06/09/2008 01:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ανάγκη» για νέο κόμμα βλέπει ο Στ. Μάνος

Στην ανάγκη ίδρυσης νέου κόμματος στο χώρο του κέντρου αναφέρθηκε ο Στέφανος Μάνος στη σημερινή του πρώτη εκπομπή από το City 99,5 της Γιάννας Αγγελοπούλου, μαζί με τον Θεόδωρο Πάγκαλο.

Όπως είπε χαρακτηριστικά, αποτελεί απόλυτη ανάγκη να φτιαχτεί κάτι καινούργιο από ανθρώπους που θέλουν να λύσουν τα προβλήματα του τόπου, και όχι τα δικά τους. Ο χώρος, σύμφωνα με τον κ. Μάνο, θα καλύπτει τους δυσαρεστημένους από τα δύο μεγάλα κόμματα.

Τι σας λέγαμε; Ότι κάποιοι δεν αρκούνται στα σημερινά ποσοστά του δικομματισμού και θέλουν να κοντύνουν κι άλλο το ΠΑΣΟΚ και την ΝΔ; Αν και το βλέπω λίγο επικίνδυνο με τον κ. Μάνο, με τόσο κόμματα που έχει ανοίξει και κλείσει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 06/09/2008 02:21:21

    ειναι πολλοι οι πικραμενοι factor..και θα γινουν περισσοτεροι..

  2. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 06/09/2008 02:44:36

    Συμφωνω για την επικυνδυνοτητα πλην ομως και ο Μανος και ο Παγκαλος ειναι απο τους πλεον καταρτισμενους και οξυδερκεις πολιτικους μας!
    Και πασχουμε τραγικα σε αυτον τον τομεα...

    Μορφωση μηδεν!

    Περσυ το καλοκαιρι στην Κεφαλονια ενα σουρουπο πινοντας ουζακι στο Μαιστρατο με ρωτησε η κοπελλα που σερβιριζε ποιο τραγουδι θα ηθελα να ακουσω. Οταν απαντησα Ο Εφιαλτης της Περσεφονης ,που το εχει σε εκτελεση Φαραντουρη, πεταχτηκε βουλευτης-υφυπουργος μετα-και μου φωναζει. Οχι αμαναδες τετοια ωρα. Θελω κατι ελαφρυ...

  3. Ψοφος avatar
    Ψοφος 06/09/2008 03:50:42

    Ο "κυριος" Μανος εχει λυσει τα προβληματα του.
    Παει καιρος.
    Οποιος εχει αποριες ας ρωτησει την "ΔΕΛΤΑ", πχ.

    Ολοι βουτηγμενοι στη διαφθορα, παλαιοι και νεοτεροι.
    Μην ακουτε λογια , μας κοροιδευουν τα λομογια.
    (κανει και ριμα)

  4. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 06/09/2008 05:18:25

    Αχ τι μου θύμισες τώρα που μπαίνει κι ο χειμώνας .

    Μαιστράτος , ουζάκι , φέρυ-μποτ να πηγαινοέρχονται στο Ληξούρι και τα Διλινάτα να φωτίζονται σιγά σιγά .

    Παρεμπιπντόντως το show εφέτος στη πλατεία Αργοστολίου από βουλευτάδες ήταν όλα τα λεφτά .

    Είναι κι αργά , δε γράφω τίποτα για τους "κεντρώους" μη βγω political incorrect .

    Αυτά τα "κέντρα" θα μας φάνε

  5. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 06/09/2008 08:11:59

    Κόμμα με υλικά κατεδαφίσεως δε γίνεται να πείτε στον Κύριο Μάνο. Επίσης να του πείτε ότι κόμμα δυσαρεστημένων δεν επιβιώνει. Μόνο τα κόμματα αρχών επιβιώνουν.

  6. sofistis avatar
    sofistis 06/09/2008 10:10:25

    Μα καλά για τον Πάγκαλο, την Κανέλλη και το Μάνο σε ρόλους .."δημοσιογράφων" στο σταθμό της Γιάννας δεν λες τίποτα.. Για ρίξε μια ματιά και σε μας..

  7. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 06/09/2008 15:17:53

    5 greekpolticalreview

    Φετος εγινε και ωραιος γαμος πανηγυρι στα Φαρσα,το χωριο του Μπαρναρντ στην Ευρωπη...

    Περιμενω αδελφε τελη του Σεπτεμβρη για να αγναντεψω παλι απο κει...Η απο τα Τρωιαννατα τον ελαιωνα,η απο τα Δαμουλιανατα το τραμοντο,η απο την παχεια αμμο το Ζαντε η,η,η...

    Και τωρα γραφω απο Ελβετια ενψ εξω βρεχει!

  8. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 06/09/2008 17:09:58

    Αφού έχεις να περιμένεις τέλη Σεπτέμβρη καλά είσαι !

    Τι να πω κι εγώ που θα ξαναδώ τα Βάτσα , την Άβυθο , τους Πετανούς και την αγαπημένη μου Λακήθρα (ξέρεις εκεί που έγραφε ο Βύρωνας κι αγνάντευε) του χρόνου ?

    Υπομονή μόνο αδερφέ .

    Υ.Γ : για το σπίτι του Ευθυμίου πως και δεν έχει γίνει χαμός μέχρι τώρα ??????