#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/08/2010 12:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Αν κατεβάσει άλλον το ΠΑΣΟΚ θα μαχαιρωθούμε»




Επιμένει ο Γιάννης Μπουτάρης στην πρόσκληση προς τους άλλους υποψήφιους δημάρχους Θεσσαλονίκης, εκτός του Κώστα Γκιουλέκα, να συνταχθούν με τη δική του υποψηφιότητα και θα τους στείλει και σχετικές επιστολές.
Ηδη η «Δημοκρατική Αριστερά» αποφάσισε να στηρίξει την υποψηφιότητα Μπουτάρη και σε ανακοίνωσή της υπογραμμίζει ότι πρέπει να αξιοποιηθεί ως η καλύτερη μεταξύ αξιόλογων υποψηφιοτήτων για να ενώσει όλες τις δυνάμεις και να νικήσει.

«Αν κατεβάσει άλλον το ΠΑΣΟΚ, θα μαχαιρωθούμε, θα γίνει πιο δύσκολη η ζωή μας», είπε ο Γ. Μπουτάρης, ο οποίος ελπίζει στη στήριξη του κυβερνώντος κόμματος, αφού θεωρεί ότι η δική του υποψηφιότητα είναι αυτή που μπορεί να οδηγήσει στη νίκη στις εκλογές του Νοεμβρίου.

Σε ό,τι αφορά τον Τάσο Τζήκα, που προέκυψε ως πρόταση της διαπαραταξιακής επιτροπής διαλόγου, είπε ότι είναι άνθρωπος με ικανότητες και φιλοδοξίες και κατά τη γνώμη του δεν θα κατέβει στις εκλογές αν δεν εξασφαλίσει τη στήριξη του ΠΑΣΟΚ.

Οσο για τον ευρωβουλευτή των Οικολόγων Πράσινων Μιχάλη Τρεμόπουλο, που έχει συνταχθεί με την υποψηφιότητα Τζήκα, ο Γ. Μπουτάρης παρατήρησε ότι ο ίδιος του εκμυστηρεύτηκε ότι θα στηρίξει όποιον υποψήφιο δήμαρχο επιλέξει το ΠΑΣΟΚ.

Παράλληλα ο Μπουτάρης είναι ανοιχτός σε ενδεχόμενη συνεργασία, και σε επίπεδο προσώπων, με την Ντόρα Μπακογιάννη και υποστηρικτές του Βασίλη Παπαγεωργόπουλου.
Ν.Ρ.


http://www.enet.gr/?i=news.el.politikh&id=196778


ΣΧΟΛΙΑ

  1. blue nile avatar
    blue nile 28/08/2010 13:04:16

    Απειλεί και ο Μπουτάρης...
    Πως το'χε πει ο φάκτορας, το ΠΑΣΟΚ στηρίζεται σε αντιαισθητικές λύσεις τύπου Μπουτάρη... can't agree more...

  2. Μisha avatar
    Μisha 28/08/2010 13:06:17

    Τρεμόπουλος-Κουβέλης στο χορό του ΔΝΤ.
    Πρέπει να έχουν γινει χοντρές μπίζνες λέμε...

    • anonymos avatar
      anonymos @ Μisha 28/08/2010 16:28:38

      Μπουτάρη όχι δεν βγαίνεις αλλα μαυτούς που σε στηρίζουνε ούτε από το σπίτι σου δεν θα τολμάς να βγείς. Κάτι τύπου Τρεμόπουλου και Κουβέλη και κατι μνημονιακούς ΠΑΣΟΚ, Ντοράκια

  3. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 28/08/2010 13:11:57

    Καλά, αυτός δεν είναι εκ των πρωτεργατών της «Δράσης» με Μάνο, Κοντογιαννόπουλο και …τ΄άλλα παιδιά;
    Να τον στηρίξει λοιπόν το «ΠΑΣΟΚ» και το κόμμα του μπαρμα-Σκότη…για να «νικήσει»…. (ποιους και γιατί;;;;;;)
    Να αποφευχθούν και τα «μαχαιρώματα» εντός του Μαύρου Μετώπου!

  4. th.pr avatar
    th.pr 28/08/2010 13:16:10

    Φυγε ρε μεθυστακα!

    • Antoine Doinel avatar
      Antoine Doinel @ th.pr 28/08/2010 21:11:42

      Δεν πρόκειται να τον ψηφίσω, όπως δεν ψήφισα ποτέ και κανέναν άλλον νεοφιλελεύθερο, κρυφό ή φανερό! Ωστόσο, κάθε άνθρωπος που καταφέρνει να κάνει πέρα την εξάρτηση στην οποία έπεσε και με δική του ευθύνη, κερδίζει την εκτίμηση μου. Ποτέ δεν κατάλαβα τον χλευασμό απέναντι στους εξαρτημένους και γι' αυτό θεωρώ το σχόλιο σου απρεπές.

      • Greekx avatar
        Greekx @ Antoine Doinel 28/08/2010 21:27:22

        Συμφωνώ 100% ο άνθρωπος φαίνεται ότι τα έχει "χαμένα" γενικώς αλλά η απεξάρτηση από το ποτό τον τιμά...

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ th.pr 30/08/2010 09:24:57

      φιλε φακτορα...το να αφηνεις τετοια σχολια δε σε τιμα.

  5. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 28/08/2010 13:17:54

    O ίδιος ή ο αδελφός του ήτο ...εις, εκ των "νέων τζακίων";

  6. blue nile avatar
    blue nile 28/08/2010 13:19:21

    Α είναι ανοικτός και σε συνεργασίες με Ντόρα και Παπαγεωργοπολικούς.
    Αυτό σημαίνει πολυσυλλεκτικότητα να αναζητείς συμμαχίες με τα εξαπτέρυγα του μνημονίου και και τους ψηφοφόρους του μικρονοικού.
    Και ο Τρεμόπουλος από δίπλα έτσι για να συμπληρωθεί το πάνελ με υποστηρικτές των Σκοπιανών.
    Δεν τον κατηγορώ έχει τα λεφτά του ο υποψήφιος , έχει ζήσει καλά τη ζωούλα του, εδώ και μερικά χρόνια θέλει να μοστράρει δήμαρχος.
    Μόνο που η ενασχόληση με τα κοινά, όταν επιδιώκεται από πολίτες που θέλουν να πείσουν για την διάθεση προσφοράς τους στο σύνολο, πρέπει να συνοδεύεται από την αποστασιοποίηση τους από 'κείνους τους μηχανισμούς που αντιμετωπίζουν τη κοινωνία με τον κυνισμό της πιο απεχθούς ιδιοτέλειας.

  7. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 28/08/2010 13:40:24

    ΤΙΠΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ –ΜΕΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΟΣ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ, ΣΕ ΔΗΘΕΝ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΧΡΟΝΟ…

  8. Greekx avatar
    Greekx 28/08/2010 14:35:48

    Δείτε ένα ενημερωτικό βίντεο σχετικά με τον Μ. Τρεμόπουλο επίσης θαυμάστε στο βίντεο το άτομο που λέει τα ακόλουθα ...

    Αυτοπροσδιορίζομαι και εγώ όπως όλοι λέει ο κος αυτός, ως ένας Ελληνόγνωσος Σαλονικιός ο οποίος είμαι άεθνος, άθεος, άπατρις.....κτλ..........

    Η συνέχεια στο http://news-gr.com/?p=3607

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Greekx 28/08/2010 22:19:38

      ξέχασε μετά το άεθνος,άθεος,άπατρις και το...ανεγκέφαλος και αξιοσφαλιάριστος ανθέλληνας...

  9. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 28/08/2010 15:12:07

    μαυρο στους μαυρογιαλούρους.

  10. anonymos avatar
    anonymos 28/08/2010 16:29:49

    Εξω αποτυχημένε

  11. antinor avatar
    antinor 28/08/2010 17:48:33

    ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΡΕ ΤΑ ΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΡΕΞΕΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ,ΠΑΠΟΥ ΑΝΤΕ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΟΥ.ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΚΟΣ ΕΚΑΝΕΣ.

  12. panatha avatar
    panatha 28/08/2010 20:45:12

    Θα σας σφαξω με το σκουλαρικι αν δεν μετονομασθει η Τσιμισκη σε Κεμαλ Ατατουρκ.
    Χικ!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ panatha 28/08/2010 21:06:39

      Ο Τρεμόπουλος είναι έτοιμος να το προτείνει. Αλλά για την Αγ. Δημητρίου.

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 28/08/2010 22:06:54

    Και όπως είπε κάποτε και ο Αδόλφος: Σε τελική ανάλυση, η επιτυχία είναι αυτή που μετράει.

  14. anonymos avatar
    anonymos 29/08/2010 01:04:24

    Σιγά μην σκίσεις κανα καλτσόν βάλε κανένα babylino για την ακράτεια

  15. Νικόλαος Μ. avatar