#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/06/2013 14:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανασχηματισμός νέτα-σκέτα-Ζέτα



Στην επόμενη καραμπόλα η Ζέτα γίνεται Υπερυπουργός, ενώ βάζει πλώρη για την κατάληψη του Μαξίμου.

Ανασχηματισμός νέτα-σκέτα-Ζέτα.

Από Γενικός Γραμματέας, βουλευτής και σε τρεις μήνες Υφυπουργός. Η κινητικότητα στο Δημόσιο σε πιλοτική λειτουργία.

Κάτι παρόμοιο θα συνάντησε ο Κοέλιο και έγραψε: αν θες κάτι πολύ (και σε λένε Ζέτα Μακρή) όλο το σύμπαν θα συνωμοτήσει για να γίνει πραγματικότητα.

Οι κακεντρεχείς λένε ότι ο Χρυσοχοΐδης γύρισε για να διαβάσει το Μνημόνιο. Η αλήθεια είναι ότι αρίστευσε μετά από 3 εξεταστικές στο τεστ πολλαπλών επιλογών και περίμενε τα αποτελέσματα για το Υπουργείο που «πέρασε».

Από τον Μανιτάκη στον Μητσοτάκη: η τραγική ιστορία της μεταρρύθμισης στο Δημόσιο.

Τώρα καταλάβαμε τη σκοπιμότητα της υπουργοποίησης του Αδώνιδος. Όλοι ασχολούνται με αυτόν και οι υπόλοιπες «ομορφιές» μένουν στο απυρόβλητο.

Υπουργός Βοτάνων και λοιπών εναλλακτικών θεραπειών. Η σύγχρονη ιατρική κοστίζει.

Οι ιατρικές συνταγές του Ασκληπιού, αναμένεται να ξεπεράσουν σε αναγνωσιμότητα τις αντίστοιχες του Μαμαλάκη.

Η επόμενη πορεία στο κέντρο της πόλης θα είναι για την επιστροφή του κυρ-Φώτη στην Κυβέρνηση. Άνευ όρων. Διότι τόσο ΠΑΣΟΚ δεν άντεχε ούτε ο Σημίτης.

Είναι τραγική η περίπτωση να αναπολήσουμε τους Υπουργούς της ΔημΑρ.

Υπάρχει και η ανάγνωση των «αναλώσιμων Υπουργών». Εκτελούν την ειδική αποστολή και επιστρέφουν «θριαμβευτές» στα βουλευτικά έδρανα, έχοντας πάρει και τον άτυπο τίτλο του δια βίου Υπουργού.

Από «πρόβλημα» οι εργαζόμενοι της ΕΡΤ εμφανίζονται ως μέρος της λύσης, λόγω του …Παντελεήμονος.

Μητσοτάκης, Κεφαλογιάννη, Γεννηματά, Βαρβιτσιώτης, Καψής: οι υπόλοιποι Υπουργοί δυστυχώς δεν ακολούθησαν την οικογενειακή παράδοση.

Οι αυτοδημιούργητοι πάντως δυσκολεύονται λίγο να ταυτιστούν με τον Άδωνι, αλλά όλα γίνονται. Εδώ ο Κεγκέρογλου έσπασε τα ταμπού: με τέτοιο επίθετο μόνο είδη κιγκαλερίας ανοίγεις.

Τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος, αλλά αυτή η Κυβέρνηση έχει «βαριά» μία μέρα περίοδο χάριτος.

Ο ανασχηματισμός από «όπλο» για φυγή προς τα εμπρός, έγινε αναγκαστική διαδικασία βιωσιμότητας της Κυβέρνησης...

Όσοι προκάλεσαν αυτή την τροπή των γεγονότων φέρουν και την αντίστοιχη ευθύνη (και δεν αναφερόμαστε μόνο στη ΔημΑρ)…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Hawk avatar
    Hawk 25/06/2013 15:00:16

    Το πρωτεύον θέμα είναι να έχουν διάθεση για συνειδητή δουλειά, να μείνουν μακρυά από τους κάθε λογής εργολάβους - αράχνες και να τραβάνε και καμμιά κλωτσιά στην τρόϊκα και στις παράλογες απαιτήσεις της. Τόσο απλά πράγματα θέλει ο κόσμος τώρα πιά.

  2. MantisKalhas avatar
    MantisKalhas 25/06/2013 15:02:34

    Όπως αναφέρθηκε "Τα πάντα κρίνονται εκ του αποτελέσματος". Για τα υπόλοιπα έχω να δηλώσω ότι κάποια σκοπιμότητα εξυπηρετούν εκτός από το γεγονός ότι ο Σαμαράς έχει κάποιο προσωπικό όφελος. Αυτό ούτε να το φανταστώ δεν θέλω. Συνεχίζω να έχω τυφλή εμπιστοσύνη στον Αρχηγό και Πρωθυπουργό. Οφείλω πάντως να παραδεχτώ ότι αν μου βάζαν το μαχαίρι στο λαιμό μεταξύ Βούλτεψη και Ζέτας θα διάλεγα τη δεύτερη (και εγώ).

    • ΛΜ avatar
      ΛΜ @ MantisKalhas 25/06/2013 17:46:04

      Και περιμέναμε με αγωνία τις βαρυσήμαντες δηλώσεις σου Μάντη της Μπάφλας ! Εγώ πάλι μεταξύ Βούλτεψη και Ζέτας θα διάλεγα τον Άδωνη.
      Ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά ......
      Μέχρι να μην περισέψει καθόλου άλλος πια !

  3. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 25/06/2013 15:21:16

    M.Ο.,ἐγῶ μεταξύ τῆς Βούλτεψη καί τῆς Ζέτας θά διάλεγα τή Ραχήλ..

    • Ρηνα avatar
      Ρηνα @ Κυθήριος 25/06/2013 17:01:53

      Κυθηριε σκεφτηκες τη πιθανοτητα να ηταν στη θεση της Ζετας η Τζακρη;
      Οχι πες μου, το σκεφτηκες;

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Ρηνα 25/06/2013 18:11:27

        Ρήνα μή τό γυροφέρνεις σέ Θεοδώρα,εἶναι γρουσούζικο ὄνομα...!

      • Μ.Ο. avatar
        Μ.Ο. @ Ρηνα 25/06/2013 21:14:04

        χαχαχα Ρήνα, δεν παλεύεσαι...

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ Κυθήριος 25/06/2013 21:13:22

      Είσαι γνωστός λάτρης τωνπαπαγάλων, σε συγχαίρω για τη συνέπεια σου...

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Μ.Ο. 25/06/2013 21:57:51

        Ἀπλά λόγω κοινοῦ ἐπωνύμου
        (καί ἀτελείωτων κάτω ἄκρων)

  4. DebbyTant avatar
    DebbyTant 25/06/2013 15:22:48

    Δυστυχως για σας
    ΚΑΙ ΕΓΩ

  5. Κυαίστωρ avatar
    Κυαίστωρ 25/06/2013 15:29:50

    Διάβασα προσεκτικά τις σκέψεις σου Μικρέ Οδυσσέα και πραγματικά δεν άλλαζα ούτε σημείο στίξης.
    Κάποια πράγματα δεν ήταν δυνατό να τα αποφύγει ο πρωθυπουργός στη συγκρότηση αυτής της κυβέρνησης, θεωρώ, όπως πχ η υπουργοποίηση του Μητσοτάκη Jr.. Η Ντορίτα ίσως και να αποκτά Δούρειο Ίππο μέσα στο Μαξίμου, αλλά μετά την ήττα της στις εσωκομματικές είναι μάλλον αποδυναμωμένη (;).
    Το μόνο που είναι πολύ πολύ στενάχωρο, είναι η φάτσα του Μπενιζέλου με ύφος χιλίων καρδιναλίων να διατάζει.
    Και η πορεία του έχει δείξει πως δεν θα τον σταματήσει τίποτε και κανείς μέχρι να γίνει πρωθυπουργός.
    Έχει περάσει από Δικαιοσύνη, Πολιτισμό, Εθνική Άμυνα, Οικονομικών, και τώρα εξωτερικών. Πιο πάνω τι ; Το Μαξίμου ;

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ Κυαίστωρ 25/06/2013 21:15:47

      Νομίζω ότι δεν έχει κρύψει ποτέ τις επιδιώξεις του. Σας ευχαριστώ, να είστε καλά

  6. rigakisalex avatar
    rigakisalex 25/06/2013 15:51:06

    Ευτυχώς που ασκείται κριτική. Έγιναν επίτηδες τόσα πολλά λάθη ή κάτι άλλο συμβαίνει;

  7. Bil avatar
    Bil 25/06/2013 15:56:57

    Λες η Βούλτεψη να κάνει νέο κόμα.

  8. frixos Frixou avatar
    frixos Frixou 25/06/2013 16:18:46

    Με την εκτροφή κουνελιών μπορεί να εξασφαλιστεί εύκολα και άσκαστα το κρέας σε περιόδους κρίσης.
    Ο ρυθμός αναπαραγωγής τους ακολουθεί γεωμετρική πρόοδο και είναι πολύ μεγάλος, με τα αποστελέσματα να είναι εμφανή αρκετά γρήγορα.
    Όποιοι ακολουθήσουν την εκτροφή κουνελιών ας έχουν υπόψην τους και την κατασκευή καπνιστηρίου για την μεγαλύτερη συντήρηση των κρεάτων.

    Υστερόγραφο
    Εγώ θα διάλεγα την Ζέτα Αποστόλου (Ηθοποιό)

  9. Ρηνα avatar
    Ρηνα 25/06/2013 16:24:31

    Να βαλει χαντρα η Ζετα για το ματι....

  10. δημης avatar
    δημης 25/06/2013 18:51:37

    Πάντως ...από δημοσιογράφους στην κυβέρνηση πάμε καλά....

  11. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 25/06/2013 19:30:34

    Ανασχηματισμός βιωσιμότητας μόνο, αγαπητέ Μικρέ Οδυσσέα; Ανασχηματισμός διάσωσης ετοιμοθάνατου, όπου ο διασώστης διακινδύνεψε σοβαρά! Ο διασωθείς, εκ χαρακτήρος και εκ της αναμφισβήτητης αλαζονείας του, πολύ ενωρίτερα του αναμενόμενου χρόνου θα κινηθεί! Ασφαλώς βοηθούσης της σιωπηλής κόρης, βοηθούντων των γνωστών αναβαθμισμένων δουρείων ίππων της και βοηθούντος επίσης του άρτι αποχωρήσαντος κ. Φώτη, για να επαληθευθεί το ρηθέν «ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος»! Το απεύχομαι, αλλά το αναμένω δυστυχώς!

  12. PELIAS avatar
    PELIAS 25/06/2013 19:47:17

    Αυτά και άλλα πολλά ο Θεός να μας φυλάει!!!!!!!

  13. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 25/06/2013 20:33:58

    Μετα το κραξιμο της Φωφης,σημερα εχουμε το κραξιμο της Ζετας.Ειπαμε βιωνουμε την Δημοκρατια της ισοπαλιας!

  14. hellasatt avatar
    hellasatt 26/06/2013 14:53:18

    Τελικά η παράταξη έχει φύγει πολύ μπροστά. Αναγκάζεται να διασώζει ακόμα και τα ρετάλια του ΠΑΣΟΚ. Οπότε δημιουργείται και το ανάλογιο επιχείρημα (καφενειακού επιπέδου): Αν δεν ήταν ο Σαμαράς δεν θα σας ήξερε ούτε ο καφετζής της βουλής.