#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/07/2011 10:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αν θέλει να σχολιάζει την επικαιρότητα ο Πρωθυπουργός, να πάει στο ALTER!



Κατά τον κ. Μόσιαλο ο Πρωθυπουργός απλώς…σχολίασε τις απόψεις των Οίκων Αξιολόγησης για τη  στάση  πληρωμών!!!

Είναι σοβαροί, την ατυχία μου;

Εχουμε πρωθυπουργό….σχολιαστή;

Αν ο κ. Παπανδρέου, αντί να κυβερνά, θέλει να σχολιάζει την επικαιρότητα να πάει στο …Alter.

Χρέη έχουνε και εκεί, θα τους δώσει τα φώτα του…’

Αν πάλι δυσκολεύεται με τα ελληνικά του, και το CNN  δεν θα του έλεγε όχι!

Όμως, η Ελλάδα χρειάζεται πρωθυπουργό.

Όχι σχολιαστή….

Αλλιώς θα βάζαμε την …..κ. Κάτια Μακρή!

H ανακοίνωση του κυβερνητικού εκπροσώπου

Ο υπουργός Επικρατείας  και Κυβερνητικός Εκπρόσωπος Ηλίας  Μόσιαλος απαντώντας σε ερώτηση δημοσιογράφου, δήλωσε τα εξής:

“Την ώρα που η χώρα δίνει μία μάχη να προστατέψει τα συμφέροντά της, να διασφαλίσει την μακροπρόθεσμη βιωσιμότητα του δημόσιου χρέους της και να βγει από την κρίση, κάποιοι αρέσκονται να παίζουν με τις λέξεις. Τώρα προσπαθούν να χρησιμοποιήσουν την δημοσιογραφική απόδοση της συνέντευξης που έδωσε ο Πρωθυπουργός στους Financial Times Deutschland -συνέντευξη στην οποία ο πρωθυπουργός σχολίασε την δεδηλωμένη πρόθεση των οίκων αξιολόγησης να αξιολογήσουν το ελληνικό δημόσιο χρέος στο επίπεδο selective default εάν υπάρξει συμμετοχή του ιδιωτικού τομέα.

Είναι προφανές ότι ο πρωθυπουργός επανέλαβε  την σαφή θέση της χώρας, όπως αυτή διατυπώθηκε τόσο το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο όσο και στο Eurogroup.

Όποιοι σπαταλούν  τις δυνάμεις τους σε ένα εσωτερικό  μικροκομματικό παιχνίδι τεχνητών παρεξηγήσεων, ας σεβαστούν την ανάγκη της χώρας  και των πολιτών για ψυχραιμία  και ασφάλεια και ας συστρατευτούν σε μια μεγάλη εθνική προσπάθεια για την υπέρβαση της κρίσης μέσα από κατάλληλους χειρισμούς, σε ένα δύσκολο διεθνές περιβάλλον”.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. axis avatar
    axis 14/07/2011 10:27:21

    Σιγά μην έκανε σχόλιο. Προχτές ο Βενιζέλος, χτες κάποιοι "δικοί τους" δημοσιογράφοι και παράγοντες, τα μεσάνυχτα ο Παπανδρέου κλπ προσπαθούν προφανώς να μας πουν σιγά-σιγά ότι δεν αποφύγαμε τη χρεοκοπία παρά τα σκληρά μέτρα. Αφού η πολιτική τους απέτυχε οφείλουν να παραιτηθούν χωρίς δεύτερη σκέψη.

  2. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 14/07/2011 10:42:31

    ΓΑΠ - Κάτια Μακρή ε ? και γαμώ τα δίδυμα !!!

    • xenios avatar
      xenios @ EΛΛΗΝΑΣ 14/07/2011 11:21:56

      +10000

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/07/2011 10:48:32

    Το ΓΑΠ και το Μπεννυ οι 2 ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ειναι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΕΜΠΡΗΣΤΕΣ της Ελλαδας.

    Βαζουν τη ΦΩΤΙΑ και ΘΕΛΟΥΝ να μας ΠΕΙΣΟΥΝ οτι θα την ελεγξουν...
    Οταν φυσαει 15 μποφορ CCC απο Αγορες και οταν παρομοια ΦΩΤΙΑ δεν εχει ΞΑΝΑΜΠΕΙ πουθενα στον κοσμο !!!!!!!!
    ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ?? καθομαστε και τους ακουμε ακομα??

    Πως θα σβησουν την ΑΝΕΞΕΛΕΧΤΗ ΦΩΤΙΑ?? Εχουν πυρπολησει την Πατριδα και κανουν δηλωσεις-αφρο Πυροσβεσης ! Καταλαβαινουμε ΠΟΣΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ?

    Με Πρασινες δηλωσεις και Πρασινα προφιλ σε Γερμανικα περιδικα ΔΕΝ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΦΩΤΙΕΣ !

    Μας λενε οτι οι Αγορες το και το... τι λετε ρε μαγκες!!! σοβαρα?? Γινατε και Αγορες?? ΠΑΣΟΚΟΙ για καθε χρηση? Εισαστε οι Αγορες?? Εισαστε Επενδυτες Πελατες των Αγορων? Πως βγαινετε με περισσο θρασσος και προβλεπετε τι θα κανουν οι Αγορες απο την επιλεκτικη μακακια ΣΑΣ ?

    Εχετε συννεονηθει με τις ΦΛΟΓΕΣ ?? " θα καψετε 2 στρεμματα και μετα θα σβησετε γιατι ετσι πιστευει το ΠΑΣΟΚ " ??

    Το Μεσοπροθεσμο και τον Εφαρμοστικο τον ψηφισατε ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΑ για να μην πτωχευσουμε, να μην κατεβασουμε τα ρολά του ΠΑΠΑΚι και για να εχουμε $$ να πληρωσουμε μισθους και συνταξεις του ΓΑΠ. ΞΕΧΑΣΑΤΕ ???

    Οι 153 ( μειον οι 2 ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ), τι λετε??? Γουσταρετε την πυρποληση του Δασους και σας αρκουν οι διαβεβαιωσεις του ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΥ Μπεννυ οτι ολα θα πανε καλα σε 15 μερες ?

    Αληθεια το ΠΑΠΑΚΙ τι λεει για ολα αυτα ?? δεν θα τον βρει ενας ματσουκοφορος να τον ρωτησει?

    Ο Θοδωρας γιατι δεν μιλαει καθολου?? ειναι μπουκωμενος?

    ΠΠ πυρ πυρ

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/07/2011 11:33:30

      Πυρ-Πύρ και "υγρόν Πύρ"!
      Ο Πάγκαλος ξέρει πότε να μιλήσει!
      Τους αφήνει να εκτίθενται....

  4. ΗΛΙΑΣ avatar
    ΗΛΙΑΣ 14/07/2011 10:57:44

    Μην έχετε απαιτήσεις από έναν άνθρωπο που είναι πρωθυπουργός σε κυβέρνηση Βενιζέλου! Άλλωστε ο αείμνηστος μπαμπάς του κάποτε είχε πει : "Εγώ απλώς προεδρεύω". Ο υιός το πατρικό ρηθέν το κάνει πράξη με ιδιαίτερη επιτυχία !

  5. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 14/07/2011 10:59:35

    "πρωθυπουργός σε κυβέρνηση ....Βενιζέλου!"
    Εύστοχο!

  6. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 14/07/2011 11:44:14

    Αληθεια κανεις διεθνης οργανισμος αξιολογησης πολιτικης βλακειας δεν υπαρχει?
    Το CCC γι αυτους θα ηταν αριστα,οποτε που καταλειγουμε?οτι για ακομη μια φορα το ΠΑΤΣΟΚ προηγειται της εποχης του και το τι μας περιμενει δεν λεγετε.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ NIK THE GR 14/07/2011 11:47:16

      Η βλακεία είναι αήττητη!
      Δεν αξιολογείται!

      • Νίκος Αργεάδης avatar
        Νίκος Αργεάδης @ Κώστας Ροδινός 14/07/2011 15:31:26

        Πέστα Κώστα.
        Το λέω εδώ και χρόνια, αλλά φωνή βοώντος εν τη ερήμω.

  7. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 14/07/2011 12:13:55

    Φοβαμαι ολ αυτα που θα γινουν για μενα
    χωρις εμενα.

  8. vildanden avatar
    vildanden 14/07/2011 12:42:38

    Για ρίξτε μια ματιά και σε αυτό το άρθρο του Spiegel:
    http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,774192,00.html

    "Silvio Berlusconi: The prime minister's "reckless chatter" led to the market's reaction, says Hans-Peter Burghof."

    Επομένως, με βάση τη λογική του Γερμανού τραπεζίτη, πόσο βλάπτει την Ελλάδα το ακατάσχετο μπλα μπλα του ΓΑΠ;

  9. dead by dawn avatar
    dead by dawn 14/07/2011 12:43:59

    Η βλακεια ειναι οντως ανικητη,ο ΓΑΠ θα ηταν πολυ καλος πλεον σε καποια απο τις εκπομπες της Ανιτας Πανια-απορω τι θα σκεφτονται πια το ενα εκατομυριο Πασοκτζηδων που τον ειχαν ψηφισει τοτε στις εσωκοματικες εκλογες,αυτο το γεγονος ειναι εκδηλωση ανικητης βλακειας,οπως αλωστε και αυτο που καναν και οι Νεοδημοκρατες με τον Κωστακη.
    Τελικα τι θα γινει,θα ερθει ο ΓΑΠ στην Θεσσαλονικη αυριο για να μιλησει στο Νομαρχιακο συνεδριο του ΜΠΑΤΣΟΚ ,η θα παει σε κανενα Εurogroup ?
    Εχουμε αγωνια,τον περιμενουμε εδω στην Θεσσαλονικη για να τον ρανουμε με ροδοπεταλλα.

  10. Antilogos avatar
    Antilogos 14/07/2011 13:33:20

    Και όμως ξεπέρασε και τον κ. Πεταλωτή !!!

  11. Ioannis avatar
    Ioannis 14/07/2011 13:42:43

    TO PASOK EINAI EDW !!!!!!!! EMEIS POU EIMASTE?????????????????

    XALARA SYMPATRIWTES !!!! AFOY DEN MAS KYVERNA H "DEXIA" OLA TA ANEXOMASTE !!!!!!

    LAMVANOUME OTI AXIZEI STHN PLIOPSIFIA TOY LAOY !!
    KAI MHN MOU PHTE OTI MAS PARAPLANHSE!

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 14/07/2011 17:56:49

    Μήπως να πάει στο ΄κους κους΄΄;