#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/01/2014 17:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αντάρτικο 6 βουλευτών στους Ανεξάρτητους Ελληνες



Είμαστε μαζί, είμαστε ανεξάρτητοι, είμαστε Ελληνες, βροντοφωνάζει όπου βρεθεί ο Πάνος Καμμένος, ο άνθρωπος που από το τίποτε έγινε κάποιος γιατί ορισμένοι στη Νέα Δημοκρατία κοιμήθηκαν. Όμως, από σήμερα οι Ανεξάρτητοι Ελληνες δεν θα πρέπει να είναι και τόσο… μαζί αφού έξι βουλευτές της προτίμησαν να πιουν ούζα στον ήλιο παρά να πάνε στο Εθνικό Συμβούλιο να ακούσουν για άλλη μια φορά τον Κα(η)μμένο να λέει τις γνωστές του… να μην τις χαρακτηρίσουμε. Οι βουλευτές με επιστολή στον κ. Καμμένο στο προσωπικό του email ζήτησαν να συγκληθεί πρώτα η Κοινοβουλευτική Ομάδα πριν τη συνεδρίαση του Εθνικού Συμβουλίου προκειμένου να συζητηθούν θέματα που αφορούν την ΚΟ και τα όσα λαμβάνουν χώρα το τελευταίο διάστημα, ειδάλλως η συμμετοχή τους στο Εθνικό Συμβούλιο δεν έχει νόημα. Ο πρόεδρος του κόμματος αρνήθηκε, απαντώντας ότι η συμμετοχή των βουλευτών στον Εθνικό Συμβούλιο είναι υποχρεωτική.

Ε, λοιπόν, όσο υποχρεωτική είναι η παρουσία τους, τόσο πήγαν και οι βουλευτές και συγκεκριμένα ο κ. Γιοβανόπουλος, η Σταυρούλα Ξουλίδου η Χρυσούλα Γιαταγάνα, ο Βασίλης Καπερνάρος, ο Παύλος Χαϊκάλης, και η Μαρίνα Χρυσοβελώνη.

Κι έπεται συνέχεια αφού η πρόθεση του Προέδρου να συνεργαστεί με τον ΣΥΡΙΖΑ προκαλεί σοβαρούς τριγμούς στο κόμμα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 11/01/2014 17:41:19

    πςςςςςςςςς πςςςςςςςςςς
    ψεκάστε, σκουπίστε, ΤΕΛΕΙΩΣΑΝΕ.

  2. Θεσσαλός avatar
    Θεσσαλός 11/01/2014 20:51:28

    Ξεψεκάστηκαν οι άνθρωποι !!!!!!!

  3. κακός γείτονας avatar
    κακός γείτονας 11/01/2014 21:12:45

    Και της το έλεγα της άλλης: Μη λες πολλά γιατί όταν θα χτυπήσεις την πόρτα της επιστροφής θα σου τα φυλάνε...

  4. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 11/01/2014 21:35:30

    Ὁ Χαϊκάλης πάντως ἦταν δικαιολογημένος,σήμερα ἔπαιζε σέ ἄλλο θέατρο...

  5. ΛΥΚΟΡΝΙΟ avatar
    ΛΥΚΟΡΝΙΟ 11/01/2014 21:37:20

    Το σύνθημά τους στις επερχόμενες εκλογές "είμαστε χώρια, είμαστε εξαρτημένοι (από τη βλακεία), είμαστε για τα πανηγύρια".

  6. ΓΓΣ avatar
    ΓΓΣ 11/01/2014 22:23:15

    Πόση είναι η συνολική κρατική επιχορήγηση στο κόμμα "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ-ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ"; Ποιος θα τη διαχειριστεί και που θα πάει;

  7. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 12/01/2014 00:31:46

    Αγαπητέ Πάνο, θα στο κάνω και άρθρο: όπως κι ο Καρατζαφέρης, που τουλάχιστον έγινε σοφότερος, έτσι εσύ θα αντιμετωπίσεις ένα απλό δίλημμα. Ή θα αυτοδιαλυθείς ή θα διαλυθείς.

    • Kώστας ΜΠ avatar
      Kώστας ΜΠ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 12/01/2014 15:13:32

      Mεταξύ των δύο υπάρχει μια διαφορά που για κάποιους έχει σημασία. Ο Καρατζαφέρης ως ασόβαρος έκανε τόσες κολοτούμπες που τελικά αυτοδιαλύθηκε. Αλλά Ύβρη δεν διέπραξε. Ο Πάνος αποκάλεσε δημοσίως- και το συνεχίζει- "προδότες" κλπ κλπ τον ΑΣ και την ΝΔ. Κατά συνέπεια , κατά τον πρώην Πρόεδρο της Ελίντα και Υφυπουργό( Κώστα Καραμανλή, πάνσοφες οι επιλογές σου...) οι ψηφίσαντες Σαμαρά το καλοκαίρι του 2012 επέλεξαν ένα προδότη. Ούτε να διανοηθεί να επιστρέψει ο Υβριστής, ούτε να διανοηθούν να "τον επιστρέψουν" κάποιοι άλλοι. Υπάρχουν και κάποιοι που όταν τους αποκαλείς "προδότες" ( ή ψηφοφόρους "προδοτών") δεν γελάνε , ακόμη και αν είσαι ασόβαρος λαικιστής που ψαρεύεις κορόιδα, δεν το ξεχνάνε και θέλουν να σπάσουν το κεφάλι του Υβριστή.

      • Tassos avatar
        Tassos @ Kώστας ΜΠ 12/01/2014 15:51:37

        Πες τα γιατί ο πολιτικαντισμός έχει διαβρώσει κάθε αξία.

  8. Horhe avatar
    Horhe 12/01/2014 21:43:24

    ΑΝΔΕΛ.....όπου Δ=διαπλοκοδιαφθορά...

  9. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 12/01/2014 23:58:51

    Χωρις ψωμι και νερο ζω. Χωρις Χαικαλη στη Βουλη, ΟΧΙ. Κατω τα χερια, απ το υπερ-πουλεν μας :-)