#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/03/2011 22:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αλλεπάλληλα λάθη και συνεχείς υποχωρήσεις της κυβέρνησης



Πολλά τα κατορθώματα μιας κυβέρνησης μέσα σε ένα 24ωρο. Δε μπορεί κανείς να την κατηγορήσει, πάντως, ότι πλήττουμε.

Παραιτείται ένας γενικός γραμματέας εξαπολύοντας βολές κατά του υπουργού του για το χάλι της οικονομίας.

Ο Γ. Ραγκούσης αποφασίζει να δώσει γη και ύδωρ στους μετανάστες της Υπατίας οι οποίοι πανηγυρίζουν διότι...νίκησε η εργατική τάξη και ηττήθηκε η κυβέρνηση του Μνημονίου, όπως είπαν.

Στην ουσία πρόκειται για ντε φάκτο νομιμοποίηση και όπως λένε στο χωριό μου, μάθανε ότι ...

Η Τίνα Μπιρμπίλη κάνει απανωτές κωλοτούμπες προκειμένου να ξεπεράσει τις αντιδράσεις των δικών της βουλευτών οι οποίοι για πρώτη φορά στα χρονικά λένε ότι δε θα ψηφίσουν το νόμο για τις περιοχές Natura αν δε γίνουν οι αλλαγές που θέλουν.

Ο Νταβούτογλου πήρε φόρα και μας πήρε και τα σώβρακα. Ζήτησε από την Αθήνα να ξεχάσει τα 12 μίλια στο Αιγαίο ώστε αυτή να άρει το casus belli.

Τα στοιχεία για την ανεργία δείχνουν ότι μέσα σε ένα μήνα έχασαν τη δουλειά του 40.000 άνθρωποι και το ποσοστό αγγίζει το 15%.

Η κυβέρνηση ανακοίνωσε ότι θα γεμίσει την Ελλάδα με 300.000 φρουτάκια προκειμένου να εισπράξει 700 εκατ. φέτος.

Ο Καμίνης “είδε” τρεις νεκρούς από το κρύο που τελικά ήταν ένας.

Πράγματι πολύ σημαντική προσφορά στη σύγχρονη πολιτική ιστορία. Για ένα καράβι που βουλιάζει, όχι κι άσχημα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ierofantis avatar
    ierofantis 09/03/2011 22:53:21

    Yes, we can... ή ελληνιστί... Θα τα καταφέρουμε...

    Μουρ, χαρ, χαρ, χαρ....

    Τί να βλέπω τα χελωνονιτζάκια, τί να βλέπω την κυβέρνηση το ίδιο γέλιο ρίχνω...

  2. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 09/03/2011 22:55:03

    πρέπει να αναδειχτεί το σημερινό φιάσκο της υπατίας απο τη ΝΔ..ευκαιρία να προσεγγιστούν και ψηφοφόροι του λαος..

  3. sofi avatar
    sofi 09/03/2011 23:02:47

    Ένα είναι σίγουρο...
    Αυτή η Κυβέρνηση δεν χρειάζεται αντιπολίτευση...εκτίθεται συνεχώς από μόνη της!

  4. Aris. A avatar
    Aris. A 09/03/2011 23:11:35

    Απορώ με την εμμονή κάποιων σχολιαστών της ιστοσελίδας να ρίξει γρήγορα τον Γιώργο ο Σαμαράς.

    Μην βιάζεσται ρε παιδιά απολαύστε την πρωθυπουργάρα που για όλα είχε λύση με τα σεμινάρια τα κανώ τους συμβούλους και τα ποδήλατα.

    Μην βιάζεσται για επιδόρπιο έχει τις απολύσεις στις Δεκο που θα του επιβάλει η Μερκελ.

    Να κυνηγάνε τον Γιώργαρο οι Κολλάδες και τι στον κόσμο.

    Θα το πληρώσουμε κάτι παραπάνω βέβαια αλλά έτσι είναι τα ωραία ακριβά.

    Χαλαρά Γιώργος η αποθέωση της χαοτικής διοίκησης.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Aris. A 10/03/2011 01:44:10

      Συμφωνώ. Το καλύτερο θα είναι το τέλος.

  5. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 09/03/2011 23:45:06

    Κανένα λάθος. Συνεχίζουν να εφαρμόζουν τη στρατηγική τους σε όλα τα μέτωπα με μεγάλη επιτυχία και ελάχιστη αντίσταση (τόσες δεκαετίες προετοιμασίας προφανώς έπιασαν τόπο).

  6. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 09/03/2011 23:54:58

    Την έστησε την δουλειά ξυπνάτε ρεεεεεεεεε....

    Με έμμεσο τρόπο αυτά τα διεθνιστικά νεο-σοσιαλιστόπουλα ολοκληρώνουν το έργο τους.

  7. stroumfaki avatar
    stroumfaki 10/03/2011 00:31:29

    Θα συμφωνήσω με όλους όσον αφορά την καχυποψία. Το να λέμε οτι αυτή η κυβέρνηση έχει αποτύχει στο έργο της, όταν έχει "βιάσει" τον ελληνικό λαό το προηγούμενο καιρό με σχέδιο και αρκετή πονηριά, και χωρίς να σταματάει δεν είναι τόσο απλό.

    Όπως έχω ξαναπεί και θα το λέω συνέχεια. Τα συνδικαλιστικά πασοκικά λυκόπουλα που έχουν κάτσει στη γωνία, ήσυχα και αμίλητα, περιμένουν την ώρα για να βγούν στο δρόμο και να ξεπληρώσουν τις υποσχέσεις τους. Περιμένουν να αλλάξει κυβέρνηση.

    Το ύφος της αντιπολίτευσης που θα έχουν, το δείχνει απο τώρα η κυβέρνηση ενώ κυβερνάει.

    Η σωτηρία για την Ελλάδα είναι επιτέλους αυτό το κόμμα που κυβερνάει να διαλύσει εντελώς. Δεν υπάρχει άλλη λύση. Οι αριστεροί με την αριστερά και η δεξιοί με την δεξιά. Αυτό το τσιράκι-χαφιές-έκτρωμα-κόμμα του καπιταλισμού θα πρέπει επιτέλους να φύγει μαζί με τα σάλια του τριγύρω.

    • stroumfaki avatar
      stroumfaki @ stroumfaki 11/03/2011 23:34:22

      ... μεταξύ "δήθεν" σοσιαλιστών και πρώην "δήθεν" Σοσιαλιστών!

  8. ΛΥΚΟΣ ΜΑΥΡΟΣ avatar
    ΛΥΚΟΣ ΜΑΥΡΟΣ 10/03/2011 00:50:20

    Το δημοσίευμα με εκφράζει απόλυτα !! Η κατάληξη με τους μετανάστες με εξοργίζει. Και δυστυχώς το πρώτο που μου έρχεται να κάνω είναι να πάρω τα παιδία μου και να φύγω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα από αυτόν τον τόπο !!! Δεν υπάρχει ούτε ήθος, ούτε αίσθημα δικαιοσύνης !!! Και αυτό πια δεν αντέχω να το ζω ..............

  9. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 10/03/2011 02:37:49

    Η απόλυτη ξεφτίλα!!!!
    Κι είδα και την Αννα Νταλάρα στις ειδήσεις και τα πήρα στο κρανίο.
    Μάθανε πως #@#@#@@#@2 και θα ρθουν κι άλλοι.

  10. spiros avatar
    spiros 10/03/2011 07:13:03

    Μαζί σου . Κάπου αλλού θα μάθουν σεβασμό.

  11. BABIS & BABIS avatar
    BABIS & BABIS 10/03/2011 08:52:02

    Θα έρθουν και άλλοι πολλοί. Δυστυχώς οι λαοί της βόρειας Αφρικής γεννοβολούν σαν τα κουνέλια. Στον τόπο τους δεν έχουν μοίρα θα έρθουν στην Ελλάδα. Τα Νέα διαδ΄δονται πολύ γρήγορα. Έμαθαν ότι ο Jeffrey κατεβάζει τα παντελόνια του στους ΛΑΘΡΟ και θα έρθουν πάρα πολλοί. Τα καταβάζει και στους Τούρκους. Δεν τόλμησαν να πούν ούτε μια κουβέντα για τα 12 μίλια , για την Κύπρο, για την Τένεδο , για την Ίμβρο για τους ΛΑΖΟΥΣ της Τουρκίας. Οι ΛΑΖΟΙ είναι Έλληνες πόντιοι που έχουν εξισλαμιστεί. Πολλοί απο αυτούς είναι κρυφοί Χριστιανοί.

  12. η Dimi avatar
    η Dimi 10/03/2011 08:59:53

    Στο TV Plus στο ντοκυμανταίρ γιά τη ζωή του, o Dominique Strauss Khan μεταξύ πολλών, είπε γιά τους Ελληνες: «αυτοί εκεί κάτω είναι βουτηγμένοι στα σκατά.»

    Τώρα χρειάζεται να του τα δώσουμε γιά «γεύμα» γιά να πάρει γεύση ΕΛΛΗΝΙΚΗ ο ερωτύλος σκατιάς και απατεώνας του ΔΝΤ κι επίδοξος πρόεδρος της Γαλλικής Δημοκρατίας, λέει.

  13. astral avatar
    astral 10/03/2011 10:31:25

    μα να δεις οτι οι απολυσεις οταν θα γινουν δεν θα πιασουν καν αυτους.

    και πως δεν εχουν γινει απολυσεις; οι stage τι ηταν; οι δοκιμοι του μετρου; η αγρογη; μια χαρα εχουν γινει απολυσεις απλα δεν εχουν επεκταθει στα παιδια τους, και ουτε προκειται. πρωτα θα κλεισουν ολα τα σχολεια της χωρας και τα νοσοκομεια αν μπορουν και μετα θα πειραξουν τις ιερες τους αγελαδες

  14. astral avatar
    astral 10/03/2011 10:31:46

    οχι ιερες αγελαδες, λαθος το στρατο κατοχης μας ηθελα να πω

  15. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 10/03/2011 10:43:50

    Αυτος ο περιοδευον θιασος του ΜΠΑΤΣΟΚ μας εχει κανει τα νευρα τσαταλια.
    Ρε σεις εκει περα αγαπηστε λιγο την ΕΛΛΑΔΑ ρεεεεεε!!!!!

  16. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/03/2011 13:58:24

    Πραξικοματικα μειωσαν τα 12 σε 8 χρονια για τους Λαθρομεταναστες!!!!
    Ειναι η δεν ειναι θεμα της Βουλης ν αποφασισει τοσο ευαισθτα για το κρατος ζητηματα?? Μνημονιο το εκαναν!!!!!
    ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑΤΙΕΣ - ΠΑΣΟΚΟΙ !!!!

    ΠΠ

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/03/2011 17:25:19

      @ΠΠ Ο τριτοκοσμικός Λαθρο-εποικισμός της Ελλάδας συντελείται σε χρόνους dt, φίλε μου. Και με τον τοκογλύφο Dominique Strauss Khan, να θησαυρίζει επάνω στο κουφάρι της χρεοκοπημένης και σχεδόν αποδομημένης Ελλάδας.

      Πιστεύω ακράδαντα ότι οι Ελληνες οι «αυτοί εκεί κάτω είναι βουτηγμένοι στα σκατά», όπως μάς εξύβρισε on camera, θα του στοιχίσουμε τη Γαλλική Προεδρία. Oσο κι αν τώρα μάταια, αυτός προσπαθεί ν’αποποιηθεί των ευθυνών του γιά τo ΔΝΤ Δις Colpo Grosso. Nομοτελειακά, η Ελλάδα θα γίνει η Ταφόπλακα του ΔΝΤ. Και γιά τα εκ προθέσεως και κατά συρροή οικονομικά και απαξίας ηθικά κατά των Ελλήνων εγκλήματα, θα υπάρξει Τιμωρία.
      Πόρνες και νταβατζήδες συνυπάρχουν, συμπορεύονται και συμβιώνουν μέχρις ότου πάνε με εισητήριο χωρίς επιστροφή (και με δικά τους έξοδα), στη κόλαση.

      - Σκάνδαλο Τ10
      - Ολέθριες περικοπές μισθών, συντάξεων, κατάργηση 13ου + 14ου
      (ενώ αυτοί συνεχίζουν να εισπράττουν 16 μισθοδοσίες, ετησίως).
      - Ληστρική ακρίβεια σε βασικά είδη, καύσιμα και δυσβάστακτοι φόροι.
      - 75,000 λουκέττα επιχειρήσεων τον Δεκέμβριο 2010.
      - Δεκάδες χιλιάδες οι νέοι άνεργοι.
      - Παράδοση της Εθνικής Κυριαρχίας και Εθνικής Ασυλίας της Ελλάδας!
      - Επανάληψη του εγκλήματος του Χρηματιστηρίου υπό νέα ηλεκτρονική μορφή (φρουτάκια)
      - Ακρατη Λαθρο-μετανάστευση.
      - Αλλοίωση του δημογραφικού χάρτη της Ελλάδας.
      - Aνίερη τουρκο-ισλαμο-λατρεία και οσφυκαμψία.
      - Παραβιάσεις του Συντάγματος και της Λαϊκής Κυριαρχίας.
      - (Α)Παιδεία
      «Το αμαρτωλό αυτό υπουργείο πρέπει να εξαφανισθεί (delenda esse).
      Διότι εξ αυτού «ερρύη τα φαύλα»~Καθηγητής-Ιστορικός Σαράντος Καργάκος
      - Απώλεια οικογενειακής γαλήνης.
      - Απώλεια εργασίας, κατασχέσεις κινητής και ακίνητης περιουσίας.
      - Αδυναμία πληρωμής Ενοικίου, Κοινοχρήστων, ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, ΟΤΕ, ΦΠΑ.
      - Ανθηρές Business Σοσιαλιστικής Διεθνούς και Μ.Κ.Ο.
      - Μετατροπή Γερμανών Οφειλετών (€ 163+ Δις απαιτητές αποζημιώσεις γιά τα εγκλήματα Χίτλερ) σε Δανειστές (ΕΕ € 80 Δις) και Επιβολή της Μέρκελ Νεοναζί Γερμανικής Κατοχής, με υψωμένο το μεσαίο δάκτυλο.
      - Παταγώδης! Αποτυχία Μνημονίου.
      - «Ψευτο-προοδευτικό» μπάχαλο!
      - Σαρωτική υποβάθμιση Moody’s.
      - Στερήσεις και οικονομικές θυσίες των Ελλήνων, στις τσέπες της μαφιοκρατίας, και.. και..

      «Θα γονατίσω τους Ελληνες όσο ποτέ κανείς δεν κατάφερε» ~Τιμονιέρης Τιτανικού

      Νemesis ante portas. Οσοι δεν το βλέπουν, εθελοτυφλούν.