30/05/2009 00:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανεβοκατεβαίνει το προβάδισμα

Άνοιξε και πάλι η ψαλίδα της διαφοράς μεταξύ του ΠΑΣΟΚ και της Νέας Δημοκρατίας, σύμφωνα με δημοσκόπηση της ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΑΛΥΣΙΣ, που έγινε για λογαριασμό της τηλεόρασης του ΑΝΤ1. Σύμφωνα με τα στοιχεία της δημοσκόπησης, το ΠΑΣΟΚ καταλαμβάνει το 28,7%, η ΝΔ το 24,4% και ακολουθούν το ΚΚΕ με 7%, οι Οικολόγοι-Πράσινοι 6%, ο ΣΥΡΙΖΑ 4,6% και ο ΛΑΟΣ 4,5%.

Αντιθέτως σε γκάλοπ της Alco για το Alter η διαφορά είναι 3,5 μονάδες, όπως δηλαδή και στην προηγούμενη της Public Issue για τον ΣΚΑΙ. Στην πρόθεση ψήφου η ΝΔ συγκεντρώνει 26,3% το ΠΑΣΟΚ 29,8%, το ΚΚΕ 6,3%, ο ΣΥΡΙΖΑ 4,5%, ο ΛΑΟΣ 3,8% και οι Οικολόγοι-Πράσινοι 6,3%.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/05/2009 00:05:08

    ρε θα μας τρελλάνετε από τη μια ανάρτηση στην άλλη, πλάκα κάνετε μου φαίνεται

  2. donaE avatar
    donaE 30/05/2009 00:13:05

    Αυτο που λεγαμε προηγουμενως.Η υπερπροσφορα ριχνει την ποιοτητα.

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/05/2009 00:16:58

    κινέζικες και οι δημοσκοπήσεις

  4. Ρουλης avatar
    Ρουλης 30/05/2009 00:17:46

    Καλά πλην τον κομματόσκυλων ειλικρινά αυτή η ιστορία με τις δημοσκοπήσεις και την διαφορά ποιον αφορά;

  5. donaE avatar
    donaE 30/05/2009 00:19:38

    Τα μεσα μαζικης ενημερωσης?

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/05/2009 00:27:37

    Αυτή της METRON λογική μου φαίνεται στα νούμερα που βγάζει. Κατά τα άλλα συμφωνώ με την ερώτηση του Ρούλη στο@4.

  7. Z avatar
    Z 30/05/2009 01:30:00

    O SYRIZA ΣΤΟ 4,5%;
    ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ
    Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΣΤΟ ΝΤΙΜΠΕΙΤ;
    ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΜΕΙΟΝ.
    ΘΑ ΞΑΝΑΒΑΖΑΝ ΤΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ.

  8. Factorx avatar
    Factorx 30/05/2009 01:37:25

    @αλλενάκι: δεν θες ενημέρωση;

  9. Tempo avatar
    Tempo 30/05/2009 07:58:28

    Λοιπόν μπήκαμε στην τελευταία βδομάδα πρίν τις ευρωεκλογές.
    Κομμένες οι δημοσκοπήσεις.

  10. bill avatar
    bill 30/05/2009 09:56:22

    Άντε φάκτορες, κάντε κάτι να κλείσει οριστικά η ψαλίδα την τελευταία εβδομάδα. Για να ενισχύσουμε την υπευθυνότητα απέναντι στα παπαγαλάκια. Για να ενισχύσουμε την γενναιότητα ψυχής με την οποία αναλαμβάνεται η ευθύνη για ''όσα μας έχουν πληγώσει''. Για ακόμα καλύτερες και μεγαλύτερες μπουγάδες.

  11. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 30/05/2009 12:55:13

    με το βήμα τι εγινε ???? δεν εχουμε πληροφόρηση??

  12. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 30/05/2009 17:17:01

    Μακάρι να μη βγει καν ο Χουντής ευρωβουλευτής -καλά, για την κυρία του αριστερίστικου γκρουπούσκουλου δεν υπάρχει ούτε η παραμικρή πιθανότητα. Έτσι, για να φάνε την ηχηρή και επώδυνη σφαλιάρα των επιλογών που κάνουν ποδοπατώντας την πάγια φιλοευρωπαϊκή παράδοση της ανανεωτικής αριστεράς.