσο ικανός είσαι και πόσο λάθος έκανα που δεν σε αξιοποιούσα ως τώρα

  4. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 11/01/2011 16:19:27

    Ύστερα μερικοί απορούν γιατί λέμε οτι οι ελληνίδες είναι απο τις ομορφότερες του κόσμου...
    (ξεχάστηκα με την φωτογραφία...μααανούλα που έλεγε και ο Θανάσης)

    • ervs avatar
      ervs @ Ευθύμης 11/01/2011 23:28:55

      πλακα πλακα - θεα!!!

  5. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 11/01/2011 16:21:14

    Κοίτα πως καταστρέφονται τα παιδια από τους χαζομπαμπάδες.
    Ο ένας μόλις ο γιος του έμεινε απ'έξω βγήκε να διαμαρτυρηθεί,και ο άλλος μόλις η κόρη του πήρε το χρίσμα βγήκε να κατακρίνει τον μελλοντικό εχθρό της στην Κρήτη.
    Για να αλλάξουν τα πράγματα στην Ελλάδα θέλει πολύ δουλειά!

    • Y. avatar
      Y. @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 11/01/2011 18:42:04

      Ο μπαρμπα-Γιάννης, πάντα τα έβαζε με το Μητσοτακέϊκο.

  6. antiochos avatar
    antiochos 11/01/2011 16:24:49

    Υποκλινομαι στην τροφο!

  7. egersis avatar
    egersis 11/01/2011 16:30:55

    Καραμανλήδες, Κεφαλογιάννηδες, Βαρβιτσιώτηδες, Μητσοτάκηδες, Εβερτ, Παπαλληγούρηδες...
    Από το πατέρα στο γιο, στη κόρη ή στον ανιψιο το βουλευτιλίκι, το παραγοντιλίκι και η θέσεις.

  8. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 16:46:53

    τη φωτογραφια την εβαλες επιτηδες.

  9. spiros avatar
    spiros 11/01/2011 16:49:44

    Θέλει και ερώτημα;

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/01/2011 17:05:17

    Μιλησε και ο Βαρβιτσιωτης.. ο Δογης.
    Δεν ασχολουμαι καν..

    ΠΠ

  11. kiki avatar
    kiki 11/01/2011 17:14:46

    Αν δεν ελεγε την αποψη του ο κουνελος, θα μας στοιχιζε πολυ.
    Οσο για τον Ιωαννη, συναγωνιζεται σε ΟΦΑ ,και τον Καρατζαφυρερ.
    Ποιος τους ρωταει ολους αυτους, ηθελα ναξερα.
    Αν ανοιξουμε το στομα μας δεν θα ξερουν που να κρυφτουν πια ολοι ταγοι της Δημοκρατιας και της ΝΔ.

  12. Γιώργος avatar
    Γιώργος 11/01/2011 17:36:43

    O γιόκας του, το βαρβιτσιωτόπουλο, δεν ήταν αυτό που είχε δηλώσει ότι είναι "αναφαίρετο δικαίωμα τους καθενός να καίει την Ελληνική σημαία";;;
    Άντε στο Συριζα άγόρι μου, να αγωνιστείτε για τα δικαιώματα των κουκουλοφόρων.

    http://www.greekalert.com/2009/01/blog-post_07.html

  13. αρχαίος avatar
    αρχαίος 11/01/2011 17:50:34

    Για να καταλάβουμε την επιτυχία του χθεσινού ανασχηματισμού.
    Ο ένας βρίζει, ο άλλος ευχαριστεί.
    10 Φίλοι μου τηλεφωνήσαν σήμερα απογοητευμένοι η συγκυρία κ.λ.π φληναφλήματα περί "τελειώματος" Ντόρας είναι προσχηματικά.
    Τους τελειώνει όλους μαζί η Παράταξη.
    Δυστυχώς αλλαγή ΔΕΝ γίνεται με Άρη κ.λ.π. δυνάμεις.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ αρχαίος 11/01/2011 18:18:40

      Για να ξεχνιούνται οι φίλοι σας αγαπητέ μπορούν να κάθονται να παίζουν το "Μάντεψε πόσους πόντους θα μας το φορέσει ο Παπανδρέου αύριο".

  14. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 11/01/2011 18:35:53

    Απόγονος κοτζαμπάσηδων. Τι μπορείς να περιμένεις;

  15. ΚΕΡΤ avatar
    ΚΕΡΤ 11/01/2011 18:41:46

    ΟΛΓΑ και ξερό ψωμί .Α ρε λεβεντογέννα Κρήτη με τις κοριτσάρες σου και τις βαρωνίες σου..........

  16. giorgos p. avatar
    giorgos p. 11/01/2011 19:05:14

    Προφανως ο Μπαρμπα-γιαννης θα ηθελε τον γιο του στη θεση του Κ.Μητσοτακη πραγμα το οποιο ειναι απολυτως κατανοητο.Αυτο που δεν κατανοω ειναι οτι για συγκεκριμενα ατομα που συμμετεχουν στην ομαδα και αναφερομαι σε μη πολιτικα προσωπα , δεν εψαξαν να πληροφορηθουν για τις ημερες και τα εργα τους? Θα επανελθω συντομα.

  17. dinos avatar
    dinos 11/01/2011 19:09:53

    Ωραίο MILF, ωραία φωτό, αλλά οι προσεχείς εκλογές θέλουν καθαρό μυαλό και διαύγεια πνεύματος, όχι αποχαύνωση...

  18. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 11/01/2011 19:42:52

    Έχει όμως κάτι αμορτισέρ η Ολγάρα....

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Ανώνυμος 11/01/2011 21:42:19

      8''ιντσα, για ανασήκωμα, με ενισχυμένα κορωνοπηνία, αντιστρεπτικές και αποστάτες στους τροχούς...

      Στημένο το όχημα για TRIAL....

      Υ.Σ. Σε τζιπ αναφερόμουνα, έτσι..;

  19. TASOS avatar
    TASOS 11/01/2011 19:47:38

    Οι τύποι αυτοί, και τα παιδάκια τους, που από τα γεννοφάσκια προορίζονται για να μας κυβερνήσουν είναι ότι απεχθάνεται να βλέπει ο κόσμος στην ΝΔ, είναι η κύρια αιτία για τον 30 ετή λίθαργο της κεντροδεξιάς παράταξης, αυτόι που εμποδίζουν υγιείς αυτοδημιούργητους ανθρώπους να σχολούνται με τα κοινά η αρρώστια της δημοκρατίας και ειδικά της Νέας Δημοκρατίας.
    Το ότι τολμόυν δε και μιλούν για μεσσαίο χώρο, οι άνθρωποι οι οποίοι οι ίδιοι και οι οικογένιες τους οικοδόμησαν την σκληρή μετεμφυλιακή δεξιά, στήριξαν και καβάλησαν το χωροφυλακίστικο κράτος, το οποίο ακόμη πληρώνει η ΝΔ είναι ειρώνια της ιστορίας. Σε λίγο θα δούμε και τον Παπαδόγκωνα υιό κεντροδεξιό ελεος πια σε μικρή χώρα ζουμε!

  20. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/01/2011 20:26:35

    Ολοι αυτοί οι βαρώνοι της ΝΔ είναι κατ' ουσίαν τελειωμένοι. Το πρόβλημα όμως δεν έγκειται στους γερο-βαρώνους και τις γεροντικές τους εμπάθειες, το πρόβλημα έγκειται στη νοοτροπία των ψηφοφόρων. Ποιός εκλέγει τα παιδιά των βαρώνων στο κοινοβούλιο; Ασφαλώς δεν αυτοεκλέγονται, υπάρχουν πολλοί πολίτες που θεωρούν πρέπον να βάλουν ένα σταυρό στον γιο ή την κόρη του τάδε, τον οποίο ψήφιζαν παλιότερα ή ψήφιζε ο πατέρας τους και τον παππού του οποίου ψήφιζε ο παππούς τους.
    Στην περίπτωση Βαρβιτσιώτη, μιλάμε για ένα από τα παλαιότερα πολιτικά τζάκια της Πελοποννήσου. Δηλαδή, υπάρχουν οικογένειες που επί τέσσερεις γενιές ψηφίζουν Βαρβιτσιώτη.
    Αν δεν αλλάξει η νοοτροπία του κόσμου, δεν υπάρχει αλλαγή πολιτικού σκηνού, μην γελιόμαστε.
    Οσο για το φτύσιμο που ρίχνουν οι βαρώνοι της ΝΔ στους δεξιούς ψηφοφόρους, που τους έχουν δικούς τους ως καλά πρόβατα, δεν ειναι καινούριο, είναι καραμανλική κληρονομιά, εννοώ τον γερο-Καραμανλή. Η ΝΔ του γερο-Καραμανλή έβλεπε μετά το 1974 τους βασιλικούς ψηφοφόρους της ως λεπρούς (μόνο τα ψηφαλάκια τους ήταν καλά και χρήσιμα) και ο πολύς Ιωάννης Βαρβιτσιώτης πρωτοστατούσε στο αντιβασιλικό μένος. Δεν το λέω επειδή δήθεν είμαι οπαδός της βασιλευομένης, αλλά δεν είναι δυνατό να ρίχνεις λάσπη σε ένα πλήθος πολιτών που είναι η σπονδυλική στήλη της παράταξης και ήταν ο κύριος όγκος της για πάρα πολλές δεκαετίες, επειδή εσύ τώρα θέλεις να δώσεις διαπιστευτήρια προοδευτικότητας στην Αριστερά (ο "μεσαίος χώρος" που λέγαμε, παλιό καραμανλικό τροπάρι...). Στο κάτω-κάτω, κανείς δεν αμφισβήτησε το πολίτευμα της αβασίλευτης και την πολιτειακή αλλαγή και η φιλοβασιλική "Εθνική Παράταξις" είχε μία πολύ σύντομη αναλαμπή και μετά εξαφανίστηκε.
    Προσωπικά, δεν γνωρίζω κανένα άλλο κόμμα στην Ελλάδα που να φέρθηκε τόσο απαξιωτικά στους οπαδούς και ψηφοφόρους όσο η ΝΔ. Την άποψή μου ότι η ΝΔ ευνουχίστηκε ιδεολογικά από τον ίδιο τον Κωνσταντίνο Καραμανλή την έχω διατυπώσει και άλλοτε εδώ. Δείγμα του ευνουχισμού ήταν η ασυναρτησία του "ριζοσπαστικού φιλελευθερισμού" που ο γερο-Καραμανλής πλάσαρε ως ιδεολογία και που κανείς δεν ήξερε τι δηλώνει.

    • Tassos avatar
      Tassos @ ΒΙΣ 11/01/2011 21:51:48

      Καλά έκανε και φέρθηκε απαξιωτικά ο γέρος στους οπαδούς του Κοκού. Ανθρωποι που ακολουθούν βασιλιάδες είναι ...άντε να μην πω.

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ Tassos 11/01/2011 22:50:24

        Αν πεις εσύ θα σου πω κι εγώ.
        Και δεν θα σου αρέσει!

  21. αρχαίος avatar
    αρχαίος 11/01/2011 20:34:36

    και δυστυχώς καλέ μου φίλε συνεχίζουν να φέρονται.
    αναίσχυντοι, ολίγοι και μοιραίοι.
    κλώτσησε τεράστια ευκαιρία χθές ο ΑΚΣ.
    Και μόνο τα καλά σχόλια των ΜΜΕ αρκούν για να καταλάβει κανείς το λάθος.
    έπαιξε ακριβώς όπως τον θέλαν να παίξει.

  22. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 11/01/2011 21:10:34

    Το ξεκαθάρισμα θα το κάνει ο κόσμος, πρέπει να θερίσει δεινόσαυρους, τζάκια, καπετανάτα.

  23. ierofantis avatar
    ierofantis 11/01/2011 21:47:57

    Η Ν.Δ. με τα τζάκια και τα καπετανάτα μου θυμίζει κάτι από Βυζαντινή Αυτοκρατορία.

    Παπαιολόγοι, Δούκες, Νοταράδες, Κομνηνοί και άλλοι, πρίγκηπες και πριγκήπισσες, άρχοντες και κύρηδες όλοι μαζί στην τράπεζα, να αποφασίζουν...

    Το ΠΑΣΟΚ μου θυμίζει τους Οθωμανούς...

    Ένας Σουλτάνος και αμέτρητοι Βαζιβουζούκοι...

  24. Tassos avatar
    Tassos 11/01/2011 21:59:04

    Λοιπόν το πολιτικό ανάστημα του Βαρβιτσιώτη το καθόρισε ο Κ. Καραμανλής (ένας είναι ο Κ. Καραμανλής). Σύμφωνα με διήγηση του ίδιου του Βαρβιτσιώτη τον χαστούκισε όταν τον είχε υπουργό Ανάπτυξης και τον ρώτησε πόσο έχουν οι ντομάτες και ο Μπάρμπι δεν ήξερε. Τον είχε πάρει πρέφα ο Γέρος. Και θέλω να προσθέσω κάτι για τους κοτσαμπάσηδες σε κάτι που είπε ένας φίλος πιο πάνω. Ενας φίλος μου έκανε μεταπτυχιακό στην Τουρκολογία στην Κων/πολη. Εκεί ανακάλυψε σε ένα αρχείο εκατοντάδες επιστολές Ελλήνων της Πελοποννήσου στον Σουλτάνο οι οποίοι διαμαρτύρονταν για το "γδάρσιμο" (οικονομικό) που τους έκανε ο Νομάρχης (μάλλον Μεσσηνίας) Μπενάκης. Νομάρχης διορισμένος από τον Σουλτάνο φυσικά.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Tassos 11/01/2011 22:08:01

      Και ο Σουλτάνος...;

      Να υποθέσω ότι δεν ίδρωσε τ' αυτί του, καθώς ,όσο πιο καλό ήταν το "γδάρσιμο" του Νομάρχη, τόσο περισσότερα έσοδα για το Οθωμανικό Ταμείο, ε;

      • Tassos avatar
        Tassos @ ierofantis 11/01/2011 22:15:55

        Εμ...

  25. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 11/01/2011 22:11:12

    Εννοείτε... (απάντηση στον τίτλο)

    Χαρίλαος

  26. Andreas avatar
    Andreas 11/01/2011 22:21:53

    Αγχώνεται πολύ - είναι προφανές - για την τύχη του παιδιού του, του Μιλτιάδη. Ενός γόνου πολιτικού δεινοσαύρου, με "στημένες" σπουδές, γιατί δεν έγινε ποτέ δεκτός στο Harvard, που κατέβηκε στην πολιτική με δεκανίκια, με τη στήριξη του εκλογικού μηχανισμού του πατέρα του και που στις περασμένες εκλογές για τοπικούς άρχοντες έχασε τον δήμο που διεκδικούσε από έναν Κοκκόρη (αν δεν κάνω λάθος). Όσες φορές έτυχε να τον παρακολουθήσω σε τηλεοπτικές του συζητήσεις, εξέπεμπε ένα υφάκι αλαζονικό, εγωκεντριστικό, και ο λόγος του κάθε άλλο παρά πολιτικός ήταν. Με ξύλινη φρασεολογία, με ατάκες, με επιθέσεις στους πολιτικούς του αντιπάλους. Δεν έχασε η Βενετιά βελόνι, λοιπόν. Ας μείνει και κάποιος εκτός σκιώδους κυβέρνησης. Γιατί ο Μιλτιάδης πρέπει να φορέσει οπωσδήποτε περιβραχιόνιο; Ας παίξει για τη φανέλα μονάχα, δεν γίνεται;

  27. xmmm avatar
    xmmm 11/01/2011 23:31:11

    σεξιστες:) - για καλο τα λεμε παντως :)

  28. H Αριστερά της Δεξιάς avatar
    H Αριστερά της Δεξιάς 12/01/2011 02:19:19

    Όλγα και ξερό ψωμί...

  29. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 12/01/2011 02:24:41

    Τί εννοεί ο Βαρβιτσιώτης οτι επιμένει στο "μεσαίος χώρος"???

    Πιό "μεσαίος χώρος" από τον Χατζηδάκη, τον Σπηλιωτόπουλο, τον Στυλιανίδη κ.λ. υπάρχει??????

    Άκου "μεσαίος χώρος"...

    Θα μας τρελάνουν???

    Εδώ φωνάζουμε στον πρόεδρο οτι πάμε να γίνουμε ενα light ΠΑΣΟΚ...

    Όποιος ντρέπεται να βροντοφωνάξει δημόσια οτι είναι καραμπινάτος ΔΕΞΙΟΣ, να τον διώξει ο πρόεδρος από το Κόμμα (και να φύγει και ο ίδιος αν αισθάνεται ΚΕΝΤΡΟδεξιός)...

    Ακούς εκεί...

    Ορίστε μας...

  30. victoria avatar
    victoria 12/01/2011 12:32:11

    "Δεν αλλάζουν οι αρχές και η ιδεολογία κατά περίπτωση και κατά το δοκούν για να χωρέσουν οι κατά το δυνατόν περισσότεροι"

    Α γεια σου Μικρέ! Μας έπρηξαν.