#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/06/2010 17:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αναστoλή κομματικής ιδιότητας για τον Άκη Τσοχατζόπουλο



Την αναστολή της κομματικής ιδιότητας του Άκη Τσοχατζόπουλου εισηγήθηκε η Επιτροπή Διαφάνειας του ΠΑΣΟΚ στην Επιτροπή Δεοντολογίας, ανεξάρτητα από τη δικαστική έκβαση της υπόθεσης.

«Η Επιτροπή Διαφάνειας εκτιμώντας το σύνολο των στοιχείων που της τέθηκαν υπόψη, αποφασίζει ομόφωνα την παραπομπή της υπόθεσης στην ΕΚΑΠ και εισηγείται την αναστολή της ιδιότητας του μέλους του ΠΑΣΟΚ για τον Άκη Τσοχατζόπουλο, χωρίς αυτό να συναρτάται με τη νομική πλευρά της υπόθεσης και να προδικάζει την κατάληξη της δικαστικής διερεύνησης», αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση.

Προηγήθηκε δίωρη κατάθεση του πρώην υπουργού και ηγετικού στελέχους του Κινήματος στην Επιτροπή Διαφάνειας.

Κατά την έξοδό του από τα γραφεία του ΠΑΣΟΚ ο πρώην βουλευτής και υπουργός δήλωσε ότι θα προσφύγει στη Δικαιοσύνη για την προστασία της αξιοπρέπειάς του, κάνοντας λόγο για κέντρα που επιθυμούν την πολιτική και φυσική του εξόντωση.



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Hristos avatar
    Hristos 07/06/2010 17:28:53

    Αυτό πάλι ….τα “κέντρα που επιθυμούν την πολιτική και φυσική του εξόντωση” τι "έξυπνο" είναι ….πάμε όλοι να τον σώσουμε!!!!

  2. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 07/06/2010 17:30:05

    Τώρα του κάνανε τα μούτρα κρέας.
    Ο γιώργος σκότωσε ένα πολιτικό πτώμα, σιγά τα μούσμουλα.
    Τί τα θές τί τα γυρεύεις!
    Θέατρο σκιών για μικρά παιδιά έχει καταντήσει το πασόκ του παπανδρέου.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ μας δουλεύουν 07/06/2010 17:35:25

      Πρασικος Πασοκικος Κιμας
      δεν εχεις δικιο... ο Ακης ειχε κουτελο και η συζηγος ( γιαλιστερο ).. ειχε χαμογελο, ξυλινη παπαρολογια, αγεροχο περπατημα, μαλλι για πολλες τσατσαρες..
      τωρα που θα πηγαινουν? αν η κορη του? αμ η τεως συζηγος?
      Στο πολιτικο του γραφειο θα εχει επισκεψεις? χαχαχαααααααααααααα

      ΠΠ

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ μας δουλεύουν 07/06/2010 17:38:13

      Ξέρεις τι ήταν για τους παλαιούς Πασόκους ο Τζοχατζό; Γίγας! Πάνε τα ιερά και τα όσια, ο "ναός" έγινε κολυμπηθρόξυλο.

      • Αλεξάνδρα avatar
        Αλεξάνδρα @ Sic transit gloria mundi 07/06/2010 18:34:58

        Και ο μέγας Μακεδονάρχης.Τι γίνεται ο μηχανισμός του Μεγάλου Αυλάρχη στην Θεσσαλονίκη;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Sic transit gloria mundi 07/06/2010 18:38:23

        Τον κληρονόμησε ο μέγας θεολόγος και νυν Γ.Γ. επί των μεταφορών. Ο επονομαζόμενος και ως μίστερ ρουσφέτης.

      • Αλεξάνδρα avatar
        Αλεξάνδρα @ Sic transit gloria mundi 07/06/2010 18:50:58

        Σε επιδέξια χέρια τον έδωσε.Πόσο πήγε;

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 17:32:11

    Ποιος ειναι το ΠΑΣΟΚ ?? Ο Ακης ή ο ΓΑΠ ?

    ο Ακης ειναι το ΠΑΣΟΚ και καλα το ειχε πει καποτε. Σημερα αν ο ΓΑΠ θελει να ειναι το ΠΑΣΟΚ πρεπει να τους βαλει ολους μεσα συνοπτικα.

    ο Πρωτοπαππας τι μιλαει στις τηλεορασεις?? αυτος εχει δηλωσει που τα βρηκε και πηρε το σπιτι στα Βριλησσια και εχει το γυιο του στο Columbia kai δεν ξερω εγω τι αλλο? Απ τη συνταξη τα εβγαλε? εχει και 2. εεε??

    ΠΠ

  4. mar avatar
    mar 07/06/2010 17:39:46

    Γειά σας δείτε και ένα άλλο ενδιαφέρον blog http://taairetika.blogspot.com/

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 17:41:33

    Η Τονια Αντωνιου που βρισκεται???? γυρισε στα φοιτητικα εδρανα????
    ...Νησαν?? εχω λογο που ρωταω..!!!!!!!!!

    ΠΠ

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 17:43:55

      Έχει βγεί κι αυτή σε σύνταξη, πρόωρη και μειωμένη! Τα παιδιά βλέπεις...

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Sic transit gloria mundi 07/06/2010 17:45:08

        ο Ακης της την πληρωνει??? λεω εγω τωρα...

        ΠΠ

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/06/2010 17:51:15

    Ας είχα τα λεφτά του και ας με διέγραφαν κι από τον εξωραϊστικό σύλλογο της γειτονιάς μου... Φυλακή θα πάει; Γιόκ! Τη βουλευτική συνταξη (για τα κοινόχρηστά του) θα τη διατηρήσει; Γιές! Άρα;

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 17:58:40

    Να απει μεσα η κορη και η γυναικα του για ξεπλυμα και φορολογικες παραΒΙΑΣΕΙΣ. Ετσι θα μιλησει και ο παληκαρα ο Ακης, εκτος εαν ειναι κ αυτος ... "σκιστεεεε" στα γεραματα.

    ΠΠ

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 18:19:49

    ιδιοτυπος ΠΑΣΟΚΙΚΟΣ πολιτικος αμοραλισμος.
    ΠΠ

  9. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 07/06/2010 18:21:03

    Αναστολή κομματικής ιδιότητας για τον Άκη;Πω πω δεν θα κοιμηθει το βράδυ στη βίλα του απο τη στεναχώρια.Δεν πειράζει Άκη θα πάς ένα διήμερο στο Four seasons στο Παρίσι να το ξεχάσεις...Άκης Τσοχατζόπουλος ο άνθρωπος που έστελνε κάθε μέρα συγχαρητήρια επιστολή στη μάνα του,για να της πεί πόσο όμορφο και έξυπνο γιό έχει......

  10. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 07/06/2010 18:33:06

    Γιουχάρανε τον Πρωθυπουργό την Παρασκευή το βράδυ, στη συναυλία της Φαραντούρη στο Ηρώδειο. Όμως δεν το είπε κανένα κανάλι. Και δεν μιλάμε μόνο για τα δημόσια, που κάνουν τα πάντα για να φανούν αδέσμευτα...



    ...(τρομάρα τους!), αλλά και για τα ιδιωτικά τα οποία, κατά τ’ άλλα, μετέδωσαν μια ωραία δήλωση του Γ. Παπανδρέου για την υπέροχη συναυλία. Αυτή ήταν η είδηση για τους διαπλεκόμενους. Λες και δεν ήταν 3.000 άνθρωποι αυτήκοοι μάρτυρες του «ουουου», που απλώθηκε διά μιας στο κοίλο όταν η Φαραντούρη καλωσόρισε τον Πρωθυπουργό από το μικρόφωνο.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Γιωργος Χ 07/06/2010 18:36:51

      Ήταν μακρόσυρτο το ου; Ή ήταν σαν αυτό των Νεοζηλανδών; Ου,ου,ου,ου.
      Πολεμικές κραυγές γαρ...

    • undercover gpr avatar
      undercover gpr @ Γιωργος Χ 07/06/2010 18:47:24

      Δυστυχώς φίλε δεν ισχύει απ'ότι μου είπε η γυναίκα του συνεταίρου μου που πήγε.Μακάρι να ίσχυε , θα ήταν σημάδι ότι ξυπνάμε αλλά εγώ τη φίλη μου τη πιστεύω.

      Κι (άσχετο αλλά) απ' ότι άκουσα από σύμβουλο περί τα finance οι παλιοί Πασόκοι τα λεφτά τους δεν τα έχουν σε οφσορ όπως οι προηγούμενοι ερασιτέχνες αλλά ΆπωΑνατολή νόμιμα-ηθικά και ιδιαιτέρως δυσεύρετα εκτός αν ξέρεις Ταυλανδέζικα και Κομφουκιανά (χρόνια στο κουρμπέτι οι Πασόκοι)...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ undercover gpr 07/06/2010 18:56:06

        Κάθε μέρα μαθαίνουμε ξένες γλώσσες. ΓΑΠικά νομίζω...
        Λες να δυσκολευτούμε με τους ανατολίτες.Δεν νομίζω...

      • anonymous avatar
        anonymous @ undercover gpr 07/06/2010 19:02:14

        Σιγκαπούρη είναι ένας προορισμός. Και ο άλλος το Ντουμπάι.

  11. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 07/06/2010 18:36:14

    Η δημοκρατία θρηνεί ακόμα ένα σεμνό της τέκνο!
    Οι σκοτεινές δυνάμεις προελαύνουν!
    Είναι σίγουρο ότι ο Άκης θα προτιμούσε χίλιες φορές να χάσει και την τελευταία του δεκάρα, παρά την κομματική του ιδιότητα!

  12. Hase avatar
    Hase 07/06/2010 18:54:40

    Ακουσα να λενε πως δεν ξερει τιποτα για την εξωχωρια εταιρεια. Τωρα πως αγοραζεις σπιτι απο εταιρεια που δεν ξερεις δεν το καταλαβαινω. Δεν θα υπαρχει καποιος αχυρανθρωπος, καποιος δικηγορος, ολοι φαντασματα ειναι;
    Και το αλλο ερωτημα ειναι το πως πληρωνει τις δοσεις του δανειου (4000 τον μηνα επι 12 μηνες ειναι 48000Ε) Τι διαολο συνταξη εχει; Η γυναικα του δηλωνει συγραφεας και απο το 2004 ενα βιβλιο για παιδια εχει γραψει. Αλλα εξοδα δεν ειχε στην ζωη του;;. Στην πολιτικη μπηκε ξεβρακωτος τοσα πολλα κονομανε οι πολιτικοι; Το δουλεμα πεφτει ψιλο γαζι.
    Το ιδιο καιο Κυριακος. Αυτος εδωσε 160000Ε (μιαμισυ φορα και κατι την βουλ. αποζημιωση του) για να αγορασει προεκλογικα ηλεκτρονικο εξοπλισμο, χωρια τα αλλα εξοδα που θα ειχε.
    Για ποσο κοροιδα (για να μην πω μακακες) μας περνανε.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Hase 07/06/2010 19:09:10

      βρε συ εδωσαν εκατ ευρω για τις αγορες.. που τα βρηκαν? Κορη, συζηγος κλπ
      Τα δανεια ποια τραπεζα τα εδωσε και με τι εγγυηση?? το μπριλ κριμ? να παμε κ εμεις να παρουμε.

      ΠΠ

    • FRESCO avatar
      FRESCO @ Hase 07/06/2010 21:08:11

      Ισχύει αυτό που διάβασα κάπου, ότι η νυν σύζυγος ήτο υπάλληλος της ΔΕΗ? Εργάζετο δε στο κατάστημα της Πλατείας Βάθης?

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 18:59:43

    Καλη διασκεδαση !!!
    http://www.greekpayback.com/

    ΠΠ

  14. Βασίλης avatar
    Βασίλης 07/06/2010 19:10:55

    Βγάζουν οι ίδιοι τα πολιτικά πτώματα από το συρτάρι για να στρέψουν την προσοχη του κόσμου μακριά από τα φλέγοντα. Η ΝΕΤ το μεσημέρι το είχε πρώτη είδηση. Ποιός νοιάζεται; Θα πάει ο Άκης φυλακή. Αποκλείεται λόγω ορίου ηλικίας.

  15. Θεσσαλονικιός avatar
    Θεσσαλονικιός 07/06/2010 20:05:58

    Ρακος ήταν ο γιγαντας Ακης στην τηλεόραση. Ειπε παλι τις γνωστες αμίμητες (που μονο αυτος ξέρει να λεει) και εφυγε κορδομενος μακρυα απο τους δημοσιογράφους. Σαν τον Μπεν Χουρ ήτανε...Α ρε γίγαντα Ακη, σε φάγανε μπαμπέσικα...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Θεσσαλονικιός 07/06/2010 21:27:17

      Τον έφαγαν κι αυτόν τα σκοτεινά χαλκεία που απεργάζονται καταστροφές για τον τόπο. Ήταν καθαρός, ασυμβίβαστος, και αυτά τα χαρίσματα δεν συγχωρούνται.
      Και μετά έκλεισα το βιβλίο και κοιμήθηκα.
      Ο τίτλος του βιβλίου; "Άκης: Ο Τσε των Βαλκανίων".
      Σε λίγο και ταινία. Στο ρόλο του Τσε ο Άκης. Στο ρόλο του Άκη ο Σεφερλής. Γκεστ σταρ η Λάσσι.

  16. Dimi avatar
    Dimi 07/06/2010 20:27:53

    Ο Ωραίος Μπρούμελ. Η άνοδος. Ο παντοδύναμος. Ο αγαπησιάρης.
    Ο άρχοντας. O γλετζές. Οι πειρασμοί ΥΕΑ. Η πτώση.
    Το τελευταίο ζεϊμπέκικο http://bit.ly/99QGtc

    Male parta male dilabuntur
    Ασχημα χάνεται ό,τι άσχημα αποκτάται
    ~Κικέρων

  17. Hristos avatar
    Hristos 07/06/2010 21:18:49

    Ακούστε παρακαλώ το στρατηγό α.ε. Καρατουλιοτη τι λέει δημόσια τώρα στην ΤΒ για το κοπρόσκυλο ..θα φρίξετε

  18. nasos avatar
    nasos 07/06/2010 21:29:33

    Ωρε ζημιά που έπαθε ο Άκης,με τι διάθεση θα χαρεί τώρα το απροσμέτρητο βιός του;
    αν είχε χιούμορ ή έστω θράσος σαν του Μαντέλη θα απαντούσε όπως απαντούσε ο Λιμπεράτσε στους επικριτές του:
    ''διάβασα τις κακές κριτικές,έκλαιγα σε όλη την διαδρομή μέχρι την τράπεζα''
    χο χο χο χο χο χο
    που θα έλεγε και ο Σώκρατες

  19. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 07/06/2010 23:20:50

    Κακοπαιγμένο θέατρο. Ως ηθοποιός, δεν θα έβγαζε ούτε τα προς το ζην.

  20. tom avatar
    tom 08/06/2010 00:18:20

    Να του τα κατασχέσουν και να δώσουν κανα δεκάευρω στους συνταξιούχους! Του ανέστειλαν τη κομματική ιδιότητα και κάτι τρέχει στα γύφτικα... Λάδι λάδι και τηγανήτες τίποτε... Βγάζουν τα κλεψιμέικα κάποιων πολιτικά τελειωμένων για να συνεχίσουν το φαγοπότι τους...

  21. Άναυδος avatar
    Άναυδος 08/06/2010 00:46:51

    Τι τα θέλετε τι τα γυρεύετε ρε παιδιά, έφαγε ήπιε ο "ωραίος Μπρούμελ", χόρεψε τις ζεμπεκιές του μαζί με τον αείμνηστο, θησαύρισε, καλά πέρασαν, πήραν και τις μπεμπέκες για καλά γεράματα, άντε τρέχα τώρα να βρεις.
    Το θέμα είναι οτι εμείς τώρα πρέπει να πληρώσουμε με 2πλο-3πλο-4πλο τόκο αυτά που δανείζονταν κάποτε στο δικό μας όνομα για να πληρώνουν την ψήφο μας, ταυτόχρονα, έπαιρναν μίζες KAI για να μην υπάρχουν εδώ ανταγωνιστικά εργοστάσια απέναντι στους έξω, ή αντίστοιχες επενδύσεις. Έτσι τώρα εκτός από καταχρεωμένοι για τα δικά τους "όμορφα" είμαστε και εξαρτημένοι (δλδ υπόδουλοι) γιατί κατάντησαν την χώρα μας μια μη παραγωγική αλάνα, άρα, έρμαιο του κάθε μιζαρίζοντος εισαγωγέα ή άλλης χώρας, πράγμα το οποίο είναι και τεράστια αβαρεία άρα μη θεραπεύσιμο. Η Εθνική εξάρτηση στον μέγιστο βαθμό. Αυτό είναι το χειρότερο (καθαρή Εθνική Προδοσία) και από τα λεφτά που έφαγαν και από όλα τα άλλα.

  22. Μαρία avatar
    Μαρία 08/06/2010 01:33:00

    Ποσώς μ' ενδιαφέρει αν και που θα συνεχίσει την πολιτκή του καριέρα ο Άκης! Έτσι κι αλλιώς όπου και να πήγε, στάχτη, μπούρμπερι χρυσοπληρωμένα Leopard και υποβρύχια-ζαντινιέρες άφησε... Να φέρει πίσω τα κλεμμένα θέλω! Γίνεται; Κι όχι μόνο αυτός!

  23. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/06/2010 08:41:32

    Έβαλαν τον πεθαμένο Ελ Σιντ στο άλογο και τον έστειλαν να διώξει τον εχθρό!

    Ο Ακης είναι άλλος ένας παροπλισμένος συνταξιούχος -- συγγνώμη κύριε Τσαοχατζό -- πολιτικά νεκρός, και βγαίνει βιτρίνα για να σωθούν δευτερευόντως η Σημιτοπαρέα, και πρωτευόντος οι Νεοπασόκοι. "Κάναμε κάθαρση" θα λένε.

  24. Μιχαήλ Οικονόμου avatar
    Μιχαήλ Οικονόμου 08/06/2010 13:29:14

    Εντάξει, ο Ακης πρόσφερε στο Έθνος κάποτε, όταν για τον αγώνα του κατά της εγκληματικής χούντας τού είχε αφαιρεθεί η ελληνική ιθαγένεια και η είσοδος στη χώρα. Ήταν απο τα ιδρυτικά και πιο δραστήρια στελέχη του αγωνιστικού ΠΑΚ του Ανδρέα, που όντως συνέβαλε στην πτώση των ΑΛΗΤΩΝ της λαομίσητης χούντας. Αλλά πολύ αργότερα, μετά το 1990, δυστυχώς παρεκτράπηκε. Αν και η περίοδος της χούντας και του ΠΑΚ πρέπει να του αναγνωρίζεται, για νάμαστε δίκαιοι.

  25. armageddon avatar
    armageddon 08/06/2010 15:10:07

    Ο Τρανός κύριος 30 % ,έτσι αποκαλούσαν τον λεβέντη .Δεν θα έπρεπε
    να περιφέρετε στα κανάλια και να διαμαρτύρετε ,έπρεπε να ήταν
    πιο προσεκτικός όπως το θείο βρέφος.
    στην Υδρα έχει βίλα η κα. με το βαλιτσάκι ερευνήστε ...