15/04/2009 18:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αντιδράσεις για το ευρωψηφοδέλτιο στο ΠΑΣΟΚ

Αντιδράσεις προκαλεί στο ΠΑΣΟΚ η συγκρότηση του ευρωψηφοδελτίου, με τον σημερινό ευρωβουλευτή Κώστα Μποτόπουλο να μην κρύβει τη δυσαρέσκεια του για το «κόψιμό» του από τη λίστα του κόμματος. Ο κ. Μποτόπουλος ενημερώθηκε ότι δεν θα είναι εκ νέου υποψήφιος ευρωβουλευτής, προ καιρού, από τον διευθυντή του πολιτικού γραφείου του Γ. Παπανδρέου. Ο Νίκος Αθανασάκης του ζήτησε, μάλιστα, να διαλέξει σε ποια εκλογική περιφέρεια θέλει να πολιτευτεί στις εθνικές εκλογές.

Ο κ. Μποτόπουλος αντέδρασε και σε συνέντευξή του στην εφημερίδα «Έθνος» αφήνει -ούτε λίγο ούτε πολύ- να εννοηθεί ότι κόβεται από το ευρωψηφοδέλτιο γιατί στις εσωκομματικές εκλογές της 11ης Νοεμβρίου είχε υποστηρίξει τον Ευάγγελο Βενιζέλο. «Ούτε θέλω ούτε μπορώ να σταθώ αφορμή να ξανανοίξουν πληγές και διαμάχες του παρελθόντος. Αυτό που θα ήθελα είναι να κριθώ με βάση προσόντα και επιδόσεις και όχι τη θέση που εν συνειδήσει πήρα σ' ένα ζήτημα που δεν υφίσταται πλέον» αναφέρει ο κ. Μποτόπουλος.

(πηγή Mega)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. 321 avatar
    321 15/04/2009 18:36:35

    "Αυτό που θα ήθελα είναι να κριθώ με βάση προσόντα και επιδόσεις . . ."
    Με αυτά τα δύο κριτήρια αν τον κρίνουν, τότε κακώς που έγινε -κατ' αρχήν- ευρωβουλευτής.

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/04/2009 18:59:36

    Ελατε βρε παιδια...

    Ο Σημιτης ειναι καλυτερος !

    ΠΠ

  3. αλλος avatar
    αλλος 15/04/2009 19:27:56

    μηνυματακι στο λαμπρακη μαλλον στελνει...

  4. αλλος avatar
    αλλος 15/04/2009 19:31:48

    ηταν και δικηγορος του μαντελη,η,κανω λαθος;υποθεση siemens

  5. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 15/04/2009 19:48:58

    Ο Θεός συγχωρεί, το ΓΑΠ όχι!

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/04/2009 20:14:06

    Ποιός Μπουτόπουλος και κουραφέξαλα. Την Ματσούκα μη τυχόν και κόψουν και πως θα γελάνε μετά στην Ε.Ε οι ξένοι μερακλήδες;

  7. hypo avatar
    hypo 15/04/2009 21:01:49

    Αυτές είναι οι μ.....του Γιώργου!

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/04/2009 21:05:51

    Στη θέση του Μπουτόπουλου που δήλωσε Βενιζελικός ας βάλει την μετεωρολόγο Πετρούλα που δηλώνει φαν του ΓΑΠ. Έτσι θάχει παρέα η Ματσούκα στις νυχτερινές εξόδους της ανά τας Ευρώπας. (Υπάρχει και η λύση της Όλγας Φαρμάκη. Ίδιου υψηλού επίπέδου είναι. Επίπεδες όλες τους.)

  9. hypo avatar
    hypo 15/04/2009 21:31:41

    Μπα, ο Γιώργος θέλει να βάλει τον Ντέμη Νικολαίδη. Πάει καλά ο Γιώργος;

  10. ataktos avatar
    ataktos 15/04/2009 21:43:09

    Αρχηγικό κόμμα είναι το ΠΑΣΟΚ( μην πω ιδιόκτητο) έτσι το έστησε ο Ανδρέας ,απο τότε άλλαξε τίποτα ,προς τι τα ερωτήματα και ο διάλογος αυτά βεβαία αφορούν και την ΝΔ. Περιμένετε τώρα να αλλάξουν .Πρώτη φορά έχει συμβεί ....χαχαχα

  11. Raven avatar
    Raven 15/04/2009 22:33:04

    Εξω ολοι οι δολ-ανθρωποι απο τις λιστες του ΠΑΣΟΚ. Οι υπολοιποι που θα κατεβουν με σταυρο θα το βρουν απο εμας. Μιλενα, Ευα και λοιποι ακουτε?

  12. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 15/04/2009 23:09:01

    @13
    Ε, όχι και η Εύα (αυτό το ''παντοτινό εκμαγείο της τέλειας νιότης'', όπως θά 'λεγε κι ο μακαρίτης Ηλίας Λάγιος) έξω από τη Βουλή... Είναι από τις σπάνιες περιπτώσεις όπου η πνευματικότητα συνδυάζεται αρμονικά με το έκπαγλο κάλλος, κάτι μόνο που ένας Πραξιτέλης πετύχαινε κάποτε στα αγάλματά του - και όχι πάντα. Κι εμείς που είχαμε την τύχη να μας προσφερθεί με σάρκα και οστά (και όχι σε ψυχρό, στατικό μάρμαρο), και μάλιστα ομιλούσα, θέλουμε να την εξωστρακίσουμε.
    Μετά τι θα συντροφεύει και θα προσωποποιεί (κάτι αντίστοιχο με τη ''Μαριάννα'' των Φραντζέζων) τα δημοκρατικα και σοσιαλιστικα μας οράματα;
    Ο Ντέμης Νικολαϊδης;

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/04/2009 23:49:21

    @15 Έχασε το εγχώριο σταρ σύστεμ μια "Αφροδίτη" αλλά κέρδισε η πολιτική ζωή του τόπου μια ελπίδα για κάτι καλύτερο... Ένα πολιτικό μυαλό επιπέδου Μαρκούζε και βάλε. Εν ολίγοις Εύα και ξερό ψωμί.
    Ο θεός να μας κόβει χρόνια & να δίνει στην Εύα μέρες.
    Να την δώ πρωθυπουργό και να κλείσω τα μάτια μου...
    Και άλλα πολλά ων ουκ έστιν αριθμός.
    Ζώ για την Πολιτικό (με το Π κεφαλαίο) Εύα.
    Έτσι απλά.
    Είμαι λάθος;

  14. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 16/04/2009 00:30:12

    16. Φίλε Strange Attractor,
    Δεν είσαι καθόλου λάθος. Με το στόμα σου μιλάει ένας ολόκληρος λαός!
    Αλλά, ως γνωστόν, ποιος τον ακούει τον λαό... Θα μας το φάνε το κορίτσι μας τα μεγάλα συμφέροντα...

  15. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 16/04/2009 09:01:22

    @16 καλοοοοοο, λιγο ακομη και τελειωνω.... πολιτικα παντα.