#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/11/2010 15:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αντισταθείτε στην Θράκη



Αν εκλεγεί ο εκλεκτός του Παπανδρέου στην Περιφέρεια ΑΝ. Μακεδονίας και Θράκης, στο νομό ΡΟΔΟΠΗΣ, οι ΠΕΝΤΕ από τους ΕΞΙ περιφερειακούς συμβούλους θα είναι τουρκόφωνοι ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ!!!



Συμπατριώτες σε Δράμα, Καβάλα, Ξάνθη, Κομοτηνή και Έβρο. Είμαι ένας από τους χιλιάδες Δραμινούς που ξενιτεύτηκαν στη Γερμανία. Με έκπληξη πληροφορούμαι ότι, στο ΠΑΣΟΚ σε ολόκληρη την περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, έχει σημάνει συναγερμός, με μοναδικό στόχο να κερδηθούν πάση θυσία οι περιφερειακές εκλογές, με οποιοδήποτε μέσο…


Έφεραν και θα φέρουν την Κυριακή με λεωφορεία και Ι.Χ. χιλιάδες κόσμο από την Τουρκία, μόνο και μόνο για να κερδίσουν τις εκλογές. Είναι ντροπή, είναι αίσχος!!! (για να μη χρησιμοποιήσω άλλη πιο σκληρή έκφραση).
Ας δώσουμε τα χέρια όλοι μαζί και ας κάνουμε μια αλυσίδα αλληλεγγύης και ενότητας απέναντι σε αυτές τις ύποπτες πρακτικές και στους μηχανισμούς που στήνει το ΠΑΣΟΚ.
Διαβάζω σε άλλη ανάρτηση (επιστολή αναγνώστη) το εξής φοβερό και τρομερό: «Είδα με λύπη ότι οι 5 από τους 7 πρώτους σε ψήφους συμβούλους που εκλέγει στη Ροδόπη, ο εκλεκτός του ΠΑΣΟΚ υποψήφιος περιφερειάρχης Αρης Γιαννακίδης είναι μουσουλμάνοι!!!
Αυτό όμως που συμβαίνει επί πολλά χρόνια στη Ροδόπη, δεν νομίζω ότι είναι… τυχαίο. Ούτε αυτό που συνέβη το βράδυ της Κυριακής είναι τυχαίο… Έως τώρα αλλοίωναν το εκλογικό αποτέλεσμα στην υπερνομαρχία Έβρου – Ροδόπης, παρότι ο Έβρος είχε προβάδισμα σε ψήφους. Τώρα θέλουν να αλώσουν και ολόκληρη την περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης με τους μεταφερόμενους από την Τουρκία ψήφους. Την Κυριακή έφεραν 32 πούλμαν και εκατοντάδες Ι.Χ. από τη Τουρκία».
Που πάμε; Που μας οδηγούν; Ένα έχω να πω μόνο:
Συμπατριώτες, Έλληνες, απ’ άκρη σε άκρη, στην Ανατολική Μακεδονία και τη Θράκη, την Κυριακή στείλτε πιο δυνατό μήνυμα: ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ!!!
Εμείς ερχόμαστε και θα είμαστε εκεί!!!
Γιάννης Κ.
μετανάστης


http://gatzoli.blogspot.com/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 12/11/2010 15:59:27

    Θέλουμε την Κυριακή φωτογραφίες από τα πούλμαν που φέρνουν από την Τουρκία με ψηφοφόρους. Ξεμπροστιάστε τους..

  2. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 12/11/2010 16:17:54

    Το ξαναείπα:

    Ο Γαπ θέλει ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ την ΑΜΘ δικιά του γιατί από εκεί θα έρθουν οι εξελίξεις και τα τετελεσμένα που μας ετοιμάζει με την τουρκία.
    Γι αυτό και έχει την Κόκλα Περιφερειάρχισσα (προώθηση τουρκικής ατζέντας), γι’αυτό και η λύσσα να βγάλει τον Γιαννακίδη και τους συν αυτώ αυτοπροσδιοριζόμενους ως Τούρκους συμβούλους, γι’αυτό και ήδη διέρρευσε (ανακοινώθηκε?) ότι την Αποκεντωμένη Διοίκηση Μακεδονίας-Θράκης (“κρατική περιφέρεια”) θα την δώσουν στην Κόκλα…

  3. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 12/11/2010 17:09:31

    Μαύρο στον Γιαννακίδη. Όλοι, δεξιοί και αριστεροί ψήφο κατά του μνημονίου και κατά του ΠΑΣΟΚ

  4. blue nile avatar
    blue nile 12/11/2010 17:57:08

    Με κάποιο τρόπο πρέπει να σταματήσουν τα λεωφορεία με τους Τούρκους.

    • Φαινότυπος avatar
      Φαινότυπος @ blue nile 12/11/2010 21:12:57

      Αν ξαπλώνατε στο δρόμο;

  5. JOHN avatar
    JOHN 12/11/2010 18:26:51

    Αγαπητε Γιαννη.Εσυ πηγες στη Γερμανια και αγωνιστικες να επιβιωσεις και να δημιουργησεις κατι με τον ιδρωτα σου.Στην Ελλαδα ενα ακομα μεγαλο μερος του πληθυσμου αυτο που δυστιχως με τη ψηφο του καθοριζει και της πολιτικες εξεληξεις ειναι ανθρωποι του ρουσφετιου και του βολεματος,αυτη ειναι η θλιβερη αληθεια!!Αυτα τα ατομα υπερανω ολων εχουν κοματικη συνειδηση αδιαφοροντας για οτιδηποτε αλλο.Μηπως νομιζεις οτι νοιαζονται εαν καποιοι υποψηφιοι του ΠΑΣΟΚ στη Θρακη ,οχι ολοι βεβαια,ειναι εντολοδοχοι των Τουρκων και στοχο εχουν ν αποσταθεροποιησουν τη περιοχη?Γιατι νομιζεις οτι καταντησαμε οπως ειμαστε,τυχαιο ειναι? Και οι πολιτικοι που βαζουμε να μας κυβερνουν καθρεφτης της κοινωνιας μας ειναι.Ετσι λειτουργουν αυτα σαν συγκοινωνουντα δοχεια.Ζωντας εξω και μη εχοντας αμεση επαφη με αυτο που λεμε καθημερινη πραγματικοτητα στην Ελλαδα ισως βλαιπεις τα πραγματα απο αλλη ωπτικη γωνια πιο πλατια και πιο αντικειμενικα.Παντως δεν εισαι ο μονος που βλαιπει οτι εαν συνεχιστει αυτη η κατασταση στη Θρακη καποια στιγμη μοιραια θα εχουμε ενα νεο Κοσσοβο εκει με οτι αυτο βεβαια μπορει να συνεπαγεται!

  6. Enzo avatar
    Enzo 12/11/2010 19:56:24

    την θρακη θα την χασουμε ετσι οπως παμε.
    την πουλησαν οι πολιτικοι.

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 12/11/2010 20:06:17

    Κατα άλλα μόνο το 5000 σταυροί ήταν το πρόβλημα, φως φανάρι ότι κάτι ψήνεται στην κουζίνα του ΓΑΠ, αδιαφορώντας για τις οτιδήποτε συνέπειές.

  8. mariam avatar
    mariam 12/11/2010 20:22:22

    ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΡΙΣΙΜΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΛΕΜΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ