#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/08/2013 20:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αμερικανοί ρατσιστές αναρωτιούνται αν ο Ηλίας Κασιδιάρης ανήκει στη λευκή φυλή



«Τί πιστεύετε για τον Ηλία Κασιδιάρη; Είναι λευκός Ευρωπαίος;» ρωτάει ο «suedepuma», μέλος του αμερικανικού ρατσιστικού φόρουμ stormfront.org (η δημοσίευση ήταν προσβάσιμη μέχρι πριν από λίγες ώρες, αλλά δείχνει να “κατέβηκε” από τους διαχειριστές της ιστοσελίδας). Κανονικά, ο εκπρόσωπος Τύπου της Χρυσής Αυγής θα ήταν ευτυχής που η φήμη του έφτασε στην αντίπερα όχθη του Ατλαντικού.

Οι απαντήσεις των μελών του φόρουμ - που όπως δηλώνει, προάγει τα συμφέροντα και τις αξίες της «βαλλόμενης Λευκής μειοψηφίας» - ωστόσο, μάλλον θα τον απογοητεύσουν: «Κρίνοντας από αυτές τις φωτογραφίες φαίνεται να έχει κάποια αφρικανική πρόσμιξη. Δεν φαίνεται να έχει τα τυπικά ελληνικά ή ευρωπαϊκά χαρακτηριστικά. Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε σε τί ποσοστό είναι Ευρωπαίος ή Αφρικανός» συνεχίζει ο «suedepuma» παραθέτοντας στην ανάρτησή του τέσσερις φωτογραφίες του Κασιδιάρη.

«Μοιάζει με τυπικό ανοιχτόχρωμο βραζιλιάνο μουλάτο» είναι η αμέσως επόμενη απάντηση.

«Οι Έλληνες έχουν σκούρο δέρμα» απαντάει ένας άλλος. Και το ρατσιστικό παραλήρημα συνεχίζει στις 11 σελίδες γύρω από τη «φυλετική καθαρότητα» ή μή του στελέχους της Χρυσής Αυγής. «Μοιάζει σαν να έχει νέγρικο αίμα, δεν θα τον χαρακτήριζα λευκό. Υπάρχουν ορισμένοι “ Έλληνες” που έχουν νέγρικο αίμα. Πρέπει να αναλύουμε τον καθένα πιο αντικειμενικά, ανεξάρτητα από την εθνικότητά τους» γράφει ο StefanF. Άλλα σχόλια θέλουν τον Κασιδιάρη τούρκο Ρομά, Βέρβερο και Αιγύπτιο, ενώ κάποιοι του προτείνουν να κάνει τεστ DNA. Ένα άλλο μέλος μάλιστα, δήλωσε ότι αν και συμπαθεί τον Ηλία Κασιδιάρη, δεν θα τον πάντρευε με κάποια από τις γυναίκες της οικογένειάς του.

Η ιστοσελίδα  stormfront.org καλεί όλους όσους ανήκουν στη «λευκή φυλή» να «προστατεύσουν τους εαυτούς τους, τη φυλή τους και τον κόσμο» κάνοντας δωρεές σε οργανώσεις «λευκών», αγοράζοντας βιβλία και DVD προκειμένου να ενημερωθούν για το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η «λευκή φυλή» σήμερα και συμβουλεύοντας φίλους και οικογένεια να κάνουν το ίδιο. Μάλιστα διοργανώνουν και ετήσιο σεμινάριο «φυλετικής καθαρότητας» κοντά στο Νόξβιλ του Τενεσί, μία «αποκλειστικά λευκή» περιοχή, όπως αναφέρεται. Το αν ο Ηλίας Κασιδιάρης, φυσικά «δικαιούται» να συμμετάσχει σε αυτό μένει να διαπιστωθεί από το τεστ DNA.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 10/08/2013 20:49:20

    Καλά μέ τόν υπαρχηγό μόνο ασχολιούνται;
    Ο Μιχολαλιάκος δηλαδή περνάει τό τέστ;

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Ιαπετός 10/08/2013 20:59:55

      Ο Μιχαλολιάκος καίει τα κοντέρ!

    • firiki2010 avatar
      firiki2010 @ Ιαπετός 10/08/2013 21:02:34

      Από το στόμα μου το πήρες Εκπληκτική πλάκα είχε όταν με αφορμή την βράβευση Αντετοκούμπο ο Μιαχαλολιάκος είπε κάτι περί χιμπατζήδων ... και μετά έριχνες μια ματιά στις φωτογραφίες Αντρτοκούμπο και Μιχαλολιάκου......

  2. Heaven avatar
    Heaven 10/08/2013 20:53:32

    Η Ζαρούλια όμως??? Αρία σκέτη, γαλανή, ξανθιά, οτι πρέπει!!!
    αυτή σίγουρα περνάει τις εξετάσεις για το ετήσιο σεμινάριο «φυλετικής καθαρότητας» στο Νόξβιλ του Τενεσί!! Άσε που θα κάνει και εισήγηση...

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Heaven 11/08/2013 04:27:40

      Με δέκα λίτρα οξυζενέ στην καούκα γίνομαι κι εγώ όσο άρειος θέλεις!

  3. Κράντωρ avatar
    Κράντωρ 10/08/2013 20:59:26

    Έχουν δίκηο! Δεν ομοιάζει καθόλου με τους «έλληνες» Αντετοκούνμπο και σχορτσιανίτη.

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ Κράντωρ 10/08/2013 21:22:39

      Tό αμερικανικό ρατσιστικό φόρουμ ασχολείται μέ τούς «άριους» αμερικάνους καί όχι τούς μαύρους ή μιγάδες αμερικάνους.

      Στήν συγκεκριμένη περίπτωση ασχολήθηκαν μέ τό «αδελφό» ρατσιστικό σχηματισμό στήν Ελλάδα καί απογοητεύθηκαν από τό χρώμα τού Κασιδιάρη.

      Πολύ «μαΐμού» ρατσιστικό κόμμα τούς φαίνεται η Χρυσή Αυγή.
      Μάλλον δίκιο ἐχουν.

      Άς κάνει τέστ DNA νά τούς λύσει τήν απορία.
      Μπορεί νά βρεθεί καί κανένας «Μπαλαμός» στό σόΐ του.

      • Κράντωρ avatar
        Κράντωρ @ Ιαπετός 10/08/2013 22:43:13

        Iαπετέ, τι εννοείς αμερικανικό ρατσιστικό φόρουμ;
        Τους Ευρωπαίους, που εδημιούργησαν τας ΗΠΑ ή τους λευκούς δήθεν Εβραίους ασκενάζυ, που νομίζουν ότι έλκουν καταγωγή από τον αράπη Αβραάμ. Μήπως εννοείς τους νέγρους, που έχουν ξεσαλώσει υπό την προστασίαν των Ιουδαίων τοκογλύφων της Νέας Υόρκης;
        Προσωπικώς είμαι υπερήφανος Λευκός και πολύ περισσότερο υπερήφανος Έλλην.

        • Ευαγγελος avatar
          Ευαγγελος @ Κράντωρ 11/08/2013 05:05:32

          Σοβαρό λόγο βρήκες για να είσαι υπερήφανος. Οτι είσαι λευκός! Εμ, εκεί είναι η ουσία για τον άνθρωπο, στο χρώμα.

          Αλλά πέρα απο αυτο. Λευκός και Ελλην είσαι επειδή το επέλεξες εσυ πριν τη γέννηση σου? Το πέτυχες μετα με τον κοπο σου? Αν είσαι υπερήφανος για τυχαία γεγονότα, για τα οποία δεν ευθύνεσαι....οκ.

          • anettos avatar
            anettos @ Ευαγγελος 11/08/2013 11:23:33

            !!!!

          • DexMax avatar
            DexMax @ Ευαγγελος 11/08/2013 18:26:13

            Με τη δική σου λογική δεν θα έπρεπε κανείς να είναι υπερήφανος για τα κατορθώματα των προγόνων του διότι "έτυχε" να γεννηθεί σε μία τη βιολογική αλυσίδα που του επιτρέπουν να νιώθει υπερήφανος...

      • Uncle Stgm avatar
        Uncle Stgm @ Ιαπετός 10/08/2013 22:55:01

        Που ξέρεις, μπορεί να συμπεθέριασαν οι πρόγονοι και με τον Σίττινγκ Μπούλ - πολλοί Έλληνες είχαν στείλει νύφες στην Αμερική και η τρίτη γενεά "παλινόστησε" για να κάνει πολιτική ή καλλιτεχνική σταδιοδρομία !
        h**p://www.corbacho.info/finlandia/wp-content/uploads/2009/07/sitting_bull_blanton.jpg

      • Uncle Stgm avatar
        Uncle Stgm @ Ιαπετός 10/08/2013 22:56:53

        Οι μόνοι Αμερικανοί που δικαιούνται ολίγον (μετριοπαθή και φιλάνθρωπον) ρατσισμόν είναι οι γηγενείς Αμερικανοί...

      • Ιαπετός avatar
        Ιαπετός @ Ιαπετός 10/08/2013 23:32:19

        Δέν εννοώ τίποτα. Αναφέρομαι στό αμερικανικό ρατσιστικό φόρουμ stormfront.org τής ανάρτησης.

        Τά λευκά μέλη του είναι όντως απόγονοι λευκών Ευρωπαίων (τί άλλο θά μπορούσαν νά είναι;) -πιθανότατα καί Ελλήνων - , όπως καί πιθανότατα λευκοί Εβραίοι ασκενάζυ.

        Προσωπικά δέν αμφισβητώ τήν ελληνική καταγωγή τού Κασιδιάρη. Λίγο νά ασχοληθεί κανείς μέ τούς αρχαίους συγγραφείς θά ανακαλύψει ότι οι έλληνες τής εποχής των (πού τόσο πολλοί διάφοροι - καί εμείς - θαυμάζουνε) δέν έχουν καί πολύ σχέση μέ τούς «άριους» τής αγγλοσαξωνικής «ιστοριακατασκευής» πού διέπρεψε εμφανέστατα στόν γερμανόφωνο κεντροευρωπαϊκό χώρο καί έμμεσα καί πολύ ύπουλα στόν αγγλοσαξωνικό «ομιχλώδη» χώρο τών άπειρων μασονικών στοών, clubs, societys, Bruderschaften, Sirs, Church of Satan, Church of Scientology, κ.λ.π.

        Η γελοιότητα τής συγκυρίας είναι η ουσία.
        Ένα παρανοϊκό τέτοιο αγγλωσαξωνικό «υβρίδιο», τό αμερικανικό ρατσιστικό φόρουμ stormfront.org ασχολείται μέ τούς «μαΐμού» ρατσιστές τής Χ.Α. καί δέν «ξέρει» άν καί πώς θά πρέπει νά τήν εντάξει στήν καλοστημένη αγγλωσαξωνική παράνοια (ο ύπουλος καί σκοταδιστικός τρόπος ελέγχου τής αγγλικής πλανητικής ολιγαρχίας) τής λευκής «καθαρότητας».

  4. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 10/08/2013 21:27:07

    Από καθαρή περιέργεια:

    Συγκρίνεται τό «λευκό» τού Ιμπραήμ αλ-Ασίρι (πρώτο αριστερά στίς αναρτήσεις) μέ τό «λευκό» τού Κασιδιάρη;

    Ούτε στούς Χαμίτες μπορούμε νά τόν εντάξουμε.

  5. 3V4NG3L05 avatar
    3V4NG3L05 10/08/2013 21:30:55

    Φανταστείτε τον λίγο με ξυρισμένο κεφάλι και τονισμενους μαύρους κύκλους. Ραφικ ...

  6. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/08/2013 21:43:47

    Tά καϋμένα τά ἀμερικανορατσιστάκια,τούς ἔχει μείνει φαίνεται ἀπωθημένο ἀπό τόν Πρόεδρά τους..

    • Χρηστου Νίκος avatar
      Χρηστου Νίκος @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 11/08/2013 13:31:19

      Η καμήλα γελούσε με την καμπούρα των άλλων καί δεν κοίταζε την δική της.
      Προσωπικά δεν δίνω μία αν ο Κασσιδιάρης είναι ότι δήθεν νομίζουν όλοι αυτοί οι "οιδήμονες" ότι είναι.
      Μόνο και μόνο από το περιστατικό με την Κανέλη εγώ είμαι μαζί του, και όσο για το χρώμα του ............................. τραβώ κάτι ζόρια............

  7. Θόδωρος 17.06.2013? avatar
    Θόδωρος 17.06.2013? 10/08/2013 22:01:54

    Το ξέρει και το 'χει βάρος στη συνείδηση του.

    Γι' αυτό ξελαρυγγιάζεται και κοπανιέται αυτό το παιδί κάθε φορά!
    Θέλει να πείσει τον εαυτό του πρώτα!

  8. Παστός Αστός avatar
    Παστός Αστός 10/08/2013 22:16:19

    Πολύ αστεία ανάρτηση!
    Ο Σύλβιο θα τον βρίσκει λίγο αμπρονζάτο...

  9. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 10/08/2013 22:50:34

    Μάχαιραν έδωσες μάχαιραν θα λάβεις, Ηλία...
    ελεγε σε τέτοιες περιπτώσεις ο Μαίτρ της Ειρωνείας

    ...οι δε συνάδελφοί του από το ινδιάνικης ονομασίας Τενεσί, ψάχνουν για επικρατούν χρώμα δέρματος στην Ελλάδα... Θα τους πάω στο χωριο μου, θα τους πώ ότι βρίσκονται σε προάστειο του Ελσίνκι ή του Σάνκτ Πέτερσμπουργκ και θαυμάζουν το "ξανθόν γένος", θα τους κεράσω και απο μια βότκα...

    • Sitting Bull avatar
      Sitting Bull @ Uncle Stgm 10/08/2013 23:52:48

      Μπα... Οι Φιννοι ειναι και αυτοι συζητησιμοι...

  10. Aggelos avatar
    Aggelos 10/08/2013 22:51:50

    σιγα το ακαθαρτο αιμα

    ας ερθουν κατα ηλία και αμαλιαδα μερια το καλοκαιρι και σου λεω εγω αν ηρθε η αφρικη στην ελλαδα

    ο ηλιος ειναι ρε παιδια..και κατω απο αυτον ολοι το ιδιο μαυροι θα γινουμε..

  11. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 10/08/2013 23:09:59

    Εδώ ταιριάζει η παροιμία:

    • ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
      ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ @ ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 10/08/2013 23:12:10

      Ωχ, λάθος!

      Εδώ ταιριάζει η παροιμία: " Είπε ο γάιδαρος ( οι Αμερικανοί "φυλετιστές") τον πετεινό (= κοκορόμυαλο Κασιδιάρη) κεφάλα!

  12. sender avatar
    sender 10/08/2013 23:38:33

    Να με συγχωρείτε,αλλά θεωρώ ρατσιστική,ακόμα και για τον Κασιδιάρη,αυτού του είδους την κριτική.Είναι απλώς καταθλιπτικό.Μην ολισθαίνετε.

    • DexMax avatar
      DexMax @ sender 11/08/2013 18:32:12

      Εεε...το έχουν αυτό το χαρακτηριστικό οι "αντιρατσιστές"...κατηγορούν όλους τους άλλους για "ρατσιστές" με τα ίδια "ρατσιστικά" επιχειρήματα που χρησιμοποιούν οι "ρατσιστές"...
      Π.χ. αγαπάμε τον κόσμο όλον αλλά μισούμε τους "ρατσιστές"...αγαπάμε τους κόκκινους, τους κίτρινους και τους μαύρους αλλά μισούμε τους λευκούς κλπ κλπ...

  13. Sitting Bull avatar
    Sitting Bull 10/08/2013 23:44:07

    Πριν απο πολλα χρονια, οταν ισχυε ακομα το απαρτxαïντ, οι νοτιοαφρικανικες αρχες δεν ηθελαν να επιτρεψουν βγει απο ενα πλοιο, που ειχε φθασει σε καποιο απο τα λιμανια τους, ενας Ελληνας ναυτικος που ηταν πολυ μαυριδερος. Μα, τους ελεγε αυτος, ειμαι Ελληνας! Δεν εχει σημασια που εισαι Ελληνας, του απαντουσαν εκεινοι, δεν εισαι λευκος και δεν μπορεις να κατεβεις. Ειδε και αποειδε το ναυτακι, τους κατεβασε τα βρακια του οποτε ειδαν ολοι τα κατασπρα οπισθια του που δεν τα εβλεπε ο ηλιος. Πειστηκαν οι αρχες και τον αφησαν να κατεβει.
    Ωστοσο, οι σκληροι Αμερικανοι ρατσιστες θεωρουν οντως λευκους μονο οσους εχουν βορειοευρωπαïκα χαρακτηριστικα. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι πρεπει οι Ελληνες να δεχθουν να τους πνιξει η λαθρομεταναστευση. Οι Ελληνες δεν ειναι ρατσιστες. Απλως δεν θελουν να καταντησουν οπως καταντησαν οι Αβοριγινες της Αυστραλιας η οι Σερβοι του Κοσσυφοπεδιου.

  14. Scarface avatar
    Scarface 11/08/2013 01:12:36

    http:// www.stormfront.org/forum/t986378/

    Καλο διαβασμα. Το ζουμι ειναι οτι οι ρατσιστες πιστευουν πως το θεμα στο φορουμ τους το ανοιξαν οι ιδιοι δημοσιογραφοι απο την΅Ελλαδα που εγραψαν το αρθρο!!! Αν ειναι δυνατον!!! Γινονται αυτα τα πραγματα???

  15. Μ.Β avatar
    Μ.Β 11/08/2013 10:28:21

    Συμπέρασμα : Ο ρατσισμός, η ηλιθιότητα και η φρενοβλάβεια, δεν έχουνε ταβάνι! Πάντα θα υπάρχει κάποιος κ. Ηλία, που θα βάζει ψηλότερα από εσάς τον πήχη της γελοιότητας. Άρα, τζάμπα χτυπιέστε. Ο ανταγωνισμός είναι πολύ σκληρός σ΄αυτά τα ....επίπεδα.

  16. Κράντωρ avatar
    Κράντωρ 11/08/2013 11:30:38

    Aγαπητέ, δεν το επέλεξα αλλά ευνοήθηκα από την μικρή θεά Τύχη!
    Είμαι υπερήφανος για τους μεγάλους προγόνους μου και τον μοναδικό πολιτισμό που ανέπτυξαν δίδοντας λύσεις κατά πρώτον στα μικρά προβλήματα της καθημερινότητος και κατόπιν ανεζήτησαν την αιτία του Κόσμου και το όντως όν.
    Οι Ευρωπαίοι διαφέρουν μόνον στο χρώμα από τους π.χ. νέγρους; Μήπως τα χαρακτηριστικά τους παραπέμπουν σε προηγούμενη βαθμίδα εξελίξεως; Όλες αυτές οι φυλές δεν μπόρεσαν να ανέλθουν σε ανώτερο στάδιο, αλλά παρέμειναν στον πρωτόγονο κτηνώδη βίο λόγω των περιορισμένων ικανοτήτων τους.

    • Θόδωρος 17.06.2013? avatar
      Θόδωρος 17.06.2013? @ Κράντωρ 11/08/2013 23:11:20

      "Δεν μ’ ενδιαφέρει η καταγωγή των πολιτών ούτε η φυλή στην οποία γεννήθηκαν. Τους αντιμετωπίζω όλους με ένα κριτήριο: την αρετή. Για μένα, κάθε καλός ξένος είναι Έλληνας και κάθε κακός Έλληνας είναι χειρότερος από βάρβαρος."

      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Επειδή αναφερθήκατε στους μεγάλους προγόνους μας και τον μοναδικό πολιτισμό τους..

      • Sitting Bull avatar
        Sitting Bull @ Θόδωρος 17.06.2013? 11/08/2013 23:41:05

        Μπα; Ετσι ελεγε ο Μεγας Αλεξανδρος για τους ξενους; Τι λες βρε παιδι μου! Και εγω που νομιζα οτι τους πολεμουσε...Λαθος θα καταλαβα φαινεται...

      • ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ avatar
        ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ @ Θόδωρος 17.06.2013? 12/08/2013 00:20:20

        Γι`αυτό το λόγό να φέρουμε όλους τούς πακιστανοαραποκοπρίτες στήν χώρα μας καί εμείς να έτοιμάζουμε σιγά-σιγά τά μπογαλάκια μας, γιά Γερμανία κ.λ.π.
        Ο Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ δεν μιλούσε καί δέν δρούσε στό `εσωτερικό της χώρας μας όταν έλεγε αυτά, `αλλά στά βάθη της `Ανατολής.
        Μέ πολύ συμπάθεια διότι παρασύρθηκές στό συμπέρασμα σου.

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ 12/08/2013 08:12:57

          Ἔτσι!

        • ο avatar
          ο @ ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ 13/08/2013 08:13:33

          Δηλαδη ο πολιτισμός και ή λογική και η αληθια αλλάζουν κατα περίπτωση? Αλλα πιστεύουμε αμα είμαστε αντος συνόρων και αλλα εκτος ε?
          Διαφωνείς με τον Μ. Αλεξανδρο που ελεγε οτι δεν τον ενδιαφέρει η καταγωγη αλλα μονο ή αρετή του ανθρωπου?

    • Ευαγγελος avatar
      Ευαγγελος @ Κράντωρ 12/08/2013 05:51:37

      Δεν εχεις συναντήσει ποτε σου ανθρώπους αλλων χρωμάτων που ειναι πολυ πιο πολιτισμένοι, καλόψυχοι, έξυπνοι και μορφωμένοι ακόμα απο πολλούς λευκους? Εγω πάρα πολλούς και στην Ελλαδα και στο εξωτερικό. Βασικα δεν ειδα καμια διάφορα. Και να υπήρχε βαθιά στο DNA κάποια διαφορα αυτη θα ειναι τοσο μικρή, που δεν θα φαίνεται στην καθημερινή ζωή.

      Και επισης εχω δει πολλους ελληνες πολυ πιο κτηνώδεις και απολίτιστους απο μαύρους και μιγάδες Αφρικανους, Λατινοαμερικανους κλπ. Πως το εξηγείς αυτο?

      Κοίτα λοιπον τον καθε ανθρωπο που εχεις μπροστά σου ξεχωριστά και ασε τους πολιτισμούς τις βαθμίδες εξελίξεως και αυτες τις σαχλαμάρες που δεν εχουν κάποιο πρακτικό αντίκρισμα στην καθημερινή ζωή και συναναστροφή με τους ανθρώπους του κόσμου.


      Τελος προσωπική μου γνώμη ειναι οτι η ποιότητα του χαρακτήρα και της ψυχής ενος ανθρώπου. είναι το βασικότερο όλων, για να τον κρίνουμε και οχι τα IQ, η μόρφωση ή η καταγωγή.

    • parsifal avatar
      parsifal @ Κράντωρ 13/08/2013 00:56:36

      ! Κάποιος να τα πεί !

  17. Γιώργος avatar
    Γιώργος 11/08/2013 11:33:08

    Το ότι μας χτυπάει ντάλα ο ήλιος, δεν τους προβληματίζει...

  18. Scarface avatar
    Scarface 11/08/2013 12:02:52

    Αν καποιος κανει τον κοπο να κανει μια ερευνα θα δει οτι στο STORMFRONT το εν λογω thread εχει σβηστει και ενα αλλο εχει ανοιχτει που συζητανε το πως ανοιχτηκε το πρωτο thread και το κατα ποσο ειναι κατευθυνομενο απο την Ελλαδα και μαλιστα απο τους ιδιους τους δημοσιογραφους που εγραψαν το αρθρο. Για να μην καταπινουμε αμασητο οτι μας ταιζουνε. Εγω που ηθελα να διασταυρωσω το "αρθρο" βρηκα ολες τις πληροφοριες σε δυο λεπτα.

    Να τα βαζουμε με τη χα αλλα η βλακεια και η εμπαθεια εχι και τα ορια της. Το εν λογω site εχει κυριολεκτικα δεκαδες threads αφιερωμενα στη χα οπου μαλλον τη θαυμαζουν παρα την αμφισβητουν. Ψαχτε το λιγο, μην περιμενετε απο το βημα και το εθνος να σας ενημερωσουν. Περνιεστε και για δεξιοι...

  19. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 12/08/2013 10:25:26

    mulatto ή mestizzo;
    Αυτό αναρωτιούνται.
    Ή μήπως pardo;

  20. Θόδωρος 17.06.2013? avatar
    Θόδωρος 17.06.2013? 13/08/2013 21:32:34

    Δεν μπόρεσα να απαντήσω νωρίτερα, αλλά δεν πετάω στρακαστρούκες στον αέρα χωρίς ακόλουθη ικανή επιχειρηματολογία.

    @ sitting bull: "Γηράσκω αεί διδασκόμενος". Αν και για σένα αμφιβάλλω κάπως..

    @ ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ: Τι θα πει "αυτά τα 'λεγε όταν ήταν εκτός Ελλάδος?" Για να μην τον ακούνε στην Ελλάδα? Βασιλιάς των Ελλήνων ήταν, ο λόγος του ήταν νόμος για όλους στα πέρατα της Ελλ. Αυτοκρατορίας. Δεν είχε σήμα στη Βαβυλωνία όταν τα λέγε? Δεν καταλαβαίνω το "επιχείρημα" σου. Ή έχεις την εντύπωση ότι ο Αλέξανδρος μεγαλούργησε με μια χούφτα Έλληνες απέναντι στις στρατιές των Περσών και των συμμάχων τους? Στρατολογούσε από τους κατακτημένους! Οι Έλληνες είχαμε καθαρότητα και πρωτοτυπία και φαντασία στις ιδέες και τις αρετές και τις αρχές μας και στην γνώση μας -το υπέροχο μυαλό μας. Αυτό έκανε τον πολιτισμό μας μεγάλο και όχι το δέρμα μας.

    @ Κυθήριος: ???? Κυθήριε, θα μας "καταλάβουν" οι πακιστανο-αφρικανοί "υπάνθρωποι"? Δεν νομίζω..