#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/06/2012 16:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αν δεν κάτσει η καραμπόλα στον Κυριάκο, η γκαντεμιά δεν θα σταματήσει

[caption id="attachment_168503" align="alignnone" width="600" caption="καύσωνας"][/caption]

Μετά τον Βερνίκο, αναμένονται κι άλλες παραιτήσεις. Ήδη δημοσιογραφικά επιτελεία ξεσκονίζουν τα βιογραφικά των υπουργών και ανεπιβεβαίωτες φήμες κάνουν λόγο για την εμπλοκή ενός ακόμη υπουργού σε Off-Shore εταιρεία. Κι αυτήν την φορά δεν πρόκειται για στέλεχος της ΝΔ, οπότε μάλλον συνεχίζονται οι ... μπανανόφλουδες.

Αν δεν κάτσει η καραμπόλα στον Κυριάκο και θέση Επιτρόπου στην Κομισιόν για τη Ντόρα, τα βουντού δεν πρόκειται να σταματήσουν.

Πάντως μια σοβαρή πρόταση είναι να προταθεί στον Κυριάκο να αντικαταστήσει τον Βερνίκο.

Κόσμος και κοσμάκης χαίρεται όταν απορρίπτει μια κυβερνητική θέση…

Ο Στουρνάρας ΥΠΟΙΚ; Μην το δένετε κιόλας. Καθώς η ορκωμοσία του προγραμματίζεται για την επόμενη εβδομάδα, ποιος ζει ποιος πεθαίνει σε τόσες μέρες…

Πάντως είναι ότι κοντινότερο στον μυθικό «Πίου», το σέντερ φορ που βάζει γκολ από τα αποδυτήρια. Οι προβλέψεις του για την ευεργετική επίδραση του Μνημονίου στην ελληνική οικονομία είναι συλλεκτικές…

Όλοι οι υπουργοί που προτείνει το ΠΑΣΟΚ θα αποδειχθούν αναλώσιμοι, μέχρι ο Βενιζέλος να αποκαταστήσει τον Λοβέρδο στη φυσική υπουργική του θέση…

Ο Ζανιάς αποδεικνύεται χαλκέντερος. Από υπηρεσιακός ξεκίνησε και κοντεύει να βγάλει την τετραετία.

Να σας ενημερώσουμε και για μια ευφάνταστη θεωρία συνομωσίας που κυκλοφορούν πολιτικά κέντρα πιστά στους «αεροψεκασμούς»: ο Σαμαράς και ο Ράπανος υποδύονται τους ασθενείς ώστε να αποφύγουν το Eurogroup. Αναμένουν την έλευση της Προεδρίας της Κύπρου για να εμφανισθούν στα ευρωπαϊκά όργανα.

Απομένει να βγουν και να μιλήσουν για τη σημειολογία του τραυματισμένου δεξιού ματιού, ως απόλυτο σημάδι  μιας αριστερόστροφης πολιτικής.

Η ζέστη είναι παροδική, η ιδιωτεία μόνιμη…

[caption id="attachment_168504" align="alignnone" width="600" caption="μεγαλύτερος καύσωνας"][/caption]

Οριακά θα εισπράξει τελικά ο συνασπισμός των κομμάτων "Δημιουργία Ξανά" και "Δράση" την κρατική επιχορήγηση, αφού ο κομματικός τους σχηματισμός συγκέντρωσε τελικά το 1,59 % ενώ το κατώτατο όριο για τη χρηματοδότηση των κομμάτων είναι το 1,50 %,Έτσι, παρότι τα "δύο κόμματα" μέσα σε σαράντα ημέρες έχασαν συνολικά πάνω από το 60 % της δύναμής θα εισπράξουν 750.000 ευρώ από τον κρατικό κορβανά.

Τελικά, δεν είναι και τόσο χαλεποί οι καιροί για τους αυτοαποκαλούμενους «γερμανοτσολιάδες» , «προδότες» και  «μικροτσούτσουνες κομπλεξάρες».

Αν δεν τα χαλάσουν στη μοιρασιά, τα λεφτά επαρκούν για προσθετική…

Από την άλλη μεριά, το κόμμα του κ. Καμμένου θα λάβει επιχορήγηση ύψους 4 εκατομμυρίων ευρώ, του κ. Μιχαλολιάκου 3,75 εκατομμυρίων ευρώ και του κ. Κουβέλη 3,4 εκατ. ευρώ.

Μήπως, Φάκτορα, πρέπει να το ξανασκεφτούμε για τις επόμενες εκλογές;

Τώρα που μπαίνει και η Κύπρος στον μηχανισμό στήριξης, υπ’ αριθμόν πέμπτη χώρα και έπονται πιθανόν και άλλες, ο ΓΑΠ θα θεωρηθεί πρωτοπόρος;

Για 8-10 ψωροδις σύρεται στο ΔΝΤ. Όσο μια δική μας απλή δόση…

Ο Γκλέτσος θέλει να κατέβει ο στρατός για να αντιμετωπίσει την εγκληματικότητα, αλλιώς θα δημιουργήσει πολιτοφυλακή.

Οι σκληροτράχηλοι πιονέροι θα αυτοοργανωθούν, κατά τα πρότυπα των εποίκων του Φαρ Ουέστ.

Ότι και να λέει ο χαζομπαμπάς Αλέξης (τις καλύτερες ευχές μας) ανήκουμε οργανικά εις την Δύσιν…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/06/2012 16:49:18

    Ο Γκλέτσος θέλει να κατέβει ο στρατός για να αντιμετωπίσει την εγκληματικότητα, αλλιώς θα δημιουργήσει πολιτοφυλακή.

    Αν αυτό αληθεύει, τότε ο φίλτατος Γκλέτσος είναι όντως πολύ πιο αριστερός από όλες τις συνιστώσες μαζί.

  2. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 27/06/2012 16:51:58

    Κοίτα να δεις. Πως είναι δυνατό να συνυπάρξουν στην κυβέρνηση ο κόουτς Ιωαννίδης με μια...μαυρόγατα. Αυτός είναι ο πραγματικός λόγος της παραίτησης Βερνίκου. Από το 96 του το κρατάει.

  3. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 27/06/2012 16:57:52

    Κάτι άκουσα για κοιμώμενο ηφαίστειο από τον 16ο Αιώνα στην Τρανσυλβανία. Ενεργοποιείται.

  4. cummulus avatar
    cummulus 27/06/2012 17:14:08

    Ἀπό παιδί μ΄ἀρέσει ἡ ἀσπρόμαυρη φωτογραφία.

  5. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 27/06/2012 17:17:07

    Διατάσεις επιδημίας παίρνει το φαινόμενο των κατά φαντασίαν ασθενών στη χώρα έπειτα από τα κρούσματα στην κυβέρνηση. Το πράγμα πλέον ξεφεύγει από τον έλεγχο καθώς, μέσα στην απελπισία του, άλλος υποδύεται τον ασθενή για να μην πληρώσει φόρους, άλλος για να μην πάει στη δουλειά και άλλος για να μην διαβάσει. Ύστερα απ΄ αυτές τις εξελίξεις το Μαξίμου εξετάζει σοβαρά το ενδεχόμενο να υιοθετήσει όχι την πρόταση του Γκλέτσου αλλά τον ίδιο τον Γκλέτσο, στέλνοντάς τον να επιβάλλει την τάξη πόρτα πόρτα.

  6. theo1611 avatar
    theo1611 27/06/2012 17:21:26

    Φανταστείτε στην off-side θέση του Βερνίκου να ήταν η Ντόρα μέσω Ισίδωρου ενδεχομένως. Πάλι καλά!!! (θα έτρεχε πάλι και το γνωστό εκατομμύριο δολλάρια και πιάσε το αυγό και κούρευτο).

    ΥΓ: Τον Κυριάκο τον συμπαθώ και κρατάει και καλή στάση ο μπαγάσας

  7. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 27/06/2012 18:17:26

    ...Eγώ προτείνω να επιδείξουμε υπομονή και καρτερία, να κάνουμε έναν αγιασμό κι έναν εξορκισμό full extra και να μην υποχωρήσουμε στο φόβο που μας κυριεύει σχετικά με τον επερχόμενο κι ενισχυμένο καινούργιο κύκλο επιχείρησης βουντού... Έτσι κι αλλιώς, ότι ήτανε να πάθουμε, το πάθαμε......Για το γαμώτο, πρέπει να δείξουμε χαρακτήρα και να φανούμε ανυποχώρητοι, ώστε να υους ..ψαρώσουμε. Και καλά δεν σκιαζόμαστε , δεν τσιμπάμε και τέτοια... Ντόρα Επίτροπο και Κυριάκο υφυπουργό, γιατί;;; Τι έχουν να προσθέσουν;; Ας μείνει ως έχει το γκρουπάκι και βλέπουμε.... :-))

  8. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 27/06/2012 19:00:06

    Τελικά ανήκουμε στη Δύση, αλλά στην Άγρια!!! :)

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ dikefalosaitos 28/06/2012 02:22:24

      !!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 27/06/2012 19:44:10

    Ἡ Δημιουργία ξανά καί ἡ Δράση θά μοιραστοῦν 750000 εὐρώ;
    Ἑάν κάνουν προσθετική θά τά φᾶνε ὃλα!Πιστεύω μιά ἀπλή ἐπιμήκυνση φτάνει.
    Νά τούς μείνουν καί μερικά γιά τίς ἐπόμενες ἐκλογές.

  10. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 27/06/2012 19:49:54

    Να κάνω κι εγώ μια αφελέστατη ερώτηση, γιατί με τρώει!
    Η Ντόρα δεν ήξερε πως οι εξωχώριες εταιρείες είναι εμπόδιο για υπουργοποίηση; Δεν είχε ακούσει τίποτα επ' αυτού; Γιατί αν ήξερε, πώς γίνεται και δεν προστάτευσε το συμπέθερο; Ή μήπως έτσι έπρεπε να γίνει, για πολλούς και διαφόρους λόγους, απολύτως ευνόητους! Διατί να το κρύψωμεν άλλωστε, πως οι μπανανόφλουδες αποτελούν ένα μέσον ιδιαιτέρως αρεστό στους υπονομευτές; Κάνω ποιητική έκκληση, "Γκαντεμιά για λίγο πάψε να κτυπάς με το ραβδί"!

  11. αγθ avatar
    αγθ 27/06/2012 21:44:16

    Αν και αντίθετος με τις επιλογές Σαμαρά το τελευταίο δίαστημα, ομολογώ ότι όντως κάποιοι δεν θέλουν να κυβερνήσει...
    Ελπίζω να προλάβει να αναγνώσει τις ...προγραμματικές δηλώσεις της κυβέρνησής του (;)
    Έιμαστε όντως σε Πόλεμο, πολυεπίπεδο...
    Είθε οι Θεοί, να είναι αρωγοί μας, σε αυτή τη Μεγάλη Δοκιμασία!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ αγθ 27/06/2012 22:40:54

      Ἑάν πέσουν ὃλοι οἱ θεοί μαζεμένοι τά πράγματα θά δυσκολέψουν ἀκόμη περισσότερο...

  12. Παύλος avatar
    Παύλος 27/06/2012 22:19:35

    Έλα μου ντέ !!!!!!!!!!!!!!

  13. Aggelos avatar
    Aggelos 27/06/2012 23:39:56

    δεν θελουμε κυριαικο στην κυβερνηση,,ας παρει μια ομαδα ειδικων εξορκιστων η κυβερνησηκαι φτανει..

  14. avanti avatar
    avanti 28/06/2012 09:50:32

    750.000 ερώ οι μικροτσούτσουνοι... λυπάμαι αλλά πρέπει να μπει μία τάξη, πρέπει να μάθουμε ακριβώς για τι μέγεθος μιλάμε.

  15. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 28/06/2012 12:05:06

    Ε , δώστε του ένα Υπουργείο λοιπόν!

    Στο κάτω-κάτω ,για να πούμε την αλήθεια , ο Κυριάκος είναι εξαιρετικά συμπαθής.

    (Ωπ! Είχα ένα πόνο στη μέση ,και μόλις μου πέρασε ξαφνικά!)

  16. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 28/06/2012 13:48:33

    Το δικαστήριο αθώωσε τους Μπρουντζ-Αυγίτες νταήδες στην Βέροια, επειδή δεν έιχε κοπεί ένα ...παράβολο!
    Είναι ή δεν είναι αναρχο-μπουρδέτο το βασίλειον της Γραικο-μαρκίας κύριε Άμλετ;
    To be or not to be;