#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/03/2012 22:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανεπίτρεπτο να μην ασχολείται κανένας με τις εκλογές του ΠΑΣΟΚ

[caption id="attachment_152339" align="alignnone" width="600" caption="Αποκλειστική φωτογραφία κοψοχέρηδων του ΠΑΣΟΚ"][/caption]

 Είναι  ανεπίτρεπτο και αντιδεοντολογικό να έχουν εκλογές στο ΠΑΣΟΚ και εμείς να μην ασχολούμαστε.

Μέχρι και για προβοκάτσιες μιλούν στην Ιπποκράτους, μπας και σηκώσουν τους παραπονεμένους και «βαρεμένους» πασόκους από τους καναπέδες. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί αγχώνονται. Αφού στο τέλος θα μας πουν ότι προσήλθαν όσοι αποφασίσουν και κανείς δεν θα έχει τη διάθεση να ασχοληθεί αν το νούμερο ισχύει…

Θεωρώ πάντως απαράδεκτο το γεγονός, το Antinews να μην έχει ενημερώσει τους αναγνώστες του για τα εκλογικά κέντρα. Ταβέρνες, καφενεία, ΚΑΠΗ επιστρατεύονται ως εκλογικά κέντρα και οι θαμώνες τους θα υποστούν ταλαιπωρία…

Προσωπικά, τιμώντας τις δημοκρατικές παραδόσεις του κόμματος και αντιλαμβανόμενος την κρισιμότητα της εκλογικής μάχης θα προσέλθω στο "καφενείο του Σαμαρά" (!!!) στη Μηλιά του Καποδιστριακού (;;;) Δήμου Πέτρας. Το αντίτιμο των δύο ευρώ έχει συστηματικά συγκεντρωθεί σε 200 μικρά κόκκινα νομίσματα του ενός λεπτού.

Αφού δω τη χαρά στα μάτια του «συντρόφου» που θα κληθεί να τα μετρήσει, θα κατευθυνθώ στο παραβάν για να ψηφίσω (μυστικά) το αουτσάιντερ Βενιζέλο…

"Όλοι στις κάλτσες", που έλεγε και μια (δημοκρατική) ψυχή...

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δαναός avatar
    Δαναός 17/03/2012 22:33:06

    "Είναι ανεπίτρεπτο και αντιδεοντολογικό να έχουν εκλογές στο ΠΑΣΟΚ και εμείς να μην ασχολούμαστε." Αίσχος! Μα δεν ντρεπόμαστε!
    Αλήθεια ο Γιωργάκης, ναι ξαναέγινε Γιωργάκης, γιατί χαμογελούσε ηλιθίως απόψε;

    • Φελίζα avatar
      Φελίζα @ Δαναός 17/03/2012 22:58:42

      Γιατί ... τα φόρτωσε τα πράγματα .....χαράματα.

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ Φελίζα 17/03/2012 23:02:18

        ++++ :)

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ dikefalosaitos 17/03/2012 23:51:58

          Ε μα τι ρωτάει ο Δαναός..... έχει δει ποτέ σπιρτάδα στο βλέμμα του Γιωργάκη ή ΓΑΠ ?

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Φελίζα 18/03/2012 00:03:37

            Τώρα εσύ θέλεις τραγούδι, έτσι; Άκου:www.youtube.com/watch?v=UDfGl11_P-Q&feature=related

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Δαναός 18/03/2012 00:13:57

            Πολύ τυχερή είμαι απόψε Δαναέ....και πάλι δεν έχω ήχο!

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Φελίζα 18/03/2012 00:15:54

            Χάνεις!

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ Δαναός 18/03/2012 00:23:50

            Σ΄ευχαριστώ πάντως ...

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Δαναός 18/03/2012 00:28:03

            Κι αυτό:www.youtube.com/watch?v=YAKX0ZzUtA8

  2. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 17/03/2012 22:54:57

    "200 μικρά κόκκινα νομίσματα του ενός λεπτού" τα οποία όμως, λίγο πριν το ταμείο, ατυχώς θα σου φύγουν από το τραυματισμένο σου χέρι και με το πιο φυσικό ύφος του κόσμου, θα παρακαλέσεις τον ταμία, λόγω και του τραυματισμένου ισχύου σου, να τα βρει για σένα και να τα μετρήσει, μη αποδεχόμενος την καλοσυνάτη, πλην καθαρά αντιΠΑΣΟΚΙΚΗ προκαταβολική αποδοχή του περί της ακρίβειας του ποσού, γιατί πως θα μπορέσεις αύριο να ζητήσεις κάτι από τον Ευάγγελο, εάν δεν τεκμαίρεται από πουθενά, η πραγματική καταβολή της υποχρέωσής σου;

  3. Δαναός avatar
    Δαναός 17/03/2012 23:00:08

    Διαβολικοί είστε όλοι σας! Χαιρέκακοι!

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Δαναός 17/03/2012 23:05:23

      Δαναέ, με φραγκοδίφραγκα και κούτες ασχολούμαστε απόψε, καθόλου σασπένς χαχαχαχα

  4. Δαναός avatar
    Δαναός 17/03/2012 23:07:44

    Μα τι λες τώρα! Ζωγράφισες!
    “200 μικρά κόκκινα νομίσματα του ενός λεπτού” τα οποία όμως, λίγο πριν το ταμείο, ατυχώς θα σου φύγουν από το τραυματισμένο σου χέρι και με το πιο φυσικό ύφος του κόσμου, θα παρακαλέσεις τον ταμία, λόγω και του τραυματισμένου ισχύου σου, να τα βρει για σένα και να τα μετρήσει, μη αποδεχόμενος την καλοσυνάτη, πλην καθαρά αντιΠΑΣΟΚΙΚΗ προκαταβολική αποδοχή του περί της ακρίβειας του ποσού, γιατί πως θα μπορέσεις αύριο να ζητήσεις κάτι από τον Ευάγγελο, εάν δεν τεκμαίρεται από πουθενά, η πραγματική καταβολή της υποχρέωσής σου;

  5. HELLAS avatar
    HELLAS 17/03/2012 23:12:49

    Δεν μπορούσα να μην γράψω, αλλά από τη λίστα με τα εκλογικά κέντρα, αν δει κανείς έχουν επιστρατεύσει ταβέρνες, καφενεία, βενζινάδικα. Έχει πολύ γέλιο.
    ΠΑΣΟΚ νέο ξεκίνημα, ξεκινάμε από τις ταβέρνες (στο φυσικό του χώρο ο Beny).

    http://www.newsbomb.gr/politikh/story/121478/poy-tha-stithoyn-kalpes-gia-tis-ekloges-sto-pasok

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ HELLAS 17/03/2012 23:33:06

      Οι κάλπες θα παραμείνουν ανοιχτές από τις 09:00 το πρωί έως τις 17:00 το απόγευμα, αμέσως μετά θα σερβιρισθεί ψητό γουρουνόπουλο, για το οποίο, όπως ευκόλως εννοείται από τα οικονομικά του κόμματος, θα τσοντάρουν όλοι από 50 ευρώ/μερίδα των 100 gr, για να πληρωθούν όσα θα φαγωθούν εις το εκλογικό κέντρο της Ιπποκράτους και τα γύρω από αυτό, διότι εκεί η χρηματική συμμετοχή δεν είναι υποχρεωτική.

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ dikefalosaitos 17/03/2012 23:43:56

        Νηστεία έχουμε! Ατζεμ πιλάφ και πολύ τους πέφτει! Κι όταν λέω νηστεία δεν εννοώ μόνο της Μεγ. Τεσσαρακοστής! Γενικώς.Εναλλακτικά μπορούν να φάνε και κουκιά μετρημένα νερόβραστα!

        • dikefalosaitos avatar
          dikefalosaitos @ Δαναός 17/03/2012 23:49:26

          Και τι μετρημένα κουκιά, μαύρα.

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ HELLAS 18/03/2012 01:28:35

      Στις ταβέρνες το έμαθαν τα ντολμαδάκια και από τότε τυλίγονται μόνα τους!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ daughter of mercy 18/03/2012 01:51:30

        χαχαχα!!!!! να υποθέσω ότι και στα καφενεία τραβιούνται μόνα τους τα καζανάκια..;

        • daughter of mercy avatar
          daughter of mercy @ ΕΥΑ 18/03/2012 06:28:00

          χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

      • airman avatar
        airman @ daughter of mercy 18/03/2012 07:38:46

        Έμαθα ότι για τους μερακλήδες θα έχει και λουκάνικο, αλλά θα ''σερβίρεται'' ολόκληρο πίσω από το παραβάν! Και με σως .....

        • ΝΙΚΗ avatar
          ΝΙΚΗ @ airman 18/03/2012 13:27:20

          χαχαχαχαχαχα!!!! για να γλιστράει...... κορυφαίο!!!!!

  6. Δαναός avatar
    Δαναός 17/03/2012 23:54:52

    Ε αυτό δεν τι=ο ήξερα ότι υπάρχουν και μαύρα κουκιά.

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Δαναός 18/03/2012 00:05:50

      Χα χα χα χα χα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. Dexi Extrem avatar
    Dexi Extrem 17/03/2012 23:57:50

    100 χιλ = 2 χιλ/νομό = 20 ατομα/χωριό. Μιλάμε ο Βαγγέλης έβαλε πήχυ στα 10 εκατοστά από το έδαφος και μπορεί και να αποτύχει. Ρε τι κάνει ο άνθρωπος για 200 χιλ ευρώ!

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Dexi Extrem 18/03/2012 00:05:06

      Είπαμε όχι Πάοκ έτσι;

  8. Θετταλός avatar
    Θετταλός 17/03/2012 23:59:04

    Eγώ αγχώνομαι με αυτή την μεγάλη εκλογική αναμέτρηση. Θα περιμένω τα EXIT POLLS για να ηρεμήσω.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Θετταλός 18/03/2012 01:19:04

      Εγώ θέλω να πάω να ψηφίσω, αλλά φοβάμαι μη μου ζητήσουν το πόθεν έσχες για τα 2 ευρώ...

      • ΝΙΚΗ avatar
        ΝΙΚΗ @ ΕΥΑ 18/03/2012 13:29:49

        "Θα πρέπει να υπογράψουν μία αίτηση, στην οποία θα δηλώνουν ότι δεν συμμετέχουν σε κανένα άλλο κόμμα και ότι αποδέχονται τις αρχές του ΠΑΣΟΚ". με αυτόν τον όρο μόνο μπορείς να ψηφίσεις. μόνο αν αλλαξοπιστήσεις. με το που υπογράφεις την αίτηση ορκίζεσαι και στο ευαγγέλιο μήπως;

  9. occultist avatar
    occultist 18/03/2012 01:01:17

    Φίλτατε Θετταλός ,
    ενώ ο Βενιζέλος είναι ο μοναδικός υποψήφιος για πρόεδρος του Πασοκ, τα EXIT POLLS τον βγάζουν ...τρίτο.

  10. HELLAS avatar
    HELLAS 18/03/2012 01:08:06

    Καλά καλά γελάτε, μην δείτε τίποτα άλλα αποτελέσματα...
    O GAP έχει αποδείξει πόσο ραδιούργος είναι, δεν έχουμε γλυτώσει από αυτόν
    ακόμα...

  11. victoria (true) avatar
    victoria (true) 18/03/2012 02:27:48

    Γεια σου Μικρέ με τα ωραία σου! 200 κέρματα και τα ρέστα μας.

  12. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 18/03/2012 10:16:57

    Δεκάδες φίλοι του Πασοκ ασπρίζουν τούτη τη στιγμή με τη μ λ κια τους, ΚΕΠ Νομαρχιες και άλλους δημόσιους χώρους.

  13. restart avatar
    restart 18/03/2012 13:11:23

    "Μέχρι τις 11 το πρωί της Κυριακής, σύμφωνα με τα στοιχεία που παρουσίασαν οι επιτελείς της Ιπποκράτους από το online μηχανογραφικό σύστημα, είχαν ψηφίσει 50.000 πολίτες στη διαδικασία για την ανάδειξη του κ. Βενιζέλου στη θέση του αρχηγού του ΠΑΣΟΚ"
    http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=184030

    τι καταπληκτικο online μηχανογραφικό σύστημα είναι αυτο?
    μετράει τις ψήφους μόνο του και μετα τις πολλαπλασιάζει με το δέκα.
    άρα να υποθέσουμε ότι το τελικό νούμερο που θα μας πασάρουν θα είναι κοντά στις 250.000

  14. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 18/03/2012 13:58:17

    Ορκίζεσαι στον Ευάγγελο!