#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/05/2011 19:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανδρουλάκης: «Φταίνε οι άνθρωποι του Παπανδρέου»



Ο βουλευτής του ΠαΣοΚ Μίμης Ανδρουλάκης μιλώντας σήμερα στο BHMA FM είπε μεταξύ άλλων: «Δεν μπορεί να προχωρήσει έτσι η κυβέρνηση. Ο ανασχηματισμός απέτυχε, ήταν για τα πανηγύρια. Τα προβλήματα τα δημιουργούν οι άνθρωποι του Παπανδρέου στην κυβέρνηση, που αναδείχθηκαν σε ένα βράδυ».

Για το ενδεχόμενο πρόωρων εκλογών εκτίμησε: «Να κάνεις εκλογές για να κάνεις ξανά τα ίδια, δεν έχει νόημα. Πρέπει να προσθέσεις κάτι στην πολιτική ζωή και να έχει αποτελέσματα».

Σχετικά με το πολιτικό σύστημα στην Ελλάδα ο κ. Ανδρουλάκης σημείωσε: «Το ΠαΣοΚ έχει φτάσει σε οριακό σημείο και χρειάζεται αναμόρφωση. Αλλά είναι η μόνη δύναμη που μπορεί να κάνει τη δουλειά που χρειάζεται η χώρα στην κρίση».

«Πρέπει να παίξουμε μέχρι τέλους το παιχνίδι της αναμονής» απάντησε στο πότε η Ελλάδα θα ξαναβγεί στις αγορές, ενώ για τα σενάρια αναδιάρθρωσης του χρέους είπε: «Κάτι πρέπει να κάνουμε. Αλλά... τάιμ άουτ στη συζήτηση για την αναδιάρθρωση. Δεν λύνει το πρόβλημα».

Ο βουλευτής του ΠαΣοΚ αναφέρθηκε και στις σχέσεις Παπανδρέου - Σημίτη:«Στενοχωριέμαι να μην μπορούν σ’ αυτήν την κρίση να καθίσουν σ’ ένα τραπέζι και να ανταλλάξουν απόψεις».

Ολόκληρη η συνέντευξη του κ. Μίμη Ανδρουλάκη


Ο Εκπρόσωπος της Ν.Δ. κ. Γιάννης Μιχελάκης, έκανε σχετικά την ακόλουθη δήλωση:

«Η αμφισβήτηση της αποτελεσματικότητας και της αναξιοπιστίας της κυβέρνησης παίρνει πλέον μορφή χιονοστιβάδας.

Μετά τις συνεντεύξεις κορυφαίων υπουργών, που μιλούν για αρρυθμίες, αδεξιότητες και καθυστερήσεις, ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Μ. Ανδρουλάκης δήλωσε σήμερα, χωρίς περιστροφές και μισόλογα, ότι:

“Η κυβέρνηση δεν μπορεί έτσι να προχωρήσει”.

“Ο ανασχηματισμός ήταν για τα πανηγύρια”.

“Τα προβλήματα τα δημιουργούν οι άνθρωποι του Παπανδρέου στην κυβέρνηση που αναδείχθηκαν σε ένα βράδυ”.

Μέχρι σήμερα, αυτά αποτελούσαν άξονες της κριτικής μας.

Σήμερα, τα υιοθετούν και τα εκφράζουν δημόσια, με βαρύτατους μάλιστα χαρακτηρισμούς, κορυφαία κυβερνητικά στελέχη και βουλευτές του ΠΑΣΟΚ».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 02/05/2011 19:18:43

    Οι κατσαρίδες την κοπανάνε από τον πάγκο όταν ανάβει το φως.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Orestios 02/05/2011 20:53:35

      κοίτα σύμπτωση... ετοιμαζόμουν να γράψω "μύρισαν φαγάκι οι κατσαρίδες και ξετρύπωσαν"...

      • Orestios avatar
        Orestios @ archaeopteryx 02/05/2011 20:58:25

        χε χε χε
        καρμικό

      • Orestios avatar
        Orestios @ archaeopteryx 02/05/2011 21:00:39

        Το θέμα είναι ότι γίνεται σφοδρή μάχη εκσυγχρονιστών και GAPικών.
        Οι κατσαρίδες απλά αλλάζουν θέσεις επιλέγοντας κάτω από ποιόν φούρνο μικροκυμμάτων θα βρεθούν. Το φαγητό είναι ακόμη στον πάγκο

        • man8os avatar
          man8os @ Orestios 03/05/2011 00:12:13

          Αυτο βρηκατε να γραψετε? Εγω ξεχασα μια σακουλα με κρεμυδια στη Μυτιλινη για το Πασχα.
          Ασε, καταστροφη...

  2. kiki avatar
    kiki 02/05/2011 19:42:43

    Ετσι Ορεστιε, ο ψευτοκουλτουριαρης και μεγιστος οππορτουνας ανδρουλακης, παντως καιρου και παντως προσωπου, ενα χρονο τωρα μας επρηξε με το Μνμονιο και τον ιδιοφυη ΓΑΠ, τωρα που μπαζει νερα η βαρκα η το κανο, την κανουμε με μικρα πηδηματακια, αλλα δεν θιγουμαι και τον ιδιοφυη Τσολακογλου.

    • The Saint avatar
      The Saint @ kiki 02/05/2011 20:17:40

      Προσυπογραφω...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ kiki 02/05/2011 22:19:44

      Αν ο ΓΑΠ κάνει υπουργό τον κολλητό του το Μάνο, λέτε μετά να πάψει ο Μίμης να γκρινιάζει;

      Άλλωστε, σε ανύποπτο χρόνο έχει δηλώσει ότι ο ίδιος είναι πιο νεοφιλελεύθερος από το Μάνο!

  3. Striker avatar
    Striker 02/05/2011 20:34:05

    Θα ήθελα να γελάσω αλλά δυσκολεύομαι. Είναι θλιβερό το θέαμα κάποιου που ήρθε από την αριστερά, πήγε στο ΠΑΣΟΚ για να παράσχει υπηρεσίες αριστερού ξεκαρφώματος σε ένα δεξιό αντιλαϊκό κόμμα, στην πορεία το κόμμα πήγε στο νεοφιλελευθερισμό, το φασισμό, τον ανθελληνισμό, τώρα λέει οτι φταίνε οι άνθρωποι του προέδρου αλλά όχι ο πρόεδρος και στενοχωριέται που ο ΓΑΠ δεν μιλάει στο Σημίτη! Κι εμείς ασυνείδητα καθόμαστε και ακούμε τον κάθε Ανδρουλάκη και αναρωτιόμαστε πότε θα υπερβεί μέσα στην άβυσσο της ψυχής του τη λεπτή κόκκινη γραμμή της αξιοπρέπειας που δεν έχει για να αποφασίσει να ρίξει την κυβέρνηση. Καλύτερα να μη μιλάει ο Ανδρουλάκης, είναι πιο αξιοπρεπές να λεει οτι πιστεύει στην κυβέρνηση - για τρελό τον ξέρουν όλοι έτσι κι αλλιώς - από το να διαμαρτύρεται χωρίς να παραιτείται.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Striker 02/05/2011 21:01:34

      Είναι κοινή η μήτρα.

  4. Λεωνίδας avatar
    Λεωνίδας 02/05/2011 21:17:02

    Ο πρώην έμπορας του υπαρκτού "σοσιαλισμού" μεταπήδησε στην προώθηση της "σοσιαλδημοκρατίας".
    Τόσο είναι το πολιτικό του ανάστημα του , όσο και το μπόϊ του.

  5. φωνη avatar
    φωνη 02/05/2011 22:26:21

    Εδώ καίγεται το "μι" εις τη "νι" μας και το ΠΑΣΟΚ χτενίζεται....

  6. parsifal avatar
    parsifal 02/05/2011 22:33:48

    Ο Πρόεδρος εφυγε απογοητευμένος απο τις επαφές του στο ΥΕΘΑ και ο νάνος - διασκεδαστής της Κυρίας - οργανικός "διανοούμενος" ελαβε εντολή να μιλήσει... Απλό είναι.
    ΜΕτά τον Κοτζιά αλλος ενας που ανακάλυψε οψιμα οτι ο Παπανδρέου είναι ανεπαρκής. Μπουκωμένοι δεν μιλούν. Μόλις κοπεί η μάσα (εμφανίζονται πιό καπάτσοι και γίνονται και υπουργοί) αρχίζουν την αντιπολίτευση ! Αηδία...

  7. Enzo avatar
    Enzo 02/05/2011 22:36:26

    Ρε παιδιά αυτός είναι πολιτικός, είναι γραφικός, τι είναι;

  8. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 02/05/2011 23:08:35

    ΜΑ ΚΑΛΑ...ΕΧΕΙ Η ΣΤΑΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΝΑΛΩΝΕΣΤΕ ΣΕ ΣΧΟΛΙΑ;;; ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ..ΠΟΛΥ..ΠΟΛΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ...

  9. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 02/05/2011 23:17:01

    Ας γίνει μάθημα και στο Σαμαρά αυτο όμως.
    Και ειδικά για εκείνους που ξεπήδησαν μέσα σε μια νύχτα...

  10. Orestios avatar
    Orestios 02/05/2011 23:17:52

    Δεν ανακαλύπτει ανεπάρκεια στο GAP.
    Aνακαλύπτει ανεπάρκεια στους συμβούλους του, ασχέτως αν αυτούς τους διάλεξε το ίδιο το GAP.
    Σημασία έχει να βγεί να κάνει λίγο show

  11. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 02/05/2011 23:20:22

    Λες και δεν ξέρετε τον Μίμη - ΟΦΑ

  12. ax-bax avatar
    ax-bax 02/05/2011 23:40:17

    Μίμη νομίζω καταντάς γραφικός - ώρα να γίνεις πλέον μόνο συγγραφέας

  13. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2011 00:01:53

    O "ΦΥΣΙΚΟΣ ΔΙΑΔΟΧΟΣ" ΤΟΥ ΦΛΩΡΑΚΗ ΜΙΛΗΣΕ.
    ΑΦΟΥ ΑΠΟΚΥΡΗΞΕ ΤΟΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΙΣΜΟ ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΠΟΚΥΡΗΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο.Φ.Α.
    ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ.ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΤΟΥ ΧΩΡΟ. ΔΗΛ. ΟΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ ΑΝΕΜΟΣ......

  14. Orestios avatar
    Orestios 03/05/2011 00:24:34

    lol

  15. Απορία avatar
    Απορία 03/05/2011 01:55:25

    "Αλλά είναι η μόνη δύναμη που μπορεί να κάνει τη δουλειά που χρειάζεται η χώρα στην κρίση"

    Όχι Μίμη, είναι η μόνη δύναμη που ΔΕΝ μπορεί να κάνει τη δουλειά που χρειάζεται η χώρα στην κρίση γιατί απλούστατα είναι η δύναμη που έβαλε τη χώρα στη κρίση.

    Όλοι όσοι το λένε αύτο υπονοούν ότι μόνο το ΠΑΣΟΚ μπορεί να τα βάλει με τη συνδικαλιστική σαβούρα του. Αλλά μπορεί το ΠΑΣΟΚ να τα βάλει με τους συνδικαλιστές; Το μόνο που το ΠΑΣΟΚ μπορεί να κάνει είναι να ερθει σε προσωρινή συμφωνία με όλον αυτόν τον συφερτό με την προυπόθεση να ξαναγυρίσουν πάλι στα παλιά κεκτημένα μόλις δήθεν περάσει η κρίση, για να ξαναδημιουργηθεί πάλι κρίση και πάει λεγοντας.

  16. ELINARAS avatar
    ELINARAS 03/05/2011 06:16:11

    Βουλή Μεγάλη Προστάτιδα Αμαρτωλών και Κλεφτών !!!!!
    Ο πολιτισμένος κόσμος μας
    δεν είναι τίποτα παραπάνω από
    μια μεγάλη παρέλαση μασκαράδων!!!!!!! τύπου Ανδρουλάκη
    Αργήσατε λίγο αλλά το καταλάβατε λοιπόν ότι τα νούμερα δεν βγαίνουν και ότι ο ολίγιστος πρωθυπουργός μας αντί για το συμφέρον του λαού που τον εξέλεξε κοιτάει το συμφέρον του παγκόσμιου τραπεζικού συστήματος.

  17. zackii avatar
    zackii 03/05/2011 07:18:49

    Οι άνθρωποι του Παπανδρέου φταίνε, όπως έφταιγαν οι άνθρωποι του Καραμανλή. Άντε πάλι στο ίδιο έργο θεατές!! Οι ΓΑΠ & ΚΚ άσχετοι με το θέμα. Τα καλά -πλην-χαζά παιδιά που τα παίρνουν στο λαιμό τους. Και μετά μου λέτε ότι θα αλλάξουν οι πολιτικοί. Αμ δε....

  18. ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ avatar
    ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ 03/05/2011 11:36:31

    Ο Ανδρουλάκης κάνει πως δεν καταλαβαίνει ότι όλα έγιναν ήταν μεθοδευμένα και σχεδιασμένα προεκλογικά.

  19. ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ avatar
    ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ 03/05/2011 11:36:51

    ολα όσα έγιναν

  20. nora avatar
    nora 03/05/2011 13:32:47

    Απο ξεσκονόπανο του ΓΑΠ έφτασε να τον επικρίνει. Νόμιζε μαλλον οτι θα πάρει Υπουργείο
    Και που έδωσε τη συνεντευξη στο ΒΗΜΑ Fm

    • juliet avatar
      juliet @ nora 03/05/2011 15:01:25

      για τη καρέκλα ,βρε γαμώτο.....,ε, τώρα για το βήμα ...μπέρδεψε το βήμα του λαού με το βήμα του Ψυχάρη.......τι Λωζάνη -τι Κοζάνη.
      Και κάτι αλλο το ξεσκονόπανο ,όταν το πλένεις καμαρώνει μέχρι να ξαναβρωμίσει ,και εξαρτάται τη βρώμα ,ή πλένεται ή το πετάς.