#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/09/2013 17:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανοίκεια επίθεση Βαξεβάνη σε βάρος του πρωθυπουργού



Ανοίκεια επίθεση σε βάρος του πρωθυπουργού αλλά και του Ευ. Βενιζέλου, τους οποίους ουσιαστικά αποκαλεί ηθικούς αυτουργούς της δολοφονίας του Φύσσα στο Κερατσίνι και της ανόδου του φασισμού, εξαπολύει ο γνωστός και μη εξαιρετέος «δημοσιογράφος» Κώστας Βαξεβάνης.

Αν και δεν αξίζει τον κόπο να κάνουμε διαφήμιση στα άρθρα του και το site του, έχει σημασία η άποψή του, καθώς πρόκειται για «δημοσιογράφο» που… αγαπάει ο ΣΥΡΙΖΑ και ο κ. Τσίπρας. Γράφει μεταξύ άλλων αφού αποκρούει τη θεωρία των άκρων: «Εχθρός είναι η Χρυσή Αυγή που σκοτώνει, αλλά όχι οι πολιτικές που σκοτώνουν. Οι φασίστες που θα φτιάξουν γκέτο, αλλά όχι οι κυβερνήσεις που ήδη έφτιαξαν. Μπορεί να μην είναι ανοιχτά οπαδοί του ευγονισμού του Χίτλερ, αλλά αποδέχονται στην κοινωνία να επικρατεί η φυσική επιλογή και ο οικονομικός ευγονισμός. Όποιος δεν αντέξει, είναι γιατί δεν άξιζε να ζει και όχι γιατί τον σκότωσε ο Άδωνις. Μπορεί να μην διαχωρίζουν τους ανθρώπους σε λευκούς και μαύρους ακόμη, αλλά τους διαχωρίζουν σε αυτούς που έχουν δικαίωμα στη μόρφωση, την υγεία, τη ζωή και σε αυτούς που δεν έχουν.

Σε μια δημοκρατία που λειτουργεί, σε μια χώρα με κοινωνική Δικαιοσύνη, σε μια Ελλάδα που όλοι μπορούν να ζήσουν, δεν μπορεί ούτε να υπάρξει Χρυσή Αυγή, ούτε να σκοτώσει. Σε μια χώρα που καταρρέει η Χρυσή Αυγή είναι εργαλείο. Το εργαλείο του Σαμαρά και του Βενιζέλου. Και καμιά φορά αυτό το εργαλείο είναι μαχαίρι που σκοτώνει με θράσος έναν άνθρωπο (όχι μετανάστη πια) μπροστά στα μάτια δεκάδων άλλων. Δεν έχω καμιά αμφιβολία πως οι ίδιοι σιχαίνονται τα αίματα. Όπως και όλοι οι ηθικοί αυτουργοί”.

Ο κ. Βαξεβάνης δηλαδή λέει ότι το μαχαίρι στο χέρι του δολοφόνου το έδωσε η κυβέρνηση γιατί σιχαίνεται τα αίματα; Άραγε έχει την ίδια άποψη για τον ΣΥΡΙΖΑ όταν π.χ. θα συλληφθεί κάποιος στο Σύνταγμα με μολότοφ και καδρόνια να σπάει το κεφάλι κάποιου άλλου; Τότε ο κ. Τσίπρας θα είναι ο ηθικός αυτουργός; Ντροπή κ. Βαξεβάνη να «πουλάτε» το ζεστό αίμα ενός νέου ανθρώπου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 19/09/2013 14:10:52

    Επλήγη και ο Βεξεβάνης από το Μνημόνιο; Είναι θύμα της σατανικής Τρόικας; Είναι και αυτός στη φτωχολογιά, για την οποία ο Νταλάρας, ως γνωστόν, έγραψε τραγούδια; Του πήρε η Τράπεζα το μοναδικό του σπίτι-αχυροκαλύβα;
    Δεν αντέχω άλλο αδέλφια, με αυτά που ακούω θα μεταναστεύσω στο Μαλάουι....

    • Γιώργος Ροντης avatar
      Γιώργος Ροντης @ ΒΙΣ 19/09/2013 19:16:49

      Κατ'αρχάς ο Νταλάρας δεν έγραψε τα τραγούδια της ... φτωχολογιάς. αλλά ο ΞΑρχάκος !!!

  2. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 19/09/2013 14:12:41

    Ο Βαξεβάνης είναι για τη δημοσιογραφία, ό,τι περίπου ο Μαρτάκης για τη μουσική....

    • Αλεξανδρινος avatar
      Αλεξανδρινος @ ΒΙΣ 19/09/2013 18:50:27

      εύστοχο!

  3. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 19/09/2013 14:18:34

    Αυτός θα χρειαζόταν μια μήνυση για τα καραγκιοζιλίκια που έγραψε αλλά θα του δώσει κανείς αξία.

  4. Eva avatar
    Eva 19/09/2013 14:36:09

    Είναι σε σύγχιση μάλλον.
    Όπως κι αυτοί που φαντασιώνονται την ΧΑ
    εργαλείο για την αναρρίχησή τους στην εξουσία

  5. αναγνωστης avatar
    αναγνωστης 19/09/2013 14:38:36

    και μετα περιμενουν οι βαξεβανηδες να αποσυσπειρωθω εγω απο τη νεα δημοκρατια!!! νεοι μενιοι ,νεοι κουτσογιωργες μας προκυψανε τα παιδια του 4%

  6. popaia avatar
    popaia 19/09/2013 15:19:59

    Ο Μαρτάκης είναι πεντάμορφος, αποπνέει αθωότητα κι ευγένεια κι η φωνή του είναι μια χαρά. Τί σχέση έχει μ' αυτό το λουκ , που αποπνέει ασκήμια κι ασχημία, καπατσοσύνη, λαϊκούρα, διπροσωπία;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ popaia 19/09/2013 18:00:05

      Εννοώ στο ζήτημα της ποιότητας σε αυτό που υπηρετούν, αγαπητή Ποπαία, όχι φυσικά στο θέμα της εμφάνισης...

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ popaia 20/09/2013 07:26:38

      Δεν ξέρω τι λες αλλά μόνο που είχε την Πόπη,μου φτάνει ως απόδειξη

  7. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 19/09/2013 15:24:42

    Χορτάσαμε ἀπό ἐπιλεκτικά εὐαίσθητους Βαξεβάνηδες.
    Μπουχτίσαμε ἀπό στραβούς μπρός σέ ἐγκλήματα λαθροεκληματιῶν ἐναντίον κοριτσιῶν,οἰκογενειῶν ὁλόκληρων Ἑλλήνων,καί μέ ὁλάνοιχτα ἔχοντες τά μάτια σέ δολοφονίες ἀριστερῶν...Προσέξτε,δέν διαμαρτύρεται γιατί Ἕλληνας σκότωσε Ἕλληνα,ἀλλά γιατί φασίστας σκότωσε ἀριστερό,λές καί δέν εἶναι Ἕλληνες κι οἱ δύο.
    Ξεφύγαμε ἀπό τά ὄρια τῆς ὑποκρισίας πιά καί ὁλισθαίνουμε πρός ὑποκίνηση γιά ἐμφύλιο...
    Ἀντί ὅλων οἱ προσπάθειες νά ἕχουν ἕνα στόχο μόνο,αὐτός ὁ ἄνθρωπος νά εἶναι τό τελευταῖο θύμα,κάνουν ὅ,τι μποροῦν γιά νά εἶναι ὁ πρῶτος στή σειρά...

  8. GJ avatar
    GJ 19/09/2013 15:26:50

    Κλασική περίπτωση στρατευμένου "δημοσιογραφου" (και η κουτση Μαρία πλέον αυτοαποκαλείται δημοσιογραφος), ο οποίος ακολουθεί πιστα τη γραμμη του Συρριζα ουτε καν του ΚΚΕ που τον ανεδειξε. Ο μιστερ "τιποτα" με την υπέροχη προφορά "γιδοβοσκου" έχει αποδειχθει σε φερέφωνο του Συρριζα!!! Σε ολη την πόλωση αυτη, φταιει μόνο η κυβέρνηση κατα την γνώμη του κανείς άλλος, ουτε έτσι για δείγμα. Τα "γουναραδικα" και τα "τσαγκαραδικα" δεν τον απασχολουν βέβαια. Μην ασχολειστε με αυτον τον τυπο αλλο, μολύνεται το blog.

    • Vee avatar
      Vee @ GJ 19/09/2013 21:32:56

      ... "με την υπέροχη προφορά “γιδοβοσκου”": 'Αψογος GJ!

  9. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 19/09/2013 15:49:37

    Συνέχισε Βαξεβάνη! Έτσι που το πας θα κάνεις συμπαθή το Βενιζέλο και λατρευτό το Σαμαρά λόγω του ότι ΕΣΥ τους επιτίθεσαι. Εσύ που ότι αναρχικό και ανήθικο το μεταχειρίζεσαι για να πουλάς κλικς και φύλλα. Αυτοαπομονωθείτε και αυτοεξευτελιστείτε κι άλλο για να σας μάθουν αυτοί που μας έλεγαν υπερβολικούς όταν σας αποκαλούσαμε επικίνδυνους για τον τόπο εσάς του σιναφιού "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα..."

    • ΑντιΠρόεδρας avatar
      ΑντιΠρόεδρας @ Γεώργιος Τ. 19/09/2013 18:28:55

      Χαχαχαχα! Ναι Βαξεβάνη. Πρόσεχε γιατί υπάρχει μέγας κίνδυνος να λατρέψει ο Γεώργιος Τ. τον Βενιζέλο κα τι θα γίνουμε μετά, που ο Βάγγος δε θα ενδίδει στην πολιορκία! Τι άλλο θα μας τραγουδήσεις εσύ πια ωρέ Γεώργιε; Είσαι και ..φάλτσος

    • ΑντιΠρόεδρας avatar
      ΑντιΠρόεδρας @ Γεώργιος Τ. 19/09/2013 18:57:20

      Όχι Βαξεβάνη! Σταμάτα, γιατί θα ....λατρέψει ο Γ.Τ τον Μπένυ και θα' χουμε άλλα....

  10. kastis avatar
    kastis 19/09/2013 15:59:31

    «Εχθρός είναι η Χρυσή Αυγή που σκοτώνει, αλλά όχι οι πολιτικές που σκοτώνουν.
    Οι φασίστες που θα φτιάξουν γκέτο, αλλά όχι οι κυβερνήσεις που ήδη έφτιαξαν. Μπορεί να μην είναι ανοιχτά οπαδοί του ευγονισμού του Χίτλερ, αλλά αποδέχονται στην κοινωνία να επικρατεί η φυσική επιλογή και ο οικονομικός ευγονισμός.
    Όποιος δεν αντέξει, είναι γιατί δεν άξιζε να ζει και όχι γιατί τον σκότωσε ο Άδωνις. Μπορεί να μην διαχωρίζουν τους ανθρώπους σε λευκούς και μαύρους ακόμη, αλλά τους διαχωρίζουν σε αυτούς που έχουν δικαίωμα στη μόρφωση, την υγεία, τη ζωή και σε αυτούς που δεν έχουν.

    Σε μια δημοκρατία που λειτουργεί, σε μια χώρα με κοινωνική Δικαιοσύνη, σε μια Ελλάδα που όλοι μπορούν να ζήσουν, δεν μπορεί ούτε να υπάρξει Χρυσή Αυγή, ούτε να σκοτώσει.
    Σε μια χώρα που καταρρέει η Χρυσή Αυγή είναι εργαλείο.
    Το εργαλείο του Σαμαρά και του Βενιζέλου. [...] Δεν έχω καμιά αμφιβολία πως οι ίδιοι σιχαίνονται τα αίματα. Όπως και όλοι οι ηθικοί αυτουργοί”.
    Απολύτως σωστός ο δημοσιογράφος.

    • m.s avatar
      m.s @ kastis 19/09/2013 17:36:23

      ε και; τα ίδια λέει και ο Κασιδιάρης ... τι καινούργιο λες ; αν κλείσει κάποιος τα μάτια όλοι από τα άκρα ίδιοι ακούγεστε . παχιές κουβέντες και από λύσεις τίποτα.

  11. Draco avatar
    Draco 19/09/2013 16:20:55

    @kastis
    Δημοσιογράφος; Ο μπαχτσεβάνης; Δεν είμαστε καλά! Ο εν λόγω αποτελεί τυπικό παράδειγμα αυτού που αποκαλούν "δημοσιοκάφρο". Ο βολεμένος από το σύστημα κουνάει το δάχτυλο; Σε ποιούς; Σε αυτούς που έγλυφε και τον χρυσοπλήρωναν για να κάνει την "βρώμικη" δουλειά; Σε ποια χώρα ζείτε αγαπητέ;

  12. Jimakos avatar
    Jimakos 19/09/2013 17:09:53

    Περιμένω την επόμενη δήλωση βόμβα του Βαξεβάνη, που θα λέει oτι το δολοφόνο τον πήρε τηλέφωνο ο Σαμαράς κι ο Βενιζέλος του έστειλε SMS.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Jimakos 19/09/2013 18:04:48

      Υπήρχαν και οι αποδείξεις, αγαπητέ, για αυτό που λες, αλλά τις εξαφάνισαν οι παρακρατικοί. Περιττό να σου πω ότι και ο Ρουπακιάς ήταν παρακρατικός. Επιπλέον, κάπου διάβασα ότι ήταν παιδί μεταναστών από τη Γερμανία. Βλέπεις πώς δένει το όλο ζήτημα; Είναι πρόδηλη η σχέση με Τρόικα, Μνημόνιο, αλλά και με την ίδια τη Μέρκελ. Και επειδή ο Ρουπακιάς ήταν με τη Χρυσαυγίτης, δεν βλέπεις ξεκάθαρα ότι πίσω από τη ΧΑ κρύβεται η Μέρκελ και η Γερμανία;
      Φεύγω τώρα, πάω να αγοράσω κάρτα μέλους του κόμματος του Καμμένου...

  13. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 19/09/2013 17:13:15

    Aπλως να σκεφθουν (ΚΑΙ ΝΑ ΝΤΡΑΠΟΥΝ αν μη τι αλλο..) οι κυβερνωντες σημερα ΣΕ ΠΟΙΑ ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ μοιραζαν αφειδως τα εκατομμυρια του Ελληνικου λαου (μεσω του ΕΡΤερατος) για να κανουν προπαγανδιστικες εκπομπες επι πολλα χρονια .... ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΔΙΝΑΝΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΒΗΜΑ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ....
    Καπως ετσι φτασαμε εδω που φτασαμε και δεν συμμαζευεται το 'αχουρι'....
    Aς φροντισει τι σημερινο γκουβερνο ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ (που απο οτι φαινεται συνεχιζει..) ΑΠΑΙΣΙΟ ΕΡΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ του........ ΚΑΨΗ (!) και δουμε παλι ολο το ακροαριστερο τσογλαναριο να παιρνει παλι θεση στην 'ενημερωση' και στο ταμειο... ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ - ΜΠΟΥΧΤΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΒΑΞΕΒΑΝΗΔΕΣ - ΒΑΡΕΜΕΝΟΥΣ - ΑΡΒΑΝΙΤΗΔΕΣ - ΚΑΤΣΙΜΕΣ - ΚΟΥΛΟΓΛΟΥΑΔΕΣ κλπ.... ελεος πια ! δεν υπαρχουν ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ? ΝΕΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ? παλι ανακυκλωνουμε τα περιττωματα ?

    • ΜΜΜ avatar
      ΜΜΜ @ Νικηφορος Φωκας 19/09/2013 17:36:09

      Πες τα χρυσόστομε. βγάλτε νέους στο προσκήνιο. Θάψτε τους βρωμιαρολιγούρηδες της εκάστοτε εξουσίας.Δέστε τον πως μπήκε μπροστά από τον ΣΥΡΙΖΑ!!

    • Παρατηρητής avatar
      Παρατηρητής @ Νικηφορος Φωκας 20/09/2013 16:58:22

      Ἀγαπητέ, δὲν εἶναι θέμα ἡλικίας, ἀλλὰ ποιοῦ.
      Στὰ κομματικὰ παρασκήνια δέν εὐδοκιμοῦν ἀνεξάρτητοι ἄνθρωποι.

  14. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 19/09/2013 17:50:45

    Μπαξεβάνη, ούστ! Βρωμάς αριστερίλα από μακρυά και είσαι συνυπεύθυνος ΕΣΥ και οι συνοδοιπόροι σου της μεταπολιτευτικής παράγκας τής... "πλέριας δημοκρατίας" ( sic) για το θάνατο αυτού του φουκαρά...

    • tak avatar
      tak @ ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 19/09/2013 18:12:48

      Ο Βαξεβάνης γιατί είναι ακόμα έξω;

      (Δε φοβάται μη κρυώσει;)

  15. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 19/09/2013 18:02:27

    made in usa

  16. καπτεν avatar
    καπτεν 19/09/2013 18:17:56

    Οι συριζοΜπαξεβανηδες αργα ή γρηγορα θα συντριβουν νομιμα και θα εξαφανιστουν, ειναι ηδη περιθωριο. Περασε η εποχη του 70 και 80. Πολλη πετυχμενη η θεωρια των 2 ακρων.

  17. alex avatar
    alex 19/09/2013 19:02:23

    οταν δημοσιογραφοι τυπου μπαξεβανη και πολιτικοι τυπου κωνσταντοπουλου κανουν αηθης προσωπικες επιθεσεις σε ατομα και θεσμους, τοτε κατι καλο κανουν ή κατι καλο παει να συμβει στην ελλαδα

  18. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 19/09/2013 19:35:55

    Eυχαριστώ διά την πληροφόρησιν, με γλίτωσες από την ανάγκη να ψάξω στη Βικιπαίδεια. Εννοείται πως δεν το έγραψε ο Νταλάρας, αλλά ήθελα να κάνω χιούμορ με τον Νταλάρα. Προφανώς δεν το κατάλαβες....

  19. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 19/09/2013 20:03:40

    Αναζητείται επειγόντως ο Έλμερ Φαντ, ο ακούραστος τιμωρός του Μπαγκς Μπάνι.

  20. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 20/09/2013 02:29:31

    Με χρυσα κουταλια περιμενει να φαει ο καθε Βαξεβανης αν παρει ην εξουσια ο Αλ Τσιπρας! Ξερει τι κανει η γατα...

  21. Δημήτριος Δικαιουλάκος avatar
    Δημήτριος Δικαιουλάκος 20/09/2013 14:44:18

    Δεν τον πήραν πάλι στην "ΕΡΤ" (τώρα ΔΤ) και τσαντίστηκε!

  22. Νηλέας avatar
    Νηλέας 21/09/2013 15:13:59

    Ποιός το περίμενε ότι ο πρώτος μάρτυρας υπεράσπισης του δολοφόνου και της χ.α.θα ήταν ο μπαξεβάνης.Χαρά ο Λαζαρίδης ,οι μπαξεβανέϊκες απόψεις βούτυρο στο ψωμί του, σχετικά με τα δύο ακρα.
    Εκείνος ο παραλληλισμός με τα γκέτο όλα τα λεφτα.

  23. Νηλέας avatar
    Νηλέας 21/09/2013 15:31:23

    Μεγάλο πράγμα το μαρκούτσι και το πληκτρολόγιο και αν είσαι και...λειτουργός της δημοσιογραφίας ,λες και γράφεις ότι θέλεις στο όνομα της "πληροφόρησης ".
    Η σάτυρα και η δημοσιογραφική (παρα)πληροφόρηση δεν έχουν όρια. Όπως λέμε καλύτερα δέκα αθώοι στη γκιλοτίνα παρά ένας ..παρά ένας "αθώος" ελέύθερος .