21/01/2011 22:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανελέητη κυβέρνηση

«Όπως θα ξέρετε οι περισσότεροι είμαι άτομο με αναπηρία. Μία απο τις δυσκολότερες αναπηρίες είναι η σπαστική τετραπληγία όπου έχω. Όταν συνταξιοδοτήθηκε ο πατέρας μου, μου έδωσε κι εμένα το ΙΚΑ ένα εξωιδρυματικό επίδομα, μέχρι τότε δεν έπαιρνα δεκάρα από πουθενά.

Εντάξει τα χρήματα δεν ήταν πολλά αλλά κάλυπτα ορισμένες ανάγκες μου. Ως εδώ καλά κι ωραία. Τον περασμένο μήνα πήγα να πάρω το επίδομα των 635 ευρώ και το δώρο όπως είχε υποσχεθεί ο Γιωργάκης να πάρω κι εγώ κάτι στον εαυτό μου μιάς κι ήταν Χριστούγεννα.

Όχι μόνο δεν πήρα τίποτα γιατί το επίδομα μου είχε γίνει 400 ευρω, όχι μόνο δώρο δεν πήρα όπως είχατε πει κύριε Γιωργάκη μας αλλά συρρικνωσα και τις ανάγκες μου.

Και πήγα και σήμερα να πάρω το επίδομα και μου δίνουν το υπερογκο πόσο των...........260 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν είμαι ζητιάνα κύριε Γιωργάκη μας, είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και δικαιούμαι να ζήσω σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Τι να καλύψω με τα 260 ευρω κύριε Γιωργάκη; Μήπως ήρθε ο καιάδας στην επικαιρότητα; ΈΛΕΟΣ.........»

http://tha-blohs-hr.pblogs.gr/2011/01/eleeeeeeeeeeeeooooooooossss.html

«...η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά...»

Για την αντιγραφή Misha

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 21/01/2011 22:27:47

    Eίναι τραγικό. Θα σας αναφέρω ένα άλλο:
    Συγγενικό εξ αγχιστείας πρόσωπο, με μόνο εισόδημα τη σύνταξη του μακαρίτη άνδρα της (οδηγός ταξί) και με ενοίκιο να πληρώνει κάθε μήνα για το μικρό διαμέρισμα που νοικιάζει, είδε το δώρο Χριστουγέννων να πετσοκόβεται.
    Την προηγούμενη εβδομάδα αρρώστησε με οξύ καρδιακό νόσημα, εισήχθη επειγόντως στο νοσοκομείο, κόντεψε να πεθάνει. Στο Ιπποκράτειο την έβαλαν σε ένα κρεβάτι με μαξιλάρι χωρίς μαξιλαροθήκη. Διαμαρτυρήθηκε ο γιος της και του απάντησαν "Στο Χίλτον νομίζετε ότι είστε κύριε;".
    Στο ίδιο Ιπποκράτειο είπαν στα παιδιά της να πάνε σπίτι να φέρουν τα φάρμακα που παίρνει η μητέρα τους, γιατί το νοσοκομείο δεν χορηγεί πλέον.

    Η μητέρα μου ασφαλισμένη στον ΟΠΑΔ (συνταξιούχος καθηγήτρια ΜΕ), χρειάστηκε να κάνει ενέσεις για αρθρίτιδα. Επειδή το ποσό ήταν μεγάλο, της είπαν να πάει στο φαρμακείο πρώτα, να της γράψουν από το φαρμακείο πόσο κοστίζει το φάρμακο, και μετά να περάσει από τον ΟΠΑΔ και μετά να...ξαναπάει φαρμακείο να αγοράσει το φάρμακο! Και μάλιστα, η ελέγκτρια γιατρός του ΟΠΑΔ της είπε με υφάκι "Κυρία μου, προσπαθούμε να ελέγξουμε καλύτερα τα έξοδα, δεν ξέρετε ότι ο νόμος έχει ψηφιστεί απο τον Νοέμβριο;".
    Αναρωτιέμαι: Αυτή είναι η λιγότερη γραφειοκρατία που επικαλείται το GAP in his mind; Δεν γνωρίζουν από τον ΟΠΑΔ τις τιμές των συνταγογραφούμενων φαρμάκων, δεν έχουν μία λίστα με τις τιμές, δεν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα στο διαδίκτυο; Γιατί να υποχρεούται ο ασφαλισμένος να πηγαίνει από το φαρμακείο πρώτα και μετά στη θεώρηση και μετά να ξαναπηγαίνει φαρμακείο;

    Ποιά η λογική;

  2. nick avatar
    nick 21/01/2011 22:44:09

    Σοσιαλισμός και βαρβαρότητα.-

  3. Defective Genes avatar
    Defective Genes 21/01/2011 23:00:48

    Ρε παιδιά στο ΕΣΥ της περιοχής μου (επαρχία), εκτός από τα 5 ευρώ "εισιτήριο" πρέπει να πληρώνεις και τις εξετάσεις εκτός από τους ασφαλισμένους του ΟΓΑ.
    Το προβλέπει αυτό ο νόμος ; (για το 5ευρω είχα ακούσει αλλά όχι και για τις εξετάσεις...)

    Γνωρίζει κανείς να με κατατοπίσει ή αν ξέρει που μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες;

    Ευχαριστώ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/01/2011 23:23:53

    Eχετε τη στηριξη και τη συμπαθεια μου...

    ΠΠ

  5. ελευθεριαδου βουλα avatar
    ελευθεριαδου βουλα 21/01/2011 23:26:26

    ετσι ειναι
    ανατραπηκαν τα δεδομενα
    προ μνημονιου οταν νοσηλευοσουν εντος, ολη η αγωγη δινοταν απο το φαρμακειο του Νοσοκομειου
    Μαλιστα τα ταμεια δε πληρωναν συνταγες εξωτερικου φαρκακειου στην περιοδο νοσηλειας, αφου τα παντα καλυπτοταν απο το νοσοκομειο
    τωρα για να μην επιβαρυνουν τον προυπολογισμο του Νοσοκομειου, σε στελνουν να τα αγορασεις απο εξω και να τα πας στον νοσηλευομενο
    βεβαια αυτο που κανουν ειναι να μεταφερουν τα εξοδα, απο τα Νοσοκομεια στα Ταμεια πραγμα που ειναι χειροτερο διοτι το Ταμειο πληρωνει και το κερδος του φαρμακοποιου
    οσο για τα χρηματα που πληρωνεις για τις εξετασεις, ετσι ειναι, τις πληρωνει εσυ και κανεις δαπανη η το Ταμειο στο οποιο εισαι ασφαλισμενος αναλογα

  6. Misha avatar
    Misha 22/01/2011 09:50:28

    Σκοπός τους είναι η διάλυση των ψηγμάτων κοινωνικού ράτους που εχει απομείνει και η εξαθλίωση όσων δε μπορούν να συμμετάσχουν στη Monopoly της «ελεύθερης αγοράς».
    Αυτή είναι η τακτική και πρακτική που ακολουθούν τα κτήνη του ΔΝΤ όπου πηγαίνουν. Λέμε για βομβαρδισμό και γενοκτονία χωρίς όπλα.
    Είμαστε σε πόλεμο.

  7. Maximilien avatar
    Maximilien 22/01/2011 10:21:54

    Υπάρχουν ήδη νεκροί εξαιτίας της υποβάθμισης του συστήματος υγείας. Υπάρχουν δεκάδες νεκροί από αυτοκτονίες. Απλά και ξεκάθαρα χωρίς τζιριτζάτζουλες και ψευτοσυνετά επιχειρήματα. Όποιος θεωρεί μονόδρομο και αναγκαία αυτή την κατάσταση είναι εχθρός της κοινωνίας και του λαού. Τα κτήνη που χαρίζουν δις στις τράπεζες και στα παράσιτα τους κεφαλαιοκράτες αλλά κόβουν τα επιδόματα των παραπληγικών και των γερόντων θα έχουν το τέλος που τους αξίζει. Ούτε ελικόπτερα ούτε τίποτε. Εκτέλεση.

  8. BASBAS avatar
    BASBAS 22/01/2011 22:57:28

    ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ


    ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

    ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ ΜΕΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ,ΧΩΡΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΕΣ.

    ΠΟΥ ΒΑΣΙΖΩ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΑΥΤΗ.
    ΙΔΟΥ ,ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΠΑΡΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ,ΔΕΝ ΤΑ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΟΥΝ ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΒΑΛΕ ΠΛΑΤΗ ΠΟΛΙΤΗ ΣΕ ΜΑΣ .
    ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΤΟΥΣ .ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΚΟΠΤΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ , ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΤΟΥΣ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΙ.
    ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ .ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΟΣ ΧΑΡΙΝ ΤΟ ΤΕΒΕ ΟΑΕΕ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΥΣ ΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΓΡΑΦΟΥ ΝΟΜΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΩΝ ΠΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ,ΤΟ ΥΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΕΙΝΑΣ 500ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΑ 7000 ΑΤΟΜΑ .
    ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΚΑΣΤΟ.

    ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ Η ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΕ ΕΞΟΔΑ 150 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ .ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ Η ΠΡΕΜΟΥΡΑ!??

    ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΥΓΕΙΑΣ !

    ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ, ΕΝΑ ΕΞΟΔΟ ,ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ,ΕΝΑΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ ,ΠΑΡΟΧΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΙΔΙΩΤ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ!

    ΕΤΣΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ Η ΠΑΘΗΣΗ …-ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΦΥΓΕ! Η –ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΣΙΩΠΗ ! -ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ,ΕΓΩ ΚΑΝΟΝΙΖΩ, ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΚΛΠ.

    ΕΠΕΙΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΕΛΕΓΚΤΕΣ .

    ΣΑΝ ΤΑ ΣΦΑΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΥΛΟΥΣ ,ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΖΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ.ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΜΕΙΑ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΤΑΙ .
    Η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ.

    ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΣΑΝ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΓΡΙΠΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΑΓΡΙΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΩ ΑΝΩΘΕΝ ΕΝΤΟΛΩΝ.

    ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ .

    ΟΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΑ!
    ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ.
    Ο ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ ΕΩΣ ΓΑΥΓΙΣΤΙΚΟΣ ΞΕΔΟΝΤΙΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ <>, ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΚΑΤΑΡΡΑΚΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΜΕ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΧΡΕΩΣΤΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΑΝΤΙΤΑΞΕΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ…

    ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ,ΠΡΟΤΙΜΙΣΗ ΕΚΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΜΕ ΑΚΡΩΣ ΟΥΜΑΝΙΣΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ,ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ .

    ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΑΞΙΩΜΑΤΟΥΧΟΙ ΤΟΥ ΦΕΡ ΕΙΠΕΙΝ ΔΗΜΑΡΧΟΙ ,ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗΝ .

    ΚΑΙ ΛΕΩ ΕΓΩ .
    ΑΝ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΘΕΡΑΠΟΝΤΕΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ,ΣΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ, ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΡΙΟ?????

    ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ….ΑΡΑ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΛΙΓΟΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΟΝΤΑΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ,ΠΟΥ ΤΟΣΟΣ ΚΟΠΟΣ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΝΔΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΩΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ, ΑΣΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ .

    ΘΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΝΑ ΕΝΑ, ΛΟΓΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΚΑΛΥΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΤΟΥΣ ,ΜΕ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΑΡΧΙΚΑ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΤΟΥΣ ,ΑΦΟΥ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΔΕΝ ΠΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ .

    Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΚΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ ΥΓΕΙΑΣ ΩΣ ΩΡΙΜΟ ΦΡΟΥΤΟ..

    ΠΟΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΑ, ΓΙΑ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΤΡΩΕΙ ΌΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟΜΑΝΙ ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ? ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ ΜΕ ΝΕΟ ΤΡΟΠΟ ΙΣΩΣ!!

    ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΩΦΕΛΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΒΟΛΕΨΕΙ.!ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ Η ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΚΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ,ΧΑΜΑΙΛΕΟΝΤΕΣ ΠΑΣΟΚΤΖΗΔΕΣ!!!ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΑΙΟΙ!!!ΔΕΝ ΜΙΛΑΤΕ ΕΗ!!!!!???

    ΠΟΣΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ,ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΑ ,ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΙΡΕΚΤΙΒΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ,ΟΜΙΛΩΝ ,ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ…??

    ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ.
    ΜΗΝ ΑΥΤΑΠΑΤΑΣΘΕ .ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ .
    ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΝΕΟ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙ ΣΠΟΡ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΟΥΡΑ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ <>,ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ.

    ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ <<ΗΛΕΚΤΡ. ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ…. ΟΥΤΕ ΝΤΕΠΟΝ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΥΣΘΕ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ , ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΥΓΕΙΑΣ,ΜΟΝΟ ,ΠΕΡΙΜΕΝΕ 10 ΩΡΕΣ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΩΡΕΣ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ .ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ ΠΑΝΤΑ , ΕΝΑ ΝΕΟ Ι.Κ.Α.ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ!!!ΝΟΒΟΠΑΝ!!
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΩΠΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ,ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΠΡΟ ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ .!!!!!!!!!!!!

    ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ! ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ .ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ.
    ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ (ΚΤΗΜΑΤΑ) ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΑ!!
    ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ,ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΣ!
    ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΗΚΕΣ ! ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΣ.
    ΚΑΤΑΡΓΕΙΣ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ,ΤΩΡΑ ΤΩΡΑ ,ΚΑΙ ΠΑΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΣΟΥ .ΑΝ Η ΗΛ . ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗ ΠΕΤΥΧΕΙ ΜΕΡΙΚΩΣ ΤΗΝ ΕΚΑΤΣΑΝ ΟΛΟΙ!

    ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΝΤΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ !
    ΕΤΣΙ ,ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΝΟΜΙΜΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΣΟΥ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΠΡΟΥΠΑΡΧΟΝΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΝΟΜΟΥ!
    ΜΑΤΩΝΕΙΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΒΟΜΑΙ ,ΜΑ ΑΥΡΙΟ,ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ , ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ !!!
    ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.
    ΑΝΟΙΓΕΙΣ ,ΤΟΝ ΗΔΗ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΟ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ,ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ,ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ .ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ !! ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ.


    ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΩΓΕΣ ΨΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΟΥΣ, ΕΙΔΕΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΝΗΡΟ,
    ΜΙΑ ΜΙΑ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΣΟΥ!!! 200 Η ΜΗΝΥΣΗ ΚΛΠ!!!ΤΕΛΕΙΑ..ΠΡΟΧΩΡΑ ΤΗΝ ΑΦΑΣΙΑ ΣΟΥ!!

    ΑΣ ΤΟΥΣ,
    ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ …….ΕΣΥ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΤΕ .ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΤΕ …ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑΤΡΟ ΟΥΤΕ ΤΑΜΕΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ,

    ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ ΤΟΥ, ΦΕΥΓΕΙ!!

    ΧΑΡΑ ,ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΛΑΜΜΑ, Η ΚΥΡΙΑ!!!

    ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ,Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ …ΦΑΛΛΙΡΙΣΑΜΕΝ……ΠΑΠΑΛΑ !!!

    ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΌΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ,ΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΤΗ Η ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΜΟΝΟ!!! Α , ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ !!!ΣΕ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ!!! ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΑΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΥΡΙΑ!!!

    ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ , ΤΡΕΛΛΟΣ ,ΝΑ ΔΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ,ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ Η ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ..!!

    ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΩΝ ΕΞΥΠΝΩΝ , ΟΧΙ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΠΟΧΗΣ!!!
    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ…ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΟ ,ΠΡΙΝ ΕΙΝ ΑΡΓΑ….ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ, ΗΔΗ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ,ΓΙΑ ΔΑΚΡΥΑ……ΣΤΕΛΛΑ!!!!!....

  9. Orestios avatar
    Orestios 22/01/2011 23:56:36

    Ακόμα δεν έχετε δεί τίποτα.

    Δόξα τω Θεώ που έχουμε σοσιαλισμό και τα κορόιδα ψηφίζουν GAP ή απέχουν
    χο χο χο