#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/08/2010 09:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αν στηρίξω το Μήτσο, θα μου κάνουν και μένα συνέντευξη;



Μεγάλος...Ντόρος..γίνεται στα κανάλια για το που θα δώσει τα χρίσματά της η ανεξάρτητη βουλευτής Ντ. Μπακογιάννη.

Με απλά λόγια,  τα κυρίαρχα και παρωχημένα ΜΜΕ, ασχολούνται τουλάχιστον 10 ολόκληρα λεπτά στο δελτίο των 8, με τις προθέσεις για τις τοπικές εκλογές, μιας εκ των ανεξαρτήτων βουλευτών.

Βέβαια, ο καθένας έχει το δικαίωμα ατομικά να στηρίζει τον υποψήφιο της αρεσκείας του. Ο κάθε πολίτης. Ο κάθε βουλευτής.

Αυτό όμως δε νομιμοποιεί το εύρος των συζητήσεων και δε δικαιολογεί τον τηλεοπτικό χρόνο, ο οποίος καθημερινά πολλές φορές απασχολεί περισσότερο τα δελτία από αυτόν της Ν.Δ. .

Εκτός εάν έχει τέτοια (θεσμική και πολιτική) νομιμοποίηση το "Forum για την Ελλάδα". Έαν ναι, να ετοιμάζονται και οι υπόλοιπες ΜΚΟ να πάρουν θέση για τους υποψήφιους.

Πέρα από τη πλάκα, η στάση της Ντόρας Μπακογιάννη όλο αυτό το διάστημα φανερώνει με το πιο χαρακτηριστικό τρόπο, την αδυναμία που έχει, να σταθεί με όρους πολιτικής, σε ένα κομματικό μηχανισμό, να πειθαρχήσει στις θεμελιώδεις αρχές και τις αξίες του, και να συνυπάρξει ιδεολογικά με άλλα πρόσωπα.

Λειτουργώντας ως σύγχρονη αριβίστρια, δημιουργεί ένα think tank, ψαρεύει σε θολά νερά και απαξιώνει κάθε μορφή και έννοια συμμετοχής, με όρους συλλογικότητας.

Αντίθετα με ό,τι δηλώνει, η ίδια επιλέγει ένα μοναχικό δρόμο, "σαν το κακό παιδί, τον αδιάβαστο, που κόπηκε στα μαθήματα και συνεχίζει να γκρινιάζει για να κάνει αισθητή τη παρουσία του.."

Δυστυχώς και σε αυτή τη περίπτωση τα ΜΜΕ, δεν είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας.Αλλά το πρίσμα που διαστρεβλώνει την εικόνα της και την στέλνει κατευθείαν στους καναπέδες μας.

Ταπεινά.

Θ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 31/08/2010 10:03:47

    Καημένη! Πόσο την λυπάμαι!
    Όμως καλά να πάθει, γιατί ψήφισε το μνημόνιο και φέρει την ευθύνη της πράξης της.

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ Orestios 31/08/2010 10:06:30

      το οτι δεν τρως συσσιτιο στο δρομο το οφειλεις σε αυτους που ψηφισαν ΝΑΙ στη δανειοδοτηση...αιντε τσαμπα μαγκες

      • Alex avatar
        Alex @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:08:41

        Ωπα ρε μεγαλε στοχαστη της πολιτικης....τι λες ρε σοβαρα και η Ουγγαρια που ειπε οχι στο Δ.Ν.Τ βγηκε στις αγορες και τελικα δανειστηκε με λογικο επιτοκιο....αυτα σας λενε στην Ιπποκρατους και τα πιστευετε....αντε σεις λοιπον ΄΄σωτηρες΄΄οσφυοκαμπτες..

      • ένας Άμλετ avatar
        ένας Άμλετ @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:18:24

        Άσε μας εμάς να τρώμε συσσίτιο στο δρόμο. Για σένα είπαμε, θα έχει ντελίβερι από το ανθρωποφαγικό της Γερμανίας.

      • spiros avatar
        spiros @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 11:03:25

        ¨οπα ρε μεγάλε άφού το οφείλουμε στα εξαπτέρυγα για΄τι δεν ενώνονται όλα μαζί να μας κάνουν να τρώμε με χρυσά κουτάλια; Σε λίγο που θα λένε ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ τί θα λές ;

      • Xa! avatar
        Xa! @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 12:11:15

        Α πάγαινε από δω ρε βλαμμένε...

      • SERTIS avatar
        SERTIS @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 12:12:35

        crazy doctor
        με 400 δις καταθέσεις και με 400 εκατομ περιουσία δε χρεωκοπείς...τα συσσ΄τια που θα βγουν σύντομα θα είναι έργο δντ.....

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 13:50:21

        Όχι μόνο η Ουγγαρία, φίλε Alex, αλλά και η Τουρκία, η οποία ποτέ της δεν ήταν σε καλύτερη μοίρα οικονομικά, ακόμη-ακόμη και η πολύπαθη Αργεντινή που αναπτύσσεται με κινέζικους ρυθμούς τής τάξης τού 9%! Όποια χώρα λέει ΟΧΙ στο ΔΝΤ βρίσκει τον δρόμο τής ανάπτυξης. Όποια χώρα υποτάσσεται στο ΔΝΤ, πτωχεύει.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Orestios 01/09/2010 01:46:02

      Η ανεξάρτητη βουλευτής Α΄ Αθηνών έχει μεγάλο πρόβλημα. Αν την παρακολουθούσατε στο τοπικό (πασοκικό εννοείται) κανάλι ΚΡΗΤΗ TV σήμερα θα βλέπατε έναν άνθρωπο να λέει ότι αν κατεβεί ο Μαρκογιαννάκης θα τον στηρίξει αλλά αν κατεβεί άλλος θα δει ... Ταυτόχρονα, το ίδιο κανάλι μίλησε για ηχηρή παρέμβαση που δημιουργεί πρόβλημα στην κεντροδεξιά στην Κρήτη (σιγά μην σκίσουν κανέναν καλσόν) και μετέδωσε την φαιδρή πολιτική πρότση του Προέδρου του ΛΑΟΣ Καρατζαφέρη να αποσύρει - λέει - ο Σαμαράς τον Πλακιωτάκη από υποψήφιο Περιφερειάρχη Κρήτης και να βάλει την Όλγα Κεφαλογιάννη την οποία - κατά πληροφορίες δικές του θα στηρίξει και η Ντόρα Μπακογίαννη (ναί! έτσι είπε ο απίστευτος τύπος). Περαστικά στα εξαπτέρυγα του Μνημονίου

  2. Aris. A avatar
    Aris. A 31/08/2010 10:07:51

    Η Ντόρα συνεχίζει με μεγάλη επιμέλεια το σερί των αποτυχημένων πολιτικών κινησεών της.
    Αντί να κάνει αμέσως κόμμα και να εγκλωβίσει όσο το δυνατόν περισσότερα στελέχη στο στρατοπεδό της έδωσε τον χρόνο στον Σαμαρά να την αποψιλώσει.
    Επενδύει στα κακά αποτελέσματα της ΝΔ στις εκλογές του Νοεμβρίου πιστεύoντας ότι θα δώσουν ώθηση στα σχεδιά της.
    Και αν η ΝΔ πάει καλά και η ίδια αποτύχει στην Κρήτη ;;
    Επίσης δείχνει καθαρά πλέον ότι συμπαρατάσεται με Καρατζαφέρη και Πασόκ σε κοινή γραμμή εναντίον της ΝΔ.
    Πως φαίνεται αλήθεια μια τέτοια συμμαχία στον μέσο συντηρητικό ψηφοφόρο στον οποίο προσβλέπει ;;
    Άδυνατεί να αναλύσει στοιχειώδη ρεύματα της ελληνικής κοινωνίας και τα λόγια της για μια ακόμη φορά είναι σε αντίθεση με τις πράξεις της.
    Πως μπορείς να μιλά για τα δεινά του παλαιοκομματισμού και τήν ανάγκη ανανέωσης και από την άλλη ο γιός σου μόλις τριανταδύο χρονών χωρίς στοιχειώδης περγαμηνές να κατεβαίνει υποψήφιος.
    Δεν καταλαβαίνει ότι τα πράγματα δεν είναι και τόσο χάλια για την ΝΔ από την στιγμή που κανένα σοβαρό στέλεχος του Πασόκ δεν δέχεται να κατέβει υποψήφιος και μόλις τρεις μήνες από τις εκλογές δεν έχει ανακοινωσει κανένα υποψήφιο.
    Παρά την ήττα της στις εσσωκομματικές εκλογές δεν αντιλαμβάνεται ότι η προκλητική εύννοια των ΜΜΕ δεν αποτελεί από μόνο του στοιχείο επιτυχίας.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Aris. A 31/08/2010 10:40:41

      Alex, η δημοκρατική συμπεριφορά και τα επιχειρήματα του crazy doctor, παραπέμπουν εκ της οσμής των, σε πιο δηλητηριώδες μείγμα, εκείνο του μητσοτακικού-νεοφιλελεύθερου-πασοκτζή!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Aris. A 31/08/2010 10:44:24

      Μα γι' αυτό κάνει κολοτούμπα. Γιατί όσοι υποστηρίζουν το μνημόνιο έχουν καταποντιστεί.
      Τί να κάνει κι αυτή? Στο club των αποτυχημένων μάζι με το GAP θα κάνει παρέα. Μόνη της κόλησε την ρετσινιά. Δεν της φταίει κανείς. Ας πρόσεχε!

  3. xehasiarhs avatar
    xehasiarhs 31/08/2010 10:11:58

    αφού ο Καψής και ο Πρετεντέρης επί τριήμερο μας έλεγαν πως η Ουγγαρία θα σβηστεί από τον χάρτη. Υπάρχει ακόμα η Ουγγαρία;

    • Orestios avatar
      Orestios @ xehasiarhs 31/08/2010 10:16:13

      Μια χαρά υπάρχει. Οι ΗΠΑ δεν θα υπάρχουν σε λίγο.

  4. Orestios avatar
    Orestios 31/08/2010 10:15:15

    Και γιατί το γυρνάει σήμερα η Ντορούλα, τρελό αγόρι?


    Άλεξ, μην τον τσιγκλάς και έχουμε νέες περιπτώσεις Τζάγκερ και Michal.

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ Orestios 31/08/2010 10:16:39

      mick jagger?

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 31/08/2010 10:18:27

      Κάνεις την κοτούλα?
      Θα σου περάσει.

  5. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:15:21

    συσσιτιο θα ετρωγες φιλε αν δεν περναμε την πρωτη δοση...τωρα αφου λουστηκε ο προδοτης ΓΑΠ τη ρετσινια..ολοι εχουν γνωμη και προτασεις

    • Orestios avatar
      Orestios @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:17:48

      Η ρετσινιά πονάει?
      Θα την συνηθίσετε.
      Τώρα να σας δώ τί θα λέτε που το GAP ετοιμάζει να ρημάξει τον τόπο

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:20:58

      παψα μπλε πασοκτζη

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:21:08

      «…τί θα λέτε που το GAP ετοιμάζει να ρημάξει τον τόπο…»
      Τώρα τους …συγκίνησες….

    • Alex avatar
      Alex @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:23:21

      Η δημοκρατικη συμεπριφορα σου Crazy θυμιζει τον αειμνηστο Κουτσογιωργα....υβρεις και κενο επιχηρηματων!!!

    • ΝΙΚΟΣ avatar
      ΝΙΚΟΣ @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 11:37:18

      Ο καημενούλης ο ΓΑΠ! Θα κλάψω για το πικρό ποτήρι που...αναγκάστηκε(;) να πιει! Αφού έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι από τον Οκτώβριο, στο τέλος μας παρουσίασε σαν αναπόφευκτη την υποδούλωσή μας στο ΔΝΤ και την Τρόικα. Ο θιασώτης της Παγκόσμιας Διακυβέρνησης!

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 12:36:41

      Δηλαδή επειδή τα ξέρεις όλα ντόκτορ, η πρώτη δόση που πήραμε από αυτούς που ξεπουλάνε με τη μέθοδο του σαλαμιού την Ελλάδα, ήρθαν σε μάς; Στον λαουτζίκο; ΄Η πήγαν τα 3/4 στις τράπεζες; Δηλαδή στη ΔΕΘ ο αυτιστικός πρωθυπουργός που ασχολείται μόνον με τη γυμναστική και τον τουρισμό θα μου δώσει χρήματα από το πακέτο που πήρε από το ΔΝΤ και λοιπές δυνάμεις; Για να ξέρω.....
      Και ξέρεις ότι η κόντρα για την κόντρα μηδενίζει το μυαλό....

    • anonymous avatar
      anonymous @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 12:42:12

      Τρελογιατρέ,

      Ο ΓΑΠ έχει τη ρετσινιά γιατί αυτός ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ μας έφερε στην κατάσταση να χρειαζόμαστε το δάνειο. Όταν δήλωνε ότι είμαστε απατεώνες, κλέφτες, ότι έχουμε πτωχεύσει κλπ. με αποτέλεσμα να μας πετάξουν από τις αγορές αυτά έπρεπε να τα σκεφτεί. Τώρα όχι μόνο τη ρετσινιά θα έχει αλλά και τις συνέπειες. Αυτός και το κωλοκόμμα του που τον ανέχεται.

  6. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 31/08/2010 10:15:38

    Γ(Κ)ΑΠ, ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ, ΜΗΤΣΟΤΑΚΟΘΥΓΑΤΕΡΑ, ΚΑΡΑΤΖΑΦΥΡΕΡ, οι επιλογές τους.
    Στον αντίποδα οι δικές μας.
    (Το πρωί στο Άλτερ ο Αρχηγός Κωλοτούμπας έκανε άλλο ένα ακροβατικό, προσβάλλοντας βάναυσα άλλη μια φορά τη νοημοσύνη μας… Έτσι θα μας φτύνουν κατάμουτρα, όσο θα νομίζουν ότι τους παίρνει.)

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ ένας Άμλετ 31/08/2010 10:18:01

      η νοημοσυνη των ψηφοφορων των ακη-γιαννου-βουλγαρακη-σουφλια αξιζει κατι καλυτερο?

      • Alex avatar
        Alex @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:19:43

        Απο την καθολου νοημοσυνη του ΓΑΠ σαφως!!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 10:20:44

        +1000 Άλεξ

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ ένας Άμλετ 31/08/2010 10:21:55

      πεφτει και απο το ποδηλατο

      • Roulis avatar
        Roulis @ CRAZY DOCTOR 31/08/2010 15:55:23

        Και χανεται κ στα ανοιχτα!

      • theod avatar
        theod @ CRAZY DOCTOR 01/09/2010 02:28:42

        Φταίει ο ψαράς που τον έσωσε αλλά τότε ήταν στην αντιπολίτευση και έλεγε τα αντίθετα.

  7. spiros avatar
    spiros 31/08/2010 11:09:29

    Ακούσατε τι είπε το έτερο εξαπτέρυγο ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΑΣ στον ΑΛΤΕΡ; Η Ντόρα κάνει πόλεμο εγώ θέλω σύμπραξη για να μεγαλουργήσω με την ΝΔ. Αυτοί δεν τρόγωνται με τίποτα. Ακούσατε επίσης ότι κάποιος κ. ΓΑΛΑΤΣΑΤΟΣ στη εκπομπή της ΤΣΟΠΑΝΙΔΟΥ είπε: ΜΟΝΟ ΜΙΑ πρόταση υπάρχει το μηνμόνιο. Καλά ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ τότε τι κάνουν; Τόσο φωστήρες είναι;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ spiros 31/08/2010 11:42:39

      Εμ βέβαια, ο Πρωταθλητής Εναερίων και Επιγείων Ακροβατικών μυρίστηκε τη σαπίλα που εκλύει πλέον το σαρκίο του, αφού ετοιμάζονται να τον πετάξουν στα αζήτητα οι πρώην "φίλοι" του, Μητσοτακέικο και ΣΙΑ, και προσπαθεί τώρα να το παίξει τιμητής της ΝΔ. Βρε ΟΥΣΤ!

  8. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 31/08/2010 11:12:53

    Αλλοίμονο αν δεν ασχοληθούν τα «αντικειμενικότατα» ΜΜΕ με τις στηρίξεις που διαβουλεύονται στο "forum για την Ελλάδα"! Αφού το μετράνε πια στις δημοσκοπήσεις μαζί με τα «λευκά», τα «άκυρα», τα «κανένα» και το «άλλο»!!! Με τέτοια δυναμική του 17%, θα αδιαφορήσουν για το πώς τοποθετείται η Ντόρα και ποιούς στηρίζει; Θα την τρώμε στη μούρη μέχρι την οριστική της απόσυρση και ευτυχώς οι εκλογές της Αυτοδιοίκησης είναι κοντά!

  9. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 31/08/2010 11:42:34

    Οι πολιτικές εξελίξεις σιγά-σιγά παίρνουν το δρόμο τους. Από τη μια στοιχίζονται οι δυνάμεις του Μνημονίου (ΓΑΠ-Ντορούλα-μπαρμπα-Σκότης-Καρατζαχέρης...όσο κι αν προσπαθεί να το ξεχάσουμε...) απέναντι στην ελληνική κοινωνία! Και που είσαι ακόμα, μέχρι το Νοέμβριο! Μαύρο στους θιασώτες του Μνημονίου και τους συνοδοιπόρους τους!

  10. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 31/08/2010 12:42:59

    Πάντως το πιο καλό είναι το χθεσινό γκαλοπ στο Μέγκα.
    Ολη η Ελλάδα ζητάει απεγνωσμένα από το πασοκ -που προηγείται στην πρόθεση ψήφου- να κάνει καινούργιες περικοπές στους μισθούς και στις συντάξεις, αύξηση στον ΦΠΑ κυρίως στα είδη πρώτης ανάγκης, απάλειψη του ονόματος της Ελλάδας από όπου κι αν αναφέρεται κλπ.κλπ. σωτήριες για τον ελληνισμό ενέργειες.
    Σας πήρανε και τα μωρά χαμπάρι βρεεεεεεεεε!
    Οσο και να προωθείτε την ώριμη Κόρη του Μητσοτάκη, όσο και να προωθείτε τον Καρατζαφέρη, όσο και να βγάζετε δημοσκοπήσεις της πλάκας, τίποτα δεν κάνετε. Σας πήραμε χαμπάρι. Σας το φυλάμε αυτό που μας κάνατε.....

  11. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 31/08/2010 13:01:20

    Μήπως αυτή η σκανδαλώδης προβολή της θεοδώρας στην νέα ΥΕΝΕΔ(πρώην ΜΕΓΑ) ουσιαστικά διαφημίζει τον ΣΑΜΑΡΑ ,για την διαφαινόμενη αδικία που υφίστατε να μην προβάλετε στα Μ.Μ.Ε σχεδόν καθόλου .Υπάρχει άλλωστε προηγούμενο η υπερψήφιση του ΣΑΜΑΡΑ ώς αρχηγού στην Ν.Δ. παρόλο το θαψιμό του από τα Μ.Μ.Ε.

    • Lewnidas avatar
      Lewnidas @ ΓΙΩΡΓΟΣ 31/08/2010 14:04:19

      και βεβαια οσο λυσαλεα η ΥΕΝΕΔ την σπρωχνει τοσο ο νεοδημοκρατης θα στηριζει σαμαρα(και εας μην τον πολυκαταλαβαινει). Η μεγκα ΥΕΝΕΔ στα ματια του μεσου νεοδημοκρατη ειναι αυτη που εριξε τον καραμανλη και προωθουσε την γομαρο.

      οσο δεν αντιλαμβανεται οτι εχει τελειωσει πολιτικα και οτι πλεον λογιζεται διπλα στα τερατα Μανο-δαμανακη-αδριανοπουλο και εξακολουθει να περιφερει το απολιτικο ασχημο παρουσιαστικο της τοσο καλο θα κανει στον σαμαρα

  12. IXNOS1 avatar
    IXNOS1 31/08/2010 16:55:40

    Ήρθε και νέα επιβεβαίωση για την άμεση εξάρτηση του Καρατζαφέρη από το Μητσοτακεϊκο. Δείτε όμως πως πάνε τα παπαγαλάκια να το περάσουν.

    «Πολύ καλή επιλογή για τα μέτρα και τις δυνατότητες του ΛΑ.Ο.Σ. Ο Γιώργος Καρατζαφέρης ανακοίνωσε μέσω του Alter ότι θα στηρίξει για περιφερειάρχη Κρήτης τον Μ. Ντουκάκη. Βέρος Κρητικός με συμπάθειες σε όλους τους πολιτικούς χώρους, ο Καρατζαφέρης πρόλαβε τη Ντόρα με την ανακοίνωση του ονόματος του γνωστού φοροτεχνικού. Τι θα κάνει τώρα η Ντόρα;»

    Ποια ΝΤΟΡΑ ρε τι θα κάνει; Πανηγυρίζει διότι μπήκε ο άνθρωπος της, και βγήκε από μία… δύσκολη θέση.
    Μην μας πείτε πως δεν ξέρεται ότι ο ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ είναι του στενού μητσοτακικού κύκλου;
    Μην μας πείτε πως δεν γνωρίζεται πως του κρατά και τα λογιστικά βιβλία;
    Aς βγει εάν τον παίρνει να μας διαψεύσει πως έχει άμεση επαφή και άριστες σχέσεις με τον γέρο Μητσοτάκη .
    Aς βγει να μας πει πως δεν είναι κολλητοί, και θα του απαντήσουμε καταλλήλως. Για αρχή λέμε πως στις προηγούμενες βουλευτικές εκλογές κατέβασε την ανιψιά του ο ΜΑΝΟΥΣΟΣ υποψήφια με τον ΛΑΟΣ στα ΧΑΝΙΑ και στην όντως μεγάλη συγκέντρωση που είχε κάνει σε κάντρο στο… ακρωτήρι παρέλασε όπως ήταν αναμενόμενο για ..ενίσχυση και χαβαλέ, όλο το μητσοτακικό στοιχείο.
    Λοιπόν θέλετε μεγαλύτερη απόδειξη για πως, όλα τα κανονίζει η ΝΤΟΡΑ υπογείως στο απόκομμα ; Επειδή είδε ότι δεν την παίρνει για δικό της ανοικτά υποψήφιο στην ΚΡΗΤΗ, θα κάνει την αφαίμαξη στην Ν.Δ μέσω του ΛΑ,Ο.Σ ,με δικό της όμως άνθρωπο για υποψήφιο.

  13. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 31/08/2010 18:12:45

    Μια από τις ελπίδες διάσωσης του παρόντος πολιτικού σκηνικού (και πολιτικού προσωπικού) και των "μεντόρων" του, είναι το επαπειλούμενο (λολ) κόμμα της κ. Μπακογιάννη.

    Θα μετρήσει σε αυτές ή τις επόμενες εκλογές το βάσιμο της ελπίδας του στο κόμμα αυτό, ώστε να ξέρει αν αξίζει να ποντάρει ή όχι.

    Μην αμφιβάλλει κανείς. Το φαύλο σκηνικό (πρόσωπα και θεσμοί και νόμοι κλπ κλπ) θα επιχειρήσει να διασωθεί, και να παραμείνει στον σβέρκο μας για πολλά πολλά χρόνια ακόμη.

    Είναι πολλά τα λεφτά.

    Θραξ Αναρμόδιος

  14. Jack avatar
    Jack 31/08/2010 23:24:00

    Παιδια ειναι δυνατον να πιστευει καποιος οτι η Ντορα θα φερει τη "νεα εποχη" στο ελληνικο κοινωνικοπολιτικο σκηνικο;;
    Η γυναικα ειναι ...φαν του Ρουβα, για ονομα του θεου!!! ;P
    Αυτο και μονο θα πρεπε να σας λεει πολλα!!!
    ...........

    • Orestios avatar
      Orestios @ Jack 31/08/2010 23:50:03

      Κάποιοι τρόφιμοι σε ίδρυμα ίσως.