#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/02/2011 15:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αντελήφθη κανείς τι είπε ο πρωθυπουργός σήμερα στη Βουλή;



Εγώ απλά σας το μεταφέρω: «Θέλω να ξέρετε, να το τονίσω και πάλι, ότι δεν υπάρχει θέμα να απολέσουμε τα βασικά στοιχεία της κυριαρχίας μας. Σε αυτό θα δώσουμε μάχη, όπως έδωσα μάχη και θα ξαναδώσω και θα ξαναδώσουμε μάχη, όποτε χρειαστεί, για να εγγυηθούμε την κυριαρχία μας»…

Δηλαδή, λίγο έλλειψε να μας πεί ότι τα βασικά στοιχεία της κυριαρχίας μας, δεν πρόκειται να τα χάσουμε. (Να μην ταραζόμαστε…)

Τώρα, αν θα χάσουμε κάποια, έ, δεν χάλασε και ο κόσμος…,

Άλλωστε με τι θα ασχολούμαστε τα επόμενε χρόνια…

ΚΑΙ θα μας βοηθήσει από τον… ΟΗΕ !!!

Αν αυτό δεν είναι προαναγγελία  ώστε να προετοιμαζόμαστε για νέες «καταστάσεις», τότε τι είναι;

Το χειρότερο όμως είναι ότι δεν δόθηκε καμία συνέχεια για το θέμα αυτό. Ή δεν το κατάλαβε κανείς ή έκαναν πως δεν το κατάλαβαν…

Αυτά τα είπε ο κ. Παπανδρέου απαντώντας σε επίκαιρη ερώτηση του Γ. Καρατζαφέρη ο οποίος εξέφρασε την ανησυχία ότι έχουμε εκχωρήσει στην Ευρώπη κυριαρχικά μας δικαιώματα.

Και πρόσθεσε ο γίγας της πολιτικής (εσωτερικής και εξωτερικής):

«Δεν έχει τεθεί κανένας όρος για συνταγματικές αλλαγές. Το τι θα κάνουμε με το σύνταγμά μας είναι δικό μας θέμα»…

Θα μας τρελάνει; Τι ήθελε να πει δηλαδή σε ελεύθερη μετάφραση: «Όχι αν τους βαστάει να μας δώσουν και δικό τους Σύνταγμα…»;

Τελικά τι έχει συμφωνήσει η κυβέρνηση κυρίες και κύριοι;

Τι έχει υπογράψει και δεν το γνωρίζουμε;

Νομίζω ότι πρέπει να είμαστε σε εγρήγορση !!!!

Αntiκοινοβουλευτικός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 11/02/2011 15:56:44

    Αυτό που με ανησυχεί είναι τι περιλαμβάνει στα ....μη βασικά στοιχεία της κυριαρχίας μας;

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Κώστας Ροδινός 11/02/2011 16:04:13

      Τα πάντα, εξάλλου ότι διαψεύδει την άλλη μέρα γίνεται. Την χάσαμε την Ελλάδα πατριώτη

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ Κώστας Ροδινός 11/02/2011 16:40:32

      Ωε εργαζόμενος με φραγκολεβαντίνους, 24 χρόνια τώρα η φράση "….μη βασικά στοιχεία της κυριαρχίας μας..." σημαίνει:
      - επειδή εκτέλεσα πλήρως τις παραγγελίες και εντολές των άφεντικών μου θα τους εκχωρήσουμε με "συνεκμετάλλευση" τις πλουτοπαραγωγικές πηγές της χώρας, δηλαδή ότι είναι συμφέρον και εξορύξιμο - εάν είναι -, όπως πετρέλαιο, φυσικό αέριο, τα καλύτερα νησάκια μας, τις καλύτερες παραλίες μας, τα καλύτερα βουνά μας και τα καλύτερα χωράφια μας.

      Η "συνεκμετάλλευση" βεβαίως θα είναι με άκρως συμφέροντες όρους για την Ελλάδα όπως: εμείς τα "@@@@@@@ μας" και εκείνοι το 100% των κερδών για 999 χρόνια.

      Δεν θα είναι δικά τους, δικά μας θα είναι και θα κάνουν χρήση του LEASEHOLD όπως στο Λονδίνο.

      Έτσι απλά!!!!

      Άντε ΞΥΠΝΕΙΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ!!!!

  2. panatha avatar
    panatha 11/02/2011 16:02:15

    Ψυχραιμια...
    Για την Ακροπολη μιλησε ο ανθρωπος.

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 11/02/2011 16:03:38

    Ναι, αντελήφθησαν πολλοί.
    Ίσως έχει σχέση και με τις δηλώσεις Μπ. Τράα, που έχει εγκατασταθεί μόνιμα στην ΤτΕ και παρακολουθεί τα της διανομής του πακέτου: "υπάρχει δημόσια περιουσία, τι περιμένΟΥΜΕ... δεν καταλαβαίνω, αντί να επιβαρύνονται χαμηλά στρώματα" είπε, με τη χαρακτηριστική ψυχρότητα παρατηρητή.

    Αν δεν ανήκε στους επίβουλους που βλέπουν την Ελλάδα σαν το χωράφι του παππού τους, θα μπορούσε να ήταν και χαριτωμενιά...

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ αλλενάκι 11/02/2011 16:06:15

      Αλλενάκι,
      επειδή οι λόγοι του είναι γραπτοί αυτή η παράγραφος δεν μπήκε τυχαία.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Κώστας Ροδινός 11/02/2011 16:11:13

        Τίποτα δεν γίνεται τυχαία ενάμισι χρόνο τώρα, Κώστα.

        Τι γίνεται με τη συνέντευξη τύπου της τρόικας, δίνεται?

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ αλλενάκι 11/02/2011 16:16:13

          Σωστό, αλλά αυτό είναι μείζον θέμα.
          Δεν γίνεται ο Πρωθυπουργός της χώρας από το Βήμα της Βουλής να τεμαχίζει την εθνική μας κυριαρχία.

          Δεν παρακολουθώ τις δραστηριότητες της τρόϊκας.
          Ολα είναι προαποφασιμένα.
          Παιχνίδι εντυπώσεων παίζεται.

  4. Zio avatar
    Zio 11/02/2011 16:05:26

    "Αυτός που θυσιάζει την Ελευθερία για την ασφάλεια, δεν αξίζει τίποτα απ τα δύο."

  5. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 11/02/2011 16:19:54

    Τσολάκογλου? Κουίσλιγκ? Ότι και να του πούμε,λίγο είναι. Καλή λευτεριά αδέρφια.

  6. loretta avatar
    loretta 11/02/2011 16:28:14

    τρια πουλακια καθονταν στου κιτσου το κλωναρι....

    ποτε θα καταλαβουν ποσο επικινδυνος ειναι ο ΓΑΠ γιαυτη την χωρα οι ιδιοι του οι ψηφοφοροι???

  7. Orestios avatar
    Orestios 11/02/2011 16:29:21

    Η Εθνική Κυριαρχία είναι μία και αδιαίρετη. Ταυτίζεται με το Έθνος και την ύπαρξη του.
    Διαχωρισμοί και άλλες ερμηνείες είναι ενδεικτικές προδοσίας.
    Δεν υπάρχει βασικό Έθνος και μη βασικό Έθνος.
    Ο Παπανδρέου κινείται στο όριο της Εθνικής Προδοσίας.

  8. thanos avatar
    thanos 11/02/2011 16:30:29

    Έχει γίνει πολύ επικίνδυνος για την Ελλάδα.
    Το κόστος όμως θα το πληρώσει ο λαός. Αυτός κάπου θα την κάνει.

  9. babis avatar
    babis 11/02/2011 16:30:56

    Τα βασικά στοιχεία είναι ότι θα ζούμε (υπό ποιες συνθήκες, άγνωστο).

  10. Αλφαβητίξ avatar
    Αλφαβητίξ 11/02/2011 16:37:06

    Σαφές το τί εννοεί ο εκ των κορυφαίων συγχρόνων διανοητών:
    "-Ελληνίδες, Έλληνες! Σπουδαία νέα! Θυμάστε όταν ανακοίνωσα την ένταξη στο μνημόνιο;
    E, λοιπόν, ήρθε η ώρα της δικαίωσης: ξεχάστε το!
    Όχι το μνημόνιο βεβαίως, αλλά το νησί που φαινόταν από πίσω μου.
    Αυτό το Καστελλοπωστολένε.
    Έκανα το deal: ένα μικρούλι κομματάκι ΑΟΖ για μερικά δισεκατομμυριάκια, ένα μέρος των 50 που ζητάνε οι φίλοι μας (που λέει κι ο Μπάμπης Παπαδημητρίου).
    Ναι, το είπε σήμερα κι ο Ύπατος Αρμοστής στην χώρα σας, ο Μπομπ Τράα.
    Άλλωστε, καλύτερα θα είναι να μάς το φάνε το νησί οι Τούρκοι; αχάριστοι!
    Μήπως θέλετε τα δανεικά να τα πληρώσετε εσείς; α, είπα μήπως...
    Και, μετά από αυτό, έχω για πούλημα κι άλλο πράμα που σαλεύει: Νοσοκομεία, σχολεία, δάση, τον Πάγκαλο, τον Εθνικό (τς...τς...άκου "εθνικό"!) Κήπο, τα πανεπιστήμια όπως είναι επιπλωμένα, το Ελληνικό, τον Λυκαβηττό, την Τράπεζα της Ελλάδος (σόρι, λάθος, αυτή ήταν ανέκαθεν ιδιωτική) κλπ.
    Τελικά, τα ΒΑΣΙΚΑ στοιχεία της κυριαρχίας μας, θα τα υπερασπιστούμε.
    Μέχρι την τελευταία σταγόνα του αίματός σας...
    σάς φιλώ, ΓΑΠ"

    • Ιωάννης Παντόπουλος avatar
      Ιωάννης Παντόπουλος @ Αλφαβητίξ 11/02/2011 21:49:01

      Κοροιδεύανε τον Μητσοτάκη. Θυμάστε τι λέγανε; Το κακό δεν είναι ότι θα πουλήσει την Ακρόπολη. Το κακό είναι ότι θα την πουλήσει σε εξευτελιστική τιμή. Ναί. Το λέγανε. Οι πατριώτες.

  11. ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 16:47:07

    Επειδή δεν μπορείτε να καταλάβετε τι συμβαίνει στην ελληνική κοινωνία καθώς και τις αλλαγές που συντελούνται και γκρεμίζουν τον κόσμο στον οποίο παρασιτείτε και λαθροβιείτε, θα βλέπετε για πολλά χρόνια την πλάτη του, ξεχασμένοι στο περιθώριο των εξελίξεων και ουραγοί της κοινωνίας. Έχετε μείνει δεκαετίες πίσω φουστανοτσολιάδες μου και το κακό για σας είναι πως υπάρχει ακόμη πολύς χώρος προς τα πίσω, στην γαλαρία. Τουλάχιστον αφού δεν μπορείτε να παρακολουθήσετε τους ρυθμούς του Παπανδρέου, χαλαρώστε κι απολαύστε το έργο...

    • TED avatar
      TED @ ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 16:53:26

      "τους ρυθμούς του Παπανδρέου"

      Μα είναι απελπιστικά αργοί!

    • Αστραπόγιαννος avatar
      Αστραπόγιαννος @ ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 16:55:52

      Μήπως περιγράφεις τον κόσμο που το ΠΑΣΟΚ έστησε τα τελευταία 30 χρόνια ή μου φαίνεται; (ρητορική ερώτηση)

      Και άλλες δύο, κανονικές αυτή τη φορά, ερωτήσεις αν μου επιτρέπεις.
      Εσύ γιατί δεν είσαι στα παράθυρα του MEGA; Αδικείσαι.
      Τέλος, τί ζόρι τραβάτε όλοι εσείς οι "προοδευτικοί" με τη φουστανέλα; Θέλετε να δείτε τί έχει από κάτω;

      Φιλιά από έναν επίσης δημοσιγράφο, έτσι για να ξέρουν οι συνομιλητές ότι "δεν είμαστε όλοι ίδιοι" που έλεγε και η Όλγα, όταν έσκιζε τα Christian Dior της ισχυριζόμενη ότι ουδέποτε είχε δει την 36χρονη να τσι.......ει τον Ζαχόπουπολο.

      Τόμπολα. Ή μήπως προτιμάς Μπόμπολα;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 21:46:43

      Να προσέχετε τη φαρμακευτική σας αγωγή, κάποιο σκεύασμα έχει λήξει προ πολλού....

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 21:48:38

      Σλούρπ. Αυτό το ψευδώνυμο σου ταιριάζει

    • lampros avatar
      lampros @ ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 21:57:34

      αφού δεν μπορείτε να παρακολουθήσετε τους ρυθμούς του Παπανδρέου

      Ρε παιδιά, ο Μποστ δεν έχει πεθάνει;

    • Ιωάννης Παντόπουλος avatar
      Ιωάννης Παντόπουλος @ ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 21:59:35

      Εσύ ρε μεγάλε το απολαμβάνεις απλώς ή είσε η ταξιθέτρια; Αν ήσουν ιδιοκτήτης δεν θα ασχολιόσουνε εδώ.

    • lampros avatar
      lampros @ ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 21:59:37

      Ο «Νίκος Γκαρόζης-δημοσιογράφος» είναι που γράφει στα «Τοπικά Νεα Φιλοθέης - Ψυχικού - Νέου Ψυχικού».

      http://www.e-topikanea.gr/

      Μες στη μαύρη φτώχεια. Το χαβιάρι μαύρο, το κρασί παλιό, κλπ...

    • factorx avatar
      factorx @ ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΡΟΖΗΣ-ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 11/02/2011 22:03:56

      Που είσαι δημοσιογράφος μεγάλε;

  12. Αστραπόγιαννος avatar
    Αστραπόγιαννος 11/02/2011 16:48:47

    Ο γίγαντας είπε απλά την αλήθεια. Ή για να είμαστε ακριβείς του ξέφυγε η αλήθεια ελέω της....μεγαλοφυίας του. Ήδη έχουμε χάσει κομμάτια της εθνικής μας κυριαρχίας από τότε που υπογράψαμε το Μνημόνιο Ι. Τώρα με το sequel μας υπόσχεται απλώς ότι δεν θα χάσουμε και άλλα. Φυσικά μιλάμε για υπόσχεση ΠΑΣΟΚ, οπότε καταλαβάινετε τί πρόκειται να ακολουθήσει. Πάντως σύμφωνα με επιβεβαιωμένες και απόλυτα διασταυρωμένες πληροφορίες της Κάτιας Μακρή και του MEGA, η κυβέρνηση έδωσε και κέρδισε τη μάχη της...φασολάδας. Συγκεκριμένα η Τρόϊκα θα μας επιτρέψει τελικά να τρώμε φασολάδα με ρέγγα και μάλιστα -αυτό κι αν είναι εθνική επιτυχία-να αεριζόμαστε μετά. Σύμφωνα μάλιστα με την κ.Μακρή αυτή η επιτυχία προήλθε μετά την προσωπική περέμβαση του πρωθυπουργού, ο οποίος εξήγησε στον κ.Στρος Καν ότι ούτως ή άλλως μετά από λίγους μήνες όλοι οι Έλληνες μόνο φασόλια θα μπορούν να αγοράσουν. Οπότε....χεστήκαμε που κλάναμε.

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ Αστραπόγιαννος 11/02/2011 18:30:55

      Μπα!... ακριβό το πιάτο... 6 ευρώ το κιλό!
      Κάτι πιο φτηνό παλληκάρι μου, όπως πίτουρα, που ήδη μας τα ταϊζουν δωρεάν να τα συνηθήσουμε...

      Χαρίλαος

    • Ιωάννης Παντόπουλος avatar
      Ιωάννης Παντόπουλος @ Αστραπόγιαννος 11/02/2011 21:52:19

      Και ρέγγα!! πότε αγόρασες τελευταία να δείς πόσο πάει το κιλό. Οι πληροφορίες σου είναι λάθος. Αλλο φαγώσιμο διάλεξαν

  13. zame avatar
    zame 11/02/2011 18:51:15

    ερωτηση: απο μερικους που (παρασιτείτε-ουμε και λαθροβιείτε-ουμε)

    Η Ελληνικη γλωσσα ειναι ΒΑΣΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΜΑΣ ?

    θα μας απαντηση ο GAP η εσυ Γκαροζη ?

    *!!!-Τουλάχιστον αφού δεν μπορείτε να παρακολουθήσετε τους ρυθμούς του ΣΟΦΟΛΟΓΙΩΤΑΤΟΥ Παπανδρέου, χαλαρώστε κι απολαύστε το έργο…-!!! ΤΟ ΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ Η ΕΓΧΡΩΜΟ ? πατατακια επιτρεπονται ?

  14. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 11/02/2011 18:53:49

    Εσυ δημοσιογραφε του κο'ι'λου ασε εμας τους φουστανελλοτσολιαδες και αντε βαρα παλαμακια στο πατοσταφυλα ζεμπεκικο του ΓΑΠ

  15. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/02/2011 20:37:29

    Εκείνες οι "δάνειες δυνάμεις" που είπε πάλι σήμερα το "ζαβό", τί ακριβώς είναι;
    Είναι οι Μεγάλες Δυνάμεις του πάλαι ποτέ που τώρα μας δανείζουν;
    Ο Paul Geroulanos του πλάσαρε τον νεολογισμό;

  16. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 11/02/2011 21:01:27

    Μόνο ο Μπους Τζούνιορ ήταν καλύτερος ρήτορας από τον ΓΑΠ.

  17. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 11/02/2011 21:43:32

    H Ελλάδα δεν είναι πεθαμένη αλλά προδομένη, όπως λέει ο δάσκαλος Καργάκος.
    Δυστυχώς οι προδότες της πατρίδας διαχρονικά είναι αναρίθμητοι.
    Προδότης της πατρίδας...στις περισσότερες χώρες το ναδίρ της ανθρώπινης
    υπόστασης...άραγε στην Ελλάδα;
    Ας ελπίσουμε...και ελπίζουμε στο καλύτερο όταν αγωνιζόμαστε γι αυτό.

  18. zame avatar
    zame 11/02/2011 21:46:25

    επανερχωμαι ( απο τον χωρο των παρασιτείτε-ουμε και λαθροβιείτε-ουμε)
    γιατι το "ΕΡΓΟ" που βλεπω & λεγεται " Αυτή η διπλή κρίση"
    η παγκόσμια οικονομική + την εσωτερική κοινωνικοπολιτική (μετά το "σπάσιμο της τζαμαρίας" από τον ΚΚ..)
    επιδίωκε να δώσουν ραντεβού μεταξύ τους (για καλύτερο άλλοθι) ο GAP
    - είδε η του ειπανε- ότι τώρα θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί τα γεγονότα που προκληθήκανε απο την "ζημιά" διασύροντας την χώρα σε όλο τον κόσμο..πετυχαίνοντας να "ρίξει" ακόμα περισσότερο τις "μετοχές της χώρας" στο διεθνές σκηνικό ..προσκαλώντας τους ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ του Πλανήτη Κερδοσκόπους.."ξεπουλώντας" οτι θα γουστάρουνε"...Έτσι Πρώτοι ηρθαν οι ΔΝΤ..με το "αζημίωτο" φυσικά..λέγετε πως 2% είναι η "ταριφα"
    ΑΝΑΘΕΜΑ ΑΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ Η ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ & ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ.
    εξ ου και η Χαρακτιριστηκη επιπολαιότητα που αντιμετωπίζονται τα Γεγονοτα...όλα στο "γόνατο" κυριολεκτικά
    Το μόνο που τον ενδιαφέρει τωρα ειναι να "Μιμηθεί & καλά" τον ΚΚ και να Εξαφανιστεί στα "ΕΝΔΟΤΕΡΑ του ΟΗΕ
    εξαργυρώνοντας τις "παροχές" απέναντι τους.
    Με μια διαφορα οτι ο KK κερδισε με το σπαθι του...και εκανε οτι εκανε (ελεγχετε αν εκανε καλα)
    ο GAP- εκτος απο την κυριολεκτικα αρνητικη & μηδενιστικη του αντιπολιτευση- ΜΑΝΙΩΔΩΣ διεκδικουσε & εκβιασε την τοτε κυβερνηση της Χωρας και επιπλεον εκλεψε & τις εκλογες ..για να κανει οτι κανει..
    .....ΕΣΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΡΓΟ ?

  19. kanapes avatar
    kanapes 11/02/2011 21:47:27

    Οτι χασαμε την ελλαδα την χασαμε σιγουρα. Σημασια εχει να το καταλαβουν μερικοι και να ξυπνησουν.

    Φενετε ξεκαθαρα οτι ο ΓΑΠ δουλευει γιααλλους.

    Και κατι ασχετο. Αντιλιφθικε κανεις οτι η εισοδος μας στο μνημονιο εγινε απο το ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ ? Και γιατι η αμερικανικη φρεγατα ηταν εκει πριν λιγες μερες στην τουρκικη ασκηση ?

    Θα γινοταν κατι τετοιο στο παρελθον ? ΟΧι βεβαια . Το συμφερον τους ειναι να προστατεψουν την ιδιοκτησια τους. Τελικα μηπως ξεπουληθηκαμε και ακομα δεν μας εγινε γνωστο ?

    Και μην πει κανεις οτι η φρεγατα ηταν εκει για να μας προσεξει μην μας κανουν ντα οι τουρκοι ? Οχι κυριοι . Οι αμερικανοι πλεον θεωρουν την Ελλαδα ιδιοκτησια τους.

    Κοινο νου χρειαζετε χωρις παρωπιδες.... ! Ξυπνατε

  20. γιατρος avatar
    γιατρος 11/02/2011 21:48:30

    Δηλαδή κοινοβουλευτικε,
    αν σε ρωτήσει καποιος μες την βουλή & ,εσύ τι θα απαντούσες?
    Διάβασε προσεκτικά τι ανάρτησες και θα διαπιστώσεις οτι περίπου κάπως έτσι θα απαντούσες.Συνυπολόγισε και το γεγονός οτι ο ΓΑΠ δεν είναι ο Μπαμπινιώτης και θα συμφωνήσεις οτι είσαι υπερβολικός.Λοιπόν μην κανουμε φασαρία για να κάνουμε.Εαν μια μέρα δεν έχεις κάτι να γράψεις,μην γράφεις.Γράφεις αύριο..
    Υ.Γ.Οτι τάχει κάνει σκατά δεν το συζητάμε..

    • lampros avatar
      lampros @ γιατρος 11/02/2011 22:00:29

      Γιατρέ, τα φαρμακά σου...

      Έλεος, που θα απαντούσε σοβαρός πολιτικός σε σοβαρό κράτος ποτέ έτσι...

  21. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 11/02/2011 23:14:33

    Φάκτορα συμφωνώ με την ανάρτηση σου αλλά είναι ηλίου φαεινότερο η ανικανότητα του Forest gap σε πάρα πολλά επίπεδα.Θεωρώ όμως ότι δεν είσαι καλά ενημερωμένος όσον αφορά στον επόμενο γ.γ του ΟΗΕ. 1) Δεν γνωρίζεις αν παραμείνει ο σημερινός; 2) Απόφασίστηκε να δοθεί σε πρώην πρόεδρο από ανατολική Ευρώπη. Δεν είναι δα και τόσο τρομερό αλλά το αναφέρω για την ιστορία. Μάλλον θα του δώσουν άλλη θέση για να τον ανταμείψουν και να ξέρεις ότι αυτό επιθυμεί διακαώς επειδή γνωρίζει ο ίδιος ότι είναι ανίκανος να κυβερνήσει σε αντίξοες συνθήκες και ότι εάν δεν ήταν οι νταβατζήδες τώρα δεν θα ήταν ούτε υπουργός.

  22. Orestios avatar
    Orestios 11/02/2011 23:16:05

    Το μόνο για το οποίο νοιάζεται το GAP είναι η Παγκόσμια Διακυβέρνηση.
    Αυτό είναι το μοναδικό αντικείμενο ασχολίας του και λατρείας του.
    Υπό αυτό το πρίσμα εννοεί την μεταφορά εξουσιών από το Έθνος σε μια δομή εκτός Έθνους την οποία το έθνος δεν θα ορίζει. Όμως αν δεν ορίζει το ίδιο το Έθνος την εξουσία που πηγάζει από αυτό τότε η Εθνική κυριαρχία δεν υπάρχει.
    Η αφαίρεση εξουσιών, που πηγάζουν από το Έθνος, είναι εναντίον της Εθνικής Κυριαρχίας και αυτό έχει συμβεί από τότε που μπήκαμε στην ΕΕ.
    Η διαδικασία από τότε προοδευτικά, αλλά και νομοτελειακά, οδηγεί στην υποδούλωση του Έθνους.
    Και αυτός είναι ο σκοπός του GAP με την εμμονή του στην Παγκόσμια Διακυβέρνηση. Την υποδούλωση του Έθνους και την αφαίρεση του αυτεξούσιού του.

  23. δημης avatar
    δημης 12/02/2011 00:01:04

    ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΩΝ "ΕΓΟΛΑΒΩΝ " ΝΤΟΠΙΩΝ ΚΑΙ ΞΕΝΩΝ....

  24. Afroula avatar
    Afroula 12/02/2011 00:16:38

    Μου φαίνεται ξεχάσαμε την Ψαρούδα-Μπενάκη προς Παπούλια "τα σύνορα της εθνικής μας κυριαρχίας θα περιοριστούν χάριν της ειρήνης και της ευημερίας". Ευημερείτε λοιπόν εν ειρήνη.

  25. ΗΛΙΑΣ avatar
    ΗΛΙΑΣ 12/02/2011 12:22:59

    ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ MAΣ ΛΕΕΙ "Ο ΑΞΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ".

  26. Σπυρίδων avatar
    Σπυρίδων 27/03/2011 11:48:22

    Όλοι έχουμε καταλάβει ή τουλάχιστον οι περισσότεροι. Και τι κάνουμε βρε παιδιά; Ας αποδεχτούμε ότι μεγάλο τμήμα του "Ελληνισμού" είναι ραγιάδες και οι άλλοι ας κάνουμε κάτι. Πρώτο βήμα είναι το καθολικό μαύρισμα των "αστικών" κομμάτων και η καθολική συνεχής παρενόχληση αυτού που ονομάζεται "κράτος". Πάρτε χαμπάρι δεν είναι δικό μας. Είναι δυνάστης! Τρώει τις σάρκες μας. Η πτώση του είναι ανακούφιση. Μην σας τρομάζουν με ανοησίες. Το πιο φοβερό για μια ζωή είναι να διαβιώσει στη μιζέρια του φόβου.