#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/04/2010 22:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αναπάντητα ερωτήματα για τους συλληφθέντες «τρομοκράτες»



Σύμφωνα με τα ρεπορτάζ των της τηλεόρασης και των ΜΜΕ στα σπίτια των συλληφθέντων βρέθηκαν στοιχεία που αποδεικνύουν τη συμμετοχή τους στον Επαναστατικό Αγώνα. Στα σπίτια μάλιστα του Μαζιώτη και της Ρούπας κατασχέθηκε ένας σκληρός δίσκος υπολογιστή, ο οποίος περιείχε προκηρύξεις για προηγούμενα χτυπήματα της οργάνωσης. Συγκεκριμένα για το χτύπημα στο χρηματιστήριο και στο ΑΤ Αγίας Παρασκευής για το οποίο όμως διευκρίνιζαν ότι δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη. Επίσης, βρέθηκα σχεδιαγράμματα χώρων - στόχων επικείμενων ενεργειών. Οι αστυνομικοί έφθασαν στα ίχνη των έξι συλληφθέντων ύστερα από την άρση των τηλεφωνικών τους επικοινωνιών, ενώ το κουβάρι της υπόθεσης άρχισε να ξετυλίγεται ουσιαστικά μετά την υπόθεση του Λάμπρου Φούντα στην Δάφνη. Σύμφωνα με πληροφορίες, ένας από τους συλληφθέντες ήταν στενός φίλος του Φούντα…

Τι μας λένε δηλαδή; Ότι έναν ολόκληρο μήνα μετά το θάνατο του Φούντα, οι υποτιθέμενοι φίλοι και συνεργάτες του δεν άλλαξαν επειγόντως σπίτι, δεν έσπευσαν να εξαφανιστούν από προσώπου γης, δεν πέταξαν ούτε τις προκηρύξεις, ούτε και τον σκληρό δίσκο του υπολογιστή στην θάλασσα, αλλά κάθονταν βλέποντας προφανώς τηλεόραση και περίμεναν να τους πιάσουν. Αφήνουμε στην άκρη το γεγονός ότι τον Μαζιώτη τον ήξεραν οι πάντες στο …ρεπορτάζ

Διαβάστε το προηγούμενο: Εξι συλλήψεις για συμμετοχή στον «Επαναστατικό Αγώνα»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Παντακης Γιωργος avatar
    Παντακης Γιωργος 11/04/2010 23:04:29

    Εχω μια σαμπανια....να τιν κρατησω ?

    • Παντακης Γιωργος avatar
      Παντακης Γιωργος @ Παντακης Γιωργος 11/04/2010 23:05:00

      ,,,την...

  2. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 11/04/2010 23:15:37

    πάμε ένα στοίχημα ότι σε ένα μήνα θα είναι όλοι έξω όπως και ο Τρικαλινός φοιτητής που τους είχε εγκαταστήσει τα προγράμματα στο κομπιούτερ προ μερικών μηνών;
    Αφού έχουμε συμφωνήσει ότι πρόκειται για κράτος- μπουρδέλο, τί καθόμαστε και συζητάμε;

  3. fit for fun avatar
    fit for fun 11/04/2010 23:21:27

    Έχουν πλάκα, πάντως, σχετικά ρεπορτάζ των μπατσοσυντακτών: Στη γιάφκα (εννοούν το σπίτι, αλλά δεν ακούγεται εντυπωσιακό) βρέθηκαν ένας ηλεκτρονικός υπολογιστής, ένας σκληρός δίσκος (αμε, είχε και σκληρό), δισκέτες, ατζέντα με τηλέφωνα, αποκόμματα εφημερίδων, χαρτί περιτυλίγματος, απορρυπαντικά και καθαριστικά (το πιάνεις το υπονοούμενο), υπολείμματα χρήσης χασίς (μιλάμε δηλαδή και σχέση με κολομβιανή μαφία), διάσπαρτες σακούλες, πλαστικό σχοινί μπουγάδας και...κρατηθείτε, δεκάδες αποτυπώματα, μιλάμε για πάρα πολλά, είναι πραγματικά απίστευτο που λένε..

  4. diasapollon avatar
    diasapollon 11/04/2010 23:49:08

    Φάκτορα δεν σε βλέπω καλά πέταξε ότι έχεις στο PC σου και άλλαξε σπίτι γρήγορα και ποτέ μην ξαναπαίξεις ΠΡΟΠΟ.Όσο γιά το κινητό σου πρόσεξε μην είναι VODAFON.Πάντως ο λαός έχει δίκιο,εις αύριον τα σπουδαία.

  5. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 12/04/2010 02:22:53

    Παιδια κατι δεν παει καλα γενικως.
    Προσωπικά κάτι δε μου κολάει καλά να βγαίνουν και να κάνουν αποκαλύψεις για τρομοκράτες που απο οτι φαίνεται είχαν στο ψυγείο ολο αυτό το καιρο για να τους παρουσιαζουν τωρα.
    ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ?
    Περιμενουν καποιο μεγαλο χτυπημα σε ξενο στοχο εδω η στο εξωτερικο και θελουν να το παιξουν καλα παιδια?
    Μετα μας ειπαν για προσωρινη κυβερνηση μετρων!
    ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΣ ΠΟΠΗΣ και το κανουν αυτον γιασ να μην καουν πολιτικα?
    Δεν μπορει να ειναι μονο η ιστορια με το ΔΝΤ και κατι αλλο βρωμαει εδω περα.
    Η Πολωνια υποτιμησε το νομισμα της μια μερα πριν και τωρα η μιση κυβερνηση της δεν υπαρχει.
    Εχουμε ξεσπασματα στις περιφερειακες χωρες δορυφορους της πρωην ΕΣΣΔ. Η φιλοΑμερικανικη κυβερνηση της Γεωργιας ειναι ετοιμη να πεσει, το Κυργυζισταν εγειρε απο φασιστηκα προς τη Ρωσικη πλευρα, θα ολοκληρωθει σε 6 μηνες με νεες εκλογες, η Ουκρανια πλεον ντε φακτο φιλορωσικη πλεον και λογικα η Αμερικη εχει χασει τον υπνο της με οσα θα γινονται.

    ΚΑΤΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!

    Προσφατα ειδα και στο Ιραν οπως λεει στο defence net τρομοκρατικη επιθεση η κατι παρομοιο σε φυλακες τους. Πραγμα σχεδον ανηκουστο για το Ιραν τα τελευταια χρονια.

    Εμενα ιδιαιτερα με ανυσηχει που η δικη μας αγορα εχει γεμισει οπως ακουμε με οπλα, παμφθηνα θαρεις και ειμαστε στην Αλβανια πριν απο την Αλβανικη εξεγερση!

    Πως τωρα το ΠΑΣΟΚ αποφασισε να "συλλαβει" αυτους τους τρομοκρατες?
    Προσπαθει να προεξωφλησει κατι? Περιμενει κατι? Θελει να δειξει οτι ειναι "αθωα" απο τις ευθυνες τις οχι μονο στο εξωτερικο αλαλ ειδικα εδω απεναντι στον Ελληνα πολιτη που προστασια δεν εχει?
    Ο Χρυσοχοίδης ειναι ΗΔΗ ΚΑΜΕΝΟ ΧΑΡΤΙ απο οτι καταλαβαινο. Οποτε δεν θα ειχαν προβλημα να το "αδειασουν" αν συμβει κατι σωστα?

  6. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 12/04/2010 02:33:32

    Α και ξεχασα να πω, ολοι περιμενουν τον Ελληνικο λαο να "επαναστατησει". Σε μερικα blogs του εξωτερικου αυτα τα πραγματα. Εστω το υπονοουν ευθεως.
    Κατσε ρε μεγαλε, ξερεις εσυ στην αλλη ακρη του πλανητη καλυτερα απο μενα αν εγω θα επαναστατησω? Ριξαν μια βομβα στη Χρυση Αυγη, μετα ανατιναξανε ενα λαθρομεταναστη, πηγαν δηθεν να το ριξουν σε ακροδεξιους. Οι ακροδεξιοι απ οτι βλεπω μετα απο αυτο λουφαξαν και μετα ανοιξαν το ψυγειο και βρηκαν οτι ειχαν ξεχασει μεσα ον Επανστατικο Αγωνα! LOL
    Θαρρεις ριχνουν αδεια για να πιασουν γεματα να δουν τι αντιδρασεις θα παρουν.

  7. Μούσα avatar
    Μούσα 12/04/2010 04:21:26

    @paratiritis2000
    Οπως και με την ανατίναξη του Αφγανού πολλα δεν πηγαιναν. Οταν ειχα πει απ΄την αρχη πως πιστευω οτι το θύμα είναι και ο βομβιστής,
    καποιοι καλοθελητες, που προφανως δεν συχνάζουν και πολυ σ΄αυτό το forum, ειχαν πεσει να με φάνε.Τωρα κατάλαβα γιατί.Μάλλον επειδη ειχα δίκαιο.Για κοιτάξτε λοιπον
    http://deltio11.blogspot.com/2010/04/blog-post_3744.html
    http://hellenicrevenge.blogspot.com/2010/04/blog-post_3131.html

    Οσο για τα τεκτενομενα στις χώρες γύρω απο την Ρωσία για διαβασε και αυτο το αρθρο.
    http://www.resaltomag.gr/forum/viewtopic.php?t=4372
    Δεν μπορουσα να καταλαβω τι δουλεια ειχε η αλεπου(Παπανδρεου) στο παζαρι(Ρωσία),η επίσπευση για τα του αγωγου και ολες οι συμφωνίες με Βενιζέλο κατοπιν.
    Τωρα ολα εξηγουνται απλά υπαρχουν αρκετα γιατί, αν οντως είναι ετσι τα πραγματα.
    Οι Η.Π.Α αφου εχουν τον άνθρωπο τους πλεον εδω(βλεπε Τζέφρυ) γιατι παραχωρούν καποια πράγματα στην Ρωσία?
    Οσο για το φιλα προσκείμενο σε μας 'ξανθό γενος' δυσαρεστήθηκε απο τον Καραμανλή και άλλαξε στάση(οντας Ρωσολαγνα αξεχαστες θα μου μεινουν οι στιγμες που μπαινόβγαινε στο Κρεμλινο ο ΚΚ΄β και η Μπακογιαννη σκυλιαζε ) ή απλά μας πούλησε στεγνά με αντάλλαγμα Γεωργία και Ουκρανία.?

  8. yannidakis avatar
    yannidakis 12/04/2010 10:24:30

    X.A.
    πρωτα η 17Ν υστερα αυτοι. Τελικα κατι λειτουργει εδω & η μοιρα των τρομοκρατων παραμενει η ιδια. Καποια στιγμη θα συλληφθουν. Ετσι ή αλλιως δηλωνω χαρουμενος με την εξελιξη. Οχι πως κατι φοβερο αλλαξε στην ασφαλεια του απλου πολιτη, ομως το μηνυμα που εστειλε η ΕΛΑΣ ειναι πως υπαρχει & προαπσιζεται την δημοσια και ιδιωτικη περιουσια :[

  9. Tassos avatar
    Tassos 12/04/2010 11:08:06

    Το ότι κάθησαν σαν κοτούλες και τους πιάσαν το είχαμε ξαναδεί στην 17 Ν (Σερίφηδες κλπ). Τον δε Χριστόδουλο τον είχαν τρελλάνει , μέχρι που άφηναν κανάλια να του παίρνουν συνεντεύξεις. Εν πάσει περιπτώσει φαίνεται ότι η αστυνομία έχει κι άλλα στοιχεία που θα αξιοποιηθούν οσονούπω. Η καταστροφή της ΝΔ ήταν ο Παυλόπουλος και ο Μαρκογιαννάκης (συν φυσικά τα υπόλοιπα λαμόγια). Με κλωτσομπουνίδια έπρεπε να τους έχουν πετάξει έξω από την Κ.Ε.

  10. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 12/04/2010 12:20:10

    Αναρωτιέμαι μήπως τους "κρατούσανε" από καιρό (οι Κλουζώ του Παυλογιαννάκη και του Κρητικο-Μαρκόπουλου) αλλά δεν ήταν ώρα να κάνει προσαγωγές ο ρόζ πάνθηρας, οι πιρουέτες και τα φόβητρα προείχαν); Φαίνεται ότι με την αλλαγή φρουράς, οι Σέρλοκ του Βεροιώτη είπαν να ποντάρουν στη δοκιμασμένη συναταγή: Βέβαια, παπαδοπαίδια δεν βρήκαν τώρα, αλλά ότι και να πεί κανείς, πάλι φωτογραφία με την ψαρούκλα ο Μιχάλης βγήκε, στο Λαγονήσι αυτή τη φορά. Ο Παυλογιαννάκης και ο Μαρκό-, ούτε ψαροκασέλα με μαρίδα δεν αξιώθηκαν να έχουν για ντεκόρ.
    Θυμήθηκα τώρα το Τζωρτζάτο το 2002, να βγαίνει με τα βατραχοπέδιλα από τη θάλασσα της Χιλιαδούς, λέγοντας στους αντιτρομοκρατικούς: "Σιγά παιδιά, να βάλω πρώτα το ροφό στο ψυγείο"!

    • Tassos avatar
      Tassos @ Sic transit gloria mundi 12/04/2010 12:23:01

      Σοβαρά, έτσι έγινε με τον Τζωρτζάτο?

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 12/04/2010 12:41:05

      Tassos,
      σαν ανέκδοτο μοιάζει, έ! Όταν έχεις τέτοιο κουλουβάχατο-κοινωνία, πώς περιμένεις αλήθεια να είναι οι τρομοκράτες της; Παπαδοπαίδια που παίζουν μπαγλαμαδάκι, μελισσοκόμοι που παραθερίζουν στις αμμοθίνες της Γαύδου! Και ψαροντουφεκάδες που ταίζουν το ροφό στη φωλιά γαι να γίνει παχύς πριν τον καμακώσουν!

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 12/04/2010 12:45:47

      Προς αποφυγήν παρεξηγήσεως: Δεν πρόκειται για σκηνοθεσίες και συνωμοσίες, απλώς είμαστε εδώ και πολλές δεκαετίες χώρα - τσίρκουλο!

  11. nancy avatar
    nancy 12/04/2010 12:38:06

    Ο ένας πιάστηκε με τα βατραχοπέδιλα και ο άλλος παραδόθηκε με την παντόφλα. Ούτε ο Τσιφόρος δέν θα έγραφε τέτοια κωμωδία.