#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/03/2011 08:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανοιχτή πρόταση στον Αντώνη Σαμαρά



κ. Σαμαρά σας κάνω την πρόταση, να καλέσετε στην τύχη 15-20 Έλληνες πολίτες με μοναδικό κριτήριο την ηλικία….

Και να το κάνετε ανά περιφέρεια, να υπάρχει κάλυψη σε όλες,

ΚΑΙ να κάνετε δημόσιο διάλογο στα ΜΜΕ !!!

Εκεί θα πάρουμε αληθινές ερωτήσεις και πειστικές απαντήσεις, όχι μόνο εμείς άλλα ολόκληρος ο Ελληνικός Λαός.

Εκεί θα δουν όλοι τη διαφορά… και ΕΚΕΙ να δούμε εάν το ΓΑΠ μπορεί να κάνει το ίδιο…. τώρα πριν είναι αργά..

Μετά τα ποσοστά της ΝΔ θα πάνε στο 30%. Διαφωνεί κάποιος;

Π.Π.

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 16/03/2011 08:34:29

    Αυτή η πρόταση είναι πρόταση ελπίδας.

  2. spiros avatar
    spiros 16/03/2011 08:43:37

    Ως πρόταση θεωρητικά είναι καλή . Επιλέγονται ανθρωποι οι οποίοι δεν θα έχουν καμμιά δημοσιογραφική ιδιότητα και όχι οικονομκολόγους πανεπιστημιακούς γιατί η συζήτηση θα αποπροσανατολιστεί.

  3. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 16/03/2011 09:04:40

    Από την στιγμή που διαπιστωμένα τα ΜΜΕ έχουν σχεδόν κομμένο τον πρόεδρο της ΝΔ, ο Αντώνης Σαμαράς πρέπει να τους επιβάλει την παρουσία του περίπου εκβιαστικά. Τρόποι υπάρχουν.

  4. ΓΙΆΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ avatar
    ΓΙΆΝΝΗΣ ΔΙΑΤΙΚΟΣ 16/03/2011 09:16:36

    Να βγει στο λαό το γρηγορότερο και να απαιτήσει τηλεοπτικές καλύψεις ζωντανές και όχι χουντικές πετσοκομένες τύπου ΝΕΤ της πρασινοφρουρού Σταη. Ολες ζωντανές για να ακούει ο κόσμος, όχι μαγνητοσκοπημένες με ενδιάμεσες παρεμβάσεις του πεταλωμένου γαιδουριού και του γκαιμπελίσκου Μαγκριώτη.

  5. ANNITA avatar
    ANNITA 16/03/2011 09:41:38

    Ιωνα έχεις δίκιο αυτοί μας επέβαλαν μέτρα θανάτου και μάλιστα με την συνέναιση των ΜΜΕ, ο Σαμαράς γιατί να μην τους επιβάλλει την παρουσία του;Σίγουθρα τρόποι υπάρχουν.

  6. Ηλίας avatar
    Ηλίας 16/03/2011 09:48:10

    Ξεχάστε το. Πολιτικός είναι ο Σαμαράς. Οι πολιτικοί δεν τολμούν να βγουν στον κόσμο έτσι ανεξέλεγκτα.

    • Αστος avatar
      Αστος @ Ηλίας 16/03/2011 10:48:38

      +1000

      ....τουλαχιστον οχι πια.

  7. an.vorinos avatar
    an.vorinos 16/03/2011 09:59:58

    Ο Λαος θελει ο Σαμαρας μπορει?

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/03/2011 10:20:30

    Στο Ριλ εφ εμ φαγώθηκαν σήμερα για πρόωρες εκλογές στις 4/4.
    Λέτε;

    • αντιλαικος avatar
      αντιλαικος @ Strange Attractor 16/03/2011 13:07:54

      θεσμικα μας παιρνει?
      δεν ειμαι σιγουρος...

  9. βραγχιόσαυρος avatar
    βραγχιόσαυρος 16/03/2011 12:16:29

    μόνο μη τύχει και καλέσει κανέναν που τον έχει μανία από όταν ήταν υπεξ.

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/03/2011 12:52:51

    Δημοψηφισμα Τωρα....?? αυτη ειναι η ερωτηση στο Λαο. Οχι εκλογες.

    ΠΠ

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/03/2011 12:56:38

    Επισης το οραμα ειναι... να δηλωσει οτι ολοι οι Βουλευτες του θα παραιτηθουν της Βουλευτικης Ασυλιας πριν τις οποιες εκλογες...!!!!
    οκ?? βημα βημα η πολιορκια του συστηματος ψευτων του ΠΑΣΟΚ...
    Τι θα κανει το ΓΑΠ?? θα πει οχι??? εεε δε θα μας φτανουν οι φυλακες !

    ΠΠ

  12. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 16/03/2011 17:41:19

    Μήπως να κάνει και τουρνέ με πούλμαν; μήπως να μοιράσουμε στο Λαό χαρτόνια που να γράφουν vote samaras; τι αμερικανιές είναι αυτές; Προτάσεις βγαλμένες από χολυγουντιανά βραδάκια παρέα με τη γκόμενα σε θερινό σινεμά. Ποιος θα δει σοβαρά ένα στημένο σκηνικό με 15-20 νεαρούς που θα κάνουν πασούλες στον Σαμαρά; Είναι τώρα προτάσεις αυτές;; Αν κάτι πρέπει να κάνει ο Αντώνης είναι να βγει σε πανελλαδικό δίκτυο είτε σε μορφή συνέντευξης τύπου είτε σε μορφή διαγγέλματος και να παρουσιάσει το όραμα του για την Ελλάδα. Απαντήσεις που θα τις καταλάβει ο καθένας ανεξάρτητα μόρφωσης και επιπέδου. Να δώσει απαντήσεις καθώς και ελπίδα για τον τόπο με πραγματικά μέτρα της επόμενης μέρας. Ο Αντώνης πρέπει να πείσει ότι είναι έτοιμος Πρωθυπουργός και όχι να στήνει θεατρικές παραστάσεις με 20χρονους "οννεδίτες", όπως έκανε και ο Παπανδρέου προεκλογικά αν θυμάστε καθώς και ο "κουρασμένος".

  13. ΗΛΙΑΣ ΚΩΝΣ avatar
    ΗΛΙΑΣ ΚΩΝΣ 17/03/2011 18:25:24

    Αμφιβάλλω αν ο κ.Σαμαράς έχει καταλάβει πόσο κρίσιμη είναι η κατάσταση της
    Εθνικής Οικονομίας ,φαίνεται ότι δεν έλαβε τα μηνύματα απο το τελευταίο συνέδριο του Ευρωπαίκού Λαικού Κόμματος εκεί που δεν μπόρεσε ούτε χειραψία να ανταλλάξει με τους πεισσότερους αρχηγούς των άλλων ευρωπαικών συντηρητικών κομμάτων. Αυτά ως πρός την ωριμοτητα του να αναλάβει κυβερνητικές ευθύνες .Τα άλλα περί εξαφανίσεως του ελλείμματος σε 18 μήνες για όσους έχουν ανοίξει έστω και ένα συγγραμμα δημοσιονομικής θεωρίας είναι για γέλια.